Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1559)Журнали та продовжувані видання (1129)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4ІТА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Рекут О.В. 
Автофікціоналізація як стратегія оповіді в італійському жіночому романі 80 - 90 рр. ХХ ст.: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / О.В. Рекут ; НАН України, Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняному літературознавстві проведено багатоаспектне дослідження явища автофікціоналізації як неодмінної складової романної нарації від першої особи, що виявляється на свідомому (авторський металепсис) і несвідомому рівнях (переважно дискурс автобіографічного роману). Проаналізовано тематику, структуру та функціонування автофікціональної оповіді італійського жіночого роману кінця XX ст. у контексті сучасних літературознавчих та антропологічних студій. Досліджено романи відомих італійських письменниць Д. Мараіні, С. Верди, М. Беллончі, С. Тамаро, П. Капріоло та С. Петріняні. На підставі аналізу самості та Іншості у романному тексті виявлено діалектику між свідомою інтенцією автора та її реалізацією, що стає на заваді створення художнього образу, тотожного або діаметрально протилежного авторській моделі. Стосунки автор/оповідач досліджено у межах семантики "подібності/неподібності" (Ф. Лежен), що реалізується відповідно в автобіографічному письмі й умисній гомодієгетичній трансформації історичної (награний оповідач) або трансгендерної (фіктивний оповідач) оповіді. Як окремий вид автофікціоналізації проаналізовано адресантний дискурс епістолярного роману, в якому оповідач набуває подвійного фікціонального статусу: протагоніста зображуваних подій та адресанта листів. На підставі дослідження комунікативної спрямованості адресант/адресат визначено амбівалентність статусу італійського жіночого автофікціонального письма, доведено присутність у його структурі фактичного матеріалу, поетичної вигадки й уяви.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ІТА)6-334
Шифр НБУВ: РА370324 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Яцик І.С. 
Гранична стимуляція екзистенції вчинку: повнота екзистенції у філософії Ніколо Аббаньяно та "людина на межі" Карла Ясперса: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / І.С. Яцик ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розкрито розуміння граничної ситуації екзистенції вчинку в контексті філософування мислителів екзистанційного мислення, охарактеризовано особливості розуміння ними екзистенції вчинку, обгрунтовано специфіку категорії "екзистенція" та генезу основних складових поняття у філософському дискурсі, здійснено порівняння німецької та італійської традицій філософствування. Досліджено категорії "екзистенція" та "ситуація" у позитивному екзистенціалізмі Н.Аббаньяно, проаналізовано аксіологічні аспекти вибору в граничних ситуаціях. Особливу увагу приділено аналізу феномену граничної ситуації, його категоріальної структури, розробленої К.Ясперсом. Доведено, що екзистенція є результатом граничного зусилля людини, коли їй відкривається її неповторна присутність у бутті; в буденному житті людина не завжди усвідомлює себе як екзистенцію, для цього необхідно, щоб вона стала "людиною на межі".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ІТА)6-663.1 + Ю3(4НІМ)6-663.11 +
Шифр НБУВ: РА368083

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сабадаш Ю.С. 
Гуманізм як феномен італійської культури: традиції та сучасний стан: автореф. дис... д-ра культурології: 26.00.01 / Ю.С. Сабадаш ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Наведено результати дослідження італійської моделі гуманізму як системи світоглядних орієнтацій, центром якої є людина. Відтворено логіку становлення та розвитку гуманізму з часів Відродження до межі XX - XXI ст. З використанням хронологічного підходу акцентовано увагу на тих ознаках італійської моделі гуманізму, які є найбільш показовими щодо динаміки його історичного розвитку ("еклектичний гуманізм", "національно-визвольний гуманізм Рисорджименто", "гуманізм життєвої правди: веризм - неореалізм", "новий гуманізм" А. Печчеї, "гуманістичні пошуки" У. Еко). Проаналізовано вчення визначних італійських гуманістів - А. Банфі, А. Грамші, Б. Кроче. Досліджено концепцію "Нового гуманізму" А. Печчеї та творчий підхід У. Еко - найвизначнішого сучасного філософа, культуролога та письменника до проблем гуманізму. Доведено наскрізний характер гуманістичних ідей. Обгрунтовано твердження, що у сучасній Італії художня творчість і наукова діяльність У. Еко є яскравим прикладом продовження традицій гуманістичного світобачення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч114(4ІТА) + Т3(4ИТА)0-7 +
Шифр НБУВ: РА368762

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Беслюбняк О.О. 
Гуманістичні інваріанти екзистенціалізму: Ж.-П.Сартр та Н.Аббаньяно: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / О.О. Беслюбняк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Наведено результати компаративістського аналізу концепцій "існування" Ж.-П. Сартра та Н.Аббаньяно, виявлено основні відмінності та подібність гуманістичних учень філософів. Обгрунтовано твердження, що "позитивний екзистенціалізм" є фундаментальною основою у вирішенні проблеми існування людини та її свободи. Визначено сутність феномену існування на підставі вивчення проблематичної невизначеності у філософії Н.Аббаньяно, розкрито значення "позитивного екзистенціалізму", встановлено його відмінність від "негативного". Проаналізовано екзистенціали буття людини. Визначено зміст і специфіку поняття "екзистенція". Досліджено категорію екзистенції та генезу основних складових поняття у філософському дискурсі. Зроблено висновок, що екзистенція у філософії існування Ж.-П. Сартра та Н. Аббаньяно є виразником справжніх характеристик буття, свободи, часу, суспільства, історії, світу. Доведено, що спосіб буття людини характеризується як самопроектування, свобода, тимчасовість, коекзистенція, історичність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ІТА)6-663 + Ю3(4ФРА)6-663.4 +
Шифр НБУВ: РА354884

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шелепницька І.П. 
Досвід становлення системи місцевого самоврядування в Республиці Італія та його адаптація для України: автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.04 / І.П. Шелепницька ; Акад. муніцип. упр. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу фахової вітчизняної та зарубіжної літератури, законодавчих і підзаконних актів у сфері місцевого самоврядування Італії, практичних матеріалів, статистичної інформації та даних міжнародної електронної мережі "Інтернет" досліджено теоретико-методологічні, нормативно-правові й організаційно-функціональні основи становлення сучасної системи місцевого самоврядування Республіки Італія. Охарактеризовано систему місцевого самоврядування Республіки Італія. Вивчено теоретико-методологічні напрацювання з зазначеної проблематики та визначено основні напрями досліджень італійського досвіду місцевого самоврядування. Вдосконалено понятійно-категоріальний апарат. У порівняльному аспекті проаналізовано певні елементи сучасних систем місцевого самоврядування Республіки Італія та України. За результатами проведеного дослідження розроблено рекомендації для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4ІТА)011.2ф + Х819(4УКР)011.2 +
Шифр НБУВ: РА364557

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ільченко А.М. 
Ідеї раннього розвитку і вільного виховання дітей з обмеженими розумовими можливостями у педагогічній спадщині М.Монтессорі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / А.М. Ільченко ; Ін-т спец. педагогіки АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано становлення особистості М.Монтессорі як педагога-гуманіста освіти дітей з порушенням інтеллекту, визначено основні етапи її науково-педагогічної діяльності. Розглянуто проблему раннього розвитку та вільного виховання дітей, досліджену М.Монтессорі, виявлено психолого-педагогічні умови розв'язання даної проблеми. Розкрито суть і зміст педагогічної діяльності італійського науковця, визначено її внесок в організацію допомоги дітям з порушеннями психофізичного розвитку. Описано та теоретично обгрунтовано перспективні шляхи творчого використання педагогічного досвіду М.Монтессорі у практиці сучасної спеціальної школи. На підставі аналізу наукової спадщини М.Монтессорі зазначено, що його педагогічні погляди не втратили своєї актуальності за теперішнього часу. Педагогічна система М.Монтессорі є перспективною для організації інтегрованої (інклюзивної) освіти дітей з порушеннями психофізичного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4ІТА)-8 Монтессорі, М. + Ч435.2/3 +
Шифр НБУВ: РА348692

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Алексаха А. Г. 
Історико-демографічні процеси в італійському суспільстві XII - XVII ст.: теоретико-методологічний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / А. Г. Алексаха ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії запропоновано теоретичну модель взаємодії демографічних і соціально-економічних процесів у доіндустріальних суспільствах, на основі якої розроблено методику, що дозволяє проаналізувати розвиток доіндустріальних суспільств. Проведено комплексне дослідження розвитку Італії XII - першої половини XVII ст., в результаті якого здобуто пояснення особливостей розвитку цієї країни протягом даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ІТА)4-2 + С73(4ІТА)4
Шифр НБУВ: РА385435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Перейма О.З. 
Італійська опера ХХ століття: основні тенденції і напрямки розвитку: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.З. Перейма ; Львів. держ. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему еволюції італійської опери XX ст. у взаємозв'язку з історичним розвитком всієї національної музичної культури даного періоду. Визначено основні тенденції розвитку та висвітлено її роль у загально-європейському контексті. Охарактеризовано стильові трансформації італійської опери на підставі виявлення її національних особливостей для різних стильових напрямків. Для кожного з них запропоновано визначальні художньо-естетичні принципи, а також комплекс драматургічних, формотвірних і музично-виразових засобів, показано відмінність їх втілення у творчості окремих композиторів. Установлено дві провідні тенденції розвитку італійської опери XX ст., а саме: поступову втрату нею позицій пріоритетного жанру та поступове зменшення її впливу на розвиток оперного жанру в Європі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ317.413(4ІТА)6 +
Шифр НБУВ: РА348691

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Григоренко А. О. 
Конституційно-правовий статус народного депутата України та парламентаріїв Італії, Польщі та Угорщини: порівняльний аналіз: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / А. О. Григоренко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Розкрито значення нормативного регламентування та соціально-правову сутність статусу народного депутата України. Обгрунтовано конституційно-правові особливості статусу парламентаріїв Італії, Польщі й Угорщини, репрезентовано систему їх функцій і повноважень. Проведено аналіз інституту гарантій здійснення повноважень народним депутатом України та парламентаріями Італії, Польщі, Угорщини. Проведено полемічну аргументацію рекомендацій щодо запровадження досвіду регулювання правового статусу парламентаріїв відповідних зарубіжних країн у національну правову систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624 + Х809(4ІТА)624 + Х809(4ПОЛ)624 + Х809(4УГО)624 + Х999.80
Шифр НБУВ: РА371028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Масімова 
Концепція людини та світу в публіцистичній і художній творчості Умберто Еко: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.04 / Лариса Гагіківна Масімова ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. Інститут журналістики. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ІТА)-4 Еко, У. 54
Шифр НБУВ: РА359108

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Остапенко Т.Г. 
Міжнародний обмін технологіями у формуванні та забезпеченні конкурентних переваг національної економіки (на прикладі Італії): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Т.Г. Остапенко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне та практичне дослідження аспектів формування та забезпечення механізму впливу міжнародного обміну технологіями на конкурентоспроможність національної економіки (на прикладі Італії). Розглянуто сучасні теорії конкурентоспроможності та конкурентних переваг. Виявлено механізм впливу міжнародного обміну технологій на конкурентні переваги країни з розвинутою економікою, формування її конкурентного середовища та становлення макроекономічної рівноваги. Проведено багатофакторний регресійний аналіз такого впливу. Розроблено інтегровану модель дифузії технологій у конкурентному середовищі та модель мультиплікатора з чинником участі країни у міжнародному обміні технологіями. Значну увагу приділено ролі інноваційної системи країни у нарощуванні конкурентоспроможності національної економіки. Запропоновано заходи щодо використання досвіду промислово розвинутої країни (Італії) з метою формування умов конкурентних переваг України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 + У9(4ІТА)0-55 +
Шифр НБУВ: РА354804

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Корчова О.О. 
Музичний театр Джакомо Пуччіні в мистецькому контексті першої чверті XX століття (на матеріалі пізньої творчості композитора): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.О. Корчова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Визначено, що теоретично поглиблене поняття "музичний театр" як індивідуальне жанрово-композиторське явище є головним результатом оперної революції кінця XIX - початку XX ст. Доведено, що музичний театр Дж. Пуччіні становить креативне національне та загальноєвропейське художнє явище, яке суттєво вплинуло на формування засад сучасної оперної естетики. Показано, що в пізніх операх Дж. Пуччіні були сконцентровані новаційні жанрові тенденції: розбудова нових оперних моделей (триптиху, опери-вестерн) та радикальне осучаснення традиційних оперних моделей grand opera, opera buffa, ліричної мелодрами. Зазначено, що музичний театр композитора нерозривно пов'язаний з загально-мистецькими стильовими тенденціями доби модернізму, зокрема, символістськими. Розроблено конкретні літературні, театральні та інтонаційні складові оперної режисури Дж. Пуччіні. У процесі стильового аналізу виявлено постромантичні, символістські, експресіоністичні та неокласичні компоненти музичної мови композитора. Здійснено перегляд упереджених оцінок щодо опери Дж. Пуччіні "Ластівка".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4ІТА)5-81 Пуччіні Д. + Щ335.413(4ІТА)61 +
Шифр НБУВ: РА329235

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Каплієнко-Ілюк Ю.В. 
Музично-культурні взаємодії в процесі становлення української професійної музики XVII - XVIII ст.: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / Ю.В. Каплієнко-Ілюк ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення української професійної музики у період XVII - XVIII ст. Проведено загальний огляд музично-теоретичної науки до XVIII ст., зокрема, наведено відомості про церковно-співацьке мистецтво в Україні, появу перших форм хорового багатоголосся. Розглянуто творчі зв'язки між східною та західною музичною культурами. Наведено системну характеристику періоду партесного співу, проаналізовано розвиток партесного концерту у теоретичній і практичній діяльності М. Дилецького. Проаналізовано творчі зв'язки діячів мистецтва Західної та Східної Європи, зокрема, розглянуто проблему музично-культурних взаємодій між Україною та Італією у XVIII ст. Підтверджено значення Болонської Філармонічної академії як музичного центру досліджуваного періоду в історії формування професіоналізму в Україні. Висвітлено діяльність одного з найвідоміших представників академії - падре Дж.Б. Мартіні. Виявлено особливості синтезу народного, професійного та національного у творчості М. Дилецького, Дж.Б. Мартіні, М. Березовського. Проведено історико-теоретичний порівняльний аналіз клавірних творів падре Дж.Б. Мартіні та хорової спадщини М. Березовського. Розкрито суттєве значення феномену взаємодії різних культурних просторів і традицій італійської поліфонічної школи у процесі становлення українського класицизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)4-183(4ІТА) + Щ313(4ІТА)4-183(4УКР)
Шифр НБУВ: РА369928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Садовська О.М. 
Правова система Італії: загальнотеоретична характеристика основних елементів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Садовська ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичні засади формування правових систем, запропоновано загально теоретичну модель правової системи, застосовану для вивчення правової системи Італії. Дотримання трьохелементної структури правової системи і аналіз кожної з її складових (нормативної, інституціональної та ідеологічної) дозволили визначити місце правової системи Італії серед інших країн; виявити роль формальних джерел права, особливості поділу сучасного італійського права на приватне та публічне, на галузі та інститути; показати тенденції соціалізації права; представити складну організаційну структуру судової системи; з'ясувати особливості юридичної освіти та вимоги до юридичної професії; встановити ступінь впливу європейської інтеграції на розвиток правової системи Італії. Сформульовано деякі рекомендації щодо використання досвіду Італії для розбудови правової системи України, зокрема, перспектив участі нашої держави в європейських інтеграційних процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4ІТА)-31
Шифр НБУВ: РА315267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Жукова Т. С. 
Соціальні засади запобігання злочинності молоді в Україні та Італії (порівняльне дослідження): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Т. С. Жукова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено комплекс проблем теоретичного та практичного характеру, пов'язаних з інститутом запобігання молодіжній злочинності. Для успішної інтеграції України в ЄС, зближення законодавства України та практики його застосування з сучасною європейською системою обгрунтовано доцільність здійснення узагальнень та аналізу законодавства й інших нормативно-правових актів, які регулюють правові й організаційні засади запобігання злочинам в Україні й Італії. Для якісного проведення порівняльного дослідження обрано вікові межі найбільш схожої частини молоді України й Італії, а саме від 16-ти до 21-го року. Подано кримінологічну характеристику молодіжної злочинності. Проаналізовано причини, умови та фактори, що детермінують злочинність. Виявлено особливості злочинності молоді в Україні й Італії. Висвітлено напрями використання в Україні досвіду Італії з запобігання молодіжній злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52 + Х883.9(4ІТА)52 + Х999.88
Шифр НБУВ: РА381600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Михальчишин Ю.А. 
Трансформація політичного руху в масову політичну партію нового типу на прикладі NSDAP і PNF (порівняльний аналіз): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ю.А. Михальчишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

На підставі результатів опрацювання широкого кола джерел і матеріалів досліджено проблему трансформації протестного соціально-політичного руху в масову антисистемну політичну партію нового типу на прикладі Націонал-соціалістичної німецької робітничої партії (NSDP) і Національної фашистської партії Італії (PNF) у період 1919 - 1925 рр. та 1919 - 1922 рр. На базі методів структурної конфліктології та системи якісних індикаторів інституціалізації запропоновано робочу модель транзиту диверегентних політичних феноменів, якими є рухи та партії. Визначено основні характеристики ідеологічної бази та соціального складу націонал-соціалістичного та фашистського рухів, тенденції до зміни цих параметрів та їх впливу на конституювання NSDAP і PNF як антисистемних партій-рухів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4НІМ)71 + Ф69(4ІТА)71 +
Шифр НБУВ: РА362232

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Саблук В. В. 
Українсько-італійські відносини (1991 - 2001 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / В. В. Саблук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Проведено системний аналіз основних напрямів і змісту відносин у політичній, економічній, гуманітарній та культурній сферах суспільного життя обох країн. Розкрито специфіку формування іміджу незалежної України в Італії у засобах масової інформації. Розглянуто динаміку відносин між Україною й Італією та відтворено найбільш вдалі кроки з обох сторін, які спрямовані на формування фундаментальних засад, та показано перспективу їх розвитку. З'ясовано причини, які зумовлюють нерівномірний розвиток відносин на першому та другому етапах історичного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: ТЗ(4УКР)64-64(4ІТА) + ТЗ(4ІТА)64-64(4УКР)
Шифр НБУВ: РА375271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
18.

Михайлова І. І. 
Філософський антропологізм в контексті ренесансного неоплатонізму XV ст.: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.05 / І. І. Михайлова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Здійснено дослідження філософського антропологізму в контексті ренесансного неоплатонізму XV ст. Проаналізовано варіанти ренесансного неоплатонізму М. Кузанського, Марсіліо Фічино та Джованні Піко делла Мірандола. Визначено особливості теоретичного підгрунтя формування онтологічних та антропологічних уявлень М. Кузанського та флорентійських неоплатоніків. Визначено рецепцію антично-середньовічної діалектики у вченнях Кузанця, Фічино та Піко. Зазначено, що рецепція античної та середньовічної філософської спадщини з боку флорентійського неоплатонізму, яка на перший погляд здається еклектичною, була свідомою та системною. Доведено, що філософські системи Фічино, як і М. Кузанського, не були пантеїстичними, а скоріше характеризуються як панентеїстичні. Розкрито зміст опорних понять у вченнях Фічино та Піко, а також показано зв'язок даних понять з ідеями М. Кузанського. Виявлено, що для ренесансного неоплатонізму вищим здобутком був характерний філософський антропологізм, який притаманний вченням М. Кузанського, Фічино, Піко, та є своєрідним об'єднуючим стрижнем їх філософських уявлень. Він є стрижнем як їх власних вчень, так і стрижнем загалом ренесансного неоплатонізму як явища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ІТА)5-401.1 + Ю3(4НІМ)5-401
Шифр НБУВ: РА384348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Яковенко О.І. 
Формування та функціонування італійської економічної терміносистеми: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / О.І. Яковенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний лінгвістичний аналіз сучасної італійської економічної термінології. Вивчено італійську економічну термінологію як елемент структурно-семантичної організації мови та визначено її характерні особливості. Досліджено внутрішньо- та зовнішньомовні шляхи термінотворення італійських економічних термінів. Визначено найбільш продуктивні термінотвірні моделі. Розглянуто семантичні різновиди економічних термінів та їх функції у текстах. Проаналізовано італійські економічні неологізми останнього десятиріччя за матеріалами сучасної публіцистики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.37-34:У + У9(4ІТА) в3 +
Шифр НБУВ: РА365807

Географічні рубрики:

      
20.

Ван Те 
Явище національного стилю в контексті музичної поетики опери: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Ван Те ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2008. — 17 с. — укp.

Базуючись на результатах вивчення творчості Дж. Верді, запропоновано теорію оперного національного стилю. Явище національного стилю розглянуто у контексті стилю культури, у історичному, жанровому, естетичному аспектах, як визначальну складову композиторського мислення. Створено велику музикознавчу поняттєву базу для дослідження національного стилю. Розкрито суть поняття музичної семантики, що стосується стильових засад оперної поетики. Виявлено музично-тематичні та стилістичні зумовленості національно-стильової оперної семантики. Доведено важливість значення виконавської традиції у становленні національного оперного стилю, зокрема в італійській школі доби романтизму та у творчості Дж. Верді. Розкрито парадигматичне значення оперної поетики Верді в історичній еволюції європейської оперної творчості. Виявлено наскрізні універсальні принципи образно-композиційної конструкції оперної форми у творах Дж. Верді, показано унікальність його оперного методу, що забезпечують їх загальноєвропейське значення. Розкрито музично-тематичні засади образної драматургії, музично-стилістичну змістовність оперних ідей. Доведено перевагу музичної сторони опери у формуванні її національно-стильового змісту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.28 + Щ317.41 + Щ317.413(4ІТА)5-81 Верді Д. +
Шифр НБУВ: РА355156

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського