Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4676)Журнали та продовжувані видання (6003)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4АВС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Зимомря І. М. 
Австрійська мала проза XX століття: генологічна парадигма і проблеми рецепції: автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.04,10.01.06 / І. М. Зимомря ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 39 с. — укp.

Розкрито феномен австрійської малої прози, специфіку їі рецептивної та генологічної парадигм у контексті німецькомовного літературного процесу. Уперше в українському літературознавстві на контекстуальному фоні розглянуто особливості поетики австрійської малої прози XX ст. у типологічних зрізах і зіставленнях з німецькою малою прозою аналізованого періоду, а звідси - і такі складники дослідження, як рецептивна естетика та генологічна парадигма. Аналіз історико-літературного матеріалу увібрав широке коло праць австрійських, німецьких, швейцарських, українських, польських, російських, словацьких, чеських, болгарських, угорських літературознавців. На основі детального розгляду дослідницького масиву, що містить розгалужений комплекс актуальних питань для словесної науки на новітньому етапі її розвитку, розроблено авторську концепцію інтерпретації художніх зразків малої епічної форми австрійських письменників (К. Е. Францоз, А. Шніцлер, Г. Гофманнсталь, Р. М. Рільке, Ф. Кафка, Р. Музіль, Й. Рот, І. Айхінгер, І. Бахманн, Т. Бернгард, А. Зєлінскі, П. Гандке, Е. Фітцбауер, М. Ган, Г. Кунер).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4АВС)6-334
Шифр НБУВ: РА381655 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Попов В.Ж. 
Громадські та культурні зв'язки народів Австро-Угорщини з українцями в 60 - 80-рр. ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.Ж. Попов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему міжнаціональних громадських та культурних зв'язків народів Австро-Угорщини з українцями. Визначено головні центри, напрямки і масштаби діяльності українських національних організацій і громадських діячів у Австро-Угорщині. Досліджено складне сполучення різнорідних політичних рухів, ідеологічних поглядів, художніх і наукових шкіл, яке позначається на міжетнічному спілкуванні на теренах Центральної Європи в період формування індустріального суспільства у 1860 - 1980-ті рр. Доведено, що на взаємини українців з іншими народами особливий відбиток наклало піднесення слов'янського національного руху. Досліджено динаміку діяльності українських громадських кіл на австрійських землях та в прикордонній смузі. Обгрунтовано роль, яку відігравали міжетнічні контакти в національному відродженні українського народу, пожвавленні українських національно-визвольних змагань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)5-6 + Т3(4Авс)5-6
Шифр НБУВ: РА318377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ткаченко Л. М. 
Драматургія Петера Турріні: поетика та генеза австрійської народної драми: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / Л. М. Ткаченко ; Чорномор. держ. ун-т ім. П. Могили. — Миколаїв, 2011. — 19 с. — укp.

Розглянуто творчий доробок драматурга як представника традиційної народної п'єси в Австрії. Проаналізовано п'єси автора, їх проблематику, поетику, художні особливості та доведено органічний зв'язок з народною драмою. Досліджено реформаторську роль П. Турріні у розвитку німецькомовної літератури, зокрема драматургії. Зазначено, що майже в усіх п'єсах автор звертається до соціальної проблематики, засуджує споживацьке суспільство, хоче бачити людей економічно незалежними, змушує своїх персонажів шукати іншого способу життя, виборювати власну свободу, провокує читача/глядача. Акцентовано увагу на важливості для української гуманістики дослідження драматургії П. Турріні в її взаємозв'язку з австрійською народною драмою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4АВС)6-4 Турріні П. 536
Шифр НБУВ: РА385810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сахаренко О.В. 
Європейська політика Австрійської республіки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.В. Сахаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено політику Австрійської республіки щодо європейських інтеграційних структур. Проаналізовано комплекс внутрішніх чинників і механізмів формування та реалізації європейської політики Австрії. Визначено етапи її формування відносно Європейського Союзу до 1995 р., охарактеризовано їх передумови й особливості. З'ясовано причини, що сприяли відходу Австрії від концепції глобально орієнтованого активного нейтралітету й ухваленню рішення про повноцінну інтеграцію до ЄС. Проаналізовано характер впливу процесу інтеграції та членства Австрії у ЄС на її європейську політику, зокрема, позицію щодо територіального розширення та поглиблення європейської інтеграції, реформування ЄС. На підставі одержаних результатів дослідження розроблено рекомендації щодо формування ефективної євроінтеграційної стратегії країни, а також механізмів реалізації її національних інтересів у межах ЄС та у регіоні Центральної та Східної Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4АВС)64 + Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА349566

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Лозинський А.Ф. 
Збройні сили Австро-Угорщини (1867 - 1918 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.Ф. Лозинський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто збройні сили Австро-Угорщини, особливості й організаційно-правові засади їх формування. Вивчено структуру сухопутного війська. Проаналізовано його піхотні та кавалерійські формування, умови створення першої національної української частини у складі австро-угорської армії. Досліджено проблему обмундирування та екіпіровки війська й умови їх зміни. Вивчено питання розбудови військово-морського флоту в його кількісному та якісному аспекті. Значну увагу приділено військово-повітряним силам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4АВС)1:5 + Т3(4АВС)5-54 +
Шифр НБУВ: РА346687

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Жерноклеєв О.С. 
Національні секції австрійської соціал-демократії в Галичині й на Буковині (1890 - 1918 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / О.С. Жерноклеєв ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено історію виникнення та розвитку соціал-демократичного руху в Галичині та на Буковині, що перебували у складі Австро-Угорської монархії наприкінці XIX - на початку XX ст. Проаналізовано діяльність національних секцій австрійської соціал-демократії - української, польської, багатонаціональної буковинської, самопроголошеної, але невизнаної єврейської. Розглянуто особливості політико-ідеологічного та організаційного становлення соціал-демократичних партій, проаналізовано складні внутрішньопартійні процеси. Визначено місце та роль соціал-демократії в суспільно-політичному житті регіону, висвітлено її участь у визвольній боротьбі народів і національному державотворенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4АВС)2 + Т3(4УКР33)52-4 +
Шифр НБУВ: РА351980

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Ботвінова І.В. 
Образний склад та музична інтонація у вокальних циклах Ф.Шуберта, Р.Шумана, Р.Вагнера, Г.Малера: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / І.В. Ботвінова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Наведено результати інтонаційно-стилістичного та виконавського аналізу камерно-вокальних творів німецьких композиторів Ф.Шуберта, Р.Шумана, Р.Вагнера, Г.Малера, досліджено суттєвість їх романтичного грунту й органічного зв'язку з символізмом. Останній складає реалію мистецького буття на початку XIX ст. Ця обставина ігнорувалася світовим мистецтвознавством, переважно, з ідеологічних міркувань. Досліджено особливу роль символізму в розвитку німецького романтизму. Вивчено вагомість текстової символіки та мовно-інтонаційних побудов, пов'язаних із традиціями риторики та культового співу у змістовності зазначених композицій та у виконанні їх згідно з прийнятими положеннями щодо нерозривності розвитку романтизму та символізму, австро-німецької творчості на основі єдиної літературної мови. Запропоновано виконавські концепції творів названих авторів відповідно до розуміння перетину романтичних і символістських принципів творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314-03(4АВС)5-2 + Щ314-03(4НІМ)5-2
Шифр НБУВ: РА313806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Казарінова О.В. 
Опера малої форми в австро-німецькій музиці першої третини XX століття (на матеріалі ранніх оперних триптихів П. Хіндеміта і Е. Кренека): автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / О.В. Казарінова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Зазначено, що опера стала віддзеркаленням загально-філософської проблеми зміни концепції людини, що спричинила появу нового оперного героя та зумовила специфіку ідейного, сюжетно-змістовного наповнення опери. Проаналізовано, що іманентні для мистецтва даного періоду поліфонічність мислення, культурний діалог і вплив "досвіду минулого" багато в чому визначили не лише стан оперного жанру перших десятиліть ХХ ст., а й перспективу його майбутнього розвитку. Розглянуто "діалог з традицією" як одну з найважливіших рушійних сил розвитку опери, зроблено спробу жанрової типології опери малої форми, що грунтується на жанрово-стильовому синтезі. Доведено, що започаткований Дж. Пучінні та продовжений у творчості П. Хіндеміта й Е. Кренека оперний триптих став новітньою формою оперного жанру ХХ ст. Розглянуто ефект "сенсації", яким супроводжувалися нові мистецькі явища початку ХХ ст. розглянуто як мистецький феномен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ317.413(4АВС)61-81 Кренек Е. + Щ317.413(4НІМ)61-81 Хіндеміт П.
Шифр НБУВ: РА371922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Авраменко Н. О. 
Оперна творчість Франца Шрекера: проблема цілісності стилю: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / Н. О. Авраменко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І. Чайковського. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості індивідуального композиторського стилю Ф. Шрекера на прикладі опер "Далекий дзвін", "Іграшка", "Христофорус, або Видіння опери". Центральною проблемою дослідження є проблема цілісності багатоскладового стилю композитора. Актуальність обраної теми зумовлена необхідністю перегляду усталених і часто неповних характеристик та оцінок творчості Ф. Шрекера. Проаналізовано вербальний та музично-інтонаційний ряди даних опер. Детальний аналіз лібрето різних за жанром опер дозволив розкрити своєрідність художнього методу Шрекера-лібретиста та виявити втілені у даних творах літературні та філософсько-естетичні тенденції на межі ХІХ - ХХ ст. Охарактеризовано особливості музичної мови та драматургії даних опер, проведено їх стильовий аналіз і зроблено висновок щодо природи індивідуального музичного стилю композитора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4АВС)6-81 Шрекер Ф. + Щ317.413(4АВС)-81 Шрекер Ф.
Шифр НБУВ: РА382618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Фаннінгер Л.П. 
Особливості профільного навчання в основній школі Австрії: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.П. Фаннінгер ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено історико-педагогічний аналіз організації профільного навчання в основній школі Австрії. З'ясовано взаємозв'язок та трактування різними педагогами категорій "організаційний розвиток школи", "автономія школи", "профіль школи", "фахова дидактика". Висвітлено сучасні тенденції розвитку основної школи у контексті безперервної освіти в Австрії. Здійснено аналіз розвитку профільного навчання в основній школі даної країни в історичній ретроспективі. Проаналізовано його теоретичні засади, охарактеризовано сучасні умови реалізації. На підставі аналізу змісту та форм організації профільного навчання в основній школі Австрії визначено й обгрунтовано його особливості. Запропоновано напрями впровадження австрійського позитивного науково-практичного досвіду профільного навчання основної школи в систему середньої освіти України. Відзначено, що результати вивчення досвіду Австрії в організації такого навчання можуть використовуватися під час професійно-педагогічної підготовки студентів педагогічних вищих навчальних закладів, у процесі курсової перепідготовки вчителів і директорів навчально-виховних закладів, у практичній діяльності школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4АВС) + Ч421.204 +
Шифр НБУВ: РА355750

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Семенко В.В. 
Особливості розвитку партійної системи Австрії у контексті європейських трансформаційних процесів: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.В. Семенко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 18 с. — укp.

Здійснено системний аналіз нових тенденцій розвитку партійної системи Австрії наприкінці XX - початку XXI ст. Доведено, що партійна система Австрії здійснила перехід від двопартійної до багатопартійної системи обмеженого плюралізму. Досліджено особливості зовнішньої політики та специфіку політичного розвитку, зокрема особливості зовнішньої політики, вступу до ЄС, трансформацію поглядів політичних партій Австрії щодо нейтрального статусу, її участь у процесах європейської інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф022.2 + Ф69(4АВС) +
Шифр НБУВ: РА344859

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Кравченко Л. С. 
Парадигматика художньої модальності поезії та її рецептивні аспекти (на прикладі лірики Р. М. Рільке): автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.06,10.01.04 / Л. С. Кравченко ; НАН України, Ін-т л-ри ім. Т.Г. Шевченка. — К., 2011. — 39 с. — укp.

Запропоновано інтерпретацію парадигматики художньої модальності поетичних творів на прикладі творчості окремого автора, яка дозволяє впорядкувати сучасні дослідження функціонування та проявів модальності, дає можливість об'єднати розрізнені студії над будь-якими художніми модусами в його поетичних текстах. Проаналізовано особливості художньої модальності окремих циклів поезій Р. М. Рільке й окремих творів на різних рівнях: мікроаналіз поєднується з макроаналізом, з осмисленням таких засад, як світоглядні, літературно-теоретичні, художньо-естетичні, що виявляли себе в листуванні та окремих статтях митця. Висвітлено багатогранну картину виявів поетики художньої модальності у творчості Р. М. Рільке.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.45 + Ш5(4АВС)5-4 Рільке Р. М. 535
Шифр НБУВ: РА381143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

М'ясковський М.Є. 
Педагогічна освіта Австрії ХІХ - початку ХХ ст.: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / М.Є. М'ясковський ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

В історико-педагогічному контексті проаналізовано педагогічну освіту Австрії XIX - початку XX ст. Досліджено політичні та соціально-економічні передумови розвитку даної освіти, її законодавчу базу. Простежено історичні традиції освіти Австрії. На підставі автентичних архівних матеріалів розкрито зміст і основні напрями державного регулювання процесу підготовки вчителів. Проаналізовано діяльність освітніх закладів з підготовки педагогічних кадрів. Висвітлено основний зміст педагогічної освіти, підвищення кваліфікації вчителів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.513(4АВС)52 +
Шифр НБУВ: РА367598

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Редчиць Т. В. 
Пізня проза Гайміто фон Додерера. Структура та наративні типи: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / Т. В. Редчиць ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено пізню прозу видатного австрійського прозаїка другої половини XX ст. Гайміто фон Додерера, грунтовно проаналізовано структурні композиційні та наративні особливості його текстів. Висвітлено амбівалентний вплив "габсбурзького міфу" на формування світоглядних та естетичних засновків австрійського автора, зокрема, його орієнтацію на традицію та відверто ностальгічну концепцію двох дійсностей. Увагу приділено спорідненості між структурними та жанровими моделями музичних творів і структурно-композиційними особливостям пізньої прози письменника. Складну тематико-семантичну стратифікацію Додерерових романів та оповідань розглянуто в контексті застосування принципу симфонізму, що відображає закономірності звернення автора до метаобразів. Здійснено спробу типологізації й осмислення широкого спектру неративних стратегій і тактик, які використовував Г. фон Додерер у своїй творчості. З'ясування та/або уточнення перелічених аспектів структури та оповіді у творах Г. фон Додерера дозволяє повніше висвітлити багатогранний зв'язок між художньою практикою письменника та його естетико-філософськими концепціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4АВС)6-4 Додер Г. 534
Шифр НБУВ: РА382553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Петросаняк Г.І. 
Поетика художньої прози Йозефа Рота: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Г.І. Петросаняк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано поетику художньої прози відомого австрійського письменника Йозефа Рота. Вивчено особливості світогляду митця, літературно-естетичні тенденції, актуальні в період його творчості. Дослідження художніх особливостей прози малого жанру та часово-просторових структур творів Йозефа Рота виявляє своєрідність поетики, переплетення рис західноєвропейської літературної традиції та персонального новаторства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4АВС)-4 Рот Й. 534
Шифр НБУВ: РА314158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Жалоба І.В. 
Політика австрійського уряду щодо шляхів сполучення на північному сході монархії в останній чверті XVIII - на початку 70-х років XIX ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / І.В. Жалоба ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 36 с. — укp.

Досліджено політику австрійського уряду щодо шляхів сполучення на північному сході монархії в останній чверті XVIII - на початку 1870-х рр. Висвітлено головні напрямки політики щодо традиційних комунікацій - грунтових і водних шляхів та засади, якими керувалися австрійські урядовці для їх вироблення. Вказано законодавчо-правові підстави, згідно з якими відбувалося регулювання відносин на скарбових і місцевих шляхах, а також лісосплавних ріках. Проаналізовано зміну пріоритетів урядової політики щодо залізничного питання Галичини та Буковини протягом 1840 - 1860-х рр., а також практичні заходи з розбудови залізниць від Відня через Краків, Львів і Чернівці до кордонів з Російською імперією та Дунайськими князівствами. Відзначено зовнішньо- та внутрішньополітичні фактори, які враховувалися віденськими урядовцями у разі прийняття рішень, що стосувалися будівництва залізничних ліній та регулювання діяльності акціонерних товариств залізниці Карла Людвіга та Львівсько-Чернівецько-Ясської залізниці. З'ясовано вплив комунікаційного фактора у міждержавних стосунках Габсбурзької монархії з Пруссією, Російською імперією та Молдовським князівством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)45-5 + Т3(4АВС)51-2 +
Шифр НБУВ: РА335608

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Плекан Ю.В. 
Польсько-українське протистояння в боротьбі за реформування виборчого законодавства до австрійського парламенту та Галицького сейму (кінець XIX - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.В. Плекан ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 18 с. — укp.

На підставі дослідження українських та польських архівних історичних джерел проаналізовано, систематизовано та розширено здобутки вітчизняної історіографії у вивченні проблеми польсько-українських відносин. З'ясовано роль польського та українського чинників у питанні реформування виборчого законодавства в Австро-Угорщині на межі XIX - XX ст. Проведено аналіз проектів реформування системи виборів до парламенту Австрії та Галицького сейму. Висвітлено протиборство польських та українських політичних сил у процесі здійснення виборчих реформ. Визначено комплекс політичних дивідендів населення Галичини в результаті проведення виборчих реформ в Австрії. Встановлено особливості політичної кризи 1913 р. в Галичині та польсько-українського протистояння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)5-5 + Х2(4УКР33)5-512 + Х2(4АВС)5-511.12 + Х2(4ПОЛ)5-511.12 +
Шифр НБУВ: РА331731

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Ольховська 
Прагматико-комунікативні та лінгвостилістичні характеристики драматургічних текстів Томаса Бернгарда: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Наталія Семенівна Ольховська ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4АВС)-4 Бернгард, Т. 536
Шифр НБУВ: РА352398

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Проскуряков 
Принципи архітектури спілки Ф.Фельнера і Г.Гельмера і їх розвиток в Україні: автореф. дис... канд. архітект.: 18.00.01 / Олексій Вікторович Проскуряков ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)5/6 + Щ113(4АВС)5-8 Гельмер Г. + Щ113(4АВС)5-8 Фельнер Ф.
Шифр НБУВ: РА365898

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Павлішак О.Р. 
Професійна підготовка соціальних педагогів в Австрії: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.Р. Павлішак ; Дрогобиц. держ. пед. ун-т ім. І.Франка. — Дрогобич, 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано професійну підготовку соціальних педагогів в Австрії. Розглянуто питання виникнення, організації та функціонування системи професійної підготовки соціального педагога. Досліджено історичні аспекти становлення соціально-педагогічної теорії та фахової компетентності соціальних педагогів, типи навчальних заходів, які займаються підготовкою даних фахівців. Висвітлено завдання та зміст професійної підготовки соціальних педагогів, зокрема, метод проектів, реалізацію біографічних розвідок, супервірзії та тренерства, метод театральної педагогіки у навчальному процесі. Обгрунтовано роль практики у формуванні професійної компетенції фахівців соціально-педагогічної сфери. У порівняльному аспекті проаналізовано системи підготовки соціальних педагогів в Україні й Австрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312р(4АВС) + С4р(4АВС) +
Шифр НБУВ: РА361412

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського