Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (65)Реферативна база даних (1134)Книжкові видання та компакт-диски (592)Журнали та продовжувані видання (43)
Пошуковий запит: (<.>K=МАЙБУТНЄ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шевченко М.О. 
Буття людини в геномній перспективі: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.09 / М.О. Шевченко ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Розкрито сутність проекту "Геном людини", показано його вплив на людське буття в усіх його проявах та на формування інформаційно-геномної парадигми. Проаналізовано взаємозв'язки геномного проекту з нанотехнологіями та робототехнікою, які разом складають GNR-технологічний комплекс. Доведено, що проект "Геном людини" дозволяє вирішити ряд медичних проблем у лікуванні спадкових захворювань, а у взаємодії з нанотехнологіями та робототехнікою формує феномен антропоморфізації техносфери. Показано, що практика реалізації проекту "Геном людини" робить значно не передбачуваним майбутнє людського виду. З'ясовано, що геномні технології можуть здійснити радикальний вплив на геном людини, здатність генерувати велику кількість модифікацій тілесності, суб'єктивності та сприйняття. Обгрунтовано, що наслідком впровадження геномних технологій є поява постлюдини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Е04 + Ю252:381 в2:Ю2 + Ю216.21 + Е0*44 в2:Ю +
Шифр НБУВ: РА347851

Рубрики:

      
2.

Шведова М.О. 
Вербалізація образних стереотипів сприйняття часу в російській мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / М.О. Шведова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філології. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Зазначено, що образні стереотипи - ментальні структури, основою яких є умовний образ, взаємопов'язаний з конкретним явищем дійсності у контексті певної культурної традиції. Образні стереотипи характеризуються культурною детермінованістю, стабільністю й образністю семантики. На матеріалі російської мови виявлено сім основних образних стереотипів сприйняття часу, а саме: часу, ізоморфного простору, що оточує людину; часу в образі істоти або предмета, що прямує по землі, воді або небу; часу в образі потоку (води, повітря); часу в образі рослини; часу в образі предмета, що твориться міфічною істотою (нитки, книги); часу в образі ресурсу, який розтрачується (предмета, що згорає, води, що витікає, грошей, що витрачаються). Стереотипні образи сприйняття часу можна поділити на такі, що розгортаються у горизонтальній площині (таких більшість: "майбутнє попереду, а минуле позаду від людини", "час рухається вперед"), і розташовані вертикально (теперішній час уявляється локалізованим десь угорі, а минулий (минаючий) "іде" униз, у темряву, безодню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-2 +
Шифр НБУВ: РА355866

      
3.

Опанасенко Н.І. 
Виховний ідеал у творчій спадщині український діячів "Просвіти" кінця ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.І. Опанасенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано діяльність українських "Просвіт" у справі національного шкільництва. Встановлено, що виховний ідеал (ВІ) українських просвітян містить у собі систему цінностей, яка складається із національних (патріотизм, пріоритети української нації та Батьківщини, побудова вільної незалежної держави, знання рідної мови, повага до історії свого народу, її культурної спадщини) та загальнолюдських (моральний закон утвердження добра та боротьба із злом, служіння правді, красі та любові, чесність, гідність, гуманність) вартостей. Визначено головну рису ВІ просвітян - спрямованість у майбутнє. Досліджено педагогічний доробок українських просвітян у процес становлення національного ВІ та наведено порівняння з сучасною практикою формування ВІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)51 + Ч421.352 + Ч710.3(4УКР)53
Шифр НБУВ: РА321837

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

      
4.

Лівошко Т.В. 
Вплив економічної інформації та планування господарської діяльності підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.В. Лівошко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено модель фінансового плану на базі механізму створення додаткової оперативної інформації з урахуванням впливу на економічну інформацію податкового обліку у процесі господарської діяльності підприємства. Адаптовано інформаційні системи для перетворення оперативної інформації на показники фінансового стану підприємства. Визначено вплив галузевих особливостей формування собівартості продукції на економічну інформацію підприємства. Запропоновано модель визначення показника рентабельності сукупного капіталу, що використовує механізм ув'язки показників аналізу двох основних форм звітності, а саме: балансу та звіту про фінансові результати. Обгрунтовано шляхи подолання кризового стану підприємства на основі фінансового планування з урахуванням усіх видів діяльності, що допоможе впровадити механізм стабілізації фінансових показників на майбутнє й одержати додатковий прибуток. Запропонований метод дає можливість самостійно планувати основні показники діяльності, спрощує систему організації планування на підприємстві та знижує кризовість фінансового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1-149.3 ф12 + У9(4УКР)301-93-23 ф12 +
Шифр НБУВ: РА346684

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Боднар М.Б. 
Вплив етнопсихологічних життєвих орієнтацій на самоактуалізацію студентської молоді: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / М.Б. Боднар ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив етнопсихологічних життєвих орієнтацій на самоактуалізацію студентської молоді різних регіонів України. Встановлено, що психологічними чинниками підвищення самоактуалізації є відповідальність за своє майбутнє та за майбутнє країни, ставлення до себе та часу життя. Обгрунтовано взаємозв'язок даних факторів з домінантними рисами українського психотипу. Зазначено, що такі чинники як оптимізація локусу контролю у бік інтернальності, гармонізація ставлення до минулого, теперішнього та майбутнього часу, об'єктивація самооцінки сприяють підвищенню самоактуалізації студентської молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.231 + Ю958 + Ч313(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА331251

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Повишева О.О. 
Гігієнічне обгрунтування заходів щодо зниження смертності населення в еколого-соціальних умовах Донбасу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.О. Повишева ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню закономірностей формування смертності населення, що проживає в умовах забрудненого екологічного середовища. В роботі подана комплексна гігієнічна характеристика об'єктів навколишнього середовища. Встановлено, що смертність населення в значній мірі детермінується рівнем вмісту ксенобіотиків в екологічному середовищі, а також факторами соціально-економічного характеру. Здійснений прогноз динаміки і рівня смертності населення Донбасу на майбутнє десятиріччя. Запропоновані медичні та медико-екологічні заходи щодо зниження смертності населення, ефективність яких обгрунтована теоретично та підтверджена практично. Основні результати досліджень стали основою для розробки наукової концепції елімінації явища надмірної смертності, зниження частоти передчасної смертності і нормалізації відтворення популяції в умовах Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)023.8

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сергієнко О. М. 
Динаміка розширення та великомасштабна структура Всесвіту в космологічних моделях із скалярним полем як темною енергією: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / О. М. Сергієнко ; НАН України, Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2011. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Проаналізовано динаміку розширення однорідного ізотропного Всесвіту та формування його великомасштабної структури в багатокомпонентній космологічній моделі з темною енергією, що моделюється мінімально зв'язаним скалярним полем з двома різними типами лагранжіана (класичним і тахіонним) та узагальненим лінійним баротропним рівнянням стану. Показано, що минула динаміка розширення та майбутнє Всесвіту - вічне прискорене розширення або зупинка розширення та колапс - повністю визначаються сучасною густиною енергії скалярного поля та співвідношенням між його теперішнім і попереднім параметрами рівняння стану. Зазначено, що здатність таких моделей темної енергії до кластеризації та їх вплив на спектр потужності збурень густини матерії залежать від того самого співвідношення й "ефективної швидкості звуку" в скалярному полі, яка визначається його лагранжіаном. Зроблено висновок, що такі скалярні поля з різними значеннями цих параметрів можуть бути принципово розрізненими. На параметри космологічних моделей з такими типами темної енергії накладено обмеження шляхом порівняння теоретичних передбачень з відповідними спостережувальними даними. Проаналізовано властивості таких скалярно-польових моделей темної енергії з найоптимальнішими параметрами та можливості їх розрізнення за даними спостереженої космології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В692,022
Шифр НБУВ: РА378873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Коваленко Н. С. 
Динамічна та фізична еволюція комети 95Р/ Хірон (2060) та обраних Кентаврів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.01 / Н. С. Коваленко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено орбітальну еволюцію комети 95Р/Хірон та інших об'єктів групи Кентаврів методами числового інтегрування систем диференціальних рівнянь руху. Для Хірона побудовано криву блиску, а також розглянуто фізичні особливості цього першого з відомих Кентаврів із кометною активністю. Динамічну еволюцію 33-х Кентаврів, комет 95/Р Хірон (2060), 39Р/Отерма та 29Р/Швассмана-Вахмана 1 було промодельовано засобами чиселового інтегрування орбіт. Інтегрування було проведено на проміжки часу в 1 мільйон років у минуле та майбутнє від сучасної епохи, з використанням неявних одношагових алгоритмів Еверхарта. Досліджено характер змін орбітальних елементів та особливості близьких зближень з планетами-гігантами. Показано, що орбітальна еволюція Кентаврів дуже хаотична, і характеризується відносно частими тісними зближеннями з планетами-гігантами. У деяких випадках серед Кентаврів трапляються процеси, у яких частинки передаються з-під гравітаційного впливу однієї планети до іншої. Деякі Кентаври перебувають у чисельних різних резонансах, тоді як інші зовсім уникають резонансів. Випадки викиду з сонячної системи, так само як і перехід на орбіти з меншими, а також не рідкісні. Числове інтегрування орбітальної еволюції 2060 Хірона показує, що цей об'єкт може розглядатися як типовий представник Кентаврів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.253, 022 + В655.27, 022
Шифр НБУВ: РА379704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Верезуб О.М. 
Довільне та мимовільне запам'ятовування англомовного тексту учнями середнього шкільного віку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.М. Верезуб ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація містить теоретичне та експериментальне дослідження особливостей довільного та мимовільного запам'ятовування з орієнтацією на майбутнє та без такої орієнтації англомовних описових текстів та діалогів у двох вікових групах - 10-11 - та 13-14-річних школярів. Порівняльний аналіз наслідків дослідження виявив, що на продуктивність запам'ятовування впливають: орієнтація на майбутнє, кількісний склад групи (один, чотири, дванадцять), вік учнів, різна організація комунікативної активності учнів при оволодінні іноземною мовою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-912.0

Рубрики:

      
10.

Бакалінська О.О. 
Захист економічної конкуренції: організаційно-правові засади державного управління: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Бакалінська ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні передумови формування та розвитку конкурентного законодавства та права України. Визначено його роль в існуючій системі законів України, а також перспективи розвитку на майбутнє. Досліджено організаційні засади захисту економічної конкуренції в Україні, особливості державної політики та керування. Проаналізовано органи державного контролю в цій сфері та розроблено пропозиції щодо його вдосконалення. Шляхом аналізу компетенції органів державного керування в області конкуренції визначено їх систему. Встановлено особливості заходів адміністративного примусу, що застосовуються до порушників конкурентного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.02 +
Шифр НБУВ: РА324517

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Іонов В. І. 
Історіографія як основа наукової інтерпретації сучасної української музичної культури: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / В. І. Іонов ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В. Нежданової. — О., 2010. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше в українському музикознавстві розроблено підстави для створення єдиної теорії сучасної української музичної історіографії (СУМІ). Визначено засадничі риси СУМІ, здійснено її предметно-понятійний, функіональний та ціннісно-смисловий аналіз. Вивчено тексти, проблемний зміст, поняттєві узагальнення музикознавчих і культурологічних праць останнього десятиріччя і, таким чином, здійснено запропоноване І. Котляревським визначення пріоритетних засад музично-культурологічного знання. Запропоновано історіологічну оцінку стану сучасної української музичної культури, яка дозволяє в цій останній вбачати історичний феномен, що поєднує у сьогоденні минуле та майбутнє українського культурного буття, включаючи способи усвідомлення та відтворення цього буття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.712 + Щ313(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА378143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Храбан І.А. 
Конфігурація європейської безпеки в контексті реалізації національних інтересів України (воєнно-політичний аспект): автореф. дис... д-ра політ. наук: 21.01.01 / І.А. Храбан ; Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки Ради нац. безпеки та оборони України. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Комплексно досліджено системний характер європейської безпеки. Розкрито сутність, тенденції розвитку та напрями створення нової системи безпеки Європи у воєнно-політичній сфері. Розглянуто історію розвитку людської цивілізації протягом останніх 400 років у контексті упорядкування на міжнародному рівні процесу забезпечення безпеки, перетворення його в систему, сформовану на інституційних засадах. Розроблено класифікацію основних моделей, побудованих на базі різних систем міжнародної безпеки, зокрема, з використанням європейського компонента. Проаналізовано еволюцію системи європейської безпеки та міжнародних подій, що відбулися після ліквідації двополюсної системи забезпечення міжнародної безпеки. Запропоновано концепцію створення на базі сучасних систем європейської безпеки - євроатлантичної (НАТО), європейської (ЄС) та євроазійської (ОДКБ) - нової системи загальноєвропейської безпеки й її використання на території більшості держав-членів ОБСЄ. З'ясовано, що Україна, зважаючи на її геополітичне положення та масштаби, не може бути активним учасником подій, які визначатимуть майбутнє Європи та світу. Зроблено висновок, що в інтересах забезпечення національної безпеки, на які суттєво впливає еколюція системи європейської безпеки, Україна зобов'язана взяти участь у формуванні нової архітектури безпеки європейського континенту з використанням необхідного військового, військово-технічного й інтелектуального потенціалу. На підставі аналізу стану та перспектив втілення в життя зовнішньополітичного курсу України на інтеграцію до європейських та євроатлантичних структур безпеки в оборонній сфері визначено основні проблеми та напрями воєнно-політичного співтовариства держави з даними структурами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 + Х918.112 + Ф033 + Ц1,8(4УКР)1 + Х915.22(4) +
Шифр НБУВ: РА356019

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Панафідіна О.П. 
Концепції кінця історії і проблема альтернативності історичного процесу: автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О.П. Панафідіна ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок ідеї кінця історії та феномену історичної альтернативності. З'ясовано філософський зміст цієї ідеї та можливі шляхи вирішення зазначеної проблеми. Розкрито суть ідеї "коперніканського перевороту" в соціальній філософії, спрямованої на заперечення ідеї історичного фіналізму в її обох варіантах (апологетичному, телеологічному). Ідею "коперніканського перевороту" поширено до сфери методології історії та зроблено спробу трактувати історію у контексті її відкритості в минуле та майбутнє. Наголошено, що визнання людини як іманентного суб'єкту історії спричиняє висвітлення у новому контексті основних філософсько-історичних проблем. Згідно з вимогами сучасної соціальної філософії ідею "кінця історії" трансформовано в ідею "кінця певного типу історії" як образу суспільного ідеалу). Зазначено про відсутність достовірного знання про майбутнє, тому що ця тема є відкритою для "безмежної комунікації".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т010.4 + Ю6*32 + Т010.4 + Ю6*32
Шифр НБУВ: РА365793

Рубрики:

      
14.

Згурська В.Л. 
Концепція нації і держави Володимира Старосольського: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / В.Л. Згурська ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено інкорпорацію теоретичної спадщини видатного українського вченого В. Старосольського. На підставі аналізу його праць ("Теорія нації", "Держава та політичне право") здійснено концептуалізацію його поглядів на суть нації та національної держави, розглянуто їх ознаки, форми, функції та майбутнє у контексті демократичних міждержавних взаємовідносин. Розкрито оригінальну концепцію вченого щодо державного, зокрема федеративного, устрою та його критеріїв, націоналізації держави й автономізації об'єднань громадян, щодо форм децентралізації влади, видів автономії, інститутів громадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608 Старосольський + Ф50(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА359860

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Прудникова О.В. 
Людський вимір у сучасному концепті соціального прогресу (філософсько-історичний аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / О.В. Прудникова ; Харк. ун-т повітр. сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено людський вимір у сучасному концепті соціального прогресу, розкрито світоглядні та методологічні засади основних концепцій соціального розвитку. Визначено сутність сучасного соціального прогресу і його критерії. Обгрунтовано, що соціальний прогрес за сучасних умов полягає в переході суспільства до стану, який забезпечує найбільш повні умови для гармонійного існування людини в системі "індивід - суспільство - природа", захисту соціуму від новітніх загроз існуванню людства і навколишнього середовища. Викладено концепції розвитку особистості за умов реалізації сучасного концепту соціального розвитку, які базуються на прагненні до збереження природних нерозривних зв'язків людини із суспільством, з іншими людьми та природою. Описано основні якості особистості за умов сучасного концепту соціального розвитку, зокрема, цілісність світогляду; єдність свідомості та мислення, спрямованих на об'єднання, досягнення органічної цілісності та взаємопроникнення різних знань і досвіду, традицій і звичаїв минулого, реальності та перспектив на майбутнє; свобода думки і творчості; прагнення до самореалізації та активності особистості, пошук змісту своїх вчинків, дій суспільних і природних явищ, прагнення людини зрозуміти своє призначення та всю сукупність зв'язків і процесів у світі в їх єдності, у цілому; потреба жити в єдності й гармонії з людьми і природою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.911 + Ю6*23 в03 + Ю6*63*622 +
Шифр НБУВ: РА350744

Рубрики:

      
16.

Джига Т.В. 
Методи та технології впливу політичної реклами (на прикладі передвиборної кампанії): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Т.В. Джига ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Досліджено методи та технології впливу політичної реклами на прикладі передвиборчої кампанії до Верховної Ради України 2001 - 2002 рр. Доведено застосування у даній рекламі технологій маніпуляції масовою свідомістю, політичних технологій, прийомів комерційної реклами. Проаналізовано більше 300 відеороликів українських політичних партій. Установлено методи та технології, що застосовувались в українській політичній рекламі з метою маніпуляції масовою свідомістю під час передвиборчої кампанії. Виявлено, що найбільш інтенсивний вплив на масову свідомість був здійснений у відеороликах партій "СДПУ(о)", "Наша Україна", "Партія Зелених України", "Всеукраїнське політичне об'єднання Жінки за майбутнє" та партії "Яблуко".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + Ф052 +
Шифр НБУВ: РА324823

Рубрики:

      
17.

Хижняк І.А. 
Міф та національна ідея у творчості Василя Пачовського: Автореф. дис...канд. філол. наук: 10.01.01 / І.А. Хижняк ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено трансформацію міфологічних сюжетів та образів в контексті національної ідеї у драматичних творах В.Пачовського. Вперше визначено розуміння письменником поняття "українська національна ідея" та шляхи її реалізації. Конкретизовано та узагальнено трактування образу Марка Проклятого як ключової постаті-репрезентанта основних колізій української національної історії, що постає як національний міф. Грунтовно досліджено образи слов'янської міфології (бога Світовида, Вія, Змія, Смерті), за допомогою яких у творчості письменника простежено опозицію "минуле - сучасне - майбутнє" як своєрідну інтерпретацію опозиції "хаос - космос". Наведено детальну типологію жіночих образів у поезії та драматургії В.Пачовського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7СОЕ)-4 Пачовський, В. 3 + Ш5(7СОЕ=УК)-4 Пачовський, В. 3 +
Шифр НБУВ: РА330314

Рубрики:

      
18.

Шевчук Ж.А. 
Мовна політика в Україні (кінець 50-х - початок 90-х рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ж.А. Шевчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

З використанням широких документальних матеріалів, архівів центральних та місцевих державних архівосховищ України та Російської Федерації, Служби безпеки України та її обласних управлінь розглянуто основні шляхи реалізації мовної політики України періоду кінця 1950 - 80-х рр. Наведений статистичний матеріал доводить, що зросійщення України охопило всі сфери політичного, економічного та культурного життя. Доведено, що значні парадигми у сфері національної культурної політики викликали рішучий опір української інтелігенції, всіх тих, для кого було небайдужим минуле, сьогодення і майбутнє України. Наведено документи з архівно-слідчих справ українських правозахисників, які активно і послідовно включилися в рух за збереження рідної мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 + Ш121(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Книшенко 
Моделювання розвитку банківської системи України на основі сценарного підходу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / Книшенко ; Класи. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію моделювання розвитку банківської системи України на основі сценарного підходу, яка базується на дослідженні особливостей розвитку банківських систем світу та аналізі методів і моделей, що застосовуються для моделювання розвитку банківської системи України, а також використовує моделі оцінювання можливості здійснення та реалізації еволюційного та революційного розвитку та дає змогу будувати сценарії на основі аналізу мети, поточного стану, прогнозу цього стану на майбутнє та обмежень Національного банку України (НБУ), що визначають траєкторію подальшого економічного розвитку. Побудовано комплекс моделей, який включає: модель визначення умов революційного переходу в траєкторії розвитку, модель оцінювання умов реалізації еволюційної траєкторії розвитку з використанням енергетичного підходу, модель оцінювання вартості банку після злиття за реалізації сценарію "управління зміною поведінки". Удосконалено методи вибору банків-партнерів шляхом оцінювання синергетичного ефекту злиття. Обгрунтовано принципи і методи формування територіальної мережі банку та впровадження сучасних інформаційних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10в611 +
Шифр НБУВ: РА367551

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Кондратенко С. В. 
Наукомістке майбутнє планетарної цивілізації: філософсько-методологічний аналіз: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.09 / С. В. Кондратенко ; НАН України, Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розкрито особливості науково-технічних революцій в нанонауці та нанотехнології, молекулярній біології, інформаційних технологіях, когнітивних науках, які породжують індустрію сучасних високих наукомістких технологій. Проаналізовано ключові особливості сучасних надтехнологій, сформульовано положення про те, що форми практичної реалізації системи NBIC в коеволюції з різними сферами життєдіяльності соціуму виступають системотвірним чинником кардинальної технологічної трансформації в еволюції планетарної цивілізації. Доведено, що високі наукомісткі технології, поява та широке тиражування яких ініціюється розвитком фундаментальної науки, перетворюються на головний детермінуючий чинник становлення та розвитку планетарної цивілізації. Визначено, що наукомісткість є новою якістю буття планетарної цивілізації. Розкрито евристичний потенціал високих технологій та їх вплив на тенденції еволюції планетарної цивілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.201 + Ю6*18:Ж
Шифр НБУВ: РА377607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського