Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (212)Книжкові видання та компакт-диски (40)
Пошуковий запит: (<.>K=КАРБАМІД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Федорченко С.В. 
Вдосконалення технології одержання карбамідоформальдегідних смол з моно- і диметилолкарбаміду - форконденсату: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.04 / С.В. Федорченко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше установлено, що поетапне внесення карбаміду разом з аеросилом марки А-175 як регулятором pH у нестабілізовану реакційноздатну смолу у процесі синтезу карбамідоформальдегідних смол (КФС) безперервним способом зменшує вміст залишкового формальдегіду в КФС завдяки забезпеченню процесу доконденсації смоли з утворенням метиленових похідних КФС. Досліджено модифікації КФС, їх синтез одноатомними насиченими спиртами у невеликій кількості (4 %) з метою одержання недорогих, стабільних за умов довгострокового зберігання (5 місяців) КФС. Установлено вплив модифікаторів на характеристики одержаних КФС на їх стабільність. Визначено, що найефективнішими модифікаторами є етиловий і бутиловий спирти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.12 + Л712.823 +
Шифр НБУВ: РА334655

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Краснюк А.В. 
Властивості і технологія полімерних карбамідних розчинів для ремонту транспортних споруд в зоні змінного рівня води: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / А.В. Краснюк ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2002. — 23 с. — укp.

Досліджено карбамідні полімеррозчини для відновлення та захисту бетону транспортних споруд у зоні змінного рівня води. Проаналізовано процеси порушення цілісності бетону і матеріалів для його відновлення. Розкрито закономірності структуроутворення полімеррозчинів. Оптимізовано реологічні та міцнісні властивості карбамідних полімеррозчинів. Встановлено фізичні, експлуатаційні та деформівні властивості карбамідних полімеррозчинів, необхідні для ремонту транспортних споруд у зоні змінного рівня води. Висвітлено зміни міцнісних і адгезійних характеристик полімеррозчинів за різних умов експлуатації, а також їх хімічну та біологічну стійкість. Рекомендовано рецептури полімеррозчинів на основі смоли КФ-МТ-15 з метою відновлення бетону в зоні змінного рівня води. Розроблено основні положення технології проведення ремонтно-відбудовних робіт способом торкретування. Наведено техніко-економічне обгрунтування застосування полімеррозчинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.252-083-3 + Н776.33-083-3
Шифр НБУВ: РА318026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Хрульова О.Д. 
Вплив комплексоутворюючих речовин на процеси анодної розчинності ніобію. Теорія та практика: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / О.Д. Хрульова ; Укр. держ. хім.-техн. ун-т. — Д., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо впливу головних факторів, які визначають керованість технологічним процесом електрохімічного полірування (ЕХП) ніобію, що безпосередньо зв'язані з присутністю комплексоутворюючих компонентів у розчинах, їх природою та формою поляризуючого напруження. Розроблено метод контролю та аналізу розчинів для ЕХП виробів з ніобію. Розглянуто вольтамперні характеристики ніобію у багатокомпонентних електролітах, що дозволило науково обгрунтувати умови розчинності ніобію та його сполук, а також вплив на процеси електрохімічної обробки карбаміду та його похідних. Запропоновано новий електроліт та нову технологію ЕХП ніобію, яка забезпечує керування процесами обробки надпровідних виробів для прискорювачів елементарних частинок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.7
Шифр НБУВ: РА307772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Каменських Д. С. 
Гідрогенізація алкілароматичних і гетероциклічних вуглеводнів на композитних протонопровідних мембранних каталізаторах: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.13 / Д. С. Каменських ; НАН України, Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Проаналізовано вплив на каталітичну активність промислового каталізатора (ПК) гідрокрекінгу домішок вуглецевих полімерних матеріалів (ПМ), одержаних на основі ацетилену, карбаміду, полівінілхлориду з інжектованою протонною провідністю. Встановлено, що додавання до ПК гідрокрекінгу до 10 % ПМ зменшує температуру активації каталізатора та в 1,5 - 2,5 раза підвищує конверсію вихідної сировини. Зазначено, що доданий полімер сприяє прискоренню перенесення активного водню у вигляді протона від окисно-відновних до кислотно-основних центрів каталізатора з утворенням нових бренстедівських центрів. Доведено, що в 10 раз підвищилась активність ПК у комбінації з полімерною домішкою в потоці протонів внаслідок генерації іонів й радикалів водню у водневому середовищі. Розроблено спосіб одержання композитних мембранних каталізаторів (МК) у складі біфункціонального каталізатора і вуглецевого полімеру та визначено високу активність МК у реакціях гідрокрекінгу та гідроочистки на прикладі модельних сполук (ізопропілбензол, тіофен, фурфурол, хінолін).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323,0 + Л611.522
Шифр НБУВ: РА377786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Ходун В.М. 
Дьогтебетони з комплексно модифікованою мікроструктурою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.М. Ходун ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному і експериментальному обгрунтуванню здобуття довговічного дорожнього дьогтебетону на основі установлення закономірностей формування комплексно модифікованої мікроструктури дьогтебетону, представленої дьогтеполівінілхлоридним в'яжучим і мінеральним порошком, поверхня якого активована олігомером, котрий містить функціональні групи (карбамідоформальдегідна смола КФ-МТ, епоксидні смоли, полімервміщуючі відходи виробництва епоксидних смол).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311.45-060.62

Рубрики:

      
6.

Дробчак О. З. 
Електронні збудження та центри люмінесценції в карбаміді та його адуктах з фосфатними, оксалатними та уратними солями: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / О. З. Дробчак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Одержано спектри збудження та проведено інтерпретацію смуг спектрів збудження. Наведено результати аналізу спектрів люмінесценції карбаміду та сухих залишків урини. Виявлено та встановлено причини зсуву максимуму спектра люмінесценції сухих залишків урини за наявності патологічних солей різного типу в довгохвильову область. Зафіксовано та пояснено різке зменшення інтенсивності люмінесценції сухих залишків урини та вплив на нього концентрації патологічних солей. Досліджено вплив фізичних навантажень на спектри люмінесценції сухих залишків урини без відхилень від норми та за наявності патологічних уратних та оксалатних солей. Проаналізовано й описано результати термостимульованої люмінесценції, проведено інтерпретацію характерних смуг і встановлено причини її гасіння. Наведено результати інфрачервоного аналізу урини та ниркових конкрементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В377,022
Шифр НБУВ: РА372297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Меньшов Ю.В. 
Електросинтез металооксидних систем на сплавах заліза з метою одержування малозношуваних анодних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Ю.В. Меньшов ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л352-51-041

Рубрики:

      
8.

Савчук А. В. 
Електрохімічна поведінка металів платинової групи (Rh, Ir, Ru) в низькотемпературних розплавлених електролітах: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.05 / А. В. Савчук ; НАН України, Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І. Вернадського. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано основні закономірності поведінки благородних металів - родію, іридію та рутенію в низькотемпературних розплавах на основі карбаміду, ацетаміду, тіокарбаміду й амідазолу в контексті вирішення прикладних задач в області осадження дрібнокристалічних гальванічних покриттів. Вперше для дослідження електрохімічної повідінки Rh, Ir, Ru в якості розчиннників було застосовано низькотемпературні іон-органічні розплави. За результатами порівняльного аналізу електрохімічних властивостей металів в розплавах на основі карбаміду, ацетаміду, тіокарбаміду й амідазолу встановлено вплив електропровідності розплавів, пасивації електроду, адсорбційних процесів, електростабільності розплавів-розчинників на механізм і кінетику електродних процесів, дифузійні характеристики переносу іонів металів в іон-органічних розплавах, константи швидкості реакцій і склад катодних осадів. Визначено основні ступені окиснення іонів металів в розплавах, встановлено склад і структуру комплексних сполук іонів металів з компонентами розплавів. Розкрито основні умови одержання катодного осаду металів у вигляді дрібнокристалічних покриттів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.2-2 + Г576.45,0
Шифр НБУВ: РА384532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кочетова С.А. 
Електрохімічна поведінка тугоплавких металів (Pt, Ti, Ta) в низькотемпературних карбамідних розплавах: Автореф. дис. канд. хім. наук: 02.00.05 / С.А. Кочетова ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено механізм електродних процесів у розплавленому індивідуальному карбаміді на інертних електродах. Виявлено різний характер електрохімічної поведінки металів, що пасивуються (Ti та Ta). Визначено вплив ступеня пасивації металів та властивостей пасивної плівки на механізм анодних процесів, склад комплексів, що утворюються, та можливості катодного осадження металевого осаду. Виявлено, що у випадку сильної пасивації металу (танталу) в розплаві утворюються галогенідні комплекси іонів вищого ступеня окислення Ta(V), відновлення яких не відбувається в межах потенціалів катодної поляризації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.109.2 + Г576.75 +
Шифр НБУВ: РА328195

Рубрики:

      
10.

Тараненко С. В. 
Ефективність бакових сумішей гербіцидів на посівах зернових культур: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / С. В. Тараненко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше за умов південно-східного Лісостепу підібрано інгредієнти для компонування бакових сумішей карбаміду, мінералізованої пластової води та природного мінералу бішофіт із гербіцидами гранстар, гроділ ультра, пріма, ларен, харнес, дуал голд, екстрем. Встановлено оптимальні компоненти для бакових сумішей та норм їх внесення. Визначено зв'язок між рівнем забур'яненості посівів, величиною врожайності, її структурою й якістю зерна. Проведено оцінювання економічної ефективності застосування бакових сумішей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-467.52 + П212.103-434 + П212.2-467.52 + П212.2-434
Шифр НБУВ: РА380174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Хома Р.Є. 
Кислотно-основна взаємодія діоксиду сульфуру з водними розчинами амідів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Р.Є. Хома ; Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2005. — 21 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г126.213.1-27 +
Шифр НБУВ: РА337813

Рубрики:

      
12.

Довганик (Кононенко) 
Корекція дисколорації емалі вітальних зубів препаратами на основі пероксиду карбаміду та їх вплив на ясна: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Вікторія Віталіївна Довганик (Кононенко) ; Львівський національний медичний ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5
Шифр НБУВ: РА340218

Рубрики:

      
13.

Отводенко С.Е. 
Модифіковані срібні трегерні каталізатори технології формальдегіду: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / С.Е. Отводенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Визначено концентрацію модифікатора (W, (Co)) щодо срібла, яка знижує швидкість його необоротної дезактивації за рахунок уповільнення процесу спікання. Встановлено взаємозв'язок між каталітичною активністю та значенням позірної енергії активації процесу відновлення срібла та металів-модифікаторів з їх амінокомплексів розплавом карбаміду. Запропоновано використання продуктів переробки збіднених фосфоритів України для виготовлення алюмосилікатного носія (АСН) з високим значенням силікатного модуля, який визначає активність модифікованого срібного каталізатора. Розроблено технологічну схему приготування каталізатора Ag-Co/АСН, проведено його промислові випробування й одержано формальдегід, що відповідає сертифікату якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л292 + Л614.511-32 +
Шифр НБУВ: РА347879

Рубрики:

      
14.

Михайленко І.О. 
Обгрунтування методу профілактики захворювань пародонта у працівників аміачного виробництва: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.О. Михайленко ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено поширеність, структуру, особливості клінічного перебігу захворювань пародонта у працівників аміачного виробництва та розроблено метод профілактики захворювань. Вивчено клінічні, імунологічні та біохімічні показники, що характеризують стан тканин пародонта, у 1 354-х працівників у даного виробництва віком від 20-ти до 55-ти років. Установлено, що тривала дія шкідливих речовин (аміаку та карбаміду) на тканини порожнини рота впливає на поширеність і ступінь тяжкості захворювань пародонта, визначає особливості клінічного перебігу хронічного катарального гінгівіту (ХКГ) та генералізованого пародонтиту (ГП). Виявлено прямо пропорційну залежність ураження пародонта від віку хворих, професійного стажу роботи на шкідливому підприємстві, наявності супутньої патології внутрішніх органів. Обгрунтовано включення до комплексу лікувально-профілактичних заходів у працівників аміачного виробництва з захворюваннями пародонта фітоадаптогенів - таблетованого засобу лецитин-2 і зубного еліксиру цикорій, що дозволило значно покращити стан тканин пародонта, підвищити рівень антимікробного захисту ротової рідини, активізувати загальну реактивність організму. Доведено високу терапевтичну ефективність проведених профілактичних заходів у даних працівників, хворих на ХКГ і ГП різного ступеня, що підтверджено позитивною динамікою клініко-лабораторних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.426.6 + Р124.511.2-4 +
Шифр НБУВ: РА363350

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Склепович К.З. 
Обгрунтування параметрів технології зміцнення порід на кінцевих ділянках лав: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / К.З. Склепович ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано параметри технології зміцнення порід нагнітанням скріплювальних речовин на кінцевих ділянках лав. На підставі аналізу технічної літератури та досвіду зміцнення порід на шахтах Донбасу показано, що основною причиною малого обсягу застосування зміцнення є висока вартість цих робіт, яка визначається параметрами технології, доведено необхідність обгрунтування параметрів на геомеханічній підставі. Досліджено властивості масиву порід на кінцевих ділянках лав і попереду очисних вибоїв, а саме: тріщинуватість, проникність, пустотність і деформації. Установлено їх залежності від гірничо-геологічних і гірничотехнічних чинників. Розроблено розрахункову схему для визначення контуру фільтраційного потоку ін'єкції речовини за нагнітання через шнур і запропоновано формулу для визначення витрати скріплювальної речовини на шпур, згідно з якою витрата у три рази менша за встановлену у нормативних документах. Розроблено скріплювальні речовини на основі карбамідної смоли з тривалим терміном ствердіння та досліджено їх технологічні властивості. На базі математичного моделювання, лабораторних і шахтних досліджень обгрунтовано параметри технології зміцнення порід на кінцевих ділянках лав і розроблено методику визначення параметрів, впроваджених на шахті ім. XIX з'їзду КПРС ДП "Луганвугілля".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11,022 + И141.11,022 +
Шифр НБУВ: РА346036

Рубрики:

      
16.

Савченко М.О. 
Одержання високодисперсного діоксиду кремнію, модифікованого карбамідоформальдегідними полімерами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / М.О. Савченко ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено технологію одержання високодисперсного силіцію (IV) оксиду, модифікованого карбамідоформальдегідними полімерами з рідкого скла. Запропонована технологія дає змогу одержувати мордифікований силіцію (IV) оксид оксид з заданими фізико-хімічними властивостями, що зумовлює доцільність його застосування як наповнювача гумотехнічних виробництв. Здійснено термодинамічні дослідження рівноважної системи Si - O - Na - S з урахуванням утворення твердої фази. Установлено температурний режим ведення процесу. Експериментально обгрунтовано його дві фази. Визначено умови існування стійкого золю силіцію (IV) оксиду. Досліджено кінетику поліконденсації силікатних кислот у рідкому склі за методом турбідиметрії. Визначено порядок оборотної реакції поліконденсації, константи швидкості та рівноваги, а також залежність швидкості реакції від температур та технологічних умов ведення процесу. Вивчено вплив технологічних параметрів на фізико-хімічні властивості одержуваного продукту. Оптимальне співвідношення за цього неорганічної та органічної складових становить 80/20. Розроблено технологічну схему та визначено оптимальний технологічний режим одержання високодисперсного силіцію (IV) оксиду, модифікованого карбамідоформальдегідними полімерами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л728-352 +
Шифр НБУВ: РА360090

Рубрики:

      
17.

Смотраєв Р.В. 
Одержання діоксиду цирконію золь-гель методом з використанням карбаміду: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / Р.В. Смотраєв ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2002. — 16 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень, виконаних з метою розробки технологічного процесу одержання високодисперсного діоксиду цирконію методом гомогенного гідролізу неорганічних солей цирконію з використанням карбаміду. Досліджено кінетичні характеристики процесу гомогенного гідролізу оксихлориду й оксинітрату цирконію у присутності карбаміду. Визначено умови одержання та концентрування стабільних золів. Охарактеризовано процес витягу гідроксиду цирконію з золів за допомогою карбамідоформальдегідних полімерів. Встановлено залежність впливу технологічних параметрів на вихід та якість одержуваного діоксиду цирконію. Запропоновано технологічний режим і технологічну схему процесу одержання високодисперсного діоксиду цирконію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л288.47
Шифр НБУВ: РА319483 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Василенко І. А. 
Одержання жовтого залізооксидного пігменту методами гомогенного хімічного осадження та модифікування карбамідоформальдегідними полімерами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.01 / І. А. Василенко ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень, спрямованих на розроблення теоретичних основ і нового технологічного процесу виробництва заліза(ІІІ) гідроксиду, модифікованого карбамідоформальдегідними полімерами з відпрацьованих травильних розчинів за допомогою карбаміду з одержанням цінного продукту жовтого залізооксидного пігменту. Визначено кінетичні та технологічні закономірності процесів утворення, кристалохімічного перетворення, фільтрування, промивання та сушіння заліза(ІІІ) гідроксиду, модифікованого карбамідоформальдегідними полімерами. Визначено основні стадії, розроблено технологічний режим і технологічну схему виробництва заліза(ІІІ) гідроксиду, модифікованого карбамідоформальдегідними полімерами й одержання супутнього цільового продукту - амонію сульфату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л745.424
Шифр НБУВ: РА376223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Рогозенко А.В. 
Оптимізація елементів технології весняно-літнього періоду вирощування високоякісного зерна сильної озимої пшениці в Присивашші Криму: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / А.В. Рогозенко ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2009. — 16 с. — укp.

Наведено результати досліджень, проведених за умов Присивашшя Криму, з метою вивчення впливу на врожайність і якість зерна озимої пшениці рівнів азотного живлення (азот грунтових нітратів + азот підживлення) в ранньовесняний період залежно від реальної густоти рослин; впливу на врожайність і якість зерна зростаючих доз позакореневого азотного підживлення розчином карбаміду у фазу колосіння залежно від забезпеченості рослин азотом за даними листової діагностики. Встановлено, що забезпеченість посівів азотом ранньої весни найбільш повно характеризують нітрати у шарі грунту 0 - 80 см. Однобічна оптимізація густоти посіву або азотного живлення не дають високих результатів. За результатами математичного моделювання розроблено метод оперативного керування дозами ранньовесняного азотного підживлення залежно від густоти посіву, його забезпеченості нітратним азотом грунту та прогнозованого співвідношення цін на зерно та добрива. Розроблено модель залежності вмісту у зерні клейковини залежно від дози позакореневого підживлення та вмісту азоту в листках. Запропоновано метод управління його дозами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА364562

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Чебан С.Д. 
Особливості росту і плодоношення яблуні на підщепі ММ 106 в Правобережному Лісостепу України залежно від норми та способів застосування азотних добрив: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / С.Д. Чебан ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати впливу внесеного позакореневим способом карбаміду у поєднанні з внесенням добрив у грунт для росту та підвищення продуктивності яблуні зимового строку достигання на клоновій підщепі ММ 106 та виявлено, що умов запропонованого режиму застосування добрив має місце кращий ріст та врожайність дерев на підщепі ММ 106. З'ясовано, що сумісне застосування добрив збільшує площу листків на гектарі на 8,9 - 78,2 % залежно від помологічного сорту. Для забезпечення високої продуктивності насаджень яблуні зимових строків достигання на середньорослій клоновій підщепі ММ 106 за умов південної частини Правобережного Лісостепу України на темно-сірому опідзоленому важкосуглинковому грунті рекомендовано раціональні строки та кратність застосування позакореневого підживлення сумісно з внесенням добрив у грунт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337069

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського