Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (80)Книжкові видання та компакт-диски (77)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ШОЛОХ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Шолохова Т.О. 
Біологічні особливості і селекція канни садової: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Т.О. Шолохова ; УААН. Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр. — Ялта, 2001. — 19 с. — укp.

За результатами досліджень виявлено особливості проростання насіння канни садової, ритми росту та розвитку даної рослини, біології її цвітіння. Визначено, що тип проростання насіння - ремотивно-трубчатий. На підставі вивчення морфогенезу вегетативних органів канни описано послідовні фази змін в часі системи пагонів, зроблено висновок щодо біоморфологічної різноякісності посадкового матеріалу. Встановлено ступінь мінливості та домінування декоративних і морфобіологічих ознак за умов міжвидової та міжсортової гібридизації, інбридингу та полікросу канни. Застосовано інбридинг як ефективний метод селекції канни з метою одержання чистих ліній та наступного добору високодекоративних низькорослих форм. Розроблено шкалу оцінювання забарвлення квіток рослини. Визначено число та структурну організацію хромосом батьківських форм і гібридів. Відібрано 5 перспективних форм-кандидатів у сорти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.26Can*60*33*444*736(4УКР)
Шифр НБУВ: РА316142 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Шолох С.М. 
Закономірності управління забезпеченням якості шихти в проекті вивозу готових до виймання запасів руди з кар'єру залізорудного комбінату: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / С.М. Шолох ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2004. — 22 с. — укp.

Розглянуто процес оперативного планування роботою кар'єру гірничозбагачувального комбінату як проекту зі створення та впровадження інформаційно-аналітичної системи забезпечення якості рудної сировини на внутрішньомісячному інтервалі. Створено багатокритеріальну модель визначення вантажопотоків руди, проаналізовано її розв'язок, запропоновано підходи для усунення її несумісності. Досліджено можливі відхилення у процесі роботи кар'єру від намічених значень вантажопотоків та сформовано моделі коректування планових завдань з перевезення руди, що враховують ймовірнісний характер параметрів системи оперативного планування певних процесів на кар'єрі. За цього запропоновано з'ясувати продуктивність екскаватора на змінному та добовому інтервалах за допомогою нейронної мережі прямого розповсюдження. Визначено закономірності та структуру моделі, що дають змогу розрахувати дати проведення технічного обслуговування та ремонтів обладнання з урахуванням комплексного показника ефективності роботи кар'єру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И41,323-6 +
Шифр НБУВ: РА334951

Рубрики:

      
3.

Шолохова Л.Б. 
Обгрунтування та оцінка ефективності комбінованої фармакотерапії хворих на остеоартроз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Л.Б. Шолохова ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Визначено шляхи підвищення ефективності та безпечності комплексного лікування остеоартрозу (ОА) для досягнення та збереження довготривалого стійкого клінічного ефекту, запобігання прогресуванню хвороби, зниження частоти виникнення побічних явищ на базі комбінованої терапії з хондопротекторами (ХП), нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ) та системною ензимотерапією (СЕТ). На підставі одержаних результатів визначено ефективність курсової терапії у комбінаціях з ХП, СЕТ і НПЗЗ (у 96,7 %) у порівнянні з монотерапією НПЗЗ (у 46,7 %). За віддаленими результатами лікування встановлено, що комбінація ХП, СЕТ і НПЗЗ переважає комбінацію СЕТ і НПЗЗ і монотерапію НПЗЗ. Відзначено, що безпечність комбінованої терапії з використанням ХП, СЕТ і НПЗЗ не відрізняється від монотерапії НПЗЗ. Циклооксигеназа-2 селективний НПЗЗ німесулід більш безпечний у порівнянні з неселективним НПЗЗ диклофенаком, проте не поступається йому за ефективністю та віддаленими результатами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52
Шифр НБУВ: РА321357

Рубрики:

      
4.

Шолох Ю. М. 
Особливості розвитку стратегії транскордонного співробітництва регіону в умовах розширення ЄС (на прикладі прикордонного регіону Закарпатської області): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Ю. М. Шолох ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2010. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено сутність, особливості теорій стратегічного підходу щодо розвитку транскордонного співробітництва. Проаналізовано методологічні основи процесу формування стратегії розвитку транскордонного співробітництва регіону й узагальнено європейський досвід планування транскордонного співробітництва. Обгрунтовано, що транскордонне співробітництво - це важлива складова європейського інтеграційного процесу України на регіональному рівні. З'ясовано, що транскордонне співробітництво визначено пріоритетним напрямом розвитку регіональної політики ЄС до 2013 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЗАК)688 + У9(4УКР-4ЗАК)80
Шифр НБУВ: РА372858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шолохова Н.С. 
Формування когнітивних умінь учнів 7-8 класів у процесі вивчення фізики за інтерактивними технологіями: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.С. Шолохова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено структуру когнітивних умінь, яка містить організаційний, операційний, комунікаційний та інформаційний компоненти. Обгрунтовано умови формування даних умінь з урахуванням особливостей перебігу кожного з когнітивних процесів: уваги, сприйняття, мислення, пам'яті. З'ясовано роль мовлення в процесах запам'ятовування інформації та застосування знань. Запропоновано інтерактивні прийоми роботи на уроках фізики, що сприяють підвищенню якості знань. Розроблено методику формування когнітивних умінь учнів 7 - 8-х класів у процесі вивчення даного предмету за інтерактивними технологіями, яка базується на ідеї створення навчального середовища для учнів і методичного середовища для вчителів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)21-36,022 +
Шифр НБУВ: РА344678

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шолохов О. В. 
Робастне еліпсоїдальне оцінювання станів лінійних керованих систем з обмеженими збуренням та завадою / О. В. Шолохов. — Б.м., 2019 — укp.

В дисертації розроблено метод робастного еліпсоїдального оцінювання станів лінійних керованих систем з обмеженими збуренням та завадою вимірювання змінних стану в умовах нестатистично заданої невизначеності, робастний при порушенні апріорних припущень щодо зовнішнього збурення і похибки вимірювання змінної стану системи, що збурюється по одному каналу і спостерігається за однією змінною. Метод складається з послідовних етапів, на кожному з яких висовуються та доводяться твердження методу оцінювання. В кінці дано вирішення задачі оцінювання положення нерухомого об'єкту та задачі оцінювання кутової орієнтації штучного супутника Землі. На підставі розробленого методу оцінювання було створено і впроваджено у виробництво методики оцінювання станів технічних виробів в процесі їх налаштування для підвищення їх технічних та експлуатаційних характеристик.Ключові слова: лінійна керована спостережувана система; фазовий простір станів; зовнішнє збурення; множина досяжності; сума множин за Мінковським; еліпсоїдальна апроксимація; оператор стискання; завада вимірювання; похибка вимірювання; «гіпершар»; перетин множин; робастність; порушення апріорних припущень; багатовимірний об'єм еліпсоїду; слід матриці еліпсоїду.^UIn the dissertation, a method for robust ellipsoidal state estimation of linear controlled systems with limited perturbation and interference under conditions of non-statistically specified uncertainty, robust to violations of a priori assumptions regarding the external perturbation and measurement error of the state variable of a system perturbed by one channel and observed by one variable, is developed. The method consists of successive stages, at each of which the statements of the estimation method are introduced and proved. At the end, we give a solution to the problem of estimating the position of a stationary object and the task of estimating the angular orientation of an artificial Earth satellite. Based on the developed evaluation method, methods for assessing the state of technical products in the process of setting them up and increasing their technical and operational characteristics were created and introduced into production.Keywords: linear controlled observable system; phase space of states; external disturbance; set of attainability; Minkowski sum of sets; ellipsoidal approximation; contraction operator; measurement interference; hyperlayer; intersection of sets; robustness; violation of a priori assumptions; multidimensional volume of an ellipsoid; trace of matrix of an ellipsoid.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Шолох О. А. 
Формування ціннісного ставлення до професійної діяльності майбутніх психологів у процесі фахової підготовки / О. А. Шолох. — Б.м., 2021 — укp.

Дослідження присвячено проблемі формування ціннісного ставлення до професійної діяльності майбутніх психологів у процесі фахової підготовки. Проаналізовано основні положення щодо організації фахової підготовки майбутніх психологів відповідно до сучасних тенденцій реформування освіти; досліджено особливості формування ціннісного ставлення до професійної діяльності майбутніх психологів на сучасному етапі; позиціоновано зміст, визначено складові компоненти та етапи формування ціннісного ставлення до професійної діяльності майбутніх психологів. Визначено наукові підходи, які дозволяють розкрити сутнісні характеристики успішного формування ціннісного ставлення до професійної діяльності майбутніх психологів в умовах фахової підготовки. Обґрунтовано організаційно-педагогічні умови та розроблено модель формування ціннісного ставлення майбутнього психолога до професійної діяльності.Діагностичний інструментарій дозволив здійснити експериментальну перевірку результативності моделі формування ціннісного ставлення до професійної діяльності майбутніх психологів у процесі фахової підготовки. Достовірність результатів експериментального дослідження підтверджено за допомогою розробленої кваліметричної моделі педагогічного прогнозування соціальної успішності професійного психолога у сучасному соціумі.Ключові слова: освітній процес, майбутні психологи, структурно-функціональна модель, організаційно-педагогічні засади , освіта, професійна діяльність, професійна компетентність, процес, фахова підготовка, ціннісне ставлення до професійної діяльності.^UThe research is devoted to the problem of formation of value attitude to the professional activity of future psychologists in the process of professional training. The main provisions on the organization of professional training of future psychologists in accordance with modern trends in education reform are analyzed; the peculiarities of formation of value attitude to professional activity of future psychologists at the present stage are investigated; the content is positioned, the components and stages of formation of value attitude to the professional activity of future psychologists are determined. Scientific approaches are defined that allow to reveal the essence characteristics of the successful formation of value attitude to the professional activity of future psychologists in the conditions of professional training: axiological, competent, personal-oriented, systemic, competitive, culturological, psychological, human-cerebric, humanistic, reflexive and complex.The phenomenon of formation of value attitude of the individual to the future profession is positioned not only as a psychological and pedagogical problem, but also as a process that has a certain structure, the set of components of which makes it possible to achieve the goal – to develop a new quality of personality of the future psychologist, to position the value attitude of students to professional activity in the conditions of university education.The experiment was based on the criteria of readiness of future psychologists to form a value attitude to professional activity in the process of their preparation: motivation to the future profession (motivational); awareness of value attitude to the future profession in modern society (socio-value); formation of value attitude to future professional activity (cognitive); feelings of novelty and critical thinking (reflexive). On the basis of the identified criteria and their indicators, three levels of the forming of socially significant qualities of future psychologists are determined and characterized: reproductive (low), productive (medium) and creative (high) levels. The main organizational and pedagogical conditions for the successful formation of value attitude to the professional activity of future psychologists are defined as: providing motivation for the value attitude to the professional activity of future professional; intensification of independent educational and cognitive activities of future psychologists based on the reflexive assessment of own activities; formation of communicative competence as a professional tool for future psychologists.In the model of formation a value attitude to the professional activities of future psychologists the idea of unity of purpose, content, forms and methods of education is given its logical certainty. The methods used in this model include: (case method) method of analysis of histories and past real problematic occupational situations; method of analysis of business communication; method of case analysis; method of incident analysis; method of specific situation analysis.The introduction of a model of formation of value attitude to the professional activity of future psychologists in the process of professional training involves the usage of modern educational technologies and the provision of organizational and methodological support.Diagnostic tools allowed to carry out an experimental check of the effectiveness of the structural and functional model of formation of value attitude to the professional activity of future psychologists in the process of professional training. The reliability of the results of the experimental study is confirmed with the help of the developed qualimetric model of pedagogical forecasting of the social success of a professional psychologist in modern society.Keywords: educational process, future psychologists, structural and functional model, organizational and pedagogical principles, education, professional activity, profes¬sional competence, process, professional training, value attitude to professional activity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського