Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (136)Книжкові видання та компакт-диски (36)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІСОКОРИСТУВАННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Калуцький І.Ф. 
Вітровали на північно-східному макросхилі Українських Карпат: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.03 / І.Ф. Калуцький ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 1999. — 39 с. — укp.

Виконане індексування інтенсивності вітровальності виявило наявність тісного кореляційного зв'язку між висотою над рівнем моря та індексами вітровалонебезпечності. Залежність апроксимується рівнянням параболи другого порядку і має особливості для кожної територіальної частини регіону. Зафіксовано достовірні показники залежності індексів вітровальності від експозицій схилів. Виділено і описано шість районів у межах від району з особливо високою вітровалонебезпечністю до району з незначною вітровалонебезпечністю. Проведене районування вперше дало можливість порівняльної оцінки окремих територій Українських Карпат за їх вітровалонебезпечністю, що забезпечує відповідну диференціацію систем лісокористування. Виконані в цьому аспекті, із застосуванням методу індексації, дослідження впливу основних лісогосподарських заходів (суцільних, вибіркових санітарних, прохідних рубок, будівництва доріг, прокладання ліній електропередач, нафто- і газопроводів) показали, що вітровалостійкість деревостанів у зоні їх впливу знижується на 40-70%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.517(2УКР3),022

Рубрики:

      
2.

Кочерга М.М. 
Екологічні особливості підвищення продуктивності та біологічної стійкості лісів Полісся та Лісостепу Київщини: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / М.М. Кочерга ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено екологічні особливості динаміки стану лісів Полісся та Лісостепу Київщини. Екосистемно описано причинно-наслідковий алгоритм динаміки стану лісів за їх продуктивністю та біологічною стійкістю залежно від впливу історичних, природних, соціально-економічних і технологічних факторів. Оцінено та класифіковано екологічні причини всихання сосняків різного походження всіх вікових груп. Виявлено синергічний ефект взаємодії несприятливих для лісу екологічних факторів, а саме: антропогенно порушених едафотопів, недотримання лісогосподарських норм догляду за лісом, кліматичних екстремумів, впливу шкідників і хвороб, конкуренції трав'янистої рослинності. Визначено вплив зазначених факторів на природне та штучне відновлення лісів, збереження біорізноманіття. Узагальнено науково-виробничий досвід з лісовідновлення та лісовирощування, розроблено систему шляхів і методів підвищення загальної продуктивності та біологічної стійкості лісів Київщини на засадах сталого лісокористування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П328(4УКР) + П342.5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353373

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кочина О. В. 
Екологічні особливості рекреаційного потенціалу лісів степової зони південного сходу України: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / О. В. Кочина ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 21 с. — укp.

Встановлено біогеоценотичну обумовленість рекреаційного лісокористування. Розроблено методику та програмне забезпечення щодо визначення рекреаційного потенціалу лісів степової зони південного сходу України. Виявлено, що для досліджених лісонасаджень характерні більш високі оцінки санітарно-гігієнічних властивостей і стійкості до рекреаційних навантажень. Вивчено зміну екоморфної структури видового складу трав'янистого покриву ділянок лісонасаджень з різною стадією рекреаційної дигресії. Визначено зміни геліо- та гігроморфної структур видового складу трав'янистих рослин. Встановлено збільшення видової різноманітності трав'янистого покриву за помірних реакційних навантаженнях і значне збільшення долі рудерантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.5(4УКР)
Шифр НБУВ: РА371945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дубін В.Г. 
Еколого-географічні основи використання і відтворення лісу в Україні: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / В.Г. Дубін ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2000. — 22 с. — укp.

На підставі еколого-географічного та екоеволюційного підходів розглянуто ліси країни як компонент ноосфери та природну складову лісовиробничого комплексу (соціосфери). Поглиблено теоретико-методологічні та розроблено методичні основи еколого-географічного дослідження проблем сталого використання і відтворення лісу. Здійснено еколого-географічний аналіз еволюції лісокористування в Україні, використання і відтворення лісу за сучасних умов та розкрито науково-прикладні проблеми лісокористування. Розроблено типізацію і класифікацію ноосферних функцій лісів, класифікацію лісів країни за напрямами та режимом господарського використання. Обгрунтовано напрями її впровадження у практику в контексті сталого розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА309197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Теліш П. С. 
Еколого-географічні основи комплексного використання лісових ресурсів Верхньодністровських Бескидів: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.01.11 / П. С. Теліш ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше виділено чотири висотні лісові пояси у ландшафтах Верхньодністровських Бескидів на основі аналізу ландшафтно-географічних умов формування лісового покривву у пізньому голоцені. Проаналізовано сучасну структуру лісового фонду головних лісокористувачів регіону, обгрунтовано заходи його оптимізації та стан використання лісосировинних ресурсів. У межах виділених висотних лісових поясів і відповідних ландшафтних місцевостей обгрунтовано систему заходів, спрямованих на реконструкцію трансформованих гірських лісів та оптимізацію їх використання. Удосконалено адаптацію методів еколого-географічного дослідження в трансформованих гірських лісах та обгрунтовано еколого-ландшафтні засади оптимізації лісокористування в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821.221 + П342.931 + П328
Шифр НБУВ: РА379169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Мельник С.О. 
Еколого-економічні аспекти реформування лісового господарства України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / С.О. Мельник ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз екологічних, економічних і соціальних аспектів лісокористування в Україні. Запропоновано класифікацію інструментів лісової політики, спрямованої на розвиток регульованих державою ринкових відносин у лісовому господарстві. Сформовано концепцію формування зазначених інструментів і принципи реформування лісового господарства України з урахуванням зарубіжного досвіду їх застосування та сучасних екологічних, економічних і соціальних умов лісокористування. Удосконалено систему оподаткування, державного керування лісовим господарством і прав власності на ліси, які створюють передумови для його сталого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.0-183 +
Шифр НБУВ: РА327402

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Дворяшина Н.С. 
Еколого-економічні засади використання і відтворення лісових ресурсів (на прикладі Західного регіону України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Н.С. Дворяшина ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розкрито зміст еколого-економічної природи лісу як предмета, продукту та засобу праці, визначено роль і суть лісових ресурсів в соціально-економічній системі. Виявлено тенденції їх відтворення і використання, обгрунтовано основні напрямки реформування лісоресурсної складової природного комплексу регіону. Поглиблено теоретико-методологічні засади організації комплексного лісокористування, удосконалено систему його еколого-економічних показників, запропоновано новий методичний підхід щодо оцінки впливу екологічних факторів на навколишнє середовище в процесі діяльності лісогосподарських підприємств. На основі досягнень науково-технічного прогресу обгрунтовано напрямки удосконалення системи управління підприємствами лісового комплексу, зорієнтовані на поєднання спеціалізованих машин і механізмів та сучасних прогресивних технологій відновлення лісосировинних ресурсів і підвищення соціально-економічних функцій лісових насаджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)340-28 +
Шифр НБУВ: РА329199

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мішенін Є.В. 
Еколого-економічні проблеми природокористування у лісовому комплексі (теорія, методологія і практика): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.08.01 / Є.В. Мішенін ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 1999. — 37 с. — укp.

У дисертації досліджено теоретико-методологічні основи раціонального природокористування в лісовому комплексі в умовах перехідної економіки та в контексті екологічно сталого розвитку. Обгрунтовані принципи і напрямки екологізації лісового комплексу, комплексної еколого-економічної оцінки і аналізу виробництва. Запропоновані основні напрямки регулювання рівня екологічності господарювання, формування екологічно орієнтованого організаційно-економічного механізму використання та відтворення лісових ресурсів, а також охорони навколишнього природного середовища ринкової спрямованості. Висвітлені теоретичні і прикладні аспекти еколого-економічної оцінки та відшкодування антропогенних змін у сфері лісокористування, ефективності середовищезахисних заходів і агролісомеліорації. Визначені шляхи вирішення еколого-економічних проблем лісового комплексу в рамках національної лісової політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)28

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Шершун С.М. 
Еколого-правове регулювання лісокористування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / С.М. Шершун ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні правові поняття стосовно лісокористування, досліджено тенденції розвитку еколого-правового регулювання лісокористування, а також правові та екологічні аспекти формування різних форм власності на ліс. Розглянуто склад і повноваження органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також громадських органів щодо охорони лісів, забезпечення сталого лісокористування, функції управління у даній сфері та питання юридичної відповідальності за лісопорушення. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення лісового законодавства, а також управління у галузі використання, охорони та відтворення лісів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)17 +
Шифр НБУВ: РА335636

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Сівак В.К. 
Конструктивно-географічний аналіз лісових ландшафтів як основи розвитку природоохоронних територій Чернівецької області: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / В.К. Сівак ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено методику збалансування лісокористування, яка передбачає врахування критеріїв та індикаторів сталого розвитку Чернівецької області. Установлено роль лісових ландшафтів у формуванні природоохоронних територій даної області. Досліджено функціональну структуру лісів краю. Визначено репрезентативність природоохоронних лісів у регіонах і ландшафтах Чернівецької області. Розглянуто роль лісових ландшафтів у формуванні екомережі дослідженого регіону. Вивчено й узагальнено існуючі принципи та практику розвитку мережі природоохоронних територій у Чернівецькій області. Обгрунтовано конкретні науково-організаційні шляхи розв'язання основних проблем розвитку даних територій і заповідної справи у Чернівецькій області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР4-4ЧЕР)081 +
Шифр НБУВ: РА353620

Рубрики:

      
11.

Павліщук О.П. 
Критерії та індикатори сталого розвитку лісового господарства в контексті формування національної лісової політики України (на прикладі підприємств Львівського обласного управління лісового господарства): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / О.П. Павліщук ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методологічні питання використання критеріїв та індикаторів як інструменту оцінки поступу в напрямку забезпечення сталого розвитку лісового господарства України. Узагальнено принципи сталого розвитку вітчизняного лісового господарства, удосконалено систему критеріїв та індикаторів для оцінки його сталого розвитку. Визначено місце критеріїв та індикаторів у системі інструментів національної лісової політики України. На підставі теоретично обгрунтованих регіональних критеріїв та індикаторів сталого розвитку лісового господарства виділено екологічні, економічні та соціальні аспекти лісокористування, що потребують врегулювання у Львівській області. Удосконалено методичні підходи щодо експертної оцінки відповідності лісокористування принципам та критеріям сталості на локальному рівні управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)341 +
Шифр НБУВ: РА352970

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бойко Я. М. 
Механізми розвитку лісового господарства регіону (на прикладі Закарпатської області): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Я. М. Бойко ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2010. — 21 с. — укp.

Розглянуто чинники й особливості формування лісового господарства регіону. Розкрито теоретичні основи розвитку на засадах невиснажливого лісокористування. Визначено роль лісових ресурсів у забезпеченні збалансованого соціально-економічного розвитку регіону. Проведено комплексний аналіз ефективності функціонування лісового господарства та проаналізовано зміни, тенденції його розвитку. Розроблено алгоритм розрахунку вартості відтворення одного гектара лісових культур приполонинських лісів регіону для відновлення верхньої межі лісів. Запропоновано модель переходу на самоокупність. Представлено модель вдосконалення існуючої маркетингової концепції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЗАК)683.4 + У9(4УКР-4ЗАК)341
Шифр НБУВ: РА372879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Степаненко М.А. 
Напрямки структурної перебудови розвитку лісоресурсного комплексу України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / М.А. Степаненко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено основні напрямки структурної перебудови розвитку лісоресурсного комплексу України як передумови переходу галузі до екологічно збалансованих форм господарювання. Узагальнено науково-методологічні засади еколого-економічного оцінювання лісових ресурсів. Визначено їх місце у соціально-економічній сфері, а також роль у стабілізації природно-економічних систем. Наведено оцінку еколого-економічних втрат лісоресурсного потенціалу від природних чинників і антропогенного навантаження. Висвітлено рентні лісоресурсні відносини за умов модернізації економіки. Розкрито суть рентної лісоресурної політики. Показано місце ренти у системі кадастрової оцінки різних компонентів лісу. Сформульовано визначення поняття рентного доходу від експлуатації лісових ресурсів. Проведено аналітичне оцінювання тенденцій розвитку лісоресурсного комплексу за умов реформувння економіки. Наведено пропозиції щодо вдосконалення науково-методологічних засад оподаткування у сфері лісоресурного комплексу з метою значного збільшення фінансових надходжень за рахунок плати та платежів за лісокористування, а також поліпшення еколого-економічного регулювання лісового комплексу, яке базується на лісогосподарському виробництві, лісоексплуатації, первинній і глибокій переробці деревини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.0-281 +
Шифр НБУВ: РА356182

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Дейнека А.М. 
Науково-методичні засади збалансованого розвитку лісогосподарського комплексу регіону (на прикладі Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / А.М. Дейнека ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж.. — Л., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

З'ясовано місце та роль лісових ресурсів у системі факторів забезпечення збалансованого розвитку регіону. Обгрунтовано методичні підходи до економічної оцінки лісових ресурсів як вихідної бази формування політики їх раціонального використання. Досліджено регіональну специфіку розвитку лісового господарства України, проведено комплексний аналіз сучасного стану лісокористування на Львівщині та показано наслідки його впливу на екологічну ситуацію. Зроблено оцінку соціально-економічної ефективності розвитку лісового господарства Львівщини. Визначено принципи та обгрунтовано концептуальні підходи щодо формування регіональної політики збалансованого лісокористування, розглянуто її місце у системі державної регіональної політики. Розроблено науково-методичні положення щодо регіональних програм збалансованого розвитку лісового господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)34 +
Шифр НБУВ: РА322223

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Вовчук Т.І. 
Обліково-аналітичне забезпечення управління формуванням і використанням лісових біологічних активів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Т.І. Вовчук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методичні основи обліку й аналізу формування та використання лісових біологічних активів. Досліджено сучасний стан, тенденції, конкурентні переваги та можливості перспективного розвитку лісового господарства. Обгрунтовано необхідність визнання лісових ресурсів біологічними активами, розроблено концептуальні підходи щодо ведення бухгалтерського обліку лісових біологічних активів з включенням до балансу підприємства лісових насаджень різних вікових категорій. Уточнено порядок документального оформлення та відображення в примітках до фінансової звітності результатів вартісного оцінювання лісових біологічних активів. Проаналізовано біологічні активи у контексті їх потрійної сутності. Уточнено систему показників, які характеризують дані активи на різних рівнях проведення дослідження. Удосконалено систему обліково-аналітичного забезпечення інтенсифікації лісокористування, яка полягає у формуванні комплексного та розгорнутого інформаційного середовища, застосування якого дозволить підвищити ефективність управління формуванням і використанням лісових біологічних активів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)234 +
Шифр НБУВ: РА362452

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Адамовський О.М. 
Оптимізація лісокористування на основі еколого-економічних критеріїв (на прикладі підприємств Українських Карпат): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.М. Адамовський ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано стан лісокористування в Карпатському регіоні. Досліджено основні підходи до оптимізації лісокористування, особливості ведення лісового господарства у гірських регіонах. Запропоновано класифікацію чинників впливу на його еколого-економічну ефективність та концептуальний комплексний підхід до вибору процесу лісокористування, який підлягає оптимізації. Запропоновано систему альтернативних економічних критеріїв. Визначено екологічні обмеження цільових функцій відповідно до екологічної стиглості насаджень. Для вибраних ділянок одержано функції, які описують та імітують процес їх росту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР3)342.0-28 +
Шифр НБУВ: РА325963

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кушнір Ю.Б. 
Організаційно-економічний механізм підвищення ефективності використання продуктів побічного лісокористування (на матеріалах Закарпатської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Ю.Б. Кушнір ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2006. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу наукових підходів до визначення побічного лісокористування та виробничо-ресурсного потенціалу, ефективності використання ресурсів і продуктів побічного лісокористування та проведеного дослідження запропоновано визначення понять "побічне лісокористування", "виробничо-ресурсний потенціал побічного лісокористування". Здійснено економічну оцінку експлуатаційних ресурсів та показано ефективність використання даного потенціалу Закарпатської області. Розкрито суть і основні компоненти механізмів екзогенного та територіального регулювання зазначеної ефективності, обгрунтовано організаційні й економічні заходи її підвищення. Відзначено, що розвиток побічного лісокористування сприяє збільшенню зайнятості, росту обсягів виробництва й експорту, доходів фізичних і юридичних осіб, надходжень до місцевих бюджетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЗАП)341.0-07 +
Шифр НБУВ: РА341882

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Бабич Р.Б. 
Організаційно-економічний механізм регулювання екологізації виробництва (на прикладі лісового комплексу): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Р.Б. Бабич ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади екологізації виробництва лісового комплексу України, визначено напрямки його модернізації на стадії формування ринкових відносин, базуючись на засадах сталого розвитку. Розкрито зміст поняття "екологізації виробництва" стосовно лісового комплексу, обгрунтовано пропозиції щодо підвищення лісистості території, зростання продуктивності лісів та поліпшення їх природозахисних функцій, виявлено резерви для збільшення площі лісового фонду. Визначено організаційно-економічний механізм екологізації лісового комплексу, основними важелями якого є фінанси, плата за ресурси, плата за відшкодування збитків внаслідок забруднення, науково-обгрунтовані нормативи лісокористування, стимулювання лісоохоронних заходів. Відзначено, що складовою частиною даного механізму є система необхідних індикаторів та показників, узгоджених з існуючою у країні системою статистичної звітності та міжнародними аналогами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.0-28 +
Шифр НБУВ: РА334485

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Токарева Т.В. 
Організаційно-економічні основи запобігання екодеструктивності лісокористування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Т.В. Токарева ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено методичні принципи формування ринково орієнтованого організаційно-економічного механізму запобігання екодеструктивності використання та відтворення лісових ресурсів на превентивних основах із введенням системи екологічного страхування у контексті проблеми сталого розвитку лісового господарства. Визначено основні складові організаційно-економічного механізму запобігання екодеструктивності лісокористування. Запропоновано комплексну систему показників лісівничо-еколого-економічного рівня деструктивності використання та відтворення лісових ресурсів. Розроблено методичні підходи до побудови системи обов'язкового та добровільного екологічного страхування лісового господарства. Наведено практичні рекомендації щодо визначення тарифних ставок, з урахуванням особливостей лісогосподарського виробництва, зокрема, для страхування від ризику виникнення лісових пожеж у лісогосподарських підприємствах Сумщини й адміністративних областей України. Поглиблено та систематизовано методичні підходи до визначення рівня платоспроможності страхових організацій для забезпечення надійності лісоекологічного страхування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)340-28
Шифр НБУВ: РА308222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Левчук О.І. 
Особливості рекреаційного лісокористування за водозбірним принципом на південному макросхилі Кримських гір: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / О.І. Левчук ; Укр. НДІ ліс. гос-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Удосконалено положення про важливість водорегулюючої функції гірських лісів - впливу більш високої лісистості на водозбірних басейнах на зменшення поверхневого стоку у разі випадання загальних атмосферних опадів протягом року та паводкового стоку у разі суттєвих зливових опадів у літній сезон. Вперше встановлено фактичну лісистість південного макросхилу Кримських гір, як відособленої стокової території, представленої 33 різнозалісненими (від 12 % до 84 %) водозбірними басейнами основних річок першого порядку (83 % площі) та водозборами більш дрібних річок-водотоків приморської смуги. Розглянуто методику розрахунку показників рекреаційного лісокористування та запропоновано оцінку антропогенної порушеності водозбірних басейнів. Визначено, що у насадженнях ряду типів лісу норматив допустимих рекреаційних навантажень дорівнює нулю, тобто рекреаційне лісокористування недопустимо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.93(4УКР-6КРИ) + П342.52(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА323410

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського