Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (14)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (93)Реферативна база даних (1019)Книжкові видання та компакт-диски (1010)Журнали та продовжувані видання (297)
Пошуковий запит: (<.>K=МІСЯЧНИЙ$<.>+<.>K=КАЛЕНДАР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 131
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рожко І.С. 
Агробіологічні та технологічні особливості сортів і нових форм суниці ананасної в умовах Західного лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / І.С. Рожко ; Уман. с.-г. акад. — Умань, 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.1-366(4УКР3),022
Шифр НБУВ: РА311037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Хасаян О.В. 
Безплідний шлюб: причини розвитку, частота, структура, фактори ризику: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Хасаян ; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 26 с. — укp.

На підставі результатів опитування 2 000 жінок фертильного віку виявлено, що розповсюдженість неплідності у Буковинському регіоні становить 14,2 %. Рівні первинної (48,6 %) та вторинної (51,4 %) неплідності у даному регіоні суттєво не відрізняються. За результатами статистичної обробки одержаних даних визначено основні чинники ризику розвитку неплідності у подружніх пар, а саме: контакт з токсичними речовинами чоловіка та жінки; ускладнення попередніх вагітностей і пологів; тривалі, болючі та нерегулярні менструації; використання малоефективних методів контрацепії (календарного, перерваного статевого акту); гірсутний синдром; хвороби, що передаються статевим шляхом, особливо хламідіоз. ПРоведено аналіз результатів повного клініко-параклінічного обстеження 150-ти неплідних шлюбних пар. У дослідженій популяції неплідність тільки у жінок виявлено в 63,4 % обстежених пар, тільки у чоловіків - у 5,3 %, у обох партнерів - у 30 %, нез'ясовано причину неплідності у 1,3 %. Установлено, що провідними етіологічними чинниками жіночої неплідності в регіоні є трубно-перитонеальний (54,9 %) й ендокринний (49,3 %), частота яких висока у порівнянні з іншими регіонами. Визначено ефективність різних методів лікування неплідності у жінок регіону, а саме: консервативних - 52,0 %, хірургічних - 38,8 %, допоміжних репродуктивних технологій - 31,3 %. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення методів профілактики та лікування неплідності на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.271 + Р712.54 +
Шифр НБУВ: РА356276

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Мороз С.І. 
Вдосконалення ціноутворення на м'ясо худоби і птиці сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. канд. екон. наук: 08.00.04 / С.І. Мороз ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовані теоретичні та методичні засади та практичні рекомендації щодо вдосконалення ціноутворення на м'ясо худоби та птиці сільськогосподарських підприємств. Уточнено межі застосування методів ціноутворення за видами м'яса для різних товаровиробників. Проведено комплексний аналіз стану ринку м'яса в Україні на підставі результатів проведених досліджень попиту та пропозиції з метою виявлення зовнішніх і внутрішніх чинників впливу на ціни. Формалізовано напрями використання ресурсів Інтернет у ціноутворенні. Запропоновано показники економії витрат для оцінювання ефективності використання інформаційних технологій та індексів цін для визначення перспективних ринків збуту. Створено логістичну календарно-ресурсну модель управління витратами у тваринництві. Запропоновано рекомендації щодо оптимізації структури та наповнення Інтернет-сайту виробників м'ясної сировини для різних розмірів підприємств і каналів збуту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.21-861 +
Шифр НБУВ: РА366779

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Міндер Т.Й. 
Весняна календарно-обрядова поезія українців: регіональна специфіка та жанрова динаміка: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / Т.Й. Міндер ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

На підставі історіографічного огляду джерел та наукової літератури охарактеризовано стан дослідження весняної календарної поезії українців. Установлено основний перелік видових назв весняних пісень. З'ясовано, які з відомих назв мають регіонально-локальний діапазон поширення, а також ті, що становлять загальнонаціональну традицію. Визначено основні функції весняних пісень та ігор. Виявлено жанрову специфіку весняних календарних пісень та здійснено класифікацію весняної календарної поезії. Висвітлено структуру репертуару: Наведено обрядово регламентовані статево-вікові характеристики виконавців пісенно-ігрових текстів. Проаналіозовано акціонально-оказіональний, календарний та хронотопний контекст виконання весняних танків. Прокартографовано найвідоміші образи та мотиви.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1Ук)-633 +
Шифр НБУВ: РА335719

      
5.

Смоляк О.С. 
Весняна обрядовість Західного Поділля в контексті української культури: Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.03 / О.С. Смоляк ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2005. — 39 с. — укp.

Досліджено весняну обрядовість Західного Поділля як одного з етнографічних регіонів України, в якому збереглася календарна ритуалістика до нашого часу. Визначено етнографічні кордони західноподільського регіону, виявлено основні ідеї святкування весняних свят у контексті річної обрядовості. Розглянуто етимологію терміну "гаївка" та його синонімічних відмін. Зроблено детальний аналіз основних композиційних елементів гаївкового обряду, а також висвітлено питання щодо участі у ньому західноподільської молоді. Вивчено тематику гаївок, історію становлення та розвитку їх ритмічних і народномузичних форм, силабомелодичних моделей, ладозвукорядних парадигм. Здійснено типологізацію рухових малюнків у гаївках дослідженого регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)0-414.1 + Т595.241 +
Шифр НБУВ: РА341105

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Боян С. П. 
Весняно-літня календарна обрядовість бойків (кінець XIX ст. - 1930-ті роки): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.05 / С. П. Боян ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

У дисертації на основі залучення широкого кола джерел та аналізу наукової літератури досліджено обряди весняно-літнього періоду на Бойківщині кінця XIX ст. - 1930-х рр. Розглянуто 19-ий весняний і літній цикли на Бойківщині, в основу якого покладено землеробсько-скотарські мотиви, їх взаємозв'язок з космогонічними явищами та приурочення до християнських свят (Великодніх свят, Юрія, Зелених свят, Івана Купала, Петра, Першого і Другого Спаса). На прикладі обрядовості весняно-літнього календаря бойків показано бойківську культуру за наявності субетнічних, регіональних особливостей, спрямовану в руслі загальноукраїнської народної традиції. Показано внутрілокальні відмінності бойківських обрядів між двома історичними частинами Бойківщини - галицькою та закарпатською. З'ясовано, що у наш час весняно-літні обрядодії трансформувалися в естетично-розважальні мотиви.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45=УКР3А/Я)-524
Шифр НБУВ: РА377169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гуцан Л.А. 
Виховання у молодших школярів позитивного ставлення до традицій і звичаїв українського народу у процесі художньо-трудової діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Л.А. Гуцан ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне обгрунтування та запровоновано нове вирішення проблеми виховання у молодших школярів позитивного ставлення до українських трудових традицій та звичаїв. На підставі вивчення матеріалів психолого-педагогічних досліджень даного питання уточнено сутність і взаємозв'язок понять "традиція", "звичай", "обряд", "ритуал" та "свято", що визначають зміст народної системи трудового виховання підростаючих поколінь. Визначено основні напрямки удосконалення художньо-трудової діяльності учнів сучасної початкової школи. Досліджено чинники та умови формування позитивного ставлення молодших школярів до трудових традицій і звичаїв українського народу, охарактеризовано структуру, встановлено показники та критерії визначення рівня вихованості означеної особистісної якості. Розроблено методику виховання у молодших школярів позитивного ставлення до трудових традицій і звичаїв українського народу на базі впровадження у виховну практику інтегрованого курсу "Український етнодизайн", в якому теоретичні матеріали навчальних дисциплін "Художня праця", "Я та Україна", "Музика та хореографія" вдало об'єднано та доповнено елементами українських традицій та звичаїв. Доведено необхідність динамічного оформлення соціального середовища розвитку дитини атрибутами календарно-обрядових свят українського народу протягом навчального року. Розроблено метод художніх проектів, який синтезує художньо-ігрову взаємодію вчителя та учнів у процесі відтворення українських календарно-обрядових свят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221.266 + Ч421.352.13 +
Шифр НБУВ: РА339403

Рубрики:

      
8.

Александріна Т.А. 
Виявлення, облік, лікування та диспансерне спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Т.А. Александріна ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності епідеміологічного нагляду, виявлення, лікування та диспансерного спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією розроблено методики їх виявлення, обліку та організації надання медичної допомоги. На підставі аналізу епідеміологічних показників та існуючих звітно-облікових форм, результатів клінічного, мікробіологічного й імунологічного обстеження хворих встановлено, що в Україні не зареєстровано значну кількість випадків ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу, що обумовлено недосконалістю системи виявлення туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих та ВІЛ-інфекції серед хворих на туберкульоз, зокрема звітно-облікові форми не передбачають реєстрацію усіх випадків поєднаного захворювання. Встановлено, що висока смертність від ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу пов'язана з несвоєчасним виявленням однієї з патологій, а також відсутністю діагностики та профілактики інших опортуністичних захворювань. Показано, що короткий двокомпонентний режим хіміопрофілактики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих має більш високу ефективність, ніж 6-ти місячний курс хіміопрофілактики ізоніазидом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-37 + Р514,0-37 +
Шифр НБУВ: РА348868

Рубрики:

      
9.

Пеньковська Н.О. 
Вплив вакцинопрофілактики на рівень імунітету та епідемічний процес при епідемічному паротиті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Н.О. Пеньковська ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості епідемічного процесу у разі епідемічного паротиту за умов різної тактики вакцинопрофілактики. Визначено динаміку розповсюдження цього захворювання серед різних контингентів населення. Проаналізовано й оцінено ефективність "підчищувальної" імунізації. Встановлено взаємозв'язок між рівнем захворюваності на епідемічний паротит і тактикою вакцинопрофілактики. Обгрунтовано необхідність введення в Календар профілактичних щеплень ревакцинацій за віком проти даної інфекції (в 6 років, а у разі її відсутності, як"підчищувальної" - в 11). Вивчено реактогенність комбінованої вакцини "Priorix" проти кору, епідемічного паротиту та краснухи, показано її низьку реактогенність. Визначено імуногенність вакцини "Priorix" за паротитним компонентом. Одержано дані про достатню імуногенність досліджєної вакцини. Встановлено високу епідеміологічну ефективність вакцини "Priorix" на відміну від російської живої паротитної вакцини з штаму Ленінград-3. Наведено рекомендоції щодо вдосконалення схеми імунопрофілактики епідемічного паротиту, доцільності використання в практиці охорони здоров'я комбінованих вакцин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.29-25
Шифр НБУВ: РА315915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Чорнобай І.М. 
Вплив валеологічних знань і вмінь на якісні показники фізичної культури молодших школярів: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / І.М. Чорнобай ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2000. — 19 с. — укp.

Експериментально вивчено вплив авторської програми "охорона життя і здоров'я" та навчальних програм з валеології на якісні показники фізичної культури молодших школярів. Запропоновано рекомендації щодо покращання змісту освіти з питань фізичної культури у предметах "валеологія", "охорона життя і здоров'я", "фізична культура", підготовки вчителів з валеології, проведення фізкультурно-оздоровчих заходів за народним християнським календарем. Вдосконалено контрольні якісні показники фізичної культури молодших школярів, паспорт здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221.354
Шифр НБУВ: РА310022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Брижак О. В. 
Діалогічність свята (на прикладі культури народів Криму): автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.02 / О. В. Брижак ; МОНМС України, Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 20 с. — укp.

На основі етнічних свят народів Криму досліджено своєрідність діалогічності свята як соціокультурного феномену. Простежено специфіку свята як культурного феномену, охарактеризовано сутність явища діалогу культур як чинника стабільності культурного розвитку. Визначено роль принципу гри у формуванні концепту свята в культурі, обгрунтовано основні положення, що характеризують фестивну культуру у вітчизняній та європейській культурології. Домінантами розвитку святкової культури визначено міф, ритуал, звичай, обряд, традицію, гру та діалог. Обгрунтовано комплексну структуру свята як єдності трьох рівнів: суб'єктивного, рівня матеріальних носіїв змісту та цінностей та, власне, рівня змісту та цінностей. Встановлено, що саме діалогічність є важливою умовою добросусідського співіснування народів Криму. Наведено результати порівняльного аналізу ряду календарних свят народів Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)6-7 + Ч111.153
Шифр НБУВ: РА385207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Сацик В.О. 
Добір видів і сортів багаторічних трав та їх сумішок для створення високопродуктивних сінокосів на осушених дерново-карбонатних грунтах Західного Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / В.О. Сацик ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Надано агрогосподарську оцінку та виявлено найпродуктивніші види злакових і бобових трав, їх сорти вітчизняної та зарубіжної селекції та траво- і сортосумішки з метою створення високопродуктивних лучних травостоїв сінокісного використання. Встановлено залежність продуктивності агрофітоценозів та якісних показників корму від їх видового та сортового складу. Вперше за умов зазначеного регіону доведено позитивну взаємодоповнювальну роль різних сортів трав внаслідок створення сіяних сінокосів на основі одновидових посівів багаторічних трав і бобово-злакових сортосумішок, що сприяє більш ефективному використанню біокліматичних ресурсів регіону та отриманю на 13 % вищих врожаїв, на відміну від посівів, в яких види представлені лише одним сортом. Встановлено розміри накопичення біологічного азоту бобовими травами у сумішках та його вплив на продуктивність і розміри економії на сіяних луках азоту мінеральних добрив. Для різних видів і сортів бобових і злакових трав визначено календарні строки настання збиральної стиглості як основи побудови лучних конвеєрів щодо поліпшення надходження високоякісної рослинної маси протягом сезону та більш раціонального використання трудових ресурсів і сінозбиральної техніки, створення кращих умов для заготівлі сіна за нестійкої погоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223,2-458(4укр)
Шифр НБУВ: РА315586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Смолій Я.В. 
Економіко-математичне моделювання і системна інтеграція сховищ даних банківської інформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Я.В. Смолій ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено новий напрямок у теорії та практиці системної інтеграції, який грунтується на концепції гнучкого поєднання економіко-математичного моделювання з використанням багатовимірних агрегатів платіжного календаря у середовищі сховищ даних банківської оперативно-аналітичної інформації. Встановлено, що дане моделювання платіжного календаря на основі сховищ даних надає можливість збалансовано здійснити оперативно-аналітичний менеджмент банківської діяльності. Запропоновано комплексні методи аналізу процесів системної інтеграції на основі компонентів сховищ даних, а також гнучкі методи та критерії впровадження банківських гіпертехнологій, високу ефективність яких обгрунтовано теоретично та підтверджено практично на прикладах оцінки сукупної собівартості володіння інформаційними продуктами та технологіями сховищ даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 ф в611 + У9(4УКР)262.10 ф в611
Шифр НБУВ: РА321614

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Карцева В.В. 
Економіко-математичне моделювання процесу ефективного використання активної частини основних фондів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / В.В. Карцева ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Навдено характеристику парку виробничого устаткування, висвітлено його економічну роль та наслідки оновлення. На основі дослідження взаємозв'язку процесів відтворення і використання основних фондів проаналізовано їх найважливіші пропорції та визначено напрями удосконалення. Здійснено оцінку впливу ефективного використання устаткування на інтенсифікацію виробництва. Розроблено економіко-математичну модель оптимального планування спеціалізації підприємств з урахуванням ефективного використання діючого і визначення додаткового устаткування з мінімальними витратами. Обгрунтовано систему показників оцінки рівня спеціалізації підприємств щодо повноти завантаження виробничого устаткування, розроблено алгоритм агрегування продукції за принципом технологічної спільності, удосконалено алгоритм визначення найкоротших відстаней між пунктами виробництва і споживання продукції. Розроблено інформаційно-кібернетичну систему ефективного використання устаткування у межах календарного планування виробництва. Проведено сіткове моделювання процесу календарного планування виробництва з метою узгодження планів всіх учасників та цехів підприємства і ефективного використання устаткування та виробничих ресурсів. Обгрунтовано науково-методичні основи створення системи моніторингу ефективного використання устаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-571.18-07 в611 + У9(4УКР)301-571.18-07 в611
Шифр НБУВ: РА329632

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Лагутіна З. В. 
Економічна безпека державного інвестування будівництва об'єктів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / З. В. Лагутіна ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено, що поняття "економічна безпека" адаптоване до будівельного проекту, що реалізується з залученням державних інвестицій, з урахуванням специфіки його операційної системи, змісту фаз і стадій інвестиційного циклу. Управління будівництвом на засадах забезпечення економічної безпеки державних інвестицій реалізують три моделі. Модель "Об'єкт ідентифікатор" обгрунтовує економічну доцільність участі або неучасті держави як інвестора в організації інвестування будівельних проектів. Модель "Бюджет-підряд-інвест" забезпечує вимоги держави як інвестора в процесі будівництва, через контроль використання інвестицій за їх освоєння організаціями-учасниками в процесі виконання проектно-пошукових, будівельно-монтажних і спеціальних робіт. Модель "Будальтернатива" - призначена для відбору, на багатокритеріальній основі, задовільного для держави варіанту ресурсно-календарної моделі управління будівництвом. Розроблено та впроваджено в практику рішення з організації тимчасових структур, які призначені для взаємодії інвестора з провідним виконавцем в процесі підготовки інвестування та реалізації будівельних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.531.21 + У9(4УКР)310-56-995
Шифр НБУВ: РА381002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Рижакова Г.М. 
Економічна діагностика та багатокритеріальна оптимізація портфелю будівельних інвестицій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / Г.М. Рижакова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено інноваційні теоретичні засади економічної оцінки, формування раціонального складу та ресурсно-календарного планування портфеля будівельних інвестицій. Відзначено, що запропоновані інноваційні економічні моделі оцінки та оптимізації складу портфеля інвестицій забезпечують раціональну структуру джерел фінансування, належний рівень фінансової стійкості інвестора та задовільний рівень приросту ліквідних активів проектів у складі портфеля, а також високу прибутковість і надійність їх виконавців. На базі одержаних наукових результатів розроблено методику економічного обгрунтування процесів управління реальними інвестиціями та програмний комплекс "Поетапна економічна діагностика та формування раціонального портфеля інвестицій".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-56 +
Шифр НБУВ: РА345510

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
17.

Поліщук І.Г. 
Економічне обгрунтування адаптивної системи відновлення працездатності устаткування гірничовидобувних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 06.06.01 / І.Г. Поліщук ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Установлено, що використання усереднених нормативів існуючої системи планово-запобіжних ремонтів (ППР) на гірничовидобувних підприємствах призводить до збільшення витрат на відновлення працездатності устаткування у порівнянні з витратами, необхідними за умов адаптивного підходу до визначення параметрів ремонтних циклів машин. Запропоновано адаптивну систему технічного обслуговування та ремонту (ТОіР) гірничого устаткування, яка враховує індивідуальні особливості експлуатації машин, поточні виробнично-економічні можливості підприємства та забезпечує досягнення раціонального компромісу між витратами на ремонти та надійністю роботи устаткування. Розроблено організаційно-економічний механізм практичної реалізації адаптивної системи ТОіР на базі використання методології управління проектами та комплексу економіко-математичних моделей визначення структури ремонтного циклу та формування календарних графіків ППР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.41-571.14 +
Шифр НБУВ: РА330050

Географічні рубрики:

      
18.

Тивоненко І.Г. 
Економічні проблеми використання машинно-тракторного парку в умовах формування ринкових відносин: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / І.Г. Тивоненко ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено економічним питанням формування оптимального складу машинно-тракторного парку (МТП) та використання машинно-тракторних агрегатів (МТА) на господарському і міжгосподарському рівнях. Використовуючи метод розрахунку прокатних оцінок в роботі вперше встановлено економічні характеристики різних МТА на однорідних механізованих роботах. Системне порівняння експлуатаційних затрат конкуруючих МТА дозволяє визначити найбільш економічні їх склади і розробити річні календарні плани ресурсозберігаючого застосування МТП в землеробстві. Запропоновано раціональні виробничі форми (технологічні ланки і комплекси, машинно-технологічні станції, фермерські механізовані кооперативи) і відносини (оренда, прокат, маркетинг, лізинг), які теоретично обгрунтовані і експериментально перевірені в сфері сільськогосподарського машиновикористання і машинообслуговування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0-571.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Біломеря Т.А. 
Епідеміологічна характеристика кору, епідемічного паратиту, краснухи в умовах урбанізованого регіону та ефективність імунізації вакциною Тримовакс: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Т.А. Біломеря ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено всебічну характеристику кору й епідпаротиту за умов багаторічної вакцинопрофілактики та краснухи в довакцинальний період в урбанізованому регіоні України. Визначено особливості сучасного епідемічного процесу інфекцій. Обгрунтовано необхідність подальшого удосконалення календаря профілактичних щеплень. Вперше в Україні доведено низьку реактогенність, високу імунологічну й епідеміологічну ефективність комбінованої вакцини проти кору, епідпаротиту та краснухи "Тримовакс" (Франція). Випадків серозного менінгіту серед щеплених не виявлено. Досліджено високий рівень сероконверсії у серонегативних до імунізації дітей. Через півроку після щеплення антитіла до кору серед них мали 90 %, краснухи - 91,9 %, епідпапориту - 95,7 %. Індекс і коефіцієнт ефективності краснушного компонента 97,6 %, паротитного - 93,8 %. Хворих на кір серед щеплених не виявлено. Відзначено позитивний вплив планової вакцинації тривакциною на епідпроцес інфекцій. Надано рекомендації щодо застосування вакцини "Тримовакс" для планової вакцинації та ревакцинації у країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.25-3 + Р733.514.29-3 + Р733.514.26-3
Шифр НБУВ: РА317979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Новосельська В.В. 
Естетичне виховання учнів у вальдорфських школах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / В.В. Новосельська ; Ін-т проблем виховання АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше узагальнено філософсько-культурологічні й педагогічні передумови та практичні досягнення вальдорфської педагогіки в галузі естетичного виховання учнів. Висвітлено специфіку підготовки вчителів. Проаналізовано зміст естетичного виховання учнів вальдорфських шкіл на уроках академічного циклу (фізики, історії, географії тощо), рідної та іноземної мови, мистецтва (музики, евритмії, живопису, ліплення, малювання форм), художньої праці (рукоділля, виготовлення ляльок, гончарства), а також в процесі позаурочної роботи (театральної діяльності, календарних свят). Виокремлено методи, спрямовані на розвиток емоційно-почуттєвої сфери, художньо-образного мислення та творчих здібностей учнів (міжвікові художні проекти, художнє формотворення, поліхудожні завдання тощо). Висвітлено позитивні та суперечливі аспекти вальдорфської педагогіки. Визначено ідеї, які не втратили практичної значущості та можуть застосовуватись у сучасній практиці естетичного виховання школярів. Експериментально доведено, що за умов відповідної адаптації доцільно застосовувати у процесі художньо-естетичного виховання учнів здобутки вальдорфської педагогіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(0)-2 + Ч424(4УКР)714.6 +
Шифр НБУВ: РА328296

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського