Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (276)Книжкові видання та компакт-диски (370)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ГЕСС$<.>+<.>A=ГЕРМАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Германова О.Г. 
Авторське право і суміжні права в засобах масової інформації України та Польщі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.Г. Германова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Проаналізовано українські та польські нормативно-правові акти у галузі авторського права (АП) і суміжних прав, особливості їх дотримання в різних кінцевих продуктах інформаційної діяльності (друкованих ЗМІ, телерадіоорганізаціях), зокрема в процесі розміщення журналістських матеріалів в Інтернеті. Розкрито методологічні аспекти захисту та дотримання АП на твори засобами масової інформації. Досліджено законодавчу базу функціонування АП в Україні у контексті повноти, досконалості, несуперечливості окремих норм і положень міжнародних угод. Обгрунтовано необхідність дотримання АП і суміжних прав в Інтернеті, описано основні механізми захисту журналістських метеріалів у глобальній інформаційній мережі. Обгрунтовано доцільність передбачення в українському законі про АП відповідних норм, проголошених у польському аналогу, що захищають працівників мас-медіа та інших дописувачів у частині результативності їх творчих зусиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331 + Х839(4ПОЛ)331 + Ч620.4(4УКР) к1 + Ч620.4(4ПОЛ) к1 +
Шифр НБУВ: РА342691

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Герман Н.В. 
Безпека життєдіяльності людини в педагогічній спадщині українських просвітителів (кінця ХІХ - початку ХХ століття): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.В. Герман ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу літературно-педагогічної спадщини П.А.Грабовського, М.М.Коцюбинського, Лесі Українки та І.Я.Франка розкрито соціальну та історико-педагогічну сутність проблем безпеки життєдіяльності людини. Охарактеризовано негативні явища в соціально-політичній та економічній сферах суспільного розвитку, що є загрозою для життя та здоров'я людини, особливо для підростаючого покоління, які мали місце на межі ХІХ та ХХ ст. та проявилися в сучасному суспільстві. Висвітлено основні форми та методи навчально-виховної роботи у навчальних закладах освіти, використання яких за певних педагогічних умов сприятиме поглибленій обізнаності майбутніх вчителів з поглядами українських просвітителів, осмисленості ними соціальної та історико-педагогічної сутності проблем безпеки життєдіяльності людини та формуванню у них умінь і навичок урізноманітнювати відповідну навчально-виховну роботу з школярами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + А734
Шифр НБУВ: РА311818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Герман К.Б. 
Вільнорадикальні процеси у патогенезі порушень, зумовлених хірургічною травмою, при різних видах знеболювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / К.Б. Герман ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

З'ясовано вплив певних компонентів хірургічної травми (анестезії, операційної травми, психоемоційного стресу) на стан окиснювально-антиоксидантної системи організму. За умов експериментальних та клінічних досліджень установлено різний ступінь вираженості активації вільнорадикальних процесів і зниження антиоксидантного захисту під впливом анестетиків: ефіру, топенталу натрію, кетаміну, пропофолу. Показано, що хірургічне втручання радикально не змінює процеси перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і антиоксидатний потенціал. Виявлено, що рівень кінцевих продуктів ПОЛ і активність антиоксидантних ферментів корелюють з вираженістю гемодинамічних змін за умов хірургічної травми за різних видів знеболювання. Виявлено порушення окиснювально-антиоксидантного гомеостазу на всіх етапах розвитку хірургічної травми, а саме: на доопераційному етапі, під час операції та у післяопераційний період. На підставі одержаних результатів експериментальних і клінічних досліджень обгрунтовано доцільність антиоксидантної терапії. Уперше показано ефективність застосування препарату рексод для відновлення окиснювально-антиоксидантного балансу за умов хірургічної травми та різних видів знеболювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451 + Р454.8/9 +
Шифр НБУВ: РА357995

Рубрики:

      
4.

Герман І.С. 
Запорізька преса 20-40-х рр. ХХ ст.: жанрово-стильові особливості: Автореф. дис. канд. філол. наук: 10.01.08 / І.С. Герман ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження запорізької преси 1920 - 1940 рр. як цілісної системи. Виявлено основні передумови виникнення україномовних газетних видань в регіоні, визначено соціокультурне підгрунтя формування специфічної типологічної моделі місцевої періодики, запропоновано поліматичну класифікацію системи запорізької преси 1920 - 1940 рр. Проаналізовано жанрово-стильову специфіку періодики регіону. Розглянуто жанрову парадигму газетних видань регіону та пояснено причини формування жорстко регламентованої жанрової домінанти тоталітарної преси. Враховуючи мовностилістичні особливості публіцистичних текстів, досліджено еволюційні трансформації жанрових різновидів нарису й репортажу, проаналізовано становлення сатирично-публіцистичних жанрів у місцевій пресі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6 + Ш107.715 +
Шифр НБУВ: РА327955

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Герман 
Механізми переносу заряду та фотоелектричні процеси в діодних структурах на основі Hg3In2Te6: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Іванна Іванівна Герман ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + З854.22
Шифр НБУВ: РА352916

Рубрики:

      
6.

Герман С.І. 
Обгрунтування застосування плацентарних препаратів у комплексному лікуванні генералізованого пародонтита: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.І. Герман ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2004. — 20 с. — укp.

За результатами дослідження встановлено різнонаправлені порушення імунної системи у хворих на генералізований пародонтит. Експериментально доведено, що протизапальні препарати "Амніоцен" та "Біоглобін" є імунологічно безпечними, мають здатність впливати на клітинну ланку імунної системи, а також здійснюють виразну стимулюючу дію на антитілогенез, що зумовлює доцільність їх використання як імуномодулюючий засіб. Розроблено та впроваджено до лікувальної практики стоматології новий спосіб патогенетичного лікування пародонтита з застосуванням препаратів плаценти "Амніоцену" або "Біоглобіну", що дає змогу скоротити терміни лікування та досягти стійкої ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52 +
Шифр НБУВ: РА329756

Рубрики:

      
7.

Герман Л.Л. 
Ресурсозберігаючі елементи технології вирощування насіння моркви в умовах лівобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / Л.Л. Герман ; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

За умов лівобережної Лісостепової зони України досліджено й обгрунтовано закономірності формування високого рівня врожайності насіння моркви нормативної якості. Доведено можливість збільшення виходу маточних коренеплодів з одиниці площі, а також кількості вирощеного насіння у разі застосування маточників-штеклінгів у відкритому грунті. Визначено закономірності формування структури врожаю коренеплодів залежно від технології вирощування. Установлено параметри (вік, розмір, індекс форми, маса) маточних коренеплодів-штеклінгів. Доведено вплив будови насінного куща на його продуктивність залежно від віку та розмірів маточників і густоти насінних рослин. Визначено кореляційні залежності між дослідженими елементами технології та основними показниками росту та розвитку насінних рослин, а також їх урожайністю. Розраховано економічну й енергетичну ефективність ресурсозберігальної технології вирощування насіння у порівнянні з базовою. Установлено збереженість сортових і основних господарсько-цінних ознак рослинами моркви у разі використання насіння, одержаного з маточників-штеклінгів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.31-37 +
Шифр НБУВ: РА358079

Рубрики:

      
8.

Герман Є.В. 
Удосконалення специфічної профілактики вірусних інфекцій при вирощуванні курчат: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Є.В. Герман ; УААН. Ін-т експерим. і клін. вет. медицини. — Х., 1999. — 24 с. — укp.

Робота містить дані про імунологічний статус птахогосподарств різних регіонів України з 9 вірусних інфекцій, наслідки вакцинації курчат за стандартними схемами та відповідно сероконтролю. Наведений доказ доцільності регулярного сероконтролю птиці за віковими періодами 10-14 днів; 27-35; 60-70; 90-120 днів і далі - через кожні 30 днів. Встановлено можливість поєднання вакцини проти хвороби Гамборо зі штаму УМ-93 і хвороби Ньюкасла зі штаму Ла-Сота при першому щепленні курчат. Експериментально досліджено, що щеплення курчат на стадії ембріогенезу проти хвороби Ньюкасла, хвороби Гамборо та інфекційного бронхіту пролонгує у курчат рівень материнських антитіл. Розроблений регламент застосування Українських вакцин проти хвороби Гамборо зі штаму УМ-93 та інфекційного ларинготрахеїту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361-8,022

Рубрики:

      
9.

Германчук 
Управління комерційною діяльністю підприємств на основі маркетингу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Алла Миколаївна Германчук ; Донецький держ. ун-т економіки і торгівлі. — Донецьк, 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)421.0,021
Шифр НБУВ: РА308253

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Германова де Діас Е.В. 
Хриcтиянська традиція в ситуації постмодерну: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 17.00.01 / Е.В. Германова де Діас ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2004. — 17 с. — укp.

Вперше розглянуто стан християнської традиції у ситуації постмодерну, виявлено специфіку існування християнського Св.Передання у постмодерну добу, визначено вплив культури постмодерну на християнство та основні чинники формування та дієвості християнської традиції у сучасну епоху та в минулому. Встановлено особливості філософсько-культурологічного та релігійного дискурсів щодо проблеми взаємовпливу релігійної традиції та культури. Проведено аналіз різних теорій традиції, на підставі якого зроблено висновок, що все історичне ставлення до релігійно-культурної традиції вибудовується у тріаду: традиціоналізм - модернізм - постмодернізм, а кожна наступна стадія заперечує попередні. Встановлено пріоритетність співвідношення традиціоналізм - модернізм (модернізм завжди виступає в опозиції до традиціоналізму). З'ясовано, що у цій боротьбі протилежностей виникає заключна частина тріади - постмодернізм, який є синтезованою та переосмисленою моделлю відношень традиціоналізм - модернізм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.933*31-725 + Э210.33 + Э37-42 +
Шифр НБУВ: РА331396

Рубрики:

      
11.

Германович Г. О. 
Медичні терміни зі соматичними компонентами в сучасній українській мові. / Г. О. Германович. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню медичних термінів зі соматичними компонентами як єдиної системної організації. У роботі обґрунтовано теоретико-методологічні засади дослідження медичної лексики зі соматичними компонентами в українському мовознавстві. Показано системну організацію соматичної лексики в медичній сфері; з'ясовано специфіку медичних термінів зі соматичними компонентами; розглянуто структурні моделі цих термінів. Описано основні лексико-семантичні групи в системі медичних термінів зі соматичними компонентами й схарактеризовано парадигматичні та синтагматичні зв'язки між ними. Виявлено місце соматизмів в структурі простих, складних і складених термінів. З'ясовано, які соматизми за походженням переважають: українські чи запозичені. Матеріали дослідження сприятимуть систематизації знань і поглибленню відомостей про специфіку медичних термінів зі соматичними компонентами, їхню структуру, класифікаційну групу, значення, продуктивність, доцільність існування в терміносистемах галузевого профілю. Запропонований аналіз слугуватиме для впорядкування та стандартизації медичної термінології.^UThe thesis highlights the research of medical terms with somatic components as a unified system. The theoretical and methodological basis of the investigation of medical lexicon with somatic components in Ukrainian linguistics has been analyzed. The system of organization of somatic lexicon in the medical sphere has been demonstrated; specification of medical terms with somatic components has been defined; structural models of these terms have been considered. The main lexical-semantic groups in the system of medical terms with somatic components have been described and the paradigmatic and syntagmatic relationships between them have been characterized. A place of somatisms in the structure of simple, compound and composed terms has been found out. Also, it has been analyzed what terms predominate in origin: Ukrainian or borrowed.The materials of the study will contribute to the systematization of knowledge and widening of the information about the specificity of medical terms with somatic components, their structure, classification group, meaning, productivity, justification of their existence in the medical term system. The proposed analysis will ensure the improvement and standardization of medical terminology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Герман О. В. 
Адміністративно-правове забезпечення взаємодії суб'єктів протидії порушенням бюджетного законодавства. / О. В. Герман. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційному дослідженні здійснено комплексну наукову розробку теоретичних та прикладних проблем адміністративно-правового забезпечення взаємодії суб'єктів протидії порушенням бюджетного законодавства. У результаті проведеного дослідження сформульовано низку нових наукових положень, запропонованих особисто здобувачем.Запропоновано взаємодію суб'єктів протидії порушенням бюджетного законодавства розглядати як діяльність кількох (не менше двох) суб'єктів протидії, які впливають один на одного та на бюджетну деліктність притаманними кожному із суб'єктів засобами і методами для досягнення спільної мети ‒ обмеження кількості проявів порушень бюджетного законодавства до фінансово безпечного, соціально-толерантного рівня.Наголошено, що протидія порушенням бюджетного законодавства передбачає діяльність уповноважених суб'єктів щодо формування державної політики у цій сфері (з визначенням координаційного механізму), попередження (виявлення і нейтралізація причин та умов), виявлення і припинення бюджетних деліктів, застосування заходів відповідальності та усунення негативних наслідків від їх учинення. Відповідно до цих видів діяльності суб'єктами протидії порушенням бюджетного законодавства слід вважати Верховну Раду України, Президента України, Кабінет Міністрів України, органи бюджетного контролю (Рахункова палата, Міністерство фінансів України, місцеві фінансові органи, органи Державної казначейської служби України, органи Державної аудиторської служби України), правоохоронні органи (Національна поліція, Національне антикорупційне бюро України, Державне бюро розслідувань, Служба безпеки України, податкова міліція, прокуратура) та суди. Тобто система суб'єктів протидії порушенням бюджетного законодавства складається з вищих органів державної влади, які формують державну політику у цій сфері, судів, які за допомогою здійснення правосуддя впливають на бюджетну деліктність та її детермінанти, органів бюджетного контролю та правоохоронних органів, які безпосередньо і цілеспрямовано протидіють правопорушенням у бюджетній сфері. Наявність у системі протидії порушенням бюджетного законодавства суб'єктів, які належать до різних гілок влади, мають різне спрямування функціонування та різні завдання актуалізує питання їх взаємодії. Відзначено, що аналіз завдань та повноважень органів бюджетного контролю дозволяє зробити висновок про наділення законодавцем цих органів адміністративно-правовим статусом суб'єкта взаємодії у сфері протидії порушенням бюджетного законодавства. Завдання та повноваження окремих органів бюджетного контролю отримали правове закріплення і на законодавчому, і на підзаконному рівнях (Рахункова палата, Державна аудиторська служба України), а інших ‒ лише на підзаконному (Міністерство фінансів України, місцеві фінансові органи, Державна казначейська служба України). У зв'язку з цим доцільним є закріпити завдання взаємодіяти між собою та з іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями в законодавчому акті, який має вищу юридичну силу у бюджетній сфері порівняно з іншими законами ‒ Бюджетному кодексі України. Для цього необхідно доповнити БК України ст. 115-1 «Взаємодія органів, уповноважених на здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства» такого змісту: «Органи, уповноважені на здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства у процесі своєї діяльності взаємодіють між собою, з правоохоронними органами та іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями відповідно до закону». Запропоновано завдання і повноваження органів бюджетного контролю класифікувати залежно від суб'єктів взаємодії ‒ регламентують їх узгоджену діяльність: 1) з вищими органами державної влади; 2) між собою; 3) з правоохоронними органами та судами; 4) з міжнародними та іноземними інституціями; 5) з іншими суб'єктами протидії порушенням бюджетного законодавства. Також виокремлюються нормативно-закріплені повноваження щодо інформаційної взаємодії та взаємодії під час проектно-консультативної роботи. Доведено, що серед органів фінансового контролю на нормативно-правовому рівні найбільш повно регламентовані повноваження щодо взаємодії у сфері протидії порушенням бюджетного законодавства Державної аудиторської служби України. Отримали певне нормативне закріплення форми її взаємодії і з вищими органами державної влади, і з органами місцевого самоврядування, і з іншими органами бюджетного контролю, і з правоохоронними органами та судами.^UThe dissertation deals with the comprehensive scientific development of theoretical and applied problems of administrative and legal provision for interaction of subjects of counteraction to violation of the budget legislation. A number of new scientific statements proposed by the author are formulated.The interaction of subjects of counteraction to infringements of the budget legislation is considered as activity of several (not less than two) subjects of counteraction influencing each other and budget delicts with specific means and methods for achievement of the general purpose – limiting the number of violations of the budget legislation to a financially secure, socially tolerant level.It is emphasized that counteraction to violations of the budget legislation involves the activities of authorized entities concerning formulation of public policy in this area (with the definition of coordinating mechanism), prevention (detection and neutralization of causes and conditions), detection and termination of budget delicts, application of responsibility measures and elimination of negative consequences of their commission. According to these activities, the subjects of counteraction to violations of the budget legislation are the Verkhovna Rada of Ukraine, the President of Ukraine, the Cabinet of Ministers of Ukraine, budget control bodies (the Accounting Chamber, the Ministry of Finance of Ukraine, local financial bodies, bodies of the State Treasury Service of Ukraine, bodies of the State Audit Service of Ukraine), law enforcement agencies (the National Police, the National Anti-Corruption Bureau of Ukraine, the State Bureau of Investigation, the Security Service of Ukraine, tax police, prosecutor's office) and courts. Thus, the system of the subjects of counteraction to violations of the budget legislation consists of the highest bodies of the government forming the state policy in this sphere, courts influencing budget delicts and their determinants by means of justice, budget control bodies and law enforcement bodies counteracting offenses in the budget sphere directly and purposefully. The presence of entities in the system of counteracting violations of the budget legislation, which belong to different branches of government, have different directions of operation and different tasks, raises the issue of their interaction.It is noted that the analysis of the tasks and powers of the budget control bodies allows drawing a conclusion that the legislator has granted these bodies the administrative and legal status of the subject of interaction in the field of combating violations of the budget legislation. Tasks and powers of some budget control bodies are legally fixed at both the legislative and sublegislative levels (the Accounting Chamber, the State Audit Service of Ukraine), and others – only at the sublegislative level (the Ministry of Finance of Ukraine, local financial authorities, the State Treasury Service of Ukraine). Therefore, it is advisable to establish the task of interacting with each other and with other state bodies, local governments, and public associations in a legislative act that has higher legal force in the budget sphere compared to other laws – the Budget Code of Ukraine. It is necessary to supplement Article 115-1 “Interaction of bodies authorized to control over the compliance with budget legislation” to the Budget Code of Ukraine. It should be stated as follows, “Bodies authorized to control over the compliance with budget legislation in the process of their activities interact with each other, with law enforcement agencies and other public authorities, local governments, public associations in accordance with the law”. It is proposed to classify the tasks and powers of budget control bodies depending on the subjects of interaction – regulate their coordinating activities: 1) with the highest state authorities; 2) among themselves; 3) with law enforcement agencies and courts; 4) with international and foreign institutions; 5) with other subjects of counteraction to violations of the budget legislation. Statutory powers concerning information interaction and interaction during project-consulting work are also distinguished.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Германчук С. М. 
Клініко-експериментальне обгpунтування ортопедичного лікування захворювань тканин пародонта у хворих на цукровий діабет. / С. М. Германчук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.01.22 – стоматологія. – Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, МОЗ України, Київ, 2020.У дисертаційній роботі наведене нове концептуальне вирішення актуальної проблеми сучасної стоматології - клініко-експериментальне обгpунтування ортопедичного лікування захворювань тканин пародонта у хворих на цукровий діабет шляхом визначення характеру пато- і морфогенетичних змін тканин пародонта та клініко експериментальному обґрунтуванню лікувально-профілактичних заходів із застосуванням ортопедичних конструкцій.При проведенні експериментального дослідження вивчені зміни в кістковій тканині та судинах слизової оболонки за умов модельованого цукрового діабету. Виділені та описані характерні зміни та проведений біохімічних показників крові піддослідних тварин.У результаті проведених досліджень удосконалені діагностичні критерії та патогенетичні механізми дистрофічно-деструктивних процесів зубощелепного апарату хворих на цукровий діабет різного віку і статі. Встановленні морфофункціональні особливості та стан репаративних систем пародонта лабораторних тварин в експерименті. Доповнено наукові дані щодо динаміки структурної перебудови судин мікроциркуляторного русла тканин пародонта при цукровому діабетіВивчено вплив ортопедичних конструкцій на стан тканин пародонту у хворих на цукровий діабет різного віку і статі. Виявлені функціональні зміни, при проведенні електроміографічного дослідження, проведений аналіз параметрів після проведеного лікування в залежності від типу ортопедичної конструкції, обраної для реабілітації. Наведено аналіз параметрів оклюзії на етапах реабілітації стоматологічних хворих. Розроблені показання до застосування індивідуалізованого комплексу лікувально-профілактичних заходів із застосуванням методів корекції метаболізму, біологічно індиферентних ортопедичних конструкцій та гігієнічного супроводу у хворих на цукровий діабет. Проведена оцінка ефективності використання етіопатогенетично обґрунтованих, лікувально-профілактичних комплексів корекції метаболізму у хворих на цукровий діабет та ефективність використання розробленої для заміщення дефектів зубних рядів методики протезування на дентальних імплантатах та ортопедичної конструкції шинуючого типу.Ключові слова: цукровий діабет, захворювання тканин пародонта, дефекти зубних рядів, ортопедичне лікування, лікувально-профілактичний комплекс.^UThe dissertation on competition of a scientific degree of the doctor of medical sciences on a specialty 14.01.22 - dentistry. - Shupyk National Medical Academy of Postgraduate Education, Ministry of Health of Ukraine, Kyiv, 2020.The dissertation presents a new conceptual solution to the current problem of modern dentistry - clinical and experimental justification of orthopedic treatment of periodontal diseases in patients with diabetes by determining the nature of patho- and morphogenetic changes in periodontal tissues and clinical experimental justification of therapeutic and prophylactic treatment and prevention.The annual increase in the number of patients with diabetes determines the medical, social and clinical significance of this problem, including in dentistry. Diabetes mellitus is one of the most severe systemic diseases that affects the condition of the oral cavity, with changes in the maxillofacial area are multiple and depend on the level of glycemic control and the duration of diabetes mellitus.The results showed a decrease in the number of intact dentitions in periodontal disease on the background of diabetes, which indicates a deepening of structural changes in the dental system. The largest number of defects was Class I Kennedy. Studies have shown the clinical features of partial tooth loss in patients with chronic generalized periodontitis on the background of diabetes mellitus, and without concomitant pathology.Also in diseases of periodontal tissues on the background of diabetes revealed changes in the parameters of microcirculation, which leads to a deterioration of metabolic processes. In patients with generalized periodontitis on the background of diabetes, there are more significant changes in the parameters of occlusion with the same severity of the disease.During the experimental study, changes in bone tissue and vessels of the mucous membrane under the conditions of simulated diabetes were studied. Characteristic changes and conducted biochemical parameters of blood of experimental animals are isolated and described.However, based on the obtained data, a set of treatment-and-prophylactic measures with the use of methods of metabolism correction, biologically indifferent orthopedic constructions and hygienic support in patients with diabetes mellitus has been developed. Proposed self-developed splint-type prosthesis. The estimation of the offered treatment-and-prophylactic complex of actions and efficiency of use of the orthopedic design of a splinting type developed for replacement of defects of dentitions is given.As a result of the conducted researches the diagnostic criteria and pathogenetic mechanisms of dystrophic-destructive processes of the dental apparatus of patients with diabetes mellitus of different age and sex are improved.Establishment of morphofunctional features and condition of reparative periodontal systems of laboratory animals in the experiment. Scientific data on the dynamics of structural rearrangement of the vessels of the microcirculatory tract of periodontal tissues in diabetes have been supplementedThe influence of orthopedic structures on the condition of periodontal tissues in patients with diabetes mellitus of different ages and sexes has been studied. Functional changes were revealed during electromyographic examination, analysis of parameters after treatment was performed depending on the type of orthopedic structure selected for rehabilitation. The analysis of occlusion parameters at the stages of rehabilitation of dental patients is given.Indications for the use of an individual set of treatment and prevention measures with the use of methods of metabolism correction, biologically indifferent orthopedic structures and hygienic support in patients with diabetes have been developed. The orthopedic design of the splinting type is developed for replacement of defects of dentitions.The evaluation of the efficiency of the use of etiopathogenetically substantiated, treatment-and-prophylactic complexes of metabolism correction in patients with diabetes mellitus and the efficiency of the use of the splint-type orthopedic structure developed for the replacement of dentition defects is carried out.Introduction into practice of the developed individual complex of treatment-and-prophylactic measures with application of methods of correction of a metabolism, biologically indifferent orthopedic designs and hygienic support at patients with a diabetes mellitus.The developed splint-type prosthesis will increase the degree of rehabilitation of patients with periodontal diseases on the background of diabetes, reduce the number of complications in prosthetic dentition defects and increase the level of dental health of the population of Ukraine.Key words: diabetes mellitus, periodontal tissue diseases, dentition defects, orthopedic treatment, treatment and prevention complex.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Герман О. М. 
Структурні зміни в яєчках щура під впливом тривалого введення преднізолону у високих дозах і раптового його припинення: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / О. М. Герман. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення актуального наукового завдання, яке полягає у встановленні характеру та особливостей структурних змін в яєчках щура під впливом тривалого введення преднізолону у високих дозах та після раптового його припинення. Проведено комплексне дослідження особливостей морфофункціональної перебудови яєчок білих лабораторних щурів та їх кровоносного русла на органному, клітинному і субклітинному рівнях за умов тривалого введення преднізолону у високих дозах. Наведено морфометричну характеристику динаміки перебудови структурних елементів паренхіми яєчок та ремоделювання їх кровоносного русла в даних експериментальних умовах. Доповнено дані про стан лімфатичних судин у яєчках інтактних тварин, а також відмічено особливості реакцій лімфатичних судин на тривале введення преднізолону у високих дозах. Наведено комплексну характеристику морфофункціональних змін у кровоносному руслі і структурних елементах паренхіми яєчок білих лабораторних щурів у результаті раптової відміни преднізолону після його попереднього тривалого введення у високих дозах.^UThe thesis presents a theoretical summary and a new solution to an actual scientific problem, which consists in establishing the nature and features of structural changes in the testicles of rats under the influence of long-term administration of high doses of prednisolone and after its sudden termination. A comprehensive study of the peculiarities of the morphofunctional reconstruction of the testicles of white laboratory rats and their blood stream at the organ, cellular and subcellular levels under the conditions of long-term administration of high doses of prednisolone was carried out. The morphometric characteristics of the dynamics of the restructuring of the structural elements of the testicular parenchyma and the remodeling of their blood vessels under these experimental conditions are given. Data on the state of lymphatic vessels in the testicles of intact animals were supplemented, and the peculiarities of the reactions of lymphatic vessels to long-term administration of high doses of prednisolone were noted. A comprehensive description of the morphofunctional changes in the bloodstream and structural elements of the testicular parenchyma of white laboratory rats as a result of sudden withdrawal of prednisone after its previous long-term administration in high doses is given.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського