Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (14)Тематичний інтернет-навігатор (9)Наукова електронна бібліотека (253)Реферативна база даних (1101)Книжкові видання та компакт-диски (817)Журнали та продовжувані видання (70)
Пошуковий запит: (<.>K=БУДІВНИЦТВО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 165
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дорошенко Л.І. 
Ареалогія будівельної лексики східнополіського діалекту: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.І. Дорошенко ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 1999. — 19 с. — укp.

У роботі досліджена ареалогія лексики українського східнополіського діалекту, яка відтворює ідеографічну сферу "традиційне сільське будівництво". Запропоновано нову класифікацію досліджуваного ареалу на підставі вперше створеного регіонального лексичного атласу окремої тематичної групи лексики. З'ясовано відношення внутрішньосхіднополіської діалектної диференціації за даними будівельної лексики до діалектного членування цього ареалу, здійсненого на підставі фонетичних та морфологічних рис. Докладно розглянуто зв'язки (контактні й дистантні) східно-поліського діалекту з іншими говорами східнослов'янського континууму в межах лексики, що відбиває традиційне сільське будівництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-677.1

      
2.

Слюсаренко П.М. 
Армія Української Народної Республіки в умовах боротьби за українську державність (вересень 1919 - листопад 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / П.М. Слюсаренко ; Нац. акад. оборони України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено будівництво армії Української Народної Республіки (УНР) під час боротьби за українську державність за умов військової співпраці з Польською Республікою. Визначено концептуальні засади створення структур військового керівництва нового зразка, а саме: Вищої Військової Ради, Військового міністерства, Генерального штабу, Генеральної інспекції, штабів дієвої армії. Виявлено характерні риси реформування військових установ, з'єднань і частин УНР. Розвинуто положення щодо розкриття особливостей бойової діяльностї армії УНР за умов боротьби за українську державність під час спільних дій з Військом Польським. Здійснено поетапний аналіз бойової діяльності української армії та досліджено частину повстанського руху, з яким вона координувала свої дії під час Зимового походу та російсько-польської війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)132 + Т3(4УКР)612-54 +
Шифр НБУВ: РА348190

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Махер Ш.О. 
Будівництво на грунтах, які набухають (в умовах Сірійської Арабської Республіки): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Ш.О. Махер ; Держ. НДІ буд. конструкцій. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано властивості глинистих грунтів, що набухають. Висвітлено методи розрахунку основ і будинків з урахуванням особливостей даних грунтів та умов експлуатації. Описано фізичні, фізико-хімічні та механічні властивості регіональних грунтів. Визначення НДС системи будинок - фундамент - основа з урахуванням впливу набухання грунту виконано для розрахунку схеми у вигляді балки на пружній основі, представлено моделлю Власова - Леонтьєва, що має властивості до набухання, для якої одержані системи диференціальних рівнянь та їх апроксімація методом кінцевих різниць для різних випадків розподілу жорсткості балки та вологості грунту та для схеми, в якій будинок представлений просторовою оболонкою, фундамент - системою перехресних балок, а основа - окремими елементами кінцевої жорсткості та моделлю Власова-Леонтьєва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.251
Шифр НБУВ: РА319476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Рудь К.М. 
Вдосконалення системи управління витратами будівництва як фактор зниження його собівартості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / К.М. Рудь ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розробки цілісної методології управління витратами на всіх етапах реалізації інвестиційного проекту. Особливу увагу приділено розробці методики виявлення та встановлення системного взаємозв'язку між економічними елементами витрат і елементами організаційної структури, а також методиці групування витрат за економічними елементами. Розроблено якісну (нормативну) модель групування витрат. Наведено методику оптимізації елементів витрат на базі динамічного програмування. Запропоновано методичні рекомендації практичного використання методології управління витратами залежно від організаційної структури управління будівництвом, а також методи управління витратами на етапі формування кошторисних і фактичних показників собівартості будівельної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)310-862
Шифр НБУВ: РА318216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Савенков В.В. 
Великобританія та проблема будівництва Суецького каналу: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.В. Савенков ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему формування зовнішньої політики Великобританії у взаємозв'язку з будівництвом Суецького каналу. Розглянуто історію розвитку східних комунікацій Великобританії, основні передумови виникнення "суецької проблеми". Головну увагу приділено вивченню особливостей процесу формування зовнішньополітичного курсу Великобританії стосовно будівництва нової лінії міжнародних комунікацій. Виявлено баланс сил і характер боротьби у бритаських правлячих колах щодо "суецької проблеми". Проаналізовано роль парламенту та преси у цьому процесі, виділено основні етапи британської політики, що стосувалася будівництва Суецького каналу у 1854 - 1869 рр. Зроблено висновок, що ця політика була недалекоглядною, а відкриття Суецького каналу в 1869 р. стало свідченням тимчасової поразки британської дипломатії у боротьбі за перевагу на Близькому Сході. Відзначено, що відновити свої позиції у цьому регіоні Великобританія змогла вже на наступному етапі - після окупації Єгипту в 1882 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)52-6 + Т3(6ЕГИ2) +
Шифр НБУВ: РА338173

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Голубко В.Є. 
Військове будівництво в Україні періоду Центральної Ради: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.Є. Голубко ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. — Л., 1998. — 32 с. — укp.

У дисертації досліджується військовий український національно-визвольний рух та будівництво Збройних Сил України після повалення самодержавства в Росії до першої чверті 1918 р. Аналізується політика Центральної Ради, уряду УНР, українських партій та їх чільних діячів щодо ролі національних Збройних Сил у державному будівництві України, у захисті її суверенитету, етапи військового будівництва та створення регулярних Збройних Сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-32

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Вус О.В. 
Військово-інженерне забезпечення оборонної політики Візантії у Північному Причорномор'ї (кінець IV - початок VII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Вус ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

З використанням джерельних матеріалів досліджено військово-інженерну практику візантійського уряду у Північному Причорномор'ї наприкінці IV - на початку VII ст. Після того, як Кримський і Таманський півострови увійшли до сфери інтересів Візантії, ромеї розгорнули масштабне військове будівництво з метою створення інженерного прикриття головних форпостів імперії (Херсона та Боспору) і населеного візантійськими союзниками Південно-Західного Криму ("країни Дорі"). Ромеї відновили укріплення приморських фортець, утворили систему інженерної оборони на південному узбережжі півострова та звели захисний рубіж на межі Кримських гір і степу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)441-6 +
Шифр НБУВ: РА348836

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Нестеренко Л.О. 
Волосне управління в Чернігівській губернії у першій половині ХІХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.О. Нестеренко ; Черніг. держ. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2009. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено процес утворення волостей Чернігівської губернії та їх реформування у першій половині XIX ст. Охарактеризовано систему проведення виборів членів волосних правлінь. Розглянуто посадовий склад службовців волосних правлінь губернії, порядок їх призначення на посади, умови роботи та звільнення. Проаналізовано діяльність членів волосних правлінь і суду, розглянуто основні види зловживання посадовим становищем. Визначено джерела формування волосних бюджетів. Вперше досліджено матеріальні витрати з волосних бюджетів Чернігівської губернії на оплату праці чиновників волосних і сільських правлінь, будівництво та ремонт адміністративних споруд і господарські витрати. Висвітлено діяльність волосних правлінь губернії щодо виконання населенням державного відомства натуральних повинностей: підводної, шляхової, рекрутської, етапно-арештантської, постової. Висвітлено внесок волосних правлінь у становлення державної кваліфікованої медицини й освіти на селі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕН)472-5 +
Шифр НБУВ: РА369117

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Мацелюх Н.П. 
Вплив податків на процеси ціноутворення в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.П. Мацелюх ; Акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Розглянуто концептуальні основи побудови податкової політики та економічну сутність "податкового компромісу". Запропоновано використання триполюсної моделі узгодження інтересів для формування податкової політики. Досліджено особливості реалізації функцій податків через механізми ціноутворення, уточнено класифікацію податків залежно від їх ступеня впливу на ціни та розроблено методику оцінки впливу ставок податків на ціни. Висвітлено проблеми перекладання податків, проведено комплексний аналіз впливу діючої системи оподаткування на ціноутворення в Україні за умов високоеластичного та низькоеластичного попиту. Здійснено аналіз впливу даної системи на ціни в аспекті видів економічної діяльності, які сконцентровані в чотири групи - базові галузеві промисловості, обробна промисловість та будівництво, сільське господарство та сфера послуг. Обгрунтовано основні напрямки реформ в оподаткуванні з метою рівномірного розподілу податкового навантаження між провідними галузями народного господарства. Наведено підходи щодо вдосконалення податкової політики на підставі реалізації функцій податків через механізми ціноутворення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + У9(4УКР)0-861 +
Шифр НБУВ: РА325556

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Власюк І.М. 
Вплив столипінської аграрної реформи на соціально-економічний розвиток Правобережної України (1906 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.М. Власюк ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему впливу столипінської аграрної реформи на розвиток сільського господарства, промисловості, торгівлі та транспорту Правобережної України. Розглянуто значну кількість архівних, опублікованих джерел, наукової літератури. Вперше проведено комплексне дослідження змін у соціально-економічному розвитку даного регіону. Проаналізовано особливості реалізації реформи на Правобережжі: зміни у землеробстві та тваринництві; впровадження агрономічних заходів у селянських господарствах, урожайність сільськогосподарських культур; окремі аспекти розвитку системи дрібного кредиту; діяльність підприємств харчової та переробної промисловості, сільськогосподарського машинобудування, металообробної галузі, промисловості з випуску будівельних матеріалів; зрушення у внутрішній торгівлі (у тому числі збутова діяльність селянських кооперативів); транспортні перевезення та розвиток окремих видів транспорту (комісійно-позичкові операції під зернові вантажі на залізничному транспорті, будівництво складських приміщень, рейкових під'їзних шляхів; підвищення уваги земств до стану доріг). Доведено взаємозв'язок та взаємовплив між різними галузями народного господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)523-21 + Т3(2)523-211
Шифр НБУВ: РА310293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Асташкіна О.А. 
Геофізичний моніторинг геологічного середовища на техногенно-навантажених територіях: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.05 / О.А. Асташкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано сучасні підходи щодо організації систем моніторингу за розвитком небезпечних геологічних процесів на техногенно-навантажених територіях. Розроблено динамічну геолого-геофізичну модель крейдяної товщі та перекриваючих її дисперсних грунтів. Проаналізовано сучасний стан крейдяних і дисперсних грунтів на проммайданчику Рівненської атомної електростанції (РАЕС). Проведено оцінку достовірності прогнозу стану крейдяних і дисперсних грунтів на проммайданчику РАЕС станом на 2010 р. і побудовано карту прогнозу до 2015 р. Визначено рівень грунтових вод на основі даних геофізичного моніторингу для даної території. Проведено статистичне моделювання рівня грунтових вод у 3D варіанті. Розроблено базу даних природних умов для кадастру майданчиків під будівництво нових енергоблоків АЕС. Обгрунтовано комплекс геофізичних методів для вирішення інженерно-геологічних завдань у разі будівництва висотних будинків на прикладі окремих будівельних майданчиків м. Київ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.4
Шифр НБУВ: РА374969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Паливода К.В. 
Грошові ресурси та фінансові механізми капітального інвестування у житлове будівництво: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.08 / К.В. Паливода ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 38 с. — укp.

Досліджено еволюцію інвестиційного процесу під впливом сутнісних змін грошей і розроблено механізми формування грошово-фінансових ресурсів на житлове будівництво. З'ясовано, що інвестиції втратили матеріальну основу та набули ірраціональних характеристик. Доведено, що матеріальну сутність зберігають капітальні інвестиції як вкладення у нарощування національного багатства. Показано, що можливість створення грошей зробила емісію інвестиційним джерелом. Доведено, що мобілізація власних інвестиційних коштів та їх спрямування у житлове будівництво здатні забезпечити стабільне економічне зростання в Україні, внутрішній ринок збуту для національного виробника, зайнятість працездатного населення та знизити зовнішньоекономічну залежність економіки. Обгрунтовано оптимальні механізми акумуляції грошових ресурсів та їх спрямування на будівництво житла в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)315.441.20-56
Шифр НБУВ: РА372473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Антонюк Т.Д. 
Денаціоналізація системи відносин сім'ї і школи в умовах радянізації освіти в УСРР (20-ті - початок 30-х років XX століття): Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / Т.Д. Антонюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Проаналізовано вплив радянізації шкільництва на взаємини сім'ї та школи 1920 - 1930-х рр., а також на уніфікацію та денаціоналізацію освітньо-виховного процесу. До наукового обігу введено значну кількість неопублікованих малодосліджених матеріалів, які на тлі загальних тенденцій розвитку висвітлюють стосунки сім'ї та школи даного періоду. З використанням сучасних наукових методик висвітлено концепції основних ідеологів становлення радянської системи освіти. Здійснено порівняльно-історичний аналіз концепцій українського шкільництва часів Української революції та більшовицько-радянських, що були втілені в практику. Висвітлено характер протистояння, спричиненого трьома основними підходами до розвитку шкільництва у даний період, що передбачали: розвиток українського шкільництва на засадах національно-демократичних, закладених у проектах нової української школи періоду Української революції; формування української радянської школи за проектами українських радянських діячів, керівників Наркомосу УСРР, які певною мірою намагалися поєднати національні та інтернаціональні чинники; будівництво українського шкільництва за російськими радянськими зразками, з подальшою трансформацією в суто радянські. Висвітлено роль тотальної радянізації українського суспільства щодо розвитку шкільництва, що призвело до повної уніфікації системи освіти в межах СРСР та денаціоналізації шкільництва. Доведено, що теорія та практика стосунків сім'ї та школи мала негативні наслідки для подальшого розвитку шкільництва в Україні й формуванні світогляду дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Ч33(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА335604

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кришина Н.В. 
Діяльність німецької військової адміністрації в Україні у 1918 році: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.В. Кришина ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено діяльність німецької військової адміністрації в Україні у 1918 р. На підставі вивчення значного обсягу наукових джерел та наявної історіографії розглянуто процес утворення німецьким командуванням військово-адміністративної системи на українських землях. Висвітлено трансформацію німецької союзницької допомоги в окупаційну політику. Проаналізовано вплив німецької військової адміністрації на суспільно-політичне життя, а також політику урядів УНР та Української Держави. Показано участь німецьких військ в українсько-німецькому економічному співробітництві шляхом незаконних реквізицій і вивезення продовольства та сировини. Розкрито вплив німецької військової адміністрації на військове будівництво та державотворчі процеси в країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-3 +
Шифр НБУВ: РА343875

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Дроздова Н.В. 
Договір про надання фінансових послуг у цивільному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.В. Дроздова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз теоретичних і практичних питань стосовно регулювання договорів про надання фінансових послуг у цивільному праві України. Досліджено поняття фінансових послуг та договорів про їх надання, висвітлено проблеми співвідношення зазначених договірних зобов'язань з іншими суміжними правовими конструкціями у цивільному праві. Здійснено класифікацію договорів про надання фінансових послуг. Запропоновано поняття договору про надання даних послуг як довірчого (фідуціарного) правочину, згідно з яким послугонадавач (фінансова установа або у встановлених законом випадках інший суб'єкт господарювання) надає за попереднім замовленням послугоотримувача (клієнта) фінансову послугу на оплатних і професійних засадах. Розроблено практичні рекомендації щодо застосування цивільного законодавства до договорів про надання фінансових послуг, запропоновано розв'язання питань, що є спірними під час кваліфікації інвестиційних договорів на будівництво житла, відмежуванні договору банківського рахунку та інвестиційного договору на будівництво житла від суміжних правових конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.8 + Х839(4УКР)921.230.4 +
Шифр НБУВ: РА337957

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Осіюк В.О. 
Екзогеодинаміка території південного заходу Східно-Європейської платформи і питання інженерного захисту об'єктів та земель: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.07 / В.О. Осіюк ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2007. — 39 с. — укp.

На прикладі південного заходу Східно-Європейської платформи обгрунтовано теоретико-методологічні аспекти оцінки та прогнозування сучасної екзогеодинаміки платформних територій, що переважно складаються з дисперсних порід. Розроблено раціональну методику спеціалізованого оціночно-прогнозного картографування сучасної екзогеодинаміки платформних територій для обгрунтування схем інженерного захисту об'єктів і земель і організації моніторингу небезпечних геологічних процесів (НГП). Установлено просторово-тимчасові закономірності розвитку екзогенних геологічних процесів та їх геотехнологічних аналогів у різних частинах дослідженої території, що характеризуються певними інженерно-геологічними умовами внаслідок природних змін (переважно клімато-гідрологічних) і впливом техногенних (різним будівництвом і сільськогосподарським використанням) факторів. Установлено регіональні особливості поширення та тенденції розвитку екзогенних геологічних процесів протягом пліоцен-четвертинного часу з застосуванням методів палеогеографії та палео-геоморфології. Здійснено типізацію екзогеодинамічних обстановок і спеціалізоване інженерно-геологічне районування даної території за зонально-кліматичними, морфоструктурними і геолого-літологічними оцінками, що зумовлює різні види, парагенезис і активність екзогенних геологічних процесів. Розроблено науково-методичні засади організації та ведення моніторингу небезпечних геологічних процесів на території Республіки Молдова для конкретних типів екзогеодинамічних станів, зокрема системи контролю, оперативного прогнозування активності та керування розвитком НГП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д382 + Д59(45)0 +
Шифр НБУВ: РА351141

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Лагутіна З. В. 
Економічна безпека державного інвестування будівництва об'єктів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / З. В. Лагутіна ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено, що поняття "економічна безпека" адаптоване до будівельного проекту, що реалізується з залученням державних інвестицій, з урахуванням специфіки його операційної системи, змісту фаз і стадій інвестиційного циклу. Управління будівництвом на засадах забезпечення економічної безпеки державних інвестицій реалізують три моделі. Модель "Об'єкт ідентифікатор" обгрунтовує економічну доцільність участі або неучасті держави як інвестора в організації інвестування будівельних проектів. Модель "Бюджет-підряд-інвест" забезпечує вимоги держави як інвестора в процесі будівництва, через контроль використання інвестицій за їх освоєння організаціями-учасниками в процесі виконання проектно-пошукових, будівельно-монтажних і спеціальних робіт. Модель "Будальтернатива" - призначена для відбору, на багатокритеріальній основі, задовільного для держави варіанту ресурсно-календарної моделі управління будівництвом. Розроблено та впроваджено в практику рішення з організації тимчасових структур, які призначені для взаємодії інвестора з провідним виконавцем в процесі підготовки інвестування та реалізації будівельних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.531.21 + У9(4УКР)310-56-995
Шифр НБУВ: РА381002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Романютін І.А. 
Економічний механізм страхування ризиків іпотечного кредитування інвестицій в житлове будівництво: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / І.А. Романютін ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено структуру комплексної системи страхування ризиків іпотечного кредитування. Науково обгрунтовано взаємовідносини між основними суб'єктами цієї системи щодо інвестицій у житлове будіництво, а також їх основних структурних функцій. Досліджено питання формування послідовності здійснення страхових операцій у разі страхування ризиків іпотечного кредитування, а також розробки бізнес-плану для обгрунтування суми кредитної позики (майбутньої страхової ціни ризику), необхідної позичальнику та напрямків використання позики. Наведено економіко-математичну модель визначення страховї ціни ризику кредитора. Запропоновано метод комплексної оцінки рівня страхового ризику кредитора та позичальника, який передбачає застосування певних коефіцієнтів надійності згідно з групами: ринкової стійкості, фінансової стабільності, фінансового забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.7 +
Шифр НБУВ: РА336958

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Бичков О.П. 
Економічні механізми та фактори відтворення житла в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / О.П. Бичков ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Показано, що житлове будівництво в Україні розвивається повільно та не забезпечує населення житловою площею згідно з попитом на житло. Головними факторами відтворення житла в Україні є інвестиції, доходи населення, кредитоспроможність банків. Зауважено, що велике значення для обгрунтування наукових результатів щодо створення моніторингу відтворення житла має системний підхід. З його використанням створено економічні залежності між показником введення в експлуатацію житлових будинків і факторами та з'ясовано, що значний вплив на розвиток житлової сфери мають інвестиції, доходи населення та структури квартир у багатоквартирних будинках. Зазначено, що вартість житла у значній кількості регіонів України не має впливу на платоспроможний попит на житло, найменший розвиток житлової сфери відбувається за державної форми власності. У престижних регіонах України (Києві, Севастополі, Дніпропетровській області) попит на житло зростає незалежно від фактора підвищення ціни за 1 кв. м житлової площі. Зроблено висновок, що поступово відбувається розвиток ринкових відносин в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)315.441.2 + У9(4УКР)441.20-96 +
Шифр НБУВ: РА340105

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Батракова А.Г. 
Енергозберігаюче трасування автомобільних доріг з урахуванням екологічних і ергономічних вимог системи "людина - автомобіль - дорога - середовище": Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.11 / А.Г. Батракова ; Харк. держ. автомоб.-дорож. техн. ун-т. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено вирішення науково-технічної проблеми енергоощадження на етапі розробки проектів автомобільних доріг, спрямоване на економію паливних ресурсів, створення умов для екологічної безпеки автомобільних доріг, підвищення безпеки і поліпшення умов діяльності водія. Подано модель формування магістрального ходу за критерієм мінімуму енерговитрат у разі обмежень щодо капіталовкладень у будівництво. Обгрунтовано параметри моделі для різних рельєфів місцевості. Розроблено комплексний показник стану системи людина - автомобіль - дорога - середовище (ЛАДС). Запропоновано математичну модель формування траси, що забезпечує допустиме функціонування системи ЛАДС. Обгрунтовано параметри трасування за локальними координатами стану автомобіля, середовища, водія та інтегральним показником стану системи. Розроблено алгоритми трасування та програми автоматизованого розрахунку, методику формування траси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-022.3
Шифр НБУВ: РА313544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського