Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (165)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНВАРІАНТНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Савчин Т.О. 
Сонети Д.Павличка. Поетика жанру: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.О. Савчин ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Розглянуто сонетну творчість українського поета Дмитра Павличка, лауреата Державної премії імені Т.Шевченка, республіканських премій імені М.Островського, імені М.Рильського. Ідейно-тематичне багатство, образна палітра, інваріантність жанру, самобутність таланту поета-сонетяра аналізуються на широкому фоні розвитку українського і світового сонета - від Данте Аліг'єрі, Ф.Петрарки, В.Шекспіра до "Покаянних псалмів" (1994) - Д.Павличка. Сонетарій Д.Павличка розглянуто як оригінальне явище в українській поезії XX століття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Павличко, Д. 535
Шифр НБУВ: РА307670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Панін К.В. 
Розв'язок двовимірних граничних задач теорії пластичності, що враховує мікродеформації, при складному навантаженні: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / К.В. Панін ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 14 с. — укp.

Розглянуто питання розв'язування граничних задач теорії пластичності. Використано теорію пластичності, що враховує мікродеформації з метою опису поведінки матеріалу. Запропоновано чисельні алгоритми розв'язання задач складного зсуву, плоскої деформації та плоского напруженого стану для довільних процесів складного навантаження. Розглянуто задачі складного зсуву та плоскої деформації для брусу квадратного поперечного перерізу, який послаблено або круговим отвором, або крайовою тріщиною, задачі плоского напруженого стану для квадратної пластинки, послабленої або круговим отвором, або крайовою тріщиною. У кожній задачі досліджено вплив історії навантаження на форму та розмір зони пластичності. Виконано порівняння з результатами, отриманими в рамках деформаційної теорії пластичності та теорії пластичної течії з ізотропним зміцненням. У випадку складного зсуву розглянуто питання про інваріантність J-інтервала, його залежність від історії навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.2-6-3-01,022
Шифр НБУВ: РА310936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Юсик Я.П. 
Розробка засобів контролю теплопровідності матеріалів для теплоізоляції та тепловідводу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Я.П. Юсик ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто методи та шляхи підвищення точності засобів контролю теплопровідності. Розроблено принципи побудови теплової вимірювальної системи (ТВС) для вирішення задач контролю теплопровідності матеріалів з низькою та високою теплопровідністю, а також математичні моделі ТВС. Досліджено контактні теплові опори (КТО) і вплив їх значень на точність вимірювання теплопровідності за допомогою ТВС. Значну увагу приділено функціональним можливостям ТВС, зокрема, проаналізовано чутливість та вплив неінформативних параметрів на ТВС, а також можливості їх компенсації. Запропоновано методику розрахунку конструктивних параметрів засобів контролю теплопровідності за критерієм максимальної чутливості у заданому діапазоні вимірювання. Визначено співвідношення між тепловими опорами елементів ТВС, що забезпечують інваріантність вихідного сигналу даної схеми до неінформативних параметрів. Наведено методику градуювання розроблених засобів контролю з використанням стандартних матеріалів, а також порядок вибору та використання стандартних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З312.3-07
Шифр НБУВ: РА309756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
4.

Токман В.В. 
Феномен священного: його сутність і світоглядна природа: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / В.В. Токман ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Відзначено полісемію та інваріантність терміна "священне". Обгрунтовано положення щодо специфіки вживання вказаного поняття у рамках богословської та наукової традицій. Проаналізовано погляди Р.Отто, М.Еліаде, Е.Дюркгейма. Особливу увагу приділено типології уявлень про священне та способу його маніфестації у контексті людської культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.0 + Ю215
Шифр НБУВ: РА312811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Піняк І.С. 
Розробка та експериментальне обгрунтування критерія поширення втомної тріщини за параметром поточного розкриття її вістря: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / І.С. Піняк ; НАН України. Ін-т пробл. міцності. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено закономірності поширення втомної тріщини в металах. Розроблено метод визначення зусилля та поточного розкриття вістря втомної тріщини для проведення прямих вимірів її поточного розкриття, без інтерполяції результатів виміру на вістря втомної тріщини. Охарактеризовано циклічну тріщиностійкість матеріалу. Виявлено, що в процесі навантаження менше критичного ефективного інваріантного розмаху коефіцієнта інтенсивності напружень (КІН) спостережено інваріантність ефективних кінетичних діаграм втомного руйнування (КДВР) за додатніх асиметрій - кімнатної та низьких температур. Встановлено зв'язок між ефективним і номінальним розмахами КІН за різних додатніх асиметрій циклу на другій ділянці КДВР. Закономірність поширення втомної тріщини в металах за реальних умов експлуатації описано експериментально обгрунтованим критерієм росту, межі дійсності якого визначені критерієм присутності закриття тріщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.065.04,022
Шифр НБУВ: РА315529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Беркман Л.Н. 
Методи і засоби підвищення показників якості систем управління телекомунікаційними мережами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.02 / Л.Н. Беркман ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2001. — 37 с. — укp.

Запропоновано методи оптимального проектування систем управління на основі багатокритеріальної оптимізації з застосуванням векторного синтезу. Зроблено вибір основних критеріїв, які найбільше впливають на якість системи управління телекомунікаційними мережами України, таких як: кількість управляючої інформації, що забезпечує необхідну точність параметрів мережі, яко керують; вірогідність управляючої інформації; час затримки тощо. Вищенаведені критерії є суперечливими. Запропоновано метод об'єднання суперечливих критеріїв та одержання відповідного результуючого узагальненого критерію. Розроблено методи визначення мінімальної кількості інформації, які забезпечують системі властивість адаптивності до плинно спрогнозованих збурень, а також інваріантність до випадкових факторів. Наведено методи побудови ефективного цифрового каналу для передачі управляючої інформації на базі багатопозиційних багаточастотних сигналів з ортогональним розподілом каналів, що реалізує оптимальний прийом за критерієм максимуму апостеріорної ймовірності. Втіено методи розрахунку затримки управляючої інформації, що дозволяють мінімізувати затримку при заданій інтенсивності команд управління, структури системи управління та за прийнятною вартістю. Отримані результати дозволяють реалізувати оптимальний синтез системи управління телекомунікаційними мережами України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З968.86 + З970.31
Шифр НБУВ: РА314376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Берестецька Т.О. 
Інтерпретація як методологічна проблема гносеології: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.02 / Т.О. Берестецька ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Здійснено методологічний аналіз феномену інтерпретації з точки зору проблемної реальності сучасної гносеології. Досліджено основні концепції інтерпретації, представлені у світовій філософській думці. Розглянуто інтерпретацію як невід'ємний момент буття людини, її духовно-практичного освоєння дійсності, як вид соціально-культурної, комунікативно-пізнавальної діяльності, що проявляється як метод і аксіологічна процедура надання смислу. Інваріантність механізмів інтерпретації знаходить виявлення в базових універсаліях - герменевтичних ситуаціях розуміння (діалог, переклад, письмовий текст). Обгрунтування та реалізація сучасного методологічного підходу до інтерпретації необхідні та можливі на філософському, загальнонауковому, приватнонауковому рівнях в їх єдності та взаємозв'язку. Встановлено, що на сучасному етапі розвитку науково-теоретичної діяльності поняття інтерпретації набуває особливого, універсально-інтегративного статусу, допомагає більш глибоко дослідити процеси інтеграції та диференціації наукового знання та різних сфер культури, зокрема науки, релігії, освіти, мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.35
Шифр НБУВ: РА318599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Полякова М.В. 
Сегментація реалізацій випадкових процесів в автоматизованих системах технічної діагностики ріжучих інструментів: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.13.06 / М.В. Полякова ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення продуктивності автоматизованих систем технічної діагностики ріжучих інструментів шляхом зростання точності діагностування та рівня автоматизації систем технічної діагностики за рахунок збільшення перешкодостійкості та автоматизації вибору порогів процедур сегментації та ідентифікації реалізацій випадкових процесів в автоматизованих системах технічної діагностики ріжучих інструментів. Розроблено математичну модель профілограм ріжучих кромок та віброакустичних сигналів ріжучих інструментів як реалізацій випадкових процесів з сегментно-стаціонарними гармонічними різницями. Удосконалено метод спільного виявлення стрибків середнього значення та параметрів гармонічних складових випадкового процесу в області вейвлет-перетворення, що дозволило автоматизувати процедуру вибору порогів. Запропоновано методику ідентифікації реалізацій випадкових процесів за моментами зміни їх характеристик, що забезпечує інваріантність до тренда та масштабу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-56-082.05 +
Шифр НБУВ: РА328372

Рубрики:

      
9.

Пивоварчик В.М. 
Прямі та обернені спектральні задачі для демпфованих механічних систем: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.03 / В.М. Пивоварчик ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Досліджено інваріантність сумарної алгебраїчної кратності додатного спектра поліноміальної операторної в'язки симетричних операторів відносно збурень симетричними операторами, а також інваріантність відносно певного класу збурень сумарної алгебраїчної кратності спектра квадратичної операторної в'язки у правій півплощині для в'язок, що виникають у задачах механіки з гіроскопічними силами. Вивчено асимптотики спектрів малих коливань гладких неоднорідних струн, демпфірованих на одному кінці та в середині. Розв'язано обернені задачі Штурма - Ліувілля з крайовими умовами та (або) потенціалом, що залежать від спектрального параметра та обернених задач знаходження густини неоднорідної демпфованої струни за різних умов демпфування. Досліджено єдність розв'язків таких обернених задач. Проаналізовано спектр задачі Штурма - Ліувілля на компактному зіркоподібному графі за спектром такої задачі та спектрами допоміжних задач. Вивчено властивості функції Йоста задачі Штурма - Ліувілля на некомпактному петлеподібному графі та розв'язано обернену задачу відновлення потенціалу задачі Штурма - Ліувілля на некомпактному петлеподібному графі за функцією Йоста. Розв'язано пряму та обернену задачі для рівняння Шредінгера за всією віссю з потенціалом, лінійно залежним від спектрального параметра. Вивчено спектр малих поперечних коливань демпфованого в'язко-пружного стержня, а також пружної півсмуги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В311,022 +
Шифр НБУВ: РА323698

Рубрики:

      
10.

Тернавська С.В. 
Фононні спектри шаруватих кристалів Insubx/subTlsub1~-~x/subJ: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.05 / С.В. Тернавська ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Подано ідентифікацію основних смуг фононних спектрів з врахуванням внутрішньокластерних та міжшарових взаємодій в елементарних комірках твердого розчину. Виявлено фактор-групові розщеплення в ІЧ спектрах та антирезонанс у СКР. Фактор-групове розщеплення можна розглядати як дисперсну взаємодію між флуктуаціями електронної густини в одному шарі та індукованою нею флуктацією густини в сусідньому шарі. З огляду на трансляційну інваріантність відповідні хвильові функції задовольнятимуть умовам симетрії, що дає змогу застосовувати теоретико-групові підходи, розроблені О.С. Давидовим для екситонних спектрів молекулярних кристалів. Суттєві зміни структури фонних спектрів залежно від вмісту талієвої компоненти пов'язано з розривом твердої розчинності заміщення у сандвичних шарах In(Tl) - J - In(Tl) та входженням іонів талію у міжшарові проміжки (автоінтеркаляція). Обговорено роль вільних носіїв у механізмі структурних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.331,022 + В379.226,022 +
Шифр НБУВ: РА323594

Рубрики:

      
11.

Черніга Р.М. 
Нелінійні еволюційні рівняння: галілеївська інваріантність, точні розв'язки та їхнє застосування: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.03 / Р.М. Черніга ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2003. — 38 с. — укp.

Знайдено, класифіковано симетрії Лі та побудовано точні розв'язки нелінійних еволюційних деяких рівнянь з частинними похідними (ДРЧП) і систем ДРЧП, які містять довільні гладкі функції. Розроблено неліївський алгоритм для одержання нових анзаців і точних розв'язків еволюційних рівнянь і систем. Розв'язано деякі нелінійні крайові задачі математичної фізики. Застосовано метод Лі в його сучасній адаптації, загальну теорію алгебр і груп Лі, теорію зображень алгебр Лі, методи інтегрування лінійних ДРЧП і систем звичайних диференціальних рівнянь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.627 +
Шифр НБУВ: РА325472

Рубрики:

      
12.

Глєба А.В. 
Симетрійні властивості і точні розв'язки нелінійних галілей-інваріантних рівнянь: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.03 / А.В. Глєба ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено галілеївську інваріантність циліндрично-симетричного рівняння Шредінгера з нелінійною правою частиною. У випадку довільної степеневої нелінійності симетрійні властивості даного рівняння застосовано для побудови анзаців, редукції та знаходження точних розв'язків. Побудовано формули розмноження розв'язків цього рівняння. Проведено симетрійну класифікацію узагальненого рівняння Шредінгера з деривативною нелінійністю відносно алгебр Галілея. У разі конкретної нелінійності дане рівняння редуковане до рівняння з меншою кількістю незалежних змінних. Досліджено Q-умовну симетрію рівняння Шредінгера з деривативною нелінійністю відносно інволютивної множини двох операторів. Одержані результати використано для побудови точних зв'язків. Проведено класифікацію систем рівнянь конвекції - дифузії, інваріантних відносно алгебри Галілея та її розширень операторами масштабних та проективних перетворень. Проведено редукцію системи рівнянь конвекції - дифузії з логарифмічною нелінійністю. На підставі результатів проведених досліджень розглянуто модифіковану систему рівнянь Нав'є - Стокса. Досліджено її симетрійні властивості, використані для редукції, знаходження точних розв'язків та побудови формул розмноження розв'язків цієї системи. Побудовано клас важливих з точки зору фізики математичних моделей, що задовольняють принцип відносності Галілея: циліндрично-симетричне рівняння Шредінгера, рівняння Шредінгера з деривативною нелінійністю, систему рівнянь Гамільтона - Якобі, конвекції - дифузії, модифіковану систему рівнянь Нав'є - Стокса. З використанням симетрійних властивостей одержано класи точних розв'язків цих рівнянь. Зазначено, що дані розв'язки можуть бути застосовані у процесі вивчення конкретних фізичних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В311,022 +
Шифр НБУВ: РА323676

Рубрики:

      
13.

Лозинський А.О. 
Електромеханічні системи автоматизації технологічних об'єктів з інтелектуальним керуванням: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / А.О. Лозинський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 41 с. — укp.

Уперше розроблено метод параметричного синтезу асимптотично стійких оптимальних систем керування об'єктами, що перебувають під дією випадкових збурень, що передбачає одночасне розв'язування задачі забезпечення стійкості системи та задачі мінімізації сформованого функціоналу якості та дає змогу уникнути розв'язування матрицевих нерівностей для знаходження параметрів регуляторів системи керування, а також забезпечити покращання техніко-економічних характеристик об'єкта. Створено метод синтезу взаємозв'язаних електромеханічних систем за умови відсутності аналітичного зв'язку між коефіцієнтами регуляторів і сформованим функціоналом якості, тобто відсутності математичної моделі об'єкта в аналітичному вигляді. Удосконалено метод розв'язку оберненої задачі динаміки на базі паралельної структури нейрорегулятора та контролера шляхом використання теорії розривного керування для синтезу контролера, що забезпечує інваріантність системи щодо дії параметричних збурень. Запропоновано метод синтезу нечіткого регулятора на підставі спрощеної бази правил, що реалізує оптимальне керування за комплексним функціоналом якості зі змінними ваговими коефіцієнтами його складових. Наведено метод структурно-параметричного синтезу нечіткого регулятора з використанням штучних нейронних мереж шляхом введення універсальної активаційної функції та застосування на етапі оптимізації гібридного методу оптимізації на базі генетичного алгоритму. Удосконалено метод прямого керування моментом електропривода змінного струму шляхом формування вектора напруги на виході перетворювача частоти на основі принципів теорії нечітких множин та розривного керування, що забезпечує зменшення пульсацій електромагнітного моменту асинхронного двигуна. Розвинуто теорію стійкості нелінійних систем з інтелектуальними регуляторами, зокрема, сформульовано критерій стійкості для системи керування, побудованої на базі принципу керування за повним вектором стану з використанням гравітаційного методу дефаззифікації та вперше доведено стійкість нелінійних систем, побудованих з використанням принципу підпорядкованого керування, з нечітким ПІ-регулятором за умов нормального перекриття функції належності лінгвістичних змінних і гравітаційного методу дефаззифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-05 +
Шифр НБУВ: РА330860

Рубрики:

      
14.

Походило Є.В. 
Розвиток теорії та принципів побудови засобів вимірювання імітансу об'єктів кваліметрії: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.05 / Є.В. Походило ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 40 с. — укp.

Проаналізовано та класифіковано об'єкти кваліметрії, які можна узагально визначити електричною величиною - імітансом. Встановлено умови досягнення квазіадекватності вимірювальних засобів імітансу зрівноважувальної та прямої дії. Проаналізовано методичні й інструментальні похибки вимірювань і вимірювальних засобів. Запропоновано спосіб забезпечення інваріантності до неінформативних імітансів і параметрів активних елементів під час вимірювання імітансу ємнісного та індуктивного характеру низько- та високоомних об'єктів контролю. Виявлено, що використання в одній структурі векторного перетворювача звичайного й оберненого перетворення дає можливість винести за межі вимірювального кола комутувальні пристрої, що забезпечує інваріантність результату до їх параметрів. Запропоновано новий тип векторного перетворювача "імітанс - напруга", який поєднує переваги пасивного та активного перетворювачів і може застосовуватися для вимірювання імітансу заземлених та ізольованих об'єктів контролю. Синтезовано структурні схеми засобів вимірювання параметрів імітансу ємнісного та індуктивного характеру з використанням пристороїв аналогової, цифрової та обчислювальної техніки для контролю показників якості об'єктів кваліметрії електричної та неелектричної природи. Наведено опис зразків розроблених і впроваджених у виробництво приладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-018.2 +
Шифр НБУВ: РА331889

Рубрики:

      
15.

Монастирський З.Я. 
Поліінваріантні мостові засоби дистанційних вимірювань параметрів імітансних сенсорів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.05 / З.Я. Монастирський ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2004. — 37 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади та принципи побудови мостових вимірювальних засобів з імітансними сенсорами, що функціонують за умов дії різнорідних дестабілізуючих факторів. Проаналізовано структури мостових вимірювальних кіл. Виявлено, що основними специфічними елементами, які відрізняють їх від "немостових", є схеми формування та порівняння енергетичних величин. Встановлено властивості дуальності та реверсивності даних схем, мостових вимірювальних кіл та їх окремих гілок, одержані результати використано у процесі розробки принципів побудови та під час синтезу схем вимірювальних засобів, інваріантних до неінформативних електричних параметрів і зовнішніх чинників. Розроблено нові способи корекції систематичних похибок та автоматизації перевірки поліінваріантних мостових засобів вимірювань, створено новий клас приладів зі здатністю до "самоналагодження" та "самоперевірки". Для роботи у складі мостових засобів з імітансними сенсорами адаптовано одноконтурні екстремальні системи автоматичного зрівноважування, підвищено їх точність і швидкодію. Розроблено структури багатоканальних мостових засобів з імітансними сенсорами, що забезпечують інваріантність до параметрів суміжних каналів та комутаторів. Описано зразки розроблених, виготовлених і впроваджених у виробництво приладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З221.8-503.2 +
Шифр НБУВ: РА333865

Рубрики:

      
16.

Отрох С.І. 
Поліпшення показників якості системи управління інтелектуальної мережі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / С.І. Отрох ; Держ. ком. зв'язку та інформатизації України, Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методики визначення мінімальної кількості інформації, використання яких забезпечує системі управління інтелектуальної мережі властивість адаптивності до плинно спрогнозованих збурень та інваріантність до випадкових факторів. Запропоновано методику побудови ефективного цифрового каналу для передачі управляючої інформації на базі багатопозиційних багаточастотних сигналів з ортогональним розподілом каналів, що реалізує оптимальний прийом за критерієм максимуму апостеріорної ймовірності. Розроблено методику розрахунку затримки управляючої інформації для довільних розподілів надходжень та відправлень, що дають змогу мінімізувати затримку за заданої інтенсивності команд управління та структури системи управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.315 +
Шифр НБУВ: РА329485

Рубрики:

      
17.

Бондаренко-Брінь В.В. 
Соціальний час: моделі суб'єктивного сприйняття: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / В.В. Бондаренко-Брінь ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 23 с. — укp.

Досліджено моделі суб'єктивного сприйняття часу на матеріалі німецьких і російських соціально-філософських ідей кінця XIX - початку XX ст. Визначено загальнокультурні детермінанти розвитку уявлень про час даного хронологічного періоду, якими є: стародавній міфологічний час, аграрна циклічна та християнська лінійна темпоральні моделі. Доведено інваріантність більшості виявлених темпоральних патернів. Розглянуто унікальні та національно детерміновані моделі (концепцію чотиривимірного часу М.Гайдеггера, модель "танцівної" часової спіралі Ф.Ніцше, специфічну німецьку модель - представлення історичного часу у просторовому образі дому та деякі інші). Виявлено основні тенденції у розвитку суб'єктивних уявлень про час на початку XX ст., якими є: хвороблива відокремленість і відчуженість суб'єктивного часу індивіда від об'єктивного та інших форм іманентного часу; неоднозначність в орієнтації на певну часову перспективу; різноманіття моделей часової спрямованості; темпоральна інтенсифікація сучасного суспільства; особливе сприйняття тривалості та швидкості перебігу часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.132 + Ю6*321 +
Шифр НБУВ: РА344593

Рубрики:
 Час 

      
18.

Антонов Ю.С. 
Задачі термопружності для анізотропних пластинок з отворами та тріщинами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Ю.С. Антонов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 18 с. — укp.

Одержано основні співвідношення задачі теплопровідності для тіл з загальною анізотропією теплових властивостей. Досліджено зв'язки між коефіцієнтами теплопровідності. Установлено інваріантність різних комбінацій цих коефіцієнтів. Одержано співвідношення для коефіцієнтів теплопровідності й термопружності для різних випадків теплової та пружної симетрії. Введено та досліджено комплексні потенціали плоскої задачі стаціонарної теплопровідності та термопружності для анізотропних пластинок з отворами та тріщинами. Досліджено комплексні потенціали плоскої задачі стаціонарної теплопровідності та термопружності для анізотропних пластинок з отворами та тріщинами, досліджено їх логарифмічні особливості, у похідних комплексних потенціалів виділено особливості у кінцях прямолінійних розрізів. Одержано вирази основних характеристик термопружного стану та коефіцієнтів інтенсивності напружень (КІН), а також межові умови для визначення комплексних потенціалів за різних видів теплових навантажень. Розроблено числово-аналітичний метод визначення комплексних потенціалів задач теплопровідності й термопружності для анізотропних пластинок з отворами та тріщинами, що використовує конформні відображення, метод рядів і найменших квадратів. Розв'язано задачі теплопровідності й термопружності для анізотропних пластинок з отворами та тріщинами за дії різних теплових факторів. Установлено нові термомеханічні закономірності впливу теплофізичних сталих матеріалу пластинки, геометричних характеристик отворів і тріщин, їх кількості, сполучення та взаємного розташування на значення температури, напружень, внутрішньої енергії та КІН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.65-01,022 +
Шифр НБУВ: РА343903

Рубрики:

      
19.

Турчак Т.В. 
Багаторівневий взаємозв'язок деформаційних властивостей та параметрів структури алюмінію, нікелю та деяких жароміцних сталей: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Т.В. Турчак ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Вперше експериментально досліджено статистичний розподіл розмірів зерен первинної рекристалізації на поверхні та в об'ємі деформованих вальцюванням монокристалів алюмінію. Показано, що довжину та ширину зерен динамічної та статичної рекристалізації можна описати однією залежністю. Вперше математично оброблено результати механічних випробувань ряду жароміцних сталей. Встановлено статистичні залежності відношення довготривалої міцності до короткочасної, аналогічні статистичному розподілу розмірів рекристалізованих зерен. Проведено співставлення середнього розміру комірок за даними ТЕМ і розмірів ОКР, визначених рентгенівським методом у прокатному нікелю. Показано, що в обох випадках розміри елементів субструктури збільшуються зі зростанням деформації, що пов'язано з релаксацією внутрішніх напруг. Виявлено, що у разі використання різних способів механічного навантаження і різних матеріалів існує масштабна інваріантність кількісних параметрів структури та механічних властивостей жароміцних сталей. Підтверджено можливість контролювання механічних властивостей жароміцних сталей за допомогою релаксаційного структуроутворення. Показано вплив зварювання вибухом на структуроутворення в нікелі. З'ясовано, що наявність скейлінгу розмірів субструктурних параметрів свідчить про вагому роль релаксаційних процесів у формуванні структури. Теоретично обгрунтовано наявність скейлінгу структурних параметрів і знайдено математичні ознаки статистичних кривих розподілення для всіх досліджених випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К207.3 +
Шифр НБУВ: РА354875

Рубрики:

      
20.

Шкриль О.О. 
Чисельне моделювання руйнування призматичних тіл на основі напіваналітичного методу скінчених елементів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / О.О. Шкриль ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено підходи щодо визначення параметрів механіки руйнування та моделювання росту тріщин в просторових призматичних тілах. Одержано розв'язувальні співвідношення напіваналітичного методу скінчених елементів (МСЕ) для призматичних тіл зі змінною площею поперечного перерізу, розроблено алгоритм моделювання розвитку тріщин за циклічного навантаження, що враховує еволюційний характер руйнування у процесі розв'язання систем рівнянь МСЕ. Реалізовано методику обчислення J-інтеграла, що забезпечує його інваріантність у дискретних моделях МСЕ. Вірогідність результатів підтверджено дослідженнями їх збіжності. Одержано нові розв'язки прикладних задач про визначення коефіцієнта інтенсивності напружень (КІН) у хрестоподібному зразку з тріщиною, а також моделювання розвитку тріщини в лопатці газової турбіни та визначення J-інтеграла в компактному зразку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.104-01,022 +
Шифр НБУВ: РА349856

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського