Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (392)Книжкові видання та компакт-диски (86)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛОСКУТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лоскутов С.В. 
Вплив деформаційних процесів на структуру та енергетичний стан поверхневого шару металів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.13 / С.В. Лоскутов ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 33 с.: рис. — укp.

Вивчено фізичний механізм процесів, що відбуваються на поверхні металевих матеріалів під час пружного та пластичного дефомування. На базі аналізу енергетичного рельєфу поверхні вивчено взаємодію між іонною й електронною підсистемами металів (алюмінію, нікелю) і сплавів (жароміцних сталей) у процесі впливу постійних, знакозмінних і контактних напружень. Одержано координатні залежності щодо зарядового рельєфу металевої поверхні за умов різноманітного деформування. Базуючись на одержаних експериментальних даних розвинуто теоретичні положення про фізичні закономірності змін у електронній підсистемі металів у процесі деформування. Ці зміни пояснено рухом дислокацій, виходом їх на поверхню та утворенням сходинок, що мають електричний заряд. Запропоновано модель розрахунку роботи виходу електронів (РВЕ) для неідеальної поверхні металів, побудовану на базі уявлень про зв'язок РВЕ з електровід'ємністю атомів, а також з урахуванням утворення на поверхні нанодефектів. Уперше доведено, що спосіб виміру значень РВЕ дає можливість раннього прогнозу зародження мікротріщин втомленості. З використанням фізичної моделі втомленості здіснено кількісні оцінки зниження РВЕ, густини сходинок та швидкості розмноження дислокацій. Експериментально доведено, що поверхневий зарядовий рельєф чутливий до тертя та процесів контактної взаємодії та може бути використаний як інформативний параметр під час досліджень процесів тертя та зносу. Визначено, що обробка сплавів потужними імпульсами електричного струму здатна суттєво збільшити опір втомленості. Виміряно структурні параметри поверхні після електроімпульсної обробки. На підставі аналізу розробленої фізичної моделі еволюції пар точкових дефектів у зоні локального нагріву доведено, що електричні імпульси можуть спричинювати локальне виділення теплової енергії на дефектах кристалічної гратки та їх рекомбінацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378,022 + К202.5 +
Шифр НБУВ: РА337857

Рубрики:

      
2.

Лоскутова І.В. 
Імунні і метаболічні порушення та їх корекція при тяжких і ускладнених формах епідемічного паротиту у дорослих: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.08 / І.В. Лоскутова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 41 с. — укp.

Узагальнено дані комлексного клініко-імунологічного та біохімічного обстеження 668-ми хворих на епідемічних паротит (ЕП). Показано зв'язок зазначених порушень зі ступенем тяжкості клінічного перебігу хвороби. Встановлено, що у обстежених осіб має місце підвищення рівня "середніх молекул", метаболітів перекисного окиснення ліпідів за суттєвого зниження активності ферментів системи антиоксидантного захисту. Виявлено найбільш значущі імунологічні та біохімічні фактори ризику виникнення специфічних ускладнень з боку статевих та підшлункової залоз, з урахуванням яких на базі сучасних комп'ютерних технологій розроблено алгоритм прогнозування розвитку орхіту, орхоепідидиміту та панкреатиту. Патогенетично обгрунтовано доцільність використання ербісолу, циклоферону та їх комбінації у комплексному лікуванні хворих на ЕП. Встановлено необхідність проведення диференційованої імунореабілітації реконвалесцентів з синдромом післяінфекційної астенії та наявністю вторинного імунодефіциту з використанням манаксу, протефлазиду та ентеросорбції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.29-25 +
Шифр НБУВ: РА339995

Рубрики:

      
3.

Лоскутова Т.В. 
Комплексне насичення вуглецевих сталей і твердих сплавів ніобієм та хромом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Т.В. Лоскутова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше вивчено рівноважний склад активної газової фази, хімізм і термодинамічну імовірність карбідоутворення за умов комплексного насичення вуглецевих сталей і твердих сплавів ніобієм і хромом. Показано можливість використання одержаних за цього результатів для створення нових способів нанесення карбідних покриттів, що дають змогу знизити витрату вихідних реагентів, запобігти утворенню зневуглецьованих зон під дифузійним шаром і легуванню карбідних фаз небажаними домішками, підвищити активність газової фази і швидкість росту карбідних покриттів з високим рівнем експлуатаційних властивостей. Досліджено процес комплексного насичення поверхні вуглецевих сталей і твердих сплавів ніобієм та хромом. Установлено вплив співвідношення вихідних реагентів і температурно-часових умов ведення процесу на склад, структуру та властивості покриттів. Визначено особливості структуроутворення, фазовий і хімічний склади покриттів, їх кінетику росту, а також їх взаємозв'язок з одержуваними властивостями та експлуатаційними характеристиками. Показано, що легування шару карбіду ніобію хромом супроводжується незничним зниженням його мікротвердості та, водночас, - зменшенням мікрокрихкості та збільшенням зносостійкості, жаростійкості, корозійної та кавітаційної стійкості покриттів. Виявлено вплив магніто-абразивної обробки на структуру та властивості твердосплавного інструменту з ніобійхромовим покриттям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043.664 + К280.436.64 + К651.64
Шифр НБУВ: РА330789

Рубрики:

      
4.

Лоскутов Т. О. 
Кримінальне переслідування, здійснюване слідчим: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Т. О. Лоскутов ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено поняття кримінального переслідування, здійснюваного слідчим, досліджено його межі, функціональне призначення та співвідношення із кримінальним переслідуванням, здійснюваним іншими суб'єктами кримінального процесу. Досліджено доказову діяльність слідчого у частині кримінального переслідування. Доведено, що всі слідчі дії, спрямовані на здобуття обвинувальних доказів, входять до змісту доказової діяльності слідчого у частині кримінального переслідування. Обгрунтовано, що застосування заходів процесуального примусу не є реалізацією функції кримінального переслідування, здійснюваної слідчим. Надано визначення поняття ефективності кримінального переслідування, здійснюваного слідчим, і сформульовані напрями підвищення ефективності кримінального переслідування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.013 + Х894.9(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА377355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Лоскутова Я.Ю. 
Обгрунтування методичних основ формування структури інвестиційних ресурсів підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Я.Ю. Лоскутова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено методичні рекомендації щодо оптимізації структури джерел фінансування інвестиційного проекту підприємства з метою підвищення ефективності інвестиційного проекту, а також системного врахування та врівноваження ризиків, що виникають під час формування структури інвестиційних ресурсів у сферах: інвестиційній, операційній та фінансовій. Обгрунтовано методику оцінки ризику джерел інвестиційних ресурсів підприємства, алгоритми розрахунку операційного ризику підприємства та інвестиційного ризику проекту. Запропоновано методику формування власних інвестиційних ресурсів, яка передбачає мобілізацію внутрішніх резервів підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-56 +
Шифр НБУВ: РА336603

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Лоскутов В.М. 
Особливості патогенезу і лікування центральної форми синдрому полікістозних яєчників із використанням лапароскопії і церебральної нейротканини плоду: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.М. Лоскутов ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано у комплексному лікуванні хворих на центральну форму синдрому полікістозних яєчників (СПКЯ) застосовувати суспензію церебральної нейротканини плоду (СЦНП) з метою нормалізації функції гіпоталамо-гіпофізарно-яєчникової системи та корекції гормональних порушень самостійно та після лапароскопічної клиноподібної резекції 1/2 обох яєчників з наступною променевою аргоновою коагуляцією (ЛКРЯ і ПАК), що забезпечує відновлення функції репродуктивності у даної категорії пацієнток. Встановлено нейромодулювальний влив СЦНП на функціонування гіпоталамо-гіпофізарної системи у хворих на центральну форму СПКЯ. Зазначено, що застосування даного препарату сприяє підвищенню рівня дофаміну та зниженню кількості серотоніну в сироватці крові, в результаті яких відбувається нормалізація співвідношення гонадотропних гормонів і відновлення овуляції. Проведено порівняльну оцінку ефективності застосування СЦНП з метою корекції гормональних порушень у хворих на центральну форму СПКЯ та окремого й одночасного використання методів ЛКРЯ і ПАК. Вперше показано, що у пацієнток з центральною формою СПКЯ у разі проведення курсу лікування СЦНП в післяопераційному періоді після ЛКРЯ та ПАК найбільш ефективно відбувається нормалізація показників гормонального гомеостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.765.024 +
Шифр НБУВ: РА335865

Рубрики:

      
7.

Лоскутова Т.О. 
Прогнозування і профілактика гестаційної артеріальної гіпертензії та прееклампсії у вагітних із високим ризиком їх розвитку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.О. Лоскутова ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

З використанням клініко-лабораторних та функціональних методів дослідження вивчено особливості магній-кальцієвого обміну, визначено циркадні зміни артеріального тиску, особливості матково-плового кровообігу й периферичної мікроциркуляції у вагітних з високим ризиком розвитку гестаційної артеріальної гіпертензії (ГАГ) та прееклампсії. Базуючись на одержаних результатах визначено прогностичні критерії розвитку ГАГ та розроблено метод прогнозування, який дає змогу на доклінічному етапі діагностувати можливість цього розвитку. Обгрунтовано превентивну терапію, спрямовану на досягнення вегето-судинної стабільності (призначення препарату "Фітосед"), а також підвищення вмісту магнію в плазмі крові й зниження його екскреції з сечею (магнієвий стіл за Певзнером, застосування препарату "Магне В6"). За умов даної терапії виявлено нормалізацію вмісту магнію у крові вагітних, зниження лабільності серцево-судинної системи, а також стабілізацію показників гемодинаміки. Успішність запропонованого методу превентивної терапії підтверджено результатами спостережень за подальшим перебігом вагітності та розродження для матері й немовляти у вагітних з високим ризиком розвитку ГАГ і прееклампсії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216 +
Шифр НБУВ: РА331976

Рубрики:

      
8.

Лоскутов О. О. 
Стабільно-функціональний остеосинтез у випадку перелому кісточок: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / О. О. Лоскутов ; ДУ "Ін-т патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка АМН України". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі біомеханічних досліджень за порівняльною оцінкою жорсткості фіксації переломів кісточок різними варіантами пластин для накісткового остеосинтезу встановлено причини негативних результатів остеосинтезу деяких видів переломів кісточок за технологіями АО. Науково обгрунтовано застосування нових варіантів остеосинтезу у разі переломів зовнішньої кісточки, що відіграє основну роль у забезпеченні стабільності надп'ятково-гомілкового суглоба. Експериментально встановлено, що жорсткість і надійність остеосинтезу у разі переломів кісточок типу А та В у 1,5 - 2 рази вищі за використання запропонованих пристроїв. Вперше на підставі біомеханічних досліджень розроблено нові пластини для диференційованого накісткового стабільно-функціонального остеосинтезу переломів зовнішньої кісточки та вдосконалено методики й інструментарій для виконання остеосинтезу. Вперше розроблено пристрій для діагностики ушкодження міжгомілкового синдесмозу та спосіб оцінки нестабільності надп'ятково-гомілкового суглоба, які дозволяють неінвазивним шляхом здійснювати контроль як за анатомічним, так і за функціональним станом міжгомілкового синдесмозу на етапах лікування хворих. Вперше на підставі проведених експериментальних біомеханічних досліджень і розроблених пристроїв, методик виконання остеосинтезу кісточок і діагностики міжгомілкового синдесмозу запропоновано диференційований підхід до остеосинтезу різних типів переломів кісточок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.558.088-588
Шифр НБУВ: РА383216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Лоскутова Ю.О. 
Функціональні особливості англійських та українських морфолого-синтаксичних утворень у текстах міжнародних договорів: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / Ю.О. Лоскутова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 17 с. — укp.

Проведено зіставно-типологічний аналіз англійських та українських морфолого-синтаксичних утворень у текстах міжнародних договорів, виявлено їх структурні та семантичні подібності та відмінності. Визначено найрекурентніші морфолого-синтаксичні моделі та відповідні щодо них мовленнєві утворення в українських та англійських текстах міжнародних договорів на синтаксичному та лексико-семантичному рівнях методом вибіркових кількісних даних спостереження. Мовний інвентар аналізованого дискурсу подано як єдину формальну нотацію граматичних класів слів (у стандартних символах частин мови) та здійснено типологічне зіставлення одиниць різноструктурних мов. Проведено комплексне типологічне порівняння мовного інвентарю міжнародних договорів українською й англійською мовами з метою виявлення типологічних паралелей і відмінностей у реалізації граматичних класів слів на синтаксичному та лексичному рівнях та у функціонально-семантичному аспекті. Виявлено визначальні чинники, що обумовлюють структурну та лексико-семантичну подібність або несхожість у мовленнєвих утвореннях. Укладено реєстр лексичного наповнення рекурентних українських структур та їх англійських аналогів, що описують головну лексичну базу мовленнєвого дискурсу міжнародних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-713 + Ш143.21-713 +
Шифр НБУВ: РА350371

Рубрики:

      
10.

Лоскутов 
Функціональні стани кровообігу в ранньому післяопераційному періоді при протезуванні клапанів серця та аорто- коронарному шунтуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Олег Анатолійович Лоскутов ; Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.11-38
Шифр НБУВ: РА308986

Рубрики:

      
11.

Веремчук С. Ф. 
Інтенсивна терапія гострого коронарного синдрому з підйомом сегмента ST при проведенні ендоваскулярної реканалізації міокарда / С. Ф. Веремчук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене вивченню і прогнозуванню ускладнень у пацієнтів з гострим коронарним синдромом з підйомом сегмента ST при проведенні ендоваскулярної реканалізації міокарда, вдосконаленню методик інтенсивної терапії і вивченню їх ефективності у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда 1-го типу і кардіогенним шоком (істинний КШ, гіподинамічний варіант, III ступінь тяжкості).^UResearch is devoted to the study and prediction of complications in patients with acute coronary syndrome with ST-segment elevation during percutaneous coronary intervention, improving techniques of intensive care and studying their effectiveness in patients with acute coronary syndrome and cardiogenic shock (CS true, hypodynamic option, III severity).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Лучко О. А. 
Огляд у кримінальному досудовому провадженні / О. А. Лучко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню огляду у кримінальному досудовому провадженні. Розглянуто сутність огляду у кримінальному досудовому провадженні. Визначено поняття «огляду у кримінальному досудовому провадженні» як процесуальної дії, що здійснюється уповноваженим суб'єктом (як виняток, кожним, хто не є уповноваженою службовою особою) як до початку, так і у перебігу досудового розслідування, змістом якої є правомірне вивчення та фіксація матеріальних об'єктів з метою одержання фактичної інформації про обставини кримінального правопорушення. Розкрито функціональне призначення огляду у кримінальному досудовому провадженні. Обґрунтовано, що функціями огляду у кримінальному досудовому провадженні є: функція виняткового процесуального засобу збору фактичних даних про кримінальне правопорушення; фіксування невербальної інформації про кримінальне правопорушення; документування подання не уповноваженими особами доказів щодо кримінального правопорушення; функція перевірки належності доказів до події кримінального правопорушення; виявлення об'єктів, що вилучені законом з обігу; функція кооперації спеціальних знань, що необхідні для якісного виявлення та збереження доказів; забезпечення присутності осіб під час встановлення обставин кримінального правопорушення. У результаті дослідження визначено співвідношення огляду з іншими слідчими (розшуковими) діями у кримінальному досудовому провадженні. Розглянуто правила проведення огляду у кримінальному досудовому провадженні. Виокремлено загальні та спеціальні правила проведення огляду у кримінальному досудовому провадженні.Визначено поняття «ефективність огляду у кримінальному досудовому провадженні» визначено як здатність огляду у законний спосіб, що передбачений КПК України, без порушення прав і свобод людини та у максимально короткий проміжок часу досягнути мети щодо встановлення та фіксування наявності або відсутності слідів кримінального правопорушення. Розкрито напрями підвищення ефективності огляду у кримінальному досудовому провадженні. Сформульовано законодавчі пропозиції щодо удосконалення правової регламентації огляду у кримінальному досудовому провадженні.^UThe dissertation is devoted to the complex research of the review in criminal pre - trial proceedings. The essence of the review in criminal pre-trial proceedings is considered. The concept of «review in criminal pre-trial proceedings» as a procedural action carried out by an authorized entity (as an exception, by anyone who is not an authorized official) both before and during the pre-trial investigation, the content of which is the lawful study and fixation material objects in order to obtain factual information about the circumstances of the criminal offense.The functional purpose of the review in criminal pre-trial proceedings is revealed. It is substantiated that the functions of the review in criminal pre-trial proceedings are: the function of an exclusive procedural means of collecting factual data on a criminal offense; recording non-verbal information about a criminal offense; documenting the submission of evidence of a criminal offense by unauthorized persons; the function of verifying the affiliation of evidence to the event of a criminal offense; identification of objects withdrawn from circulation by law; the function of cooperation of special knowledge necessary for the qualitative detection and preservation of evidence; ensuring the presence of persons during the establishment of the circumstances of a criminal offense.As a result of the research, the correlation of the review with other investigative (investigative) actions in criminal pre-trial proceedings was determined. The rules of inspection in criminal pre-trial proceedings are considered. The general and special rules of conducting an examination in criminal pre-trial proceedings are singled out.The concept of «effectiveness of the review in criminal pre-trial proceedings» is defined as the ability to review in a lawful manner provided by the CPC of Ukraine, without violating human rights and freedoms and in the shortest possible time to achieve the goal of establishing and recording the presence or absence of traces of criminal offenses. The directions of increase of efficiency of inspection in criminal pre-trial proceedings are opened. Legislative proposals have been formulated to improve the legal regulation of the review in criminal pre-trial proceedings.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Ковбаса О. О. 
Імплантаційні характеристики вертлюгової западини при ендопротезуванні кульшового суглоба в умовах диспластичного коксартрозу / О. О. Ковбаса. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Радюшин Д. О. 
Профілактика когнітивних розладів при операціях зі штучним кровообігом / Д. О. Радюшин. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене вивченню ранніх післяопераційних ускладнень, а саме післяопераційних когнітивних розладів (ПОКД), що виникають при виконанні аортокоронарного шунтування (АКШ) в умовах штучного кровообігу (ШК).^UThe dissertation research is devoted to the study of early postoperative complications, namely postoperative cognitive disorders (POCD), which occur during coronary artery bypass grafting (CABG) in the conditions of artificial circulation (AC).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Лоскутов О. О. 
Диференційоване ендопротезування кульшового суглоба при диспластичному коксартрозі / О. О. Лоскутов. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячено підвищенню ефективності лікування хворих на диспластичний коксартроз шляхом розробки та впровадження у виробництво й практику системи вітчизняних модульних ендопротезів кульшового суглоба, клініко-біомеханічного обґрунтування методик диференційованого ендопротезування та реабілітації хворих з означеною патологією.Шляхом математичного моделювання проведено порівняльну оцінку напружено-деформованого стану системи «кістка-конструктивні елементи ендопротеза» при використані різних видів розроблених чашок та ніжок ендопротеза при наявності сегментарних та центральних дефектів вертлюгової западини і стегнової кістки, що дало змогу розробити нові й удосконалити існуючі методики та обґрунтувати алгоритм диференційованого ендопротезування та реабілітації хворих на диспластичний коксартроз з урахуванням особливостей перебігу означеної патології.Розроблено, сертифіковано й впроваджено у виробництво систему модульних ендопротезів кульшового суглоба з різними варіантами ацетабулярних компонентів та ніжок ендопротеза.Проведено лікування 322 хворих на диспластичний коксартроз, котрим у 394 випадках виконано ендопротезування кульшового суглоба, в тому числі безцементне у 375 (95,2%) випадках, цементне − у 19 (4,8%). Різні види кісткової аутопластики застосовано в 312 (78,2%) випадках, зокрема в 136 (34,5%) виконано медіалізацію позиції чашки та котилопластику.Результати ендопротезування кульшового суглоба у хворих на диспластичний коксартроз в строки від 2 до 10 років досліджено за методикою W. Harris у 283 (87,9%) хворих і отримано: у 144 (50,9%) хворих відмінні результати, у 108 (38,2%) – добрі, у 29 (10,2%) – задовільні та у 2 (0,7%) − незадовільні результати.^UThe aim of the study was to improve the results of treatment of patients with dysplastic coxarthrosis by developing, launching into production and practical usage a system of modular hip arthroplasty of national origin. In addition, the aim was to provide clinical and biomechanical substantiation of differentiated arthroplasty in patients with this pathology.The comparison of the fixation stability of hip endoprosthesis components in conditions typical for dysplastic coxarthrosis, in the presence of femoral deformation, segmental and central defects of the acetabulum, the stress-strain state investigation with using mathematical modeling of the system «bone - structural elements of the hip arthroplasty».There was carried out a comparative evaluation of two types of cementless cups, which are installed by pressing or screwing in the conditions of the preserved spherical shape of the acetabulum and the presence of segmental defects in the range from 30º to 90º, and central defects associated with medialization of the cup position.It was found that in the conditions of the preserved spherical shape of the acetabulum, the indicators of pelvic bone tension of both pressed and screwed cups do not differ significantly from the indicators of a healthy joint. If exploring a segmental defect with an angle of 30º, the stress state of the bone tissue for both types of cups is comparable to the previous indicators, but there is a tendency to increase the mobility of the pressed cup. In the conditions of segmental defect 60º when using screwed cups there are increased local values and stress concentrator in bone tissue, which do not significantly affect the stability of the cup and the bearing capacity of the pelvis, but while using a pressed cup under these conditions it is not possible to obtain primary stability. In cases of medialization of the position of the screw cup, by deepening the bottom of the acetabulum, with the output of its bottom by 2.5 - 5 mm outside the Kohler line, their stress levels remain the same as when installing this type of cups in the acetabulum with a segmental defect 30º and 60º respectively. When mediating the position of the pressed cup outside the inner locking plate and the Kohler line, its total movement increases 2.4 times compared to the screw cup, with a high risk of instability and protrusion.While researching the comparative assessment of the stability of fixation of the developed types of legs of the hip arthroplasty depending on the type of fixation and contact area of the leg of the endoprosthesis in the femur and studying the stress-strain state «bone - leg of endoprosthesis» it was found that in cases of diaphyseal fixation there is a concentration of stresses in the distal femur when using different types of legs that have a risk of stress shielding syndrome and endoprosthesis instability and in cases of metaphyseal and metadiaphyseal fixation using conical and shortened legs, the stresses are distributed evenly over the femur, which eliminates the excessive concentration of loads and prevents the risk of aseptic loosening of the endoprosthesis.Taking into account the two-plane anatomical features of the hip joint, a system of modular hip joint endoprostheses with different variants of acetabular components and legs of the endoprosthesis has been developed, certified, and launched into industrial production. Taking into account the peculiarities of deformation and destruction of the hip joint, the algorithm of differentiated hip arthroplasty in the conditions of dysplastic coxarthrosis was substantiatedThere were treated 322 patients with dysplastic coxarthrosis, who underwent hip arthroplasty in 394 cases. The cementless hip arthroplasty was performed in 375 (95.2%) cases, cement in 19 (4.8%), endoprosthesis for DC II-IV types according to Crowe was performed in 340 (86.3%) cases, including 72 (36.5%) bilateral and 68 cases as a result of reconstructive operations on the hip joint. Different types of bone autoplasty were performed in 312 (78.2%) cases, including in 136 cases the medialization of the position of the cup and cotyloplastik was performed.The results of hip arthroplasty in 283 (87.9%) patients with dysplastic coxarthrosis in the period from 2 to 10 years were studied according to the method of W. Harris and showed - 144 (50.9%) excellent results; 108 (38.2 %) – good; 29 (10.2%) - satisfactory and - 2 (0.7%) unsatisfactory.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Давиденко Н. В. 
Прогнозування невиношування вагітності у жінок з генетично обумовленою тромбофілією / Н. В. Давиденко. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Лоскутова Т. В. 
Формування багатокомпонентних покриттів за участю Ti, Cr, Al з бар'єрними шарами на сталях, титанових та твердих сплавах / Т. В. Лоскутова. — Б.м., 2021 — укp.

Лоскутова Т.В. Формування багатокомпонентних покриттів за участю Ti, Cr, Al з бар'єрними шарами на сталях, титанових та твердих сплавах. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису (дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.16.01  Металознавство та термічна обробка металів (05 – Технічні науки).  Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", Київ, 2021).Дисертація присвячена вирішенню важливої науково-технічної проблеми, а саме розвиткові наукових основ створення багатокомпонентних покриттів із бар'єрними шарами, до складу яких входять карбіди хрому, карбід титану, нітрид титану, інтерметаліди алюмінію, хрому та титану. Отримані покриття поєднують необхідні експлуатаційні властивості одних складових (зносостійкість, жаро- та корозійну стійкості) з бар'єрними функціями інших. Проведено теоретичні розрахунки рівноважного складу багатокомпонентних систем за участю титану, алюмінію, хрому, заліза, вольфраму, азоту, кисню, хлору, які дозволили визначити вплив параметрів процесу (складу реакційного середовища, температури, тиску) на фазовий та хімічний склади покриттів та встановити оптимальні параметри процесу. Встановлено температурну область стабільного існування карбідів хрому, які можуть бути запропоновані в якості бар'єрів.Встановлено, що на досліджених сплавах бар'єрні шари можуть бути отримані: хромуванням з утворенням шарів карбідів хрому (сталь У8А); фізичним осадженням із газової фази TiN (сталі У8А, 9ХС); азотуванням із подальшим титаноалітуванням (сталь У8А, твердий сплав ВК8); формуванням бар'єрного шару TiN під час хромоалітування на титановому сплаві ВТ6. Досліджено вплив бар'єрних шарів на основі карбідів хрому, нітриду титану на структуру, фазовий та хімічний склади титаноалітованих, хроматитаноалітованих, хромоалітованих покриттів, отриманих на поверхнях досліджуваних сплавів. Запропоновано механізми їх формування. Досліджено фізико-хімічні властивості отриманих покриттів: мікротвердість, зносостійкість, жаро- та корозійну стійкості. Встановлено високу мікротвердість отриманих покриттів, зумовлену наявністю в їх складі шарів карбідів хрому, титану, нітриду титану (13,035,6 ГПа), інтерметалідів, оксидів (1,9–12,6 ГПа). Показано, що нанесення досліджуваних покриттів призводить до підвищення в 1,86,9 разу зносостійкості вихідних сплавів за умов сухого тертя. Різальні властивості багатоганних непереточуваних твердосплавних пластин зі сплаву ВК8 з покриттями збільшуються у 8,3 разу.Встановлено, що отримані покриття підвищують жаростійкість сталі У8А в атмосфері повітря при 800 ºС та її корозійну стійкість у промислово важливих агресивних середовищах (технічній воді, розчинах нітратної та органічних кислот). Визначено механізми захисної дії покриттів. Показано, що нанесення хромолітованого покриття призводить до підвищення корозійної стійкості сплаву ВТ6 у розчинах органічних кислот та перекису водню.В рамках дисертаційної роботи запропоновано нові способи отримання покриттів із бар'єрною складовою за участю карбідів хрому, нітриду титану. Покриття, нанесені на поверхню титанового сплаву ВТ6, твердого сплаву ВК8, були випробувані на низці вітчизняних підприємств. Ключові слова: вуглецева сталь У8А, легована сталь 9ХС, титановий сплав ВТ6, твердий сплав ВК8, дифузійне насичення, бар'єрні шари, покриття, хромування, алюмохромування, хромоалітування, хромотитаноалітування, фазовий склад, хімічний склад, структура, мікротвердість, жаростійкість, корозійна стійкість, зносостійкість в умовах тертя та ковзання.^ULoskutova T.V. Formation of multicomponent coatings with the participation of Ti, Cr, Al with barrier layers on steels, titanium and solid alloys - Qualifying scientific work on the rights of the manuscript.The dissertation on obtaining of a scientific degree of the doctor of technical sciences on a specialty 05.16.01 - Metallurgy and thermal treatment of metals (05 - Technical sciences). National Technical University of Ukraine "Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute", Kyiv, 2020.The dissertation is devoted to the solution of an important scientific and technical problem: development of scientific bases of creation of multicomponent coatings with barrier layers which structure includes chromium carbides, titanium carbide, titanium nitride, intermetallics of aluminium, chromium and titanium. The resulting coatings combine the required performance properties of some components (wear resistance, heat and corrosion resistance) with the barrier functions of others.Theoretical calculations of the equilibrium composition of multicomponent systems with the participation of titanium, aluminium, chromium, iron, tungsten, nitrogen, oxygen, chlorine, which allowed to determine the influence of process parameters (reaction medium composition, temperature, pressure) on the phase and chemical compositions of coatings and set optimal parameters of the process. The temperature range of stable existence of chromium carbides, which can be offered as barriers, has been established. It is established that on the studied alloys barrier layers can be obtained: by chromium plating, with the formation of chromium carbides layers (U8A steel); physical deposition from the gas phase of TiN (U8A steel, 9HS); nitriding followed by titanium alloying (U8A steel, VK8 hard alloy); formation of the TiN barrier layer during chromium aluminizing on BT6 titanium alloy. The influence of barrier layers based on chromium carbides, titanium nitride on the structure, phase and chemical compositions of titanium-alloy, chromium-titanium alloy, chromium alloy coatings obtained on the surface of the studied alloys was investigated. The mechanisms of their formation are offered.The physical-chemical properties of the obtained coatings were studied: micro-hardness, wear resistance, heat and corrosion resistance. The high micro-hardness of the obtained coatings was established due to the presence in their composition of chromium carbides layers, titanium, titanium nitride (13.0-35.6 GPa), intermetallics, oxides (1.9 - 12.6 GPa).It is shown that the application of the investigated coatings leads to an increase of 1.8-6.9 times the wear resistance of the initial alloys under dry friction. The cutting properties of MNSP from VK8 alloy with coatings increase by 8.3 times.It is established that the obtained coatings increase the heat resistance of U8A steel in an air atmosphere at 800 ° C and its corrosion resistance in industrially important aggressive environments (technical water, nitric and organic acid solutions). The mechanisms of protective action of coatings are determined. It is shown that the application of chromium aluminized coating leads to increased corrosion resistance of BT6 alloy in solutions of organic acids and hydrogen peroxide.In the dissertation, new methods of obtaining coatings with a barrier component involving chromium carbides, titanium nitride are proposed. Coatings applied to the surface of VT6 titanium alloy, VK8 hard alloy were tested at Ukrainian enterprises.Keywords: U8A carbon steel, 9HS alloy steel, VT6 titanium alloy, VK8 solid alloy, diffusion metallization, barrier layers, coatings, aluminizing, chroming, aluminium chroming, chromium-aluminizing, chromium titanium-aluminizing, phase composition, chemical composition, structure, micro-hardness, heat resistance, corrosion resistance, wear resistance in the conditions of friction and sliding.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Колесников В. Г. 
Особливості анестезіологічного забезпечення пацієнтів з супутньою артеріальною гіпертензією при виконанні операцій аортокоронарного шунтування в умовах штучного кровообігу / В. Г. Колесников. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене вивченню впливу різноманітних схем анестезіологічного забезпечення на показники гемодинаміки мозкового кровотоку та церебральної оксигенації при виконанні аортокоронарного шунтування КШ в умовах штучного кровообігу ШК у пацієнтів з артеріальною гіпертензією.^UThe dissertation research is devoted to the study of the influence of various anesthesia schemes on the indicators of hemodynamics, cerebral blood flow and cerebral oxygenation during coronary artery bypass grafting (CABG) with cardiopulmonary bypass (CPB) in patients with hypertension.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Марцінів В. В. 
Застосування пекторальної блокади для оптимізації анестезіологічного забезпечення хірургії новоутворень молочної залози / В. В. Марцінів. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної задачі сучасної анестезіології – оптимізації анестезіологічного забезпечення хірургії новоутворень молочної залози на підставі підвищення ефективності післяопераційного знеболення та зниження частоти розвитку післяопераційних ускладнень, шляхом застосування пекторальної блокади.^UThe dissertation is devoted to resolving the actual problem of modern anesthesiology - optimization of anesthesia in breast cancer surgery, based on the increasing the effectiveness of postoperative analgesia and reducing the incidence of postoperative complications through the use of Pectoral Nerve Block.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Синицин М. М. 
Застосування пролонгованої паравертебральної анальгезії під ультразвуковим контролем для знеболення та профілактики хронічногобольового синдрому у хворих після торакотомії / М. М. Синицин. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертація присвячена підвищенню ефективності та безпеки післяопераційного знеболення у хворих після торакотомії шляхом застосування пролонгованої паравертебральної анальгезії із використанням ультразвукового контролю.Дослідження було побудовано на порівнянні методики знеболеннь з використанням внутрішньовенного введення морфіну, що контролюється пацієнтом, з методиками, які включали застосування нейроаксіальної (епідуральної) та регіонарної (паравертебральної) анальгезії у хворих після торакотомії.^UThe dissertation is devoted to increase the efficiency and safety of postoperative analgesia in patients after thoracotomy by the use of prolonged paravertebral analgesia using ultrasound.The study was based on a comparison of analgesic techniques using intravenous morphine controlled by the patient with techniques that included the use of neuroaxial (epidural) and regional (paravertebral) analgesia in patients after thoracotomy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського