Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (22)Реферативна база даних (879)Книжкові видання та компакт-диски (256)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=ГЕТЕРОЦИКЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 199
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Николин Я.В. 
1,1-дигідрополіфтороалкілсульфони в синтезах фторовмісних гетероциклічних сполук: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Я.В. Николин ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано синтетичне застосування 1,1-дигідрополіфторалкілсульфонів для одержання фторовмісних гетероциклів. Досліджено вплив довжини поліфторалкільного замісника на будову продуктів реакції 1,1-дигідрополіфторалкілсульфонів з аміносполуками різної природи. Доведено, що дані реакції призводять до утворення фторовмісних єнамінів, імінів, піразолів і піролів. Знайдено препаративно зручний метод одержання 1,2,3-триазолів - сильних органічних NH-кислот (pKa = 2,00 (вода)). Запропоновано принципово новий метод одержання похідних 6-поліфтороалкіл-5-алкілсульфонілпіримідинів. Проаналізовано вплив довжини поліфторалкільного замісника на будову та реакційну здатність дихлоропірамідинів і продуктів їх взаємодії з аміаком і метанолом. Знайдено новий десульфонілуючий реагент для 6-поліфтороалкіл-5-алкілсульфонілпіримідинів - гексаметапол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г277-4
Шифр НБУВ: РА321048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Нагорічна І. В. 
1,3-дигідрооксазино-, фуро-, спіропіранокумарини та 6-гетарилкумарини, синтез і властивості: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.10 / І. В. Нагорічна ; НАН України ; Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2011. — 15 с. — укp.

Синтезовано модифіковані аналоги природного фурокумарину - пcоралену,а також похідні, що містять фрагмент природного алкалоїда - цитизину. Проведено реакції С-амінометилування, проведеено синтез і вивчено антиоксидантні властивості 3-заміщених 5,7-дигідрокси-4-метилкумаринів. Під час використання в конденсації Каббе циклічних кетонів одержано спіроаналоги природного піранокумарину гарвеолону. Для синтезу 6-піразоліл- і піримідинілкумаринів вперше застосовано гетероциклізацію єнамінокетонів з гідразинами та гуанідином. В результаті конденсації 6-ацетилкумаринів з N-фенілгідразином за умов реакції Фішера одержано нові кумаринові системи, що містять індольний цикл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.14,0
Шифр НБУВ: РА381826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Хиля О.В. 
3,4-Дигідро-4-оксо-2-хіназолілацетонітрили в реакціях гетероциклізації: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.В. Хиля ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено та оптимізовано умови синтезу 2-ціанометилхіназолонів. Показано, що алкілювання 2-ціанометилхіназолону призводить до послідовного утворення 2-(3-метил-4-оксо-3,4-дигідрохіназолініл)ацетонітрилів, 2-метил-2-(3-метид-4-оксо-3,4-дигідро-2-хіназолініл)пропаннітрилів, 2-бензил-2-[4-(бензилокси)-2-хіназолініл]-3-фенілпропаннітрилів. Установлено, що 2-(2-гетариліден)-3-оксо-6-хлорогексан(гептан)нітрили, одержані ацилюванням 2-гетарилацетонітрилів хлорангідридами 4-хлоромасляної та 4-хлоровалеріанової кислот, за дії основ зазнають регіоселективного внутрішньомолекулярного алкілювання з утворенням 2-(2-гетарил)-2-(тетрагідро-2-фураніліден)ацетонітрилів. Ряд синтезованих сполук виявив гемостатичну активність, що дає підстави для проведення подальшого біологічного скринінгу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г294.7-271.8 +
Шифр НБУВ: РА325520

Рубрики:

      
4.

Шабликіна О.В. 
3-Гетарил(арил)кумарини та ізокумарини. Синтез і властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.В. Шабликіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено синтез великої групи 3-гетарилкумаринів та їх функціональних похідних (різноманітних алкільних, ацильних похідних аліфатичної, ароматичної та гетероароматичної природи, а також основ Маніха), серед яких знайдено речовини з оригінальними спектральними (за показниками інтенсивної флуоресценції, залежності частоти випромінюваня від pH та квантового виходу флуоресценції від полярності розчинника) та біологічними (антикоагулянтною та гемостатичною активністю) властивостями. Вперше синтезовано ізокумарини з піридиновим та кумариновим замісником у 3-ому положенні, удосконалено методики синтезу ізокумаринів з арильним замісником та залишками фурану та тіофену. Встановлено, що за конденсації гомофталевої кислоти та тієнілкарбонілхлориду залежно від температури утворюється 3-(2-тієніл)ізокумарин або 3-(5-тієноїл-2)тієніл-2)-ізокумарин. Вперше застосовано моноестери гомофталевої та нітрогомофталевої кислот для синтезу 4-карбетоксиізокумаринів з арильним та гетероциклічним замісником у 3-ому положенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.14,0 +
Шифр НБУВ: РА342481

Рубрики:

      
5.

Божанов В.І. 
4-гетерил(арил)-2,3-дигідро-1Н-1,5-бензодіазепін-2-они. Синтез та реакційна здатність: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / В.І. Божанов ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Здійснено синтез нових 2,3-дигідро-1H-1,5-бензодіазепін-2-онів з гетерильними та арильними замісниками, вивчено їх хімічні властивості у реакціях з електрофільними та нуклеофільними реагентами. Показано, що залежно від електронної природи замісника у гетероїлоцтових ефірах та о-фенілендіамінах та умов проведення реакції конденсації утворюються ефіри 3-заміщенних акрилових кислот або 4-гетерилбензодіазепінони. Встановлено утворення ізомерних 7- і 8-R-гетерилбензодіазепінонів у разі використання несиметричних о-діамінів. Вперше зроблено оцінку реакційної здатності 4-гетерил-2,3-дигідро-1H-1,5-бензодіазепін-2-онів у реакціях електрофільного заміщення: алкілування, галогенування, аміноалкілування. Відзначено інертність фуранового замісника щодо дії галогенуючого агента. Показано, що N- і S-нуклеофільні реагенти регіоселективно взаємодіють з 3-бромо-1,5-бензодіазепінонами за положенням ІІІ гетероциклу. Встановлено залежність термічної стійкості бензодіазепінонів у реакції бензімідазольного перегрупування від електронної природи замісника у положеннях ІІІ і ІV гетероциклів. Одержано дані про фармакологічну активність 4-гетерил(арил)-2,3-дигідро-1H-1,5-бензодіазепін-2-онів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г26-4 + Л616 +
Шифр НБУВ: РА322753

Рубрики:

      
6.

Братенко М.К. 
4-Карбофункціоналізовані піразоли: автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.03 / М.К. Братенко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 39 с. — укp.

Розроблено комплексний підхід до цілеспрямованої трансформації карбофункціоналізованих угруповань у положенні 4 піразольного ядра з метою конструювання біологічно активних ациклічних і гетероциклічних ансамблів і конденсованих систем. Запропоновано методологію синтетичного застосування 4-формілпіразолів і продуктів їх конденсації з рядом N- та C-нуклеофілів для побудови складних і перспективних біологічно активних молекул: піразоло[3,4-d]піридазинів, первинних, вторинних, третинних 4-піразолілметиламінів, 4-піразолілтіазолідин-4-онів, піразоліл-4-амінометилфосфонових кислот, піроло[2,3-d]піразолів, 5-[піразол-4-іл]-2-піразолінів, 4-(5-ізолксазоліл)піразолів, (піразол-4-іл)3,4-дигідропіримідин-2-онів(тіонів). Оптимізовано відомі та розроблено альтернативні високопродуктивні методи одержання 4-піразолкарбонових, піразол-4-оцтових, 3-(піразол-4-іл)пропенових, 2-(бензоїламіно)-3-піразол-4-ілпропанових, 2-аміно-3-(піразол-4-іл)пропанових кислот і вивчено їх хімічні властивості та напрямки синтетичного застосування. Встановлено, що піразол-4-карбонові кислоти та 4-амінометилпіразоли є зручними базовими системами для одержання високореакційних електрофільних реагентів: 4-ізоціанатопіразолів, 4-ізоціанатометилпіразолів, 4-карбонілізотіоціанатопіразолів, 4-ізотіоціанатометилпіразолів. Систематично досліджено поведінку одержаних електрофілів відносно типових нуклеофільних реагентів. Розроблено ефективний підхід до важкодоступних високореакційних 4-хлорометилпіразолів, на основі яких вперше одержано синтетично перспективні реагенти: 4-піразолілметилтрифенілфосфонієві солі, -тіоли, -тіо(ізотіо)ціанати, -азиди, -іміди, -ізоціанати, -ціаніди. Запропоновано нову методологію синтезу біологічно активних 4,5-дигідро-2Н-піразоло[4,3-c]хінолінів, яка грунтується на внутрішньомолекулярному арилюванні N-алкіл[3-(2-хлорфеніл)-4-піразоліл]метиламінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.1,0
Шифр НБУВ: РА371897 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Приходько О.І. 
Азамакроциклічні комплекси міді та нікелю з гетероциклічними замісниками і їх взаємодія з молекулами-гостями: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.І. Приходько ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено методики темплатного синтезу 28 нових макроциклічних комплексів нікелю(II) та міді(II) на основі меламіну, його похідних і барбітурової кислоти, як замикальних фрагментів у реакціях макроциклізації, в тому числі гомо- та гетерометалічних біс- і трис(макроциклічних) сполук. Отримано адукти деяких з цих комплексів з неорганічними аніонами, бензолтрикарбоксилатом, поліціанометалатами та сечовиною. Молекулярну та кристалічну будову 14 сполук встановлено за допомогою методу рентгеноструктурного аналізу. Показано, що дані комплекси є перспективними об'єктами для створення матеріалів анізотропної будови. Виявлено наявність регіоселективної диференціації карбоксилатів меламінвмісними оліго(макроциклічними) комплексами міді(II) та отримано новий ефективний рецептор анону бензол-1,3,5-трикарбонової кислоти. Встановлено, що меламінвмісний трис(макроциклічний) комплекс міді(II) здатний бути молекулярним реактором, у порожнині якого відбувається синтез біядерних поліціанометалатів. Наведено модель розпізнавання сульфат-аніону меламінвмісним біядерним комплексом нікелю(II), що грунтується на кооперативній дії двох металічних центрів. Досліджено вплив зв'язування сечовини на координаційне оточення та спектральні властивості іона міді(II) у барбітуратвмісному комплексі. Запропоновано спосіб іммобілізації меламінвмісного біс(макроциклічного) комплексу міді(II) на поверхні нітриду кремнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г522.1
Шифр НБУВ: РА317575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Качарова 
Альфа-галогенозаміщені бета-алкоксивініл(поліфторалкіл)кетони в синтезах гетероциклічних фторвмісних біорегуляторів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / Лілія Миколаївна Качарова ; НАН України; Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії. — К., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г277-4
Шифр НБУВ: РА321475

Рубрики:

      
9.

Остап'юк 
[альфа]-функціоналізовані тіоціанати - реагенти для синтезу гетероциклів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Юрій Володимирович Остап'юк ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.5-4
Шифр НБУВ: РА356076

Рубрики:

      
10.

Баля А.Г. 
Амідофенацилюючі реагенти в синтезах потенційних біорегуляторів 1,3-азольного ряду: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / А.Г. Баля ; Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено гетероциклізації на основі амінодофенацилюючих реагентів. Розроблено препаративні синтези нових функціональнозаміщених похідних оксазолу, тіазолу, імідазолу, імідазо[2,1-b]тіазолу та інших гетероциклічних систем. Показано, що амідофенацилюючі реагенти спрямовано взаємодіють з дитіокарбаматом амонію, за цього синтезуються похідні 5-аміно-2-меркапто-1,3-тіазолу, які перетворено у невідомі раніше 2-ациламіно-тіазоло[2,3-b]тіазолієві солі. Установлено, що продукти конденсації 4-ациламіно-2-меркапто-1,3-оксазолів з метилхлорацетатом здатні до рециклізації, яка дозволяє вводити біофорний тіазолідин-2,4-діоновий фрагмент в положення 4 оксазольного кільця. З'ясовано, що продукти конденсації амідофенацилюючих реагентів з моно- та дизаміщеними тіосечовинами, а також тіосемікарбазонами у разі нагрівання в соляній кислоті рециклізуються, за цього синтезуються біофорні ди- та тризаміщені 2-тіогідантоїни. Проведено порівняння структур відомих біорегуляторів азольного ряду та різноманітних похідних оксазолу, тіазолу, імідазолу та імідазо[2,1-b]тіазолу, одержаних на основі амідофенацилюючих реагентів, що дозволяє прогнозувати їх високу та різнобічну біофорність. Екпериментально підтверджено активуючий вплив деяких похідних 5-аміно- й 2,5-діаміно-1,3-тіазолу на ріст пшениці та кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262-4 +
Шифр НБУВ: РА361631

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Шилін С.В. 
Амінокислотні та пептидні похідні кумаринів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / С.В. Шилін ; Київ. Нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано шляхи модифікації амінокислотами та пептидами різноманітних за будовою кумаринів і фурокумаринів, а саме: С- амінометилювання (реакція Манніха) та реакції ацилювання і амідування за активними гідроксильними та карбоксильними групами. Синтезовано вихідні кумарини з різноманітними замісниками у 3, 4, 5, 6, 7, 8 положеннях бензопірону. Вперше одержані аміди на основі даних амінокислотних похідних кумаринів і конформаційно ускладненого 10-гідроксидекагідроізохіноліну. Вивчено біологічну активність деяких з синтезованих гетероциклів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.4 + Г263.14 +
Шифр НБУВ: РА364651

Рубрики:

      
12.

Малішевська А.В. 
Антимікробна дія та перспективи застосування в медицині нових четвертинних фосфонієвих сполук: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / А.В. Малішевська ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2005. — 27 с. — укp.

Проведено скринінг і досліджено перспективні протимікробні речовини серед групи четвертинних фосфонієвих сполук, обгрунтовано доцільність створення на їх основі нових хіміотерапевтичних засобів різнобічної дії. Визначено рівні протимікробної активності та спектр впливу 217-ти нових сполук щодо тест-культур музейних і клітинних штамів мікроорганізмів. За допомогою логіко-структурного аналізу встановлено закономірності зв'язку хімічної структури від протимікробної активності та визначено основні напрямки цілеспрямованого синтезу в ряду четвертинних фосфонієвих солей. У дослідах in vitro з'ясовано швидкість формування стійкості клінічних антибіотикорезистентних штамів золотистих стафілококів до фосфонієвих сполук, вплив pH живильного середовища та вмісту сироватки крові на антимікробну активність досліджених сполук. Вивчено гостру токсичність, кумулятивні ефекти та місцеву подразнювальну дію гетероциклічних фосфонієвих сполук. З використанням двох експериментальних моделей стафілококових інфекцій з'ясовано хіміотерапевтичну ефективність найбільш перспективних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81-6 + Р514-52 +
Шифр НБУВ: РА342584

Рубрики:

      
13.

Афанасенко О.В. 
Антиоксидантні властивості та молекулярна будова природних і синтетичних фенолів та N-вмісних гетероциклів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / О.В. Афанасенко ; Нац. фармац. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено антирадикальні та антиоксидантні властивості природних та синтетичних фенолів і N-вмісних гетероциклів, досліджено їх взаємозв'язок зі структурними й енергетичними параметрами даних молекул. Визначено антирадикальні й антиоксидантні властивості групи одно- та двоядерних фенолів, а також N-вмісних гетероциклів з класів піридинкарбонових кислот, 1,4-дигідропіридинів, природних N-вмісних гетероцилків, а також S-похідних хіназолінів. Встановлено наявність позитивних корелятивних взаємозв'язків між значеннями антиоксидантної активності досліджуваних сполук та енергією активації, константами швидкості утворення та енергією резонансу вільнорадикальних форм відповідних сполук. Серед нових сполук - S-похідних хіназолінів за результатами використання комплексу фармакологічних, біохімічних і квантово-хімічних методів відібрано найбільш потужний антиоксидант - сполуку NC-109, для якої проведено дослідження цитопротекторної дії in vitro на моделі хімічного ураження клітин печінки тетрахлорметаном. Показано високу антиоксидантну активність сполуки NC-109, досліджено її мембраностабілізуючі та геномопротекторні ефекти. З'ясовано, що введення сполуки NC-109 щурам, отруєним тетрахлорметаном, сприяє корекції заряду поверхні мембран ЕР та структури білків. Доведено, що гепатопротекторні ефекти сполуки NC-109 не поступаються стандартному фенольному антиоксиданту іонолу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.77/79 +
Шифр НБУВ: РА353878

Рубрики:

      
14.

Литвин Р. З. 
Арилювання похідних піролу і тіофену та перетворення продуктів реакцій: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / Р. З. Литвин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено методи арилювання функціоналізованих піролів і тіофенів. Опрацьовано методи одержання гетероциклічних сполук з арипірольними або арилтіофеновими фрагментами. Вперше досліджено арилювання похідних піролу - 2-піролкарбальдегіду, 1-метил-2-піролкарбальдегіду, 1 -метил-2-ацетилпіролу, 2-трихлорацетилпіролу, сетерів 2-піролкарбонової, 1-метил-2-піролкарбонової, 4-бром-1-метил-2-піролкарбонової кислот і знайдено, що 2-заміщені піроли арилюються регіоселективно у положення 5 пірольного циклу. Розроблено способи синтезу похідних [1,2,4]триазоло[3,4-b][1,3,4]тіадіазолу, 1,2,4-тіадіазолу, 1,3,4-оксадіазолу, та хроменону з арилпірольними й арилтіофеновими замісниками з використанням 5-арил-2-піролкарбонових кислот й їх хлорангідриди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г261.2-27 + Г261.3-27
Шифр НБУВ: РА373285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Чебанов В.А. 
Багатокомпонентні реакції гетероциклізації карбонільних сполук з полінуклеофілами: автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.03 / В.А. Чебанов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 34 с. — укp.

Встановлено закономірності багатокомпонентних реакцій за участю карбонільних сполук і полінукліофілів і зв'язку між реакційними параметрами, структурою вхідних сполук і напрямком гетероциклізацій. Розроблено основи стратегії керування спрямованістю такого роду взаємодій з метою підвищення молекулярної різноманітності азотовмісних гетероциклічних систем. Встановлено нові закономірності реакцій гетероциклізації полінуклеофілів, зокрема аміноазолів та аміноазінів, з корбонільними сполуками, розроблено способи керування їх спрямованістю. Запропоновано високоселективні методи синтезу азотовмісних гетероциклічних систем. Встановлено можливість проходження реакцій гетероциклізації між аміноазолами та карбонільними метиленактивними сполуками циклічної або нециклічної будови як під кінетичним, так і під термодинамічним контролем, що дозволяє шляхом зміни температурного режиму керувати їх напрямком. Найбільш ефективним методом проведення таких взаємодій є використання мікрохвильового й ультразвукового випромінювання. Досліджено вплив кислотно-основних властивостей реакційного середовища та типу каталізатора, що використовується, на склад продуктів багатокомпонентних реакцій, що також дозволяє спрямовувати їх у потрібний бік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г223.8,0 + Г26-4
Шифр НБУВ: РА375640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Муравйова О. О. 
Багатокомпонентні реакції гетероциклізації карбонільних сполук і азотовмісних бінуклеофілів у синтезі частково гідрованих похідних піридину та піримідину: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / О. О. Муравйова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі багатокомпонентної реакції alpha,beta-ненасичених кетонів, карбонільних сполук та аміаку запропоновано та реалізовано метод синтезу 2,(2),4,6-три(тетра)арил(гетарил)заміщених 1,2,5,6-тетрагідропіримідинів і 1,5,9-триазаспіро[5.5]ундец-1-енів. Вивчено вплив S-проліну на співвідношення діастереомерів. Досліджено залежність перебігу трикомпонентних реакцій амідів ацетооцтової кислоти й альдегідів з 2-заміщеними 3-аміно-1,2,4-триазолами та 4-заміщеними 5-амінопіразолами від параметрів взаємодії. Встановлено, що найбільший вплив має температурний режим, який ефективно керує спрямованістю гетероциклізацій. Досліджено взаємодію 3-заміщених 5-амінопіразолів з альдегідами й амідами ацетооцтової кислоти та встановлено вплив природи замісника в альдегідній й азольній компонентах на позиційну та регіоспрямованість гетероциклізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.21-4 + Г264.11-4
Шифр НБУВ: РА375349 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Генчева В.І. 
Біологічна активність S-заміщених похідних 2-метил-4-меркапто-8- метоксихіноліну: автореф. дис... канд. біол. наук: 02.00.10 / В.І. Генчева ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження антирадикальної, антиоксидантної, мембраностабілізувальної, нейропротекторної активності S-заміщених похідних 2-метил-4-меркапто-8-метоксихіноліну та встановлено залежність між їх хімічною будовою та біологічною дією. Встановлено, що подовження на метиленову групу карбонового ланцюга в 4-му положенні гетероциклу та наявність гідроксигрупи в карбоновому ланцюзі посилює антиоксидантну та нейропротекторну активність. Розроблено оптимальний метод синтезу натрієвої солі 2-гідрокси-3-(8-метокси-2-метилхінолін-4-ілтіо)пропанової кислоти, проведено її доклінічні дослідження. На моделі окисного стресу in vivo (ішемія головного мозку) виявлено, що дана сполука проявляє виражену антиоксидантну й нейропротекторну дію, що перевищує ефективність еталону порівняння - пірацетаму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-2 +
Шифр НБУВ: РА358489

Рубрики:

      
18.

Васькевич А.І. 
Взаємодія арилсульфенілхлоридів з S-алкеніл- та S-алкінілзаміщеними ди-, три-, тетраазотвмісними гетероциклами: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.І. Васькевич ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено хемо- та регіоселективність у реакціях арилсульфенілхлоридів з алкеніл(алкініл)заміщеними азотвмісними гетероциклічними тіоетерами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г26-271.6 +
Шифр НБУВ: РА357670

Рубрики:

      
19.

Горічко М.В. 
Взаємодія бромопохідних камфори з нуклеофільними реагентами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / М.В. Горічко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню хімії каркасних сполук із просторово взаємоорієнтованими функціональними групами на прикладі дослідження взаємодії бромопохідних камфори з нуклеофільними реагентами. Знайдено нуклеофільні перегрупування типу Фаворського, фрагметації Гроба, а також далекі нуклеофільні перегрупування деяких бромопохідних камфори. Розглянуто залежність швидкості та напрямку реакції від стереоелектронних факторів. Отримано реакцію інтрамолекулярного утворення чотиричленного карбоциклу через 1,4-зсув з alpha, alpha-дигалогенокарбонільних сполук на прикладі перегрупування 3,3,8-трибромокамфори до 6-бромо-1,2-диметилбіцикло[3.2.0]гепт-6-ен-2-карбонової кислоти при дії спиртового лугу. Розроблено нові методи синтезу двох гетероциклічних систем шляхом взаємодії похідних 8-бромокамфори з нуклеофільними реагентами та внутрішньомолекулярної галогенолактонізації 6-бромо-1,2-диметилбіцикло[3.2.0]гепт-6-ен-2-карбонової кислоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г292.3
Шифр НБУВ: РА308362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Самойленко В.П. 
Взаємодія похідних ізоіндоло[2,1-а]хіназолін-5-ону із дієнофілами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / В.П. Самойленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто взаємодію 6-метил-5,6-дигідроізоіндоло[2,1-a]хіназолін-5-ону із дієнофілами за різних співвідношень реагентів та умов. Доведено, що у результаті можуть утворюватися адукти різної будови та складу, а саме: адукти Дільса - Альдера, Міхаеля, перегрупування 1:1 і змішані адукти Міхаеля та Дільса - Альдера 1:2. Відкрито нове перегрупування 7-азабензонорборненової системи, аналогів якому у хімії гетероциклічних сполук немає. Запропоновано та підтверджено механізми даних перетворень. Зазначено, що синтезовані речовини є потенційними біологічно-активними сполуками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г261.371 + Г222.6ДЛ +
Шифр НБУВ: РА324246

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського