Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (963)Книжкові видання та компакт-диски (104)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ХМАРНІ$<.>+<.>K=СХОВИЩ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 91
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гіренко С. Г. 
Автоматичне антипомпажне регулювання відцентрового нагнітача дотискувальної компресорної станції: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / С. Г. Гіренко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено метод для автоматичного антипомпажного регулювання та захисту відцентрового нагнітача дотискувальної компресорної станції підземного сховища газу. Запропоновано метод автоматичного захисту відцентрового нагнітача від помпажу в робочому режимі компресора, який базується на інформації про комплекс параметрів, за допомогою яких визначається поточне значення віддаленості координат робочої точки нагнітача від заданої величини. Зазначено, що цим забезпечується надійний захист відцентрового нагнітача від раптового виникнення помпажу за швидкодійних збурень, або флуктуаціях газового потоку за умови незмінності заданої межі помпажу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309.54
Шифр НБУВ: РА375249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бобро Д.Г. 
Аналіз ядерної безпеки ядерно-небезпечних об'єктів Чорнобильської АЕС: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.21 / Д.Г. Бобро ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2003. — 28 с. — укp.

Розроблено повномасштабні тривимірні розрахункові моделі складних ядерно-небезпечних об'єктів Чорнобильської АЕС (реактору РВПК-1000, сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2), паливовмісних мас об'єкту "Укриття"), що найбільш адекватно відображають усі їх конструктивні особливості та масо-габаритні параметри. На основі розроблених моделей проведено розрахунки, що обгрунтовують ядерну безпеку та подають вхідну інформацію для подальших розрахунків радіаційних характеристик об'єктів. За результатами проведеного аналізу чутливості зроблено обгрунтовані спрощення моделей та описано базові моделі. Наведено схему розрахунків та експериментальних досліджень радіаційних характеристик реакторних конструкцій для енергоблоків АЕС з реакторами РВПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082.03Чорнобиль +
Шифр НБУВ: РА329546

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

П'янило Я.Д. 
Аналітико-числове моделювання масопереносу в газопроводах та природних пористих середовищах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / Я.Д. П'янило ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 40 с. — укp.

Досліджено процеси поширення газу в трубопроводах, фільтрації газу у пористих середовища (підземних сховищах газу) та поширення домішкових речовин у приповерхневих шарах грунту. Побудовано відповідні математичні моделі й розроблено аналітико-числові методи розв'язування сформульованих задач математичної фізики. Вивчено вплив гідродинамічних характеристик газу і геометричних параметрів трубопроводів на процес його руху. Запропоновано спосіб розрахунку режимних параметрів у газотранспортних мережах і розглянуто задачі оптимізації потокорозподілу за різними критеріями (мінімумом паливного газу на компенсаторних станціях, мінімізацією перехідних часів). Побудовано та досліджено математичні моделі розподілу тиску газу у пористих середовищах складної структури (підземних сховищах газу) за наявності зосереджених джерел і вивчено вплив гідродинамічних характеристик газу і геометричних параметрів середовища на функцію розподілу тиску. Досліджено процес гетеродифузного поширення домішкових речовин у приповерхневих шарах грунту за двома шляхами з урахуванням конвективного переносу на одному з них. На базі сформульованої задачі математичної фізики проведено порівняльний аналіз основних фондів її розв'язування. Одержано певні результати, а саме: апроксимацію функцій ортогональними рядами, обернення інтегралу Лапласа, розв'язування диференціальних та інтегральних рівнянь типу згортки з застосуванням спектральних методів, які мають самостійне значення та можуть бути використані під час дослідження фізичних процесів, що описуються нелінійними диференціальними рівняннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-022.82 +
Шифр НБУВ: РА351368

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Влащенко А.С. 
Біогеоценотичні зв'язки рукокрилих (Mammalia, Chiroptera) в умовах півдня центрального Лісостепу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / А.С. Влащенко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено видове різноманіття та біогеоценотичну роль популяцій рукокрилих на території півдня центрального Лісостепу. Показано особливості видового різноманіття рукокрилих цієї частини лісостепу, надано кількісні оцінки. Проведено інвентаризацію фауни та з'ясовано, що у регіоні зустрічається 15 видів 6-ти родів родини Vespertilioidae. У 15-ти видових нарисах подано дані щод статусу та характеру перебування виду, його зустрічаємості та відносної рясності, особливості розташування сховищ, характеристики літніх і зимових сховищ, термін та місця парування й народження малят, співвідношення статей. Для деяких видів оцінено вікову структуру за ступенем стертості зубної системи, наведено результати локальних повернень мічених тварин. Показано спектр будівель і порід, які використовують рукокрилі та їх характеристики. Визначено ступінь стено- та еврібіонтності у виборі сховищ і біотопів живлення. Показано роль рукокрилих у переносі речовин між різними біогеоценозами. Описано зміни у структурі угруповань рукорилих у природному та трансформованому біогеоценозах. Визначено основні проблеми цих тварин, шляхи та методи їх вирішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.414*806.3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Кузнєцова О.О. 
Використання непрямих випарних повітроохолоджувачів у теплотехнологіях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.О. Кузнєцова ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2004. — 27 с. — укp.

На підставі аналізу фізичних процесів, які відбуваються під час тепловологісної обробки повітря у запропонованих двоступеневих непрямих випарних повітроохолоджувачах (НВП) одержано аналітичні залежності для розрахунку кінцевих параметрів повітря даних НВП, а також нові дані щодо оптимальних режимів роботи НВП за умов зниженого тиску повітря. Досліджено сумісну роботу НВП з осушувачами повітря, що діють на основі сорбентів, розроблених у ІТТФ НАНУ та виявлено характер впливу попереднього осушення повітря на холодопродуктивність НВП. Наведено ефективні схеми кондиціювання повітря з використанням НВП. Уперше розроблено теплотехнології підготовки вентилюючого повітря для гіпобаричного сховища сільськогосподарської продукції з використанням НВП. Запропоновано принципово нові способи одержання прісної води з вологого атмосферного повітря, що передбачають застосування НВП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.302 +
Шифр НБУВ: РА334961

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Деркач М.П. 
Газогідродинамічні особливості експлуатації газосховищ у виснажених покладах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / М.П. Деркач ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено питання формування та експлуатації штучного газонасиченого об'єму підземних сховищ газу (ПСГ) в покладах, які розроблялися за пружноводонапірного режиму, а також вивчено роботу колекторної системи збору газу на ПСГ. На прикладі Опарського та Більче-Волиця-Угорського ПСГ вирішено питання визначення пружного запасу водоносного басейну покладів, впливу заводнення на формування газонасиченого об'єму ПСГ і режим його циклічної експлуатації. Обговорено тривалість часу формування штучних покладів ПСГ і фактори, які впливають на величину газонасиченого об'єму сховища. Виявлено причини зменшення продуктивності експлуатаційних свердловин у разі використання колекторної системи збору газу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089
Шифр НБУВ: РА320994

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Мазницький А.С. 
Геодезичний моніторинг і прогнозування техногенної геодинаміки на родовищах нафти і газу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.24.01 / А.С. Мазницький ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Визначено, що геодизичні методи базуються на застосуванні високоточного нівелювання, полігоно- та світовіддалеметрії, кутових вимірюваннях, техногенних геодинамічних полігонах, а також вимірюваннях деформацій, елементів обв'язки устя експлуатаційної свердловини. Розроблено систему фізико-математичного моделювання напружено-деформованого стану колектора, гірничих порід, що його вміщують, осідань і деформацій земної поверхні. Одержано робочі формули для визначення зони впливу розробки родовищ вуглеводнів на земну поверхню та час проходження амплітуди стиснення колектора до земної поверхні. Зазначено, що методи базуються на механіці суцільного середовища з використанням моделі трифазної квазітрьохмірної фільтрації флюїду у пористому середовищі. Запропоновано алгоритм і програмне забезпечення шодо визначення просторового положення осі стовбура свердловини з оцінкою характерної точки або вибою у плані через еліпс та у просторі через еліпсоїд помилок із заданою імовірністю. Розглянуто метод ампроксимації геометричних параметрів природних колекторів. На підставі формул рівноваги тиску газу, температури та глибини у флюїдному середовищі розроблено методику оптимізації обсягів закачування газу у підземне сховище, визначено межові пластові тиски за умов циклічної експлуатації ПСГ у пористих кристалах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1 + И36 с5 +
Шифр НБУВ: РА322963

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Бубняк А.М. 
Геодинаміка розломів Передкарпаття: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.04 / А.М. Бубняк ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено питання розломної тектоніки українського сектора Передкарпаття з застосуванням комплексного підходу, який базується на методах басейнового аналізу, структурної геології та тектонічної геоморфології. На підставі результатів дослідження створено модель гемодинаміки розломної тектоніки Передкарпатського прогину та його фундаменту. З'ясовано, що розроломи формувались за різних геодинамічних умов - від пасивної континентальної окраїни до передового прогину. Показано відмінну активність розломів протягом розвитку досліджуваної території - від кори до четвертинного часу. Визначено сили, що призводили до формування розломів, описано їх еволюцію у часі. Пояснено особливості формування та збереження покладів нафти та газу Передкарпатської нафтогазової провінції, виникнення родовищ озокериту, для вибору найсприятливіших ділянок для закладання нових газових сховищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390(45УКР3)51 + Д59(45УКР)39 +
Шифр НБУВ: РА346433

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Старостін А.В. 
Геофізичне моделювання з метою контролю вилучення вуглеводнів у процесі розробки продуктивних порід-колекторів складної будови (на прикладі родовищ ДДЗ): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / А.В. Старостін ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальних питань геофізичного контролю процесу вилучення вуглеводнів з продуктивних пластів, представлених породами складної будови. Доведено можливість уніфікації методики визначення коефіцієнта проникності за геофізичною інформацією на основі ідентифікації порід за структурою порового простору. Встановлено, що показники степеневої функції параметра збільшення електричного опору колектора та коефіцієнта водонасичення залежать від фільтраційних властивостей порід-колекторів. Доведено, що за результатами гранулометричного аналізу порід можна проводити класифікацію порід за ідентичністю зв'язку параметрів розподілу діаметра зерен скелета з фільтраційними властивостями. Удосконалено методику визначення поточного коефіцієнта насичення методом імпульсного нейтронного каротажу на основі просторових схем розподілу часу життя теплових нейтронів у скелеті породи. Розроблено нову технологію використання методу нейтронного каротажу для спостереження за ефективністю закачування та відбору газу з природних сховищ. Створено нову технологію оцінювання впливу цементу та мінералогічної неоднорідності скелета на інтервальний час проходження пружної хвилі. Розроблено фільтраційну модель Пролетарського родовища газу, яка дозволяє раціонально вибрати свердловини, на яких є сприятливі умови для подальшої експлуатації родовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443(45УКР4)42 +
Шифр НБУВ: РА363480

Рубрики:

      
10.

Олар О.Я. 
Діагностування комп'ютерних засобів на основі інтелектуальних методів та моделей опрацювання знань: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / О.Я. Олар ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Підвищено ефективність процесу діагностування комп'ютерних засобів (КЗ) на етапі експлуатації. Запропоновано узагальнену формальну модель процесу інтелектуального діагностування КЗ. Розроблено інтелектуальні методи подання знань у єдиному формалізмі (моделі), які забезпечили повторне використання знань зі сховища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З97-07
Шифр НБУВ: РА374248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Гораль Л.Т. 
Дослідження дифузійних і газодинамічних процесів у ПСГ при фільтрації природного газу і азоту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / Л.Т. Гораль ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 18 с. — укp.

Проведено наукові дослідження газодинамічних і дифузійних процесів в пористому середовищі з метою заміни буферного об'єму буферного газу інертним. Дана статистична оцінка впливу об'єму буферного газу на економічні показники підземного сховища газу. Реалізація математичної моделі, що зв'язує затрати на створення ПСГ з його технологічними параметрами методом пошуку екстремуму дозволила встановити, що оптимальний об'єм буферного газу з точки зору мінімуму приведених затрат на створення і експлуатацію сховища залежить від ціни буферного газу і коливається в межах 13-21% від повного об'єму газу. На основі обробки результатів проведених лабораторних досліджень змішування газів в пористому середовищі одержано емпіричну формулу для визначення ефективного коефіцієнту процесу дифузії газів в пористому середовищі. Побудована математична модель і розроблена методика та програмне забезпечення розрахунку переміщення зони контакту газів в процесі відбору активного газу дозволяють прогнозувати час періоду відбору і темп нагнітання азоту при відомому темпі відбору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113.1

Рубрики:

      
12.

Тищенко В.М. 
Еколого-фауністична характеристика та лісівниче значення рукокрилих (Chiroptera) в умовах Західного Поділля: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.03.03 / В.М. Тищенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Розкрито еколого-фауністичну структуру, проаналізовано просторовий розподіл та лісівниче значення населення кажанів у Західному Поділлі. Досліджено 17 видів у складі фауни рукокрилих в даному регіоні, виділено фактичні знахідки чотирьох видів. Визначено статус видів за відносною чисельністю та шість екологічних груп у складі лісових угруповань кажанів. Вивчено видовий склад пізньолітніх та зимових скупчень рукокрилих. Висвітлено особливості розташування дупел зі сховищами рукокрилих. Визначено середньодобові кількісні та енергетичні показники споживання комах модельними видами кажанів за умов неволі та сезонну динаміку їх змін, проведено екстраполяцію отриманих даних до умов та інтенсивності живлення кажанів у природі. Встановлено обсяги споживання лісовими видами рукокрилих комах-фітофагів, здатних масово розмножуватись та пошкоджувати деревостани за показниками чисельності та щільності населення кажанів у основних стадіях живлення. Доведено, лісові угруповання кажанів є основним чинником біологічного захисту лісів Західного Поділля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.55(4УКР3) + Е623.362.414*80(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА341688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Смолій Я.В. 
Економіко-математичне моделювання і системна інтеграція сховищ даних банківської інформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Я.В. Смолій ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено новий напрямок у теорії та практиці системної інтеграції, який грунтується на концепції гнучкого поєднання економіко-математичного моделювання з використанням багатовимірних агрегатів платіжного календаря у середовищі сховищ даних банківської оперативно-аналітичної інформації. Встановлено, що дане моделювання платіжного календаря на основі сховищ даних надає можливість збалансовано здійснити оперативно-аналітичний менеджмент банківської діяльності. Запропоновано комплексні методи аналізу процесів системної інтеграції на основі компонентів сховищ даних, а також гнучкі методи та критерії впровадження банківських гіпертехнологій, високу ефективність яких обгрунтовано теоретично та підтверджено практично на прикладах оцінки сукупної собівартості володіння інформаційними продуктами та технологіями сховищ даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 ф в611 + У9(4УКР)262.10 ф в611
Шифр НБУВ: РА321614

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Філіпова Л.М. 
Ефективність природних та синтезованих регуляторів росту при застосуванні під садивні бульби картоплі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.М. Філіпова ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто вплив ростових препаратів на ріст, розвиток, урожайність та якість бульб картоплі. Визначено дози та засоби обробки садових бульб різними регуляторами росту. Встановлено значний інгібуючий ефект від застосування перед закладанням у сховище регулятора росту ДГ - 613 у концентраціях 5,0 % та 10,0 %. Доведено, що урожайність у середньому за три роки зросла на 53 ц/га. Значний стимулюючий ефект досягнуто від передпосадкової обробки бульб картоплі сортів Бородянська рожева та Світанок київський 0,05 %-им розчином ПАБК. Встановлено економічну та енергетичну ефективність застосування даних регуляторів росту на бульбах картоплі різних сортів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-272.537 +
Шифр НБУВ: РА321897

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Сусак О.М. 
Закономірності формування газонасиченого порового об'єму сховищ з газовим режимом роботи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / О.М. Сусак ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено математичну модель осушення порового простору підземних сховищ газу (ПСГ) у процесі циклічної експлуатації, на базі якої встановлено закономірності зміни водонасиченості порового простору та зміни загального порового об'єму сховищ. На підставі експериментальних досліджень визначено закономірність зміни залишкової водонасиченості від параметрів пористого середовища та режимів роботи покладів. На базі статистичного аналізу сховищ методом побудови годографів циклічної експлуатації встановлено, що стабілізація порового простору сховища з газовим режимом роботи відбувається після 5-8-ми років циклічної експлуатації. Доведено, що за рахунок осушення порового простору для умов підземних сховищ газу України можливе збільшення активного газонасиченого порового об'єму ПСГ на 6-8 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362(4УКР)089 +
Шифр НБУВ: РА349400

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Лумпова Т. І. 
Інтеграція інформаційно-статистичних ресурсів для вивчення ринків: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.10 / Т. І. Лумпова ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Запропоновано концептуальне рішення щодо архітектури системи. Дане рішення є базою для створення інформаційної моделі національного ринку товарів і послуг. Розглянуто її використання для маркетингових досліджень та моніторингу стану ринків. Досліджено проблематику створення репозитарія метаданих як первинного інструменту, що забезпечує підтримку процесу статистичного виробництва від збирання статистичної інформації в єдиному інтегрованому сховищі до обслуговування запитів користувачів і є базою для створення інструментарію забезпечення якості даних. Надано методичні рекомендації щодо інтеграції інформації з різних джерел статистичної й адміністративної інформації. Розроблено методику практичної реалізації статистичної інформаційної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421 в611.326 + У9(4УКР)442 в611.326
Шифр НБУВ: РА372302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Малахов Є. В. 
Інформаційна технологія моделювання складноструктурованих предметних областей в системах організаційного управління (теорія та реалізація): автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.06 / Є. В. Малахов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Проаналізовано метамоделі предметних областей інформаційних систем організаційного управління в різних галузях науки та техніки. Розглянуто проблему виділення предметних областей та врахуванням динаміки їх структури та даних про їх елементи. Розроблено математичні операції над моделями предметних областей та їх сутностей. Запропоновано побудову інформаційних моделей предметних областей на базі інформаційних сховищ. Розв'язано проблему застосування метамоделей предметних областей для їх аналізу та побудови інформаційних систем. Здійснено практичне випробування результатів дослідження в об'єктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У. ф1 в + З970.410 + З970.61
Шифр НБУВ: РА372304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Чаплагін М.П. 
Інформаційні технології пошуку та зберігання даних про графічні об'єкти на основі їх семантики: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.П. Чаплагін ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання організації пошуку даних про графічні об'єкти у сховищі даних на основі їх семантики для потреб оператора АСУ та розробки методів зберігання таких даних. Сформульовано основні підходи до вирішення проблеми зменшення потоків даних у системі управління потоками даних й організації пошуку графічних об'єктів їх заміною даними про графічні об'єкти. Розроблено метод подання таких даних про графічні об'єкти, метод визначення повноти та достатності словника графічних об'єктів, метод визначення семантичної значущості та семантичної суперечності елементів їх опису. Сформовано словник графічних елементів, серед яких визначено лінію, криву, коло, "майже" коло, трикутник, "майже" трикутник, чотирикутник, багатокутник, "майже" багатокутник. Такий словник дозволяє організувати швидкий і ефективний пошук даних про графічні об'єкти з використанням розробленого алгоритму фільтрації семантичних описів графічних об'єктів. Розроблений метод подання даних про графічні об'єкти дозволяє зменшити розмір файлів, що передаються між блоками системи для подальшої обробки, до 10-ти разів. Ефективність першого семантичного фільтра наближається до 90 %, другий семантичний фільтр визнаний неефективним. Використання в алгоритмі пошуку тільки першого та третього семантичних фільтрів дозволило зменшити час пошуку удвічі без втрати результату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-015 +
Шифр НБУВ: РА360571

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Кондратенко О. Ю. 
Керування обваленням пластів нерозчинних порід при спорудженні підземних ємностей в кам'яних солях: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.13 / О. Ю. Кондратенко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано нові підходи до керування обваленням пластів нерозчинних порід під час розмивання підземних ємностей у кам'яних солях. На підставі теоретичних та експериментальних досліджень напружено-деформованого стану пластів встановлено граничні умови обвалення пластів, що дозволило визначити параметри навантаження під час руйнування нерозчинних відкладів гірських порід. Запропоновано технології спорудження підземних сховищ у кам'яних солях, ефективність яких підтверджена практикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н785 + И345.2
Шифр НБУВ: РА376695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Кучеревська Н.Л. 
Керченський лапідарій як суб'єкт культурологічної діяльності: автореф. дис... канд. культурології: 26.00.01 / Н.Л. Кучеревська ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

На базі лапідарію Керченського історико-культурного заповідника, на підставі фактів, виявлених у його архіві, вивчено культуру боспорських греків. Проаналізовано інформацію, що міститься в лапідарних пам'ятниках з використанням культурологічного підходу. Розроблено стратегію, спрямовану на активізацію культурологічної діяльності лапідарію, що містить тактичні програми з розвитку науково-дослідної, фондової, консерваційної, експозиційної, культурно-освітньої роботи. Розроблено та впроваджено програму реставраційних заходів. Запропоновано нове ставлення до лапідарію як до сховища колекції витворів з каменю та як експозиційного та культурно-освітнього музейного комплексу. Створено модель музею лапідарних пам'ятників, що містить архітектурний проект музею як зони для розміщення колекції та прийому відвідувачів, а також центру культурної комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т229(0)321 + Ч111.154 + Т3(4УКР-6КРИ-2КЕР)л6 +
Шифр НБУВ: РА365476

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського