Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (210)Книжкові видання та компакт-диски (285)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=ПЛАХОТН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Плахотнюк І.М. 
Вплив стану молочної залози на відновлення відтворної функції корів за гіпофункції яєчників: автореф.дис ... канд. вет. наук : 16.00.07 / І.М. Плахотнюк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне та практичне обгрунтування методики сонографічного дослідження вим'я у корів і встановлено негативний вплив на тереоїдогенез запалення молочної залози, що спричиняє анафродизію. За результатами проведених досліджень розроблено й обгрунтовано методику ультразвукового дослідження вим'я. Встановлено зв'язки між станом статевих органів у корів і поширеністю маститу, а також між запаленням молочної залози та проявом статевої циклічності, заплідненістю та вмістом статевих гормонів у тварин. Розроблено й обгрунтовано комплексні схеми лікування корів за одночасного прояву гіпофузії яєчників і маститу. Доведено, що комплексне лікування корів, спрямоване на регулювання іннервації, метаболізму, репарації та регенерації клітин гонад і молочної залози та стимулювання розвитку фолікулів у яєчниках шляхом використання новокаїнотерапії, фолігону та протимікробного препарату мастієт форте, є найбільш ефективною схемою лікування за одночасного прояву гіпофункції яєчників і маститу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.62-911 + П876.181-911-6 +
Шифр НБУВ: РА366549

Рубрики:

      
2.

Плахотнікова Л.О. 
Економічні умови реформування вищої освіти в період трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Л.О. Плахотнікова ; НАН України. Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та прикладні проблеми взаємовпливу трансформації економічної системи та реформування системи вищої освіти. Для досягнення визначеної мети уточнено термінологічний апарат, зокрема, зміст поняття економічних умов реформування системи вищої освіти як сукупності параметрів, що характеризують якість і спосіб певних економічних відносин для системи і потребують прогресивних перетворень. Запропоновано класифікацію економічних умов і чинників, що становлять економічне середовище системи вищої освіти і впливають на процес його реформування. Здійснено аналіз і визначено особливості впливу економічних умов на процес фінансування та якість підготовки фахівців вищими навчальними закладами. Розроблено рекомендації щодо удосконалення умов фінансування та підвищення якості підготовки фахівців вищими навчальними закладами на макро- та мікроекономічному рівнях. Запропоновано й обгрунтовано необхідні напрями державної політики щодо зміни економічних умов для подальшого розвитку та реформування вітчизняної системи вищої освіти за сучасних умов інтеграції та глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.р3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА345174

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Плахотний О.П. 
Електроерозійне формування непрофільованим дротяним електродом фасонного ріжучого інструменту для високообертової обробки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / О.П. Плахотний ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено технології електроерозійного дротяного виготовлення складнопрофільних різальних частин інструменту, яка разом з автоматизованою системою проектування технологічних процесів різання таким інструментом на високих обертах забезпечує підвищення ефективності обробки рельєфних поверхонь. Побудовано математичну модель та проведено розрахунки теплофізичних процесів у зоні різання фасонними фрезами, що дало можливість встановити вплив параметрів електроерозійного виготовлення на допустимі режими різання такими фрезами та прогнозувати їх період стійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.256.014
Шифр НБУВ: РА327023

      
4.

Плахотнік О. О. 
Ефективні механізми проактивного антикризового управління підприємствами: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. О. Плахотнік ; ДВНЗ "Приазов. держ. техн. ун-т". — Маріуполь, 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність і вдосконалено класифікацію кризових явищ на підприємстві на основі їх розмежування за критеріями етапу життєвого циклу, впливу на вартість підприємства та вживання методів реактивного антикризового управління, що дозволяє підвищити ефективність управління підприємством і забезпечити прийняття стратегії розвитку. Поглиблено теоретичні основи проактивного антикризового управління й обгрунтовано його пріоритетні напрями для ефективного функціонування вітчизняних підприємств машинобудування. Розроблено на основі системного підходу концепцію проактивного антикризового управління підприємством, яка дозволяє забезпечити економічну безпеку та конкурентоспроможність підприємства в процесі його функціонування та стратегічного розвитку. Здійснено економіко-математичну модель оцінки масштабів кризового стану підприємства, яку побудовано на основі методів комбінаторики та системної динаміки; її використання дозволяє спрогнозувати фінансовий стан підприємства за умови прийняття заходів запобігання кризі або зменшенню її негативних наслідків та обирати механізми фінансової стабілізації або санації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.551.1-97-21 + У9(4УКР)305.851.1-97-21
Шифр НБУВ: РА382891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Плахотнікова І. А. 
Залізобетонні фундаменти теплових агрегатів, які працюють в умовах впливу температури на основу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / І. А. Плахотнікова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 23 с. — укp.

Розроблено методику та проведено експериментальні дослідження характеристик тепло- та вологопереносу глинистих грунтів. Визначено деформаційні характеристики глинистих грунтів за підвищених температур. Визначено міцнісні властивості глинистих грунтів за підвищених температур. Запропоновано й експериментально перевірено методику визначення тепло- та вологопереносу глинистих грунтів. Одержано результати дослідження температурних і вологісних полів у конструкціях фундаментів і навколишніх грунтів. Розроблено методику розрахунку залізобетонних фундаментів з використанням комп'ютерних технологій. Запропоновано нові конструктивні рішення фундаментів, які працюють за умов температурного фактора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н582.33
Шифр НБУВ: РА372871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Плахотнюк Н.Г. 
Інститут президентства в Україні: конституційно-правовий аспект: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Н.Г. Плахотнюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Розглядається інститут президентства в Україні як сукупність конституційно-правових норм, досліджується його зміст, юридична природа та перспективи розвитку. Аналізується історичний аспект та теоретичні підходи до поняття інституту президенства. Визначено його основні риси та місце у системі інститутів конституційного права. Виділено елементи інституту президентства та здійснено їх аналіз на підставі чинного законодавства. Детально розглянуто повноваження Президента України, як основного елементу інституту у сфері внутрішнього життя і зовнішньої політики держави. Обгрунтовано необхідність наділення глави Української держави функцією узгодження діяльності органів державної влади (функцією арбітражу). Розроблено пропозиції по удосконаленню норм чинного законодавства та прийняттю нових законодавчих актів, які б у сукупності з чинними нормами інституту президентства, становили цілісну систему, що найбільш повно охоплює сферу правовідносин за участю Президента України як органу держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)612

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Плахотнік О. В. 
Конституційне право громадян брати участь у всеукраїнських та місцевих референдумах і його забезпечення в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / О. В. Плахотнік ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено конституційне право громадян брати участь у всеукраїнських і місцевих референдумах та його забезпечення в Україні. Розглянуто наукові та нормативні джерела щодо виникнення та розвитку даного права та його забезпечення. Здійснено порівняльний аналіз закріплення даного права в міжнародних документах, конституціях зарубіжних країн і в Україні. Запропоновано визначення, ознаки, зміст і види конституційного права громадян України брати участь у всеукраїнських і місцевих референдумах. Визначено поняття забезпечення даного конституційного права, його ознаки й елементи змісту. Розкрито забезпечення конституційного права громадян України на участь у всеукраїнських і місцевих референдумах державними органами та суб'єктами громадянського суспільства. Розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)53
Шифр НБУВ: РА377964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Плахотнюк О. Л. 
Концепції виховання в системі шкільної освіти США: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / О. Л. Плахотнюк ; Уман. держ. пед. ун-т ім. П. Тичини. — Умань, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано та проведено компаративний аналіз концепцій виховання в системі шкільної освіти США (гуманістичного виховання, виховання характеру, громадянського виховання). Визначено ключові поняття дослідженя: "концепція виховання" та "концепція виховання в системі шкільної освіти США". Розкрито сутність понять "виховання", "концепція", "система шкільної освіти США". Висвітлено філософсько-педагогічні засади американських концепцій виховання. Розроблено практичні рекомендації з упровадження провідних ідей американських концепцій виховання в систему шкільної освіти України на законодавчому, теоретико-педагогічному, організаційно-методичному, організаційно-адміністративному та практичному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(7СПО) + Ч421.3
Шифр НБУВ: РА382027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Плахотнюк Н.В. 
Міжнародно-правові аспекти боротьби з торгівлею жінками та дітьми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Н.В. Плахотнюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено механізми та процедури боротьби з торгівлею жінками та дітьми, створені в рамках міжнародної інституційної системи. Висвітлено універсальні механізми та процедури, що діють в системі ООН, регіональні механізми та процедури, що застосовуються Радою Європи, Європейським Союзом та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). Проаналізовано міжнародно-правові акти з питань боротьби з даним злочином і встановлено ступінь їх імплементації у національне законодавство України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.4
Шифр НБУВ: РА319834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Плахотник М.Л. 
Науково-методичні основи взаємоув'язки програмних і бюджетних показників розвитку економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / М.Л. Плахотник ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтегр. України. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Розроблено науково-методичні основи взаємного узгодження основних макроекономічних показників, що характеризують соціально-економічний розвиток України, та показників зведеного бюджету на різних стадіях їх розробки. Розглянуто теоретичні засади державного регулювання розвитку економіки у частині бюджетної та податкової політики, а також інструментів програмного характеру. Здійснено аналіз методології відокремленої розробки Державної програми економічного і соціального розвитку України та Державного бюджету. Запропоновано поетапну схему узгодження програмних та бюджетних показників у процесі їх формування. Висвітлено методи прогнозування взаємного впливу бюджетних та макроекономічних параметрів розвитку економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.3-21 + У9(4Укр)261.413-21
Шифр НБУВ: РА317417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Плахотник М.В. 
Невід'ємні матриці в теорії кілець та теорії динамічних систем: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / М.В. Плахотник ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Для елементів матриці Кириченка виписано формули, які виражають ці елементи через велику кількість параметрів, що дозволяє розв'язувати задачі про дослідження властивостей матриць показників. Підраховано розмірність простору Кириченка. Повністю описано перестановки, для яких невід'ємність елементів відповідної матриці Кириченка рівнозначна виконанню кільцевих нерівностей. Для матриць Кириченка розмірності 8, що відповідають всім перестановкам, за винятком циклічної, виписано всі кільцеві нерівності, які є наслідком невід'ємності елементів цих матриць. Побудовано конструкцію квазікронекерівського добутку матриць, яка не виводить за межі класу горенштейнових матриць й узгоджена з дією кронекерівського добутку перестановок. Запропоновано конструкцію двічі впорядкованої множини та за такою множиною побудовано (0, 1)-матрицю показників. Описано матриці показників, які відповідають двічі впорядкованим множинам й описано горенштейнові матриці показників, які відповідають цим множинам. Описано у термінах матриць показників класи топлогічно еквівалентних неперервних відображень інтервалу в себе, напівгрупа яких є скінченною групою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.232 +
Шифр НБУВ: РА359503

Рубрики:

      
12.

Плахотніков І.О. 
Обгрунтування ефективності безнатяжних методик у лікуванні пахвинних гриж у хворих похилого і старечого віку (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.О. Плахотніков ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

За результатами клініко-експериментального дослідження установлено, що застосування безнатяжної методики хірургічного лікування пахвинних гриж з попередньою обробкою сітчастого протеза культурою аутофібробластів у хворих літнього та старечого віку з порушеннями репаративних процесів дозволило зменшити частоту рецидивів на 15,6 % у порівнянні з традиційними методами і на 7,1 % - у порівнянні з операцією Ліхтенштейна. Модифіковано безнатяжну методику, використання якої дало змогу підвищити темпи загоєння рани, за рахунок чого зменшено строки стаціонарного (у середньому на 6,9 доби у порівнянні з традиційними хірургічними методами та на 2,2 доби у порівнянні з класичною методикою Ліхтенштейна) і амбулаторного лікування (у середньому на 8,5 і 2,1 доби відповідно). З'ясовано, що темпи загоєння післяопераційної рани та формування сполучнотканинного рубця за умов експериментальної імплантації щурам поліпропіленової сітки попередньо обробленої культурою аутофібробластів вищі, ніж у разі імплантації сітчастого протеза без такої обробки, що зумовлено підвищеною швидкістю регенеративних процесів і проростанням міжволоконних просторів сітки за мінімальних ознак запальної реакції періфокальних тканин. Показано, що впровадження до широкої практики сучасних методик лікування пахових гриж у хворих похилого та старечого віку значно зменшує кількість ускладнень і сприяє уникненню рецидивів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.3 +
Шифр НБУВ: РА355876

Рубрики:

      
13.

Плахотна Н.А. 
Принципи формування архітектури православного парафіяльного храму південно-західного регіону України: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.02 / Н.А. Плахотна ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено історико-архітектурний аналіз особливостей розвитку православної культової архітектури південно-західного регіону та визначено основні періоди її розвитку. Встановлено закономірності розвитку культового зодчества та принципи формування об'ємно-просторової структури православних парафіяльних храмів півдня України. Визначено та сформульовано базові архітектурно-конструктивні системи культового зодчества і виявлено її новий тип. Запропоновано типологію та класифікацію православних храмів та їх комплексів у південно-західному регіоні України. Розглянуто особливості комплексної організації православного храму. Наведено рекомендації щодо формування об'ємно-просторової структури та розвитку функціонально-планувальних процесів. Визначено базові принципи розміщення нових православних парафіяльних храмів у сучасній забудові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337016

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Плахотнік Н.П. 
Профетичні мотиви в українській поезії XX століття (В.Свідзінський, Є.Маланюк, Є.Плужник, В.Стус): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.П. Плахотнік ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розглянуто явище профетизму як іманентну характеристику поетичного мистецтва в контексті естетико-філософських ідей К.Ясперса, М.Бердяєва, М.Гайдеггера, К.-Г.Юнга, Ф.Ніцше, М.Еліаде, В.Кандинського, О.Паса, реалізованих у поетичних текстах В.Свідзінського, Є.Плужника, Є.Маланюка, В.Стуса. На підставі емпіричних даних творчості поетів, здатних фіксувати несвідомі прояви профетичного знання, а також спорадичної критичної рецепції висвітлено профетизм як ірраціональне явище поетичної творчості. Викладено комплексний підхід інтерпретації профетизму в українській поезії ХХ ст., визначено спільні для профетизму особливості поетики образно-символічної системи й естетико-філософські аспекти творчості митців. Декодовано багатопланову текстову структуру профетичних мотивів у контексті аналітичної психології та теорії архетипів К.-Г.Юнга. Дефінійовано феномен профетизму як іманентний мистецькій творчості аспект функціонування, що передбачає реалізацію прогностичної потенції творчої людини до подолання часу - бачення майбутніх подій і явищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335 +
Шифр НБУВ: РА342489

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Плахотна Д.В. 
Роль цитокінів, що продукуються Т-хелперами I та II типу, в патогенезі та діагностиці атопічного дерматиту у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Д.В. Плахотна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Визначено, що зміни функціонального стану Т-хелперів притаманні дітям з атопічним дерматитом, оскільки зберігаються під час клінічної ремісії та не властиві дітям з псевдоатопією. Обгрунтовано доцільність визначення цитокінів як додаткових імунологічних критеріїв діагностики атопічного дерматиту в дітей. Доведено, що порушення функціонування В-лімфоцитів є також для нього патогенетичним і проліферативна відповідь В-лімфоцитів (спонтанна, мітоген- та алергенстимульована) може використовуватись для диференційної діагностики зазначеного захворювання. З'ясовано, що кількісні зміни клітинного імунітету властиві для дітей з атопічним дерматитом і з псевдоатопічними реаціями на шкірі та не дозволяють диференціювати ці стани.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.601.11-43
Шифр НБУВ: РА326953

      
16.

Плахотнік О.В. 
Суб'єкт в освітньому просторі: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.В. Плахотнік ; Харк. військ. ун-т. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Виділено типи суб'єктів освіти (учень і вчитель) і проаналізовано їх сутнісні характеристики у класичній, некласичній і постнекласичній освітніх парадигмах. Досліджено історико-генетичні та структурно-функціональні зв'язки між хронотипом освітнього простору та соціально-філософськими характеристиками суб'єкта, показано історичну мінливість категорій "освіта" та "суб'єкт освіти". Побудовано філософсько-теоретичну модель сучасної освіти. Досліджено суттєві особливості й нові виміри сучасного (постнекласичного/постмодерного) освітнього простору (віртуальність і мультикультурність), проаналізовано аксіологічні засади сучасної освіти (свободу і творчість). Показано нові характеристики таких суб'єктів у сучасному освітньому просторі, як учень і вчитель (тьютор), описано соціально-філософський контекст процесів взаємодії вказаних суб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*148:Ч30 + Ч312 +
Шифр НБУВ: РА332626

Рубрики:

      
17.

Плахотнік О.М. 
Технологія органо-мінеральних добрив з осадів міських стічних вод: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / О.М. Плахотнік ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень щодо розробки технологічного процесу обезводнення осадів стічних вод та одержання на їх основі органо-мінеральних добрив. Показано вплив попереднього вакуумування на процеси відстоювання, центрифугування, фільтрування, метанування та сушіння осадів стічних вод. Встановлено, що застосування органо-мінеральних добрив з осадів стічних вод з домішкою карбаміду позитивно впливає на схожість і ріст пшениці. Розроблено комплексну технологічну схему одержання органо-мінеральних добрив з осадів стічних вод на базі очисних споруд, до якої крім стадії зневоднення, компостування, кондиціювання та устрою дренажу на мулових майданчиках додано вузол вакуумування активного мулу перед його ущільненням. Обгрунтовано доцільність використання добрива за розробленою технологією для рекультивації радіоактивних ділянок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.4-3 + П040.25 +
Шифр НБУВ: РА344264

Рубрики:

      
18.

Плахотнік О.О. 
Управління конкурентоспроможністю технічних систем транспортного машинобудування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / О.О. Плахотнік ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено питання щодо вдосконалення організаційно-економічного механізму управління конкурентоспроможністю технічних систем транспортного машинобудування. Визначено економічну суть категорії технічних систем як основного фактора виробництва, конкретизовано основні властивості й характеристики, а також удосконалено методичні засади аналізу й оцінки їх конкурентоспроможності. Розроблено модель процесу формування й управління технічними системами, яка дає змогу визначити їх цілі, задачі та зміст. Розроблено систему показників оцінки якості й конкурентоспроможності даних систем, що дозволяє з'ясувати рівень і стадії їх стратегічного й тактичного планування. Обгрунтовано нормативні рівні показників якості, виведено економіко-математичні закономірності, що сприяє вибору пріоритетних напрямків розвитку транспортного машинобудування. Запропоновано технологію й алгоритм плану підвищення конкурентноспроможності технічних систем. Зазначено, що результатом розв'язання задачі планування є розроблена система планів з включенням до них нормативних величин показників якості й конкурентоспроможності. Економічний ефект від підвищення конкурентоспроможності технічних систем враховує економічні результати від впровадження нової техніки, процесів її використання й додатковий прибуток, одержаний завдяки реалізації якісної продукції, зміні ціни продажу й збільшення частки ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527-13-21 +
Шифр НБУВ: РА338888

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Плахотний О. П. 
Наукові засади комбінованої технології електроерозійної та електрохімічної обробки дротяним електродом / О. П. Плахотний. — Б.м., 2021 — укp.

Роботу присвячено подальшому розвитку науково-технологічних засад комбінованої дротяної електроерозійної та електрохімічної обробки, створенню системи багатофакторного розрахунку параметрів обладнання і технологій для досягнення максимальних технологічних характеристик процесу та отримання можливості керованого формування поверхонь з новими заданими геометричними і фізико-хімічними параметрами.У дисертаційній роботі вирішено науково-технічну проблему підвищення точності обробки нежорстким дротяним електродом та покращення цілісності поверхні після дії іскрових розрядів шляхом застосування нетермічної технології електрохімічної розмірної обробки послідовно після електроерозійного вирізання незмінним дротяним електродом.^UThe work is devoted to further development of scientific and technological princi-ples of combined wire electrical discharge and wire electrochemical machining (WEDM and WECM), creation of a system of multifactor calculation of equipment parameters and technologies to achieve maximum technological characteristics of the process and obtain controlled surface formation with new geometric and physicochemical parameters.The work deals with the establishment of physical and technological patterns of material removal using electrical discharges and the formation of near-surface layers of electrodes by discharges of short duration and energy.Based on the analysis of known results of experimental and theoretical studies, simplifying assumptions are formulated that allow to conduct computational experiments using a threedimensional model of thermal processes of electrode material removal based on the numerical solution of threephase thermal conductivity problem without significant loss of adequacy of a mathematical model of real physical processes, which occur in the area of the spark discharge.The method of determining the depth of the HAZ and the parameters of surface roughness formed by the sequence of discharges typical for WEDM cutting is proposed and substantiated.The work presents the results of studies of the nearsurface anodic dissolution processes during electrochemical machining with microsecond current pulses.The complex of experimental researches has specified the values of current efficien-cy coefficients depending on the pulse current density and the structure formed by preliminary heat treatment of the material during the electrochemical dissolution of ARMCO iron and steels H12F1, U8А, SchH15, Steel 45.The use of the size of the dissolution zone and the excesses of the current density distribution for WECM technologies as criteria for estimating the localization of the anodic dissolution process is proposed and substantiated.Based on the comparison of the obtained electrolyte flow velocity distribution and the accurate analytically presented current distribution on the anode surface, a method of coordinating the hydraulic modes of electrolyte flow with the amplitude-time parameters of the power supply is proposed. The use of this method allows for each case of the height of the part, the size of the interelectrode gap, the parameters of the electrolyte supply to design the amplitude-time parameters of the current pulses, which ensure uniformity and stability of dissolution throughout the machining height. Experimental verification has confirmed the effectiveness of the practical use of the obtained research results and their contribution to improving the stability and predictability of electrochemical dimensional machining with a wire electrode as a technology.An improved method for calculating quantitative parameters of the process of anodic dissolution of WEDM-modified surface with uneven in depth electrochemical character-istics is proposed, which allows to specify the numerical values of the coefficients of elec-trochemical dissolution of steel surfaces` layers and can provide a significant increase in the accuracy of calculations of parameters of the processes of electrochemical modification of surfaces by a wire electrode.The work is devoted to the development of methods that ensure the accuracy of the formation of elements of complex contour surfaces by a combined technology of electrical discharge and electrochemical machining with a wire electrode.On the basis of a complex of experimental and theoretical researches, the computational-experimental technique is offered. Also the equations for calculation of the value of the distributed external load applied to a wire during cutting of certain groups of steels and hard alloys are obtained. The obtained results allow at the design stage of technological process to calculate the actual shape of the wire electrode and, taking it into account, to build the machining technology and the corresponding trajectory of machine drives.A method of mathematical computer calculation of technological current density distribution in threedimensional formulation for flat anode and cylindrical cathode configuration has been developed and tested, which helps to predict the accuracy of shaping when designing the machining process of combined technology of sequential application of WEDM and WECM cutting.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Літовченко О. А. 
Репрезентативні властивості хореографічної мізансцени у творенні художнього образу.: автореферат дис. ... д.філософ : 024 / О. А. Літовченко. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації розглядається питання мізансцени через область досліджень хореографічного мистецтва. Коло пошуків дисертаційної роботи зумовлено потребою осмислення та розбору оцінки хореографічної мізансцени через область хореографії. Попри широку різнорідність визначення та властивостей мізансцени, які занотовані на сторінках зі сценічного мистецтва та режисури, у хореографічних теоретичних працях відомості про мізансцену зовсім не розкриті. Таким чином можна констатувати відсутність ґрунтовних досліджень з означеної тематики, що дає змогу стверджувати про наявність прогалин в систематизації теоретичного базису дослідження хореографії, вирішення якого потребує використання міждисциплінарного аналізу. Відтак у дисертаційній роботі вирішено актуальне наукове завдання, яке полягає у розгляді хореографічної мізансцени через призму хореографічного мистецтва та його репрезентативних властивостей у творенні художнього образу. Запропоновано термін «хореографічна мізансцена», з його ознаками, властивостями та характерними рисами у хореографічному мистецтві. Системно досліджено процеси роботи над виставою, її формотворчих компонентів та взаємозв’язків усіх складових систем у яких простежується характерні риси хореографічної мізансцени. Доведено важливість хореографічної мізансцени як інструмента для виразного створення сценічних образів, а також її вплив на артистичний процес та розвиток театрального та хореографічного мистецтва. Уточнено основні категоріально-понятійні ознаки мізансцени, через визначення та властивості понять та термінів, що раніше використовувались для різних аспектів мистецтва та театрально-хореографічної діяльності. Це дозволяє систематизувати та уточнити термінологію, щоб забезпечити чіткість та однозначність у розумінні хореографічної мізансцени. Набули подальшого розвитку семантика значення та закономірності хореографічної мізансцени та дивертисменту, що стали переконливими для визначення досліджень з питань осмислення та розбору оцінки хореографічної мізансцени, сприяючи розвитку нових технік, методик і теорій, а також впливаючи на сучасні тенденції в застосуванні хореографії в сценічному мистецтві, та прояву виразних ознак мізансцени в хореографічному мистецтві. З огляду на зазначене науковою новизною дослідження є впровадження терміну «хореографічна мізансцена», що представляє собою своєрідну форму мізансцени, яка відноситься до нехореографічних сценічно-мистецьких творів, але ґрунтується на хореографічних аксіомах. Результати дослідження можуть бути використані у підготовці студентів хореографів фахових вищих та передвищих закладів освіти до постановочної діяльності в межах спеціальних курсів «Композиція і постановка танцю», «Мистецтво балетмейстера», «Режисура хореографічних творів», «Практикум з мистецтва балетмейстера» та інші дисципліни. Здобуті результати можуть використовуватися для подальшого теоретичного осмислення втілення балетмейстерських прийомів створення хореографічних творів. Крім того матеріали зазначеної наукової роботи можуть бути використані для реалізації інтегрованих мистецьких театрально-хореографічних проєктів.^UThe thesis explores the topic of mise-en-scène within the context of research in the field of choreographic art for the first time. The scope of research for the dissertation work is determined by the need to understand and analyze the evaluation of the choreographic mise-en-scene through the field of choreography. Despite the wide heterogeneity of the definition and properties of mise-en-scene, which are noted on the pages of stage art and directing, information about mise-en-scene is not disclosed at all in choreographic theoretical works. In this way, it is possible to ascertain the absence of thorough research on the specified topic, which makes it possible to assert the presence of gaps in the systematization of the theoretical basis of choreography research, the solution of which requires the use of interdisciplinary analysis. Therefore, the dissertation work solves an actual scientific task, which consists in considering the choreographic mise-en-scene through the prism of choreographic art and its representative properties in the creation of an artistic image. The term "choreographic mise-en-scène" is proposed, with its features, method of solution and artistic subordination in choreographic art. The processes of work on the performance, its form-creating components and the interrelationships of all component systems in which the characteristic features of choreographic mise-en-scene can be traced are systematically studied. The importance of choreographic mise-en-scène as a tool for expressive creation of stage images, as well as its influence on the artistic process and development of theatrical art and choreographic art, is proven. The main categorical and conceptual features of mise-en-scène have been specified, due to the definitions and properties of concepts and terms that were previously used for various aspects of art and theatrical and choreographic activity. This allows systematization and clarification of terminology to ensure clarity and unambiguity in the understanding of choreographic mise-en-scène. The semantics of the meaning and patterns of choreographic mise-en-scene and divertissement have further developed, which have become convincing for determining research on the issues of understanding and analyzing the assessment of choreographic mise-en-scene, contributing to the development of new techniques, methods and theories, as well as influencing modern trends in the application of choreography in stage art, and manifestation of expressive features of mise-en-scene in choreographic art. The scientific novelty of this research lies in introducing the term “choreographic mise-en-scène” a distinctive form of mise-en-scène applicable to non-choreographic art and stage works. It is grounded in choreographic axioms. The research results can be applied in the training of choreography students in specialized higher and pre-higher educational institutions, particularly in staging activities within specialized courses such as “Dance Composition and Staging”, “Art of the Ballet Master”, and “Directing Choreographic Works”. “Practicum on the art of ballet master” and other disciplines. The obtained results can be used for further theoretical understanding of the implementation of choreographic techniques in the creation of dance works. Additionally, the materials of the specified scientific work can be used for the implementation of integrated artistic theater and choreographic projects.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського