Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (1094)Книжкові видання та компакт-диски (351)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРОСПЕКТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 115
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Джеломанова С.О. 
Аутоімунні механізми ретардації плода (прогнозування, профілактика та лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.О. Джеломанова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Проведено ретро- та проспективний аналіз соматичного та акушерсько-гінекологічного анамнезу у 103-х вагітних із ретардацією плода (РП). Визначено й обгрунтовано критерії, що впливають на розвиток РП, а також розроблено програму прогнозування даного ускладнення вагітності. Виявлено клінічні, імунологічні, гемостазіологічні особливості перебігу вагітності й пологів, стан плода та новонароджених у жінок з РП. На підставі комплексного визначення системних змін в організмі матері та фетоплацентарного комплексу доведено, що вагому роль у розвитку РП відіграє аутоімунний процес. Вперше встановлено імунологічні маркери загрози розвитку РП, вивчено залежність ступеня тяжкості гіпотрофії від рівня антифосфоліпідних антитіл та активності патологічного процесу. Запропоновано алгоритм обстеження вагітних із РП. Розроблено та впроваджено комплекс профілактичних і лікувальних заходів, що включає рео-, імунокорекцію, еферентні методи та дозволяє знизити питому вагу ускладнень вагітності, перинатальної захворюваності та смертності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212-3 +
Шифр НБУВ: РА323224

Рубрики:

      
2.

Пилипенко М.М. 
Вплив легенево-протективної штучної вентиляції легень на частоту розвитку і тяжкість синдрому гострого пошкодження легень при тяжкій черепно-мозковій травмі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / М.М. Пилипенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Уперше проспективно досліджено частоту розвитку та ступінь тяжкості синдрому гострого пошкодження легень (СГПЛ) у хворих з тяжкою черепно-мозковою травмою (ЧМТ). Уперше встановлено вплив різних режимів штучної вентиляції легень на розвиток СГПЛ у хворих з тяжкою ЧМТ. Оцінено безпечність та ефективність визначення показників механіки легень у моніторуванні перебігу СГПЛ у зазначених хворих, а також методу аналізу кривої тиск-об'єм та методу найвищого комплайнсу для визначення оптимального позитивного тиску у кінці видиху. Здійснено дослідження щодо використання кетаміну для синхронізації з респіратором, а також його впливу на внутрішньочерепний тиск та церебральний перфузійний тиск.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-3 + Р457.365.230.8 +
Шифр НБУВ: РА335078

Рубрики:

      
3.

Паращишена Т. А. 
Диференційований підхід до реконструктивно-пластичних операцій при безплідності трубного походження: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Т. А. Паращишена ; МОЗ України, Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше проведено проспективне дослідження стану маткових труб для обгрунтування диференційованого підходу до лапароскопічних операцій у разі безплідності трубного походження залежно від стану труб та основних показників місцевого імунітету. Встановлено взаємозв'язок між особливостями клінічного перебігу ранього післяопераційного періоду, станом імунного протиінфекційного захисту, а також гормональною функцією яєчників до та після лапароскопічних операцій на маткових трубах у жінок з безплідністю трубного походження. Розширено дані про адаптаційні реакції організму в післяопераційному періоді після лапароскопічних операцій, а також науково обгрунтовано необхідність удосконалення профілактично-реабілітаційних заходів. Надано нові критерії для диференційованого застосування лікувальних процедур у жінок з безплідністю трубного походження з урахуванням стану маткових труб і спайкового процесу в черевній порожнині. Запропоновано оригінальний комплекс профілактично-реабілітаційних заходів у жінок з безплідністю трубного походження, що покращує ефективність лікування та швидкість відновлення репродуктивної функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.765.024
Шифр НБУВ: РА385715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Єпанчінцева О.А. 
Діагностичне та прогностичне значення інтервалу QT у хворих ішемічною хворобою серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.А. Єпанчінцева ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2005. — 26 с. — укp.

На підставі матеріалів обстежень хворих на ішемічну хворобу серця вивчено взаємозв'язок тривалості та дисперсії інтервалу QT у хворих на стенокардію напруги з ішемією, шлуночковими аритміями, систолічною та діастолічною функцією лівого шлуночка, варіабельністю ритму серця. Вперше на основі вивчення взаємозв'язку тривалості та негомогенності фази реполяризації міокарда шлуночків з іншими морфофункціональними показниками серцево-судинної системи, проведення проспективного спостереження, одно- та багатофакторного аналізу встановлено діагностичне і прогностичне значення інтервалу QTc для оцінки ризику виявлення шлуночкових аритмій IV класу за B. Lown і розвитку кардіальної смерті, у тому числі раптової, та інфаркту міокарда у хворих на ішемічну хворобу серця. Доведено, що незалежними факторами розвитку кардіальної смерті та інфаркту міокарда у хворих на ішемічну хворобу серця протягом 4-х років є: інфаркт міокарда в анамнезі, кінцево-систолічний об'єм лівого шлуночка 90 мл і більше, тривалість інтервалу QTc 440 мс і більше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 +
Шифр НБУВ: РА335542

Рубрики:

      
5.

Копійка Г.К. 
Доклінічна діагностика та первинна профілактика нефропатій у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.К. Копійка ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 19 с. — укp.

На підставі результатів ретроспективного та проспективного досліджень вивчено питання доклінічного діагностування нефропатій у дітей. Розроблено схеми їх первинної профілактики. З метою обстеження дітей проведено клініко-анамнестичне та лабораторне дослідження з використанням біохімічних (визначення продуктів пероксидації в сечі) та біофізичних (визначення субфракційного складу сечі за допомогою методу лазерної кореляційної спектроскопії) методів. На підставі факторного аналізу клініко-анамнестичних показників і методів математичного моделювання визначено диференційні фактори ризику розвитку нефропатій мікробно-запального та дисметаболічного генезу. Розроблено прогностичну таблицю з урахуванням зазначених вагомих факторів ризику та визначено критерії включення дітей до групи ризику розвитку нефропатій за бальною оцінкою. Сформовано базу референтних величин спектрів лазерної кореляції (ЛК) стосовно здорових дітей. Визначено патогенетичні механізми ранньої фази розвитку нефропатій. У дітей групи ризику розвитку нефропаті визначено диференційні відмінності в ЛК-спектрах сечі відповідно до напрямку патологічного процесу у разі мікробно-запальних і дисметаболічних процесів. Констатовано активацію процесів пероксидації зі збільшенням вмісту дієнових кон'югатів і малонового діальдегіду. З урахуванням виявлених змін розроблено й обгрунтовано схему первинної фітометаболічної корекції, яка передбачає етапне призначення фітосуміші "Нефрофіт" і фітокомплексу "Спіруліна" за профілактичної дози. Ефективність запропонованої схеми фітометаболічної корекції доведено за результатами безпосередніх і віддалених спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.5 +
Шифр НБУВ: РА363905

Рубрики:

      
6.

Полховська М.В. 
Екзистенційні речення в ранньоновоанглійській мові: структурно-семантичний та функціональний аспекти: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / М.В. Полховська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено екзистенційні речення у ранньоанглійській мові та виявлено структурні, семантичні та функціональні особливості цих речень. Проаналізовано позиції породження у структурі кожної складової екзистенційної конструкції, причини появи експлетива trere. Визначено основні шляхи поширення конструкції there + V + NP + (Loc) й уточнено позиції для пересуву під час актуалізації її складових. Проведено семантичний аналіз засобів позначення існуючого предмета, часової та просторової локалізації. Виявлено лексичні засоби експлікації значення буття. Основними типами екзистенційного речення у ранньоанглійській мові залежно від місцезнаходження інформації, що воно містить, є про- і ретроспективний. Ретроспективні екзистенційні речення функціонують у реченні для генералізації, пояснення, підтвердження/спростування, повторення інформації. Проспективні екзистенційні речення за їх функціми поділяються на репрезентативні, рефлексивні, контрадикторні та темпорально-локативні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-022.2 +
Шифр НБУВ: РА365599

Рубрики:

      
7.

Ковган Л.М. 
Еколого-дозиметричні моделі опромінювання населення у разі глобальної радіаційної аварії (за досвідом Чорнобильської катастрофи): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / Л.М. Ковган ; НАН України. Ін-т пробл. безпеки атом. електростанцій. — К., 2005. — 39 с. — укp.

Уперше сформульовано та обгрунтовано основні вимоги та принципи побудови еколого-дозиметричних моделей, що застосовуються для масових широкомасштабних ретроспективно-проспективних оцінок доз опромінення населення за умов глобальної комунальної радіаційної аварії. Описано розроблену еколого-дозиметричну модель зовнішнього опромінювання, що відображає рівні та часову динаміку доз опромінення від радіоактивних випадів на грунті впродовж усіх часових фаз аварії. Встановлено абсолютні та відносні внески різних гамма-опромінювачів у дозу зовнішнього опромінення на різних фазах аварії. Для різних професійно-вікових груп населення кількісно охарактеризовано модифікуючу роль характеру життєдіяльності на процес дозоутворення. Розроблено комплекс референтних еколого-дозиметричних моделей внутрішнього опромінювання (за рахунок споживання радіоактивно-забруднених продуктів харчування) для ранньої та початку середньої, а також для середньої та пізньої фаз аварії. Обгрунтовано трирівневу систему реконструкції поглинутих доз опромінення щитовидної залози від радіойоду аварійного походження, яка спроможна з різними рівнями індивідуалізації відтворити дозові навантаження для всього населення. Обгрунтовано вимоги щодо процедур загальнодозиметричної паспортизації окремих населених пунктів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.3 с21 + Р361 с21 +
Шифр НБУВ: РА339187

Рубрики:

      
8.

Лизин М.А. 
Затримка розвитку плода (клініко-патогенетичне прогнозування і профілактика): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / М.А. Лизин ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Висвітлено проблему антенатальної охорони плода у вагітних з груп високого ризику. Здійснено ретро- та проспективне контрольоване дослідження протягом 1995 - 2000 рр. Виявлено найбільш вагомі чинники ризику затримки розвитку матки та затримки розвитку плода. Вивчено етіопатогенез, здійснено клініко-патогенетичне прогнозування та визначено шляхи профілактики зазначеної патології. У процесі морфологічних змін м'язових волокон матки та її гломусної системи змінюються гістологічні та ультрамікроскопічні структури, які відповідають за трофіку міометрію, внаслідок чого розвивається гіпоксія та порушується білоксинтезувальний і енергозабезпечувальний апарат клітини. Первинною ланкою порушення структур вагітної матки є порушення маткового кровоплину, що обумовлює ускладнення з боку матері та зі сторони плода. Водночас активуються системи, які відповідають за гуморальну регуляцію обмінних процесів. Описані зміни зумовлюють збільшення функціональної активності гладком'язових клітин і клітин фібробластичного ряду. Підвищення функції на тлі дефіциту енергії та недостатності процесів синтезу білків, жирів і вуглеводів призводить до порушення координацій між пластичними процесами, процесами синтезу скоротливих білків і ауторегуляції синтезу колагену. Зазначені порушення грунтуються на дисбалансі процесів фізіологічної гіпертрофії, диференціації клітин і обмінних процесів, які в них відбуваються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-3
Шифр НБУВ: РА315025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ломоносов С.П. 
Інтенсивна терапія хворих на панкреонекроз із застосуванням раннього ентерального харчування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / С.П. Ломоносов ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено нові підходи до інтенсивної терапії хворих з ускладненим перебігом некротичного панкреатиту для поліпшення результатів їх лікування. Наведено результати ретроспективного та проспективного аналізу перебігу захворювання, а також ефективності проведеної терапії у 108 хворих на некротичний панкреатит. Вперше у клінічній практиці доведено можливість та оцінено ефективність застосування раннього ентерального харчування у комплексному лікуванні хворих на інфікований некроз підшлункової залози, перебіг якого ускладнився розвитком локалізованого та дифузного перитоніту, абсцесів та флегмони заочеревинної порожнини. Виявлено тенденцію до зниження загальної частоти розвитку післяопераційних ускладнень. Доведено, що для об'єктивної оцінки тяжкості стану хворих на некротичний панкреатит поряд з клінічними, лабораторними та інструментальними методами дослідження доцільно використовувати прогностичну шкалу APACHE ІІ, яка дозволяє оцінити тяжкість стану йефективність проведеної терапії. Досліджено високу сорбційну активність неорганічної мінеральної сполуки - сапоніту щодо багатьох патогенних мікроорганізмів та оцінено ефективність його застосування у водному середовищі та в організмі теплокровних тварин. Комплексне лікування хворих з ускладненим перебігом некротичного панкреатиту, яке включало активну хірургічну тактику, антибактеріальну терапію, раннє ентеральне харчування та інші методи інтенсивної терапії, дозволило знизити загальну летальність для даної категорії хворих до 25,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52
Шифр НБУВ: РА313994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Мніх Л.В. 
Кардіотокографія плода при патології фетоплацентарного комплексу в антенатальному періоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.В. Мніх ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2001. — 19 с. — укp.

На базі ретроспективного аналізу кардіотокограм (КТГ) виявлено патології фетоплацентарного комплексу (ФПК), які найбільш часто приводять до патологічних змін показників КТГ: патологія пуповини, гідрамніону й плаценти, в тому числі плацентарна недостатність у разі затримки внутрішньоутробного розвитку плода. Під час проведення проспективного аналізу було виявлено типи кардіотокографічних кривих і зміни показників комп'ютерного аналізу, які є характерними для окремих патологічних станів ФПК. Визначено діагностичну значність показників варіабельності ритму, акцелерацій, децелерацій в антенатальному періоді. Розроблено й проведено бальну оцінку КТГ з використанням розробленої шкали для визначення кардіотокографічного індексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-3
Шифр НБУВ: РА313288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Самойлова О.В. 
Клініко-ехокардіографічні та клініко-електрокардіографічні зіставлення у прогнозуванні перебігу аортального стенозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / О.В. Самойлова ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Уперше у хворих на аортальний стеноз (АС) під час проведення аналізу особливостей гіпертрофії лівого шлуночка (ЛШ) вивчено значення кінцево-систолічної напруги стінок ЛШ, що дало змогу встановити наявність "неадекватного" характеру гіпертрофії у хворих з різним ступенем АС. Визначено варіанти порушення діастолічного наповнення ЛШ у випадку АС та обгрунтовано негативну прогностичну значущість псевдонормального типу трансмітрального кровотоку. На підставі даних клініко-ехокардіографічних зіставлень, а також даних динамічного проспективного спостереження встановлено незалежні чинники ризику розвитку стенокардії, клінічних проявів серцевої недостатності, синкопальних станів і життєнебезпечних порушень ритму та провідності серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.052-3 +
Шифр НБУВ: РА325448

Рубрики:

      
12.

Малідзе Д.Т. 
Клініко-інструментальна оцінка ризику розвитку раптової кардіальної смерті у хворих, які перенесли прогресуючу стенокардію на основі проспективного спостереження: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Д.Т. Малідзе ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2003. — 23 с.: рис. — укp.

Визначено незалежні предиктори раптової кардинальної смерті (РКС) та створено модель індивідуального прогнозування РКС в хворих, що перенесли прогресуючу стенокардію протягом 4 років. Проаналізовано прогностичну значимість кожного методу обстеження та вплив супутніх станів і захворювань на прогноз розвитку РКС. Розглянуто ризик цього розвитку залежно від результатів повторних парних досліджень через 6 місяців спостереження та від часу після випадку нестабільної стенокардії. Оцінено ризик розвитку РКС в хворих з різним перебігом ішемічної хвороби серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-433 +
Шифр НБУВ: РА323468

Рубрики:

      
13.

Абдулвахаб Дарвиш Ф. 
Клініко-морфологічні особливості формування фето-плацентарної недостатності у вагітних з еутиреоїдною гіперплазією щитовидної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Абдулвахаб Дарвиш Ф. ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 19 с. — укp.

З використанням ретроспективного та проспективного аналізу вивчено особливості перебігу гестації, пологів, післяпологового періоду та стан новонароджених у жінок з дифузним еутиреоїдним зобом (ДЕЗ). Уперше розроблено прогностичні критерії ускладненого перебігу вагітності (I, II та III триместри), пологів та післяпологового періоду для матері та плода у разі зазначеної патології. Запропоновано критерії прогнозування розвитку гострої (передчасного відшарування нормально розташованої плаценти, гострої гіпоксії плода) та хронічної плацентарної недостатності (ПН та ХПН) у вагітних з ДЕЗ. Здійснено комплексне вивчення функціонального стану щитовидної залози, фетоплацентарного комплексу у разі ДЕЗ, а також морфологічні, електрономікроскопічне дослідження стану. Розроблено патогенетично обгрунтований, високоефективний метод профілактики ПН, що містить препарати "Хофітол" і "Тіотриозолін", оцінено його клінічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-3 + Р716.216.415.12-3 +
Шифр НБУВ: РА336387

Рубрики:

      
14.

Ютанова А.В. 
Клінічно-інструментальна оцінка ефективності каптоприлу та еналаприлу під час ранньої реабілітації та проспективного спостереження у хворих на Q-інфаркт міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / А.В. Ютанова ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2000. — 24 с. — укp.

Вивчено вплив каптоприлу та енаприлу на перебіг захворювання, процеси відновлення працездатності та віддалені результати лікування у хворих на неускладнений Q-інфаркт міокарда, що пройшли ранню реабілітацію. Встановлено, що достовірну кореляцію зі зниженням подвійного добутку під час спостереження у 187 хворих мало зменшення об'ємів лівого шлуночка. У хворих, які вживали інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту (ІАПФ), через 3 і 12 місяців навантажувальна велоергометрія рідше в 1,8 разів зупинялась внаслідок появи депресії ST сегментів ЕКГ, що свідчить про антиішемічний ефект препаратів даної групи. Встановлений антиаритмічний ефект ІАПФ у вигляді достовірного зниження на тлі їх прийому більш ніж на 1/3 кількості поодиноких шлуночкових екстрасистол і на 50 % пробіжок нестійкої шлуночкової тахікардії. Підтверджено, що призначення ІАПФ з першої доби неускладненого Q-інфаркта міокарда призводить до покращання віддаленого прогнозу, а саме - до зниження частоти виникнення серцево-судинних захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52
Шифр НБУВ: РА311151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Радченко Г.Д. 
Критерії, детермінуючі фактори та резерви ефективного лікування хворих з артеріальною гіпертензією за даними проспективного та ретроспективного спостереження: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / Г.Д. Радченко ; АМН України. Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2008. — 43 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення науково-практичної проблеми - підвищення ефективності лікування хворих з різним ступенем есенціальної та ренопаренхімної артеріальної гіпертензії (АГ). З використанням даних обстеження 3 287-ми пацієнтів з АГ проведено ретроспективне та проспективне спостереження та виділено основні клініко-інструментальні, пацієнт- і лікарзалежні фактори, взаємопов'язані з перебігом захворювання, виникненням та прогресуванням ураження органів-мішеней (серця, нирок, мозку, судин), порушенням вуглеводного та ліпідного обмінів, якістю життя у пацієнтів з АГ та контролем артеріального тиску (АТ). Обгрунтовано індивідуальні підходи до лікування таких пацієнтів з урахуванням початкового стану ураження органів-мішеней та чутливості тканин до інсуліну. Розроблено критерії оцінки ефективності антигіпертензивої терапії на підставі методу добового моніторування АТ та велоергометрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 +
Шифр НБУВ: РА357738

Рубрики:

      
16.

Кіцера Н.І. 
Медико-генетичне консультування сімей з онкологічною патологією в потомстві: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / Н.І. Кіцера ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація грунтується на ретроспективному аналізі 438 випадків злоякісних пухлин у дітей різного віку, які проживають у західному регіоні України (Львівська, Рівненська і Волинська області), та клініко-генеалогічному дослідженні спектру онкологічної патології за методом випадок-контроль у 358 сім'ях. З'ясовано, що лейкемії і лімфоми є найчастішими онкологічними процесами, які складають від 58,8% до 89,0% усіх випадків злоякісних пухлин у дітей різних областей. Частота природжених вад розвитку (ПВР) в аналізованих областях складає від 3,6% до 8,0% і характеризується поліморфністю і гетерогенністю. Клініко-генеалогічний проспективний аналіз сімей, де діти хворі на онкологічну патологію, показав, що злоякісні пухлини відносяться до мультифакторної патології: співвідносний внесок генетичних факторів і факторів довкілля у виникненні солідних пухлин складає 10,7% і 89,3%, у випадку гемобластозів - 15,3% і 84,7%. Визначено коефіцієнт успадкування до злоякісних пухлин у сім'ях пробандів обстежених груп, який для родичів I ступеня спорідненості складає 15,5% та 5,8% для гемобластозів і солідних пухлин відповідно. З'ясовано більшу частоту споріднених шлюбів між батьками в дітей із онкологічною патологією. Виявлено 8 сімей, де зустрічалися ПВР серед сибсів пробандів із злоякісними пухлинами. Рекомендовано проводити поглиблене медико-генетичне консультування для сімей пробандів із онкологічною патологією в потомстві та доведено необхідність утворення комп'ютеризованих реєстрів в Україні у спеціалізованих онкологічних відділеннях усіх лікарень України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.56-2

Рубрики:

      
17.

Гречіхін Г. В. 
Оптимізація лікувально-діагностичної тактики при гіперспленізмі у хворих на цироз печінки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Г. В. Гречіхін ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 19 с.: табл., рис. — укp.

Удосконалено лікувальну тактику у разі гіперспленізму у хворих на цироз печінки. На підставі ретро- та проспективного аналізу безпосередніх і віддалених результатів хірургічного лікування 87-ми хворих виявлено фактори ризику ускладнень і летальності. В результаті імунологічних досліджень визначено типи імунореактивності, притаманні хворим з гіперспленізмом на тлі цирозу печінки, та їх вплив на результати лікування. Визначено показання до методів хірургічного лікування гіперспленізму. Обгрунтовано, розроблено та впроваджено диференційовану тактику лікування цієї патології, яка дозволила знизити частоту ускладнень з 47,1 % до 23,1 % та летальності з 21,8 % до 5,1 %, а частоту рецидивів захворювання - з 48,6 % до 9,1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.40-5
Шифр НБУВ: РА385116 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Недобой А.М. 
Особливості біохімічних змін та молекулярно-генетичний аналіз в сім'ях з високим ризиком хвороби Гоше: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / А.М. Недобой ; Наук. центр радіац. медицини АМН України. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Вперше визначено рівні нормальної глюкоцереброзидазної та хітотриозидазної активності для населення України. Встановлено сумарні частоти мажорних алелей, знайдених в українських пацієнтів із хворобою Гоше. На підставі результатів біохімічних досліджень виявлено, що хітотриозидазна активність є надійним маркером для підтвердження діагнозу хвороби Гоше навіть у разі достатньо високої залишкової активності глюкоцереброзидази. Показано неможливість використання біохімічних методів для встановлення гетерозиготного носійства ХГ. Результати біохімічного обстеження у більшості випадків підтверджено молекулярно-генетичними методами. Проведено скринінг мажорних мутацій у гені GBA серед 27-ми пацієнтів з 26-ти родин. Визначено поширення мажорних мутацій N37OS та L44P у гені глюкоцереброзидази серед української популяції пацієнтів з хворобою Гоше. Встановлено, що сумарна частота мажорних мутацій у гені GBA у групі пацієнтів з ХГ складає майже 58 %, водночас як середня по європейським країнам - 65,1 %. Проаналізовано генотип-фенотипової кореляції у пацієнтів з хворобою Гоше. Розроблено та впроваджено у практику новий спосіб діагностики хвороби Гоше. Запропоновано алгоритм лабораторного обстеження для проведення верифікації діагнозу хвороби Гоше за допомогою малозатратних і високоінформативних біохімічних методів, який має велике практичне значення для проведення ретро- та проспективного медико-генетичного консультування обтяжених даною патологією родин. Новий алгоритм впроваджено у практику в медико-генетичному центрі УДСЛ "ОХМАТДИТ".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215 + Р252.65 +
Шифр НБУВ: РА350566

Рубрики:

      
19.

Стрельцова Т.Р. 
Особливості гормональної контрацепції у ВПЛ-інфікованих жінок репродуктивного віку з патологією шийки матки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.Р. Стрельцова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість зниження частоти дисплазії шийки матки у жінок, інфікованих вірусом папіломи людини (ВПЛ), які регулярно застосовують гормональну контрацепцію, шляхом раціонального вибору контрацептивних засобів на підставі вивчення їх впливу на гормональний та імунологічний гомеостаз жінок, а також канцерогенез епітелія шийки матки. Проведено проспективний аналіз соматичного та гінекологічного статусу у 120-ти пацієнток з ВПЛ-інфекцією, які застосовують комбіновані оральні контрацептиви (КОК), та 120-ти практично здорових жінок, яким також застосовують КОК. Вперше визначено вплив різних видів оральних контрацептивів на імунну систему та стан рецепторного апарату у ВПЛ-інфікованих жінок з патологією шийки матки. Вперше розроблено принципи вибору гормональної контрацепції та засоби профілактики розвитку дисплазії шийки матки у жінок з високоонкогенною ВПЛ-інфекцією. Одержано нові дані, на підставі яких уточнено механізми впливу гормональних контрацептивів на перебіг ВПЛ-інфекції та захворювань шийки матки у жінок репродуктивного віку. Встановлено особливості імунологічного статусу, рецепторного апарата та морфологічні зміни цервікального епітелія залежно від типу комбінованих оральних контацептивів, що застосовуються. Вперше розроблено й апробовано методику диференційованої кореції вибору гормональної оральної контрацепції у ВПЛ-інфікованих жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.42-3 + Р715.42-3 + Р715.42-3 + Р715.42-3
Шифр НБУВ: РА358277

Рубрики:

      
20.

Левітан А.М. 
Особливості регіональної і глобальної систолічної та діастолічної функції лівого шлуночка у хворих на ішемічну хворобу серця за даними стресової ехокардіографії з черезстравохідною стимуляцією передсердь: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / А.М. Левітан ; Крим держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше доведено високу безпеку проведення стрес-ЕхоКГ з черезстравохідною стимуляцією передсердь (ЧССП) за амбулаторних умов у хворих на стабільні форми ішемічної хвороби серця (ІХС). Визначено особливості індукованих під час проведення стрес-ЕхоКГ змін регіональної та глобальної систолічної і діастолічної функції лівого шлуночка (ЛШ) у зазначених хворих. Надано порівняльну характеристику результатів проведення стрес-ЕхоКГ з ЧССП хворих на стабільні форми ІХС та хворих на артеріальну гіпертензію. На підставі даних проспективного спостереження установлено високу значушість результатів стрес-ЕхоКГ з ЧССП для прогнозування розвитку в осіб з ІХС нестабільної стенокардії, гострого інфаркту міокарда, раптової смерті, хронічної серцевої недостатності та прогресуючого зниження систолічної функції ЛШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-43 +
Шифр НБУВ: РА337652

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського