Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (25)Наукова електронна бібліотека (153)Реферативна база даних (2281)Книжкові видання та компакт-диски (1432)Журнали та продовжувані видання (165)
Пошуковий запит: (<.>K=БІОЛОГІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 51
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Матвєєв М.Д. 
Птахи родини Синицеві (Paridae) в умовах Поділля (структура популяцій, біологія розмноження, міжвидові зв'язки): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / М.Д. Матвєєв ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дається порівняльна характеристика репродуктивного періоду та деяких аспектів популяційної структури 4 видів синиць (Parus major, Parus caeruleus, Parus palustris, Parus ater), які гніздяться в природних та антропогенних ландшафтах Поділля. Розглядаються видовий склад, чисельність та ієрархічна структура різного роду змішаних зграй в позагніздові періоди року, а також досліджені особливості використання птахами кормових мікростанцій та висотних інтервалів просторової кормопошукової ніші, ширини та перекривання цих ніш.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.543.4 Pat*80,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Коваль Г.М. 
Систематика та біологія бактерій роду Klebsiella: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Г.М. Коваль ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Встановлено, що за складом поліамінів і клітинних жирних кислот і особливостями метаболізму K. planticola, K. terrigena і K. oxytoca більш близькі, ніж K. pneumoniae subsp. rhinoscleromatis і K. pneumoniae subsp. ozaenae, до K. pneumoniae subsp. pneumoniae. Наведені дані свідчать не на користь включення K. rhinoscleromatis і K. ozaenae у вид K. pneumoniae як підвидів. Суттєві відмінності у складі жирних кислот ліпополісахаридів K. pneumoniae subsp. pneumoniae, з одного боку, і K. planticola, K. terrigena і K. oxytoca, з іншого, підтверджують наявність певної філогенетичної відстані між ними і обгрунтовують виділення сапрофітних клебсієл в окремі види. У сапрофітних клебсієл виявлено антилізоцимну активність і ентомопатогенні властивості. Досліджено ряд аспектів стимулюючої дії клебсієл на ріст і розвиток корисних рослин. Встановлено присутність у штамів всіх видів клебсієл антигенів мімікрії (споріднених з еритроцитами людини) та їх втрату за умов вирощування у тканинах рослин. Одержані дані доповнюють уявлення про механізм адаптації клебсієл до екологічних ніш та їх пластичність як патогенів і асоціантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.151.18*80,022 + Е422.151.18*99,022
Шифр НБУВ: РА309986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Іванніков Р.В. 
Біологія розвитку видів роду ILaelia Lindl./i (iOrchidaceae Juss./i) в умовах оранжерейної культури та культури Iin vitro/i.: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Р.В. Іванніков ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2001. — 22 с.: рис. — укp.

Вивчено біологічні ритми росту та розвитку видів роду Laelia Lindl. за умов закритого грунту помірної зони та в культурі in vitro. Для більшості досліджуваних видів вперше визначено основні комплекси морфологічних ознак і схеми їх морфологічної будови. Підібрано живильні середовища та визначено умови культивування сіянців. Отримано кількісні характеристики епідермальної тканини листка. Досліджено якісний та кількісний склад пігментного комплексу. Проведено порівняльний аналіз анатомічних, морфологічних і біологічних особливостей дослідних рослин, розроблено оптимальні умови вирощування сіянців різних видів з урахуванням їх морфоекотипу. Вперше досліджено онтоморфогенез L. sincorana Schltr., L. lundii Rchb. f. et Warm., L. purpurata Lindl. та L. lobata Lindl. (Veitch.) у культурі in vitro. Розроблено технологію культивування сіянців, наведено оригінальні дані про шляхи підвищення адаптаційної здатності рослин у разі переведення стерильної культури до умов теплиць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.14*691 + П274.85-455
Шифр НБУВ: РА313340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Шевченко С.В. 
Репродуктивна біологія ряду цінних субтропічних плодових та декоративних рослин Криму: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.05 / С.В. Шевченко ; Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр УААН. — Ялта, 2001. — 33 с. — укp.

Здійснено порівняльне дослідження репродуктивної біології представників шести родин квіткових рослин (Annonaceae, Ericaceae, Anacardiaceae, Rhamnaceae, Davidiaceae, Oleaceae). Досліджено закономірності формування та будови елементів їх генеративної сфери, особливості насіннєвого відтворення. Вперше наведено ембріологічну характеристику Arbutus andrachne, Pistacia mutica, Davidia involucrata та істотно доповнено дослідження ембріології Asimina triloba, Zizyphus jujuba та Olea europaea. Визначено типи генеративних структур. Доведено висунуту гіпотезу про можливість подвійного шляху подальшого розвитку спорогенної тканини мікроспорангія та здатності її диференціюватися не лише в мікропороцити, але і в тапетум. Виявлено морфогенетичні кореляції у генезисі репродуктивних структур. Відзначено, що біологічна пластичність системи репродукції здійснюється системами несумісності та структурними особливостями квітки і має адаптивне значення. Підтверджено виділення роду Davidia в самостійну родину Davidiaceae та самостійного порядку Annonales. Встановлено явище гетеробатмії, яке свідчить, що еволюційні перетворення генеративної сфери відбуваються гетерохронно та не завжди співпадають з темпами еволюції інших морфологічних ознак, хоча і простежено тенденцію до прогресивної еволюції комплексу ознак. Висвітлено високу спеціалізацію елементів репродуктивної системи таксонів незалежно від їх філогенетичного рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*444*736(4Укр-4КРИ) + П278-275.8(4Укр-4КРИ) + П25-275.8(4Укр-4КРИ)
Шифр НБУВ: РА316094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Шанайда М.І. 
Репродуктивна біологія видів роду ISalix/I L. у зв'язку із зміною статі особин (в умовах Західного Поділля): Автореф. дис... канд. біол. наук / М.І. Шанайда ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.925.18*696(4РОС)
Шифр НБУВ: РА318448 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Магура Н.Л. 
Формування екологічних знань учнів професійно-технічних закладів освіти у процесі вивчення біології: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.Л. Магура ; АПН України. Ін-т педагогіки і психології проф. освіти. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано інтегративно-гуманітарний підхід до формування екологічних знань учнів професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ), які реалізуються у процесі вивчення біології. Сформульовано критерії добору екологічних знань для їх інтеграції зі змістом курсу біології, з урахуванням яких визначено вимоги до екологічних знань учнів ПТНЗ. Розроблено модель формування екологічних та біологічних знань учнів ПТНЗ з використанням курсу "Біологія з основами екології". Запропонована модель враховує специфіку професійно-технічної освіти, особливості біологічної та екологічної науки та базується на загальнопедагогічних вимогах сучасної освіти. Наведено методику вивчення інтегрованого курсу "Біологія з основами екології". Доведено педагогічну доцільність формування екологічних знань у межах інтегрованого курсу в ПТНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*80р(4УКР)2-31
Шифр НБУВ: РА317228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Барна М.М. 
Репродуктивна біологія видів і гібридів родини вербових (ISalicaceae/I Mirb.): Автореф. дис... д-ра біол. наук / М.М. Барна ; НАН України. Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного. — К., 2002. — 40 с. — укp.

Вивчено морфологічні та функціональні особливості репродуктивних структур, закономірностей морфогенезу генеративних органів, ембріології видів і гібридів родини Salicaceae та теоретичні та практичні аспекти гібридизації її видів. Розроблено класифікацію пагонів і бруньок, виділено 9 етапів органогенезу чоловічих і 12 жіночих квіток і суцвіть. На підставі результатів аналізу віддаленої гібридизації в родах Populus і Salix з використанням комплексних методів дослідження встановлено, що постійне магнітне поле напруженістю 500 Е та "намагнічена" вода з експозицією 30 с не погіршують, а навпаки, стимулюють метаболічні процеси в репродуктивних структурах. Теоретично та практично обгрунтовано застосування постійного магнітного поля та "намагніченої" води у віддаленій гібридизації видів родини Salicaceae для подолання бар'єрів міжвидової несумісності. Розроблено метод підбору батьківських форм для одержання гетерозисних гібридів і метод раннього прогнозування гетерозису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.925.18*736*60*33
Шифр НБУВ: РА317541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Гаврилюк М.Н. 
Орлан-білохвост в Україні: сучасний стан, біологія та охорона: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / М.Н. Гаврилюк ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано зміни чисельності орлана-білохвоста в Україні, висвітлено фактори, що на неї впливають. Встановлено сучасне поширення та чисельність на гніздуванні та місцях зимівлі. Розглянуто вимоги білохвостів до гніздових біотопів і гніздових дерев, особливості влаштування гнізд, фенологію гніздування. Досліджено продуктивність розмноження, залежну від кормової бази. Описано спектр живлення виду та визначено критерії вибору здобичі. Встановлено строки, інтенсивність і хорологію міграцій виду в країні. Вперше в Україні досліджено бюджети часу зимуючих орланів. Розроблено комплекс заходів щодо охорони виду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.522.2Acc*801.7*882(4УКР)
Шифр НБУВ: РА318358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
9.

Євтушенко А.В. 
Лігулідози риб (епізоотологія, біологія збудників, патогенез, розробка заходів боротьби): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / А.В. Євтушенко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено епізоотологію, біологію та екологію найбільш поширених збудників лігулідозів - Ligula intestinalis та Digramma interrupta, патогенез захворювань, розроблено заходи боротьби з лігулідозними інвазіями. Вперше отримано дані щодо перебігу епізоотичного процесу у разі лігулідозів риб у водоймах з різними гідробіологічними режимами, доповнено дані щодо строків дозрівання плероцеркоїдів L. intestinalis у додатковому хазяїні. Вивчено динаміку яйцепродукції зрілими гельмінтами, встановлено новий вид першого проміжного хазяїна у циклі розвитку L. intestinalis та D. interrupta. Розглянуто вплив лігулідозних інвазій на гематологічні та біохімічні показники крові, біологічні показники розвитку риб у водоймах з різними гідробіологічними режимами. Вперше встановлено фактори, що обумовлюють зміну поведінки інвазованих лігулідами риб. Визначено ефективність альбендазолу під час його застосування на ранній стадії інвазування риб збудниками лігулідозів. Розроблено методичні рекомендації щодо заходів боротьби з лігульозом та диграмозом риб у рибопромислових водоймах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.624.2 +
Шифр НБУВ: РА327073

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Фруктова Я.С. 
Диференціація навчання в профільних класах біологічного спрямування на матеріалах курсу "Загальна біологія": Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Я.С. Фруктова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 21 с.: табл. — укp.

Конкретизовано суть поняття "диференціація навчання" на сучасному етапі розвитку освітньої системи, окреслено його структуру. Визначено умови ефективної реалізації профільної спеціалізації навчання, досліджено стан організації та наведено рекомендації щодо організації диференційованого навчання біології у загальноосвітніх закладах України. Запропоновано методичну модель, яка дає змогу визначити цілі біологічної освіти стосовно старшої школи, функції біологічного курсу, принципи навчання, ядро біологічних знань, інтегровані комплекси навчального курсу, етапи навчання в межах даних комплексів, види навчально-пізнавальної діяльності учнів та продукти навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е. р(4УКР)21 +
Шифр НБУВ: РА325925

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Тимчишин Г.В. 
Біологія та особливості культури рододендронів (IRhododendron L./I) на Західному Поділлі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Г.В. Тимчишин ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 25 с.: рис. — укp.

Досліджено біологічні, мофрологічні, екологічні властивості 84-х видів, 2-х різновидів, 3-х форм, 3-х гібридів, 4-х культиварів (96-ти таксонів) рододендронів, інтродукованих у ботанічному саду Львівського національного університету ім. І.Франка. Установлено, що метамерна будова пагона рододендронів різних груп і серій однотипна, поздовжня симетрія є видоспецифічною та може використовуватись як об'єктивний критерій під час розв'язання питань таксономії даного роду. Відзначено, що ювенільний період у таксонів рододендрона різний: від 3 - 13 до 25-ти років (Rh. calophytum). Виявлено, що за умов Західного Поділля 58 таксонів плодоносять, продукують життєздатне насіння, яке визначається високою енергією проростання (60 - 90 %). Підібрано склад компонентів субстрату, необхідного для вирощування інтродукованих видів. Розроблено практичні рекомендації щодо культивування даних рослин. Проведено інтегральну числову оцінку життєздатності та успішності інтродукції видів рододендрона. Відібрано перспективні види для збагачення дендрофлори та використання в декоративному садівництві Західного Поділля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.925.21 Eri *852.121.41(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325642

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Шушківська Н.І. 
Біологія щитоносок бурякового агробіоценозу та обгрунтування захисних заходів проти них в умовах Центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / Н.І. Шушківська ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 16 с.: табл. — укp.

Вивчено особливості біології щитоносок бурякового агробіоценозу за умов Центрального Лісостепу України. Уточнено їх видовий склад. Виявлено 9 видів щитоносок, серед яких домінує Cassida nebulosa L., її кількість складає 93,7 %. Виявлено, що трофічні зв'язки з лободовими бур'янами дають змогу фітофагові уникнути контакту з токсичними рослинами цукрових буряків ранньої весни. З'ясовано, що характерним є кількісне збільшення особин у другу половину вегетації, а масова міграція комах на плантації цукрових буряків найбільш вірогідна з 20 червня до 24 липня. Вивчено вплив на щитоносок на певних етапах розвитку вологості середовища, температурного режиму й ентомофагів. Встановлено значення пошкодження щитоносками листкової поверхні на масу коренеплодів і їх цукристість. Вивчено ефективність дії деяких пестицидів у разі обробки насіння та обприскування посівів цукрових буряків проти Cassida nebulosa і C. nobilis L.. Зазначено, що у другу половину вегетації доцільно застосовувати діазинон - 60 % к.е. (2 л/га або 1,5 л/га), фастак - 10 % к.е. (0,1 л/га), нурел Д - 55 % к.е. (0,8 л/га) і шерпу - 25 % к.е. (0,1 л/га).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.251 Chr (4УКР) + П468.63(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА329896

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Шидловський І.В. 
Чайка (IVanellus vanellus/I L.) на заході України: біологія, динаміка чисельності, біотопічний розподіл: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / І.В. Шидловський ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше проведено детальний аналіз поширення чайки на західних територіях України та наведено загальну оцінку чисельності виду в регіоні. Здійснено порівняльне дослідження основних біологічних характеристик чайки за умов природних та антропогенних ландшафтів. Виявлено негативний вплив сільськогосподарських робіт на популяцію досліджуваного виду. Вперше для регіону на масовому матеріалі з використанням статистичних методів обробки даних проаналізовано особливості біотопічного розподілу чайки та виявлено основні чинники, що визначають чисельність і щільність гніздування виду. Досліджено репродуктивні показники, їх сезонну та географічну мінливість. Проаналізовано явище подвійних кладок у чайки. На основі аналізу морфологічних, нідологічних та оологічних характеристик обгрунтовано існування двох гніздових популяцій чайки на заході України: у межах лісової зони (Західно-українського та Малого Полісся) та в лісостеповій (на Поділлі та в передгірських районах Карпат і Буковині). Описано літні міграції досліджуваного виду. Вперше в Україні оцінено загальний бюджет часу та енергії, а також добову активність чайки у гніздовий період та під час міграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.527.2 Lar (4УКР) +
Шифр НБУВ: РА336117

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Журавель 
Рід Paeonia L. природної флори України (біологія, кількісно-популяційний аналіз, охорона): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Наталія Михайлівна Журавель ; НАН України; Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.925.12*852.119(4УКР) + Е522.925.12*88(4УКР)
Шифр НБУВ: РА337653

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Леонов С.В. 
Поширення, структура популяцій і біологія розмноження кримських молюсків роду IHelix/I (Gastropoda, Pulmonata): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / С.В. Леонов ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного вивчення морфології, анатомії, структури популяцій, екології, фенотипової мінливості та біології розмноження молюсків роду Helix у кримській частині їх ареалів. Показано, що поширення видів молюсків у Криму лімітується кліматичними чинниками та наявністю відповідних біотопів. Уточнено видові діагнози. Виявлено особливості будови статевої системи, які виключають можливість міжвидової гібридизації між H. albescens і H. lucorum, як передбачалося раніше. Показано, що мінливість розмірів і пропорцій черепашки, фенетична структура популяцій видів H. albescens і H. lucorum обумовлені географічними, кліматичними та біотопічними чинниками. Проаналізовано сезонні явища у житті H. albescens, виявлено особливості й оптимальні умови розмноження. Визначено характер зростання молоді цього виду. Установлено, що просторова структура природних популяцій H. albescens має агрегований характер. Зазначено, що сезонна динаміка розмірно-вікової структури популяцій H. albescens найбільшою мірою визначається кліматичними та біотопічними умовами. На підставі одержаних даних про поширення, чисельність і біологію розмноження H. albescens і H. lucorum taurica розроблено рекомендації стосовно їх раціонального використання та охорони в Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.16(45УКР-4КРМ) +
Шифр НБУВ: РА338695

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Зіненко О.І. 
Плазуни лівобережного лісостепу України (поширення, морфологія, таксономія, біологія, екологія): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / О.І. Зіненко ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено фауну рептилій лівобережного лісостепу України, яка складається з 11-ти видів (13-ти підвидів) плазунів. У межах 11-ти видових нарисів описано зовнішню морфологію плазунів на території регіону, уточнено поширення, розглянуто біологічний розподіл, статеву та розмірно-вікову структури популяцій, а також цикли добової та сезонної активності, відношення до температури, особливості розмноження, ріст, линяння, живлення, визначено ворогів і паразитів, охарактеризовано сховища та поведінку. Обгрунтовано необхідні заходи охорони плазунів у регіоні. Виявлено та досліджено контактну зону підвидів прудкої ящірки - L. a. chersonensis та L. a. exigua, а також підвидів звичайної гадюки - V. b. berus та V. b. nikolskii. На підставі результатів аналізу морфологічної мінливості на всьому ареалі та даних щодо гібридизації у природі та неволі гадюку Нікольського розглянуто як підвид звичайної гадюки. Проаналізовано склад фауни плазунів лісостепової зони Лівобережної України. Зареєстровано відмінності у видовому складі та чисельності видів між різними частинами регіону. Акцентовано увагу на необхідності впровадження термінових заходів для збереження окремих видів плазунів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.342*852.119(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342611

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Коршевнюк Т.В. 
Формування знань старшокласників про молекулярні основи життя в процесі навчання біології: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.В. Коршевнюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано формування знань старшокласників про молекулярні основи життя як категорії біологічної науки та складової шкільного навчального предмета "Біологія". Висвітлено підходи до формування біологічних знань, у констатувальному експерименті з'ясовано стан навчально-методичного забезпечення та відповідної шкільної практики. Розроблено концептуальний підхід до формування знань старшокласників про молекулярні основи життя, який полягає у комплексному використанні засобів візуалізації, науково-пізнавальної інформації, навчального спілкування та факультативного навчання і забезпечує у навчанні біології дію генеральних чинників засвоєння знань. Розкрито зміст і методику вивчення факультативу "Молекулярні основи життя" для учнів старшої школи. Описано організацію та суть формувального експерименту з перевірки ефективності розробленого концептуального підходу. Наведено одержані результати, їх кількісний і якісний аналіз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: ЕО*702 р(4УКР)2-25 +
Шифр НБУВ: РА352099

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Закала 
Очеретянки роду Acrocephalus Naum.: біологія та міграції на заході України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Оксана Степанівна Закала ; НАН України; Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.543.4 Syl*801.56(4УКР)
Шифр НБУВ: РА356206

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Сидоренко 
Види роду Rhododendron L. ex situ міста Києва (біологія розвитку, аутекологія, оцінювання інтродукції та декоративності): автореф. дис... канд. біол. наук: 06.03.01 / Ірина Олександрівна Сидоренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2008. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.89 рододендрон
Шифр НБУВ: РА360962

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Михайлова О.Б. 
Біологія представників родини Morchellaceae (Sacc.) Eckbl. в культурі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.21 / О.Б. Михайлова ; НАН України, Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено біологічні властивості представників родини Morchellaceae Sacc. Eckbl. (Ascomycota) за різних умов культивування. Вивчено 30 штамів 11-ти видів: Disciotis venosa (Pers.) Bond., Morchella angusticeps Peck., M. crassipes (Vent.) Pers., M. conica Pers., M. esculenta (L.) Pers., M. elata Fr., M. semilibera D C., M. spongiola Boud., M. steppicola Zer. Дані культури виділено на території України та одержано з інших колекцій (Ізраїлю, Німеччини, США, Франції). Визначено радіальну швидкість росту вегетативного міцелію, встановлено залежність даного показника від складу агаризованих живильних середовищ і температури інкубації. Описано морфологію колоній досліджених видів на всіх використаних середовищах і визначено такі, які сприяють формуванню склероціїв. Вперше з використанням кольорових якісних реакцій виявлено ферменти вуглецевого, азотного та ліпідного метаболізму й окисно-відновні процеси, визначено специфічність прояву даних реакцій у різних видів. Встановлено вплив світла різної довжини хвилі на ріст, морфологію та біосинтетичну активність вегетативного міцелію. Вперше з застосуванням сканувальної електронної мікроскопії встановлено мікроморфологічні характеристики вегетативного міцелію досліджених видів. Одержано нові відомості про наявність у них нестатевих спороношень та інших мікроструктур. На рідких живильних середовищах виявлено джерела вуглецевого й азотного живлення, встановлено значення кислотності середовища (pH), сприятливі для росту вететативного міцелію. Досліджено динаміку росту та синтезу екзополісахаридів за умов глибинного культивування. Запропоновано склад живильного середовища з глюкозою, пептоном і дріжджовим екстрактом, яке забезпечує вихід сухої маси міцелію до 17-ти г/л на 7-му добу культивування. За комплексом ознак відібрано штами цінних їстівних видів з лікувальними властивостями - Morchella conica 1737 і M. esculenta 1755.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.552.3*33 в764 + П241.928-2 в764 +
Шифр НБУВ: РА362143

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського