Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1384)Журнали та продовжувані видання (553)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-4ОДЕ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Власов В.В. 
Агроекологічне обгрунтування розміщення виноградних насаджень у Північному Причорномор'ї (на прикладі Овідіопольського району Одеської області): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.В. Власов ; УААН. Ін-т агроекології та біотехнології. — К., 2003. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Детально досліджено природні та агрокліматичні особливості Північного Причорномор'я та виділено три мезорайони, агрокліматичні показники яких залежать від впливу Чорного моря та Дністровського лиману. На території мезорайонів виділено мікрокліматичні зони, в межах яких на розвиток виноградарства позитивно впливають один чи декілька природних факторів, які разом з грунтовими умовами та біологічними особливостями сорту можуть забезпечити вирощування унікальної для виноробства сировини. Для трьох базових господарств регіону зроблено детальну ампелоекологічну характеристику території з виділенням ампелоекотопів та рекомендовано сорти винограду для кожного з них. Надано агробіологічну характеристику нових комплексостійких сортів, впровадження яких доцільне для підвищення стійкості ампелоценозу та сталого виробництва винопродукції. Розроблено довгострокову комплексну програму розвитку виноградарства та виноробства Овідіопольського району Одещини на 2003 - 2015 рр. Наведено рекомендації щодо оцінки та використання агроекологічних ресурсів під час проектування та закладання виноградників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26(4УКР-4ОДЕ) +
Шифр НБУВ: РА326351

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Красножон А. В. 
Білгород-Дністровська фортеця в контексті етнополітичного розвитку Карпато-Дністровських земель у XIV - XV ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. В. Красножон ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 18 с. — укp.

Традиційно вважалося, що середньовічна фортеця в Білгороді на Дністрі будувалася в декілька етапів, впродовж майже 90-та років (1396 - 1479 рр.), а територія оборонного комплексу протягом цього часу поступово розширювалася від 0,09 га до 8,73 га. Проте факти, одержані в результаті проведеного історіко-архітектурного аналізу фортеці, дозволяють бачити її як будівельний об'єкт, на зведення якого пішло всього біля двох років (1438 - 1440 рр.). В 1454 та 1476 рр. мали місце локальні роботи з модернізації окремих секторів комплексу. Стимулом для заснування та будівництва фортеці послужили затяжні міжусобні конфлікти двох претендентів на молдавський престол - Стефана II і його брата Ілляша, внаслідок чого країну було розподілено на сфери впливів, і Білгород в 1438 р. перетворився на столицю Нижньої Країни господаря Стефана II. Причиною модернізацій в 1454 та 1476 рр., які припали на епохи правління господаря Олександрела та Стефана III Великого, послужили османські військові напади на місто.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ)-22 Білгород-Дністровський
Шифр НБУВ: РА377328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Скрипник В. В. 
Вчені-сходознавці в науковому та громадському житті Одеси (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / В. В. Скрипник ; Чорномор. держ. ун-т ім. П. Могили. — Миколаїв, 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено науково-громадську діяльність вчених-сходознавців Одеси в ХІХ - на початку ХХ ст. Встановлено, що Одеса в силу свого географічного положення опинилася в епіцентрі торгових і дипломатичних відносин зі Сходом, тому саме тут існувала нагальна потреба у підготовці сходознавчих кадрів. У цілому з першої третини XIX ст. в одеських навчальних закладах і наукових громадських організаціях почалося активне вивчення країн Сходу. До першої чверті ХХ ст. досягнуто певних результатів. Інститутом Східних мов Рішельєвського ліцею й історико-філологічним факультетом Новоросійського університету було випущено значну кількість фахівців-сходознавців. Визначено, що Одеське товариство історії та старожитностей відіграло роль у накопиченні та науковій обробці сходознавчого матеріалу. Традиції орієнталістики в Одесі були перервані подіями революції, громадянської війни та подальшим закриттям Новоросійського університету й Одеського товариства історії та старожитностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ-2ОД)5-7
Шифр НБУВ: РА382139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ворохта Ю.М. 
Гігієнічна оцінка впливу мінерального складу питних вод на здоров'я населення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Ю.М. Ворохта ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва" АМН України. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Установлено, що для окремих сольових компонентів питної води можлива адаптація населення навіть за умов суттєвого перевищення чинних стандартів. Визначено квоти водного фактора у постачанні організму споживачів питної води ессенціальними мінеральними речовинами. Установлено роль впливу різних компонентів сольового складу даних вод на здоров'я дитячого та дорослого населення. Показано, що споживання питної води фізіологічно неадекватного сольового складу негативно впливає на здоров'я дитячого населення, зокрема виявлено вірогідний негативний кореляційний взаємозв'язок середньої сили між окремими показниками якості питної води (загальною жорсткістю, вмістом фторидів і нітратів) і динамікою антропометричних показників. Установлено, що доросле населення, яке споживає питну воду з високим вмістом окремих нетоксичних мінеральних сполук, добре адаптується до сольового складу питної води. Наголошено, що тимчасові регіональні стандарти якості питної води мають використовуватися лише стосовно дорослого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.51 + Р11(4УКР-4ОДЕ)0 +
Шифр НБУВ: РА351012

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Немерцалов В.В. 
Дендрофлора міста Одеси (формування, сучасний стан, перспективи оптимізації): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.В. Немерцалов ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено сучасний стан дендрофлори міста Одеси. Уперше визначено таксономічний склад, проведено систематичний і ботаніко-географічний аналіз одеської дендрофлори. Встановлено біологічні й екологічні особливості та господарське значення основних видів деревних рослин міста. Виявлено інтродукційний потенціал найбільших за кількістю видів родів і родин міської дендрофлори. Запропоновано основний і додатковий асортимент дерев, кущів і ліан, висвітлено перспективні напрямки його використання в озелененні грунтово-кліматичних мікрорайонів міста, створено електронну базу даних для всіх видів його дендрофлори. Визначено особливості формування й основні напрямки структурної оптимізації, збагачення, охорони та використання дендрофлори міста Одеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.631.1(4УКР-4ОДЕ) + П278.0(4УКР-4ОДЕ) +
Шифр НБУВ: РА355973

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Богуславська Ю.Ю. 
Динаміка національного складу населення Одеської області (1959 - 1989 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.Ю. Богуславська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 19 с. — укp.

З залученням статистичних джерел вивчено національний склад населення, що мешкає за етнічними кордонами, на рівні мікрорегіонів. Проаналізовано зміни чисельності, етнічної структури, людності, ступеня урбанізації, мозаїчності населення мікрорегіонів Одещини протягом 1959 - 1989 рр. Відзначено наявність впливу політичних і соціальних факторів на просторове розташування населення. Значну увагу приділено питанням формування етнічної структури населення даного регіону, а також загальній характеристиці динаміки його національної структури. Розглянуто етнічний склад кожного мікрорегіону за часовими періодами, проведено їх зіставлення за районами й окремими населеними пунктами. Для здійснення аналізу просторового співвідношення анклавного та дисперсного розселення народів створено етнічні карти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ)53-56 +
Шифр НБУВ: РА341387

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Котова Н.О. 
Діяльність статистичних комітетів на Одещині у ХІХ - на початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.О. Котова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення Головного статистичного комітету Новоросійського краю, Бессарабського, Одеського, Ізмаїльського, Херсонського статистичних комітетів, проаналізовано результати їх діяльності. Запропоновано визначення особливостей діяльності статистичних комітетів на півдні України, розкрито зміни в організаційних засадах комітетів. Висвітлено історію становлення комітетів, обставини зростання творчого потенціалу, набуття рис краєзнавчих осередків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-4Оде)5-2 + С6е(28)к227
Шифр НБУВ: РА320141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Руденко С.В. 
Екологічна безпека техногенно навантажених урбанізованих екосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / С.В. Руденко ; Нац. ун-т кораблебуд. ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2007. — 35 с. — укp.

Здійснено наукове узагальнення та розв'язано важливу народногосподарську проблеми ощадження та відновлення екосистеми мікрорайону Лузанівський м. Одеси. Розроблено теоретичні та практичні засади ліквідації техногенно небезпечних об'єктів на базі концепції екологічного ризику. Розроблено концептуальну модель управління екологічним ризиком в екосистемах. Створено метод оцінок техногенного ризику на підставі теоретичних уявлень з урахуванням існуючих нормативних показників якості навколишнього середовища. Виконано формалізацію завдань управління проектом відновлення екологічної рівноваги у даному мікрорайоні. Проведено інженерно-дослідницькі роботи для дослідження, вибору та розробки оптимального варіанту проекту ліквідації технологічних ставків промивно-пропарювальної станції. Розроблено технологію ліквідації технологічних ставків. Впроваджено систему екологічного моніторингу. Підтверджено ефективність ліквідації техногенно небезпечного об'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР-4ОДЕ-20) в052,022 +
Шифр НБУВ: РА352041

Рубрики:

      
9.

Петруня Н.В. 
Ефективність інвестування виноробних підприємств (за матеріалами Одеської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.В. Петруня ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто економічну суть та види інвестицій стосовно виноробних підприємств. Запропоновано методику оцінки ефективності їх інвестування та проведено комплексний аналіз економічних умов інвестиційного процесу. Оцінено інвестиційну привабливість виноробної галузі України. Запропоновано пріоритетні напрями залучення інвестицій та механізм підвищення інвестиційної привабливості виноробних підприємств. Значну увагу приділено розробці інвестиційної стратегії, в якій конкретизовано мету господарської та інвестиційної діяльності, встановлено оптимальне співвідношеня реальних і фінансових інвестицій, визначено напрями капітального, інноваційного та поточного інвестування, а також висвітлено питання стосовно власних і позикових джерел формування інвестицій виноробних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.5-56-07 + У9(4УКР-4ОДЕ)306.752.5-56-07 +
Шифр НБУВ: РА323588

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Сментина Н.В. 
Ефективність управління комунальною власністю на базі впровадження оціночної діяльності (на прикладі міст Одеської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.В. Сментина ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто наукові засади, теоретичні та практичні аспекти управління комунальною власністю на базі впровадження оціночної діяльності. Розкрито сутність поняття "комунальна власність" як економічної категорії. Розглянуто особливості формування власності територіальних громад у малих і середніх містах. Обгрунтовано концептуальні положення управління комунальним майном і розроблено методичні рекомендації щодо розрахунку його ринкової вартості. Проаналізовано вплив результатів оціночної діяльності на ефективність прийняття органами місцевого самоврядування управлінських рішень з питань вибору форм використання майна. Обгрунтовано концепцію вибору підходів щодо оцінювання різних груп об'єктів комунальної власності з урахуванням варіанта управлінського рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ОДЕ)441.3-21 +
Шифр НБУВ: РА344704

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Моргун О.Л. 
Історизм в архітектурі Одеси другої половини XIX - початку XX ст. (стильові та композиційні аспекти): автореф. дис. ... канд. архіт.: 18.00.01 / О.Л. Моргун ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено основні етапи розвитку архітектури історизму в Одесі та чинники, що вплинули на формування та розвиток архітектури історизму. Наведено хронологічну послідовність зміни неостилей, визначено роль архітектурної деталі у формуванні стилю. Виявлено прототипи композиційних рішень і основні композиційні схеми фасадів житлових і громадських будівель. Висвітлено основні та домінуючі прийоми пропорційної побудови фасадів і напрями розвитку композиційних рішень. Зазначено, що тенденції історизму виявлялися в архітектурі Одеси у ретроперспективному напрямі (1910-ті рр.), в передвоєнний період (1930-то рр), і в архітектурі "сталінського ампіру" (1950-то рр.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-4ОДЕ-2О)5/6-2 +
Шифр НБУВ: РА370859 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Левченко В.В. 
Історія Одеського інституту народної освіти (1920 - 1930 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Левченко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено історію Одеського Інституту Народної Освіти (ОІНО), створеного в 1920 р. внаслідок реорганізації системи вищої освіти України. Висвітлено процес утворення й організації його роботи. Розглянуто структуру науково-дослідних установ, що діяли при інституті та визначено пріоритетні напрямки наукової діяльності викладачів. Визначено тенденції, які супроводжували розвиток радянської вищої освіти за умов формування та функціонування тоталітарної держави. Встановлено, що ОІНО в 1920-ті роки був базовим ВНЗ Одеси й одним з провідних в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ-208)61-7 + Ч489.513(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА369089

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Савюк О.Ю. 
Методика суспільно-географічної оцінки якості життя сільського населення регіону: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / О.Ю. Савюк ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Сформульовано дефініцію якості життя сільського населення як категорії, що відображає сукупність умов життєдіяльності сільської спільноти та є характерною для певного етапу його розвитку, специфіка якої обумовлена географічним положенням, природно-ресурсними та територіальними особливостями, рівнем соціально-емоційного розвитку сільського населення регіону, шкалою цінностей і норм індивідів. Розроблено методику суспільно-географічного оцінювання якості життя сільського населення, розглянуто її складові та досліджено їх геопросторове співвідношення на мікро- та мезорегіональному ієрархічних рівнях. Проведено інтегральне об'єктивно-суб'єктивне оцінювання якості життя сільського населення Одеського регіону. Розроблено типізацію адміністративних районів і територіальних громад регіону за співвідношенням різних складових якості життя сільського населення на мікро- та мезорегіональному рівнях. Удосконалено систематизацію міжнародних і національних рейтингових інструментів порівнянь рівнів людського розвитку та якості життя населення. Проаналізовано сучасні дослідження з даної проблеми в окремих пострадянських країнах і визначено їх специфіку. Обгрунтовано доцільність інтегрування у суспільно-географічні дослідження показників самооцінювання населенням власного життя, а також нових показників соціально-економічного стану для діагностики та візуалізації окремих результатів суспільного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ОДЕ)25 + У9(4УКР-4ОДЕ)320-94 +
Шифр НБУВ: РА362930

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Вітковська К. В. 
Методологічні аспекти побудови регіональних таблиць смертності за причинами: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.10 / К. В. Вітковська ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні підходи щодо вдосконалення статистичного аналізу смертності населення за причинами на регіональному рівні. Розглянуто основні історичні аспекти розвитку методології вивчення смертності, виявлено особливості формування сучасного рівня смертності в Україні. Розглянуто основні теоретичні підходи щодо демографічної кризи та сформульовано причини сучасної демографічної кризи в Україні. Проведено факторний аналіз впливу демографічних і соціально-економічних факторів на рівень смертності, побудовано регресійну модель, яка дозволила оцінити важелі впливу на подовження тривалості життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР-4ОДЕ)64-243
Шифр НБУВ: РА380122 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Логвіновська С.І. 
Механізм управління відтворенням регіональної еколого-виробничої системи: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / С.І. Логвіновська ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні, методичні та прикладні засади вирішення наукової задачі; розроблено механізм управління відтворенням регіональної еколого-виробничої системи (РЕВС). Визначено основні підходи та логічні схеми розкриття сутності основних категорій та понять, концептуальні засади відтворення РЕВС регіонального рівня на основі застосування системного підходу з виділенням його складових та елементів. Встановлено основні тенденції розвитку РЕВС у субрегіонах Одещини, досліджено особливості її функціонування. Визначено стратегічні напрями відтворювальних процесів РЕВС відповідно до специфічних особливостей розвитку регіону та стану РЕВС. Розроблено теоретико-методичні засади формування моделі відтворення РЕВС та обгрунтовано інтегровану схему управління її відтворенням, управлінський супровід якої забезпечує інтеграцію всіх компонентів РЕВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ОДЕ)0-96
Шифр НБУВ: РА372692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Рябков С.В. 
Обгрунтування технології мікрозрошення розсадника та саду мінералізованими водами в умовах півдня Одеської області: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / С.В. Рябков ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості водного режиму грунту за краплинного зрошення розсадника та молодого саду. Установлено закономірності засолення й осолонцювання грунту у разі зазначеного способу їх зрошення водою різної мінералізації й обгрунтовано параметри технології регулювання водно-сольового режиму грунту завдяки проведенню його промивання та гіпсування. Уперше досліджено вплив краплинного зрошення на безхребетних, що мешкають у грунті та на його поверхні. Запропоновано конструкцію поливного модуля, застосування якої дасть змогу зменшити навантаження мінералізованої води на грунт і поліпшити його родючість для вирощування активно адаптованих культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4(4УКР-4ОДЕ) +
Шифр НБУВ: РА339943

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Картелян О. Д. 
Олександр Григорович Тройницький: вчений і державний діяч: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. Д. Картелян ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 15 с. — укp.

Вперше в українській історіографії проведено комплексне дослідження наукової, державної та суспільної діяльності О. Г. Тройницького. Відтворено бібліографію вченого та визначено комплекс чинників, які вплинули на формування світогляду О. Г. Тройницького та становлення його наукових інтересів. Приділено увагу визначенню впливу наукової діяльності О. Г. Тройницького на розвиток адміністративної статистики Російської імперії другої половини XIX ст. Відзначено зв'язки вченого з відомими науковими, державними та суспільними діячами. Реконструйовано не тільки невідомі досі сторінки життя О. Г. Тройницького, але й аспекти державної політики, суспільного та соціально-економічного становища в країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4РОС)472-8 Тройницький + Т3(4УКР-4ОДЕ-2ОД)47-8 Тройницький
Шифр НБУВ: РА384832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Корнило І. М. 
Організаційно-економічний механізм розвитку житлової нерухомості міста: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / І. М. Корнило ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність та особливості житлової нерухомості міста в контексті актуальних тенденцій розвитку економіки регіону. Обгрунтовано доцільність вдосконалення організаційно-економічного механізму розвитку житлової нерухомості міста. Розроблено методичні підходи щодо оцінювання житлової нерухомості міста. Проведено аналіз стану фінансування будівництва житла та динаміки ринку житлової нерухомості в регіонах Україні. Надано оцінку ефективності використання житлової нерухомості Одеси. Розроблено кваліметричну модель оцінки житлової нерухомості міста. Запропоновано методи статистичного моделювання та прогнозування на ринку житла. Обгрунтовано план розвитку житлової нерухомості в Одесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684.410-571.1 + У9(4УКР-4ОДЕ)441.0-571.1
Шифр НБУВ: РА371208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Прижбило В.О. 
Організаційно-економічний механізм розвитку системи аграрно-технічного сервісу регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.О. Прижбило ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення та нове розв'язання наукової проблеми, суттю якої є поглиблення теоретико-методологічних підходів до формування ефективного організаційно-економічного механізму системи аграрно-технічного сервісу. Удосконалено принципи побудови та функціонування такої системи, розкрито суть та запропоновано визначення окремих основних понять. Досліджено й оцінено сучасний стан системи аграрно-технічного сервісу регіону та виявлено основні чинники його руйнації. Обгрунтовано критерії розбудови сучасної ремонтно-технічної бази регіону. Розроблено методику визначення кількості ремонтно-технічних формувань, висвітлено їх функції. Наведено методику визначення річних обсягів ремонтно-обслуговуючих робіт для певної машини. Запропоновано шляхи удосконалення економічних взаємовідносин між власниками сільськогосподарської техніки та ремонтними підприємствами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ОДЕ)321.192 +
Шифр НБУВ: РА338634

Географічні рубрики:

      
20.

Яблонська 
Підвищення соціально-економічної ефективності інвестиційної діяльності у регіоні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Наталя Валентинівна Яблонська ; НАН України; Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень. — О., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ОДЕ)60-56 + У9(4УКР-4ОДЕ)0-56
Шифр НБУВ: РА365304

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського