Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (294)Книжкові видання та компакт-диски (246)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=КУЛІНІЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кулініч В.В. 
Агроекологічне обгрунтування сільськогосподарського використання рекультивованих земель в умовах південного сухого Степу України (на прикладі Камиш-Бурунського залізорудного родовища): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.В. Кулініч ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Для умов сухого Степу Укаїни запропоновано шляхи оптимізації едафічних характеристик техноземів. Удосконалено технологію рекультиваційних робіт, а саме: на технічному етапі цілеспрямовано запропоновано формувати ущільнений прошарок на глибині 80 - 90 см, який виконує роль водоупору та сприяє акумуляції продуктивної вологи у коренезміщувальному шарі. За умов формування техноземів рекомендовано вносити органічні добрива за норми 100 т/га на глибині 70 - 80 см. Завдяки кращому зволоженню глибоких шарів поживні речовини з органічних добрив більш повною мірою засвоюються рослинами. Установлено, що едафічні системи, сформовані з техногенних сумішок різноякісних потенційно родючих порід, характеризуються більшим екологічним різноманіттям властивостей і режимів, що сприяє кращій реалізації потенціалу біогеоценозів. Досліджено продуктивність основних сільськогосподарських культур сухого Степу залежно від конструкції технозему та рівня удобрення. Якість продукції, вирощеної на рекультивованих землях, відповідає встановленим вимогам за вмістом важких металів і технологічними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П065.82(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351280

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кулініч Ю.А. 
Великомасштабна структура в моделях Всесвіту з темною енергією: формування сферичних неоднорідностей густини темної матерії: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Ю.А. Кулініч ; НАН України, Гол. астрон. обсерваторія. — К., 2009. — 26 с. — укp.

Наведено результати аналізу формування великомасштабної структури Всесвіту у космологічних моделях з Л-сталою та моделях з темною енергією. Досліджено лінійну та нелінійну стадії розвитку сферично-симетричних збурень густини та метрики простору-часу у двокомпонентній моделі Всесвіту (однією з компонент є пилоподібна матерія, що описує баріонну речовину та холодну темну матерію, другою - темна енергія з довільним заданим рівнянням стану). Розв'язано задачу кількісного опису досліджуваного розподілу квазарів за червоними зміщеннями у космологічних моделях з Л-сталою у межах формалізму Преса - Шехтера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В63,022 + В313.3,022 +
Шифр НБУВ: РА368533

Рубрики:

      
3.

Кулініч О.А. 
Дефектоутворення в шаруватих структурах діоксид кремнію-кремній та метал-кремній: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.10 / О.А. Кулініч ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2010. — 36 с. — укp.

Проаналізовано закономірності процесів дефектоутворення в шаруватих структурах (ШС) діоксид кремнію-кремній (ДКК) і метал-кремній (МК) і приладних системах на їх основі. Встановлено механізми впливу дефектів на електрофізичні характеристики, моделювання процесів струмоперенесення в даних структурах і системах. Описано властивості та топологічну модель реальної МОН-структури на основі дослідження механізму утворення пластичної деформації на межі поділу ДКК, що призводить до виникнення перехідної області кремнію. Розроблено фізичні моделі струмоперенесення в контактах МК в межах існуючих наближень і модель струмоперенесення в реальних польових МОН-системах в наближенні плавного каналу за результатами досліджень приповерхневої області кремнію (ПОК) в ШС ДКК і МК. Зазначено, що моделі струмоперенесення побудовані на основі дослідження в ПОК шарів з різною провідністю. Описано механізм формування та властивості макродефектів у вигляді дефектів шаруватої недосконалості (ДШН), дендритів і двійникових ламелей в кремнію. Встановлено, що ДШН виникає внаслідок ШС пластин кремнію у місцях скупчення структурних макродефектів. Вивчено тонку структуру, склад дендритів і двійникових ламелей, визначено температури їх дисоціації. Запропоновано механізм формування фотолюмінесценції в хімічно-модифікованій ПОК в ШС ДКК, накопичення додаткового позитивного заряду під час опромінення польових кремнієвих МОН-систем іонізуючим випромінюванням з присутністю енергетичних станів у ПОК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022 + З843.312
Шифр НБУВ: РА372553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кулініч О.М. 
Економічні механізми боротьби з відмиванням грошей: українські завдання в контексті міжнародного досвіду: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.М. Кулініч ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено економічну сутність механізмів боротьби з відмивання грошей в контексті міжнародного досвіду та відповідних практичних завдань із забезпечення економічного правопорядку, які належить розв'язати в Україні за умов лібералізації та поглиблення глобальних інтеграційних процесів. Показано, що відмивання грошей за умов сучасної інтернаціоналізації та зростання взаємної залежності країн є функціональною ланкою загальної системи міжнародної економічної діяльності та застосовується з метою вилучення прибутку від нелегального підприємства, до якого залучаються злочинні угруповання. Виявлено, що міжнародний економічний кримінал найуразливіший на етапі легалізації одержаних прибутків. Обгрунтовано суттєве значення боротьби з відмиванням грошей, що дозволяє ефективно розслідувати випадки ухилення від сплати податків, шахрайства, корупції, наркоторгівлі, незаконної торгівлі зброєю та інших серйозних злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-962 +
Шифр НБУВ: РА343987

Рубрики:

      
5.

Кулініч О.О. 
Історіософський часопростір у творчості Микити Чернявського: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.О. Кулініч ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 17 с. — укp.

Досліджено творчість М.Чернявського у контектсі новітніх тенденцій літературознавчої науки. Вперше розглянуто історіософські погляди письменника та відображення традиційних рис української ментальності в його творчості за допомогою типових та оригінальних авторських хронотопів у поетичних і прозових творах. До наукового обігу введенно поняття "історіософського хронотопу". На підставі вивчення специфічних хронотопічних структур з'ясовано погляди письменника щодо таких питань, як війна та мир, технічний і духовний прогрес, суспільний розвиток, національна самоідентифікація. Показано, що ключовими для розуміння авторської картини світу є протиставлення війни та любові, хаосу та впорядкованості. На підставі дослідження прозової та поетичної творчості М.Чернявського доведено, що світогляд письменника базується на традиційній українській ментальності. Обгрунтовано можливість вивчення історіософської позиції митця на матеріалі неісторичних творів. Показано перспективність даного напрямку для подальших досліджень та залучення нових творів, на основі яких можна вивчати літературну історіософію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Чернявський, М.А. 3 +
Шифр НБУВ: РА345508

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кулініч А.А. 
Керування структуроутворенням та рівнем механічних властивостей ливарних сплавів системи Al - Mg - Zn: Автореф. дис. канд... техн. наук: 05.16.01 / А.А. Кулініч ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Встановлено закономірності впливу хімічного складу, параметрів кристалізації, умов охолодження, технологічних параметрів обробки сплавів у рідкому та твердому стані на формування їх фазового складу та структури, а також рівень механічних властивостей ливарних сплавів системі Al - Mg - Zn. Розглянуто хімічний склад сплавів з підвищеним рівнем механічних властивостей та одночасно зі зниженим вмістом головних легуючих елементів. Науково обгрунтовано вибір мікролегуючих та модифікувальних домішок та їх вміст в ливарних сплавах системи Al - Mg - Zn для цілеспрямованого керування їх фазовим складом, структурою та механічними властивостями. З використанням імітаційної моделі кристалізації алюмінію та сплавів на його основі розроблено засіб технологічного прогнозування структури та механічних властивостей сплавів даної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К230.7 + К230.8
Шифр НБУВ: РА321757

Рубрики:

      
7.

Кулініч Т.І. 
Клініко-патогенетичні аспекти комплексного лікування фонових процесів шийки матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.І. Кулініч ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 22 с.: табл. — укp.

Здійснено обстеження 144-х пацієнток репродуктивного віку з фоновими патологічними процесами шийки матки та хронічними запальними процесами додатків матки. Вивчено взаємозв'язок між етіологією, даними ендоскопічного, морфологічного та ультраструктурного досліджень, а також змінами імунного статусу. Установлено пригнічення місцевого та загального імунітету, а також порушення функціонального стану ектоцервіксу. Установлено, що традиційна терапія не призводить до нормалізації знайдених відхилень. Доведено, що застосування флуронізиду, що має антихламідійну дію та виражений імуномодулювальний ефект, сприяє нормалізації гомеостазу зазначених хворих, зменшенню кількості рецидивів та ускладнень захворювання, а також має нормалізувальний вплив на ультраструктуру клітин у місці захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-3 +
Шифр НБУВ: РА335176

Рубрики:

      
8.

Кулініч Т.О. 
Метафора І.Калинця: інтертекстуальний аспект: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.О. Кулініч ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження інтертекстуальних елементів у поезії І.Калинця, які функціонують у тексті як метафоричні вирази. Творчий доробок поета розглянуто як цілісну структуру, підпорядковану одній ідеї - побудові текстуального простору для існування ідеальної України. Зроблено висновок, що інтертекстуальні елементи є засобом для руйнування навколишньої реальності та будівельним матеріалом для формування текстової. З'ясовано, що у перших збірках митець намагається створити замкнений у минулому світ на підставі використання інтертекстуальних зв'язків різного типу з фольклором, слов'янськими міфами, біографіями українських культурних діячів. Подальший творчий період характеризується усвідомленням екзистенціального відчуження від світу та поступовим витісненням реальності у текстовий простір. Встановлено, що основним прийомом є квазіінтертекстуальність і використання як передтекстів публіцистичних статей і документів. З'ясовано, що у другій частині творчого доробку, написаного в ув'язненні, поет створює текстовий простір у географічному, історичному, аудіовізуальному та символьному аспектах з використанням різноманітних типів інтертекстуальних зв'язків, зокрема інтермедіальних. З'ясовано, що передтекстами є легенди, казки, твори української літератури, а також скульптурні й архітектурні витвори, живописні полотна українських та європейських майстрів, знаки зодіаку, букви й числа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Калинець,І. 457 + Ш5(4УКР)6-4 Калинець,І. 457
Шифр НБУВ: РА358843

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кулініч О.В. 
Механізми взаємодії органів державного управління та громадських організацій в реалізації молодіжної політики в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.В. Кулініч ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено механізми взаємодії органів державного управління (ОДУ) та громадських організацій (ГО) у сфері роботи з молоддю. Розглянуто класифікацію типів взаємодій за характером взаємовідносин ОДУ та ГО, визначено структуру соціальної системи міжсекторної взаємодії (МВ) суб'єктів молодіжної політики. Розкрито сутність поняття "механізми взаємодії ОДУ та ГО", структуру та зміст механізмів МВ у роботі з молоддю. Обгрунтовано залежність ефективності державної молодіжної політики в Україні від характеру взаємодії ОДУ й особливостей ГО. Висвітлено методичні підходи до визначення ефективності державної молодіжної політики. Запропоновано технологічну модель формування системи міжсекторного соціального партнерства у сфері молодіжної політики, викладено засоби вдосконалення співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.08 +
Шифр НБУВ: РА367780

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кулініч Т. М. 
Оптимізація ресурсоспоживання в системі завдань інноваційного розвитку та міжнародної конкурентоспроможності: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Т. М. Кулініч ; НАН України, Ін-т світ. екон. і міжнар. відносин. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено інноваційні фактори конкурентоспроможності за сучасних умов інтернаціоналізації. Відзначено, що під впливом інформатизації формується єдине поле технологічного, наукового знання, алгоритмів прийняття господарських рішень, що актуалізує необхідність осмислення відносин "людина-природа" на новому історичному етапі. Показано, що сучасні макроекономічні моделі й інструменти оптимізації ресурсокористування в регулятивній практиці зарубіжних країн відображають традиційні інструменти впливу держави на ринкові механізми, містять диверсифіковані способи узгодження природоохоронних завдань, засобів переробки матеріальних ресурсів із загальними регулятивними цілями. Обгрунтовано, що еволюція ресурсокористування включає інституційні, організаційно-правові інструменти, розробку й упровадження відповідних законів, стандартів, нормативів, податків на шкідливі викиди, а також різноманітні форми державної підтримки впровадження нових і прогресивних ефективних видів техніки, технологій, матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-55
Шифр НБУВ: РА375984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кулініч Т.В. 
Оцінювання та регулювання інвестиційної привабливості виробничо-господарських структур: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Т.В. Кулініч ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Львів, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі дослідження сучасних особливостей інвестування, зокрема впливу глобалізації та динамічності середовища, обгрунтовано показники, що характеризують інвестиційну привабливість виробничо-господарських структур. Розроблено теоретичні засади формування комплексного показника рівня інвестиційної привабливості з урахуванням впливу факторів середовища (макрорівня, стану внутрішніх функціональних сфер діяльності даних структур та перспективи реалізації інвестиційних проектів). Для забезпечення необхідного рівня інвестиційної привабливості виробничо-господарських структур розроблено рекомендації щодо організації моніторингової системи та визначення стратегії їх розвитку за результатами моніторингу та управління виявленими ризиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА331571

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кулініч О.А. 
Роль зовнішньої торгівлі в економічному розвитку в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.А. Кулініч ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

На засадах фундаментальних теоретичних концепцій, що дозволяють характеризувати міжнародну торгівлю як чинник розвитку міждержавних економічних відносин і загальної економічної взаємозалежності, розкрито роль зовнішньої торгівлі в сучасній економіці як основної форми міжнародних економічних відносин і засобу економічного зростання в період ринкової трансформації. Проведено якісний і кількісний аналіз стану та виявлено перспективи розвитку зовнішньої торгівлі України, оцінено їх вплив на процес ринкових перетворень. Розкрито взаємозв'язок стану динаміки та структури зовнішньоторговельного комплексу Харківшини, як одного з найбільш розвинутих регіонів України. Зроблено висновок щодо необхідності підвищення регулювальної ролі держави в процесі ринкової трансформації зовнішньої торгівлі. Сформульовано зміст державної торгової політики, адекватної задачам ринкової трансформації, та запропоновано механізми реалізації деяких складових. Розроблено практичні рекомендації, спрямовані на вирішення задачі структурної трансформації економіки за умови реалізації стратегічної моделі економічного розвитку змішаного типу для України, а також на використання механізму реалізації конкурентних переваг на різних рівнях. Запропоновано застосовувати методи державного регулювання зовнішньої торгівлі, що враховують властиві перехідній економіці особливості взаємозв'язку між економічним ростом, лібералізацією зовнішньої торгівлі та інституціалізацією зовнішньоторговельної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843 +
Шифр НБУВ: РА321334

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кулініч А.В. 
Синтез та спектральні властивості мероціанінових барвників на основі малононітрилу та барбітурової кислоти: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.В. Кулініч ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Синтезовано нові ди-, тетра- і гексаметинмероціанінових барвників з гетерозалишками слабкої, середньої та сильної електронодонорності похідних малонітранітрилу та барбітурової кислоти. Установлено загальні закономірності, які зв'язують спектрально-флуоресцентні властивості мероціанінів з донорністю (акцепторністю) термінальних груп, довжиною поліметинового ланцюга та природою розчинника. Проведено аналіз форми смуг електронних спектрів мероціанінів. Сформульовано критерії переходів між ідеальними електронними станами нейтрального полієну, поліметину та біполярного полієну. Досліджено термохромію та терофлуорохромію мероціанінів з позитивною та негативною сольватохромією у порівнянні з відновними катіонними й аніонними поліметинами. Проведено систематичне вивчення флуоресценції мероціанінів. Виявлено порушення закону дзеркальної симетрії спектрів поглинання та флуоресценції, наближення збудження стану мероціанінів до ідеального поліметинового, різке збільшення квантових виходів флуоресценції зі зростанням довжини ланцюга. Результати теоретичного дослідження електронної будови мероціанінів перевірено за допомогою ядерно-магнітного резонансної спектроскопії, рентгеноструктурних досліджень, а також квантово-хімічних розрахунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л624.52 +
Шифр НБУВ: РА351261

Рубрики:

      
14.

Кулініч О.О. 
Створення та добір селекційного матеріалу сочевиці, адаптованого до умов північної підзони Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.О. Кулініч ; Ін-ут зерн. госп-ва УААН. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

За умов північної підзони Степу України вперше на базі детального дослідження та системного аналізу сортозразків сочевиці підвидів Macrosperma та Microsperma встановлено їх особливості за рівнем урожайності, якістю продукції та стійкістю проти хвороб і шкідників. Здійснено ідентифікацію досліджуваних сортозразків сочевиці за загальною та специфічною адаптивною здатністю щодо умов регіону. Доведено ефективність використання гібридизації між підвидами сочевиці Macrosperma та Microspterma для створення високопродуктивного селекційного матеріалу. Встановлено закономірності мінливості й успадковуваність ознак сочевиці в природних та гібридних популяціях. Визначено селекційну цінність одержаного матеріалу, на базі якого створено нові лінії та сорт Лінза, який переданий і знаходиться в державному сортовипробуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.31-3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349949

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Кулініч А. О. 
Структурно-функціональні зміни фібронектину при патологічних станах: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / А. О. Кулініч ; НАН України, Ін-т біохімії ім. О.В. Палладіна. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено вміст, фрагментованість, мікрогетерогенність і функціональну активність фібронектину (ФН), а також локалізацію цього глікопротеїну у клітинах крові за хронічних мієлопроліферативних захворювань крові, серцево-судинних захворювань і захворювань печінки. Виявлено, що функціональна активність ФН знижується у разі проліферативних захворювань крові та хронічних захворювань печінки, але підвищується у випадку гострого інфаркту міокарда. Встановлено наявність позитивного кореляційного зв'язку між вмістом ФН в плазмі крові та його функціональною активністю за даних хронічних мієлопроліферативних захворювань крові. Охарактеризовано спектр фрагментів ФН в крові хворих на істинну поліцитемію, сублейкемічний мієлоз та атеросклероз, показано, що він є значно ширшим у порівнянні з нормою та відображає тип патологічного процесу. Висвітлено закономірності структурних змін гліканів ФН за хронічних мієлопроліферативних захворювань крові, серцево-судинних захворювань і захворювань печінки, доведено зв'язок між структурою вуглеводного компоненту та функціональною активністю ФН. Доведено, що кількість лімфоцитів із внутрішньоклітинною локалізацією ФН за істинної поліцитемії збільшується за рахунок підвищення експресії мРНК фібронектину-1 в даних клітинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.711 + Е70*732.2*725.111.3
Шифр НБУВ: РА377931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Кулініченко В.Л. 
Філософсько-методологічний аналіз процесу зміни парадигм у сучасній медицині та охороні здоров'я: Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.09 / В.Л. Кулініченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Розкрито зміст та особливості трансформаційних процесів у сучасній медицині та охороні здоров'я як процес зміни парадигм їх існування та розвитку. Наведено теоретичне обгрунтування історичних тенденцій становлення та розвитку у сучасній медичній науці нових парадигм: "здоров'я людини" та "етична спрямованість діяльності", а також аналіз їх місця та ролі у трансформації сучасної медицини і охорони здоров'я. Розглянуто зміст нових парадигм, що базуються на методологічних засадах системності, соціокультурній детермінації, самоздійсненні та розвитку людини у людському бутті, як противаги пануючим сьогодні парадигмам "хвороба людини" та "теоретична спрямованість діяльності". З метою адекватного осмислення синтезу біологічного, соціального та духовного в людині, а також сутності та способів його відображення до філософії науки залучаються нові ідеї, які репрезентовано у валеософії, біоетиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.в + Ю252:Р252.2
Шифр НБУВ: РА320074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Кулініч М. В. 
Теплофізичні процеси при паянні сплаву АМг6 з використанням реакційних багатошарових фольг. / М. В. Кулініч. — Б.м., 2019 — укp.

У роботі, на прикладі пластин сплаву АМг6, показано принципову можливість з'єднання алюмінієвих сплавів шляхом локального нагрівання зони з'єднання теплом, що утворюється в реакційних багатошарових фольгах (БФ) при ініціюванні в них реакції самопоширюваного високотемпературного синтезу (СВС). Досліджено умови приєднання накладних елементів до поверхні великого розміру для відновлення герметичності алюмінієвих конструкцій оболонкового типу та запропоновано схему такого процесу.Для обґрунтування такої схеми проведено розрахунок теплових полів в такій системі при нестаціонарних умовах її нагрівання за рахунок джерела тепла, що знаходиться в тепловому контакті з пластиною-накладкою, з врахуванням товщини пластин, характеристик матеріалів, що з'єднуються, характеристик припою і наявності теплового опору в зонах контактів між елементами системи. Це дало можливість визначити параметри нагрівача, необхідні для забезпечення процесу паяння в залежності від товщини пластин, що з'єднуються, та адіабатичної температури реакції СВС в БФ. Встановлено, що для запобігання оплавлення пластини-накладки, що контактує з нагрівачем, у процесі паяння температура нагрівача не повинна перевищувати деяку граничну величину, яка визначається температуропровідністю сплаву. Запропоновано метод самоузгодженого розрахунку коефіцієнтів теплопередачі між елементами системи шляхом співставлення експериментальних та теоретично розрахованих термограм у процесі її нагрівання в нестаціонарних умовах.^UIn the work, by the example of AMg6 alloy plates, the fundamental possibility of brazing joining of aluminium alloys via local heating of the joint zone by the heat generated in the reactive multilayer foils (MF) upon the initiation in them of the reaction of self-propagating high-temperature synthesis (SHS) is shown. The conditions for the joining of an aluminium-alloy patch-plate to a larger surface for the repair of tightness of aluminium shell-type structures is studied and a scheme of such a process is proposed.To justify the suggested scheme, the thermal fields in the studied system have been calculated under non-stationary conditions of its heating by a heat source that is in thermal contact with the patch-plate. At that, the plate thickness, the characteristics of the joining materials, characteristics of the solder, and the presence of a thermal resistance in the contact zones between the system elements have been taken into account. This has allowed us to determine the parameters of the heater necessary to ensure the brazing process, depending on the thickness of the plates being joined and the adiabatic temperature of the SHS reaction in the MF.It is revealed that, to prevent melting of the patch-plate contacting the heater, the temperature of the heater during the brazing process should not exceed a certain limit value determined by the thermal conductivity of the used alloy. A method is proposed for a self-consistent calculation of the heat exchange coefficients between the elements of the system during its heating under non-stationary conditions by comparing the experimental and theoretically calculated thermograms.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Жайворонок І. Р. 
Державне регулювання системи пенсійного забезпечення / І. Р. Жайворонок. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є процеси державного регулювання системи пенсійного забезпечення. Метою дослідження є розроблення теоретичних положень та обґрунтування методико-прикладних рекомендацій щодо державного регулювання системи пенсійного забезпечення. Автором використано методи: морфологічного аналізу, синтезу та групування; структурно-логічного аналізу; графічний; абстрагування; процесний підхід; моделювання; метод комплексних статистичних коефіцієнтів, математичний метод та метод порівняння. Теоретична цінність результатів дисертаційної роботи полягає у дослідженні теоретичних засад щодо державного регулювання системи пенсійного забезпечення. Наукова новизна одержаних результатів: розроблено модель обов'язкової накопичувальної пенсійної підсистеми; удосконалено структуру інвестиційного портфелю недержавних пенсійних фондів; метод визначення ефективності функціонування системи пенсійного забезпечення; комплекс заходів для підвищення ефективності функціонування розподільчої пенсійної системи; розвинуто понятійний та термінологічний апарат підсистем пенсійного забезпечення; систему показників моніторингу ефективності функціонування недержавної пенсійної підсистеми. Предметом дослідження є науково-методичні та прикладні положення з державного регулювання системи пенсійного забезпечення. Рекомендації автора застосовуються щодо державного регулювання системи пенсійного забезпечення. Сферою використання авторських рекомендацій є підприємства, пенсійний фонд України, недержавні пенсійні фонди, державні податкові інспекції, органи державної та місцевої влади.^UThe object of the study is the processes of state regulation of the pension system. The research aims to the development of theoretical provisions and substantiation of methodological and applied recommendations for the state regulation of the pension system. The author used such methods as: morphological analysis, synthesis and grouping; structural and logical analysis; graphic; abstraction; process approach; modeling; method of complex statistical coefficients, mathematical method and method of comparison. The theoretical value of the thesis refers to the study of the theoretical principles of state regulation of the pension system. Scientific novelty of the results: the author has developed the model of mandatory funded pension subsystem; has improved the structure of the investment portfolio of private pension funds; has improved the method of determining the effectiveness of the pension system; has improved the a set of measures to increase the efficiency of the distribution pension system; has developed conceptual and terminological apparatus of pension subsystems; has developed system of indicators for monitoring the efficiency of the non-state pension subsystem. The subject of research are scientific-methodical and applied provisions on the state regulation of the pension system. Author's recommendations are used during the state regulation of the pension system. The scope of use of the author's recommendations is enterprises, the pension fund of Ukraine, non-state pension funds, state tax inspections, state and local authorities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Кулініч А. Г. 
Розробка модифікованих полімерних композитів для ремонту транспортних засобів / А. Г. Кулініч. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню науково-технічної задачі, яка полягає у підвищенні ресурсу роботи устаткування транспортних засобів за рахунок використання розроблених модифікованих полімерних композитів. Вирішення наукової задачі полягає в удосконаленні методу спрямованого і наперед заданого підвищення характеристик композитів за рахунок обґрунтованого керування процесами структуроутворення, що дозволяє збільшити міжремонтний період експлуатації захисних покриттів, призначених для ремонту засобів водного транспорту.Актуальність даного напрямку досліджень зумовлена тим, що на сьогодні приділяють значну увагу напрямку створення нових технологій щодо розробки полімерних композитів, які можна широко застосовувати у виробництві і ремонті деталей та об'єктів у різних галузях промисловості, у тому числі й у водному транспорті. Інтенсивність обсягів перевезення вантажів, збільшення умов навантаження транспортних засобів, повсякчасна робота в умовах впливу агресивних середовищ висувають вимоги до покращення показників ресурсозбереження агрегатів транспортних засобів та скорочення термінів ремонтних робіт. У цьому контексті одними з перспективних, які б відповідали вимогам сучасної транспортної промисловості, є епоксидні композитні матеріали, які за своїми експлуатаційними характеристиками у більшості випадків є кращими порівняно з традиційними металами та сплавами. При цьому фізична модифікація епоксидних матеріалів дає змогу створювати композити із заданим комплексом властивостей. Тому з метою створення нових епоксидних матеріалів з комплексом необхідних експлуатаційних характеристик, зниження вартості композитів, поліпшення технологічних властивостей, вирішення екологічних проблем у зв'язувач додатково вводять активні до міжфазової взаємодії модифікатори та наповнювачі різної природи за гомеопатичної кількості. Виходячи з цього, проведення досліджень у напрямку розробки нових епоксидних матеріалів для ремонту засобів транспорту є актуальною задачею сьогодення.Метою роботи є збільшення ресурсу деталей транспортних засобів шляхом підвищення їх стійкості до спрацювання в умовах впливу гідроабразиву внаслідок використання захисних епоксидних покриттів із наперед заданими властивостями.Для досягнення мети необхідно було вирішити такі наукові і практичні завдання:1. Здійснити аналіз проблем сьогодення стосовно підвищення ресурсу роботи засобів транспорту і напрямків їх вирішення за рахунок застосування полімерних композитів та захисних покриттів на їх основі з підвищеною стійкістю до гідроабразивного спрацювання.2. Підвищити ресурс деталей транспортних засобів внаслідок використання захисних покриттів, при формуванні яких встановлено закономірності впливу модифікатора 4-амінобензойної кислоти, мікродисперсних наповнювачів та дискретних волокон на властивості та структуру матеріалів.3. Розробити математичну модель, яка враховує оптимізацію вмісту інгредієнтів при формуванні захисних покриттів функціонального призначення.4. Встановити закономірності взаємозв'язку структури захисних покриттів з їх адгезійними, фізико-механічними, теплофізичними властивостями і стійкістю до гідроабразивного спрацювання за наявності модифікатора, мікродисперсних добавок та дискретних волокон.5. Розробити рекомендації щодо технології формування і складу модифікованих полімерних композитів з підвищеною гідроабразивною зносостійкістю для ремонту транспортних засобів.При вирішенні завдань здобувачем вибрано об'єкт і предмет дослідження, застосовано новітні методики випробувань, а також теоретично обґрунтовано, узагальнено і описано отримані результати, сформульовано практичні рекомендації для впровадження розроблених матеріалів у виробництво.Об'єктом дослідження є процеси збільшення ресурсу деталей транспортних засобів у результаті використання захисних покриттів з підвищеною гідроабразивною зносостійкістю. Предметом дослідження є показники властивостей захисного покриття, що містить модифікатор, мікродисперсні добавки і дискретні волокна^UThe thesis is dedicated to the decision of a scientific and technical objective, which involves increasing of a resource of work of the equipment of vehicles use the developed modified polymeric composites. The solution of scientific objective is to improve the method of directed and pre-determined improving of the properties of composites due to sound management of structural processes, which allows to increase the service life of protective coatings intended for repair of water transport.The relevance of this research area is specified by the fact that as for today significant attention is paid to the development of new technologies regarding polymeric composites which can be widely used in the manufacturing and repairing of details and its component in different branches of industry including water transport. Intensity of cargo transportation goods, increase of loading conditions of vehicles, constant work in the conditions of influence of aggressive environments put forward requirements to improvement of values of resource saving of units of vehicles and reduction of terms of repair work.In this context, one of the most promising, which would meet the requirements of the modern transport industry, are epoxy composite materials, which in their performance characteristics in most cases are better than traditional metals and alloys. Thus, physical modification of epoxy materials allows to create composites with the set up properties. Therefore, in order to create new epoxy materials with set up performance characteristics, the composite cost reduction, technological properties improvement, and to solve environmental problems, modifiers and fillers of different nature in a homeopathic amount are added to the binder in addition to the interphase interaction. Based on this, conducting research in the direction of new epoxy materials development for repairs of vehicles is an urgent task today.The aim of the thesis is to increase the operational life of the vehicles component by increasing their resistance to wear under the influence of hydroabrasive due to the use of protective epoxy coatings with predetermined properties.To achieve this aim it was necessary to solve the following scientific and practical tasks:1. To analyze the problems of today in terms of increasing the service life of vehicles and ways for their solution due to use of polymer composites and protective coatings based on them with increased resistance to hydroabrasive wearing.2. To increase the service life of vehicle parts due to the use of protective coatings, in the formation of which the patterns of influence of the modifier of 4-aminobenzoic acid, microdisperse fillers and discrete fibers on the properties and structure of materials were established.3. To develop a mathematical model that takes into account the optimization of ingredient content in the formation of protective coatings for functional purposes.4. To determine the regularities of interrelation of protective coating structure with their adhesion, physical and thermophysical properties and resistance to the hydroabrasive wearing in the presence of modifier, microdisperse additives and discrete fibers.5. To develop recommendations on the technology of formation and composition of modified polymer composites with high water-abrasive wear resistance for vehicle repair.In solving these tasks the object and the subject of research were selected by postgraduate student, the newest methods of examining were applied and obtained results were theoretically sound, generalized and described, practical recommendations for the developed material implementation into manufacturing process were formulated.The object of the research are processes of increasing of the service life of details of vehicles as a result of usage of protective coatings with improved hydroabrasive wearing. The subject of the research is the indicators of the properties of the protective coating which contain the modifier, microdisperse additives and discrete fibers.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Кулініч В. Г. 
Розробка модифікованих полімерних композитних матеріалів для ремонту і підвищення надійності деталей засобу транспорту / В. Г. Кулініч. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота призначена для вирішення науково-технічної задачі, яка полягає у підвищенні надійності деталей засобів транспорту за рахунок поліпшення антикорозійних властивостей розроблених полімеркомпозитних покриттів.Актуальність роботи полягає у перспективі використання полімерних антикорозійних покриттів для відновлення і ремонту засобів транспорту. Полімерні покриття на епоксидній основі виокремлюються рядом переваг, зумовлених наявністю поліпшених фізико-механічних та теплофізичних властивостей. В цьому плані перспективною є їхня фізична і хімічна модифікація та наповнення дисперсними частками, що зумовлює формування матеріалу із поліпшеними властивостями. Відповідно, важливим є дослідження впливу інгредієнтів у комплексі для забезпечення корозійної стійкості захисних покриттів.Мета роботи - підвищити надійність і ресурс роботи засобів річкового та морського транспорту шляхом підвищення корозійної стійкості захисних покриттів внаслідок встановлення закономірностей формування їх структури і властивостей.^UThe dissertation is designed for solving a scientific and technical problem, regarding creation of new modified and filled with dispersed particles of protective coatings with improved anti-corrosion properties for repairing and increasing the reliability of vehicles, as well as establishing patterns of physical mechanical and thermophysical properties with materials governing the predicted introduction into the binder of additives at the optimal content.The work's relevance lies in the widespread usage of polymer coatings in various industries, including transport to increase the durability of metal parts through improved corrosion protection. Epoxy-based polymer coatings are distinguished by a number of advantages due to the presence of improved physical, mechanical and thermophysical properties. According to this background, their physical and chemical modification and filling with dispersed particles is promising, due to arranging the formation of a material with improved properties. Accordingly, it is important to study the complex effect of the ingredients in the complex for ensuring of the corrosion resistance's presence for protective coatings.The purpose of the work is to establish the critical content of modifiers and filler on the properties of the formed composite materials and to issue recommendations for the creation on their basis of coatings with improved anticorrosion properties to increase the reliability of vehicle parts.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського