Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Реферативна база даних (122)Книжкові видання та компакт-диски (82)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯНКОВСЬК$<.>+<.>A=ГЕННАДІЙ$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Янковська А. О. 
Клініко-патогенетичні механізми розвитку жовтяниць новонароджених, шляхи корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / А. О. Янковська ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Уточнено особливості клінічного перебігу затяжних неонатальних жовтяниць (НЖ) залежно від наявних чинників ризику та рівнів гіпербілірубінемії. Вивчено ефективність застосування лактулози у дітей з НЖ з урахуванням клініко-лабораторних показників. Найбільш вагомими чинниками ризику зі сторони матері є анемія, порушення репродуктивної функції, патологічний перебіг вагітності та пологів. Зі сторони дитини - оцінка за шкалою Апгар 7 балів і нижче, відтерміноване прикладання до грудей, неадекватне вигодовування, роздільне перебування, діагноз значної НЖ в пологовому будинку, функціональні порушення травного каналу. Ефективніше лікування затяжної НЖ досягається включенням лактулози до фототерапії. Достовірним підтвердженням ефективності комбінованої схеми є клініко-лабораторні показники: зникнення жовтяничного забарвлення шкіри, збільшення маси тіла, відсутність функціональних шлунково-кишкових порушень, скорочення тривалості фототерапії, прискорені темпи зниження загального білірубіну сироватки крові, нормалізація показників копрограми та кишкового біоценозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.3-5
Шифр НБУВ: РА379496 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Янковська І. М. 
Методика формування у молодших школярів уміння організовувати художню діяльність на уроках образотворчого мистецтва: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / І. М. Янковська ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше розроблено та науково обгрунтовано зміст і структурні компоненти формування уміння організовувати художню діяльність (ФУОХД) на уроках образотворчого мистецтва у молодших школярів, визначено критерії, показники та рівні сформованості цього вміння. Наведено модель ФУОХД та методику поетапного формування дослідженого процесу. Подальшого розвитку дістали положення про використання в педагогічній практиці початкової образотворчої освіти комплексу функцій образотворчого мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10 р(4УКР)31-34
Шифр НБУВ: РА380021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Янковський О.В. 
Особливості формування структури тонких гарячекатаних штаб і розробка технологічних режимів, що запобігають утворенню різнозернистості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / О.В. Янковський ; Ін-т чор. металургії ім. З.І.Некрасова НАН України. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено природу утворення різнозернистості та розроблено технологічні параметри виробництва гарячекатаного тонкоштабового прокату, що дозволяють одержати структурний стан і рівень механічних властивостей сталі, близькі до хлоднокатаного стану. Встановлено закономірності впливу температурно-деформаційних режимів гарячої прокатки та наступного охолодження на структуро- та текстуроутворення низьковуглецевої сталі у поверхневих і серединних шарах тонких гарячекатаних штаб. Проведено порівняльний аналіз структури та текстури тонких гарячекатаних і холоднокатаних штаб з низьковуглецевої сталі, виробленої за діючою технологією. Встановлено причини підвищеного рівня міцнісних і зниженого - пластичних властивостей в гарячекатаному прокаті у порівнянні з холоднокатаним. Досліджено вплив хімічного складу сталі, ступеня гарячої деформації прокату та швидкості його охолодження на положення фазових областей за умов безперервного охолодження. Проаналізовано вплив температури та ступеня деформації низьковуглецевого гарячекатаного тонкоштабового прокату, а також умов наступного охолодження на процеси рекристалізації та текстуроутворення. Встановлено, що виникнення різнозернистості є наслідком різниці в текстурі та пружно-напруженому стані поверхні та центра штаби. Для умов промислового виробництва тонкої гарячекатаної штаби розроблено рекомендації, що дозволяють запобігти утворенню грубозернистої структури у поверхневих шарах штаб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К621.530.03-1 +
Шифр НБУВ: РА336853

Рубрики:

      
4.

Янковський С.В. 
Система конкретного ідеал-реалізму в контексті російського релігійно-філософського ренесансу: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / С.В. Янковський ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 19 с. — укp.

Доведено, що політематичні інтелектуальні дискусії стали підгрунтям для утворення особливого метафізичного спрямування у російській філософській думці ідеал-реалізму, що остаточно визначилося на початку XX ст. Його засади було викладено у працях М.Лосського та С.Франка. Упродовж наступних десятиліть ідеал-реалізм набув вигляду своєрідної філософської системи - конкретного ідеал-реалізму. На початку 1920-х рр. вона вважалася зразком російської академічної філософської традиції, а у вирішенні проблем гносеології, теорії цінностей, антропологічної проблематики, соціально-філософських проблем успішно конкурувала з панівними течіями російської філософії, поступово набуваючи визнання в Європі та Америці. Зауважено, що провідним мотивом гносеології ідеал-реалізму є визначальна роль інтуїтивного пізнання. Онтологія ідеал-реалізму містить оригінальне персоналістичне вчення про субстанційного діяча; існування є витвором творчого прагнення і ствердження цінностей відносно їх сили та рангу. Це було б неможливим поза феноменом свободи волі, яка становить суть соціально-історичної та філософської атропологій у системі конкретного ідеал-реалізму. Наявність духовної свободи виправдовує існування людини як апокаліптичного виміру всесвіту, висвітлення кінцевої мети його існування (causa finais).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю217.1 + Ю3(4РОС)5/6
Шифр НБУВ: РА330961

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Янковська Д.О. 
Східні впливи в орнаментальному оформленні українських ікон кінця XVI - XVII ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / Д.О. Янковська ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему східних впливів в орнаменті українських ікон кінця XVI - XVII ст. На базі комплексного підходу висвітлено історичний аспект впливів мусульманського Сходу на культуру європейських країн, визначено передумови східних впливів на українське мистецтво кінця XVI - XVII ст.. Наведено характеристику орнаменту мусульманських країн Близького та Середнього Сходу, розглянуто причини орнаментування ікон. Висвітлено загальні тенденції розвитку іконної орнаментики, виявлено основні схеми та мотиви, художні особливості досліджених орнаментів. Досліджено їх еволюцію у контексті тогочасних мистецьких явищ - західноєвропейських і східних впливів. На підставі порівняльного аналізу орнаментики українських ікон і орнаментів мусульманського Сходу виявлено численні аналоги схем і мотивів в обох орнаментальних комплексах. У орнаментиці ікон визначено схожі за походженням схеми та мотиви: на основі рослинної ромбовидної сітки та сітки з геометричних фігур з рослинними мотивами всередині (банд-е румі), мотиви тюльпана, гвоздики, лотоса, квітки та плода граната, простежено їх розвиток у східному орнаменті та в оздобленні українських ікон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ124.3(4УКР)3-183(5) + Щ146.563(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА338721

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Янковський М.А. 
Управління конкурентоспроможністю підприємства на світових ринках: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / М.А. Янковський ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2005. — 30 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні засади формування та управління конкурентоспроможністю підприємств у контексті їх виходу на світові ринки за умов внутрішніх економічних трансформацій та міжнародних процесів інтеграції та глобалізації. Систематизовано організаційно-економічні питання управління конкурентоспроможністю промислового підприємства. На підставі аналізу зовнішньоекономічних зв'язків України у географічному, галузевому та регіональному аспектах здійснено оцінку позицій України в міжнародному конкурентному просторі. Розглянуто конкурентні можливості України й оцінено економічні наслідки включення країни в об'єднання регіонального співробітницва, а також вступу України до СОТ. Оцінено міжнародну конкурентоспроможність українських підприємств хімічної промисловості. З метою формування системи управління конкурентоспроможністю на макрорівні розроблено концепцію інтеграції України у світовий конкурентний простір, на мікрорівні - розроблено системний підхід до ефективної мобілізації внутрішніх резервів підвищення конкурентоспроможності. Запропоновано систему управління якістю продукції на великому промисловому підприємстві. На прикладі ВАТ "Концерн "Стирол" розроблено стратегію розвитку внутрішніх ресурсів конкурентоспроможності підприємства з використанням методу ентропії та екстрапотенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830.695.2-13-21 +
Шифр НБУВ: РА336982

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Янковська Л.А. 
Управління підготовкою та перепідготовкою працівників промислового підприємства в системі менеджменту персоналу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Л.А. Янковська ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто роль безробіття у створенні та функціонуванні програм підготовки та перепідготовки працівників (ППП) у системі менеджменту підприємства, необхідність планування працівників для визначення потреби в учасниках програм ППП. Проаналізовано управління системою ППП за рубежем, надано рекомендації щодо застосування зарубіжного досвіду в Україні. Запропоновано методику оцінки управління й ефективності функціонування систем ППП на підставі певних показників і умов їх прийнятості для об'єктів і суб'єктів систем ППП. Розглянуто види та способи підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації різних категорій працівників та запропоновано засоби активізації навчального процесу, контролю та самоконтролю знань. Визначено принципи управління якістю ППП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-640-963
Шифр НБУВ: РА310589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Янковська Л.А. 
Формування освітньо-фахового потенціалу в системі соціально-економічного розвитку регіону: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.07 / Л.А. Янковська ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2008. — 40 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади й обгрунтовано практичні рекомендації щодо формування освітньо-фахового потенціалу (ОФП) регіону відповідно до потреб суспільства з метою забезпечення реалізації стратегічних цілей соціально-економічного розвитку регіону. Досліджено вплив ОФП на рівень інтелектуального капіталу. Визначено структурні елементи ОФП регіону, розглянуто методичні аспекти їх оцінки. Розроблено принципи узагальненої оцінки кількісно-якісного рівня ОФП регіону, виявлено основні чинники його розвитку. Запропоновано інформаційні засоби дослідження складових ОФП регіону й інформаційні технології підвищення його ефективності. Розкрито сутність та особливості експертних процедур у прийнятті рішень щодо оцінки якості ОФП, зокрема, з використанням програмних засобів. Розроблено модель переходу ОФП на стадію збалансованого процесу. Висвітлено методологічні аспекти формування ОФП, здійснено динамічне оцінювання його основних функцій. Розроблено й апробовано методику оцінки якості ОФП за допомогою експертного методу. Встановлено циклічний характер розвитку ОФП регіону, обгрунтовано принципи та пріоритетні напрями підвищення ефективності формування та використання ОФП регіону, визначено перспективи оцінювання його розвитку. Запропоновано систему прийняття рішень за результатами експертної оцінки для визначення якості ОФП.Досліджено вплив рівня ОФП на стан соціально-економічного розвитку регіону, зокрема, за умов євроінтеграції України, обгрунтовано доцільність урахування даного показника під час розробки регіональної соціально-економічної стратегії. Висвітлено перспективи формування ОФП в системі соціально-економічного розвитку західного регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР3)240 +
Шифр НБУВ: РА356045

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Янковський С. В. 
Соціокультурні світи за доби глобальних комунікацій / С. В. Янковський. — Б.м., 2021 — укp.

Актуальність дисертаційної роботи зумовлюється необхідністю соціально-філософського осмислення трансформації соціальної реальності в умовах Industry 4 виробництво, коли поширення інформації утвердилося як один із пріоритетів діяльності символічного виробництва. Глобальний вимір сучасного періоду життя соціуму перетворив потенціал інформаційно-комунікативні технологій на сталий фактор розвитку соціальних інституцій, а контроль за інформацією надав нового вигляду стратегії управління соціальними процесами. Окремим напрямом реалізації можливостей соціально-філософського аналізу інформатизації соціуму є осягнення сталих конструктів у структурах повсякденності життєвого світу сучасників, які відбулись під впливом глобальної інформаційно-комунікативної системи. Проте при розгляді цієї проблеми варто указати на цінність соціально-філософської рефлексії, враховуючи зміни соціального буття під впливом інформаційно-комунікативних зрушень «цифрового» суспільства. Реалізація соціально-філософської рефлексії дискретності соціального життя в його соціально-культурних виявах реалізується при звернені до практик «розуміючого мислення» і символічного виробництва.Мета дослідження зумовлюється нарощуванням способів зв'язку й каналів комунікації в умовах Industry 4 спричинило якісні перетворення у соціальному житті, призвівши до різких змін у соціально-культурних формах життєдіяльності людства на рівні взаємодії соціальних груп, індивідів і спільнот. Метою представленого дослідження є розгляд місця і ролі явища соціокультурних світів у соціально-філософському дискурсі для з'ясування джерел й механізмів трансформації соціально-культурних форм буття в процесі комунікації за доби цифрового суспільства.Динамічні характер соціокультурних репрезентацій світу зумовлює комплексний характер цієї роботи, метою якої є експлікація структурно-конструктивної й структурно-функціональної особливості соціокультурних світів у сучасному соціумі за доби глобальних комунікацій. Проведення дослідження передбачало застосування конкретних методів: історично-порівняльного (виявлення ідейно-теоретичних передумов й особливостей застосування поняття соціокультурних світів), системного (при дослідженні соціальної реальності та її культурного компонента; при аналізі інформаційно-комунікативної системи суспільства; наслідків впливу інформаційно-комунікативних технологій на сучасне символічне виробництво соціуму), структурно-функціонального аналізу (способи світотворення) і феноменологічного (при розгляді «біографічних ситуацій» та явища інтенціонального світу). Експлікація концептуального складника дослідницької роботи була можлива за умови орієнтації на соціальні теорії, спрямовані на пошук причин універсального характеру в організації суспільного буття та зумовленої ними соціальної взаємодії. Наукова новизна дослідження полягає у виявленні базових рис соціокультурного виміру соціальної взаємодії відображає не суб'єкт, реальність якого виникає із способів господарювання і стилю життя, а суб'єктність, яка забезпечується засобами сегрегації та дискримінації соціальних груп і індивідів, евфімізації дискурсів соціального життя, а також при зростаючій інтенсивності комунікацій в умовах Industry 4, засобів символічного примусу, загального спостереження й індивідуального контролю. Доведено, що поняття соціокультурного світу і соціокультурних світів відмінні. З одного боку, вони ангажуються у дискурсах геополітичного перерозподілу, і при їх застосуванні універсалізм соціально-культурних життєвих форм людства розпадається на відособлені у часі і просторі цивілізаційно-історичні типи соціальної взаємодії, які ніби поглинають своєрідність регіональних ідентичностей. Із протилежної точки зору, яка сприятиме гуманістичній і універсалістській традиції соціального і гуманітарного знання, варто вказати, що коли у соціальній динаміці спостерігається перехід від тенденцій «світу, що глобалізується» до світу, де негативні наслідки глобалізації є очевидними, соціально-філософський аналіз проблеми соціокультурних світів надає можливості виявити особливості соціокультурного виміру взаємодій у теперішньому суспільстві, сприяючи осмисленню значущості тих переваг і користі, що надають суспільному поступу принципи розмаїття, рівності, доступності, а також відмова від розуміння, що світ є лише місцем зосередження природних цінностей і ресурсів.Ключові слова: соціальна реальність, соціокультурний світ, соціокультурні світи, соціокультурна динаміка, символічне виробництво, мережева спільнота, інформаційно-комунікативна система, аберація комунікативної реальності, світоглядно-ціннісні орієнтації.^UThe relevance of the dissertation is due to the need for socio-philosophical understanding of the transformation of social reality in the context of Industry 4 production, when the dissemination of information has been established as one of the priorities of symbolic production. The global dimension of the current period of society has transformed the potential of information and communication technologies into a permanent factor in the development of social institutions, and information control has given a new look to the strategy of managing social processes. A separate area of realization of the possibilities of socio-philosophical analysis of informatization of society is the comprehension of stable constructs in the structures of everyday life of contemporaries, which took place under the influence of the global information and communication system. However, when considering this problem, it is worth pointing out the value of socio-philosophical reflection, given the changes in social life under the influence of information and communication shifts in the «digital» society.The dynamic nature of socio-cultural representations of the world determines the interdisciplinary nature of this work, the purpose of which is to explicate the structural-constructive and structural-functional features of socio-cultural worlds in modern society in the era of global communications. The dissertation involved the use of specific methods: historical and comparative (identification of ideological and theoretical preconditions and features of application of the concept of sociocultural worlds), systemic (in the study of social reality and its cultural component; in the analysis of information and communication system of society; consequences of information and communication technologies on modern symbolic production of society), structural and functional analysis (methods of world creation) and phenomenological (when considering «biographical situations» and the phenomenon of the intentional world).The informatization, mediatization, visualization and other socio-cultural forms of society in the modern world lead to increased intensity of communicative interactions, resulting in an increase uncertainty in accordance with the increase in information, which determines the current development of different socio-cultural worlds; it is noted that the spread of information and computer technology contributes to the construction of a multiple social field, and the conditions of modern society are characterized by new forms of subjectivity, which has an identical nature, socio-instrumental subjectivity, manifested in the creation of bots, intellectual agents and others ways to simulate human activity on the Web.The current tendencies of increasing the scale of significance of the information and communication system contribute to the creation of a neontological (virtual) form of the socio-cultural world, constructed according to the disposition of users and their interest in maintaining communication; it is emphasized on the idea that the dispositional nature of the «environment» of living space in modern society corresponds to eidetic-instrumental, rather than identity-regulatory structures of communication.The structural and constructive features of the socio-cultural dimension of social interaction are explained by the correlation of ideal constructs of community in the daily existence of the individual and the community and intersubjective a priori their perception and evaluation.Thus, the concepts of socio-cultural world and phenomena of the socio-cultural worlds are different. On the one hand, they engage in discourses of geopolitical redistribution, and in their application the universalism of socio-cultural life forms of humanity breaks down into isolated in time and space civilizational-historical types of social interaction, which seem to absorb the originality of regional identities. From the opposite point of view, which will contribute to the humanistic and universalist tradition of social and humanitarian knowledge, it should be noted that when in social dynamics there is a transition from the «globalizing world» to a world where the negative effects of globalization are obvious, socio-philosophical analysis of sociocultural provides opportunities to identify the features of the socio-cultural dimension of interactions in modern society, helping to understand the importance of the benefits and advantages that give social progress the principles of diversity, equality, accessibility, and the rejection of understanding that the world is only a place of natural values and resources.Keywords: social reality, sociocultural world, sociocultural worlds, sociocultural dynamics, symbolic production, network community, information and communication system, aberration of communicative reality, worldview and value preferences.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського