Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (43)Реферативна база даних (1643)Книжкові видання та компакт-диски (1181)Журнали та продовжувані видання (50)
Пошуковий запит: (<.>A=ВОРОБ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 69
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Воробей І.І. 
Біологічна активність і азотний фонд лучно-чорноземного грунту Андрушівського природно-сільськогосподарського району та їх зміни під впливом грунтозахисних технологій вирощування культур: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / І.І. Воробей ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню впливу грунтозахисних технологій вирощування сільськогосподарських культур, які базуються на мінімальному обробітку грунту, на біологічні процеси та вміст сполук азоту в лучно-чорноземному вилугуваному грунті. Мінімальний обробіток підвищує біологічну активність, вміст мінерального азоту та азоту сполук, які легко гідролізуються, в шарі грунту 0-15 см і знижує в шарі 15-30 см. В шарі грунту 0-30 см - підвищується целюлозолітична активність, кількість педотрофів, та мікроорганізмів які синтезують полісахариди, в той же час пригнічується розвиток меланінсинтезуючих мікроорганізмів та нітрифікаційна здатність. В перші роки запровадження грунтозахисних технологій, які базуються на мінімальному обробітку, в орному шарі лучно-чорноземного грунту зменшується кількість доступних сполук азоту, але зниження врожайності досліджуваних культур не зафіксовано, а на озимій пшениц0 мало місце підвищення її відносно оранки. Застосування мінімального обробітку знижує собівартість та підвищує рівень рентабельності вирощування озимої пшениці, а також не знижує рівень рентабельності вирощування цукрових буряків і рекомендується для впровадження у Андрушівському природно-сільськогосподарському районі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-432.1(2УКР-4ЖИТ),022

Рубрики:

      
2.

Воробйов Ю.А. 
Вдосконалення технологічних режимів і конструктивних параметрів механічного устаткування для реалізації процесів прокатки порошкових матеріалів на металевій підложці: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Ю.А. Воробйов ; Донбас. держ. машинобуд. акад. — Краматорськ, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Удосконалено технологічні режими процесу прокатки порошкових матеріалів на металевій підкладці та конструктивні параметри механічного устаткування спеціалізованих прокатних станів. Розроблено детерміновані та імітаційні математичні моделі, що дозволяють розраховувати енергосилові параметри процесів ущільнення та калібрування прокатки порошкового матеріалу на металевій підкладці, а також прогнозувати вплив вихідних параметрів на основні показники якості готової металопродукції. Розроблено комп'ютерну систему розрахунку й автоматизованого проектування, яка дозволяє визначити раціональні режими прокатки порошкового матеріалу на металевій підложці як за умов забезпечення необхідної геометричної точності, рівня та ступеня стабільності щільності порошкового шару, так і у разі нерозшарування композиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К394.531
Шифр НБУВ: РА313637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Воробйова Н. В. 
Визначення домінант у регіональній інноваційній політиці: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Н. В. Воробйова ; НАН України, Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2011. — 20 с.: табл., рис — укp.

Визначено сутність поняття "регіональна інноваційна політика (РІП)" та наукові засади її формування. Встановлено, що реалізація ефективної РІП неможлива без чіткого визначення її домінант шляхом виділення основних елементів, що впливають на її формування. Узагальнено світовий досвід формування РІП. Обгрунтовано проведення порівняльного аналізу інноваційного розвитку регіонів України на основі зіставлення рейтингової оцінки рівня інноваційного потенціалу й інноваційної активності. Розроблено систему стратегічного управління інноваційним розвитком регіону. Висвітлено наукову концепцію визначення домінант у РІП з урахуванням моделей вибору стратегій. Запропоновано механізм реалізації РІП із визначенням і розкриттям змісту його функціональних складових. Розглянуто економетричну модель визначення залежності економічного розвитку регіону від інноваційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛУГ)0-55
Шифр НБУВ: РА381708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Воробей О.В. 
Відкрита торакальна травма з пошкодженням серця: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Воробей ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Наведено клініко-епідеміологічну характеристику відкритої торакальної травми з пошкодженням серця. На підставі обстеження 137-ми пацієнтів з даною патологією визначено особливості її клінічного перебігу залежно від характеру ушкодження. Проаналізовано ефективність сучасних методів діагностики та лікування потерпілих з відкритою торакальною травмою з пошкодженням серця. Обгрунтовано нові підходи щодо діагностики та лікування даної категорії хворих. Розроблено й апробовано схему надання допомоги постраждалим з відкритою торакальною травмою з пораненням серця, впровадження якої сприяє зниженню летальності з 25,8 до 14,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.8 +
Шифр НБУВ: РА352822

Рубрики:

      
5.

Воробієнко С.П. 
Вплив інноваційної складової на забезпечення конкурентоспроможності телекомунікаційних послуг: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / С.П. Воробієнко ; Ін-т пробл. ринку та економіко-екол. дослідж. НАН України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан телекомунікаційного ринку України з позицій його відповідності вимогам інформаційного суспільства до телекомунікаційних мереж і послуг. Обгрунтовано вплив конкурентного середовища та рівня конкуренції на розвиток телекомунікаційного ринку України. Визначено й обгрунтовано склад критеріїв і факторів конкурентоспроможності, виділено критерії, які віднесено до інноваційної складової конкурентоспроможності телекомунікаційних послуг. Досліджено вплив інновацій на значення критеріїв конкурентоспроможності телекомунікаційних послуг. Розроблено методи врахування впливу інноваційної складової на рівень конкурентоспроможності телекомунікаційних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)386.0-13
Шифр НБУВ: РА374106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Воробець М. М. 
Вплив фінішної хімічної обробки на формування і властивості поруватого кремнію та кадмій телуриду: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / М. М. Воробець ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 21 с.: табл., рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.2-1 + Г122.425-1 + Г576.75
Шифр НБУВ: РА385100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Воробйов 
Державне управління інвестиційною діяльністю в будівництві: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Андрій Володимирович Воробйов ; Гуманітарний ун-т "Запорізький ін-т держ. та муніципального управління". — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-56-21,01
Шифр НБУВ: РА353302

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Воробець М.Б. 
Диференціально-символьний метод розв'язування задачі Коші та двоточкової задачі для систем рівнянь із частинними похідними другого порядку за часом: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / М.Б. Воробець ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 16 с. — укp.

З використанням диференціально-символьного методу досліджено задачу Коші для однорідної та неоднорідної системи диференціальних рівнянь з частинними похідними другого порядку за часовою змінною та до безмежного порядку включно за просторовими змінними за допомогою характеристичного та мінімального многочленів системи, а також двоточкову задачу для однорідної та неоднорідної системи диференціальних рівнянь з частинними похідними другого порядку за часом. Запропоновано спосіб побудови розв'язків цих задач. Розв'язки зображено у явному вигляді як дію за деякими параметрами диференціальних виразів, символами яких є початкові функції, праві частини двоточкових умов та праві частини неоднорідних рівнянь. Виділено класи аналітичних функцій та функцій, що мають узагальнені похідні за Соболєвим, в яких знайдені розв'язки задачі Коші та двоточкової задачі для системи диференціальних рівнянь із частинними похідними другого порядку за часом існують та є єдиними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.622 +
Шифр НБУВ: РА328545

Рубрики:

      
9.

Воробей Л.І. 
Діагностика та лікування невиношування вагітності у жінок, котрі перенесли запальні захворювання геніталій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.І. Воробей ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

На підставі поглибленого вивчення клінічного перебігу вагітності, гормонального статусу та стану мікробіоценозу статевих шляхів розглянуто проблему поліпшення наслідків вагітності у жінок з невиношуванням після перенесених запальних процесів геніталій шляхом удосконалення діагностики та терапії. Досліджено особливості гормонального статусу та стану мікробіоценозу піхви у вагітних з невиношуванням залежно від наявності порушень менструальної функції внаслідок запальних процесів. Розроблено схему поетапного обстеження вагітних з невиношуванням після перенесення запальних захворювань геніталій залежно від змін піхвового вмісту. Обгрунтовано та впроваджено комплекс лікувальних заходів для жінок із запальними захворюваннями геніталій в анамнезі, який включає місцеву та системну антибактеріальну терапію, а у вагітних з розладами менструального циклу - додатково хоріонічний гонадотропін у складі комплексної терапії невиношування вагітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-37 + Р716.216.715.410.11-3
Шифр НБУВ: РА316586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Воробйов М.О. 
Еволюційний синтез структур соленоїдних систем із заданим розподілом магнітного поля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / М.О. Воробйов ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання структурного синтезу соленоїдних магнітних систем (СМС) з заданим розподілом магнітного поля у робочому об'ємі. Запропоновано метод оптимального структурного синтезу, в якому даний процес сформульовано як задачу багатокритеріальної умовної оптимізації зі змінною розмірністю простору пошуку та дискретно-неперервним характером набору параметрів, що оптимізуються. Для розв'язку поставленої задачі використано генетичні алгоритми, основні генетичні оператори яких відповідним чином адаптовано та модифіковано. На базі розробленого методу створено комп'ютерну систему проектування СМС з заданими властивостями. Результати наукового дослідження застосовано під час проектування удосконаленої магнітної системи цифрового ферозондового коерцитиметра, що використовується на ВАТ "Юність" у Краснодоні (Луганщина) для контролю осердь електромагнітних реле.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З222 +
Шифр НБУВ: РА337162

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Воробець Н.М. 
Ендогенні механізми формування стійкості рослин до дії свинцю за участю аскорбат-глутатіонової системи: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Н.М. Воробець ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 36 с.: рис. — укp.

Проведено комплексне дослідження та надано оцінку активності антиоксидантного захисту рослин внаслідок дії іонів свинцю. Визначено, що їх вплив змінює активність ферментів азотного обміну, концентрацію фотосинтетичних пігментів, зокрема компонентів віолаксантинового циклу, встановлено залежність водного статусу рослин від даного процесу. Виявлено активацію антиоксидантної аскорбат-глутатіонової системи в результаті дії низьких концентрацій іонів свинцю і пригнічення її високими протягом періоду проростання та початкового росту рослин. Встановлено, що іони селеніту за низьких концентрацій позитивно впливають на ріст та розвиток рослин, активуючи процеси азотного метаболізму та фотосинтезу. Доведено, що за умов дії на рослини іонів свинцю антиоксидантний захист активується екзогенною реакцією селеніту та абсцизової кислоти. На поживних середовищах з ацетатом свинцю абсцизова кислота завдяки активації ферментів асиміляції аміаку та відновленню водного статусу стимулює ростову активність коренів і пагонів рослин. Вперше виявлено, що інтенсивність проростання насіння рослин за умов наявності іонів свинцю залежить від рівня вимушеного спокою насіння та існування початкового рівня аскорбінової кислоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-641.1 + П213.7-272.53 + П214.11-272.53 +
Шифр НБУВ: РА328977

Рубрики:

      
12.

Воробей Н. В. 
Етнокультурна картина світу в афро-американській поезії: лінгвокогнітивний та лінгвокультурологічний аспекти: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Н. В. Воробей ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено інтегровану методику інференційного аналізу семантики поетичного тексту, яка включає комплекс послідовних лінгвокогнітивних операцій з опрацювання інформації, що міститься у різних іпостасях словесно-поетичного образу. Встановлено, що етнокультурні словесно-поетичні образи поділяються на архетипні, стереотипні та нові. Виявлено підтипи стереотипних словесно-поетичних образів - ендостереотипні й екзостереотипні. Лінгвокультурний процес інтерполяції й екстраполяції образів визначено як позамовний чинник формування етнокультурних словесно-поетичних образів афро-американської поезії. З'ясовано, що в основі формування смислів у нових словесно-поетичних образах лежить концептуальна амальгама. Домінантними видами мапування у творенні етнокультурних образів є субститутивне, аналогове та конструктивно-творче. Виявлено, що для афро-американської блюзової поезії притаманна синтаксична структура глісандо, для джазової поезії - легато та стакато, для репової поезії - стакато.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=432.14)-335
Шифр НБУВ: РА380495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Воробйова Л. О. 
Ефективна утилізація теплоти димових газів промислових печей у регенераторі із трубною насадкою: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / Л. О. Воробйова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано формули для достовірного визначення коефіцієнтів тепловіддачі у мінірегенераторі з трубною насадкою за умов частої зміни періодів нагріву й охолодження труб і за великого температурного напору. Надано збалансовий спосіб визначення середньої швидкості газоподібних теплоносіїв у даній трубі насадки регенератора за виміряними температурами газів і стінки труби. Показано, що за товщини стінки труб, яка менша або дорівнює 2,5 мм, температурне поле сталевої трубної насадки регенератора визначається без урахування поздовжньої теплопровідності труб з похибкою до 1 %. Одержано залежність коливання температури нагріву повітря від співвідношення витратної теплоємності повітря за період і теплоємності насадки. Встановлено, що для мінімізації матеріалоємності трубної насадки регенератора необхідно розподілити витрату газу всередині та на поверхні труб пропорційно площі поверхні теплообміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З391.92
Шифр НБУВ: РА371997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
14.

Воробйов С. Г. 
Захист територій, прилеглих до породних відвалів, від надходження забруднювальних речовин (на прикладі Луганської області): автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / С. Г. Воробйов ; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Розкрито особливості процесів водноерозійного переносу забруднювальних речовин з породних відвалів та їх перерозподілу на прилеглій до них території як підгрунтя для створення системи грунтоводозахисних заходів і підвищення ефективності захисту територій, прилеглих до породних відвалів, від надходження з них забруднювальних речовин. Розроблена на підставі комплексного підходу та впроваджена в географічну інформаційну систему методологія оцінювання екологічної небезпеки відвалів дозволяє оцінювати териконові ландшафти за ступенем потенційної екологічної небезпеки для гідрографічної мережі й інших компонентів ландшафту. Розроблено класифікацію відвалів за рівнем екологічного впливу на компоненти ландшафтів, одержано показники співвідношення відвалів за ступенем їх дії. Запропоновано спосіб очистки кислих стоків і продуктів водної ерозії з відвалів промислових відходів, що полягає в створенні по периметру нагромаджувальних траншей з розміщеними в них нейтралізаційними карбонатними габіонами. Проведено натурні та теоретичні дослідження фільтраційних і нейтралізаційних властивостей карбонатних габіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И168.8 + Д222.12
Шифр НБУВ: РА381144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Воробйова І.В. 
Імідж працівника міліції як чинник розвитку правосвідомості громадян: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / І.В. Воробйова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено юридико-психологічний аналіз іміджу міліції у контексті проблеми правової свідомості. Висвітлено сучасні зарубіжні та вітчизняні дослідження іміджу поліції та міліції. Розглянуто соціально-психологічні чинники, що впливають на даний імідж. Доведено, що імідж працівника міліції є одним з чинників розвитку правосвідомості громадян. Визначено психологічні особливості іміджу працівника міліції взагалі і окремих підрозділів зокрема. Показано, що на відміну від іміджів представників професій у системі "людина - людина", імідж працівника міліції є поліфункціональним. Вивчено специфіку очікувань громадян щодо даного працівника у системі уявлень про бажане право і правопорядок. На підставі одержаних даних запропоновано комплекс рекомендацій про шляхи поліпшення дослідженого іміджу, які зумовлені суб'єктивними уявленнями цивільного населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953 + Ю947.29 + Х819(4УКР)112.011 +
Шифр НБУВ: РА351649

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Воробйова О.В. 
Клініко-імунологічні особливості раннього неонатального періоду у недоношених новонароджених групи ризику з внутрішньоутробного бактеріального інфікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Воробйова ; Харківська держ. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано важливість визначення стану навколоплідних оболонок у жінок з загрозою переривання вагітності та ризиком внутрішньоутробної інфекції (ВУІ) з метою встановлення ступеня ризику розвитку внутрішньоутробного бактеріального інфікування (ВУБІ) в системі мати - плід - новонароджений.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-3 + Р733.514-3 +
Шифр НБУВ: РА324356

Рубрики:

      
17.

Воробйов Л.Й. 
Кондуктивний бомбовий калориметр для вимірювання теплоти згоряння палива: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.04 / Л.Й. Воробйов ; Ін-т техн. теплофізики НАН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Створено робочий засіб вимірювання теплоти згоряння різних видів палива - кондуктивний ізоперіболічний бомбовий калориметр. У приладі використано термоелектричний біметалічний перетворювач теплового потоку у вигляді теплометричної оболонки. За допомогою розробленої математичної моделі досліджено динаміку теплових процесів у приладі та вплив нерівномірного розподілу температур у калориметричній бомбі на похибку вимірювань. Наведено критерії оптимізації. Розраховано параметри термоелектричного перетворювача. Розроблено експрес-метод вимірювання. Визначено та досліджено джерела основних похибок. Запропоновано три моделі калориметрів та дві моделі калориметричних бомб. Здійснено метрологічну атестацію та впровадження розроблених приладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З350.311-52-01
Шифр НБУВ: РА312794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Воробйов О.А. 
Кореляційні ефекти у квазіодновимірних іонних (протонних) провідниках: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / О.А. Воробйов ; НАН України; Ін-т фізики конденсованих систем. — Л., 2009. — 21 с. — укp.

Описано перебудову енергетичного спектра під впливом короткосяжних кореляцій. Запропоновано узагальнення методу когерентного потенціалу, що дозволяє враховувати сильні короткосяжні кореляції між найближчими сусідами. Ефективна одновузлова задача проектується на підпростори, що визначаються заповненням станів найближчого оточення даного вузла, метод передбачає узагальнення на дво- та тривимірний випадки. Зазаначено, що одновимірних скінченних ланцюжків з протонним типом провідності, що описується ферміонними моделями. Вперше проведено розрахунок одночастинкової функції Гріна. Досліджено відповідні густини станів, проведено розрахунки, які підтвердили характер спектра та особливостей його перебудови, одержано на основі аналітичних підходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В338.211,022 + В31,022 +
Шифр НБУВ: РА367069

Рубрики:

      
19.

Воробйова О. І. 
Кредитно-інвестиційний потенціал банків України: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.08 / О. І. Воробйова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 36 с. — укp.

Виявлено особливості формування та використання кредитного потенціалу банків в період становлення та розвитку банківської системи України, розроблено науково-практичні рекомендації щодо управління кредитним ризиком за умов глобалізації та інтеграції світової економіки. Вдосконалено методологічні засади банківського інвестування на фондовому ринку та розроблено механізми реалізації інвестиційної політики банків у разі вкладання коштів у цінні папери. Обгрунтовано методологічні засади регіональної кредитно-інвестиційної політики банків, розроблено наукові положення щодо визначення величини кредитно-інвестиційного потенціалу банків на рівні регіону. Проведено оцінювання перспектив розвитку кредитування в регіонах і розраховано прогнози надання кредитів нефінансовим корпораціям і домогосподарствам за регіонами. Запропоновано комплексну систему підвищення ефективності використання кредитно-інвестиційного потенціалу банків, розроблено наукові підходи до визначення пріоритетності й ефективності кредитування чи інвестування, розроблено моделі оптимізації кредитно-інвестиційного портфеля банків. Визначено доцільність розвитку фінансово-промислових груп як важливого напряму взаємодії банків і підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2
Шифр НБУВ: РА382973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Воробей О.В. 
Криміналістичне дослідження паперових грошей України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.В. Воробей ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Охарактеризовано реквізити та загальні захисні елементи сучасних паперових гривень Національного банку України (НБУ) всіх зразків (до 2003 р.). Проаналізовано способи повної та часткової підробки гривень, а також підробки або імітації їх елементів захисту. За результатами проведеного узагальнення статистичних даних і матеріалів експертної практики визначено основні причини зростання в нашій країні кількості підробок паперових грошей України та найбільш розповсюджені категорії цього злочину. Науково обгрунтовано комплексність криміналістичного дослідження, розроблено методику та проаналізовано сучасні методи та засоби для його проведення. На підставі результатів анкетування експертів-криміналістів і співробітників правоохоронних органів, а також аналізу сучасної судової практики та літературних джерел визначено шляхи експертної профілактики підробки гривень НБУ. Вивчено особливості організації, використання та оптимізації криміналістичних обліків підроблених паперових грошей України з метою покращення боротьби з підробкою та збутом гривень НБУ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х881.9(4УКР)117 + Х881.9(4УКР)117
Шифр НБУВ: РА329685

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського