Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (24)Реферативна база даних (841)Книжкові видання та компакт-диски (537)Журнали та продовжувані видання (108)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОЖЕЖН$<.>+<.>K=СИГНАЛІЗАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 137
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лозинський Ю.Р. 
Адміністративно-правове забезпечення діяльності органів по протипожежній профілактиці на залізничному транспорті: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю.Р. Лозинський ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правове забезпечення діяльності органів з протипожежної профілактиці (ПП) на залізничному транспорті. Розглянуто сутність ПП, особливості діяльності суб'єктів у даній сфері суспільних відносин. Наведено системний підхід до вивчення форм і методів правового регулювання діяльності органів з ПП. Проаналізовано механізм внутрішньої та зовнішньої організації як комплексу спеціальних заходів, засобів і способів, що мають юридичний зміст і скеровані на забезпечення пожежної безпеки. Наведено рекомендації щодо удосконалення діяльності органів з ПП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.035 + Х819(4УКР)125.2
Шифр НБУВ: РА372325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Удод М.В. 
Адміністративно-правове регулювання забезпечення пожежної безпеки України: Автореф. дис...канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.В. Удод ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження механізму адміністративно-правового регулювання суспільних відносин у сфері забезпечення пожежної безпеки. Уточнено значення основних правових понять протипожежного законодавства, розкрито суть діяльності щодо забезпечення пожежної безпеки, надано характеристику її правових та організаційних форм. Виявлено особливості становлення пожежної охорони в Україні, проаналізовано стан законодавства, що регулює діяльність оперативних пожежно-рятувальних формувань та органів державного пожежного нагляду. Запропоновано змінити порядок фінансування, правового регулювання діяльності та формування оперативних пожежно-рятувальних підрозділів, розширити компетенцію та змінити підпорядкування органів державного пожежного нагляду, уточнити підстави й удосконалити порядок притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил і вимог пожежної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.035 +
Шифр НБУВ: РА330319

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Люблін В.Д. 
Адміністративно-юрисдикційна діяльність органів державного пожежного нагляду: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.Д. Люблін ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2005. — 16 с. — укp.

Розкрито кваліфікуючі ознаки поняття "адміністративно-юрисдикційна діяльність органів державного пожежного нагляду". Наведено пропозиції щодо удосконалення Закону "Про пожежну безпеку" та "Настанови з організації роботи органів державного пожежного нагляду". Розроблено рекомендації стосовно підвищення ефективності роботи органів державного пожежного нагляду з розгляду справ про адміністративні правопорушення. Комплексно проаналізовано діяльність органу державного пожежного нагляду як одного з суб'єктів юрисдикційної діяльності. Запропоновано шляхи подальшого вдосконалення правового регулювання даної діяльності. Показано необхідність вдосконалення методів функціонально-організаційних принципів діяльності органів державного пожежного нагляду. Визначено суб'єкти, які приймають участь у виконанні постанов про накладення адміністративних стягнень, здійснено їх класифікацію та визначено повноваження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.035 +
Шифр НБУВ: РА335134

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Росоха С.В. 
Анімаційне комп'ютерне моделювання деяких процесів в задачах пожежної безпеки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / С.В. Росоха ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено метод створення комп'ютерної анімації для дослідження динамічних процесів, складовими якої є нові способи визначення параметрів: струменя рідини на базі розв'язання системи алгебричних рівнянь за допомогою функції Ламберта; конструктивного оформлення пожежного димового сповіщувача на основі моделювання треків елементарних частинок; відбивальної системи для формування відбитої від циліндричної поверхні вибухові хвилі, фронти якої утворюють "короби"; конструкції прес-екструдера шляхом моделювання траєкторії частки речовини, яка переміщується у процесі обертання двох трикутників Релло, що постійно дотикаються. Результати роботи впроваджено в НВО "Екструдер" у процесі модернізації обладнання для виготовлення високоякісного вогнегасного порошку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-5 +
Шифр НБУВ: РА325121

Рубрики:

      
5.

Захаренко О.В. 
Визначення зон безпечного розташування пожежно-рятувальних сил при ліквідації надзвичайних ситуацій на об'єктах хімічної промисловості: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.02.03 / О.В. Захаренко ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано прості й ефективні моделі, пристосовані до оперативних розрахунків зон хімічного зараження, зон з нижнім і верхнім концентраційними межами займання. Відзначено, що моделі можливо використовувати під час складання планів з ліквідації аварійних ситуацій. Досліджено вплив різних фізичних факторів (параметрів турбулентного стану атмосфери, кількості речовини, яка випаровується, та швидкості зменшення хімічної речовини внаслідок хімічних перетворень в атмосфері) на характер параметрів небезпечних зон. Показано, що у разі збільшення висот джерела викиду значення приземної концентрації поблизу джерела зменшується, а її максимальне значення буде на великих відстанях за напрямком вітру. Показано, що врахування скінченних розмірів джерела викиду мало впливає на розподіл концентрацій, розрахованих для точкового джерела. Для перевірки адекватності запропонованої моделі проведено польові експериментальні дослідження з метою визначення концентрації хлорпікрину в атмосфері під час його випаровування. За результатами експериментальних досліджень показано, що методичний підхід до розв'язання задачі та розроблена математична модель є обгрунтованими. Наведено приклад використання запропонованої моделі у разі ліквідації аварії з викидом (виливом) метанолу на складі хімічних реагентів. З застосуванням результатів проведених розрахунків і аналізу можливих аварій розроблено рекомендації керівнику з ліквідації наслідків аварії. Запропоновано картки безпеки у разі зберігання та транспортировки небезпечних хімічних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-528 + Л10н63 +
Шифр НБУВ: РА363645

Рубрики:

      
6.

Тригуб В.В. 
Визначення пожежонебезпечного температурного режиму при розвитку гніздового самонагрівання рослинної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.В. Тригуб ; Акад. цив. захисту України. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

З метою підвищення рівня протипожежного захисту об'єктів агропромислового комплексу розроблено номограмний і комп'ютерний методи ідентифікації параметрів осередків за гніздового самонагрівання рослинної сировини та прогнозування критичного температурного режиму, які базуються на розв'язку зворотної задачі нестаціонарної теплопровідності. Розроблено методику визначення пожежонебезпечного режиму у насипу рослинної сировини у разі виникнення еволюційого осередку з радіусом, що зростає у часі. Створено математичні моделі для декількох квазістаціонарних осередків і осередків еволюційного типу. Одержано формули для визначення відстані між центрами осередків, коли можна не враховувати їх взаємовплив у разі установлення відстані від центра осередку до торця насипу, коли можна не враховувати межові умови. Наведено принципіальну схему системи ліквідації осередків самонагрівання на об'єктах зі зберігання та переробки рослинної сировини. Запропоновано рекомендації щодо підвищення пожежної безпеки об'єктів агропромислового комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П148.6 н6 + Л821.016 н68 +
Шифр НБУВ: РА341493

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Шкоруп О.І. 
Визначення раціональних параметрів комбінованої подачі вогнегасних речовин для підвищення ефективності пожежогасіння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.І. Шкоруп ; Держ. Макіїв. н.-д. ін-т з безпеки робіт у гірн. пром-сті. — Макіївка, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено теоретичне обгрунтування та розв'язання науково-технічної задачі, що полягає в визначенні раціональних параметрів комбінованої подачі вогнегасних речовин (одночасна, одночасно-послідовна, послідовно-одночасна), розробці нового ручного та лафетного стволів комбінованої їх подачі, особливістю яких є коаксіальність порошкового та водяного струменів (порошковий струмінь виходить зі ствола закільцьованим водяним струменем), створенні технічних засобів комбінованої подачі та тактичних прийомів комбінування подачі даних речовин зі штатної пожежної техніки для гасіння пожеж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-5 +
Шифр НБУВ: РА325594

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Курінний Є.В. 
Визначення часу спрацьовування точкових теплових пожежних сповіщувачів максимального типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Є.В. Курінний ; М-во України з питань надзв. ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобил. катастрофи. Акад. цив. оборони України. — Х., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Встановлено межі області зміни технічних характеристик теплових пожежних сповіщувачів (ТПС) та обгрунтовано варіант моделі теплового поля, який можна використовувати для визначення часу їх спрацьовування. Побудовано комплекс уніфікованих математичних моделей, що описують динамічні властивості ТПС. Розроблено комплекс уніфікованих математичних моделей, що визначають залежність часу спрацьовування ТПС від їх властивостей, а також від параметрів, які характеризують умови його визначення. Створено комплекс математичних моделей, що виявляють похибки часу спрацьовування ТПС, обгрунтовано вимоги щодо величин даних похибок з урахуванням властивостей ТПС та умов їх визначення. На прикладі одного з типів ТПС доведено адекватність розроблених математичних моделей. Запропоновано рекомендації щодо вибору меж допустимих значень часу спрацьовування ТПС, наведено пропозиції зі створення системи його визначення, яка функціонує в автоматичному режимі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-575 +
Шифр НБУВ: РА330306

Рубрики:

      
9.

Коваль О.М. 
Вплив елементів та структури внутрішніх електричних мереж житлового сектору на їх пожежну небезпеку: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.М. Коваль ; Укр. НДІ пожеж. безпеки. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено організаційні заходи та технічні засоби щодо зниження пожежної небезпеки елементів електричних мереж у житловому секторі. Для виконання розрахунків стаціонарних і динамічних електротеплових процесів у внутрішніх електричних мережах запропоновано математичну модель на основі балансу енергії, яка дозволяє визначити температуру нагрівання елементів електричних мереж за різних режимів їх експлуатації. Розроблено нові технічні рішення, використання яких сприяє зниженню пожежної небезпеки електричних мереж у житловому секторі за рахунок обмеження місць локального перегрівання електромереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279.27 н68 +
Шифр НБУВ: РА361153

Рубрики:

      
10.

Тарасенко О.А. 
Вплив просторових флуктуацій пірологічних параметрів середовища на інтегральні характеристики низової лісової пожежі та умови її гасіння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.А. Тарасенко ; Акад. цив. захисту України. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Встановлено критерії, що визначають ступінь просторової неоднорідності пірологічних характеристик випадкового горючого середовища. З використанням кореляційної теорії стохастичного аналізу одержано імовірнісну модель швидкості розповсюдження низової лісової пожежі за умов неоднорідного горючого середовища, виявлено найбільш значущі пірологічні фактори, що впливають на швидкість розповсюдження пожежної кромки. Створено стохастичні моделі інтегральних характеристик низової лісової пожежі, що розповсюджується за умов неоднорідного середовища (площі, периметру, імовірності затухання). Показано, що просторові флуктуації пірологічних характеристик призводять до більш швидкого збільшення площі та периметра пожежі, що розповсюджується за умов неоднорідного середовища у порівнянні з такими у випадку пожежі, що поширюється за однорідних умов. Вперше з використанням критерію мінімуму часу локалізації та гасіння низової лісової пожежі одержано оптимальні управлінські рішення щодо початкового розміщення та напрямку руху сил пожежогасіння за умов їх дефіциту вздовж контуру пожежі. Показано, що оптимальне рішення визначається значеннями фізичних параметрів у зоні горіння та характеристиками засобів пожежогасіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П348.5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА332081

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Кривошей Б.І. 
Геометричне моделювання механічних коливальних систем на прикладі власних коливань підресореного вантажу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Б.І. Кривошей ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено алгоритмічне забезпечення програм унаочнення фазових портретів механічних коливальних систем, використання якого дозволяє досліджувати на якісному рівні диференціальні рівнняня, які описують механічні коливання підресореного вантажу, а також здійснювати анімаційне комп'ютерне моделювання зміни фазових портретів залежно від параметрів коливальних систем. Виявлено такі значення даних параметрів, які забезпечують ефективне впровадження розроблених алгоритмів. Знайдено розв'язок диференціального рівняння коливань з правою частиною у вигляді функій спеціального виду. Складено алгоритми унаочнення миттєвих взаємних положень елементів механічних коливальних систем, а також алгоритми анімаційного комп'ютерного моделювання зміни фазових портретів залежно від параметрів коливальних систем. Показано можливості застосування розробленої теоретичної бази для здійснення аналізу механічних коливальних систем без розв'язання диференціалних рівнянь, що їх описують. У режимі комп'ютерної анімації одержано інформацію про фазові портрети коливальних механічних систем, використання якої допоможе приймати обгрунтовані рішення під час вибору їх параметрів. Результати наукового дослідження впроваджено на Прилуцькому заводі протипожежного та спеціального машинобудування для проектування модифікованого обладнання, а також у навчальний процес кафедри протипожежної та аварійно-рятувальної техніки АЦЗУ під час вивчення дисципліни "Експлуатація пожежної та аварійно-рятувальної техніки".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-042.6-016 +
Шифр НБУВ: РА341282

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Кязімов К.Т. 
Геометричне моделювання розміщення пожежних підрозділів в сільській місцевості на прикладі Азербайджану: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.01 / К.Т. Кязімов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Запропоновано рішення задачі раціонального розміщення пожежних депо (ПД) в адміністративному районі сільської місцевості. Задачу визначення оптимальної кількості ПД і параметрів їх розміщення віднесено до класу задач геометричного проектування (розбиття дискретних множин на підмножини та розміщення геометричних об'єктів з урахуванням протипожежних та економічних вимог). Досліджено та формалізовано обмеження задачі, побудовано геометричну та математичну моделі моделювання розміщення геометричних об'єктів з урахуванням характерних обмежень, досліджено їх властивості. З'ясовано, що дана задача має дискретно неперервну структуру. Із урахуванням властивостей моделей запропоновано новий метод розв'язання задачі, складовими якого є оптимізація алгоритмічно заданої функції на комбінаторній множині сполучень і геометричне моделювання розміщення геометричних об'єктів на множині точок області допустимих рішень, аналітичний запис якої враховує геометричні умови неперетину об'єктів зі змінними метричними характеристиками у неоднорідних областях з урахуванням різних характеристик їх підобластей (різної інвестиційної вартості). Розроблено відповідне алгоритмічне та програмне забезпечення, проведено геометричне та комп'ютерне моделювання розбиття дискретних множин (населених пунктів) на підмножини (області захисту) з розміщенням об'єтів (ПД) в областях (населених пунктах) з урахуванням обмежень, характерних для систем забезпечення пожежної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н965.02-4
Шифр НБУВ: РА370388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
13.

Костенко В.К. 
Геомеханічні і аерологічні основи запобігання пожеж від самозаймання вугілля в шахтах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.02 / В.К. Костенко ; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-сті (МакНДІ). — Макіївка, 2004. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення рівня ендогенної пожежної безпеки вугільних шахт на підставі дослідження геомеханічних та аерологічних особливостей процесу формування пожежонебезпечних зон у виїмкових полях, модернізації існуючих і розробки нових способів ефективного запобігання ендогенним пожежам. Розглянуто геомеханічні, аерологічні та теплові процеси у вугленосному гірському масиві, що деформується під впливом гірничих робіт. Запропоновано технологію попередження самонагрівання та самозаймання вугілля у підземних гірничих виробках. Встановлено фізичну сутність впливу літологічної будівлі покрівлі розроблювального пласта на циклічність геомеханічних та аерологічних процесів у виробленому просторі. Вперше теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено прискорення самонагрівання розпушеного вугілля шляхом передачі термічно тонким вугільним часткам теплоти від газів, що нагріваються під впливом фізичних процесів в атмосфері гірничих виробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И183.81,1 +
Шифр НБУВ: РА333724

Рубрики:

      
14.

Андрієнко М. В. 
Державна політика України у сфері техногенної та природної безпеки (кінець XX - початок XXI ст.): військово-історичний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / М. В. Андрієнко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито з історичного погляду процес формування та розвитку державної політики України наприкінці XX - початку XXI ст. в галузі цивільного захисту, попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, забезпечення пожежної безпеки. Визначено подолання наслідків радіаційних катастроф та організації допомоги населенню в надзвичайних ситуаціях. Встановлено діяльність міжнародних організацій, спеціалізованих закладів системи ООН тощо. Запропоновано деякі пропозиції щодо вдосконалення системи захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-1(4Укр)64 + Х819(4Укр)120.15
Шифр НБУВ: РА371399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Доманський В.А. 
Державне управління пожежною безпекою України (організаційно-правовий аналіз за матеріалами діяльності Державного департаменту пожежної безпеки): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.А. Доманський ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Досліджено історію розвитку та формування державного управління у сфері пожежної безпеки. Висвітлено досвід та особливості організаційно-правового забезпечення пожежної безпеки в зарубіжних країнах, акцентовано увагу на високому рівні їх матеріально-технічного оснащення та досконалій нормативно-правовій базі. Проаналізовано сучасний стан пожежної безпеки в Україні, визначено основні проблеми щодо його ефективного забезпечення, розроблено організаційну та функціональну структуру управління державною пожежною охороною. Запропоновано нову редакцію Закону України "Про пожежну безпеку", розроблено Концепцію та Програму забезпечення пожежної безпеки України до 2010 р., Положення про Державний департамент пожежної безпеки, Положення про місцеву пожежну охорону, Положення про МНС України, а також пропозиції щодо законопроектів "Про місцеві державні адміністрації", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про структуру МВС України". Визначено основні принципи подальшого реформування органів управління державною пожежною охороною у контексті вимог Концепції адмінстративної реформи в України з урахуванням розроблених концептуальних і науково-методичних положень та удосконалення організаційно-правового механізму управління у сфері пожежної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.035 +
Шифр НБУВ: РА331766

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Орехова І.С. 
Державний контроль у сфері господарської діяльності: адміністративно-правові засади: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.С. Орехова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Доведено наявність широкого та вузького розуміння державного контролю у сфері господарської діяльності за сутністю й об'єктом контролю. Наведено поняття державного контролю у сфері господарської діяльності як сукупності юридично значущих процедур, що здійснюються уповноваженими органами виконавчої влади міжвідомчої компетенції щодо перевірки відповідності фактичного стану впорядкованості господарських відносин за участю непідпорядкованих господарчих структур правовим розпорядженням з поєднанням і комбінуванням чинників виробництва. Висвітлено напрямки державного контролю у сфері господарської діяльності, зокрема, податковий контроль, контроль дотримання законодавства з питань соціального страхування, ціновий контроль, антимонопольно-конкурентний контроль, контроль за додержанням прав споживачів, санітарно-епідеміологічний контроль, державний пожежний контроль. Проведено класифікацію юридичних гарантій законності державного контролю у сфері господарської діяльності. Визначено, що систему юридичних гарантій державного контролю у сфері господарської діяльності контрольно-процесуальної діяльності становлять загальні гарантії, гарантії контролюючих суб'єктів, гарантії підконтрольних суб'єктів, гарантії третіх осіб. Наведено класифікацію юридичних гарантій законності підконтрольних суб'єктів господарської діяльності, внаслідок якої виділено й охарактеризовано чотири групи гарантій, а саме: превентивні, припинювальні, відновлювальні, каральні. Визначено науково-теоретичні висновки та практичні пропозиції, спрямовані на удосконалення адміністративного законодавства та правозастосовної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071 + Х839(4УКР)901.3 +
Шифр НБУВ: РА369053

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Парубок О.М. 
Дидактичні умови застосування ділових ігор у професійній підготовці фахівців пожежної безпеки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.М. Парубок ; Нац. акад. Прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. — Хмельницький, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано дидактичні умови ефективного використання ділових ігор у професійній підготовці фахівців пожежної безпеки (зорієнтованість на моделювання майбутньої професійної діяльності; проблемність змісту та процесу його розгортання в навчальній діяльності; оптимальне співвідношення ігрового та дидактичного планів ділової гри; партнерську взаємодію учасників ділових ігор на основі діалогічного спілкування). Розроблено зміст та систему ділових ігор, які активізують пізнавальну діяльність курсантів під час вивчення спеціальних дисциплін. Обгрунтовано технологію розробки ділових ігор із спеціальних дисциплін. Розвинуто класифікацію цих ігор у навчальному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н96 р(4УКР) + Ч481.252.46 +
Шифр НБУВ: РА326372

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
18.

Дворянин І.В. 
Динамічні процеси в пожежних установках на основі помп з криволінійно-профільованими роторами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / І.В. Дворянин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено математичні моделі динамічних процесів, що виникають під час роботи насосних установок, побудованих на основі помп роторного типу із багатолопатевими криволінійно-профільованими роторами, проведено дослідження динамічних явищ у насосних установках. Опрацьовано методику аналізу напружено-деформованого стану деталей помпи та оптимізації їх конструктивних і геометричних параметрів на основі твердотільного моделювання досліджуваного об'єкту та подальшого застосування методу скінченних елементів. Доведено, що для забезпечення працездатності та високої продуктивності роботи насосної установки найбільш доцільним є використання помпи з дволопатевими криволінійно-профільованими роторами. Наведено методику, математичну модель, алгоритм і програму оптимізації функціональних зазорів помпи з криволінійно-профільованими роторами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-51 +
Шифр НБУВ: РА326064

Рубрики:

      
19.

Козинець О.В. 
Діяльність добровільних пожежних формувань у Наддніпрянській Україні в другій половині XIX - на початку XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О.В. Козинець ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2010. — 20 с. — укp.

Класифіковано нормативно-правову базу та розглянуто організаційно-правові засади діяльності добровільних пожежних формувань Наддніпрянської України у другій половині XIX - на початку XX ст. Проаналізовано взаємодію добровільних пожежних організацій з органами місцевого самоврядування, Об'єднаним російським пожежним товариством, професійними пожежними командами. Висвітлено внесок Об'єднаного російського пожежного товариства у розвиток протипожежного законодавства. Проаналізовано напрями та форми діяльності добровільних пожежних товариств, пожежних команд і сільських пожежних дружин, розкрито їх роль у протипожежному захисті населених пунктів Наддніпрянської України. Охарактеризовано фінансово-економічний і матеріально-технічний стан добровільних пожежних підрозділів регіону. Визначено роль Об'єднаного російського пожежного товариства у формуванні протипожежного захисту українських губерній. Вперше досліджено діяльність об'єктових добровільних пожежних дружин на промислових об'єктах. Значно розширено джерельну базу історії добровільних пожежних формувань за рахунок введення у науковий обіг нових джерел і виявлення додаткових інформаційних можливостей вже відомих документів. Висвітлено ставлення населення й органів місцевого самоврядування Наддніпрянської України до діяльності добровільних пожежних організацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-534/536 + Н96 е (4УКР) л7
Шифр НБУВ: РА371091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Джулай О. М. 
Еволюційні моделі та методи аналізу і оптимізації рівня пожежної безпеки житлових об'єктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О. М. Джулай ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

Запропоновано модель та розв'язано задачу ідентифікації оцінки рівня пожежної безпеки житлових об'єктів на підставі врахування композиції внутрішніх і зовнішніх факторів, що дозволило проводити адекватні профілактичні тазапобіжні заходи. Розроблено метод ідентифікації функції оцінки рівня пожежної безпеки за умов використання двоядерної нейронної мережі, внаслідок чого зменшено вплив шумових ефектів на точність оцінки. Змодельовано функції часу проїзду пожежного підрозділу до місця пожежі та запропоновано метод її оптимізації на базі генетичного алгоритму. Запропоновано процедуру процесу прийняття рішень під час пожежогасіння, яка базується на використанні даних інформаційного банку щодо рівня пожежної безпеки житлового об'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н961 +
Шифр НБУВ: РА342975

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського