Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (288)Книжкові видання та компакт-диски (60)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=САМООРГАНІЗАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гороховський І.Л. 
Громадянська самоорганізація як чинник стабільності політичної системи України: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.Л. Гороховський ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено процес громадянської самоорганізації в Україні та визначено можливості його впливу на стабільність політичної системи. Проаналізовано основні теоретико-методологічні здобутки теорії громадянського суспільства та концепції "соціального капіталу". Визначено сутність поняття, умови та складові стабільності політичної системи. Виявлено фактори, які впливають на розвиток громадянської самоорганізації в Україні, проведено оцінювання її сучасного стану, висвітлено перспективи та можливі напрями розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 +
Шифр НБУВ: РА362186

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Горлей П.П. 
Динамічний хаос і самоорганізація в біполярних напівпровідниках з дрейфовою нестійкістю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / П.П. Горлей ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено встановленню динаміки переходу від коливних до хаотизованих станів біполярної стаціонарної і нестаціонарної системи носіїв у напівпровіднику в умовах дрейфової нестійкості. Виявлено і описано нові типи дивних атракторів в стаціонарній та нестаціонарній напівпровідникових системах з двома типами носіїв. Встановлено, що при наявності ефекту Гана системі електронів в h-GaAs властива властива переміжність хаотичних та впорядкованих станів. Запропоновано новий експрес-метод трасирування траекторій для дослідження топології фазових портретів і їх еволюції, який характеризується наочністю та простотою алгоритмічної реалізації, що обумовлює високу швидкість розрахунків, а також створено програмне забезпечення для комплексного дослідження процесів самоорганізації в складних динамічних системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.2,022

Рубрики:

      
3.

Карчевська О.В. 
Інституціоналізація громадянського суспільства як чинник формування демократичної політичної стабільності в сучасній Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Карчевська ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 19 с. — укp.

Вперше у вітчизняній політичній науці проведено теоретичний аналіз інституціоналізації громадянського суспільства як чинника формування демократичної політичної стабільності у сучасній Україні. Охарактеризовано основні етапи розвитку теорії громадянського суспільства щодо його здатності реалізувати стабілізаційний потенціал демократичних цінностей (холістський, теологічний, ліберальний, статистський і сучасний інтегративний). Між даними етапами встановлено хронологічний зв'язок у визначенні стабілізаційного потенціалу інституціоналізації громадянського суспільства. Вперше на підставі аналізу концептуально-категоріальних засад політичної стабільності демократичних систем сформульовано визначення демократичної політичної стабільності як стану політичної системи, що досягається та утримується шляхом засвоєння демократичних цінностей у суспільному житті та партнерською співпрацею держави зі структурами громадянського суспільства та забезпечує своєчасне реагування системи на внутрішні та зовнішні загрози демократичному розвитку. На підставі вивчення досвіду розвинених західних держав уточнено принципи реалізації демократичної участі громадян, основними з яких є правове забезпечення громадянської участі, синергія та взаємодопомога, публічність, переконання та загальне узгодження. Визначено структурно-інституціональні складові стабілізаційного потенціалу громадянського суспільства. Зроблено висновок, що найбільшим потенціалом характеризуються громадські організації, які надають можливість громадянам та іншим суб'єктам громадянського сектору висловлювати свої вимоги та впливати на державну політику. Розроблено інституціональну рівневу модель партнерської взаємодії інститутів держави та структур громадянського суспільства. Визначено основні рівні цієї моделі (громадський, на якому відбувається первинна самоорганізація й артикуляція інтересів суспільства; регіональний, який характеризується агрегацією вимог суспільства та закріпленням їх у програмах регіонального розвитку та державний рівень, який включає співпрацю державних і громадських інститутів з метою реалізації виробленого політичного курсу. За допомогою даної моделі розкрито ієрархію комунікаційних зв'язків і форми співпраці суб'єктів держави та громадянського суспільства. Визначено основні сфери удосконалення впливу громадянського суспільства на формування демократичної політичної стабільності у сучасній Україні, показано пріоритетне значення політико-правової й інституціональної сфери. З'ясовано, що у політико-правовій сфері формулюються напрямки державної політики, які закріплюються у нормах національного законодавства, в інституціональній - відбувається адаптація й усталення демократичних засад шляхом забезпечення ефективного функціонування інститутів демократичної політичної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 +
Шифр НБУВ: РА368995

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лещенко Л.Ю. 
Культурно-історичний контекст становлення європейської раціональності: Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Л.Ю. Лещенко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано концептуальний фон тематизації європейської раціональності, розроблено типологію основних підходів до її осмислення, виявлено соціокультурні детермінанти становлення. Проаналізовано культурно-історичні форми буття (ейдетичну, теологічну, гносеологічну, технократичну). Відзначено, що європейська раціональність, є складною, динамічною системою, її розглянуто як дворівневу модель. Зауважено, що організація, самоорганізація та еволюція цієї моделі визначається двома групами чинників: внутрішніми (генетично обумовленими) та зовнішніми (впливом середовища). Зазначено, що зміни в соціальній сфері нові ціннісні орієнтири, норми та правила мають своїм безпосереднім наслідком відповідні трансформації, що обумовлюють конкретно-історичне розуміння раціональності та особливості її суспільного функціонування у даний історичний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.15 + Т3(0)0-7 +
Шифр НБУВ: РА324587

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Осипов А.В. 
Місце та роль самоврядних процесів у демократизації сучасного українського суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.В. Осипов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 17 с. — укp.

Доведено провідну роль самоврядного процесу в демократизації сучасного українського суспільства. Проаналізовано самоврядний процес за критеріями, що використовуються у політичній теорій для дослідження політичних процесів (сфери функціонування, кола учасників, форм їх функціонування та взаємодій). Висвітлено потенціал і статус учасників самоврядного процесу - анатомічних та інституціоналізованих, серед яких найбільш впливовими є територіальна громада як самостійний учасник і органи самоврядування як спеціальна, створена громадою, система органів політичного управління. Розглянуто місцеве самоврядування як сферу функціонування самоорганізаційних і самоврядних, політичних за змістом процесів. Це дозволило визначити різницю між термінами "самоорганізація" та "самоврядування", виявити залежність між ними та визнати їх як основу демократизації політичної системи влади та всього сучасного українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 +
Шифр НБУВ: РА360155

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Абабіна Н.В. 
Проза А. Чехова, І. Буніна, О. Купріна у літературно-художніх шуканнях перехідного періоду (кінець XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. філол. наук / Н.В. Абабіна ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано індивідуальні авторські стратегії художнього переорієнтування, доведено, що їх показові риси набувають значення універсальності. Зазначено, що творчіть письменників розглянуто в контексті синергетики. Використано формулу коливального контуру, що прочитується як "порушення рівноваги - хаос - самоорганізація - відкриття (нової системи)", проаналізовано етапні фактори перетворень, позначені поняттями "біфуркація", "флуктуація", "атракція". Доведено, що незважаючи на різновекторність пошуків А. Чехова, І. Буніна, О. Купріна, у цілому їх творчість являє собою єдину систему відображення доби художньо-естетичного переорієнтування. Висвітлено дисипативний контур нестійкої свідомості, тяжіння до синтезу старого з новим, переваги експериментів, органічних для формування нової картини світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)53-334
Шифр НБУВ: РА369568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Тараненко В.Б. 
Просторова самоорганізація в нелінійних оптичних резонаторах: періодичні структури та солітони: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.Б. Тараненко ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Запропоновано керовані статичні та динамічні лазерні солітони (з вільною фазою), реалізовані за умов інжекції некогерентних імпульсів світла у квазі-самозображувальний резонатор лазера з насичуваним поглиначем. Знайдено умови існування конкуруючих лазерних солітонів. Експериментально реалізовано самопідтримні резонаторні гексагони та періодичні смужки, а також яскраві/темні солітони з фіксованою фазою в оптично керованих пасивних (нижче порога лазерної генерації) напівпровідникових мікрорезонаторах у разі збудження в області екситонного резонансу. За умов інжекції в широко-апертурний лазер когерентного пучка з періодичною модуляцією знака оптичного поля експериментально показано перетворення топологічної структури лазерного випромінювання, а саме: від структури оптичних вихорів до структури оптичних доменних стінок. Продемонстровано перехід від когерентних періодичних структур (амплітудних гексагонів та періодичних фазових доменних стінок) до некогерентних щільно упакованих кластерів амплітудних і фазових резонаторних солітонів. Експериментально показано існування керованих оптичних доменних стінок (ізольованих і зв'язаних) та кільцевих фазових солітонів у вироджених і невироджених чотирихвильових генераторах світла. Знайдено умови збільшення (зменшення) довжини оптичної доменної стінки та формування лабіринтно-подібних доменних структур (одновимірних доменних стінок). На підставі прецизійних вимірів установлено квадратичний закон масштабування періоду спонтанно сформованої самопідтримної пер-одичної структури залежно від частотної відстройки нелінійного резонатора. Показано, що селекція періоду цієї структури визначається умовою резонансу для нахилених (відносно оптичної осі резонатора) хвиль. Для одновимірних фазових доменних стінок спостережено оптичний нерівноважний перехід Айсінга - Блоха, за якого статичні Айсінгові доменні стінки перетворюються на динамічні Блохові доменні стінки. Установлено, що швидкість Блохової доменної стінки обернено-пропорційна градієнту фази. Запропоновано та реалізовано метод когерентної модуляційно-поляризаційної спектроскопії для вимірювання реальної й уявної частин комплексних компонент тензора нелінійності. Знайдено новий ефективний процес голографічного запису, що базується на зворотному світло-індукованому зростанні трансляційної й орієнтаційної рухливості пурпурових мембран.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.79-018 +
Шифр НБУВ: РА341547

Рубрики:

      
8.

Горобець О.Ю. 
Просторова самоорганізація в твердому тілі в умовах впливу магнітного поля та електрохімічних перетворень: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.Ю. Горобець ; НАН України. Ін-т електрофізики і радіац. технологій. — Х., 2008. — 29 с. — укp.

Досліджено проблему комбінованого впливу магнітних полів і електрохімічних перетворень на структуру та фізичні властивості твердих тіл за умов просторової самоорганізації. Розвинуто теоретичну модель, яка встановлює взаємозалежність розподілу швидкостей електроліту з розподілом електричного потенціалу та густини струму у твердотільному провідному циліндрі за умов одночасного впливу магнітного поля і електрохімічних перетворень. За цих умов шляхом спостереження вихрової структури електроліту виявлено утворення саморганізованих просторово квазіперіодичних розподілів електричного поля та густини струму у провідному твердому тілі та встановлено їх характеристики. Експериментально виявлено та досліджено утворення самоорганізованої квазіперіодичної мікромасштабної структури феромагнітних зразків за їх корозії у розчині азотної кислоти у магнітному полі. Нові точні 3D розв'язки рівнянь Ландау - Ліфшиця описують нескінченну кількість різних станів намагніченості циліндричного феромагнетика за фіксованих межових умов. Виявлені нові процеси самоорганізації у твердому тілі можуть бути використані для виготовлення феромагнітних матриць градієнтних магнітних фільтрів, а також для інтенсифікації процесу біосорбції іонів важких металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3,022 +
Шифр НБУВ: РА356526

Рубрики:

      
9.

Мельник Р.М. 
Процеси скорельованої перколяції у гетерогенних системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.24 / Р.М. Мельник ; НАН України. Ін-т біоколоїдної хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано нову асоціативну модель для широкого класу задач скорельованої перколяції на гратках вузлів і зв'язків. Для розробки цієї моделі проаналізовано режими росту кластерів і досліджено поведінку порогу перколяції. Розвинено граткову модель скорельованих водневозв'язаних систем і досліджено залежність середнього розміру дірок від параметру асоціативності f. Показано, що низька розчинність великих вуглеводневих молекул у водневозв'язаних структурованих рідинах (таких як вода) може бути наслідком сильної скорельованості між молекулами розчинника. Вивчено особливості електричного руйнування для граткових резисторних моделей з відновлювальними базисними елементами. Виявлено, що для таких систем характерні періодичні процеси руйнування - відновлення. Проведено порівняльний аналіз кінетики руйнування для моделей перколяційного пробою типу провідник - надпровідник (ПН) і провідник - діелектрик (ПД). Встановлено, що за умов динамічного руйнування для цих моделей спостерігається просторова самоорганізація систем. З метою пояснення аномалій тиксотропно-реопексичного переходу концентрованих колоїдних дисперсій запропоновано комбінований варіант моделі ПД - ПН. Здійснено порівняння числових досліджень з експериментальними реологічними даними, отриманими для тиксотропних водних суспензій каолінової глини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г63-2 +
Шифр НБУВ: РА328824

Рубрики:

      
10.

Керусь С. В. 
Самоорганізація водно-органічних систем в розчинах, пористих матеріалах та біологічних об'єктах: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 01.04.18 / С. В. Керусь ; НАН України, Ін-т хімії поверхні ім. О.О. Чуйка. — К., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.8,0 + Г583.2,0
Шифр НБУВ: РА386264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Пилипко Є.В. 
Самоорганізація історичного процесу (методологічний аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Є.В. Пилипко ; Харк. військ. ун-т. — Х., 2003. — 17 с. — укp.

Висвітлено проблеми самоорганізації історичного процесу в методологічному аспекті нових наукових синергетичних досягнень. Відзначено, що генезис ідеї самоорганізації історичного процесу має певну традицію в історії класичної та посткласичної філософії. Розкрито вихідні основи соціальної системної організації. Описано специфіку детермінації та самодетермінації соціальних систем. Викладено положення самоорганізації та автономії соціальних новоутворень в процесі їх історичного розвитку. Проаналізовано розподіл за функціональними ознаками зовнішніх та внутрішніх системоутворюючих факторів історії, встановлення їх логічного розшарування. Визначено нові специфічні шляхи розв'язання міжсистемних соціальних конфліктів на базі використання діалогових систем як факторів самоорганізації історії, головні фактори самоорганізації сучасного українського суспільства, принципи перебудови соціальних систем та методи їх реалізації, а також їх зв'язок з прогнозуванням саморозвитку історичних систем державнолокального та цивілізаційноглобального рівнів. Розкрито механізм самоорганізації історичного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*32 + Ю252:Т + Т010.4 +
Шифр НБУВ: РА328125

Рубрики:

      
12.

Назаренко В.Г. 
Самоорганізація колоїдних частинок та молекул в рідкому кристалі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.15 / В.Г. Назаренко ; НАН Україн. Ін-т фізики. — К., 2007. — 35 с. — укp.

Розглянуто основні фізичні властивості складних гетерогенних систем, сформованих на базі рідких кристалів. Визначено ієрархію структур та рівноважну конфігурацію поля директора в тонких вільнопідвішених плівках нематичного рідкого кристалу. Запропоновано альтернативний механізм лазерного захоплення колоїдних частинок у рідкому кристалі, в якому показник заломлення колоїдних частинок менший, ніж показники заломлення рідкого кристалу. Визначено основні характеристики оптичної пастки та механізми взаємодії колоїдної частинки з викривленим полем нематичного директора. Розкрито природу взаємодії між колоїдними частинками на поверхні рідкого кристалу. Виявлено нову колоїдну взаємодію, що базується на зв'язку між пружністю та поверхневими властивостями рідкого кристалу. Розглянуто багаточастинкову взаємодію колоїдних частинок та умови формування надмолекулярних кристалічних структур на поверхні нематичного рідкого кристалу. Розроблено надтонкі ліотропні хромонічні рідкокристалічні поляризатори та визначено їх матеріальні параметри. Обгрунтовано нову концепцію агрегації барвників у рідкому кристалі та їх взаємодії з електромагнітним полем світлової хвилі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 +
Шифр НБУВ: РА349736

Рубрики:

      
13.

Чуйкова О.В. 
Самоорганізація онтологічної самості в контексті соціального простору: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.В. Чуйкова ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано витоки знань про самість у соціальній філософії, аналітичній психології, релігії, які трактують умови трансформації духовної, креативної людини у соціальному просторі. Досліджено процес внутрішньої інтеграції самості, який для людини є способом виходу з кризової ситуації суспільства перехідного типу. Проаналізовано проблемний стан свідомості людини за умов симулятивної реальності. Виділено синтетичні типи особистості, підпорядковані маніпулятивним технологіям. Акцентовано увагу на концепції самоактуалізації людини. Проаналізовано поняття "самість" і стратегію самоорганізації. Виявлено онтологічний статус особистості. Завдяки цьому сформовано новий термін "онтологічна самість". Зауважено, що парадигма самоорганізації є моделлю не пасивної адаптації, активного створення індивідуального модусу буття у соціальному просторі, що притаманно соціально успішній і водночас духовній людині, орієнтованій на вищі буттєві цінності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Д820.8 + Ю216.22 +
Шифр НБУВ: РА356845

Рубрики:

      
14.

Паскалова М. І. 
Самоорганізація системи "соціум-індивід" у світлі нового мислення: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / М. І. Паскалова ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 20 с. — укp.

На основі звернення до індивіда як частинки-подоби цілого в системі соціум - індивід наведено механізм самоорганізації соціальної системи як взаємодію цілого з його елементами, коли ціле здатне передавати активно-діяльні властивості, застосовувані його елементами (індивідами) у миследіяльній активності. Доведено, що результати цієї життєдіяльної активності викликають, у свою чергу, зміни в організації цілого, і така взаємодія триває циклічно як нове перетворення елементів, здатних до подальшої динамічної активності. Висвітлено розуміння соціальної реальності, яке у контексті системно-синергетичної моделі постає як таке, що встановлюється, і виявляє свою здатність до самопородження й самоподоби. Уточнено уявлення про комплексне функціонування складних систем, найважливішою характеристикою яких виступає їх цілісність. Обгрунтовано можливість експоляції знання з природничих наук на гуманітарні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*131 + Ю6*134 + Т010.31
Шифр НБУВ: РА383040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Хоменко 
Самоорганізація та формування низьковимірних систем при віддаленні від рівноваги: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Олексій Віталійович Хоменко ; Сумський держ. ун-т. — Суми, 2009. — 36 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В369,022 + В317.26,022
Шифр НБУВ: РА365359

Рубрики:

      
16.

Чистілін Д.К. 
Самоорганізація як інституціональний механізм розвитку соціально-економічних систем: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Д.К. Чистілін ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2007. — 20 c. — укp.

Розкрито та теоретично обгрунтовано процес трансформації як вид самоорганізації соціуму, який проявляється інституціонально-економічною кризою за умов більшою мірою нерівноважного стану економіки у контексті розвитку соціально-економічної системи. Сформульовано концепцію та побудовано модель самоорганізації та розвитку даної системи, за якою розвиток розглянуто як процес підвищення її стійкості до впливу зовнішнього середовища завдяки збільшенню кількості організації системи шляхом нагромадження економічної ефективності. Таке нагромадження відбувається на базі самоорганізації як формування та реалізації оптимальної макроекономічної політики, де інституціональним механізмом є політична система, яка генерує та вводить до економічної системи нову управлінську інформацію у формі макроекономічної політики. Формування ефективної політичної системи у вигляді парламентської республіки з двопартійною системою, виборами на партійній основі та легітимною опозицією є необхідною інституціональною умовою стратегії економічного зростання та сталого розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010 + У010.46 +
Шифр НБУВ: РА353630

Рубрики:

      
17.

Черленяк І. І. 
Синергетичні концепції та моделі оптимізації системи державного управління: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.01 / І. І. Черленяк ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 38 с. — укp.

Розроблено концепції та моделі оптимізації системи державного управління з використанням ідей синергетики. Проаналізовано смислові зв'язки феноменів "складність", "самоорганізація", "організація", досліджено головні атрибути феномену "самоорганізація". Розроблено евристичний синергетико-системологічний підхід, на базі якого створено синергетико-рефлексивну модель соціального та державного управління, та модель системної оптимізації складних організаційних систем. Розроблено концепцію сумісної оптимізації системи державного управління та чинної владно-політичної моделі, на основі якої розроблено схему формування технології оптимізації системи державної влади й управління як безперервного процесу-структури, рекурсивно пов'язаного із середовищем власного відтворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011 в
Шифр НБУВ: РА380045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Дуднік Н. Ю. 
Формування у майбутніх учителів умінь професійної самоорганізації: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Н. Ю. Дуднік ; Ін-т вищ. освіти НАПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст понять "самоорганізація", "професійна самоорганізація", "уміння професійної самоорганізації". Визначено структурні компоненти вмінь професійної самоорганізації, критерії, показники та рівні їх сформованості як важливої характеристики професіоналізму майбутнього вчителя. Виявлено сукупність педагогічних умов і експериментально перевірено їх ефективність у формуванні умінь професійної самоорганізації. Розроблено модель педагогічної підготовки з формування умінь професійної самоорганізації, теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено програму формування досліджуваних умінь у процесі педагогічної підготовки майбутніх учителів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.328
Шифр НБУВ: РА376645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Тураш М.М. 
Часова і просторова самоорганізація в електрохімічних системах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / М.М. Тураш ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Запропонована динамічна модель електрокаталітичного відновлення металів. В цій моделі за рахунок гетерогенних процесів на електроді, частини поверхні, покриті адсорбованим каталізатором, а також його комплексу з відновленим іоном металу, розглядаються як змінні системи. Побудована діаграма стійкості. Визначені форма і амплітуда коливань в залежності від відстані до критичної точки. Отримано умови утворення дисипативних структур в електрохімічних системах, які проявляють ефект Марангоні. Вивчено вплив числа Грасгофа на форму конвективних потоків, концентраційні профілі та число Нуссельта біля поверхні анода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г57

Рубрики:

      
20.

Берладин І.В. 
Часова та просторова самоорганізація в електрохімічних системах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / І.В. Берладин ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості електрохімічних систем, у яких можуть виникати дисипативні структури. Встановлено, що проведення електрохімічного виділення міді з відпрацьованих розчинів у випадку чотирьохелектродної комірки є найбільш енергетично вигідним за умов горизонтального розміщення електродів і наявності бенарівської конвективної циркуляції у верхньому та нижньому міжелектродних просторах. Показано, що одним з визначальних факторів, які зумовлюють автоколивання струму у прцесі анодного розчинення та катодного осадження металів, може бути виділення газу на електродах. Наведено результати порівняння теоретично одержаних залежностей частоти та амплітуди коливань від концентрації у розчині іонів гідрогену з експериментальними даними. Визначено залежність стійкості системи до появи часового дисипативного структурування у разі електорохімічного полірування хрому від температури та наявності у розчині іонів металу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.2,0 +
Шифр НБУВ: РА341579

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського