Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (485)Книжкові видання та компакт-диски (327)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯНКО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Янко Р.В. 
Вплив дозованої кисневої та аліментарної депривації на фізіологічну регенерацію паренхіми печінки: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Р.В. Янко ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Показано, що як дозована киснева, так і дозована аліментарна депривація (знижений раціон харчування на 40 %) призводять до цитоморфометричних змін гепатоцитів. Встановлено, що дозована киснева депривація в режимі 10/10 (10 хв. деоксигенація і 10 хв. реоксигенація тривалістю 4 год. щодня, протягом 28-ми діб) посилює рівень експресії гену інсуліноподібного фактора росту-1 у печінці. Показано, що активність печінкових амінотрансфераз і ферментів енергетичного метаболізму (сукцинатдегідрогенази та глюкозо-6-фостази) у разі впливу дозованої кисневої або аліментарної депривації залежить від віку тварин. Показано, що дозована аліментарна депривація здійснює більш виражену активацію процесів регенерації та функціональної діяльності паренхіми печінки, ніж киснева депривація саногенного рівня (обмеження надходження кисню на 43 % від норми).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*335.9*734.26-641:Г126.1 + Е70*335.9*694.6-641:Г126.1
Шифр НБУВ: РА375137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Янкова Н.І. 
Жанрово-стильові і поетикальні параметри творчості М.С.Грушевського: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.І. Янкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено жанрово-стильові та поетикальні параметри творчості М.Грушевського як визначного діяча української науки та культури кінця XIX - початку XX ст. у загальнонаціональному та міжнародному контексті. Розкрито новаторських характер його творчості, що грунтується на взаємозв'язку традицій української літератури та досягнень світової. Вивчено закономірності становлення проблематики та поетики прози М.Грушевського, проаналізовано її структурні особливості. Розглянуто жанрово-стильову специфіку й образну систему його художніх творів. З'ясовано, що науковець, публіцист, письменник, фольклорист, історик у літературній діяльності поєднав кілька творчих ресурсів і цим повністю реалізував себе у кожному з них. Зроблено висновок, що літературна творчість М.Грушевського сприяла активізації національного життя в Україні. Показано суттєвий внесок громадського діяча у справу європеїзації українства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Грушевський, М.С. 4/5 +
Шифр НБУВ: РА355446

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Янковська А. О. 
Клініко-патогенетичні механізми розвитку жовтяниць новонароджених, шляхи корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / А. О. Янковська ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Уточнено особливості клінічного перебігу затяжних неонатальних жовтяниць (НЖ) залежно від наявних чинників ризику та рівнів гіпербілірубінемії. Вивчено ефективність застосування лактулози у дітей з НЖ з урахуванням клініко-лабораторних показників. Найбільш вагомими чинниками ризику зі сторони матері є анемія, порушення репродуктивної функції, патологічний перебіг вагітності та пологів. Зі сторони дитини - оцінка за шкалою Апгар 7 балів і нижче, відтерміноване прикладання до грудей, неадекватне вигодовування, роздільне перебування, діагноз значної НЖ в пологовому будинку, функціональні порушення травного каналу. Ефективніше лікування затяжної НЖ досягається включенням лактулози до фототерапії. Достовірним підтвердженням ефективності комбінованої схеми є клініко-лабораторні показники: зникнення жовтяничного забарвлення шкіри, збільшення маси тіла, відсутність функціональних шлунково-кишкових порушень, скорочення тривалості фототерапії, прискорені темпи зниження загального білірубіну сироватки крові, нормалізація показників копрограми та кишкового біоценозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.3-5
Шифр НБУВ: РА379496 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Янковська І. М. 
Методика формування у молодших школярів уміння організовувати художню діяльність на уроках образотворчого мистецтва: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / І. М. Янковська ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше розроблено та науково обгрунтовано зміст і структурні компоненти формування уміння організовувати художню діяльність (ФУОХД) на уроках образотворчого мистецтва у молодших школярів, визначено критерії, показники та рівні сформованості цього вміння. Наведено модель ФУОХД та методику поетапного формування дослідженого процесу. Подальшого розвитку дістали положення про використання в педагогічній практиці початкової образотворчої освіти комплексу функцій образотворчого мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10 р(4УКР)31-34
Шифр НБУВ: РА380021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Янко В.В. 
Обгрунтування параметрів способу забезпечення стійкості протяжних горизонтальних виробок при перетинанні геологічних порушень: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.09 / В.В. Янко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2009. — 17 с. — укp.

Наведено результати дослідження зміни межі міцності порід на одновісний стиск у зоні впливу геологічного порушення протяжної виробки. Під час візуального обстеження стану протяжних виробок як об'єкти досліджень обрано шахти "Алмазна" та "Добропільська" ДП "Добропіллявугілля". На підставі натурних інструментальних спостережень і результатів лабораторних експериментів на породних зразках вивчено втрату стійкості протяжної виробки за перетину геологічного порушення. За одержаними результатами розроблено числову модель, використану під час числових експериментів за методом скінченних елементів. Запропоновано спосіб забезпечення стійкості протяжних виробок у зоні геологічних порушень і розроблено методику визначення його параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И141.14 +
Шифр НБУВ: РА361986

Рубрики:

      
6.

Янковий Р. В. 
Організаційно-економічний механізм активізації підприємницької діяльності на підприємствах легкої промисловості: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Р. В. Янковий ; Київ. нац. ун-т технології та дизайну. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми вдосконалення теоретичних, методичних і практичних аспектів формування організаційно-економічного механізму активізації підприємницької діяльності на підприємствах легкої промисловості. Запропоновано організаційно-економічний механізм активізації підприємницької діяльності як складової організаційно-економічної виробничої системи. Вдосконалено процес організації підприємницької діяльності на підприємстві. Обгрунтовано та вдосконалено методичні засади аналізу підприємницького потенціалу, ризиків і врахування їх впливів на ефективність організації підприємницької діяльності на підприємствах легкої промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.11-131.1
Шифр НБУВ: РА371323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Янко О.В. 
Організаційно-педагогічні умови управління якістю роботи сучасного дошкільного навчального закладу: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / О.В. Янко ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено організаційно-педагогічні умови, особливості та типи управління якістю роботи ДНЗ залежно від ролі педагогічного колективу в управлінській діяльності. Визначено критерії, показники оцінки управління якістю роботи ДНЗ на різних рівнях управлінської діяльності (стратегічному, тактичному, оперативному). Встановлено, що ефективне управління якістю роботи ДНЗ забезпечується сукупністю організаційно-педагогічних умов, що полягають у поширенні управлінських повноважень на педагогічний колектив як єдину команду, створення науково-методичного осередку для педагогів на інноваційних засадах і урізноманітнення моделей організації освітнього процесу на підставі особистісно орієнтованої парадигми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.41 +
Шифр НБУВ: РА368709

Рубрики:

      
8.

Янко Н.В. 
Особливості стану здоров'я і адаптації учнів початкових класів гімназії в залежності від соціально-гігієнічних факторів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Н.В. Янко ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено стан здоров'я (фізичний розвиток, функціональний стан організму, захворюваність), розумову працездатність і фізичну підготовленість учнів початкових класів гімназії та факторів, що на них впливають (організацію, гігієнічне та психолого-педагогічне забезпечення навчання, спосіб життя, рівень психологічної готовності до навчання); особливості адаптації до навчального процесу організму учнів молодших класів гімназії. Розроблено та апробовано комплекс медико-педагогічних заходів з питань профілактики відхилень у стані здоров'я учнів молодших класів гімназій більш досконалих режимів та гігієнічних підходів до навчально-виховного процесу в цих закладах. Їх апробація довела позитивний вплив на рівень працездатності, фізичний розвиток, стан здоров'я молодших школярів гімназій, поліпшення гігієнічних умов навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.3 + Ч421.221
Шифр НБУВ: РА314618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Янковський О.В. 
Особливості формування структури тонких гарячекатаних штаб і розробка технологічних режимів, що запобігають утворенню різнозернистості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / О.В. Янковський ; Ін-т чор. металургії ім. З.І.Некрасова НАН України. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено природу утворення різнозернистості та розроблено технологічні параметри виробництва гарячекатаного тонкоштабового прокату, що дозволяють одержати структурний стан і рівень механічних властивостей сталі, близькі до хлоднокатаного стану. Встановлено закономірності впливу температурно-деформаційних режимів гарячої прокатки та наступного охолодження на структуро- та текстуроутворення низьковуглецевої сталі у поверхневих і серединних шарах тонких гарячекатаних штаб. Проведено порівняльний аналіз структури та текстури тонких гарячекатаних і холоднокатаних штаб з низьковуглецевої сталі, виробленої за діючою технологією. Встановлено причини підвищеного рівня міцнісних і зниженого - пластичних властивостей в гарячекатаному прокаті у порівнянні з холоднокатаним. Досліджено вплив хімічного складу сталі, ступеня гарячої деформації прокату та швидкості його охолодження на положення фазових областей за умов безперервного охолодження. Проаналізовано вплив температури та ступеня деформації низьковуглецевого гарячекатаного тонкоштабового прокату, а також умов наступного охолодження на процеси рекристалізації та текстуроутворення. Встановлено, що виникнення різнозернистості є наслідком різниці в текстурі та пружно-напруженому стані поверхні та центра штаби. Для умов промислового виробництва тонкої гарячекатаної штаби розроблено рекомендації, що дозволяють запобігти утворенню грубозернистої структури у поверхневих шарах штаб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К621.530.03-1 +
Шифр НБУВ: РА336853

Рубрики:

      
10.

Янковець А.В. 
Підготовка майбутніх перекладачів засобами інформаційно-комунікаційних технологій у вищих військових навчальних закладах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / А.В. Янковець ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельницький, 2005. — 20 с. — укp.

Наведено методику організації самостійного вивчення іноземної мови курсантами у вищих військових навчальних закладах (ВВНЗ) з застосуванням створених навчальних комп'ютерних програм. Розглянуто педагогічні умови застосування інформаційно-комунікаційних технологій під час самостійної роботи та підготовки до занять. Визначено методичні, техніко-дидактичні та психогігієнічні вимоги до навчальних комп'ютерних програм. Проаналізовано наявні комп'ютерні мультимедійні курси щодо їх застосування під час самостійної підготовки майбутніх перекладачів у ВВНЗ. Розроблено модель організації самостійної роботи з використанням створених навчальних комп'ютерних програм. Ефективність використання розробленої методики теоретично обгрунтовано та підтверджено експериментально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.77 р30 +
Шифр НБУВ: РА340531

Рубрики:

      
11.

Янкова О.С. 
Правове регулювання статутного фонду комерційних організацій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.С. Янкова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2000. — 20 с. — укp.

Сформульовано визначення поняття статутного фонду підприємства як категорії, яка відбиває наявність матеріальної бази учасника комерційного обігу. Обгрунтовано доцільність запровадження до господарського законодавства України категорій заявленого та сплаченого даного фонду, а також здійснення державної реєстрації комерційної організації за наявності сплаченого капіталу у встановленому законом розмірі, не пов'язаної з виконанням кожним учасником обов'язку передати первинний внесок. Значну увагу приділено способам закріплення у правових нормах мінімальних розмірів статутних фондів комерційних організацій. Вперше сформульовано загальні принципи формування зазначеного фонду комерційної організації. Розглянуто необхідність змін у порядку оцінювання переданого учасниками майна. Встановлено доцільність створення єдиного порядку формування даного фонду для комерційних організацій сфери виробництва, а також обігу товарів та послуг. Запропоновано механізм контролю за майновим станом комерційної організації протягом усього періоду її існування. Доведено необхідність ліквідації комерційних організацій, чисті активи яких протягом певного періоду є нижчими за встановлений законом мінімальний розмір статутного фонду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)013.22
Шифр НБУВ: РА310067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Янковчук М. М. 
Психологічні особливості розвитку обдарованості дитини в сім'ї: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / М. М. Янковчук ; НАПН України, Ін-т психології ім. Г.С. Костюка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто розвиток обдарованості як розгортання структурно-функціональної одиниці нужди. Досліджено ставлення до сімейної освіти студентів-педагогів і спеціалістів галузі освіти в порівнянні з практиками сімейної освіти (батьками дітей, що навчаються екстерном). Показано негативне ставлення педагогів до сімейної освіти в цілому та недовіри до якості сімейної освіти зокрема. Проведено експериментальне дослідження розвитку обдарованих (альтодональних) дітей у сім'ях. Одержані матеріали за результатами проведених інтерв'ю дозволяють виділити схожі ознаки у розвитку обдарованих дітей, а також деякі відмінності, які можна пояснити індивідуальними особливостями кожної особистості та характером сімейних стосунків. Виділено п'ять типів ставлення батьків до факту дитячої обдарованості (негативне, ігнорувальне, гіперсоціальне, позитивне та конструктивно-позитивне). Розроблені психолого-педагогічні рекомендації щодо організації навчання та виховання обдарованих дітей у сім'ї дозволяють батькам позитивно впливати на розвиток обдарованих дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.724 + Ю956-996-06-734
Шифр НБУВ: РА384069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Янкович О.І. 
Розвиток освітніх технологій у теорії та практиці вищої педагогічної освіти України (1957 - 2005): автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / О.І. Янкович ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2009. — 42 с. — укp.

Досліджено проблему розвитку освітніх технологій як педагогічно-соціальних інновацій у педагогічній теорії та практиці України. Вперше дану проблему розглянуто у ретроспективі із вивченням сучасного стану впровадження технологічного підходу, підготовки педагогів до його реалізації, визначенням перспектив розвитку. Доведено, що розвиток освітніх технологій у педагогічних ВНЗ України - це складний діалектичний процес, в якому акумульовано ідеї національної та зарубіжної педагогіки, відображено особливості та традиції вітчизняної освітньої галузі, збережено відповідність тенденціям суспільно-політичного життя. Доведено, що вітчизняний досвід технологізації освіти педагогічних ВНЗ творчо інтегрується у нових системах, які відповідають міжнародним стандартам підготовки учителів. Розкрито можливості використання прогресивних елементів минулого на сучасному етапі. На підставі результатів ретроспективного аналізу на основі екстраполяції історичного досвіду обгрунтовано систему підготовки педагогів до реалізації освітніх технологій. Здійснено проектування та моделювання інноваційної соціально-виховної технології "Організація успішної діяльності", яка сприяє розвитку професійної компетентності випускників закладів освіти та є джерелом для створення національно-праксеологічної освітньо-виховної концепції держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.513(4УКР)6 + Ч311,01 +
Шифр НБУВ: РА367489

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Янковський С.В. 
Система конкретного ідеал-реалізму в контексті російського релігійно-філософського ренесансу: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / С.В. Янковський ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 19 с. — укp.

Доведено, що політематичні інтелектуальні дискусії стали підгрунтям для утворення особливого метафізичного спрямування у російській філософській думці ідеал-реалізму, що остаточно визначилося на початку XX ст. Його засади було викладено у працях М.Лосського та С.Франка. Упродовж наступних десятиліть ідеал-реалізм набув вигляду своєрідної філософської системи - конкретного ідеал-реалізму. На початку 1920-х рр. вона вважалася зразком російської академічної філософської традиції, а у вирішенні проблем гносеології, теорії цінностей, антропологічної проблематики, соціально-філософських проблем успішно конкурувала з панівними течіями російської філософії, поступово набуваючи визнання в Європі та Америці. Зауважено, що провідним мотивом гносеології ідеал-реалізму є визначальна роль інтуїтивного пізнання. Онтологія ідеал-реалізму містить оригінальне персоналістичне вчення про субстанційного діяча; існування є витвором творчого прагнення і ствердження цінностей відносно їх сили та рангу. Це було б неможливим поза феноменом свободи волі, яка становить суть соціально-історичної та філософської атропологій у системі конкретного ідеал-реалізму. Наявність духовної свободи виправдовує існування людини як апокаліптичного виміру всесвіту, висвітлення кінцевої мети його існування (causa finais).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю217.1 + Ю3(4РОС)5/6
Шифр НБУВ: РА330961

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Янков А.В. 
Соціально-політичні неологізми та оказіоналізми в американському варіанті англійської мови: структура - семантика - функціонування: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.В. Янков ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено структурно-семантичні та функціонально-стилістичні особливості соціально-політичних неологізмів та оказіоналізмів у американському варіанті англійської мови за період 1963 - 2003 рр. На основі широкого кола лексикографічних та текстологічних джерел проведено диференціацію понять неологізмів та оказіоналізмів. Простежено та уточненно, за якими традиційними та новими словотвірними моделями морфологічної структури слова побудовано нову суспільно-політичну лексику. Розглянуто різноманітні способи утворення неологізмів та оказіоналізмів, встановлено взаємозв'язок та взаємозалежність між позамовними та внутрішньомовними чинниками, які активізують словотворчі процеси. Виявлено причини виникнення соціально-політичних евфемізмів та дисфемізмів, з'ясовано метафорично-метонімічні та синонімічно-антонімічні особливості нової суспільно-політичної лексики американського варіанта англійської мови у процесі їх функціонування у мові та мовленні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-321
Шифр НБУВ: РА330536

Рубрики:

      
16.

Янковська Д.О. 
Східні впливи в орнаментальному оформленні українських ікон кінця XVI - XVII ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / Д.О. Янковська ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему східних впливів в орнаменті українських ікон кінця XVI - XVII ст. На базі комплексного підходу висвітлено історичний аспект впливів мусульманського Сходу на культуру європейських країн, визначено передумови східних впливів на українське мистецтво кінця XVI - XVII ст.. Наведено характеристику орнаменту мусульманських країн Близького та Середнього Сходу, розглянуто причини орнаментування ікон. Висвітлено загальні тенденції розвитку іконної орнаментики, виявлено основні схеми та мотиви, художні особливості досліджених орнаментів. Досліджено їх еволюцію у контексті тогочасних мистецьких явищ - західноєвропейських і східних впливів. На підставі порівняльного аналізу орнаментики українських ікон і орнаментів мусульманського Сходу виявлено численні аналоги схем і мотивів в обох орнаментальних комплексах. У орнаментиці ікон визначено схожі за походженням схеми та мотиви: на основі рослинної ромбовидної сітки та сітки з геометричних фігур з рослинними мотивами всередині (банд-е румі), мотиви тюльпана, гвоздики, лотоса, квітки та плода граната, простежено їх розвиток у східному орнаменті та в оздобленні українських ікон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ124.3(4УКР)3-183(5) + Щ146.563(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА338721

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Янковський М.А. 
Управління конкурентоспроможністю підприємства на світових ринках: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / М.А. Янковський ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2005. — 30 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні засади формування та управління конкурентоспроможністю підприємств у контексті їх виходу на світові ринки за умов внутрішніх економічних трансформацій та міжнародних процесів інтеграції та глобалізації. Систематизовано організаційно-економічні питання управління конкурентоспроможністю промислового підприємства. На підставі аналізу зовнішньоекономічних зв'язків України у географічному, галузевому та регіональному аспектах здійснено оцінку позицій України в міжнародному конкурентному просторі. Розглянуто конкурентні можливості України й оцінено економічні наслідки включення країни в об'єднання регіонального співробітницва, а також вступу України до СОТ. Оцінено міжнародну конкурентоспроможність українських підприємств хімічної промисловості. З метою формування системи управління конкурентоспроможністю на макрорівні розроблено концепцію інтеграції України у світовий конкурентний простір, на мікрорівні - розроблено системний підхід до ефективної мобілізації внутрішніх резервів підвищення конкурентоспроможності. Запропоновано систему управління якістю продукції на великому промисловому підприємстві. На прикладі ВАТ "Концерн "Стирол" розроблено стратегію розвитку внутрішніх ресурсів конкурентоспроможності підприємства з використанням методу ентропії та екстрапотенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830.695.2-13-21 +
Шифр НБУВ: РА336982

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Янковська Л.А. 
Управління підготовкою та перепідготовкою працівників промислового підприємства в системі менеджменту персоналу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Л.А. Янковська ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто роль безробіття у створенні та функціонуванні програм підготовки та перепідготовки працівників (ППП) у системі менеджменту підприємства, необхідність планування працівників для визначення потреби в учасниках програм ППП. Проаналізовано управління системою ППП за рубежем, надано рекомендації щодо застосування зарубіжного досвіду в Україні. Запропоновано методику оцінки управління й ефективності функціонування систем ППП на підставі певних показників і умов їх прийнятості для об'єктів і суб'єктів систем ППП. Розглянуто види та способи підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації різних категорій працівників та запропоновано засоби активізації навчального процесу, контролю та самоконтролю знань. Визначено принципи управління якістю ППП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-640-963
Шифр НБУВ: РА310589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Янковий В. О. 
Управління прибутком промислових підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В. О. Янковий ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Охарактеризовано зв'язок сучасної теорії беззбитковості з основними положеннями маржиналізму, розкрито головні недоліки існуючих методів управління прибутком промислових підприємств. Запропоновано методичні засади формування показників системи співвідношень витрати - об'єм - прибуток на рівні всього підприємства, що дозволяє розраховувати й застосовувати для управління прибутком важливіші узагальнювальні параметри - точку беззбитковості у вартісному вимірі, маржинальний дохід, коефіцієнт маржинального доходу, запас міцності, виробничий важіль, показники чутливості прибутку, кількісні характеристики виробничого, фінансового та сукупного ризиків. Розроблено методичні засади використання додаткових показників і співвідношень апарату виробничої функції Кобба-Дугласа, що відкривають нові можливості для управління інвестиційними проектами промислових підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-864-21
Шифр НБУВ: РА385381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Янковська Л.А. 
Формування освітньо-фахового потенціалу в системі соціально-економічного розвитку регіону: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.07 / Л.А. Янковська ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2008. — 40 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади й обгрунтовано практичні рекомендації щодо формування освітньо-фахового потенціалу (ОФП) регіону відповідно до потреб суспільства з метою забезпечення реалізації стратегічних цілей соціально-економічного розвитку регіону. Досліджено вплив ОФП на рівень інтелектуального капіталу. Визначено структурні елементи ОФП регіону, розглянуто методичні аспекти їх оцінки. Розроблено принципи узагальненої оцінки кількісно-якісного рівня ОФП регіону, виявлено основні чинники його розвитку. Запропоновано інформаційні засоби дослідження складових ОФП регіону й інформаційні технології підвищення його ефективності. Розкрито сутність та особливості експертних процедур у прийнятті рішень щодо оцінки якості ОФП, зокрема, з використанням програмних засобів. Розроблено модель переходу ОФП на стадію збалансованого процесу. Висвітлено методологічні аспекти формування ОФП, здійснено динамічне оцінювання його основних функцій. Розроблено й апробовано методику оцінки якості ОФП за допомогою експертного методу. Встановлено циклічний характер розвитку ОФП регіону, обгрунтовано принципи та пріоритетні напрями підвищення ефективності формування та використання ОФП регіону, визначено перспективи оцінювання його розвитку. Запропоновано систему прийняття рішень за результатами експертної оцінки для визначення якості ОФП.Досліджено вплив рівня ОФП на стан соціально-економічного розвитку регіону, зокрема, за умов євроінтеграції України, обгрунтовано доцільність урахування даного показника під час розробки регіональної соціально-економічної стратегії. Висвітлено перспективи формування ОФП в системі соціально-економічного розвитку західного регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР3)240 +
Шифр НБУВ: РА356045

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського