Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (378)Книжкові видання та компакт-диски (43)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=РІВНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кириченко В. В. 
Адміністративно-правове забезпечення гендерної рівності в організації діяльності персоналу ОВС: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. В. Кириченко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено специфіку адміністративно-правового регулювання гендерної рівності в процесі діяльності органів внутрішніх справ (ОВС) України з урахуванням психофізіологічних та інших особливостей чоловіків і жінок. Визначено поняття гендерної рівності в ОВС як режим діяльності ОВС, за якого особи різних статей наділяються рівними правами та можливостями для вступу та проходження служби в ОВС з урахуванням фізіологічних властивостей особи. Розглянуто гендерну рівність як складовий елемент службової діяльності в ОВС, у зв'язку з чим запропоновано відповідні зміни до законодавства України. Удосконалено концепцію гендерної рівності, в межах якої, на відміну від попередніх підходів, запропоновано зміщення акценту з забезпечення рівності юридичних прав жінок і чоловіків на забезпечення рівності умов і можливостей реалізації цих прав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 п + С5*423.2*344
Шифр НБУВ: РА381417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
2.

Вінніченко О. Я. 
Англіканство в його історії і сучасних трансформаціях: традиціоналістські і модерністські тенденції: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.11 / О. Я. Вінніченко ; НАН України, Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Створено нову концептуальну основу розуміння англіканства та може служити допоміжним матеріалом в історичних, соціологічних і релігієзнавчих дослідженнях трансформацій церкви за умов глобалізації. Встановлено, що феномен англіканства в його соціальних формах є похідним суспільно-історичних процесів, які зумовлюють унікальні конфесійні риси. Виникнувши на фоні національних демократичних рухів, англіканство пропонує богословське обгрунтування християнського гуманізму, прагнучи зафіксувати принципову рівність всіх людей перед Богом, незалежно від їх соціального стану, національності або релігії. Визначено, що відсутність оформленого та визнаного всіма англіканськими церквами віровчення, історично сформована залежність церкви від держави, вплив секуляризації на релігійне життя послаблюють значущість церковних традицій англіканства. Розкрито, що головним напрямом еволюції англіканства є послідовне перетворення традицій у відповідності з трансформаціями суспільства, яке обирає та зберігає базисні віросповідні принципи, запропонувавши їх більш актуальні формулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.14
Шифр НБУВ: РА376738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Папков С.О. 
Асимптотичні оцінки розв'язків нескінченних систем лінійних рівнянь та їх застосування у крайових задачах теорії пружності: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / С.О. Папков ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено асимптотичну теорію нескінченних систем і розглянуто застосування отриманих асимптотичних оцінок у задачах кручення ізотропних стрижнів (метод функції напружень) і плоского деформівного стану прямокутної призми (метод суперпозиції). Наведено узагальнення достатньої ознаки існування ненульової границі розв'язку нескінченної системи лінійних алгебричних рівнянь, запропонованого Б.М. Кояловичем, на більш широкий клас нескінченних систем. За допомогою даної достатньої ознаки побудовано розв'язок задач кручення ізотропних стрижнів із перерізом у вигляді рівнобокого кутика, полого квадрату, валу з витками. Числову оцінку розв'язків нескінченних систем здійснено за допомогою методу лімітант. Задачу про сталі кососиметричні коливання призми зведено до квазірегулярної нескінченної системи. Дану нескінченну систему, в свою чергу, за допомогою заміни невідомих зведено до сукупності регулярних нескінечних систем з однаковою матрицею, що задовольняють достатню ознаку існування ненульової границі для їх розв'язку і до скінченної системи лінійних алгебричних рівнянь. Рівність нулю визначника скінченної системи дає характеристичне рівняння для визначення резонансних частот. Проаналізовано напружений стан призми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.1-3,022
Шифр НБУВ: РА314416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Василенко І.В. 
Виховання громадянськості студентів засобами самоврядування у вищих навчальних закладах Канади: автореф. дис ... канд. пед. наук: 13.00.07 / І.В. Василенко ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено місце та роль студентського самоврядування у ВНЗ Канади. Відзначено, що основна мета виховання громадянських якостей засобами самоврядування полягає у формуванні та розвитку громадянськості як соціальної цінності, інтегративної якості особистості, переконаної у непорушності конституційних прав і свобод. Проведено ретроспективний аналіз генезису поняття "громадянськість", здійснено систематизацію теорій щодо виховної потенціальності студентського самоврядування як невід'ємної складової демократизації вищої школи Канади. Висвітлено історичний аспект феномену громадянськості у зарубіжних і вітчизняних дослідженнях. Досліджено генезу виховання громадянськості студентів ВНЗ Канади. Виявлено особливості сучасного стану даного виховання засобами самоврядування за умов глобалізації та мультикультуралізму. Розкрито основні етапи становлення системи виховання громадянськості студентів ВНЗ Канади зазначеними засобами. У порівняльному аспекті проаналізовано зміст, форми те методи виховання громадянськості студентів ВНЗ Канади й України засобами самоврядування. Узагальнено позитивні здобутки канадського науково-практичного досвіду та можливості їх творчого застосування в системі ВНЗ України з виховання громадянськості студентів даними засобами. Доведено, що така система у ВНЗ Канади є оригінальним утворенням з притаманними їй змістом, формами та методами. Вона базується на певних цінностях, якими є права людини, власна гідність, базові людські свободи, демократична законність, мирне співіснування, ненасильницькі способи вирішення конфліктів, неупереджений, національний світогляд, рівність шансів, індивідуальна відповідальність, бережливе ставлення до природи. За результатами проведеного дослідження доведено доцільність впровадження канадського досвіду у виховну практику ВНЗ України з метою посилення ефективності громадянського виховання студентів засобами самоврядування з одночасним урахуванням національних і світових здобутків у цій галузі педагогічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(7КАН) + Ч481.352.13 + Ч481.431 +
Шифр НБУВ: РА366567

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Руднєва 
Гендерна рівність у праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Олександра Миколаївна Руднєва ; Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)343
Шифр НБУВ: РА320563

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Митрофанова С.О. 
Геометричне моделювання відбиваючих поверхонь у плоских сонячних колекторах з елементами-концентраторами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / С.О. Митрофанова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розвинуто теорію геометричного моделювання відбивних поверхонь, розроблено метод просторового моделювання відбитого потоку на базі плоскої задачі апарата відбиття й алгоритмів геометричного моделювання параметрів форми та положення елементів-коцентраторів, для плоских колекторів. З використанням програмного забезпечення MathCAD розроблено алгоритми та програми для одержання комп'ютерних моделей кривих апарата відбиття для заданої відбивної кривої за довільного нахилу сонячних променів. Це є подальшим розвитком моделі апарата відбиття для розв'язання плоскої задачі. Розроблено алгоритм одержання комп'ютерної моделі супутніх кривих для заданої ортотоміки. Це дозволяє моделювати відбивні поверхні у рухомих геліоустановках, коли твірна приймача є лінією ортотоміки. Створено теоретичну базу запропонованого методу просторового моделювання відбитого потоку на основі плоскої задачі. Даний метод застосовується для поверхонь, у яких рухома площина, що вводиться, є площиною інциденції нормалей перетину відбивної поверхні. За цього дотримується рівність проекцій кутів падіння та відбиття на площину інциденції, отже, розв'язання просторової задачі зводиться до розв'язання плоскої. Розроблено алгоритм одержання комп'ютерної моделі визначення карстової ділянки у відбитому потоці для певних видів ротативних поверхонь і поверхонь обертання за умов змінного нахилу сонячних променів. За результатами проведених досліджень розвинуто побудову комп'ютерних моделей з метою вивчення властивостей відбитого сонячного потоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З637.04 +
Шифр НБУВ: РА362390

      
7.

Мазуренко В.В. 
Дискретно-неперервні крайові задачі для узагальнених квазідиференціальних рівнянь: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / В.В. Мазуренко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено дискретно-неперервні крайові задачі для векторних квазідиференціальних рівнянь довільного скінченного порядку з коефіцієнтами-мірами та правими частинами - узагальненими похідними високих порядків від функцій обмеженої варіації. Використано методику, що базується на зведенні даних задач (за допомогою відомої ідеї введення квазіпохідних) до коректних систем лінійних диференціальних рівнянь першого порядку з мірами. Доведено, що застосування даного підходу дало можливість встановити спектральні властивості задач на власні значення, одержати зображення розв'язків неоднорідних крайових задач в інтегральній формі (за допомогою конструктивно побудованої матриці Гріна) та у формі Шмідта, довести теореми про розвинення вектор-функції у ряд Фур'є за певною ортонормованою системою власних векторів на скінченному проміжку, побудувати формули обернення та рівність Парсеваля, що відповідають теоремі про розклад для напівнескінченного інтервалу. Узагальнено теорію граничних точки та кута Вейля на випадок систем диференціальних рівнянь першого порядку та квазідиференціальних рівнянь довільного скінченного порядку з мірами у коефіцієнтах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.611-3 +
Шифр НБУВ: РА323340

Рубрики:

      
8.

Найман О.Я. 
Діяльність єврейських партій та об'єднань у розбудові національного життя в Україні (1917 - 1925): Автореф. дис...канд. політ. наук: 23.00.05 / О.Я. Найман ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Проаналізовано процеси утворення та діяльності єврейських організацій у Російській імперії, Українській Народній Республіці та радянській Україні. Розглянуто широке коло проблем щодо відношень єврейських партій з Центральною Радою та Директорією, а також показано наслідки більшовицької політики в єврейському питанні в першій половині 1920-х років. Підкреслено, що лише демократична правова держава здатна створити сприятливі умови для задоволення культурно-національних потреб громадян країни та забезпечити їх рівність. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правової бази національних меншин, а також поглиблення українсько-єврейської співпраці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф69(4Укр=9Е)
Шифр НБУВ: РА309603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кобилецький М.М. 
Магдебурзьке право і його застосування в Україні (XIV - перша половина XIX ст.): автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.01 / М.М. Кобилецький ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 40 с. — укp.

Доведено, що на початок своєї історії міське право було правом спілки, мало договірний, комунітарний і світський характер, забезпечувало формальну рівність міських громадян, їх взаємодопомогу та громадянське врядування. Акцентовано увагу на високій адаптованості магдебурзького права до конкретно-історичних умов і соціальних потреб окремих громад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)4-523 + Т3(4УКР)4-5
Шифр НБУВ: РА372610 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Левкулич В.В. 
Методологічна функція категорії "рівність" при аналізі перехідних процесів у суспільстві: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / В.В. Левкулич ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено методологічну роль і значення категорії "рівність" у процесі аналізу перехідних процесів у суспільстві. Здійснено соціально-фіолософське дослідження становлення та розвитку категорії рівності у соціально-історичному пізнанні. Соціальну рівність осмислено як загально значиму соціальну цінність, яка відображає складні діалектичні процеси минулого й сьогодення та має різний історичний зміст. Зазначено, що її дану категорію використовують як світоглядну засаду за умов формування соціальних пріоритетів розвитку суспільства, а також оцінки соціальних процесів, які кардинальним чином змінюють суспільні відносини, а особливо структуру суспільства. Обгрунтовано доцільність розгляду соціальної рівності як одного з базових державно будівничих принципів, що відповідає сучасним вимогам української дійсності творення демократичної, правової держави з соціально орієнтованою економікою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*341.111 + Ю6*341.111 + Ю6*341.111
Шифр НБУВ: РА340113

Рубрики:

      
11.

Євтушенко О.А. 
Механізми державного управління ціноутворенням в охороні здоров'я: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.А. Євтушенко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність і можливості створення ефективної багатоканальної системи фінансування охорони здоров'я і розроблено нові підходи щодо ціноутворення на платні медичні послуги. Запропоновано концептуальні підходи щодо фінансування галузі, які грунтуються на багатосекторній медичній допомозі та таких основих принципах, як соціальна рівність, справедливість і солідарність під час організації та надання медичних послуг. Визначено особливості державного регулювання ціноутворення в Україні і виявлено актуальні проблеми у даній сфері на підставі аналізу теоретичних засад ціноутворення за умов ринку. Показано роль держави в розвитку ринку медичних послуг у контексті зарубіжного досвіду. Обгрунтовано нові підходи щодо ціноутворення на платні медичні послуги, що надаються громадянам. Розроблено основні напрями реалізації принципів стратегії поліпшення функціонування галузі охорони здоров'я шляхом впровадження її багатоканального фінансування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Р11 +
Шифр НБУВ: РА345588

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кравчук О.М. 
Національна політика Чехословацької республіки. 1918-1929 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.М. Кравчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Проаналізовано процес створення національної держави чехів і словаків, її політику щодо національних меншин в 1918 - 1919 рр. Досліджено конституційні основи національної політики Чехословаччини, що забезпечили рівність громадян усіх національностей, гарантували національним спільнотам національно-культурну автономію, Закарпаттю - територіальну автономію. Охарактеризовано особливості політики Чехословаччини щодо Словаччини та національних меншин у 1920 - 1925 рр., що полягала в розвитку словацького краю і Закарпаття, сприяла становленню словацької нації, забезпечила громадянську рівноправність і культурні права всіх представників національних спільнот. Висвітлено спробу розв'язання національного питання в державі чехів і словаків у 1926 - 1929 рр. на основі створення уряду міжнаціональної коаліції із залученням до її складу представників правих чехословацьких, активістських судетсько-німецьких партій і Глінкової словацької народної партії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЧЕХ)61-56 +
Шифр НБУВ: РА352893

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Погребняк С.П. 
Основоположні принципи права: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / С.П. Погребняк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 36 с. — укp.

Досліджено основоположні принципи права, розкрито їх нормативний зміст і розглянуто засоби реалізації у правовій системі. У системі загальних принципів права виділено групу основоположних принципів, розглянуто їх характерні ознаки. Систематизовано підстави для обов'язкового звернення до принципів права. Розкрито зміст таких основоположних принципів права, як справедливість, рівність, свобода, гуманізм. Продемонстровано прояв у праві об'єктивної та суб'єктивної, а також формальної, змістовної та процедурної справедливості. Розкрито сутність сучасного принципу рівності як диференційованої рівності з можливістю позитивних дій. Доведено існування зв'язку між правом і свободою у її негативному та позитивному аспектах. Виявлено тенденцію щодо збільшення значення принципу гуманізму у сучасному праві. Розглянуто верховенство права як похідну основоположних принципів права, що формує відповідний образ правової системи та визначає умови, що дозволяють втілити його в реальність. Розкрито сутність принципу правової визначеності та пропорційності як об'єктивних гарантій існування верховенства права, принципу добросовісності - як його суб'єктивної умови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.0 + Ф1(0)6 +
Шифр НБУВ: РА368910

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
14.

Смолянюк Р.В. 
Оцінка експлуатаційного стану дорожніх покриттів на основі вдосконалення методів вимірювання рівності та зчіпних якостей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.11 / Р.В. Смолянюк ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2005. — 25 с. — укp.

Обгрунтовано принципово новий підхід щодо оцінки рівності та зчіпних якостей дорожнього покриття, який полягає у диференціації впливу нерівностей на коливання підвіски автомобіля за різних режимів руху та врахуванні їх комплексної дії та неоднорідності розподілу за шириною. Встановлено закономірності впливу нерівностей на коливання підвіски автомобілів під час виконання маневрів. Вперше запропоновано оцінювати рівність дорожнього покриття з урахуванням основних режимів руху автомобіля. Розроблено нову методику оцінки якості покриття на базі використання таких критеріїв: коефіцієнта зчеплення колеса автомобіля з покриттям, різниці між максимальною та мінімальною величиною даного показника, ступеня шорсткості та рівності поверхні. Відповідно до міжнародних індексів рівності IRI розроблено "Рекомендації щодо оцінки зчіпних якостей дорожніх покриттів з урахуванням неоднорідності по площі проїзної частини", впровадження яких забезпечить своєчасне виконання ремонтних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-044.02 +
Шифр НБУВ: РА339559

Рубрики:

      
15.

Гришак С.М. 
Підготовка майбутніх спеціалістів соціальної сфери до реалізації ідеї гендерної рівності в професійнії діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / С.М. Гришак ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему підготовки майбутніх спеціалістів соціальної сфери до реалізації ідеї гендерної рівності в професійній діяльності. На базі теоретичного аналізу досліджень гендерної спрямованості, а також наукових праць, присвячених проблемі підготовки майбутніх спеціалістів соціальної сфери в контексті ідей гендерного підходу встановлено, що визначальним у понятті "гендерна рівність" є феномен гендеру. Розкрито сутність понять "гендерна рівність" та "гендер". Встановлено взаємозв'язок гендерної рівності з соціальною роботою, досліджено її співвідношення з іншими категоріями гендерного порядку. Вперше розроблено на теоретичному, змістовному та технологічному рівнях педагогічні умови підготовки майбутніх спеціалістів соціальної сфери до реалізації ідеї гендерної рівності в професійній діяльності, основу яких складає акцент на формуванні в них егалітарних гендерних уявлень, створенні кооперативно-моделюючого середовища та впровадженні в навчальний процес інтерактивних форм і методів його засвоєння, орієнтації процесу навчання на розвиток гендерної компетентності, гендерної сенситивності, гендерної діяльності та домінуючих професійно значущих якостей спеціалістів соціальної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + С5*148:Ч30 +
Шифр НБУВ: РА351152

Рубрики:

      
16.

Дашковська О.Р. 
Правове становище жінки в аспекті гендерної рівності: загальнотеоретичний аналіз: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / О.Р. Дашковська ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 35 с. — укp.

Досліджено ідейно-теоретичні й історичні джерела формування правового статусу жінки. Проаналізовано оосбливості реалізації її суб'єктивних прав і законних інтересів, охарактеризовано окремі механізми їх правового захисту. Сформульовано положення про правове становище жінки на підставі теоретико-історичного значення її соціальної цінності та відповідно до уявлень про справедливу міру свободи й рівності жінки та чоловіка. Проаналізовано співвідношення рівності та справедливості як найбільш повного визначення загальносоціальної сутності права, прагнення до пошуку належного балансу між учасниками правових зв'язків, між особистістю та суспільством, громадянином і державою. Досліджено ліберальну та соціальну концепції рівності, здійснено розмежування понять "рівність" і "рівноправність". Розкрито сутність гендерної рівності, розглянуто її ознаки, зміст яких формувався поступово, неоднозначно та суперечливо. Обгрунтовано визначення поняття "гендер" як соціальної приналежності до певної статі, уявлення кожного індивіда про рольові характеристики та поведінкові особливості індивідів тієї статі, до якої він належить. Зроблено висновок, що формальна рівність не є засобом подолання фактичної нерівності, що існує між чоловіком і жінкою та проявляється в різних аспектах, але її можна використати як юридичну підставу для поступової ліквідації найнебезпечніших для суспільства проявів гендерної нерівності. Розглянуто різні моделі забезпечення рівності чоловіка та жінки: формальну, протекціоністську та субстантивну. Досліджено такі види дискримінації за ознакою статі, як формальна та фактична, позитивна та негативна, що проявляються в прямій і непрямій формі. Запропоновано способи подолання дискримінації за ознакою статі. Визначено зміст і сфери дії принципу недискримінації, який означає заборону необгрунтованого відмінного ставлення до осіб, які знаходяться в однаковій ситуації, або одного підходу до осіб, які знаходяться в різних ситуаціях. Проаналізовано міжнародний позитивний досвід подолання гендерної нерівності. З'ясовано, що неправильне застосування складного механізму забезпечення гендерної рівності може призвести до негативних соціальних наслідків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х803.43 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА355993

Рубрики:

      
17.

Колесников Д.О. 
Предикатні моделі логіко-математичних понять та їх застосування в системах штучного інтелекту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Д.О. Колесников ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено предикатні моделі таких логіко-математичних понять, як рівність, рівність з набору властивостей, декартовий добуток, належність, теоретико-множинні операції об'єднання, перетинання та доповнення, розбивка множин, зв'язок відображень з відносинами, зв'язок розбивок з еквівалентностями. Доведено, що дані моделі дозволяють спростити побудову систем штучного інтелекту, орієнтованих на оперування логіко-математичними поняттями, за рахунок їх використання як базисних елементів і у разі моделювання даних систем мовою числення предикатів першого порядку. Запропоновано математичний інстументарій, орієнтований на побудову моделей довільних логіко-математичних понять. Зазначено, що моделі логіко-математичних понять і методи розв'язання логічних рівнянь використано для розробки дедуктивної системи керування базою даних. Встановлено, що застосування моделей підвищило рівень абстракції системи запитів, застосування методу розв'язання логічних рівнянь дозволило ефективно обчислювати відповіді на запити, які визначають відносини у термінах своїх заперечень. Методи розв'язання логічних рівнянь використано для побудови системи керування базою знань, що базуються на численні предикатів І-го порядку, для розв'язання задачі умовної мінімізації за кількістю букв формул, що представляють фрагменти бази знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-047.20 +
Шифр НБУВ: РА323215

Рубрики:

      
18.

Скакун О. Є. 
Реалізація принципу справедливості в процесі призначення покарання у виді позбавлення волі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / О. Є. Скакун ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше виявлено характерні особливості справедливості як соціально-правового феномену: її гнучкість та універсальність, можливість її оцінювання з позиції таких категорій, як "благо", "свобода", "совість", "честь", "гідність". Обгрунтовано наявність генетичного зв'язку між реалізацією принципу справедливості на таких ключових етапах застосування кримінального закону, як кваліфікація злочинів і призначення справедливого й доцільного покарання, та процесами побудови справедливого суспільства на основі концепції громадянського суспільства та правової держави. Доведено, що принцип справедливості в кримінальному й у кримінально-виконавчому праві характеризується такими обов'язковими ознаками (критеріями), як рівність, диференціація й індивідуалізація. На основі сучасних уявлень про принцип справедливості у сфері застосування покарань і поводження з засудженими сформульовано поняття справедливості як узагальнювального, етично обгрунтованого критерію порівняння активної поведінки людини та громадянина, відповідно до якого всі люди за вчинені злочини несуть покарання й одержують відплату один від одного у встановлений час.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)022.1-2 + Х884.9(4УКР)12-2
Шифр НБУВ: РА384820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Боднар С.Б. 
Рівність як категорія філософії права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / С.Б. Боднар ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено філософсько-теоретичне дослідження генези та змісту рівності як категорії філософії права шляхом критичного аналізу, осмислення й узагальнення історії філософської думки та сучасних положень правової науки. Якісно оновлено концепцію рівності як одного з основних принципів сучасного права. Виділено й охарактеризовано основні етапи формування ідеї рівності (виникнення перших уявлень про рівність на філософському, етичному та політико-правовому рівнях; формування ідеології формально-правової рівності; закріплення принципу рівності у демократичному законодавстві; утвердження ідеї рівності як загальнолюдської цінності; розширення змісту ідеї рівності у сучасній правовій реальності. Запропоновано визначення поняття рівності як ідеї, що виражається у створенні та поєднанні загальних, для всіх учасників суспільних відносин, правових засобів з системою винятків з загального режиму правового регулювання для окремих суб'єктів з метою забезпечення практичної рівності їх прав та обов'язків. Наведено рекомендації щодо удосконалення нормативного закріплення принципу рівності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в + Х002.9
Шифр НБУВ: РА370402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Сергієнко Г.Л. 
Роль конституційно-правового регулювання відносин держави і релігійних організацій у гарантуванні свободи віросповідання в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Г.Л. Сергієнко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методологічні аспекти конституційно-правового регулювання відносин держави та об'єднань віруючих, встановлено його значення у процесі забезпечення свободи релігії. Розглянуто особливості становлення юридичної регламентації у даній сфері. Проаналізовано такі конституційно-правові принципи взаємозв'язку зазначених інституцій як гарантування свободи віросповідання, відокремлення держави, комунальних навчальних закладів і релігійних об'єднань, рівність груп віруючих перед законом, заборона їх дискримінації. Визначено роль даних положень у гарантуванні свободи віросповідання. Досліджено сучасний конституційно-правовий статус вітчизняних релігійних організацій та України як учасника правовідносин, що виникають під час реалізації об'єднаннями віруючих свободи сповідування релігії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332 + Э211.5 +
Шифр НБУВ: РА333867

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського