Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (31)Реферативна база даних (218)Книжкові видання та компакт-диски (231)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=СУВОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Суворова І.М. 
Вільнорадикальні процеси в мозку і серці дорослих і старих щурів при іммобілізаційному стресі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.М. Суворова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Виявлено, що іммобілізація дорослих щурів супроводжується виникненням оксидативного стресу в головному мозку та серці, проявом чого є накопичення у них продуктів перекисного окиснення ліпідів і карбонільних білків. Відзначено, що мозок дорослих щурів більш чутливий до дії прооксидантних факторів іммобілізаційного стресу, ніж серце. Установлено, що важливу роль у стимуляції вільнорадикального окиснення ліпідів і білків у мозку дорослих щурів у разі іммобілізації набувають зрушення в активності ферментів першої лінії антиоксидантного захисту, підвищення чутливості до дії прооксидантів, а також зміна стану окиснювально-відновних процесів у мітохондріях. Виявлено, до попереднє введення екстракту аронії запобігає виникненню оксидативного стресу у мозку у разі іммобілізації. Визначено, що чутливість мозку та серця до дії прооксидантних факторів іммобілізованого стресу зі старінням знижується. Зазначено, що виникнення цього феномену визначає обмеження проявів фізіологічних ефектів вільнорадикальних продуктів метаболізму у формуванні притосувальних реакцій мозку до дії несприятливих факторів у пізньому онтогенезі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.51 + Е60*739.177 + Е60*732.12 +
Шифр НБУВ: РА338064

Рубрики:

      
2.

Суворова Л.П. 
Економіко-організаційні умови входження українського флоту у міжнародні транспортні коридори: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / Л.П. Суворова ; Одес. нац. мор. ун-т. — О., 2005. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення економіко-організаційного механізму ефективного входження українського флоту в міжнародні транспортні коридори. Запропоновано розглядати міжнародний траспортний коридор за участю водного транспорту як складну економічну систему, що базується на принципах логістики. Сформульовано теоретико-методологічні та методичні підходи щодо вирішення задач оптимізації структури українського флоту у складі міжнародного транспортного коридору, визначення оптимального розміру та спеціалізації судноплавних компаній, справедливого розподілу сегментів ринку та прибутків між учасниками траспортних ланцюгів, збалансованого розвитку виробничих потужностей флоту та портів, які належать коридору, визначення тарифів, що забезпечують конкурентоспроможність даного коридору у порівнянні з іншими коридорами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)837.4 + У9(4УКР)837.4
Шифр НБУВ: РА339884

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Суворова О.О. 
Електромагнітні поля та структура факельного НВЧ розряду: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / О.О. Суворова ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Для вимірювання розподілу НВЧ поля безпосередньо у розряді запропоновано новий метод, який базується на використанні вібруючої струни як малого пробного тіла. За його допомогою вивчено характер розподілу електричної складової НВЧ поля у розрядах. Установлено та пояснено існування різних структур у НВЧ розряді (шнурової, факельної, сферичної) залежно від способу подавання газу та особливостей конструкції плазмотрону. Досліджено їх вплив на розподіл НВЧ поля та енергетичні характеристики розрядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.24,022 + В333.24,022 + В333.24,022
Шифр НБУВ: РА327704

Рубрики:

      
4.

Суворкіна І.В. 
Ефективність застосування фенспіриду в комплексному лікуванні хворих із хронічним легеневим серцем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / І.В. Суворкіна ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність застосування протизапального препарату "Фенспірид" в комплексному лікуванні хворих з хронічним легеневим серцем. Встановлено його виражену антиагрегаційну дію in vitro та в клінічних умовах. Показано, що застосування фенспіриду у базисній методиці лікування хворих на хронічні обструктивні захворювання легень тяжкого перебігу (по 160 мг на добу протягом 2 місяців) зумовлює позитивну динаміку клінічного перебігу захворювання, вірогідне збільшення швидкісних показників форсованого видиху, зростання життєвої ємності легень, покращення часових параметрів дихального циклу, зменшення ступеня легеневої недостатності, обсягу підтримуючої діуритичної терапії, величини легенево-артеріального опору та ступеня дилатації правого шлуночка серця. Встановлено антиагрегаційні властивості фенспіриду, а також його протизапальна, бронхо- та вазодилатуюча дія, клінічна ефективність і позитивний вплив на функціональний стан кардіо-респіраторної системи, на підставі яких даний препарат рекомендовано використовувати як багатофункціональний засіб у комплексному лікуванні хворих з хронічним легеневим серцем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52 + Р412.3-52 +
Шифр НБУВ: РА346597

Рубрики:

      
5.

Суворова К.Ю. 
Закономірності формоутворення при гібридизації гексаплоїдних форм тритикале з м'якою пшеницею: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / К.Ю. Суворова ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень схрещувань у 56 комбінаціях тритикале різної геномної будови з м'якою пшеницею. Досліджено вплив геномної будови материнського тритикале на зав'язуваність, життєздатність гібридних зернівок, успадкування мофрологічних ознак, диференціацію морфотипів за результатами формоутворення. Встановлено, що дане схрещування є найбільш простим і ефективним способом одержання вихідного матеріалу тритикале та м'якої пшениці з заміщеними хромосомами та перенесеними генами. За цим методом створено лінії пшеничних ревертантів та новий сорт тритикале Ладне.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-314 + П212.91-314
Шифр НБУВ: РА320110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Суворов О. В. 
Одержання солей 3-(4'-ацетилфенілкарбамоїл)-пропанової кислоти та стандартизація гемостатичних засобів на їх основі: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.02 / О. В. Суворов ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше синтезовано і встановлено гемостатичну дію стійких до гідролізу солей 3-(4'-ацетилфенілкарбамоїл)-пропанової кислоти з катіонами органічних основ, серед яких меглюмінову сіль відповідної кислоти визначено як перспективну речовину для поглиблених фармакологічних досліджень. Науково обгрунтовано методику одержання субстанції сукцифенату. На різних стадіях синтезу експериментально визначено умови утворення супровідної домішки - 4-аміноацетофенону, як наслідку гідролітичних змін молекул 3-(4'-ацетилфенілкарбамоїл)-пропанової кислоти та її натрієвої солі під впливом лужного середовища, а також мольне співвідношення вихідних реагентів, яке забезпечує одержання даних речовин з гранично припустимим вмістом супровідної домішки не більше 0,5 %. На підставі комплексних досліджень стандартизовано відповідну до сучасних вимог промислову технологію одержання субстанції сукцифенату. Розроблено методики визначення якості субстанції сукцифенату, її напівпродукту синтезу та ліофілізованого порошку (лікарська форма) сукцифенату. Проведено процедуру валідації методики спектрофотометричного визначення кількісного вмісту сукцифенату в лікарській формі. Запропоновані методики використано в розроблених проектах аналітичних документів "Методики контролю якості лікарського засобу".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 "Сукцифенат"
Шифр НБУВ: РА386017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Суворов В.Б. 
Розробка механізму економічної сталості енергетичної промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / В.Б. Суворов ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Уточнено понятійний апарат, пов'язаний з економічною сталістю. Запропоновано заходи щодо розв'язування проблем подолання кризи платежів, обгрунтовано необхідність розробки механізму погашення заборгованості, а також регіональної концепції енергетичної безпеки. Розроблено напрямки подолання платіжно-розрахункової кризи в промисловості, формування ідеології вітчизняного енергоринку, сценарії розробки економічного механізму подолання енергетичного відставання регіону та напрямки створення нових організаційно-економічних структур у енергетиці. Результати дослідженння реалізовано в практичній діяльності підприємств Миколаївщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.7 +
Шифр НБУВ: РА325493

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Суворова О.К. 
Розробка принципів та засобів забезпечення збалансованості конструкцій одягу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / О.К. Суворова ; Київ. держ. ун-т технол. та дизайну. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено принципи геометричних умов існування системи у рівновазі у просторі та на площині креслення, а також математично обгрунтовано геометричні умови збалансованості швейного виробу з тканини. Узагальнено збалансовану характеристику в системі "людина - одяг", що об'єднує всі одиничні показники збалансованості виробу щодо вертикальної вісі тіла людини крізь центр ваги. Запропоновано координатну основу гравітаційного спрямування системи з метою нормалізації площинних параметрів балансу. Встановлено параметральні залежності між елементами балансової характеристики за різних умов. Створено механізм введення додатків на об'ємність за умов трансформування вихідної поверхні у нові форми одягу без втрати балансу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-2
Шифр НБУВ: РА309485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Шорохов М. М. 
Ресурсозберігаюча технологія утилізації Cr6+ вмісних стічних вод / М. М. Шорохов. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт: процес утилізації хром(VI) вмісних відпрацьованих низькоконцентрованих розчинів з одержанням барію(ІІ) хромату; мета: розробка локальної реагентної технології утилізації хром(VI) вмісних відпрацьованих низькоконцентрованих розчинів з одержанням товарного хромату барію (ІІ); методи: теоретичні та експериментальні методи досліджень: рН-метрія, кондуктометрія, фотоколориметрія, рентгенофазовий аналіз; новизна: визначено вплив попереднього підлуговування розчинів H2CrO4 та H2SO4 лужними Са2+ - вмісними розчинами, у тому числі водною витяжкою зі шламів содового виробництва, на зменшення залишкової концентрації CrO42- та SO42- при утворенні малорозчинних ВаCrO4 та ВаSO4 осадженням розчинами Ва(ОН)2; доведена можливість автоматизованого дозування реагентів виходячи із значення рН розчинів, що створює передумови для організації безперервного процесу очистки Cr(VI)-вмісної стічної води, що особливо важливо для процесів промивання виробів після електрохімічного хромування, хроматування та пасивації; встановлена залежність швидкості осадження BaCrO4 від початкової концентрації Н2CrO4 та ступеня пересичення, що дозволяє розраховувати залишкову концентрацію CrO42- в процесі осадження; встановлена залежність середнього розміру частинок твердої фази суспензій на швидкості їх розшарування від мольного співвідношення , швидкості перемішування та температури, що дозволяє оптимізувати процес фільтрації і отримувати осади заданого гранулометричного складу; результати дослідження: розроблена технологічна схема та технологічний режим реагентного очищення стічних вод, що містять сполуки Cr6+; запропонована модель матеріального балансу процесу очищення, яка враховує загальний солевміст в свіжій воді, що надходить на промивку виробів після хромування та зміну загального солевмісту в очищеній воді; встановлено, що за фізико-хімічними властивостями та технічними характеристиками осад, утворений в наслідок розробленої технології реагентного очищення Cr6+-вмісних стічних вод, задовольняє характеристикам пігментів, які використовуються для виготовлення пасивуючих грунтівок та емалей; галузь: хімічна інженерія.^UObject: the process of utilization of chromium (VI) containing spent low-concentration solutions to obtain barium (II) chromate; objective: development of local reagent technology for utilization of chromium (VI) containing spent low-concentrated solutions to obtain marketable of barium (II) chromate; methods: theoretical and experimental research methods: pH-metry, conductometry, photocolorimetry, X-ray phase analysis; novelty: determined the effect of preliminary alkalization of H2CrO4 and H2SO4 solutions with alkaline Са2+ - containing solutions, including aqueous extract from soda production sludge, on the reduction of residual concentration of CrO42- and SO42- in the formation of sparingly soluble ВаCrO4 and ВаSO4 by precipitation of Ва(ОН)2 solutions; рroved the possibility of automated dosing of reagents based on the pH value of solutions, this creates the preconditions for the organization of a continuous process of purification of Cr (VI) -containing wastewater, which is especially important for the processes of washing products after electrochemical chromium plating, chromatization and passivation; еstablished the dependence of the deposition rate of BaCrO4 on the initial concentration of Н2CrO4 and the degree of supersaturation has been, which allows to calculate the residual concentration of CrO42- in the deposition process; еstablished the dependence of the average particle size of the solid phase of suspensions on the rate of their stratification from the molar ratio "Ba" , mixing speed and temperature, which allows to optimize the filtration process and obtain precipitates of a given particle size distribution; results of the study: developed the technological scheme and technological mode of the process of reagent wastewater treatment containing Cr6+ compounds; рroposed a model of material balance of the purification process, which takes into account the total salt content in fresh water, which enters the washing of products after chromium plating and the change of the total salt content in the purified water; it is established that the physical and chemical properties and technical characteristics of the sludge formed as a result of the developed technology of reagent treatment of Cr6+ -containing wastewater, satisfies the characteristics of pigments used for the manufacture of passivating primers and enamels; the branch: chemical engineering.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Суворкіна А. О. 
Алергічний фарингіт: підходи до діагностики та лікування / А. О. Суворкіна. — Б.м., 2023 — укp.

Метою дослідження була оцінка етіологічної ролі алергії, розробка діагностичних та лікувальних алгоритмів для збільшення ефективності лікування хронічних фарингітів.В дисертаційній роботі доповнені та розширені дані щодо особливостей клінічного перебігу алергічного фарингіту із використанням етіопатогенетичних підходів до лікування різних форм хронічних фарингітів. Представлено нове розуміння причин розвитку деяких форм хронічного фарингіту, що дає підставу застосовувати етіопатогенетичне лікування, яке обґрунтоване вперше. Також, в роботі обгрунтовано алгоритм застосування діагностичних та лікувальних технологій, які забезпечують підвищення ефективності лікування хронічних фарингітів. Виявлено наявність кореляційного зв’язку між виразністю запального процесу в слизовій оболонці порожнини носа і в слизовій оболонці глотки з цитологічними показниками. Проведення протиалергічної терапії у пацієнтів з хронічним фарингітом виявилося високоефективним, що підтвердило роль алергії у виникненні цієї форми хронічного фарингіту.Запропонований діагностичний алгоритм дозволяє використовувати індивідуальний підхід до лікування пацієнтів з хронічним фарингітом в залежності від етіології, що поліпшить якість їхнього життя.^UThe aim of the study was to assess the etiological role of allergies and to develop diagnostic and treatment algorithms to increase the effectiveness of chronic pharyngitis treatment.In the dissertation, data on the features of the clinical course of allergic pharyngitis using etiopathogenetic approaches to the treatment of various forms of chronic pharyngitis are supplemented and expanded. A new understanding of the causes of the development of some forms of chronic pharyngitis is presented, which gives reason to apply etiopathogenetic treatment, which is substantiated for the first time. Also, the dissertation verifies the algorithm for the use of diagnostic and therapeutic technologies, which ensures an increase in the effectiveness of treating chronic pharyngitis. The existence of a correlation between the expressiveness of the inflammatory process in the mucous membrane of the nasal cavity and the mucous membrane of the pharynx with cytological indicators was revealed.Antiallergic therapy in patients with chronic pharyngitis was highly effective, confirming the role of allergy in developing this form of chronic pharyngitis.The proposed diagnostic algorithm allows you to use an individual approach to the treatment of patients with chronic pharyngitis, depending on the etiology, which will improve their quality of life.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського