Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (241)Книжкові видання та компакт-диски (188)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Литвиненко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Литвиненко О. О. 
Дитяча книга в мультимедійному середовищі: сучасний стан та перспективи розвитку: автореф. дис. ... канд. наук зі соц. комунікацій : 27.00.03 / О. О. Литвиненко ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2011. — 22 с. — укp.

Розроблено концептуальні засади функціонування та розвитку дитячої книги за умов мультимедійного середовища України. Визначено структуру та специфічні властивості мультимедійного середовища, що зумовлюють трансформаційні зміни в комунікаційній системі "дитяча книга - користувач", а також ускладнення її функцій. Установлено особливості складу та структури вітчизняного потоку друкованої та мультимедійної дитячої книги. На основі соціологічного дослідження виявлено роль і місце друкованих і мультимедійних засобів і каналів комунікації в навчанні та дозвіллі сучасної дитини. На основі аналізу передового міжнародного та зарубіжного досвіду визначено організаційно-функціональні та технологічні трансформації комунікаційного середовища дитячого читання в Україні та світі. Запропоновано систему заходів з підтримки та розвитку дитячої книги в мультимедійному середовищі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.167.8
Шифр НБУВ: РА385081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Литвиненко О.М. 
Діагностика та хірургічне лікування хронічного біліарного панкреатиту з застосуванням мініінвазивних технологій: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / О.М. Литвиненко ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Визначено основні причини хронічного біліарного панкреатиту, особливості морфологічних змін підшлункової залози. Dстановлено значення мікрохолехолітіазу, порушення імунітету в патогенезі захворювання. В експерименті на тваринах доведено можливість використання та визначено переваги методу електрозварювання біологічних тканин в біліарній хірургії. Створено алгоритм обстеження хворих, який визначає обсяг обстеження та можливості застосування мінімінвазивних методик лікування. Встановлено доцільність проведення одноетапного лапароскопічного лікування хронічного біліарного панкреатиту на тлі калькульозного холециститу, холедохолітіазу. Визначено особливості завершення втручання на жовчновивідних шляхах залежно від діаметра загальної жовчної протоки. Вивчено вплив різних операцій на якість життя хворих. Доведено переваги папілозберігаючих операцій у порівнянні з папілотомією, холедохоєюноанастомозу - у порівнянні з холеходуоденоастомозом, тимчасового внутрішнього дренування загальної жовчної протоки - у порівнянні з постійним. Завдяки впровадженню розробленої діагностичної програми та хірургічної тактики з пріоритетним застосуванням мініінвазивних технологій знизилась частота післяопераційних ускладнень з 10,3 до 3, 6 %, післяопераційна летальність - з 2,4 до 1,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1 + Р457.465.520.11 +
Шифр НБУВ: РА324206

Рубрики:

      
3.

Литвиненко О.С. 
Економічний інструментарій обгрунтування виробництва та споживання продукції екологічного призначення (на прикладі малогабаритних автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.С. Литвиненко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2000. — 20 с. — укp.

Визначено суть і зміст категорії "продукція екологічного призначення" (ПЕП). Наведено принципи формування економічного інструментарію стимулювання попиту та просування на ринок ПЕП. Запропоновано методичні підходи до оцінки витрат виробництва та споживання ПЕП, які базуються на використанні непрямого (опосередкованого) інструментарію стимулювання досягнення соціальних та екологічних цілей. Розроблено економічний інструментарій для обгрунтування виробництва ПЕП в Україні, критеріями якого мають бути запропоновані показники еколого-економічного ефекту й еколого-економічної ефективності з урахуванням їх інтегральної величини. Розроблено схему формування гіпотетичного цільового поля для просування на ринок автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС) з урахуванням економічних, еколого-економічних, техніко-економічних, соціальних, соціально-економічних, інвестиційних, ресурсних, зовнішньоекономічних та організаційно-економічних складових. На прикладі АГНКСМ-45 доведено економічну доцільність та екологічну ефективність використання газомоторного палива в автотранспорті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28 + У9(4УКР)0-82-28 + У9(4УКР)373.0-28
Шифр НБУВ: РА311244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Литвиненко О. М. 
Жіноча середня освіта в Херсонській губернії (кінець XIX - початок XX століття): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О. М. Литвиненко ; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В. Винниченка. — Кіровоград, 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено історико-педагогічний розвиток жіночих середніх навчальних закладів на території Херсонської губернії кінця XIX - початку XX ст. Аналіз соціокультурних, політичних, педагогічних умов дозволив систематизувати й узагальнити наукові погляди діячів культури і науки щодо питання розвитку жіночої середньої освіти в досліджуваний період. Розроблено періодизацію, охарактеризовано різні типи жіночої середньої школи: гімназії (міністерські, Маріїнські, приватні), єпархіальні жіночі училища, інститути шляхетних дівчат. Розкрито провідні тенденції й особливості розвитку жіночої середньої освіти на кожному історичному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР7)52 + Ч424(4УКР)42 +
Шифр НБУВ: РА380733 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Литвиненко О.В. 
Історичні романи Олександра Соколовського в літературно-критичному контексті доби: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.В. Литвиненко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено історичну прозу О.Соколовського у взаємозв'язку із естетично-філософськими реаліями його доби. Висвітлено генезу, ідейно-естетичну парадигматику художнього доробку белетриста, тематичну спрямованість його прози, специфіку індивідуального стилю письменника. На підставі аналізу всіх творів прозаїка у роботі з'ясовано закономірності еволюції проблематики й поетики його історичних романів і повісті, визначено художні здобутки та втрати митця. Запропоновано літературознавчу оцінку творчості О.Соколовського, з'ясовано її місце та роль у вітчизняному літературному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-317 + Ш5(4УКР)6-4 Соколовський,О. 534 +
Шифр НБУВ: РА329782

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Литвиненко О.І. 
Математичні моделі та алгоритми комп'ютерної діагностики фізичних полів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.І. Литвиненко ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням розробки інформаційної технології комп'ютерної діагностики фізичних полів на основі ймовірнісно-геометричного підходу до моделювання дискретних елементів. Запропоновані нові моделі елементів сирендипової сім'ї, розроблені алгоритми та програмний комплекс, що дозволяє відновлювати фізичні поля за заданими граничними значеннями польової функції, досліджувати інтерполяційні якості дискретних моделей. Основні результати роботи впроваджені в системи автоматизованого проектування для розрахунків скалярних полів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В311с5,022

      
7.

Литвиненко О.О. 
Мовні особливості почаївського стародруку "Книжиця для господарства" 1788р.(Фонетика. Морфологія): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.О. Литвиненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано графічну, фонетичну та морфологічну системи української мови кінця XVIII ст. на матеріалі "Книжеці для господарства". Розглянуто явища вокалізму та консонантизму, а також особливості іменної та дієслівної словозміни. Простежено співвідношення загальномовних норм і діалектичних явищ, визначено ступінь нормованості фонетичної та морфологічної систем даного періоду. На підставі даних досліджень показано, що фонетичні та морфологічні риси пам'ятки засвідчують високий рівень відповідності нормам сучасної української літературної мови, а наявність живомовних елементів зумовлена її побутовим призначенням. Доведено, що окремі діалектні особливості тексту вказують на вплив волинсько-подільських говорів та польської мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-0 +
Шифр НБУВ: РА323379

      
8.

Литвиненко О.М. 
Підвищення вірогідності контролю радіоелектронних компонентів із застосуванням послідовних алгоритмів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / О.М. Литвиненко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено адаптивні алгоритми контролю радіоелектронних компонентів на основі послідовної процедури прийняття рішень для випадків, коли випадкова складова похибки вірогідності контролю (ВК) розподілена за рівномірним або нормальним законом. Одержано аналітичні залежності для розрахунку складових імовірності помилкових рішень - імовірності невизначеної та хибної відмов. Одержано співвідношення, за допомогою яких можна визначити доцільну граничну кількість додаткових перетворень, після проведення яких, процедура контролю даного об'єкта закінчується та за цього вірогідність прийнятих рішень буде не менше за допустиме значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-07
Шифр НБУВ: РА371463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Литвиненко О. М. 
Показники ліпідного та жовчно-кислотного обмінів за експериментального медикаментозного гепатиту та їх корекція: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / О. М. Литвиненко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Вивчено показники ліпідного та жовчно-кислотного обмінів за умов моделювання медикаментозного гепатиту в щурів і мишей та проведено порівняльну оцінку корегувальної ефективності ліпосомальної форми біологічно активної добавки FLP-MD на базі фосфоліпідів молока та препарату Есенціале-форте на основі фосфоліпідів сої. Встановлено, що моделювання медикаментозного гепатиту в лабораторних тварин супроводжується розвитком характерних клінічних, патолого-анатомічних і гістоморфологічних ознак, гіперферментемією гепатоспецифічних ензимів, порушенням ліпідного обміну, зниженням синтетичної, кон'югуючої, елімінаційної функцій печінки, розвитком внутрішньопечінкового холестазу на фоні активації вільнорадикальних процесів - зростання вмісту продуктів пероксидного окиснення ліпідів і зниження активності ферментів антиоксидантного захисту, у тому числі глутатіонової системи. Доведено репаративний, протизапальний, протиатерогенний, антиоксидантний, жовчоутворний та жовчогінний ефекти дії БАД FLP-MD, які краще виражені, ніж за застосування препарату Есенціале-форте.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351.1-38
Шифр НБУВ: РА371642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Литвиненко О.Д. 
Психологічні особливості ритмічної структури психіки індивіда: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / О.Д. Литвиненко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему пошуку структурних одиниць ритмічного аналізу та поєднання поглядів щодо цілісної природи психічного. Проаналізовано поняття "ритмічна структура психіки" та виділено основні її підструктури. З'ясовано основні психологічні особливості ритмічної структури психіки індивіда. Емпірично показано специфіку локалізації темпу та ритму в психіці індивіда. Визначено систему практичного застосування результатів теоретико-емпіричного дослідження ритмічної структури психіки, яка поділяється на первинну, вторинну та третинну превентивно-корекційні діагностичні процедури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю932.1-223
Шифр НБУВ: РА374974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Литвиненко О.Ю. 
Роль опіоїдних пептидів в реакціях системи крові при запаленні: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.Ю. Литвиненко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Встановлено протизапальний модулювальний вплив опіоїдних пептидів на реакції різноманітних ланок системи крові (лейкоцитів вогнища запалення, кістково-мозкових клітин, лейкоцитів периферичної крові), який полягає в обмеженні акумуляції лейкоцитів (нейтрофілів, моноцитів-макрофагів, лімфоцитів) у вогнищі гострого запалення, їх функціональної активності, гемопоезу, виходу каріоцитів з кісткового мозку до крові. Встановлено, що стимулювальний вплив опіоїдів на лімфоцитарну реакцію, як і сама ця реакція, виявляється за незвичайного перебігу запалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.61 +
Шифр НБУВ: РА366421

Рубрики:

      
12.

Литвиненко О. А. 
Технологія харчового шроту з безлушпинного ядра насіння соняшнику: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.06 / О. А. Литвиненко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено умови підготовки ядра соняшнику до екстракції методом плющення, одержано математичні описи залежності залишкової олійності шроту та вмісту водорозчинних білків від основних параметрів плющення. Вивчено кінетику вичерпної та ступеневої екстракції олії з пелюстки гексаном, вплив гідромодуля та кількості ступенів на повноту екстракції, визначено коефіцієнт дифузії. Науково обгрунтовано та розроблено технологію комплексної переробки сирого ядра насіння соняшнику. Оцінено фізико-хімічні, органолептичні та структурні показники продуктів комплексної переробки насіння соняшнику та встановлено термін їх зберігання. Встановлено фракційний склад харчового шроту та швидкість осідання часток у водному середовищі, вивчено кінетику набрякання харчового шроту. Розроблено проект нормативно-технічної документації на новий вид продукту - шрог соняшниковий харчовий.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.120.9 + Л981-37
Шифр НБУВ: РА376516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Литвиненко О.П. 
Трихінельоз тварин (поширення, діагностика та заходи боротьби): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О.П. Литвиненко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено дані щодо епізоотології й епідеміології трихінельозу в Україні протягом останніх п'ятнадцяти років. З'ясовано причини виникнення інвазії серед тварин і людей. Проаналізовано спалахи трихінельозних вогнищ. Виявлено зміни в епізоотичному процесі трихінельозної інвазії. Умовно визначено неблагополучну зону щодо поширення трихінельозу, яка об'єднує шість областей (Миколаївську, Одеську, Кіровоградську, Дніпропетровську, Хмельницьку, Київську). В окремих областях виявлено високу інвазованість домашніх свиней, а також диких і синантропних тварин. Удосконалено та впроваджено у практику метод перетравлення проб м'язів у штучному шлунковому соку. Встановлено, що подрібнення проб м'язів за допомогою ножиць і механічної м'ясорубки, фільтрація перевару через сита з діаметром отворів 1 мм та розподільчі лінійки грушоподібної форми ВД-3 і "Simax" ТС є найбільш ефективними методами досліджень трихінельозу. Вперше розроблено діагностичний набір для ідентифікації личинок "Trichinella spiralis". Запропоновано заходи боротьби та профілактики трихінельозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.831-1 +
Шифр НБУВ: РА355453

      
14.

Литвиненко О.О. 
Удосконалювання систем охолодження лопаток газових турбін на основі застосування рідиннометалевих теплоносіїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.16 / О.О. Литвиненко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Удосконалено модель двофазного теплообміну в пористому середовищі. Створено метод проектуваня альтернативного засобу охолоджування та розроблено конструкції охолоджуваних лопаток газових турбін з використанням пористих елементів, насичених рідиннометалевим теплоносієм для вирівнювання температурного поля в місцях найбільш раптової зміни граничних умов. Вперше розроблено математичну модель процесу кипіння та динаміки рідиннометалевого теплоносія в пористих середовищах, оточених оболонкою, що нерівномірно обігрівається. Удосконалено схему охолодження направляючої лопатки газової турбіни за допомогою використання пористих елементів, насичених двофазним теплоносієм. Теоретично обгрунтовано можливість їх застосування для вирівнювання температурного поля оболонки та збільшення ефективності її охолодження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-046 +
Шифр НБУВ: РА334319

Рубрики:

      
15.

Литвиненко О. М. 
Феномен мультикультуралізму у контексті соціально-філософського дискурсу: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. М. Литвиненко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано феномен мультикультуралізму як практика існування та процедура встановлення наявних культурних відмінностей у суспільстві, а також як концептуальна позиція, яка має втілюватися у відповідній ідеології, правових нормах, відображатися у характері суспільних інститутів, владних відносинах та у буденному житті людей та спрямована на викорінення расизму, націоналізму, тоталітарних форм соціального устрою, здобуття рівності для всіх груп суспільства. Встановлено, що перспективи мультикультуралізму пов'язуються з його спрямованістю у річище визнання, відкритості, реального діалогу культур, коректності під час вирішення проблем культурної, релігійної, етнічної ідентичності, що посилює необхідність проведення політики культурного плюралізму в соціокультурному просторі полікультурних держав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671*32
Шифр НБУВ: РА376691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
16.

Литвиненко О.О. 
Формування та дослідження двовимірних фотонних структур на основі макропористого кремнію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / О.О. Литвиненко ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено питання процесу формування двовимірних фотонних структур макропористого кремнію за електрохімічним методом для трансформації спектра електромагнітного випромінювання та розробки випромінювальних структур та теплових приймачів. Виготовлено структури макропористого кремнію з діаметром макропор 1 - 15 мкм і глибиною до 250 мкм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з843.312
Шифр НБУВ: РА320598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Литвиненко О. С. 
Методи генерації комбінаторних конфігурацій та їх засто-сування в математичному і комп'ютерному моделюванні задач перевезення та об-робки вантажів. / О. С. Литвиненко. — Б.м., 2019 — укp.

У роботі розглянуто методи генерації комбінаторних конфігурацій, а такожзастосування цих методів в математичному і комп'ютерному моделюванні задачперевезення та обробки вантажів. Отримали подальший розвиток стратегії таметоди генерації комбінаторних конфігурацій, запропоновано узагальнений ме-тод генерації комбінаторних конфігурацій. Розроблено методи повної та част-кової генерації k-множин. Введено нову комбінаторну множину – перестановкиз частково заданою сигнатурою, для якої розв`язано задачі перечислення та ге-нерації на базі запропонованого методу. Побудовано математичні моделі длязадачі вивозу і доставки (Pickup and Delivery Problem) і задачі складання роз-кладу руху вантажних поїздів та обробки вантажів на сортувальній станції, щовикористовують комбінаторні конфігурації та враховують додаткові обмежен-ня. Розроблено методи розв'язання цих задач на основі комбінаторної генера-ції, створено відповідні алгоритми та програмне забезпечення. Методи, алгори-тми та програмне забезпечення, розроблені автором, використовуються в про-грамному забезпеченні для розв'язання задач, пов'язаних з перевезенням та об-робкою вантажів.Ключові слова: комбінаторна генерація, комбінаторна оптимізація, переве-зення та обробка вантажів, евристика, задача вивозу і доставки, променевий пошук,k-множини, інтермодальні перевезення.^UThe methods of generation of combinatorial configurations, as well as theapplication of these methods in mathematical and computer modeling of freighttransportation and processing problems, are considered in the paper. Strategies andmethods for generating combinatorial configurations are developed; a generalized methodfor generating combinatorial configurations is proposed. Methods of complete and partialgeneration of k-sets are developed. A new combinatorial set is introduced – permutationswith a partially given signature; enumeration and generation problems for thesepermutations are solved on the basis of using the proposed generalized method.Mathematical models for the Pickup and Delivery Problem and the Transshipment YardsScheduling Problem are constructed; these models use combinatorial configurations andtake into account some additional restrictions. Solution methods for these problems aredeveloped on the basis of using combinatorial generation; corresponding algorithms andsoftware are created. Methods, algorithms and software developed by the author are usedin software for solving freight transportation and processing problems.Keywords: combinatorial generation, combinatorial optimization, freighttransportation and processing problems, heuristics, Pickup and Delivery Problem, beamsearch, k-sets, intermodal transportation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Литвиненко О. М. 
Корпоративна культура як чинник формування конкурентних переваг машинобудівних підприємств. / О. М. Литвиненко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації розглянуто теоретичні підходи до формування інструментарію впливу на процес формування конкурентних переваг підприємства на основі корпоративної культури, вдосконалено понятійну базу корпоративної культури й обґрунтовано напрямки впливу на КК з метою підсилення конкурентних переваг.Проведено дослідження впливу системи цінностей на можливості впливу на корпоративну культури, а також аналіз взаємозв'язку між корпоративною культурою та рівнем конкурентних переваг підприємства з використанням методу кореляції між компонентами КК та кількісними вимірювачами конкурентних переваг. Здійснено оцінку корпоративної культури вітчизняних машинобудівних підприємств з точки зору теорії інтегральної спіральної динаміки.Удосконалено механізм та запропоновано підходи до використання корпоративного психологічного капіталу, як найбільш ефективного каналу впливу на КК та поглиблено методичні засади щодо адаптації корпоративної культури машинобудівних підприємств до проявів віртуалізації інтелектуальної праці. Апробовано математичну модель вибору ситуаційно-орієнтованих стратегій працівників, яка дозволяє візуалізувати та ідентифікувати адаптивні зміни їх пріоритетів.^UThe theoretical approaches to the formation of instruments of influence on the process of formation of competitive advantages of an enterprise based on corporate culture are considered in the thesis, the conceptual apparatus of corporate culture is improved and the preferential directions of influence on corporate culture are identified in order to increase the competitiveness of an enterprise.The corporate culture, defined by the author as a social glue, allows the staff to mobilize the personnel to solve the urgent tasks of enterprise development on the basis of grouping around common values, can be used as an effective tool for providing competitive advantages.The following components of the company's competitive advantages were identified: market share growth, sales growth, quality improvement, ability to develop new products, overall efficiency, and degree of employee satisfaction, which can be directly related to corporate culture indicators that can be managed by influence.A study was conducted of the influence of the value system on the limiting possibilities of adjusting the corporate culture of engineering enterprises, and also analyzed the relationship between corporate culture and the level of competitive advantages of an enterprise using the method of partial and canonical correlation between components of corporate culture and quantitative measures of competitive benefits. In addition, the corporate culture of domestic machine-building enterprises was assessed from the point of view of the theory of integrated spiral dynamics.It is proved that, based on the assumption of a direct link between corporate culture and individual competitive advantages, it is possible to determine the indicators of corporate culture, which should be used as parameters of enterprise competitiveness management. These are the indicators of the CC, such as the mission and involvement (by Denison) that demonstrate a powerful significant correlation with the following components of the company's competitive advantages: sales growth, market share growth, ROA, and quality improvement.It is proved that the consideration of the system of values can reveal internal contradictions that determine the development of the corporate culture of the enterprise in a certain direction and explain some features (internal mechanisms) of the development of individual cultures.The key to modern domestic enterprises is the contradiction between individualism and collectivism of the dimensions of the CC, which are determined in accordance with Hofstede's approach, and the leap in one step to the values of interaction and mutual support, which determines the development of corporate culture in the direction of the emergence of new mechanisms of involvement in the priorities of the enterprise.The mechanism was improved and approaches to the corporate psychological capital utilization were proposed as the most effective channel of influence on CC and the methodological foundations for adapting the corporate culture of machinebuilding enterprises to the conditions of virtualization of intellectual labor were deepened. A mathematical model has been tested for the selection of situationallyoriented strategies of players in the labor market, which allows visualizing adaptive changes in their priorities when choosing a labor-award ratio.The mathematical model of the strategy of choosing situation-oriented strategies of workers in the labor market is presented, which allows to visualize and identify the adaptive changes of their priorities when choosing the labor-award ratio, which in turn leads to deformation in the perception of corporate culture and internal values of the enterprise. On the basis of this approach, the task is solved to predict the influence of subjective factors on the involvement of employees in the goals and objectives of the enterprise and determine the measures for the operational compensation of their negative effects at the level of correction of the enterprise CC.The mathematical model of deformation of corporate culture during virtualization of intellectual work is proposed. The shift for virtualization of intellectual work at machine-building enterprises is explained by the desire for positive changes in the age structure of high-skilled employees, the expansion of the recruitment geography, and the possibility of attracting the most highly qualified specialists needed to ensure the competitiveness of high-tech enterprises, which includes machine building.The mechanism of ensuring the effectiveness of the enterprise on the basis of a controlled impact on the corporate culture is based on the superposition of the Greiner model and the profile of the company's CC by Denison. Such a superposition allows to identify contradictions in development and through the combination of the phases of the development of the organization by Greiner and the alternative trends in shaping the corporate culture profile of Denison.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Односталко О. С. 
Ресурси стійкості особистості в умовах складних та нетипових ситуацій життя / О. С. Односталко. — Б.м., 2021 — укp.

Проведено теоретичний аналіз особливостей складних і нетипових ситуацій життя та ресурсів, як засобів адаптації до них. Надано визначення, структуру і класифікації життєвих ситуацій. Здійснено апробацію психодіагностичної методики, що спрямована на вивчення резильєнтності, як ресурсу стійкості.Здійснено порівняння ресурсів стійкості залежно від сприйняття нетипової ситуації, віку і статі та простежено особливості проявів ресурсів стійкості в постсприйнятті нетипової ситуації. Продемонстровано, що незалежно від репрезентації ситуації в більшості досліджуваних у віці дорослості представлені оптимізм на середньому і високому рівнях, резильєнтність на середньому рівні, наявна глобальна мета, орієнтація на потенційні рішення, рішучість і активність, а також ресурси соціальної підтримки (сім'я, кохані, освіта (розвиток)).Показано, що в період дорослості в нетиповій ситуації життя оптимізм і резильєнтність представлені комплексно, власне здоров'я і здоров'я близьких також усвідомлюються інтегровано, але окремо від ресурсів стійкості.Досліджено особливості ресурсів стійкості в постпереживанні нетипової ситуації життя. Зазначено, що потенційно існує частка осіб, які мають ускладнену адаптацію. Встановлено тенденцію зменшення ресурсу стійкості – резильєнтності. В постпереживанні нетипової ситуації життя до ресурсів стійкості віднесено власне здоров'я і сприйняття ситуації.^UThe dissertation research presents the personality's resilience resources in the conditions of difficult and atypical life situations. The theoretical analysis of features of difficult and atypical situations of life and resources as means of adaptation to them was carried out. The definition, structure, and classification of life situations were given. Atypical situations are considered as an extreme one, when a person does not have a proven ready-to-use mode of action based on their own experience, this fact actualizes various, irrational or inadequate responses as well. The resources and in particular the resilience resources, which form the most reliable protection against adverse life circumstances, were examined. Adaptation and approbation of psychodiagnostic methods aimed at studying resilience as a resource of sustainability has been carried out. The adapted resilience scale was shown to be a valid and reliable tool, which is recommended to be used in the form of the concise version (9 questions provided) as a more consistent option. The resources of resilience depending on the perception of an atypical situation, age and sex were studied and compared, and the peculiarities of the manifestations of resilience resources in the post-perception of an atypical situation were traced. It is 20 demonstrated that regardless of the representation of the situation the majority of the adult examinees possess optimism at the middle and high level, resilience at the middle level, the existing global goal, focus on potential solutions, determination and activity; social support resources (family, loved ones, education (development)).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Литвиненко О. В. 
Організаційно-технологічні моделі забезпечення якості будівництва в умовах цифрової трансформації / О. В. Литвиненко. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота містить нове вирішення актуального науково-прикладного завдання створення інформаційно-методичного інструментарію забезпечення якості будівництва та формалізації апарату розрахунку параметрів якості будівельних робіт в умовах цифрової трансформації, що спрямовані на забезпечення рівня якості, передбаченого проектом протягом усього життєвого циклу об'єкта, а також мінімізувати відхилення якісних параметрів виконання будівельних процесів через трансформаційні функціонально-організаційні та організаційно-технологічні зміни і уточнення в процесі оперативного управління будівництвом, реінжинірингу процесів оперативного управління виконанням робіт та цифрового адміністрування будівельним проектом, забезпечення успішних комунікацій та надійної взаємодії між провідними учасниками будівельного виробництва, наслідком якого є обґрунтоване прогнозоване підвищення якості виконання будівельних робіт. Результати дисертаційної роботи підтверджують прийняту гіпотезу щодо можливості управління якістю будівництва на основі застосування нового, заснованого на можливостях і перевагах цифровізації, інструментарію адміністрування якістю при виконанні будівельних процесів, що у результаті має привести до зменшення трудомісткості та вартості будівництва, а також подовження термінів експлуатації окремих будівель і споруд та їх конструктивних елементів за рахунок управління якістю протягом усього життєвого циклу об'єкта, покращення техніко-економічних показників проектів організації будівництва та проектів виконання робіт за рахунок поєднання і узагальнення оперативної достовірної інформації з будівельного майданчика про якість будівельної продукції, будівельних процесів, матеріально-технічних ресурсів під час управління якістю. Визначено основні контури та базові принципи формування комплексної системи якості на основі формалізації параметрів процесів організації будівництва, що, в свою чергу, визначило методологічний базис та хід подальших досліджень. Нова система формування якості будівництва об'єкту, в основу якої покладено формат «управління за відхиленнями» на основі використання методів нечіткої логіки та збору і аналізу інформації щодо якості на базі контрольних карті та цілеспрямування на мінімізацію відхилень якісних параметрів будівельного проекту, яка реалізується на основі поєднання інформаційно-параметричної бази учасників будівництва та реалізується протягом усього життєвого циклу проекту у форматі єдиної цифрової інформаційної моделі, часткова або повна параметрична база якої може бути використана у якості бази для моделювання системи якості об'єктів-аналогів або аналогічних видів будівельних робіт чи процесів на інших будовах або об'єктах. В дисертаційній роботі розроблено і реалізовано цифрову систему спостереження за якістю яка базується на використанні методів fuzzy logic для оцінювання впливу на загальну якість будівельної продукції окремих параметрів якості будівельних процесів, будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, методів контролю якості та інших параметрів, яка реалізується з урахуванням тенденцій попередніх періодів на основі оперативної інформації із будівельного майданчика. Даний підхід є теоретичною основою для побудови інформаційних організаційно-технологічних моделей забезпечення якості будівництва та адаптивного інструментарію у складі єдиної комплексної системи формування якості будівництва. Головним практичним результатом дослідження є організаційно-технологічні моделі управління якістю будівництва об'єкту, що включає систему адміністрування якістю будівельних процесів, продукції та виконавців робіт, а також виявлення критеріїв оцінювання якості. На основі результатів досліджень створено систему нечітких рівнянь забезпечення якості влаштування фасадних систем (у середовищі Matlab), а також запропоновано методичний підхід до адаптування запропонованих рівнянь до інших видів будівельних робіт.^UThe dissertation contains a new solution to the current scientific and applied problem of creating information and methodological tools to ensure the quality of construction and formalization of the apparatus for calculating the parameters of quality of construction works in digital transformation, aimed at ensuring the quality level provided by the project minimize deviations of quality parameters of construction processes through transformational functional-organizational and organizational-technological changes and clarifications in the process of operational construction management, reengineering of operational management and digital administration of construction projects, ensuring successful communications and reliable interaction between leading participants in construction which is a reasonable projected improvement in the quality of construction work. The results of the dissertation confirm the accepted hypothesis about the possibility of building quality management based on the application of new, based on the capabilities and benefits of digitalization, quality administration tools for construction processes, which should reduce the complexity and cost of construction and extend the life of individual buildings. and structures and their structural elements through quality management throughout the life cycle of the object, improving the technical and economic performance of construction projects and projects by combining and summarizing reliable operational information from the construction site on the quality of construction products, construction processes, material -technical resources during quality management. The basic contours and basic principles of forming a comprehensive quality system based on the formalization of the parameters of the processes of construction organization, which, in turn, determined the methodological basis and course of further research. A new system of forming the quality of construction of the facility, which is based on the format of "deviation management" based on the use of fuzzy logic and collection and analysis of quality information based on control charts and aiming to minimize deviations of qualitative parameters of the construction project. based on a combination of information and parametric base of construction participants and implemented throughout the project life cycle in the format of a single digital information model, partial or complete parametric base which can be used as a basis for modeling the quality system of similar objects or similar types of construction works or processes on other buildings or objects. The dissertation develops and implements a digital quality monitoring system based on the use of fuzzy logic methods to assess the impact on the overall quality of construction products of individual parameters of quality of construction processes, building materials, products and structures, quality control methods and other parameters. trends of previous periods based on operational information from the construction site. This approach is the theoretical basis for the construction of information organizational and technological models to ensure the quality of construction and adaptive tools as part of a single integrated system of building quality. The main practical result of the study is the organizational and technological models of quality management of construction of the object, which includes the system of administration of the quality of construction processes, products and contractors, as well as identifying quality assessment criteria. Based on the research results, a system of fuzzy equations for ensuring the quality of facade systems (in the Matlab environment) was created, and a methodological approach to adapting the proposed equations to other types of construction work was proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського