Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (92)Реферативна база даних (1750)Книжкові видання та компакт-диски (327)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>K=ГЕОГРАФІЧНЕ$<.>+<.>K=ВІДКРИТТЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 194
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Крупський Ю.З. 
Геодинамічні умови формування і нафтогазоносність Карпатського і Волино-Подільського регіонів України: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.17 / Ю.З. Крупський ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горюч. копалин. — Л., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці проблемних питань геодинамічного розвитку складчасто-покривної структури Карпат, Передкарпатського і Закарпатського прогинів і Волино-Поділля, а також нафтогазоносності, її перспективам і визначенню подальших напрямів геологорозвідувальних робіт у цих регіонах. Виходячи з тектоніки літосферних плит показано, що в межах Закарпатського прогину є зона колізії Євразійської плити з Панонською мікроплитою, а формування дугоподібної системи Карпат пов'язано з рухом ряду плит і мікроплит під Панонську і Трансільванську западини. У Волино-Подільському регіоні уточнено положення границі між Східно- і Західно-Європейською платформами, пояснено формування тут взаємно перпендикулярної складчастості правостороннім зсувом Східно-Європейської мікроплити. З'ясовані закономірності розміщення та умови формування родовищ вуглеводнів. Висвітлено нові відкриття останніх років як у досліджених районах України, так і на прилеглих територіях зарубіжних країн. Уточнено відомі і запропоновано нові напрями геологорозвідувальних робіт на нафту і газ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д391(45УКР3)43 + Д453.1(45УКР3)-5 + Д59(45УКР3)453.1

Рубрики:

      
2.

Грицку В.С. 
Суспільно-географічна оцінка структурних зрушень в АПК Чернівецької області: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / В.С. Грицку ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто суспільно-географічне дослідження щодо оцінки сучасного стану, тенденцій та перспектив структурних внутрішньогалузевих та міжгалузевих зрушень в агропромисловому комплексі (АПК) Чернівецької області на період переходу до ринкової економіки. Розкрито їх суть, особливості та принципи дослідження, наведено класифікацію, а також досліджено вплив системи чинників на даний процес, зважаючи на світовий досвід розвитку агробізнесу. Структурні зрушення в АПК області проаналізовано у контексті оцінки рівня ефективності розміщення його основних сфер та виявлення можливостей їх подальшого розвитку. Обгрунтовано необхідність переобладнання основних виробничих фондів, раціоналізації посівних площ у розрізі ландшафтно-господарських зон та адміністративних районів, запровадження високоврожайних сортів культур та високопродуктивних порід худоби. Визначено шляхи подальшого розвитку фермерських та особистих підсобних господарств населення, необхідність вдосконалення податкової, фінансової, митної систем, що забезпечить раціоналізацію структурних зрушень у функціональній (галузевій, територіальній, організаційно-управлінській) структурі АПК області. Досліджено вплив структурних зрушень в АПК на стан навколишнього середовища, зайнятість населення, розвиток господарства області загалом та її зовнішньо-економічні зв'язки. Запропоновано модель оптимізації структурних зрушень на перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЧРН)683.2
Шифр НБУВ: РА308871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Каменєва О.П. 
Мухи-стрічкокрилки (Diptera, Ulididae) Палеарктики (фауна, морфологія, систематика): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / О.П. Каменєва ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Вперше проведено спеціальне фауністичне та біотаксонімічне дослідження родини Ulididae Палеарктики, основні положення якого викладено в 9 наукових публікаціях. У складі палеарктичної фауни встановлено 209 видів з 17 родів. Детальне вивчення морфологічних особливостей дозволило виявити нові діагностичні ознаки та застосувати їх з метою вдосконалення класифікації стрічкокрилок. Запропоновано поділ родини на триби: 2 з них, Seiopterini та Myennidini, описано автором, для 5 інших встановлено новий статус і переглянуто межі. Здійснено таксонімічну ревізію найважливіших родів і груп видів улідіїд Палеарктики. Визначено, що 3 родові та 6 видових назв є молодшими синонімами. Описано 8 нових видів і новий підрід. Встановлено 7 нових комбінацій, одну назву відновлено з синонімів та запропоновано замінні назви для двох омонімів. Відзначено, що назва Ulididae - старша валідна назва родини, яку потрібно використовувати замість Otitidae. Проаналізовано географічне поширення стрічкокрилок. Детально висвітлено практичне і господарське значення групи. Розроблено з залученням нових даних таблиці для визначення підродин, триб, усіх родів і видів стрічкокрилок Палеарктики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.262Uli,022
Шифр НБУВ: РА310521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Релігія   
4.

Кучабський О.Г. 
Релігійна сфера обласного регіону: трансформація і територіальна організація (на матеріалах Львівської області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / О.Г. Кучабський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено понятійно-термінологічну систему географічного вивчення територіальної організації релігійної сфери регіону, надано наукову дефініцію поняття трансформації релігійної сфери. Здійснено комплексний аналіз методики релігійно-географічного дослідження регіону. Виявлено причинну зумовленість між територіальною організацією релегійної сфери регіону і різних сторін суспільного життя та діяльності, особливостями природно-географічного середовища. Проаналізовано трансформацію релігійної сфери в контексті змін принципових типів взаємодії влади і релігії в суспільстві, виявлено вплив трансформації релігійної сфери на зміни в її територіальній організації. Проаналізовано формування на Львівщині територіальної релігійної системи, особливостей територіальної організації основних (традиційних) конфесій і надано конкретні рекомендації щодо його удосконалення, здійснено інтегральне релігійно-географічне районування області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР),4 + У049(4УКР) + У049(4УКР-4ЛЬВ)
Шифр НБУВ: РА311196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Меліхова Т.Л. 
Ландшафтно-екологічний аналіз території великих міст за станом міського середовища (на прикладі м.Рівного): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Т.Л. Меліхова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему дослідження території великих міст за умов навколишнього середовища, сприятливого для життя людини. На підставі ландшафтно-екологічного підходу проведено пофакторний аналіз території міста та виділено і запропоновано групу інтегральних факторів антропогенно-техногенного походження, що формують даний стан, а саме: техногенне навантаження опосередкованого впливу, забрудненість, природність, комфортність. На основі даних факторів розроблено й обгрунтовано класифікацію районів сприятливості для життя людини та проведено еколого-географічне районування території міста. Запропоновано класифікацію, що поєднує кількісні та якісні характеристики (оцінки), а ландшафтно-екологічні дослідження та районування базуються на комплексній системі методів. Визначено заходи щодо покращання стану міського середовища на основі здійснення раціонального природокористування у процесі урбанізації, субурбанізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д820(45Укр3-4Рів-2Р)8 + У049(4Укр)22 + У9(4Укр)441.02 + У9(4Укр-4Рів)441.02
Шифр НБУВ: РА308219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Донець І.А. 
Суспільно-географічне дослідження екологічних проблем м.Запоріжжя: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / І.А. Донець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 21 с.: рис. — укp.

Поглиблено теоретико-методологічні основи дослідження екологічних проблем великих міст.Розкрито механізм виникнення природно-географічних і соціально-економічних чинників екологічних проблем Запоріжжя. Проведено районування міста для визначення ступеня та характеру екологічних проблем. Спрогнозовано тенденції екологічного розвитку геоекосистеми Запоріжжя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЗАП-23)28 + У049(4УКР-4ЗАП-23)1
Шифр НБУВ: РА314535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Яценко Б.П. 
Структура господарства Японії (економіко-географічне дослідження господарства постіндустріальної країни): Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.02 / Б.П. Яценко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Досліджено закономірності розвитку компонентної, організаційно-управлінської та територіальної структур господарства економічно розвиненої країни під впливом інформаційно-технологічної революції. Проаналізовано специфіку формування інтегральної структури господарства постіндустріальної країни (Японії) з яскраво вираженою державно-корпоративною тенденцією. Визначено, що в господарстві країни на постіндустріальній стадії розвитку відбувається зміна пріоритетів у дії факторів економічного розвитку - зростає роль інтелектуального капіталу, інформаційно-технологічних ресурсів, мистецтва менеджменту. Виявлено провідну роль організаційно-управлінської структури у функціонуванні господарства. Висвітлено взаємодію державних інститутів, корпоративного сектора, фінансово-банківської системи. Запропоновано типологію корпоративних угруповань. Розкрито особливості діяльності основних міжгалузевих систем сучасного господарства Японії. Розглянуто закономірності просторово-економічного каркасу території, типологію економічних районів і схему економічного районування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(5ЯПО)683.0
Шифр НБУВ: РА313423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Сініцина А.В. 
Історико-філософські ідеї українського романтизму (П.Куліш, М.Костомаров): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / А.В. Сініцина ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Простежено духовну спорідненість між західноєвропейським та українським романтизмом. Проаналізовано національну специфіку українського романтизму, окреслену україноцентризмом творчої спадщини П.Куліша та М.Костомарова. Визначено коло проблем, пов'язаних з етнічною самостійністю українського народу, його існуванням, народністю, національною мовою, культурою, необхідністю державотворення, здобуття незалежності. З'ясовано сутність філософії хуторянства П.Куліша. Розкрито головні засади історіософської концепції М.Костомарова. Висвітлено актуальність і значимість філософських ідей представників українського романтизму для сучасної практики державотворення, національного відродження й утвердження духовності в українському суспільстві. Обгрунтовано необхідність нового відкриття українського минулого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)5-563 + Ф1(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА314937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Афанасьєва І.О. 
Стан серцево-судинної системи та вегетативного гомеостазу у дітей з патологією постави: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.О. Афанасьєва ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено проблему вдосконалення діагностики порушень серцево-судинної системи та вегетативного гомеостазу у дітей з патологією постави. Розроблено комплекс терапевтичних заходів щодо підвищення ефективності реабілітації хворих. Проведено комплексне дослідження стану серцево-судинної та вегетативної нервової систем у дітей з патологією постави. Виявлено, що у дітей з вегетативними дисфункціями на фоні патології постави відбуваються значні зміни вегетативного гомеостазу. Вперше у дітей з кіфосколіотичною хворобою виявлено зміни параметрів часового та спектрального аналізу варіабельності серцевого ритму, які характеризуються напруженістю симпатичної та парасимпатичної регуляторних ланок вегетативної нервової системи, нічною симпатикотонією, денною ваготонією, а також зниженням адаптаційно-пристосувальних механізмів. У дітей з кіфосколіотичною хворобою за результатами холтеровського моніторингу електрокардіографії зареєстровано високий ступінь вираженості синусової аритмії незалежно від статі, утворення ектопічних вогнищ збудження. Описано зміни викликаного симпатичного шкірного потенціалу у дітей з різними клінічними формами патології постави. Установлено тип центральної гемодинаміки у дітей з функціональними порушеннями постави та кіфосколіотичною хворобою. У дітей з деформацією хребта III - IV ступеня виявлено достовірне зниження швидкості раннього відкриття мітрального клапана та швидкості раннього діастолічного прикриття його передньої стулки. Розроблено й апробовано програму терапевтичних заходів для лікування дітей з кіфосколіотичною хворобою І - ІІ ступеня. Виявлено вплив деформації хребта на ступінь проявів порушень функціонування серцево-судинної та вегетативної нервової системи, що підтверджено клініко-інструментальними методами досліджень, аналізом множинної кореляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-3 + Р733.628-3
Шифр НБУВ: РА315011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Огородник І.М. 
Фізико-географічне обгрунтування локальної системи моніторингу несприятливих природних процесів (на прикладі південно-східного Криму): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.01 / І.М. Огородник ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні основи фізико-географічного обгрунтування локальної системи моніторингу несприятливих природно-антропогенних процесів, апробованої в південно-східному Криму. Як методологічну основу системи моніторингу запропоновано використовувати сукупність наукових підходів - ландшафтного та басейново-територіального. Розроблено проект і запропоновано структуру локальної системи моніторингу для ключової ділянки - басейну річки Ворон - типової у дослідженому районі. Оцінено ефективність системи спостережень і розроблено рекомендації щодо її удосконалення, зважаючи на ландшафтні особливості та антропогенне навантаження. Визначено особливості формування та розвитку несприятливих природно-антропогенних процесів, надано рекомендації щодо їх прогнозу, засобів боротьби на базі прикладних комп'ютерних програм і ГІС-технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР7-6КРМ)0
Шифр НБУВ: РА315113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Самойленко Т.М. 
Гротеск у прозі М.О.Булгакова: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Т.М. Самойленко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано еволюцію та форму гротеску в прозі М.О.Булгакова на матеріалі його фейлетонів, ранніх оповідань, сатиричних повістей, роману "Мастер и Маргарита". Вперше в літературознавстві здійснено цілісне дослідження гротеску в епічних творах письменника на підставі єдиного системного підходу. Відзначено, що гротеск у прозі М.О.Булгакова вивчено на різних функціональних рівнях тексту (сюжет, композиція, образна система, час, простір, мова тощо). Встановлено функції гротеску в творчості М.О.Булгакова, роль гротескних форм в організації художнього світу митця та формуванні жанрової своєрідності його творів. Гротеск як спосіб художньої типізації, засіб аналізу соціальної дійсності та психології людини у прозі письменника розглянуто у зв'язках з етнотрадицією, традиціями російської та світової літератури та культури. Уточнено теоретичне поняття гротеску, визначено своєрідність його конкретно-історичних форм у літературі XX ст. на прикладі прози М.О.Булгакова. Показано самобутність художнього методу, в якому виявлено тенденцію до взаємодії та модернізму, поєднання досягнень минулих епох з естетичними відкриттями письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4Булгаков,М.О.534
Шифр НБУВ: РА320227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Скаржевський О.А. 
Порівняльна оцінка методів антикоагулянтної терапії у хворих на гострий інфаркт міокарда при проведенні системного тромболізису: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.А. Скаржевський ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 23 с. — укp.

З метою вивчення клінічної ефективності різних схем використання низькомолекулярного гепарину надропарину кальцію (НМГ) і нефракціонованого гепарину (НФГ) як ад'ювантних засобів під час проведення фібринолітичної терапії (ФТ) стрептокіназою обстежено 200 хворих на гострий інфаркт міокарда (ГІМ). Вперше доведено, що раннє (до початку ФТ) застосування НМГ за оригінальною схемою у комплексній терапії ГІМ покращує клінічний перебіг захворювання, підвищує частоту відкриття інфаркт-обумовленої коронарної артерії за неінвазивними маркерами, запобігає розвитку ранньої дилятації порожнини лівого шлуночка і покращує насосну функцію серця, а також електрофізіологічні характеристики реполяризації та деполяризації міокарда, знижує вміст в крові фактора Віллєбранда (у разі його підвищення на фоні лікування НФГ). Доведено, що найбільш прийнятною схемою призначення НФГ (за співвідношенням ефективність/безпечність) є внутрішньовенна постійна інфузія через 4 години після ФТ до третьої доби із наступним підшкірним його введенням до 7 - 9 доби ГІМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-5
Шифр НБУВ: РА320319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Ткаченко Т.М. 
Інтродукція представників родини Myrtaceae Juss. у захищений грунт в Україні: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Т.М. Ткаченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.17Myr
Шифр НБУВ: РА318581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Собчук В.Д. 
Знать Південної Волині на схилі середніх віків. Історико-генеалогічне та історико-географічне дослідження: Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Д. Собчук ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено питання генеалогії та землеволодіння княжих і шляхетських родів Південної Волині під час перебування регіону з кінця XIV ст. до кінця 60-х рр. XVI ст. в складі Великого князівства Литовського. На підставі широкого кола джерел встановлено час та обставини переходу Південної Волині під владу литовських князів і простежено формування території Кременецького повіту. Розкрито роль давньоруської спадщини та земельної політики литовських князів у формуванні на півдні Волині місцевої знаті. Виявлено та реконструйовано всі княжі й шляхетські роди, що володіли в регіоні маєтками, а також визначено склад належних їм володінь та простежено їх історію. Розглянуто структуру землеволодіння Кременецького повіту на межі нової доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)4-28/29 +
Шифр НБУВ: РА321224

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Пархоменко О.В. 
Жуки-мертвоїди (Coleoptera, Silphidae) фауны Украины: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / О.В. Пархоменко ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2002. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.251*852.1(4УКР)
Шифр НБУВ: РА318405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Смірнова Т.В. 
Стилістичні проблеми творчості Томаса Гейнсборо: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / Т.В. Смірнова ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження творчого методу видатного англійського художника Гейнсборо на основі аналізу культурно-історичної і національної самобутності англійського суспільства XVIII ст. На основі економічних, політичних, соціальних, культурних, релігійних, національних особливостей англійського етносу XVIII ст. окреслено витоки художньої своєрідності творів майстра, критично переосмислено найважливіші ідеї та відкриття європейських художніх шкіл. Здійснено стилістичний аналіз творчості, на підставі якого визначено своєрідність та унікальність стилю Гейнсборо. Висвітлено нові напрями в живописі, оптичні експерименти з моделювання "імпресіоністичних" ефектів, які здійснив Гейнсборо. Досліджено маловивчені твори в графіці, мариністиці. Розкрито місце і значення творчості Гейнсборо у розвитку англійського та європейського мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ143(4Вел)4-8ГейнсбороТ.
Шифр НБУВ: РА320073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Романюк В.В. 
IRhodiola rosea/I L. в Українських Карпатах (еколого-ценотичні особливості, охорона та раціональне використання): Автореф. дис... канд. біол. наук / В.В. Романюк ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.11Cra*852.2*88(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА318422 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
18.

Ястремська Т.О. 
Структурно-семантична організація та географічна диференціація пастушої лексики гуцульського говору: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.О. Ястремська ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано тематичну групу лексики пастухування гуцульського говору, її склад, структурну організацію та географічне поширення. Системність даної тематичної групи виявлено насамперед в об'єднанні слів за лексико-семантичним принципом. Здійснено комплексний аналіз номенів у межах лексико-семантичних груп, з'ясовано основні моделі мотивації, розкрито шляхи формування складу та семантики пастушних назв. Охарактеризовано основні види системних зв'язків у лексико-семантичних парадигмах, а також спільні ознаки їх структурної організації. Це підтверджує доцільність виділення лексики пастухування як окремої системно зорганізованої тематичної групи. Внаслідок ареалогічного аналізу виділено діалектні зони поширення лексики пастухування у гуцульському діалекті, зокрема, північно-центральну, средньо-центральну, південно-центральну, західну, східну та південно-східну. Виявлено міжмовні та міждіалектні зв'язки, а також паралелі пастушої лексики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.5 + Ш141.4-67
Шифр НБУВ: РА319035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Романів О.Я. 
Медико-географічні основи здоров'я дитячого населення (на матеріалах Хмельницької області): Автореф. дис... канд. геогр. наук.: 11.00.02 / О.Я. Романів ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Детально проаналізовано здоров'я дитячого населення Хмельниччини з урахуванням впливу низки чинників довкілля. Розроблено теоретичні засади та методику оцінки медико-географічного ризику на базі ймовірнісного аналізу. Представлено інтегральне медико-географічне районування території області. Розроблено методику комплексного дослідження здоров'я дитячого населення регіону. Запропоновано математико-картографічні та математичні моделі процесів у системі "дитяче здоров'я - середовище" для Хмельницької області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА324382

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Фляк М.М. 
Моральнісне підгрунтя галицької педагогіки 30-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.07 / М.М. Фляк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Встановлено, що головні тенденції та особливості розвитку національної освіти в Галичині, були обумовлені сформованими упродовж віків ідеалами та національними традіціями народу. Розкрито зміст і шляхи формування моральнісного підгрунтя галицької педагогіки 1930-х рр., які полягають у моральних нормах, що базувалися на засадах загальнолюдської та національної моралі; національній освіті, наповненій пріоритетними ідеалами - любов до Бога та Батьківщини та національній традиції, що є частиною духовного життя народу та була стрижнем ідентичності галицької спільноти. Доведено, що націоналізація школи (відкриття українських класів у польських школах та створення українських шкіл), організація громадських утворень "Просвіта", "Рідна школа", "Підойма", "Українське педагогічне товариство", "Наукове товариство імені Т.Шевченка", "Українська бесіда", юнацьких утворень "Пласт", "Січ", "Сокіл", "Луг", "Боян" тощо, була засобом морального виховання. Аргументовано, що цінності - добро, любов, надія, милосердя, віра мають стати пріоритетним началом у сучасній переорієнтації індивіда та домінантою морально-духовної культури усього людства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)61 + Ю752.1:Ч30 +
Шифр НБУВ: РА322780

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського