Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (64)Книжкові видання та компакт-диски (118)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=УДАЛ$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=ВАЛЕРІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Удалов І.В. 
Вплив "мокрої" консервації шахт на еколого-радіаційний стан навколишнього природного середовища (на прикладі Луганської області): Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / І.В. Удалов ; Укр. НДІ екол. пробл. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше встановлено, що формування поверхневих вторинних ореолів (аномальних зон) півдищеної радіоактивності за умов Східного Донбасу відбувається в результаті експлуатаційної розробки глибинних горизонтів і винесення на поверхню за рахунок процесів газо-, масо- та водообміну радіоактивних елементів. Удосконалено систему ведення комплексного екологічного моніторингу у зоні взаємовпливу шахтного поля шахти "Пролетарська" та Світлічанського водозабору, яка враховує потенційну можливість формування забруднень питних вод хімічними та токсичними інградієнтами та радіонуклідами. Виявлено та систематизовано чинники ризику щодо розвитку небезпечних екзогенних геологічних процесів, з урахуванням яких удосконалено систему управління екологічною безпекою території Східного Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-4-082.06 +
Шифр НБУВ: РА351160

Рубрики:

      
2.

Удалов О. С. 
Правове регулювання страхування у сфері інвестиційної діяльності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. С. Удалов ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу страхування у сфері інвестиційної діяльності як суспільного явища. Розвинуто правове та наукове визначення страхової й інвестиційної діяльності як категорій. Надано характеристику видів страхування й інвестицій, розмежовано інвестиційні операції й інвестиційну діяльність. Визначено особливості державного управління та регулювання страхування у сфері інвестиційної діяльності та фінансового контролю за процесом його здійснення. Розглянуто місце та правову природу страхового інтересу й інвестиційного ризику у фінансових правовідносинах. Внесено пропозиції щодо зміни діючого законодавства у сферах страхової й інвестиційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.21 + Х819(4УКР)120.0
Шифр НБУВ: РА374563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Удалова О.А. 
Профілактика асоціальної поведінки учнів закладів профтехосвіти: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.А. Удалова ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано положення щодо виховної діяльності інженерно-педагогічних колективів ПТУ з профілактики асоціальної поведінки серед учнів як педагогічної системи. Розкрито об'єктивні соціально-педагогічні передумови реформування змісту, форм і методів роботи з профілактики асоціальної поведінки учнів, суть асоціальної поведінки учнів і роль спеціальних технологій виховної діяльності у формуванні звички правильної поведінки. Розроблено модель і науково обгрунтовано необхідність функціонування спеціальної організаційно-педагогічної системи методичного навчання педагога для виконання ним функцій вихователя як організатора виховної роботи з профілактики асоціальної поведінки учнів ПТУ в системі позаурочної виховної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч461.3 + Ю983.620.2-81
Шифр НБУВ: РА320837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Удальцова К.О. 
Структура інтактних і уражених карієсом твердих тканин молочних зубів людини: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / К.О. Удальцова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 17 с. — укp.

Уточнено наукові уявлення про будову молочних зубів людини та морфологічні особливості їх каріозного ураження. Встановлено, що у молочних зубах відсутній чітко виражений бар'єр між дентином та емаллю у вигляді розмежувальної волокнистої пластинки, який має місце у постійних зубах. Уперше показано, що емаль молочних зубів відрізняється спрощеними ознаками будови, що полягають не тільки в меншій товщині, а й у своїй внутрішній структурі. Дані морфологічні особливості молочних зубів зараховано до факторів, що обумовлюють зниження їх стійкості до каріозного ураження. Встановлено, що локальне ушкодження емалі молочних зубів у разі поверхневого карієсу нерозривно пов'язане з альтерацією дентину у вигляді променистих тяжів, які за всіма ознаками відповідають відомому у літературі поняттю "мертвих трактів". Виявлено, що прогресування каріозного процесу та перехід його в ураження твердих тканин середньої тяжкості супроводжується масованою інфільтрацією дентинних канальців "мертвих трактів" клітинними елементами, які за зовнішніми ознаками нагадують імунокомпетентні клітини. Вперше у практиці наукових досліджень вивчено молочні зуби після їх радикально-оперативного лікування з приводу середнього карієсу, що передбачає накладення пломби за збереження життєдіяльної пульпи. Встановлено явні морфологічні ознаки, які свідчать про поновлення каріозного процесу з локальним ушкодженням дентину й емалі в окружності цілісної пломби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40 + Е70*697.13
Шифр НБУВ: РА369925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Удалова 
Теоретичні засади отримання вербальної інформації у кримінальному процесі України: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.09 / Лариса Давидівна Удалова ; Київський національний ун-т внутрішніх справ. — К., 2007. — 29 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)411 + Х894.9(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА352427

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Удалих О.О. 
Управління інвестиційною діяльністю в промисловому регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.О. Удалих ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні засади процесу інвестиційної діяльності в промисловому регіоні, причини інвестиційної кризи в Україні. Визначено суть, структуру, задачі й основні напрями управління інвестиційною діяльністю в регіоні. Проаналізовано стан інвестиційних процесів та визначено регіональні особливості інвестиційної діяльності за сучасних умов. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення управління інвестиційними проектами у промисловому регіоні. Запропоновано використання інвестиційного маркетингу в управлінні інвестиційними проектами та розроблено систему гарантування інвестицій від регіональних ризиків. Виявлено умови її ефективного функціонування. Побудовано економіко-математичну модель оптимізації використання інвестційних ресурсів регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА321382

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Левонюк С. М. 
Еколого-гідрогеологічна трансформація якісного складу підземних вод бучацько-канівського водоносного комплексу центральної частини Дніпровсько-Донецького артезіанського басейну: автореферат дис. ... д.філософ : 103 / С. М. Левонюк. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню важливої науково-практичної проблеми підвищення екологічної безпеки питного водопостачання населених пунктів у межах Дніпровсько-Донецького артезіанського басейну (ДДАБ) за рахунок встановлення чинників еколого-гідрогеологічної трансформації якісного складу питних підземних вод бучацько-канівського водоносного комплексу (БКВК) за 60-ти річний період експлуатації водозаборів (1960-2020 рр.).Автором встановлено, що на досліджених водозаборах погіршення якості підземних вод відбувається за рахунок як підвищення вмісту хімічних елементів глибинного (переважно), так і поверхневого (епізодично) генезису. Визначено, що превалюючим чинником формування хімічного складу підземних вод БКВК на сучасному етапі є природні явища, активізовані техногенною складовою (розширення мережі водозаборів та інтенсифікація водовідбору на них) та глибинними гідрогеоміграційними процесами (висхідна міграція некондиційних вод крізь тектонічні порушення, пов’язані з соляними діапірами; висхідна та низхідна дифузія мінералізованих порових розчинів водотривів до вод БКВК).Простежено характерні показники у складі вод БКВК (Cl-, F-, Fезаг., Br-, B3+, J-, загальна мінералізація). Виявлено прямий позитивний зв’язок (коефіцієнти кореляції Пірсона r = 0,7-0,9) між їх вмістом та величиною загального водовідбору в зоні впливу тектонічних порушень, пов’язаних із Полтавським соляним діапіром.Отримано залежності, які дозволили обґрунтувати оптимальний загальний водовідбір на Полтавських водозаборах: - для стабілізації вмісту характерних показників у складі вод БКВК у межах східної частини міста, де спостерігається найбільш інтенсивне забруднення цих вод (до 16 тис. м3/добу);- для стабілізації вмісту характерних показників у складі вод БКВК лише у межах інших частин міста, де спостерігається менш інтенсивне забруднення цих вод (до 40 тис. м3/добу).Отримало подальший розвиток вивчення природного механізму збагачення питних підземних вод БКВК F--ом, який відноситься до елементів II класу небезпеки. Розв’язано стратегічно важливу екологічну проблему регіону – доведено ключову роль техногенної складової (інтенсифікація водовідбору, розширення мережі водозаборів) у наявній тенденції до збільшення вмісту елементу у процесі експлуатації водозаборів регіону. Визначено геофоновий вміст F- (близько 2 мг/дм3) на початок періоду активного техногенезу. Виділено території із критично загрозливим для здоров’я населення вмістом F- (від 4 до 8 мг/дм3) та доведено можливість стабілізувати його вміст у водах комплексу для зменшення захворюваності населення території робіт.Удосконалено наявну методичну базу із оцінки захищеності питних підземних вод на основі раціонального комплексування різнопланових показників, що характеризують сучасні природні та техногенні умови території досліджень, та вибору найбільш репрезентативних із них. Завдяки цьому визначено зони підвищеної екологічної небезпеки зниження якості підземних вод БКВК елементами поверхневого та глибинного генезису.Розроблено комплексні системи районування території за небезпекою зміни якісного складу вод за допомогою бальної оцінки захищеності цих вод від двох груп забруднювачів. Розроблено методичний підхід до виділення перспективних ділянок для закладання нових водозаборів на БКВК у межах центральної частини ДДАБ. Оцінено прогнозні ресурси підземних вод з відносно високими показниками питної якості у кількості 54,5 тис. м3/добу, що підвищує екологічну безпеку населення Полтавської міської агломерації.Науково обґрунтовано характерні показники якісного складу підземних вод БКВК для систематичного гідрогеохімічного моніторингу на водозаборах. Рекомендовано контролювати їх вміст на базі загальних (контроль всього комплексу фактичних елементів-забруднювачів у зонах впливу водозаборів) та спеціальних (контроль загальної мінералізації, Cl-, F-, Fезаг., Br-, B3+, J- на ділянках перетину зон впливу потужних водозаборів із територіями у радіусі 5 км навколо тектонічних порушень) моніторингових робіт.Розроблено критерії оцінки рівнів забруднення питних підземних вод БКВК на водозаборах Східної України для ефективного контролю за їх вмістом при моніторингу в умовах обмеженого фінансування та збільшення оперативності при прийнятті управлінських рішень з підвищення екологічної безпекипитного водопостачання населення.^UThe thesis is devoted to the solution of important scientific and practical problem of improving the ecological safety of drinking water supply in settlements within the Dnipro-Donets artesian basin (DDAB) by establishing the factors of ecological and hydrogeological transformation of qualitative composition of buchak-kaniv aquifer (BKA) drinking groundwater during 60 years period of water intakes operation (1960-2020).The author found that at the investigated water intakes, the deterioration of groundwater quality occurs due to both an increase in the content of chemical elements of deep (mainly) and surface (episodically) genesis. It was determined that the prevailing factor in the groundwater chemical composition formation of BKA at the present stage is natural phenomena activated by the man-made component (expansion of the water intakes network and intensification of water withdrawal on them) and deep hydrogeomigratory processes (upward migration of unconditioned waters through tectonic faults associated with salt diapirs; upward and downward diffusion of mineralized pore fluids of water proofs to the BKA waters).Characteristic indicators in the BKA water composition (Cl-, F-, Fetotal, Br-, B3+, J-, total mineralization) were traced. A direct positive relationship (Pearson's correlation coefficients r = 0.7-0.9) was found between their content and the amount of total water withdrawal in the zone of tectonic faults influence associated with the Poltava salt diapir.Dependencies were obtained that made it possible to justify the optimal total water withdrawal at Poltava water intakes: - to stabilize the content of characteristic indicators in the BKA waters composition within the eastern part of the city, where the most intense pollution of these waters is observed (up to 16 thousand m3/day);- to stabilize the content of characteristic indicators in the BKA waters composition only within the limits of other parts of the city, where less intense pollution of these waters is observed (up to 40 thousand m3/day).The study of natural mechanism of BKA drinking groundwater enrichment with F-, which belongs to elements of the II hazard class, received further development. The strategically important ecological problem of region was solved – the key role of technogenic component (intensification of water withdrawal, expansion of water intakes network) in the existing tendency to increase the element content in the process of water intakes operation in the region was proved. The geological background content of F- (about 2 mg/dm3) at the beginning of active technogenesis period was determined. Territories with a content of F- that is critical for the health of the population (from 4 to 8 mg/dm3) have been identified, and the possibility of stabilizing its content in the aquifer waters has been proven in order to reduce the morbidity of the population in the research area.The existing methodological base for assessing the drinking groundwater protection has been improved on basis of rational integration of various indicators characterizing the modern natural and man-made conditions of research area, and the selection of the most representative of them. Due to this, the zones of increased ecological danger of reduction in the BKA groundwater quality by elements of surface and deep genesis have been determined.Complex systems of territory zoning based on the danger of changing the qualitative composition of waters have been developed using point assessment of these waters protection against two groups of pollutants. A methodical approach to the selection of promising areas for the construction of BKA new water intakes within the central part of DDAB has been developed. Estimated underground water resources with relatively high indicators of drinking quality are 54.5 thousand m3/day, which increases the environmental safety of Poltava city agglomeration population.Characteristic indicators of qualitative composition of BKA groundwater for systematic hydrogeochemical monitoring at water intakes are proposed. It is recommended to control their content on the basis of general (control of the entire complex of actual elements-pollutants in the zones of water intakes influence) and special (control of general mineralization, Cl-, F-, Fetotal, Br-, B3+, J- at the intersections of the zones of powerful water intakes influence with territories within a radius of 5 km around tectonic faults) monitoring works.Criteria for assessing the contamination levels of BKA drinking groundwater at Eastern Ukraine water intakes have been developed for effective control of their content during monitoring in conditions of limited funding and increasing efficiency in making management decisions to improve the environmental safety of population drinking water supply.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського