Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Тематичний інтернет-навігатор (4)Наукова електронна бібліотека (108)Реферативна база даних (382)Книжкові видання та компакт-диски (177)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІЙСЬКОВИЙ$<.>+<.>K=КОРАБЕЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Себта Т.М. 
Архівні джерела про українські культурні цінності, вивезені нацистами в роки ІІ світової війни: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.М. Себта ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Комплексно і глибоко проаналізовано маловідомий досі великий масив архівних джерел щодо діяльності Айнзацштабу рейхсляйтера Розенберга в Україні та долі вивезених ним українських культурних цінностей під час Другої світової війни. Об'єктом дослідження є архівні комплекси документів Айнзацштабу (1940 - 1945 рр.) та Мюнхенського центрального збірного пункту Американської військової адміністрації в Німеччині - Мюнхенська картотека мистецьких об'єктів (1945 - 1952 рр.), т.зв. "Транспортні списки" (1946 - 1948 рр.), а також перелік культурних цінностей, що надійшли з Мюнхенського центрального збірного пункту СРСР протягом 1945 - 1962 рр. Вперше було порівняно три великі архівні комплекси документів Айнзацштабу, що зберігаються у Києві (Центральний державний архів вищих органів влади та управління України, ф.ф.3674, 3676), Москві (Російський державний військовий архів, ф.1401-К) та Берліні (Bundesarchiv Berlin, ф.NS-30), а також описано та проаналізовано можливі шляхи повернення українських культурних цінностей - комплексу документів Мюнхенського центрального збірного пункту, які зберігаються в Бундесархіві в м.Кобленці (ф.В-323).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)622 + Т3(4УКР)622.8,01
Шифр НБУВ: РА308929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Голубко В.Є. 
Військове будівництво в Україні періоду Центральної Ради: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.Є. Голубко ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. — Л., 1998. — 32 с. — укp.

У дисертації досліджується військовий український національно-визвольний рух та будівництво Збройних Сил України після повалення самодержавства в Росії до першої чверті 1918 р. Аналізується політика Центральної Ради, уряду УНР, українських партій та їх чільних діячів щодо ролі національних Збройних Сил у державному будівництві України, у захисті її суверенитету, етапи військового будівництва та створення регулярних Збройних Сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-32

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Морушко О.О. 
Військовий аспект діяльності польських партій Королівства Польського і Галичини напередодні та на початку Першої світової війни: автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / О.О. Морушко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему польської присутності на теренах Російської імперії на початок Першої світової війни й основні причини підтримки царської Росії на початку війни переважною частиною польської знаті та впливовою Народно-демократичною партією. Розкрито основні аспекти проавстрійської позиції Польської партії Соціалістичної - "Фракції революційної", відтворено історію розвитку польських парамілітарних формувань на теренах Галичини напередодні Першої світової війни. Висвітлено антивоєнну позицію Соціал-демократичної партії Королівства Польського і Литви та Польської партії Соціалістичної-лівиці напередодні та на початку Першої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)52 + Т3(4УКР331)52 +
Шифр НБУВ: РА365234

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Славутич Є.В. 
Військовий костюм в Гетьманщині: історико-уніформологічне дослідження: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Є.В. Славутич ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено історію костюму збройних сил Української козацької держави (1648 - 1783 рр.) з залученням значного за обсягом масиву джерел, а саме: писемних, зображальних і речових матеріалів з державних архівосховищ, біліотечних зібрань і музейних колекцій України та Російської Федерації. Визначено основні етапи розвитку службових строїв всіх військових формувань Гетьманщини та розглянуто його специфіку у козацьких полках і найманих формуваннях. Здійснено детальну наукову реконструкцію всіх різновидів олягу та спорядження гетьманського війська, установлено їх походження. Показано функціональне призначення окремих елементів і виявлених конструктивних особливостей. Розглянуто порядок і форми забезпечення українського війська обмундируванням, зброєю та спорядженням. Проаналізовано основні рушійні фактори та події, що визначили напрямки розвитку службових строїв гетьманського війська та системи їх постачання. Визначено нормативно-правову базу реформувань у сфері обмундирувння, озброєння та спорядження. Розглянуто особливості і ступінь реалізації реформ. Установлено й уточнено зміст всіх місцевих українських назв і понять з вітчизняної уніформології XVII - XVIII ст. Наведено їх тлумачення у вигляді словника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-7 + Ц4,8(4УКР)243.6 г +
Шифр НБУВ: РА358378

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Василенко С.В. 
Військові втручання СРСР у внутрішні справи сусідніх європейських держав у 50 - 60-х роках XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / С.В. Василенко ; Нац. акад. оборони України. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Досліджено воєнно-політичний та військовий аспекти військових втручань СРСР у внутрішні справи Угорщини 1956 р. та Чехословаччини 1968 р. Виявлено спільні риси й особливості у причинах, політичному змісті, характері та наслідках цих втручань. Узагальнено досвід застосування військ і опору їх діям під час вторгнень, розроблено рекомендації щодо урахування цих уроків за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)63-681 + Ц35(2)63 +
Шифр НБУВ: РА338391

Рубрики:

      
6.

Футулуйчук В.М. 
Військово-патріотичне виховання у Галицькій армії: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.М. Футулуйчук ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 18 с. — укp.

На основі джерелознавчого аналізу архівних документів, науково-історичних праць, мемуарів громадсько-політичних та військових діячів ЗУНР, матеріалів армійської преси проаналізовано військовий вишкіл і патріотичне виховання особового складу Галицької армії у 1918-1920 рр. Узагальнено форми і методи ідеологічної, культурно-освітньої роботи у війську, їх вплив на формування високих морально-бойових якостей стрілецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР33)і:611/612

Рубрики:

      
7.

Забзалюк Д.Є. 
Душпастирська служба українських військових формацій першої половини ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Д.Є. Забзалюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Грунтовно проаналізовано архівні документи та наукові літературні джерела та висвітлено процес формування українського військового священицтва у перших національних частинах XIX ст. та у легіоні Українських Січових Стрільців у складі австрійської армії у роки Першої світової війни 1914 - 1918 рр. Вивчено організацію, структуру та діяльність православного військового духовенства козацького війська, Збройних сил Центральної Ради, Української Держави, Української Народної Республіки за доби національно-визвольних змагань 1917 - 1921 рр. Досліджено й охарактеризовано військовий і правовий статус польового духівницва Галицької армії Західно-Української Народної Республіки, проаналізовано його організацію та структуру, форми та методи діяльності, стосунки з православними панотцями Армії УНР у визвольних війнах 1918 - 1920 рр. Зроблено спробу показати організацію забезпечення релігійних потреб вояків українських формацій Другої світової війни. Об'єктивно охарактеризовано діяльність капеланів української Повстанської Армії у роки II Світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)42 + Ц4,8(4УКР)1:61 +
Шифр НБУВ: РА351009

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Горобець В.М. 
Зворотне розсіяння радіохвиль НВЧ та НЗВЧ діапазонів корабельними хвилями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.М. Горобець ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне дослідження особливостей зворотного розсіяння радіохвиль гідродинамічними утвореннями, що виникають під час руху надводних об'єктів. Вивчено вплив цих особливостей на енергетичні, статистичні, спектральні та часові характеристики зворотного розсіяння. Описано характеристики сигналів, розсіяних гідродинамічними утвореннями від надводних об'єктів, що рухаються, а саме: доплерівські спектри та ефективна поверхня розсіяння (ЕПР). Запропоновано модель фізичних розсіювачів, які можуть вносити суттєвий вклад у сумарний розсіяний сигнал. Показано, що для суден з гідростатичним способом підтримки під час руху на межових швидкостях під нульовими курсовими кутами основними розсіювачами є саме судно та корабельні хвилі, що обрушуються. Енергетичні доплерівські спектри сигналів від корабельних хвиль, що обрушуються, для таких суден залежать від їх швидкості та курсового кута. Наведено результати сигналів, розсіяних різними ділянками даних хвиль залежно від фази її розвитку. Створено модель зворотнього розсіяння радіохвиль корабельними хвилями, що обрушуються. Показано, що у разі обрушення корабельної хвилі зворотне розсіяння надвисокочастотних та надзвичайновисокочастотних сигналів обумовлено частками крапельно-бризкової фракції, яка генерується корабельною хвилею поблизу корпуса судна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019.54 +
Шифр НБУВ: РА346734

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Кириченко В.О. 
Зворотнє розсіювання електромагнітного поля об'єктами на поверхні моря у НВЧ і КВЧ діапазонах при ковзаючих кутах опромінення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.О. Кириченко ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2000. — 14 с. — укp.

Досліджено характеристики поля електромагнітних хвиль міліметрового та сантиметрового діапазонів над морською поверхнею у випадку кутів ковзання, близьких до нуля, висотах розташування об'єкта дослідження, близьких до висоти морських хвиль, і малих висотах розташування антен радіолокаційних станцій. Наведено оцінки впливу значних затінень, що існують за малих кутів ковзання, на статистику флуктуацій множника ослаблення. З'ясовано особливості поляризаційних характеристик і структури спектрів радіолокаційного відбиття від морських хвиль та об'єктів малого розміру на морській поверхні (моторних, веслових і вітрильних човнів, буїв тощо) за малих кутів ковзання. Розроблено алгоритми і програмні засоби для вивчення динаміки зміни спектрів відбиття у часі. Вивчено характеристики радіолокаційного відбиття міліметрового та сантиметрового діапазонів від збурень на морській поверхні, що утворюються від руху суден ("корабельної хвилі"), розроблено моделі для їх опису. Оцінено можливості використання особливостей розсіювання електромагнітних хвиль міліметрового та сантиметрового діапазонів корабельними хвилями для поліпшення радіолокаційного спостереження судна і визначення параметрів його руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.7 + З841.1
Шифр НБУВ: РА309536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Попов М.А. 
Зниження інтенсивності пожежі у корабельних приміщеннях методом вакуумування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / М.А. Попов ; Укр. НДІ пожеж. безпеки. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено технологію пожежогасіння в герметичних приміщеннях кораблів та суден шляхом використання можливості вакумувати аварійне приміщення за допомогою енергетичних установок. Розроблено та експериментально підтверджено математичну модель, що описує теплообмін між дзеркалом горючої рідини, полум'ям і навколишнім середовищем у процесі дифузійного горіння та погасання рідин за зниженого тиску. Теоретично визначено й експериментально підтверджено умови припинення дифузійного горіння вуглеводневих рідин за зниженого тиску, аналітичні залежності інтегрального тепловиділення від дифузійного полум'я для палив ТС-1 та Л, аналітичні залежності відносної тривалості дифузійного горіння вуглеводневих рідин у герметичному об'ємі від початкових параметрів газового середовища та рідини, величини значень тиску (у діапазоні від атмосферного до 13,3 кПа). Досліджено вплив ефекту кипіння на процес дифузійного горіння рідини. Встановлено, що корабельні дизелі можуть знижувати тиск до 67 - 69 кПа, за якого інтегральне тепловиділення від палива ТС-1 зменшується в 1,5 рази та у 2 рази - для дизельного палива Л.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42 н68 +
Шифр НБУВ: РА330458

Рубрики:

      
11.

Цубенко В.Л. 
Історія Новоросійського (Херсонського) військового поселення кавалерії. 1817 - 1857 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Л. Цубенко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2003. — 17 с. — укp.

На підставі архівних джерел та аналізу історичної літератури висвітлено історичні умови виникнення поселення, його адміністративний та військовий устрій, соціально-економічні процеси, що відбувались у поселенні протягом усього періоду його існування. Запропоновано періодизацію процесу формування Новоросійського військового поселення кавалерії, проаналізовано динаміку чисельності його населення, майнове розшарування військових поселенців, розкрито причини соціальних конфліктів, їх характер і форми, визначено роль та значення поселення в заселенні й економічному освоєнні Південної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХЕР)47-2 +
Шифр НБУВ: РА327138

Рубрики:

      
12.

Конопка Н.О. 
Малоросійський військовий губернатор Микола Григорович Рєпнін: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.О. Конопка ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення архівних і опублікованих джерел та історіографічних аспектів проаналізовано головні етапи життя та діяльності М.Г.Рєпніна на тлі суспільно-політичних і культурних процесів початку XIX ст. з урахуванням його внеску в ці процеси та впливу діяльності даної історичної постаті на суспільно-політичне та культурно-громадське життя українських земель у складі Російської імперії. Його багаторічна діяльність відповідала російському державному курсу, але водночас відзначалася певною специфікою, зважаючи на своєрідність входження малоросійських губерній до російської держави. Значну увагу приділено головним напрямам діяльності М.Г.Рєпніна. Проаналізовано та підсумовано спроби військового губернатора відновити права колишнього українського шляхества, його дії щодо створення добровільного козацького війська. Висвітлено відношення М.Г.Рєпніна до масонського та декабристського рухів. Розглянуто діяльність військового губернатора щодо сільського та міського населення малоросійських губерній. Висвітлено його вплив на громадсько-культурні процеси, що відбувалися на цих територіях. Визначено коло осіб, що здійснювали вплив на формування світоглядних позицій генерал-губернатора та зумовлювали певну специфіку його управління українськими землями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-8 Рєпнін М. +
Шифр НБУВ: РА356686

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Невзоров 
Методика визначення залишкового ресурсу сучасних радіоелектронних засобів озброєння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 20.02.14 / Андрій Володимирович Невзоров ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. Військовий ін-т. — К., 2005. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц571.43-924 в623.5 + Ц57,8(4УКР)43
Шифр НБУВ: РА349263

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Олійник З.В. 
Національна політика більшовиків в Україні в 1917 - 1920 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / З.В. Олійник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

У хронологічній послідовності проаналізовано тактичний курс РСДРП(б)-РКП(б) щодо самовизначення України, формування новоімперських ідеологічних штампів, насадження радянського режиму. Досліджено методи встановлення більшовицької диктатури в Україні - ідеологічний, військовий, політичний. Доведено, що більшовики закріпили свою владу за допомогою російської Червоної армії, надзвичайних революційних органів, місцевих більшовиків. Відзначено, що під тиском зовнішньополітичних обставин, успіхів і прорахунків у боротьбі національно-свідомих українських сил, московський партійний центр змушений був погодитися на офіційне визнання незалежності України, однак, їй було нав'язано систему радянської влади, знищено її національний суверенітет та включено до складу СРСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)61-56
Шифр НБУВ: РА320647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Дроговоз В. А. 
Патріотично-військове виховання студентської молоді в освітньо-виховному просторі університету: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / В. А. Дроговоз ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність, специфіку й особливості патріотично-військового виховання студентської молоді. Розроблено організаційно-педагогічну систему патріотично-військового виховання студентської молоді, використано патріотично-військовий виховний потенціал освітньо-виховного простору університету з урахуванням регіональних військово-патріотичних традицій рідного краю. Уточнено сутність поняття "патріотично-військове виховання", подальшого розвитку набули ідеї виховання національного самоусвідомлення особистості студента, зміст, форми та методи патріотично-військового виховання в університетському освітньо-виховному просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.352.133 + Ц4(4УКР)915.2
Шифр НБУВ: РА377627 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Коваленко Д.В. 
Педагогічні основи етико-правової підготовки майбутнього офіцера в умовах вищого військового навчального закладу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Д.В. Коваленко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено сутнісні характеристики етико-правової підготовки курсантів у вищих військових навчальних закладах як складової професійної підготовки майбутніх офіцерів. Розроблено й апробовано модель етико-правової підготовки курсантів, що включає мотиваційно-ціннісний, когнітивний, операційно-діяльнісний та нормативно-рефлексивний компоненти. Науково обгрунтовано й експериментально перевірено технології організації навчально-виховної діяльності майбутніх офіцерів у процесі етико-правової підготовки. Уточнено зміст понять "норма", "вимога", що висуваються до офіцера за умов військово-професійної діяльності, а також "військовий обов'язок", "відповідальність офіцера" та "військова честь" в аспекті нормативної регламентації. Визначено критерії та показники готовності курсанта до реалізації морально-правової поведінки у військово-соціальному середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)301 + Ц4,8(4УКР)391.1-3:Х + Ю942-8 +
Шифр НБУВ: РА344253

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Чорний О.В. 
Підготовка спеціалістів для морського флоту в Україні в останній чверті XVIII - на початку ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Чорний ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості організації професійної підготовки спеціалістів для морського флоту в Україні в останній чверті XVIII - на початку XX ст. Визначено історичні передумови появи перших морських навчальних закладів на півдні України, проаналізовано особливості функціонування училищ та шкіл морського відомства в епоху вітрильного флоту, які визначалися принципами комплектування корабельних екіпажів наприкінці XVIII - у першій половині XIX ст. Доведено, що професійна освіта моряків за доби парового флоту формувалася під впливом запровадження чіткої схеми комплектування військового та комерційного флоту лише випускниками морських училищ, шкіл та класів. Охарактеризовано устрій навчальних закладів морського профілю, зокрема, визначено їх правовий статус, розглянуто систему управління та фінансування. Показано важливу роль морських освітніх установ Південної України у справі забезпечення військового та комерційного флоту, морехідних товариств і компаній кваліфікованими спеціалістами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц66,8(4УКР)-3 +
Шифр НБУВ: РА353584

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Старіцин О.В. 
Правові основи служби кримських татар у військових формуваннях Російської імперії (1784 - 1917 рр.): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Старіцин ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено законодавчі та підзаконні акти, на підставі яких здійснювалася служба кримських татар у військових формуваннях Російської імперії у 1784 - 1917 рр., виявлено особливості її проходження. Обгрунтовано правові засади служби усіх кримськотатарських військових формувань, що створювалися протягом даного періоду: Таврійських татарських дивізіонів бешлейського війська в Криму (1784 - 1796 рр.); кримських кіннотатарських полків (1806 - 1812 рр.); лейб-гвардії кримськотатарських підрозділів (1827 - 1890 рр.) за умов дії акту про загальний військовий обов'язок (1869 - 1917 рр.). З'ясовано, що специфіка проходження військової служби кримських татар полягає у виконанні кримськотатарськими формуваннями не стільки воєнних (бойових) дій, скільки охоронних, прикордонних, фельд'єгерських, каральних, які були домінуючими у мирний час аж до введення загальної військової повинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4РОС-6КРМ=ТАТ)5-523.9 + Х2(4РОС-6КРМ=ТАТ)5-523.9 + Х2(4РОС-6КРМ=ТАТ)5-523.9
Шифр НБУВ: РА354489

Рубрики:

      
19.

Варнашова 
Православний військовий храм: соціально-філософський аналіз становлення і функціонування: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Олена Федорівна Варнашова ; Таврійський національний ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*668 + Ц4,8(4УКР)42
Шифр НБУВ: РА352413

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Камалов Р.Х. 
Реформування системи управління стоматологічним забезпеченням Збройних Сил України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / Р.Х. Камалов ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано, розроблено та впроваджено систему оптимізації управління стоматологічним забезпеченням Збройних Сил (ЗС) України за умов реформування військово-медичної служби. Доведено необхідність запровадження якісно нової системи стоматологічного забезпечення військовослужбовців і ветеранів військової служби на проміжку: медичний пункт військової частини - медична рота з'єднання - військовий госпіталь Оперативного Командування - Центральна стоматологічна поліклініка МО України, що відповідає вимогам єдиного медичного простору за умов військового горизонту. Визначено складові медичної, економічної та соціальної ефективності впровадження якісно нової системи оптимізації стоматологічної допомоги в ЗС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)286.6 к + Ц7,8(4УКР)6-2 +
Шифр НБУВ: РА347764

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського