Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (515)Книжкові видання та компакт-диски (67)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 84
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Міхєєв А.О. 
Біохімічні аспекти вікової реактивності нирок при експериментальній оксалатній інтоксикації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / А.О. Міхєєв ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 17 с. — укp.

Вивчено вікові особливості реактивності нирок під час експериментального оксалатного навантаження. За результатами дослідження встановлено, що нефротоксичність калію оксалату має чітку вікову залежність та зумовлений особливостями біохімічного забезпечення функції нирок у тварин різного віку. Виявлено, що основним місцем пошкодження ниркових структур у процесі оксалатного навантаження є дистальні відділи нефрону. Це супроводжується дозозалежним пригніченням активності сукцинатдегідрогенази кіркової речовини нирок у молодих та старіючих тварин, активацією даного ферменту у дорослих щурів. Збільшення секреції іонів калію у дистальних відділах нефрону під час дії калію оксалату супроводжується збільшенням інтенсивності процесів ацидифікації сечі, що значно знижує pH та створює умови для виникнення уролітіазу. Одним з проявів оксалатної нефропатії є порушення канальцево-канальцевого балансу іонів натрію внаслідок біохімічних порушень енергозабезпечення системи дистального транспорту іонів натрію незалежно від віку. Залишкові зміни індуковані калію оксалатом мають залежно від віку різний ступінь функціональних проявів і потребують спрямованої корекції. Використання виноградної олії з метою корекції порушень функціонального стану нирок в процесі оксалатної інтоксикації виявило її протективні властивості, що проявляється в попередженні біохімічних зсувів під час гіпероксалурії та попередженні мінералізації оксалатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29
Шифр НБУВ: РА311297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Холіна О.А. 
Біохімічні маркери апоптозу при лімфопроліферативних захворюваннях: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.32 / О.А. Холіна ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 21 с. — укp.

Вивчено біохімічні умови реалізації апоптозу та клітинної проліферації за рівнем енергозабезпечення, вмісту маркерних цитокінів IL-10, sCD30 та часу релаксації протонів водню у процесі пухлинної трансформації лімфоцитів у разі лімфопроліферативних захворювань (ЛПЗ). Для проведення дослідження були відібрані зразки сироватки та плазми від 74-х хворих на лімфоми. Проведено визначення у лімфоцитах рівня апоптозу за ДНК-фрагментацією з морфологічною детекцією з застосуванням Хехст 33342 за умов флуоресцентної мікроскопії, вивчено проліферативні процеси за активністю мітохондріальної дегідрогенази за результатами МТТ-тестування, проаналізовано енергетичний обмін за рівнем аденілових нуклеотидів, у сироватці крові проведено оцінювання показників загальної лактатдегідрогенази, рівнів IL-10 і sCD30, показників релаксометрії з використанням ядерно-магнітного резонансу. Хворі на ходжкінські лімфоми та неходжкінські лімфоми (НХЛ) були поділені на 3 групи відповідно до стадії прогресування. За результатами проведеного дослідження встановлено, що проліферативна активність лімфоцитів, залучених до патогенезу лімфом, значно зростає у разі прогресування цих хвороб, а кількість клітин, що гинуть шляхом апоптозу, зменшується. У трансформованих клітинах створюються несприятливі енергетичні умови для завершення апоптотичної загибелі. Протягом прогресування відбувалось зниження кількості аденозинтрифосфату (АТФ), аденозиндифосфату (АДФ) та збільшення аденозинмонофосфату (АМФ). Кількість загальної лактатдегідрогенази значно перевищувала верхню межу норми тільки у хворих на НХЛ на останніх стадіях. Збільшення пулу проліферуючих клітин відбувається на тлі експресії IL-10 та sCD30 та залежить від стадії та нозології лімфом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.413 + Р411.022 +
Шифр НБУВ: РА358222

Рубрики:

      
3.

Богуславська В.Ю. 
Вдосконалення фізичної підготовленості веслувальників на байдарках при застосуванні різних режимів тренувань на етапі попередньої базової підготовки: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / В.Ю. Богуславська ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше розроблено програми тренувальних занять з веслування на байдарках з урахуванням функціональної підготовленості спортсменів для цілеспрямованого стимулювання аеробних та анаеробних процесів енергозабезпечення у веслувальників на етапі попередньої базової підготовки. Досліджено вплив тренувань за розробленими програмами на фізичну та функціональну підготовленість, а також на результати подолання змагальних дистанцій веслувальників на етапі попередньої базової підготовки. Встановлено, що незалежно від статі спортсменів тренування у змішаному режимі енергозабезпечення (аеробно-анаеробному й анаеробно-аеробному) більш ефективні, ніж тренування в аеробному режимі енергозабезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.177.6 +
Шифр НБУВ: РА368532

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Муращук К.М. 
Вікові особливості мітохондріального дихання та перекисного окиснення ліпідів у тварин при активації системи оксиду азоту: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / К.М. Муращук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено вікові особливості перебігу кисень-залежних процесів (АДФ-стимульованого дихання мітохондрій печінки та міокарда, стану системи антиоксидантного захисту (АОЗ) і процесів ліпопероксидації) у щурів за активації NO-ергічної регуляторної системи. Це має фундаментальне та прикладне значення для з'ясування шляхів корекції процесів мітохондріального функціонування та продукції активних кисневих метаболітів на різних етапах індивідуального розвитку. З використанням сучасних електрофізіологічних і біохімічних методів одержано дані про вікові особливості впливу модуляторів NO на прооксидантні й антиоксидантні властивості тканин. За цього установлено високі значення показників мітохондріального дихання у печінці та міокарді молодих щурів, а енергозабезпечення - у статево незрілих. Досліджено вікову динаміку функціонування трансаміназних шляхів, виявлено переважання окиснення пірувату у статево незрілому та малату - у молодому та старому віці. З'ясовано, що інтенсивність ліпопероксидації у печінці та крові з віком знижується, а у міокарді - зростає. Основну роль у антиоксидантному захисті тканин і крові старих щурів відіграють ферменти глутатіон-залежної ланки АОЗ. Вплив L-аргініну та L-NNA на показники мітохондріального функціонування характеризується субстратною залежністю. Активація системи L-аргінін-оксид азоту сприяє інтенсивному перебігу ліпопероксидації у тканинах щурів різного віку за рахунок зниження споживання кисню, що характерно для статево незрілих і молодих тварин або зміни активності ферментів АОЗ, що властиво старим тваринам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26*723.4 +
Шифр НБУВ: РА355046

Рубрики:

      
5.

Бекас О.О. 
Вікові та статеві особливості рівня фізичного стану молоді і його залежність від способу життя: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.О. Бекас ; Київ. нац. ун-т ім.Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

За показниками фізичної працездатності та максимального споживання кисню визначено рівень фізичного стану пацієнтів попубертатного, постпубертатного і І зрілого віку та його залежність від способу життя. Виявлено дивергенцію вікової динаміки рівня фізичного стану юнаків і дівчат у період з 12 до 24 років. Встановлено, що в пубертатний період (12 - 15 років) за відсутності суттєвої різниці маси тіла, абсолютні та відносні показники фізичної працездатності та максимального споживання кисню в осіб чоловічої статі статистично достовірно вищі, ніж у осіб жіночої статі. Досліджено вплив бігових тренувань на рівень фізичного стану. За результатами досліджень доведено, що ефективність таких тренувань залежить від періодичності занять, режиму енергозабезпечення та показників внутрішнього об'єму роботи. Зроблено висновок про високу ефективність тренування в змішаному режимі енергозабезпечення у порівнянні з аеробним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА316000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Голюк В.Я. 
Вплив зовнішніх факторів на паливно-енергетичний комплекс України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.Я. Голюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти впливу зовнішніх факторів на розвиток паливно-енергетичного комплексу України. Проаналізовано внутрішню структуру паливно-енергетичної системи України й особливості її розвитку за дії зовнішнього середовища. Розглянуто дію основних чинників впливу на паливно-енергетичний комплекс України - глобалізації, транснаціоналізації, кон'юнктури європейського ринку енергоносіїв, інфраструктури цього ринку та діяльність його основних суб'єктів. Запропоновано методологію аналізу ступеня взаємозалежності суб'єктів ринку палива та продемонстровано її дію на прикладі дослідження євразійського ринку природного газу. Установлено, що ступінь енергетичної залежності України від Російської Федерації надто високий, є потреба посилення власної енергетичної безпеки шляхом зниження енергоємності національного господарства, використання альтернативних джерел енергозабезпечення, диверсифікації джерел надходження імпортних енергоносіїв та інших способів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554 +
Шифр НБУВ: РА340896

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гриців О.В. 
Вплив модуляторів синтезу оксиду азоту на прояви хронічної гіпоксії, викликаної монооксидом вуглецю, та хронічної гіпоксії замкненого простору: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.В. Гриців ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

З'ясовано особливості ураження печінки та мозку за хронічної гемічної гіпоксії, спричиненої монооксидом вуглецю та хронічної гіпоксії замкненого простору, та на тлі застосування попередників синтезу оксиду азоту - L-аргініну та глутаргіну і блокаторів - NO-синтаз - N-нітро-L-аргініну, аміногуанідину та фенітоіну. Установлено, що за гіпоксії замкненого простору зростає інтенсивність процесів ліпопероксидації у внутрішніх органах тварин, що супроводжується пригніченням активності антиоксидантної системи, ферментів дихального ланцюга мітохондрій і синтезу оксиду азоту у внутрішніх органах. Хронічна термічна гіпоксія, спричинена отруєнням чадним газом, характеризується подальшим прогресуванням процесів переокиснення мембранних ліпідів, зменшенням активності ферментів антиоксидантної системи й енергозабезпечення мітохондрій у печінці та мозку, що відбувається на тлі зменшення в них вмісту нітрит-аніону. Неселективні блокатори NO-синтаз N-нітро-L-аргінін і фенітоін, меншою мірою селективний блокатор індуцибельної NO-синтази аміногуанідин сприяють прогресуванню оксидантного стресу та порушенню функціонування мітохондрій за обох типів гіпоксичного ураження, на тлі пригнічення синтезу оксиду азоту. Застосування прекурсорів оксиду азоту L-аргініну та глутаргіну за хронічної гіпоксії замкненого простору та за інтоксикації монооксидом вуглецю супроводжується зменшенням інтенсивності процесів вільнорадикального окиснення, підвищенням активності антиоксидантної системи, відновленням активності ферментів електротранспортного ланцюга мітохондрій, що відбувається на тлі зростання синтезу оксиду азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 +
Шифр НБУВ: РА345667

Рубрики:

      
8.

Ткаченко Г.М. 
Вплив функціонального стану АТФ-залежних калієвих каналів на процеси енергозабезпечення печінки і міокарда у щурів із різною резистентністю до гіпоксії: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Г.М. Ткаченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 +
Шифр НБУВ: РА338866

Рубрики:

      
9.

Шаніна І.В. 
Гіпотермічне зберігання ізольованих гепатоцитів та печінки щурів у розчинах різного складу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / І.В. Шаніна ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанню тривалого холодового (0 - 4) C зберігання ізольованих гепатоцитів та цілої печінки. Показано, що збереження морфологічних і метаболічних параметрів ізольованих гепатоцитів та печінки за умов гіпотермічного зберігання залежить від складу консервувального розчину. Встановлено, що сахарозомісткий розчин (СМР) забезпечує збереження життєздатності об'єму, енергетичного стану та процесів перекисного окислення ліпідів ізольованих гепатоцитів протягом 48 годин. Доведено, що під час гіпотермічного зберігання цілої печінки щурів у СМР досягається найменший вихід амінотрансфераз у перфузат у процесі холодової реперфузії органу в порівнянні з розчинами Маршал та UW. Встановлено, що в системі ізольованої печінки гепатоцити є більш чутливими до пошкоджуючих факторів за умов холодової ішемії. Показано, що через пригнічення набухання ізольованих клітин та органу виникають порушення в енергозабезпеченні клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.0
Шифр НБУВ: РА310362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Груба Г.І. 
Державне управління стратегічним розвитком електроенергетики: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / Г.І. Груба ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади та прикладне значення вдосконалення механізму державного управління стратегічним розвитком електроенергетики України. Проаналізовано чинні інституційні, правові особливості державного управління та визначено сучасні теоретичні підходи до формування механізму державного управління стратегічним розвитком паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) України. Обгрунтовано поняття "державна політика енергозабезпечення" та її складові, а також доцільність і необхідність удосконалення організаційної структури управління ПЕК за лінійно-функціональним принципом. Запропоновано концептульаний підхід щодо удосконалення механізму державного управління стратегічним розвитком ПЕК, визначено принципи, методи, засоби, прийоми, інструменти та важелі цього процесу. Запропоновано методику прогнозування потреби держави (регіону) в паливно-енергетичних ресурсах, що враховує технологічні втрати енергії, альтернативні та вторинні енергоресурси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)122 + У914УКР)305.7-21,01 +
Шифр НБУВ: РА338778

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Рожко А.О. 
Економічна модель взаємовідносин України та ФРН у сфері відновлювальних та нетрадиційних джерел енергії: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / А.О. Рожко ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено економічну модель двосторонніх відносин між Україною та ФРН у сфері відновлювальних і нетрадиційних джерел енергії (ВНДЕ). Обгрунтовано теоретичні засади становлення відновлювальної енергетики, розкрито світові тенденції розвитку енергетики за умов загострення глобальних проблем ефективного енергозабезпечення. На підставі аналізу сфери відновлювальних і нетрадиційних джерел енергії у ЄС, зокрема ФРН, здійснено порівняльний аналіз інструментів державного сприяння розвитку сфери ВНДЕ, виявлено їх ефективність. Досліджено потенціал найбільш пріоритетних для України ВНДЕ в контексті формування ефективної моделі міжнародного співробітництва на засадах сталого розвитку світового господарства. Оцінено економічний ефект від використання реального потенціалу ВНДЕ на Тернопільщині з метою визначення її місця у системі міжрегіонального співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.659.8 + У9(4НІМ)305.659.8
Шифр НБУВ: РА370649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Усенко А.В. 
Економічні аспекти підвищення енергетичної ефективності виробництва сільськогосподарської продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / А.В. Усенко ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2004. — 17 с. — укp.

Запропоновано класифікацію витрат енергії ресурсів, за якою їх поділяють на чотири групи: за способами утворення, включення до собівартості, перенесення на кінцеву продукцію та залежно від обсягу виробництва. Досліджено регіональні особливості енергоспоживання в сільському господарстві, визначено енергетичну ефективність використання ресурсів і встановлено, що скорочення енергоємності виробництва продукції сільського господарства відбувається за рахунок екстенсивних чинників. Визначено оптимальний рівень енергоспоживання та виробництва валової продукції тваринництва на основі закону граничної корисності. Доведено пряму кореляційну залежність між обсягом виробництва продукції рослинництва та витратами енергії ресурсів у розрахунку на 1 га ріллі. Розроблено пропозиції щодо підвищення енергетичної ефективності виробництва продукції сільського господарства за рахунок використання комбінованих сільськогосподарських машин, опрацювання всіх можливих варіантів їх агрегатування з урахуванням витрат енергії за умов конкретного аграрного підприємства (поля, умов роботи), нормування енерговитрат, впровадження енергетичного менеджменту в сільськогосподарських підприємствах, удосконалення державної політики енергозабезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-554.2-07 +
Шифр НБУВ: РА328784

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Трофімова Т.С. 
Експериментальні дослідження ефективності тіотриазоліну за умов доксорубіцинової кардіоміопатії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Т.С. Трофімова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Експериментально обгрунтовано доцільність застосування тіотриазоліну для запобігання токсичних уражень міокарда, спричинених цитостатиком доксорубіцином. Установлено захисну дію тіотриазоліну за умов доксорубіцинової та фторичної інтоксикації, що має прояв у дозозалежному зменшенні токсичності даних препаратів. Установлено, що тіотриазолін запобігає виникненню порушень показників кардіо- та системної гемодинаміки у кролів з доксорубіциновою кардіоміопатією. Доведено позитивний вплив медикаменту на процеси енергозабезпечення міокарда за умов токсичної дії доксорубіцину. З'ясовано, що провідними ефектами у механізмах кардіотропної дії тіотриазоліну є антиоксидантний і антитоксичний. За результатами дослідження визначено, що профілактичне курсове лікування тіотриазоліном запобігає виникненню метаболічних порушень і корелює з позитивною динамікою на мікроструктуру серця піддослідних тварин. На підставі одержаних даних обгрунтовано доцільність включення тіотриазоліну в схеми лікування антрацикліновими антибіотиками з урахуванням кардіопротекторної та адаптаційної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.11-52 +
Шифр НБУВ: РА358812

Рубрики:

      
14.

Коломейко Д.А. 
Енергоекономічний аналіз когенераційних схем на основі поршневих теплових двигунів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Д.А. Коломейко ; Ін-т техн. теплофізики НАН України. — К., 2009. — 28 с. — укp.

Розроблено наукові основи та створено методи аналізу ефективності когенераційних схем і установок на базі поршневих теплових двигунів. Висвітлено основні переваги та недоліки застосування децентралізованих когенераційних джерел енергозабезпечення. На підставі проаналізованих праць з даної тематики показано динаміку збільшення когенераційних потужностей в європейському співтоваристві у зв'язку зі стійкою тенденцією до збільшення виробництва та споживання енергії. Розглянуто понятійний апарат щодо когенерації та запропоновано її визначення. Для проведення аналізу ефективності когенераційних технологій запропоновано чотири групи показників ефективності, а саме: енергетичних, економічних, технологічних і екологічних. Для визначення енергетичних показників ефективності запропоновано метод термодинамічного й ексергетичного аналізу. На підставі енергетичних, екологічних і технологічних показників ефективності проведено порівняльний аналіз і запропоновано схеми й устаткування в діапазоні електричної та/або теплової потужності до 20 МВт. Розраховано тепловий баланс схем конкретної реалізації реформування комунального енергозабезпечення. З використанням нормативного методу поділу витрат на вироблення електричної та теплової енергії визначено показники економічної ефективності для кожного типу устаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З365-01 +
Шифр НБУВ: РА365443

Рубрики:

      
15.

Баласанян Г.А. 
Ефективність перспективних інтегрованих систем енергозабезпечення на базі установок когенерації малої потужності (теоретичні основи, аналіз, оптимізація): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / Г.А. Баласанян ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 36 с. — укp.

Здійснено науково-технічне обгрунтування, розробку та дослідження нового класу комбінованих установок - інтегрованих систем комплексного енергопостачання на базі когенераційних установок малої потужності й альтернативних джерел енергії. Розроблено засади побудови теплових схем і процесів таких систем, розвинуто методи їх аналізу, оптимізації параметрів і режимів функціонування. Виконано порівняльний аналіз перспективних напрямків підвищення ефективності систем енергопостачання на базі установок когенерації малої потужності. Запропоновано відповідні теплові схеми інтегрованих систем енергозабезпечення (ІСЕ) різних конфігурацій. Виконано аналіз, обгрунтовано критерії та методи щодо комплексної оцінки термодинамічної, економічної та екологічної ефективності інтегрованих систем. Сформульовано принципи побудови математичних моделей ІСЕ. Розроблено математичні моделі складових частин ІСЕ з альтернативними джерелами тепла, що враховують різні варіанти конфігурацій і типи систем, джерела енергії та режими споживання енергетичної продукції. Розроблено методику узгодження графіків теплового й електричного навантажень ІСЕ залежно від енергетичного потенціалу додаткових джерел енергії та теплоакумулювальних властивостей елементів системи. Ексергоекономічний метод аналізу ефективності енергоперетворюючих елементів системи використано для оптимізації параметрів теплових схем ІСЕ. Розроблено методику вибору оптимальної структури теплової схеми ІСЕ. Зроблено висновок про підвищення термодинамічної, економічної й екологічної ефективності інтегрованих систем у порівнянні з системами когенерації без додаткових джерел тепла та можливості зняття певних обмежень, характерних для систем енергопостачання на базі тільки когенераційних установок або альтернативних джерел тепла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З19(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352190

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Руда О.І. 
Ефективність функціонування електроенергетичних підприємств на базі поновлювальних джерел енергії (на прикладі ВЕС у Карпатському регіоні): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.І. Руда ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну ефективність розвитку енергетичних підприємств в Україні. Проаналізовано існуючий стан і перспективи енергозабезпечення в Україні. Висвітлено техніко-економічні передумови використання поновлюваних джерел енергії. Розроблено методику обгрунтування вибору оптимального варіанту інвестицій в розвиток енергетичних підприємств, яка враховує необхідність дотримання засадничих принципів концепції екологічно сталого розвитку, зміцнення енергетичної безпеки й особливості дисконтування майбутніх витрат і результатів. Порівняно варіанти розвитку енергетичних підприємств у Карпатському регіоні на базі використання традиційних енергоносіїв і поновлюваних джерел енергії. Доведено високу ефективність інвестицій у розвиток енергетичних підприємств на базі використання енергії вітру в Карпатському регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9 (4Укр) 305.71-07 + У9 (4Укр3) 305.71-07
Шифр НБУВ: РА316293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Михальська В.М. 
Клінічний стан та метаболічний статус курчат-бройлерів при застосуванні комплексних сполук міді: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / В.М. Михальська ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено доцільність використання комплексних сполук - метіонату, гліцинату та лізицинату міді у годівлі лабораторних тварин і курчат-бройлерів. Уперше вивчено їх токсичність, яка становить для метіонату міді 335,0 мг/кг, гліцинату - 640,0 та лізицинату міді - 390,0 мг/кг маси тіла, що характеризує комплексні сполуки міді як малотоксичні речовини. Установлено стимулювальний вплив гліцинату та лізицинату, меншою мірою - метіонату міді на активність травних ферментів курчат-бройлерів <>I>in vitro. Виявлено, що у разі введення щурам метіонату, гліцинату та лізинату міді у різних дозах підвищується енергозабезпечення тканин організму, уповільнюються процеси уреогенезу у печінці, змінюється активність певних травних і тканинних ферментів і не змінюються білковий спектр сироватки крові, гематологічні показники та клінічний стан тварин. Показано, що у разі тривалого згодовування курчатам-бройлерам з комбікормом метіонату, гліцинату та лізинату міді забезпечується їх ефективне використання за відсутності кумулятивної дії, підвищується активність ряду ферментів плазми крові, підшлункової залози та тонкого кишечника та не відбувається змін клінічного стану, гематологічних показників, рівня енергетичних процесів, фракційного складу білків сироватки крові, маси внутрішніх органів, має місце висока інтенсивність росту птахів, а також збереженість їх поголів'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-612.2 + П682-451.2 +
Шифр НБУВ: РА337153

Рубрики:

      
18.

Псядло Е.М. 
Комплексна система психофізіологічного професійного відбору суднових операторів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.02.01 / Е.М. Псядло ; АМН України. Ін-т медицини праці. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Досліджено особливості корково-підкоркової взаємодії, зокрема, вегетативного енергозабезпечення вищих психічних функцій, вплив індивідуально-типологічних якостей особистості на професійну успішність, адаптацію до умов рейсу та функціональну надійність суднових операторів з позицій системно-структурного підходу та багатомірних методів дослідження. Виявлено закономірність зміни рівня розумової працездатності осіб з різними співвідношеннями властивостей вищої нервової діяльності за умов психоемоційного напруження. Обгрунтовано та розроблено адаптовані методики: розрахунку професійно важливих якостей операторів; інтегральної оцінки когнітивного потенціалу, індивідуально-типологічних і особистісних якостей особистості; оцінки рівня психоемоційної стійкості, біологічно активного віку та вікового психофізіологічного статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.412
Шифр НБУВ: РА317823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Фурман Ю.М. 
Корекція аеробної та анаеробної лактатної продуктивності організму молоді біговими навантаженнями різного режиму: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / Ю.М. Фурман ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 31 с. — укp.

Вивчено вікову динаміку та статеві особливості показників аеробної та анаеробної лактатної продуктивності молоді в період з 18-ти до 22-х років та зроблено висновок щодо необхідності підвищення рівня аеробної та анаеробної лактатної продуктивності. За результатами досліджень впливу різних режимів бігових тренувань на показники аеробної та анаеробної лактатної продуктивності, біоелектричної активності серця, артеріального тиску та зовнішнього дихання встановлено, що їх ефективність залежить від величини внутрішнього об'єму та режиму енергозабезпечення навантажень, методу тренувань і періодичності занять. Запропоновано новий методичний підхід до визначення оптимального діапазону внутрішнього об'єму бігових навантажень з урахуванням рівня аеробних можливостей організму. Встановлено статеві особливості корекції аеробної та анаеробної лактатної продуктивності організму залежно від режиму бігових навантажень. Виявлено переваги тренувань у змішаному режимі енергозабезпечення у порівнянні з тренуванням в аеробному режимі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.11 + Ч510.912.3 +
Шифр НБУВ: РА322799

Рубрики:

      
20.

Ткаченко Н.В. 
Корекція модулюючого впливу сечовини на стан антиоксидантної системи організму при напруженій м'язовій діяльності: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Н.В. Ткаченко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Наведені результати досліджень, які відображають модулюючий вплив сечовини на стан антиоксидантної системи організму людини. Показано, що сечовина у концентраціях, які відповідають стану спокою, не впливає на стан антиоксидантної системи організму. Однак у концентраціях, що є характерним для специфічної реакції організму на значні фізичні навантаження, сечовина виявляє прооксидантний вплив відносно до тіол-дисульфідної та ферментативної ланок антиоксидантної системи. Обгрунтовано вибір та доведено ефективність вживання природного препарату - ліпоєвої кислоти (ESPA-Lipon 600), яка є тіоловим антиоксидантом і попереджує прооксидантний вплив сечовини, а також стимулює використання ліпідів як субстратів для енергозабезпечення довготривалих фізичних навантажень, що позитивно впливає на фізичну працездатність спортсменів з видів спорту, які потребують вияву витривалості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.81

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського