Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (565)Книжкові видання та компакт-диски (83)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ЦІЛЬНОМОЛОЧНА$<.>+<.>K=ПРОДУКЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Порошина Т.В. 
Асоційовані з фенотипом HLA продукція інтерлейкіну-2 та експресія рецепторів до інтерлейкіну-2 у хворих з алогенною ниркою: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / Т.В. Порошина ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 22 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано необхідність врахування асоціативного зв'язку між HLA фенотипом і рівнем продукції IL-2 та експресії рецептора до IL-2 лімфоцитами периферичної крові хворих на хронічну ниркову недостатність (ХНН). Вперше обгрунтовано доцільність використання динамічного дослідження продукції IL-2 у хворих після пересадки алогенної нирки для прогнозу оберненості або необерненості гострої реакції відторгнення алотрансплантанту. Визначено, що після операції у хворих з АТН, незалежно від вихідного показника, спостерігається зростання рівня IL-2R+клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.54-99 +
Шифр НБУВ: РА323949

      
2.

Аліфанова С.В. 
Диференційний підхід до реабілітації дітей, хворих на бронхіальну астму та рецидивуючий бронхіт, в залежності від вихідного стану системи інтерферону: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.В. Аліфанова ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше показано, що характерною ознакою запального процесу у респіраторному тракті у період ремісії бронхіальної астми (БА) є порушення інтерфероногенезу, що має прояв у значному пригніченні здатності клітин крові периферичного русла до індукції інтерферонів. Уперше зіставлено дані про характер порушень продукції інтерферону за хронічного та рецидивуючого запалення, яке обумовлює перебіг БА і рецидивуючого бронхіту (РБ). Установлено закономірності продукції у дітей з БА та РБ одного з основних прозапальних цитокінів - фактору некрозу пухлин (ФНП). Зокрема показано, що в ітеркурентному періоді захворювань відбувається підвищення спонтанного синтезу ФНП на фоні зниженої індукованої його продукції, а також спостерігається наявність парадоксального типу продукції ФНП у 62 % дітей з БА та у 41,9 % - РБ, коли його спонтанна продукція перевищує рівень індукованого синтезу, що може свідчити про збереження активного запального процесу у цих хворих у періоді ремісії. Установлено залежність основних показників інтерферонового та цитокінового статусу від ступеня тяжкості перебігу БА. Показано, що тривалий запальний процес призводить до напруження та дезінтеграції імунної системи у дітей, хворих на БА та РБ. У період ремісії захворювань відзначено порушення імунного статусу - дисбаланс хелперно-індукторної субпопуляції Т-лімфоцитів у дітей з РБ. Науково обгрунтовано доцільність та визначено критерії диференційованого включення до комплексу реабілітаційних заходів циклоферону. Доведено, що лікування цим препаратом призводить до зменшення кратності гострих респіраторних інфекцій у дітей з БА в 1,5 рази, дітей з РБ - у 1,9 разів, а також загострень БА у 1,6 разів та загострень бронхіту в 1,8 разів протягом наступного року катамнестичного спостереження. За умов лікування циклофероном відбувається нормалізація показників клітинного імунітету та фагоцитарної активності нейтрофілів, підвищення рівня NK-клітин, здатності імуноцитів до продукції інтерферонів та відновлення забалансованості спонтанної та індукованої продукції ФНП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-52 + Р733.412.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА338616

Рубрики:

      
3.

Шевченко О.П. 
Діагностика і терапія мікоплазмової урогенітальної інфекції у чоловіків з урахуванням особливостей біології збудників, патогенезу та клінічного перебігу захворювання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.П. Шевченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Доведено етіологічне значення M. genitalium у розвитку запальних процесів урогенітального тракту чоловіків. Встановлено, що їх питома вага в загальній структурі мікоплазмових урогенітальних інфекцій становить 13,8 % як монозбудника та 39,7 % у поєднанні з іншими відомими видами урогенітальних мікоплазм (M. Hominis, Ur. urealyticum). Виявлено порушення деяких показників імунного статусу організму у хворих на мікоплазмову урогенітальну інфекцію. Відзначено, що центральні імунологічні порушення є несутттєвими та не залежать від виду урогенітальних мікоплазм або їх асоціацій. Виявлено, що основні механізми резистентності реалізуються на рівні місцевого імунітету слизової оболонки з провідним накопиченням сенсибілізованих Т-лімфоцитів ефекторів і збільшенням кількості клітин мононуклеарно-фагоцитарної системи. Доведено, що за даної патології порушується продукція основних цитокінів запальної реакції інтерферонів (ІФН) і фактора некрозу пухлин (ФНП), які є провідними чинниками інфекційних процесів з внутрішньоклітинною локалізацією збудника. На підставі вивчення тривалості та характеру клінічного перебігу запального процесу визначено ступінь виявлених порушень і розширено уявлення про патогенез урогенітального мікоплазмозу, зокрема розвиток вторинних імунодефіцитних станів. Науково обгрунтовано доцільність проведення етіотропної та комплексної імунокоригуючої терапії урогенітального мікоплазмозу шляхом комбінованого застосування препаратів вилочкової залози (Т-активіну, тималіну) та препаратів-індукторів ІФН, що попереджує розвиток персистуючих форм урогенітальних мікоплазм, а також хронізацію й ускладнення запального процесу. Досліджено ефективність використання методів реакції прямої імунофлюоресценції, культурального методу та полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) для діагностики урогенітального мікоплазмозу та контролю терапевтичного процесу. На підставі порівняльного аналізу сучасних способів діагностики досліджуваної патології встановлено, що метод ПЛР є найбільш чутливим і специфічним тестом детекції збудників, а для контролю терапевтичного процесу більш доцільно застосовувати культуральний метод. Удосконалено комплексну імунокорегуючу терапію мікоплазмової урогенітальної інфекції, використання якої дозволяє підвищити ефективність етіотропних препаратів, запобігати утворенню персистуючих форм збудників та упереджувати розвиток ускладнень і рецидивів інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-3 +
Шифр НБУВ: РА336365

Рубрики:

      
4.

Возна О.Є. 
Екзогенна регуляція метаболізму вуглеводів мікробною популяцією рубця: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / О.Є. Возна ; УААН. Ін-т біології тварин. — Л., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено мікробний метаболізм у шлунково-інтестинальному тракті жуйних тварин та субстратно-ерготропної біотехнології конструювання рубцево-інтермедіаторного анаболізму. Встановлено високий рівень мікробного метаболізму у рубці, сітці, книжці, сліпій і прямій. У сліпій і прямій кишках показники мікробної ферментації близькі до рубцевої. Для дорослих бичків (у порівнянні з коровами) більш характерною є підвищена продукція сумарної кількості ЛЖК із збільшеним відсотком пропіонату. Найвідчутнішу дію на рубцево-інтермедіарний метаболізм телят у період росту проявляють домішки йонофору (0,5 мг/кг живої маси в добу) у разі переходу на рослинну дієту. За умов підвищеного рівня в раціоні корів легкозброджуваних джерел азоту - ріпакового шроту і сечовини у домішці цеоліту (0,5 г/кг живої маси за добу) нормалізують процеси аміакоутворення у травній системі. У порівнянні з важкодоступними (багатими на клітковину) вуглеводами згодовування легкодоступних біосубстратів (крохмалистих концентратів) підвищує відсоток пропіонату у молярному співвідношенні (C3) - на 10 % і змінює молярні пропорції C2:C3:C4 з 59,1:31,2:9,7 на 50,4:40,9:8,7 та підвищує прирости живої маси бичків - 30 % (1064 г проти 802 г). Встановлено, що правильне поєднання джерел крохмалю ріпакового та соєвого шротів, сечовини з цеолітом у складі гранул суттєво посилює анаболічні процеси та середньодобові прирости бичків на відгодівлі (1196 г проти 1101 г або на 8,6 %), а додаткове введення в рубець болюсів з монензином (120 - 150 мг/гол/добу) дає змогу підняти їх до максимуму (1270 проти 1101 г або на 15,3 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У60*734.237 +
Шифр НБУВ: РА322448

      
5.

Дудурич В.М. 
Екологічна безпека грунтового покриву та сільськогосподарського виробництва овочевої продукції в межах Лівобережного Лісостепу: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / В.М. Дудурич ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Виявлено зональні та регіональні закономірності формування екологічної безпеки грунтів та городньої продукції за умов Лівобережного Лісостепу. Встановлено особливості поведінки коефіцієнта біоакумуляції у межах сільськогосподарських геосистем та урбогеосистем. Визначено основні закономірності накопичення важких металів у грунтах і рослинній продукції Лівобережного Лісостепу, здійснено порівняльне дослідження одержаних результатів з аналогічними даними зони мішаних лісів і степу. Визначено вміст важких металів у грунтах та городній рослинній продукції заплавних, надзаплавно-терасових, вододільних та яружно-балкових геосистем. Оцінено їх вміст в урбогеосистемах і різних одиницях фізико-географічного районування. Встановлено, що грунти усіх досліджуваних геосистем екологічно безпечні, рослинна продукція, зокрема, картопля, забруднена, у межах урбогеосистем дана культура є екологічно небезпечною. Показано вплив геоморфологічних умов на формування екологічної безпеки рослинної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342 + П24-280 +
Шифр НБУВ: РА351969

Рубрики:

      
6.

Литвиненко О.С. 
Економічний інструментарій обгрунтування виробництва та споживання продукції екологічного призначення (на прикладі малогабаритних автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.С. Литвиненко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2000. — 20 с. — укp.

Визначено суть і зміст категорії "продукція екологічного призначення" (ПЕП). Наведено принципи формування економічного інструментарію стимулювання попиту та просування на ринок ПЕП. Запропоновано методичні підходи до оцінки витрат виробництва та споживання ПЕП, які базуються на використанні непрямого (опосередкованого) інструментарію стимулювання досягнення соціальних та екологічних цілей. Розроблено економічний інструментарій для обгрунтування виробництва ПЕП в Україні, критеріями якого мають бути запропоновані показники еколого-економічного ефекту й еколого-економічної ефективності з урахуванням їх інтегральної величини. Розроблено схему формування гіпотетичного цільового поля для просування на ринок автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС) з урахуванням економічних, еколого-економічних, техніко-економічних, соціальних, соціально-економічних, інвестиційних, ресурсних, зовнішньоекономічних та організаційно-економічних складових. На прикладі АГНКСМ-45 доведено економічну доцільність та екологічну ефективність використання газомоторного палива в автотранспорті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28 + У9(4УКР)0-82-28 + У9(4УКР)373.0-28
Шифр НБУВ: РА311244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ходаківська О.В. 
Ефективність екологізації радіоактивно забруднених земель у кормовиробництві: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.В. Ходаківська ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення та науково-практичні рекомендації щодо підвищення ефективності екологізації радіоактивно забруднених земель і виробництва екологобезпечної продукції в регіоні радіоактивного забруднення. Визначено основні напрями екологізації радіоактивно забруднених земель. Розкрито сутність понять "екологізація радіоактивно забруднених земель у кормовиробництві", "екологічна якість продукції" й "екологобезпечна продукція". Визначено пріоритетні напрями підвищення економічної ефективності заходів щодо покращання радіоактивно забруднених угідь. Встановлено рівень конкурентоспроможності молока, виробленого після проведення заходів і за умов, коли дані заходи не проводились. Обгрунтовано напрями удосконалення державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників щодо виробництва екологобезпечної продукції й охорони та відтворення родючості грунтів у поєднанні з екологічним механізмом стимулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51-28 +
Шифр НБУВ: РА361316

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Котова Г. І. 
Ефективність застосування збалансованої і екологічно безпечної годівлі молочної худоби в регіоні Донбасу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Г. І. Котова ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Наведено результати наукових і науково-практичних досліджень щодо удосконалення годівлі молочної худоби у регіоні Донбасу з урахуванням існуючих трофічних зв'язків у системі "земля - рослина - тварина - тваринницька продукція" за нових соціально-економічних умов роботи агропромислового комплексу. Розроблено рецепти комбікормів, адресних мінеральних домішок і преміксів для дійних корів за фазами їх лактації та ремонтних телиць 4 - 6- і 6 -12-місячного віку червоної молочної породи стосовно раціонів і повнораціонних кормових сумішок, складених на основі пріоритетних кормів для регіону Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-45
Шифр НБУВ: РА374475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Михайлова Ю.В. 
Забезпечення стійкого функціонування судноплавних підприємств на круїзному ринку, що формується у Чорноморському регіоні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.В. Михайлова ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні проблеми функціонування судноплавних підприємств на круїзному ринку. Сформульовано поняття "продукція круїзного судноплавства". Визначено фактори, що впливають на вибір круїзного маршруту. Запропоновано методику його побудови на підставі показника питомої привабливості портів. Зазначено, що дана методика дозволяє визначати основні напрямки круїзного маршруту на ринку круїзного судноплавства з урахуванням привабливості портів для клієнтури та рівня портових зборів. Розроблено методику визначення оптимальної схеми круїзу. Оптимізацію виконано за критерієм інтенсивності надходжень прибутку від круїзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.61 +
Шифр НБУВ: РА368315

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Нефьодова Ю. В. 
Інвестиційне середовище як фактор ефективного функціонування підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Ю. В. Нефьодова ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Вдосконалено понятійний апарат основних категорій процесу формування інвестиційного середовища, а також інвестиційного процесу, інвестиційної привабливості, інвестиційного клімату, кон'юнктури інвестиційного ринку, інвестиційної активності у якості кількісних та якісних характеристик інвестиційного середовища. Зазначено, що всі чинники, які визначають інвестиційне середовище, згрупувані на об'єктивні та суб'єктивні. Сформовано комплексну рівневу систему факторів інвестиційного середовища підприємства, що впливають на ефективність його функціонування. Надано аналіз комплексу проблем, що перешкоджають ефективному виробництву, який умовно можна розділити на такі сфери: сировина, продукція, збут. Розроблено та реалізовано модель впливу факторів внутрішнього інвестиційного середовища на ефективність функціонування підприємства. Висвітлено методику визначення динамічної точки беззбитковості, яка відрізняється урахуванням окупності інвестицій та фактора часу. Запропоновано методику, яка дозволяє визначати обсяг продукції, за якого щорічне відхилення від середньої величини фінансового результату є мінімальним на протязі усього інвестиційного циклу. Встановлено концептуальну модель формування та розвитку умов інвестиційного середовища підприємств легкої промисловості. Запропоновано регіональну стратегію формування умов інвестиційного середовища для ефективного функціонування підприємств і шляхи її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56
Шифр НБУВ: РА380316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Костіцька І.О. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування використання біфтопу та епадолу в комплексному лікуванні хворих на цукровий діабет 2-го типу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / І.О. Костіцька ; Держ. установа "Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського АМН України". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення результатів обстеження 123-х хворих на цукровий діабет (ЦД) II типу встановлено, що розвиток стеатогепатозу пов'язаний з тривалістю ЦД і ступенем абдомінального ожиріння, оскільки внаслідок посиленого ліполізу вісцерального жиру підвищується продукція вільних жирних кислот (ВЖК), які сприяють розвитку ліпотоксичності та дисліпідемії. Виявлено достовірний зв'язок між активацією процесів перекисного окиснення ліпідів і порушенням жирового та вуглеводного обмінів. З'ясовано, що внаслідок прогресування інсулінорезистентності на печінковому рівні погіршується перебіг основного захворювання. Встановлено, що рівень багатофункціонального гормону жирової тканини - лептину залежить від вмісту ВЖК, тригліцеридів і холестерину ліпопротеїдів високої густини, що є основою розладів регуляції метаболізму ліпідів, розвитку стеатогепатозу печінки. Додатково у хворих з вираженим ступенем абдомінального ожиріння зареєстровано достовірне підвищення рівня кортизолу сироватки крові, який інтенсифікує процеси ліполізу й опосердковано впливає на порушення функціональних змін печінки у хворих на ЦД II типу. Доведено доцільність використання базової терапії зі включенням симбіотику біфтопу й омега-3 поліненасичених жирних кислот (епадолу) у комплексній терапії хворих на ЦД II типу з наявністю стеатогепатозу з метою покращання компенсації вуглеводного та жирового обмінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-5 +
Шифр НБУВ: РА362107

      
12.

Мельник О.П. 
Комплексне лікування ускладненого сечостатевого хламідіозу у жінок доксициліном у поєднанні із вобензимом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.П. Мельник ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Комплексно обстежено жінок з хронічною рецидивуючою хламідійною інфекцією, установлено поліморфізм клінічної симптоматики та ускладнень заданого захворювання. Установлено порушення продукції найважливіших регуляторів антиген-специфічної імунної відповіді цитокінів IL-2, IL-3, IL24 та IL-6, пригнічення проліферації та зниження функціональної активності Т-хелперів I і II типів у разі хронічного сечостатевого хламідіозу. Показано, що внаслідок зниження рівня IL-2 у 1,52 рази пригнічується продукція цитокінів, проліферація та диференціювання Т-лімфоцитів, цитотоксичність Tcyt-лімфоцитів і диференціювання D-лімфоцитів, мікробоцидна і цитотоксична активність і продукція цитокінів моноцитами, а також порушується біосинтез IgM і IgG B-лімфоцитами. Уперше у комплексі показано підвищення рівнів: IL-6 у 3,35 разів, що свідчить про посилену проліферацію та диференціювання B-лімфоцитів, синтез і секрецію імуноглобулінів та проліферацію і диференціювання цитотоксичних T-лімфоцитів (CD-8); протизапального IL-4 у 1,55 разів, що дозволяє зробити висновок щодо загострення, хронізації гострого запального процесу та його прояву, за цього відзначено, що IL-4 посилює диференціювання TH-0-лімфоцитів у TH-2-клітини, гуморальну імунну відповідь опосередкованою участю TH-2-лімфоцитів, диференціювання цитотоксичних T-лімфоцитів, а також пригнічує звільнення цитокінів з активованих моноцитів і продукцію IL-2 TH-1-лімфоцитами. Зазначено щодо підвищення рівнів IL-3 у 1,33 разів, який може мати вплив на дозрівання T-лімфоцитів, проліферацію та фагоцитарну активність макрофагів. Розроблено оригінальний метод комплексного лікування хворих жінок з хронічною рецидивною сечостатевою хламідійною інфекцією з використанням доксицикліну у поєднанні з вобензимом, гепатопротектором - дарсілом і місцевою терапією за допомогою свічок і метронідазолом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-52 + Р715.016-52 +
Шифр НБУВ: РА336694

Рубрики:

      
13.

Дука А.П. 
Механізм управління створенням наукоємної продукції в організаціях науково-технологічної сфери: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / А.П. Дука ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано економічну суть поняття "наукоємна продукція", запропоновано її авторське трактування, класифікацію та визначено функції, які вона виконує у зв'язку з залученням до сфери ринкових відносин. Визначено суть та виділено складові механізму керування створенням наукоємної продукції. Виявлено основні тенденції та узагальнено чинники, які стримують розвиток організацій науково-технологічної сфери в Україні. Уточнено роль державного регулювання та підтримки створення наукоємної продукції, а також визначено напрями удосконалення організаційного та фінансового забезпечення цього створення. Запропоновано методику оцінки вартості наукоємної продукції за умов ринку. Удосконалено процедуру обгрунтування та прийняття управлінського рішення щодо створення даної продукції з метою скорочення тривалості одержання результату й досягнення ресурсоощадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 + Ч214(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА325661

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Курляк І.М. 
Міграція рухомих форм свинцю і цинку у вегетативну частину рослин та організм тварин на фоні дії ентеросорбентів: автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / І.М. Курляк ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Викладено теоретичний і експериментальний матеріал з використанням природних мінералів як сорбентів важких металів у годівлі корів. Вивчено їх вплив на окремі процеси обміну речовин в організмі тварин та їх продуктивність. Досліджено закономірність міграції рухомих форм свинцю та цинку в системі грунт - рослина - тварина - продукція в локальній зоні техногенного навантаження. Експериментально встановлено оптимальні дози сорбенту, який забезпечує максимальну адсорбцію важких металів у шлунково-кишковому тракті тварини та одержання молока зі вмістом свинцю та цинку, що не перевищує норми. За результатами досліджень доведено доцільність введення до основного раціону лактуючих корів цеолітового борошна дрібного помелу (від 250 до 1 000 мкм) Сокирницького родовища Закарпатської області, в розрахунку 0,3; 0,4; 0,5 г на кг живої маси тварини. Встановлено, що згодоване цеолітове борошно в рекомендованих дозах позитивно впливає на метаболічні процеси та дозволяє цілеспрямовано впливати на обмін речовин в організмі. Додаткове згодовування цеолітового борошна до основного раціону живлення корів забезпечує підвищення продуктивності та одержання екологічно чистого молока щодо вмісту рухомих форм свинцю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*801.1-641.1 важкі метали + Е0*806.4-641.1 важкі метали +
Шифр НБУВ: РА366690

Рубрики:

      
15.

Пічик К.В. 
Науково-методичні основи прогнозування ринку устаткування (на прикладі верстатобудування України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / К.В. Пічик ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтеграції України. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Удосконалено методику здійснення середньострокового прогнозування ринку продукції верстатобудування відповідно до умов переходу України на інноваційну модель розвитку. Проаналізовано особливості промислового ринку, а саме: ринку технологічного устаткування, до якого відноситься продукція верстатобудування та специфіку попиту на неї. Розглянуто сучасний стан функціонування верстатобудівної підгалузі. Розроблено модель середньострокового прогнозування ринку устаткування підгалузі верстатобудування. На базі запропонованої моделі визначено потенційний внутрішній ринок з урахуванням потреб і напрямків споживання: формування парку, заміни зношеного; створення обмінного фонду; комплектування об'єктів інвестування та на експорт. Визначено невідповідність між потенційним та реальним ринком продукції верстатобудування. Означено шляхи створення сприятливих умов інноваційної діяльності вітчизняних виробників верстатної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.514.5-592-230.3 +
Шифр НБУВ: РА324751

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Васильченко В.В. 
Обгрунтування призначення рекомбінантного еритропоетину при виразкових гастродуоденальних кровотечах (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.В. Васильченко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування постгеморагічної анемії у хворих на виразкові гастродуоденальні кровотечі, обгрунтування показань для використання за умов проведення гемостимулювальної терапії рекомбінантного еритропоетину як альтернативи алогенним гемотрансфузіям. Визначено та експериментально підтверджено доцільність використання рекомбінантного еритропоетину у хворих з крововтратою середнього ступеня протягом першого тижня та у пацієнтів з важкою крововтратою - протягом перших двох тижнів постгеморагічного періоду. За результатами дослідження вмісту ендогенного еритропоетину виявлено, що продукція останнього не залежить від обсягу крововтрати. У зв'язку з цим запропоновано виділяти чотири типи реагування еритропоезу на крововтрату, визначаючи вміст еритропоетину у сироватці крові: ареактивний або "німий", гіпореактивний, реактивний і гіперреактивний. Згідно з проведеними дослідженнями обгрунтовано показання для призначення рекомбінантного еритропоетину у хворих на виразкові гастродуоденальні кровотечі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2 +
Шифр НБУВ: РА349226

Рубрики:

      
17.

Ягмур К.А. 
Облік витрат на виробництво будівельної продукції: теорія, організація і методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / К.А. Ягмур ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано трактування категорій "витрати на виробництво" та "будівельна продукція". Удосконалено класифікацію витрат на виробництво з урахуванням галузевої специфіки будівельного виробництва. Сформульовано принципи побудови облікової політики, обгрунтовано її елементи. Доведено доцільність відокремлення в організаційній структурі будівельної фірми центрів відповідальності та розкрито призначення і роль кожного з них у процесі накопичення облікової інформації для прийняття управлінських рішень. Обгрунтовано доцільність упровадження системи управління якістю будівельної продукції з відповідним регламентним, інформаційним і документальним забезпеченням. Розроблено програму вдосконалення системи обліку витрат на виробництво будівельної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)231.0-148.6 +
Шифр НБУВ: РА361629

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Сук П.Л. 
Облік витрат на виробництво продукції рослинництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / П.Л. Сук ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні проблеми обліку витрат на виробництво продукції рослинництва у нових організаційно-правових формах господарювання, створених у результаті реформування аграрного сектора економіки на засадах приватної власності на землю. Для одержання оперативної інформації з управління запропоновано до прямих витрат у рослинництві щомісяця додавати непрямі за встановленим процентом без записів за рахунками бухгалтерського обліку. Уточнено склад витрат для визначення собівартості продукції, зокрема: до собівартості потрібно відносити плату за землю та переважну більшість загальногосподарських витрат, а операції з купівлі та продажу землі не доцільно пов'язувати з витратами виробництва. Розглянуто процес формування об'єктів обліку витрат, що відносяться до виробництва продукції урожаю поточного та майбутніх років, обгрунтовано методику побудови аналітичних рахунків для ув'язки записів із синтетичним обліком, надано пропозиції щодо скорочення кількості форм первинних документів та перебудови плану рахунків у частині обліку виробництва. Запропоновано облік загальновиробничих витрат здійснювати на рахунках класу 2 "Запаси" замість класу 9 "Витрати діяльності", виключити рахунок "Продукція сільськогосподарського виробництва", а продукцію від урожаю вносити на рахунок "Готова продукція". Наведену форму журналу реєстрації операцій, призначеного для обліку в селянських господарствах різних розмірів. Запропоновано у аналітичних рахунках витрати відображати згідно з кореспондуючими рахунками і не групувати їх окремо за статтями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.51-148.6
Шифр НБУВ: РА313848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Гринавцева О.В. 
Облік і аудит готової продукції та її фінансових результатів від реалізації (на прикладі малих металопереробних підприємств України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.В. Гринавцева ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено модель з обліку продукції у магазинах малих підприємств, що дає можливість збільшити обсяги реалізації готової продукції. Розроблено і запропоновано методику формування та відображення у бухгалтерському обліку готової продукції під час зберігання та її реалізації у малих підприємствах з введенням субрахунків до рахунку 26 "Готова продукція". Запропоновано зміни щодо обліку готової продукції на складах малих підприємств. Виділено до окремого виду аудиторської інформації систему нормативно-правового забезпечення аудиту. Розвинуто методику проведення внутрішнього аудиту готової продукції та фінансових результатів від її реалізації з метою підтвердження звітності малого підприємства, а також визначення рентабельних видів продукції. Удосконалено класифікацію виробничих запасів, складовою частиною яких є готова продукція. Наведено методи оцінки виробничих запасів у малих металопереробних підприємствах. Запропоновано поняття "фінансовий результат" відповідно до стандартів бухгалтерського обліку. Уточнено первинний облік готової продукції та форми бухгатерських реєстрів з цього обліку на малих підприємствах, а також показники доходів і витрат, взаємопов'язаних з виробництвом і реалізацією готової продукції. Розглянуто основні завдання внутрішнього аудиту, які можна застосовувати до малих та інших підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.5-148.2 +
Шифр НБУВ: РА340641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Шерстобоєва О.В. 
Оптимізація структури мікробних угруповань кореневої зони озимої пшениці: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / О.В. Шерстобоєва ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2004. — 38 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено взаємодію штамів діазотрофів, відібраних за спорідненістю до кореневих ексудатів озимої пшениці, з рослинами та мікробним угрупованням їх кореневої зони. Визначено конкретну топографію популяцій інтродукованих штамів діазотрофів у ризоплані, ризо- та едафосфері. Виявлено, що колонізація ними кореневої зони ініціює певні перебудови таксономічної та функціональної структури мікробних угруповань ризоплани та ризосфери. Встановлено, що висока азотфіксувальна активність штамів, продукція речовин фітогормональної та антибіотичної дії, засвоєння важкорозчинних фосфатів обумовлюють підвищення активності азотфіксації, руйнування целюлози та антифунгального потенціалу ризосферного грунту, що підвищує продуктивність озимої пшениці. На підставі селекційних діазотрофів розроблено оригінальні технології одержання вермикулітних та гельних препаратів, а також елементи технології застосування біопрепаратів для підвищення продуктивності озимої пшениці. Доведено безпеку потрапляння препаратів у навколишнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-273.162.3 +
Шифр НБУВ: РА330365

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського