Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (30)Реферативна база даних (588)Книжкові видання та компакт-диски (130)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=СИНЕРГЕТИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 54
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Місюра М. Д. 
Автоматизоване управління технологічним комплексом виробництва пива: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / М. Д. Місюра ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Розглянуто математичні моделі основних технологічних процесів виробництва пива з позицій системного аналізу та синергетики, їх дослідження, що дозволило виявити системні тенденції поведінки об'єкта за умов зовнішніх і внутрішніх флуктуацій. Встановлено в часових рядах основних технологічних параметрів наявність областей детермінованого хаосу та стохастичності, що дало можливість визначити глибину прогнозування та встановити характерні прояви поведінки об'єкта. Для створення підсистеми прийняття рішення проведено когнітивне моделювання, що дало можливість визначити причинно-наслідкові зв'язки факторів, що впливають на основні процеси в пивоварному виробництві та розробити сценарії управління. Розроблено структуру автоматизованого управління технологічним комплексом виробництва пива, в якій реалізується мережева оптимізація та сценарії управління з інтелектуальною підсистемою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л876-5-05
Шифр НБУВ: РА376333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бойко Н. М. 
Аудит реальних інвестицій торговельних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Н. М. Бойко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні прийоми вдосконалення організації та методології аудиту реальних інвестицій торговельних підприємств із застосуванням законів синергетики щодо аудиту реальних інвестицій, спрямованих на задоволення потреб управління торговельного підприємства. Роглянуто доцільність і можливість застосування законів синергетики в аудиті реальних інвестицій торговельних підприємств з метою розширення спектру завдань аудиту, розвитку аудиту як галузі знань. Запропоновано методичні рекомендації щодо оптимізації процесу організації внутрішнього та зовнішнього аудиту реальних інвестицій торговельних підприємств відносно формування документації, визначення місця внутрішнього аудиту реальних інвестицій в організаційно-функціональній системі торговельного підприємства. Розроблено й апробовано методику доцільності реальних інвестицій торговельних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.1-145.711
Шифр НБУВ: РА371326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
3.

Гурська Л. В. 
Буття як філософсько-релігієзнавча проблема: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.11 / Л. В. Гурська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Вперше в українському релігієзнавстві проведено комплексне дослідження проблеми буття від доби античності до російської філософії другої половини XIX - початку XX ст. і до сьогодення. З'ясовано, що предметна галузь онтології є центрованою завдяки категорії "буття" та формується відповідно до принципу єдності буття, мислення та мови, що стверджує можливість виразити мислення буття у слові. Обгрунтовано, що проблема буття формується в межах античності, де виявляється "спогляданням" і "вгадуванням" образу буття; у середньовіччі - як довіра волі Творця буття; в Новий і новітній час - як відкритість феномену буття. Виявлено два типи онтології - статика буття й онтологічна динаміка, кожна з яких акцентує один з моментів людського існування - перебування та розростання. Онтологічну динаміку родподілено на два типи - за сутністю та за енергійністю. Розкрито, що найважливішою відмінністю енергійної онтології від сутнісної є усвідомлення цінності свободи, яка розглядається як рівноправний фактор поруч з благодаттю в процесі обожнення та розкрито антиномічність двох принципів - органіцизму та синергетики. Виявлено, що російська традиція філософування не є однорідною в контексті інтерпретації проблеми буття. Обгрунтовано, що в компаративному аналізі онтологія та матафізика виступають як гнозис буття й епістема сутності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.33
Шифр НБУВ: РА382198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Тімохін В.О. 
Гармонічність еволюційної динаміки самоорганізації містобудівних систем: Автореф. дис... д-ра архіт: 18.00.01 / В.О. Тімохін ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2004. — 34 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано представлення містобудівної системи у контексті узгодженої взаємодії причин і наслідків генезисних перетворень містобудівних форм, діяльності, еволюції й еволюційної динаміки. Виявлено етапи і метаморфози сталого розвитку територіально-планувальної самоорганізації містобудівних форм. Визначено напрями та режими, кількісні показники та критерії прогресивного розвитку структурно-функціональної самоорганізації містобудівної діяльності та міського планування. Класифіковано ритми й установлено параметри багатохвильових діапазонів безперервного розвитку просторово-часової самоорганізації містобудівної еволюції. Систематизовано механізми та закономірності усіх видів генезисних перетворень співмірного розвитку ступінчато-рівневої самоорганізації містобудівних систем, що стали основою формування цілей, завдань і розділів нового напряму містобудівних досліджень - міської синергетики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82-01 +
Шифр НБУВ: РА328396

Рубрики:

      
5.

Куценко О.Д. 
Діяльнісно-структурний потенціал трансформаційного процесу: до розробки концепції класоутворення: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.01 / О.Д. Куценко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 36 с. — укp.

Розкрито специфіку соціальної трансформації сучасного українського суспільства крізь призму процесу класоутворення як важливого аспекту накопичення та виявлення діяльнісно-структурних потенціалів соціального простору. Здійснено спробу теоретичного синтезу ідей синергетики, діяльнісного та структурного підходів у соціології. Доведено, що розуміння трансформаційного процесу можна досягти завдяки вивченню кооперативних ефектів соціальних дій, в яких здійснюється постійне становлення соціальних сил суспільства, що акумулюються в процесі класоутворення. Процес соціальної трансформації проаналізовано як прояв самоорганізації в суспільстві, в якому самоутворюються, накопичуються та відновлюються діяльнісно-структурні потенціали, що їх втілюють та своїми практиками структурують соціальний простір. Уперше у вітчизняній соціології розроблено багаторівневу діяльнісно-структурну концепцію класоутворення, проведено емпіричну апробацію її елементів у дослідженні трансформації українського суспільства. З використанням наведеної концепції проведено аналіз емпіричного матеріалу, визначено провідні тенденції трансформаційного процесу в сучасному українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*328.93 + С5*422
Шифр НБУВ: РА315419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Задорожний А.І. 
Дослідження динаміки та прогнозування процесів підтоплення сільськогосподарських угідь в системі еколого-меліоративного моніторингу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / А.І. Задорожний ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розроблено метод аналізу довгострокової динаміки процесів підтоплення сільськогосподарських угідь з використанням сучасних методів синергетики, зокрема математичних методів системного статистичного моделювання. Систематизовано дані еколого-меліоративного моніторингу Каховської гідрогеолого-меліоративної експедиції. Створено базу даних і знань. Побудовано гістограми розподілу площ за рівнем грунтових вод для окремих об'єктів та регіону. Розроблено метод ситуаційного прогнозування підтоплення сільськогосподарських угідь з урахуванням прогнозної динаміки опадів і водоподачі, який базується на побудові дискретного ланцюга Маркова. Ідентифікація ланцюгів Маркова для конкретних об'єктів залежно від прогнозованої зовнішньої ситуації дає змогу здійснити ситуаційне прогнозування процесів підтоплення та побудувати відповідні прогнозні гістограми на підставі оцінки підтоплених земель. Порівняно суму відхилень ймовірностей фактичних станів ланцюга Маркова у прогнозований момент часу та прогнозні ймовірності цих станів, виражені у частках одиниці або у відсотках і показано задовільну для практичних цілей точність прогнозу, що є обгрунтуванням методу та підтвердженням можливості його використання для ситуаціфного прогнозування у складі системи еколого-меліоративного моніторингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.241 +
Шифр НБУВ: РА345474

Рубрики:

      
7.

Решетило В.П. 
Економічна синергетика реалізації ринкового потенціалу інституціональних систем: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / В.П. Решетило ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 34 с. — укp.

На підставі використання методології економічної синергетики проаналізовано нелінійні механізми формування та реалізації ринкового потенціалу інституціональних систем. В аспекті самоорганізаційної динаміки розкрито сутність інститутів як носіїв динамічної інформації, визначено зміст та архітектоніку інституціональної системи, досліджено її нелінійні взаємодії з економічною та політичною системами. Обгрунтовано основні напрями реалізації інституціонального потенціалу перехідних систем, розглянуто процеси формування єдиного інституційно-сітьового простору в синергетичних соціально-економічних системах, встановлено біфуркаційний характер інституціональних змін перехідних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010 +
Шифр НБУВ: РА348130

Рубрики:

      
8.

Наконечна О.П. 
Естетичне як тип духовності: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.08 / О.П. Наконечна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 34 с. — укp.

Здійснено теоретичне осмислення естетичного як типу духовності у взаємозв'язку з проблемою самоусвідомлення естетики як теоретичної системи. На підставі обгрунтування основних принципів сучасного дослідження естетичного - "відкритої" раціональності, постонтології та синергетики та всебічного аналізу понять "духовність", "типи духовності", "естетична творчість", "естетизм", "світоглядна універсалія", "естетика негативності", "естетична раціональність", "темпоральність естетичного" виявлено багатоманітність прояву та конструктивну здатність естетичного як типу духовності в осягненні стану сучасної людини та культури. Уперше систематизовано досвід українських та зарубіжних науковців, включаючи історичну традицію та сучаний стан, щодо з'ясування духовного виміру естетичного. Висвітлено практику розвитку сучасного мистецтва та особливості функціонування українського мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю821.11 + Ю700.68 +
Шифр НБУВ: РА330108

Рубрики:

      
9.

Назарко І.С. 
Етичне виховання учнів основної школи в процесі вивчення живої природи: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / І.С. Назарко ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність здійснення етичного виховання учнів основної школи на засадах біоетики у процесі вивчення живої природи. Розкрито зміст понять "етичне виховання", "біоетичне виховання", "біоетична вихованість". Розроблено систему біоетичного виховання учнів основної школи на засадах біоцентризму, системології, синергетики, екопсихології. Визначено педагогічні умови реалізації біоетичного виховання (суб'єктифікація об'єктів живої природи, аксіогізація форм життя, поєднання раціонального й емоційного пізнання, положень сучасної природничонаукової картини світу з етнокультурною). Розглянуто етапи виховної діяльності (пропедевтично-акумуляційний, мотиваційно-цільовий, інформаційно-процесуальний, рефлексивно-результативний), критерії (пізнавально-аналітичний, ціннісно-мотиваційний, діяльнісний) та рівні (високий, достатній, низький) біоетичної вихованості. Обгрунтовано механізм формування біоетичної вихованості, охарактеризовано його основні складові (комунікацію, емоції, мотиви, знання, ставлення, якості, поведінку). Розроблено методи, форми та засоби біоетичного виховання через суб'єктифікацію об'єктів живої природи. Визначено рівні ставлення до об'єктів живої природи (комунікативне - емоційне - відповідальне - ціннісне) й основні якості біоетично вихованої особистості (гуманність, доброта, відповідальність, співчуття, милосердя, співпереживання). Доведено ефективність розробленої методики біоетичного виховання учнів основної школи на засадах біоетики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352 + Е.р(4УКР)21 +
Шифр НБУВ: РА359367

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Гурова Д.Д. 
Зміни ландшафтів під впливом сільськогосподарського природокористування на території Запорізької області (кінець ХVІІІ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.01 / Д.Д. Гурова ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено зміни ландшафтів під впливом сільськогосподарського природокористування на території Запоріжжя наприкінці ХVІІІ - початку ХХ ст. Розкрито зміст історичних, природних і соціально-економічних чинників сільськогосподарського природокористування, виконано порівняння його систем щодо різних етносів регіону, досліджено їх вплив на ландшафтні комплекси Запоріжжя. З позиції синергетики наведено методологію системного аналізу історичних змін ландшафтних комплексів сільськогосподарського регіону, а також статистичний метод побудови гістограм і критеріїв стиску кількісних оцінок ерозійних ландшафтних комплексів. Обгрунтовано застосування раціональних історичних спадків етнокультури з метою оптимізації сільськогосподарського використання ландшафтних комплексів за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР7-4Зап)081
Шифр НБУВ: РА317872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Крячко В. І. 
Концептуалізація української ментальності в соціодіагностичному аспекті: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.01 / В. І. Крячко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто пізнавальну проблему, яка пов'язана з дефіцитом теоретичного та практичного дослідження та рефлексії поняття "соціодіагностика", а також експлікації поняттєвого апарата соціодіагностичних технологій. Здійснено соціологічне осмислення соціодіагностики в комунікативних технологіях, які подані в науковому дискурсі в контексті критичної соціологічної рефлексії щодо застосування поняттєвого апарата соціодіагностики в теоріях ментальності. Побудовано змістовне мультипарадигмальне визначення та здійснено рефлексію на підставі синтезу положень структурного функціоналізму, неофункціоналізму, загальної теорії систем, символічного інтеракціонізму, теорії соціального поля, структуралістської соціології, соціальної синергетики, діяльнісної соціології, фрактального соціоаналізу понять "соціальна норма", "соціальна дисфункція", "соціальна нонфункція", "соціопатія".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671*332.113.1
Шифр НБУВ: РА377359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Семенець О.О. 
Лінгвістична синергетика ідіолекту Євгена Маланюка: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.01 / О.О. Семенець ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Встановлено синергетичні закономірності формування ідеостилю відомого українського письменника Є.Маланюка. Розроблено інтегративну методологію наукового дослідження на основі синтезу ідей синергетики, традиційної лінгвістики (зокрема, фоностилістики, лексичної семантики, функціональної граматики, семантичного синтаксису), а також філософії мови, модальної логіки та лінгвосеміотики. Розкрито системотворчі функції алетичної, епістемічної, аксіологічної, деонтичної, емотивної модальності ментальної сфери Є.Маланюка у процесі розвитку його мистецького ідіолекту. У контексті синергетики модальностей проаналізовано зв'язки між сферами інтенсіоналів і референтів поетичного тексту та досліджено іконічну природу мовно-естетичної зображальності. Розглянуто механізм дії структур пам'яті мовних одиниць як лінгвопоетичного концепту, чинника наростання змістової складності та українського поетичного тексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-70 + Ш5(УК=7СПО)-4 Маланюк,Є. 457 + Ш5(7СПО=УК)-4 Маланюк,Є. 457 +
Шифр НБУВ: РА339722

Рубрики:

      
13.

Васильєва І. В. 
Людина у релігійному вимірі: методологічні аспекти: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.11 / І. В. Васильєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 37 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено людину у її релігійному вимірі в пов'язаності з діяльністю. Людина - це діяльнісна біосоціальна істота, вона є суб'єктом трудової діяльності, соціальної форми життя, свідомості та спілкування. Поняття "людина" визначає цілісний, тілесно-духовний зміст, соціальну істоту. Поняття "особистість" характеризує людину, яка інтегрує у собі соціально-психологічні особливості. Проведено компаративний аналіз міфологічної, релігійної та наукової свідомості людини. Розкрито значення міждисциплінарного підходу для методології сучасного релігієзнавства, обгрунтовано взаємозв'язок між культурою, релігією та синергетикою. Досліджено зв'язок між процесами формування релігійної свідомості й уявою людини, комунікативними зв'язками, світоглядними та ціннісними орієнтаціями. Розкрито специфіку осмислення феномену людини у її релігійному вимірі в зв'язку з положеннями психоаналізу, екзистенціалізму, герменевтики, феноменології, постмодернізму; проаналізовано головні концептуальні підходи щодо тлумачення проблеми людини. Визначено роль емоцій, пристрастей та мови в процесі формування релігійності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Э211.07
Шифр НБУВ: РА376442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Єгоренко 
Методичні основи формування господарських рішень: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Д.В. Єгоренко ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено сутність і особливості формування цілей та задач розвитку підприємства за сучасних умов господарювання. Показано роль управлінських рішень у їх реалізації. Визначено порядок і особливості процедури підготовки та реалізації господарських рішень з урахуванням впливу зовнішнього середовища на формування факторів виробництва і рівень ефективності роботи підприємства. Проведено аналіз господарювання як економічної категорії, систематизовано класифікацію видів господарської діяльності. Уточнено підходи до управління з урахуванням положень синергетики. Наведено рекомендації з інформаційного забезпечення господарських рішень на підприємстві, які дозволяють оперативно формувати інтегровану систему несуперечливої інформації. Запропоновано модель оптимізації структури капіталу, яка дозволяє прогнозувати фінансово-економічну стійкість підприємства у разі залучення позикового капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-210.11 +
Шифр НБУВ: РА326545

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Карпенко В.Є. 
Методологічна роль гуманістично-ноосферної концепції у розв'язанні глобальних проблем сучасності: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.09 / В.Є. Карпенко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено методологічну роль гуманістично-ноосферної концепції у розв'язанні глобальних проблем сучасності на постнекласичному етапі розвитку науки. На підставі аналізу сутності та змісту гуманістично-ноосферної концепції визначено її парадигмальний потенціал як системи теоретичних, методологічних та аксіологічних настанов розв'язання глобальних проблем. Експліковано основні закономірності формування ноосфери на підставі дослідження філософсько-теоретичних положень гуманістиично-ноосферної концепції як методологічної бази. Доведено, що систему теоретико-методологічних принципів гуманістично-ноосферного підходу в глобалістиці утворюють фундаментальні положення синергетики, філософії нанонауки, етики науки та філософії техніки. Визначено шляхи розв'язання планетарної кризи, концептуалізовані у межах гуманістично-ноосферного підходу, показано їх системний характер. Зроблено прогноз основних тенденцій еволюції глобальних проблем людства за умов глобалізації та зроблено висновок про необхідність вибору соціумом гуманістично-ноосферної стратегії розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.941 + Ю252:Б + Ю3(0)62 +
Шифр НБУВ: РА358144

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Кривцова І.С. 
Методологічна роль синергетики у порівняльно-правовому пізнанні: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І.С. Кривцова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуальні засади застосування положень синергетики у порівняльно-правовому пізнанні. Розглянуто питання стосовно предметного поля порівняльного правознавства, що у аспекті ідей синергетики може бути розвинуто з урахуванням конструктивної ролі випадковості та нового виду закономірності - закономірності еволюції та саморганізації правових систем. Запропоновано синергетичну концепцію такої системи, яка, зокрема, містить положення: правова система є комплексом порядків, що самоорганізуються, перебувають у погодженій взаємодії під впливом внутрішньосистемного детермінанта - правосвідомості, що уможливлює когерентність самоорганізаційних процесів і "алгоритм" саморуху правової системи в цілому. Саморозвиток правової системи зумовлює "оновлення" у вигляді зміни подвійного порядку, зміну станів, що дозволяє системі еволюціонувати у рамках "основного каналу еволюції", зумовленого типом права, а також зміну типової якості системи, спричинену неможливістю правової системи розвиватися у межах колишнього типу права у зв'язку з нагромадженням контрастних відмінностей правової системи, що зумовлює функціонування особливого стану правової системи - "перехідного типу".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в + Х990 в + А4
Шифр НБУВ: РА358968

Рубрики:

      
17.

Марченко В. М. 
Методологія самоорганізації злиття та поглинання і досягнення синергетичного ефекту в корпораціях молочної промисловості: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / В. М. Марченко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2011. — 43 с. — укp.

Досліджено теоретичну сутність понять злиття та поглинання, проведено ідентифікацію процесів злиття та поглинання та досліджено їх процесні комбінації, що дозволяє здійснити чітке їх розмежування, зрозуміти сутність кожного процесу як індивідуального набору способів і механізмів реалізації. Узагальнено концептуальні основи синергетичного підходу до дослідження складних систем та основні етапи еволюції становлення синергетики як нової методології дослідження економічних систем. На підставі дослідження природи флуктуацій процесу злиття й ідентифікації причин зовнішніх і внутрішніх коливальних процесів в корпорації розроблені методики оцінювання стійкості корпорацій молочної промисловості до зовнішніх і внутрішніх флуктуацій. На підставі аналізу співвідношень між тенденціями показників зовнішніх факторів і чистим доходом галузі виявлено диспропорції в розвитку молочної галузі, які визначають напрями самоорганізації системи, як притягувальної множини векторів їх розвитку, яка відбуватиметься по шляху використання їх переваг або нейтралізації їх негативного впливу на галузь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353
Шифр НБУВ: РА382941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Повторева С. М. 
Методологія структуралізму і постструктуралізму в дискурсі європейської філософії (генезис, засади, принципи): автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.02 / С. М. Повторева ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 31 с. — укp.

Оприлюднено новий напрям інтегративного філософського дослідження структурної методології, що синтезує принципи діалектичного методу, син- та діахронічні підходи, елементи синергетики. Встановлено, що методологія структуралізму та постструктуралізму, сформована на засадах структурної лінгвістики, є серцевиною радикального повороту від раціоналізму до ірраціоналізму в дискурсивному полі європейської культури. Проведено компаративний аналіз методології структуралізму та постструктуралізму в системі філософських принципів і категорій. Визначено перспективні напрями впровадження цієї методології в європейських, в тому числі українських дискурсивних практиках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)6-664
Шифр НБУВ: РА380285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Хрімлі І.О. 
Мораль та право як регулятори відносин у сучасному українському соціумі: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / І.О. Хрімлі ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 18 с. — укp.

Проведено соціально-філософський аналіз моралі та права як феноменів соціального буття у період трансформації суспільства у аспекті їх взаємодії, взаємопроникнення, взаємообумовленості на початку нового тисячоліття. На базі діалектичного методу, синергетики та компаративістики розглянуто основні риси та права за умов глобалізаційних процесів. Визначено основні тенденції їх розвитку в Україні. Досліджено загальне та відмінне компонентів моральної і правової систем, а саме: норм пріоритетних соціальних регуляторів. Проаналізовано особливості механізму морального та правового регулювання у транзитивний період суспільно-історичного розвитку нашої держави. Констатовано властивості моралі та права встановлювати аксіологічні координати, які дозволяють моделювати цивілізовану практику соціально-комунікативної діяльності в Україні. Як основні константи висвітлено морально-правову відповідальність і справедливість, пошану до відчуття власної гідності соціальних суб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622 + Ю703.2 + Х002.02 +
Шифр НБУВ: РА350068

Рубрики:

      
20.

Парфентьєва І.О. 
Морфологія та особливості природи epsilon-фази в процесі формування гетерогенної структури зносостійких високомідистих чавунів з кулястим графітом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / І.О. Парфентьєва ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

З використанням результатів досліджень та положень нерівноважної термодинаміки і синергетики розроблено наукові засади синтезу ЛКМ зі значним комплексом функціональних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.320.8 +
Шифр НБУВ: РА326335

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського