Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (298)Книжкові видання та компакт-диски (189)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=БОРИСЮК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Борисюк А.О. 
Акустика течій у каналах з локальними нерегулярностями геометрії: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.06 / А.О. Борисюк ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2006. — 45 с. — укp.

Створено математичну модель генерації та проходження звуку в каналах з регулярною та нерегулярною геометрією. Досліджено вплив локальної нерегулярності геометрії каналу, механічних властивостей його стінки та витратних характеристик течії на поле пульсацій тиску за нерегулярністю, а також на коливальні й акустичні поля каналів і одержано відповідні співвідношення та кількісні оцінки для кореляційно-спектральних характеристик зазначених полів. У характеристиках звукових полів та поля пульсацій пристінного тиску виявлено ознаки, що доводять наявність нерегулярності геометрії у каналі. Установлено взаємозв'язок цих ознак з параметрами течії, каналу та нерегулярності. Визначено, що спектральні характеристики звукових полів і поля пульсацій пристінного тиску, згенерованих течією у каналі, значно чутливіші за їх просторові характеристики до локальних змін геометрії каналу, механічних властивостей його стінки та витратних характеристик течії. З'ясовано умови, за яких існючі моделі поля пульсацій тиску на плоскій стінці можна використовувати для опису поля пульсацій тиску, яке виникає на поверхнях циліндричних конструкцій регулярної та нерегулярної геометрії за їх взаємодії з внутрішньою течією. Розроблено теорію генерації звуку обмеженою областю збуреної течії у нескінченному прямому жорсткостінному каналі, яка враховує наявність диполів на його стінці і найбільш імовірний нерівномірний характер розподілу квадрупольних і дипольних джерел звуку у займаних ними областях. Наведено новий аналітично-числовий метод розв'язування зв'язуваних задач акустичного випромінювання течій у каналах з локальними нерегулярностями геометрії у вигляді звужень. Розроблено рекомендації щодо використання результатів дослідження під час створення неінвазивних акустичних методів діагностики локальних нерегулярностей геометрії каналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.330.720.364 в641.8,022 + В251.6.036-01,022 + В251.106-01,022 +
Шифр НБУВ: РА343909

Рубрики:

      
2.

Борисюк М.В. 
Вивчення активності протеолітичних ферментів панкреатичного та позапанкреатичного походження в динаміці експериментального цукрового діабету: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / М.В. Борисюк ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 21 с.: табл. — укp.

Вивчено патогенетичну роль змін активності системи "протеоліз/інгібітори протеолізу" у виникненні судинних ускладнень у разі експериментального цукрового діабету. Визначено та зівставлено активність еластази та її інгібіторів (альфа-1-інгібітора протеїназ, альфа-2-макроглобуліну та кислототермостійких інгібіторів, тромбіну та його альфа-2-макроглобуліну) в сироватці крові, тканинах аорти та підшлункової залозі щурів за умов стрептозотоцинової та алоксанової моделей діабету. Виявлено, що під час моделювання цукрового діабету за допомогою стрептозотоцину та алоксану відбувається зсув у системі "еластаза/інгібітори еластази" в бік збільшення активності протеази. Зазначені зміни виявлено у сироватці крові, тканинах аорти та підшлункової залози за вказаних моделей діабету. У випадку алоксанового цукрового діабету зміни у еластолітичній системі мали більш виражений характер, що пояснюється розвитком компенсованого кетоацидозу. У разі стрептозотоцинової моделі цукрового діабету в тканинах аорти щурів визначено порушення балансу системи "тромбін/інгібітори тромбіну" в бік посилення активності протеолітичного ферменту. Проаналізовано зв'язок між порушенням балансу в системі "еластаза/інгібітори еластази" та розвитком артеріосклеротичних змін у судинній стінці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 +
Шифр НБУВ: РА326174

Рубрики:

      
3.

Борисюк О.В. 
Державне регулювання лізингових відносин в умовах розвитку ринкової економіки України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О.В. Борисюк ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні аспекти удосконалення механізму державного регулювання лізингових відносин в економіці України. Розкрито сутність й обгрунтовано необхідність державного регулювання лізингових відносин. Визначено спільні та відмінні ознаки таких форм прояву лізингу, як оренда та банківський кредит. Проаналізовано зарубіжний досід державного регулювання лізингових відносин. Охарактеризовано сучасний стан розвитку лізингових відносин з урахуванням впливу на них зовнішніх і внутрішніх чинників. Акцентовано увагу на проблемі придбання об'єкта лізингової угоди, який має високу вартість, тому на практиці лізингові компанії використовують різні комбінації способів фінансування своєї діяльності, серед яких переважають авансові платежі лізингоотримувачів і кредити комерційних банків. Оцінено переваги державної підтримки лізингових відносин. Обгрунтовано основні напрями державного регулювання лізингових відносин з урахуванням відповідного стану їх еволюційного розвитку. Розроблено модель активізації лізингових відносин з позицій державного регулювання, в якій враховано сукупність послідовних заходів державної підтримки на різних ієрархічних рівнях управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-562.31-21,01
Шифр НБУВ: РА370576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Борисюк Д.Л. 
Ефекти двофотонного обміну у електрон-нуклонному пружному розсіянні: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Д.Л. Борисюк ; НАН України. Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено процес пружного електрон-нуклонного розсіяння з урахуванням двофотонного обміну. Обчислено асиметію розсіяння на поляризованій мішені з урахуванням у проміжному стані протона (пружного вкладу) та легких резонасів, і показано, що в широкому інтервалі енергій асиметрія добре описується пружним вкладом. Розраховано асиметрію розсіяння поляризованого пучка в головному логарифмічному наближенні в широкій кінематичній області. Розроблено метод точного обчислення пружного вкладу до амплітуд двофотонного обміну з урахуванням структури протона. Досліджено поведінку амплітуд двофотонного обміну за малих передач імпульсу та вивчено їх вплив на вимірювання радіуса протона. Показано, що неузгодженість результатів методів Розенблюта та передачі поляризації у разі вимірювання формфакторів протона усувається за умови врахування двофотонного обміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.503.320.0421.1,022 +
Шифр НБУВ: РА357328

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Борисюк М.М. 
Класифікація водних ресурсів за інтегральними показниками якості на прикладі басейну р. Прип'ять: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / М.М. Борисюк ; Ін-т агроекол. УААН. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до класифікації водних ресурсів у Чорнобильській зоні відчуження (ЧЗВ) за розробленими інтегральними показниками якості та здійснено системний аналіз стану на прикладі басейну р. Прип'ять, як основної водної артерії ЧЗВ. На підставі застосування інтегральних показників якості визначено ієрархію чинників забруднення водних ресурсів у ЧЗВ, вдосконалено моніторинг їх екологічного стану. Проведено порівняльний аналіз водного законодавства України, Росії та Європейського Союзу. Наведено рекомендації щодо подальшого розвитку законотворчого процесу та впорядкування правозастосування у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220,8 +
Шифр НБУВ: РА343407

Рубрики:

      
6.

Борисюк В.М. 
Мультифрактальний флуктуаційний аналіз самоподібних структур: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.М. Борисюк ; НАН України, Ін-т приклад. фізики. — Суми, 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено статистичні властивості складних систем з фрактальним фазовим простором, а також природних самоподібних структур, представлених часовими рядами. Показано, що поведінка складних систем з мультифрактальним фазовим простором може бути описана у межах формалізму неадитивної статистики Цаліса та теорії мультифракталів. Методом числового моделювання фозового простору підтверджено аналітичну картину поведінки фрактальних характеристик складної системи. Проведено дослідження самоподібних часових рядів з використанням методу мультифрактального флуктуаційного аналізу. На підставі результатів мультифрактального аналізу часових рядів напружень, які виникають у процесі плавлення ультратонкого шару мастила, виділено самоподібні режими плавлення та виявлено далекодіючі кореляції і природу фрактальних властивостей. Встановлено, що інфляційна криза впливає на статистичні властивості відповідного ряду обмінних курсів валют і призводить до появи у ньому кореляцій, які також наявні у рядах біомедичних вимірів. Проведено мультифрактальний аналіз рентгенівських дифрактограм конденсованого середовища за різних температур відпалення та самоподібних поверхонь надпоруватих конденсатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.2 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА369289

Рубрики:

      
7.

Борисюк П.Г. 
Продуктивність цукрових буряків при застосуванні регуляторів росту нового покоління в умовах Західного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / П.Г. Борисюк ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше за умов Західного Лісостепу України вивчено ефективність використання регуляторів росту рослин нового покоління Вермистим і Вермистим-К для вирощування різних гібридів буряків цукрових. Проаналізовано особливості формування густоти рослин, листової поверхні, урожаю та якості коренеплодів у різних гібридів буряків цукрових під впливом даних препаратів. Доведено, що передпосівна обробка насіння стимуляторами росту сприяє істотному підвищенню його польої схожості на 2,6 - 3,0 % у порівнянні з контролем. Виявлено, що використання насіння гібридів Український ЧС 70 та Льговсько-Верхняцький ЧС 31 дає високу польову схожість, що забезпечує достатню густоту рослин для одержання високого урожаю. Встановлено, що найбільш ефективними дозами та способами внесення регуляторів росту та розвитку рослин є дворазове обприскування рослин буряків цукрових Вермистимом-К у період вегетацієї у дозі 6 л/га у фазах змикання листків у рядках (перший раз) і міжряддях (другий раз). З'ясовано, що даний спосіб застосування нових препаратів забезпечує найвищий приріст енергоємності, найбільший енергетичний еквівалент, найнижчу собівартість і найвищу рентабельність вирощування цукрових буряків. Доведено, що обробка насіння біостимуляторами й обприскування рослин у період вегетації сприяє півищенню технологічних якостей вирощених коренеплодів - зменшенню вмісту альфа-змінного азоту та розчину золи (натію та калію).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-272.537.8
Шифр НБУВ: РА372797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Борисюк А.С. 
Психологічні особливості формування професійних якостей майбутнього медичного психолога: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / А.С. Борисюк ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено специфіку формування професійно значущих якостей майбутніх медичних психологів у вищому навчальному закладі. Вперше запропоновано тактику прогностичного моделювання їх професійної підготовки, визначено її компоненти: орієнтаційно-оцінний, науково-теоретичний, операційно-дієвий, мотиваційний, професійно значущі якості особистості, готовність до професійної діяльності. Розроблено прогностичну модель формування професійних якостей фахівця, на основі якої можна здійснювати успішну підготовку майбутнього медичного психолога до професійної діяльності. Встановлено взаємозв'язок між групами професійно значущих якостей та методами їх формування. Проведено комплексне застосування цілеспрямованих методів впливу у навчально-виховній роботі з майбутніми медичними психологами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2 р31(4УКР) + Р64 р3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА331576

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Борисюк І.В. 
Стилетворчі функції міфо-ритуальних форм у поезії вісімдесятників (В.Герасим'юк, І.Римарук, І.Малкович): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.В. Борисюк ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано міфоритуальні форми у поезії В.Герасим'юка, І.Римарука, І.Малковича, визначено роль їх творчості у літературному процесі останньої третини XX ст. Встановлено, що поетика даних представників покоління вісімдесятників орієнтована на обгрядово-магічне слово, на міфоритуальні матриці життєвого циклу ("народження - ініціація - шлюб - смерть"), що акумулюють у собі досвід переживання та долання межових екзистенційних ситуацій. Показано, що вісімдесятники переймаються зануренням у першоматерію ритуалу та переосмисленням традиційних уявлень за допомогою архаїчних пластів слова, уподібнюючи структуру тексту до структури міфу або замовляння, вибудовують поетичний текст з ритуальних жестів, знаків, міфологем. Дані міфо-ритуальні моделі реалізовано у поезії вісімдесятників на загальному філософському рівні та на рівні окремих образів, символів, мотивів, що й визначає її особливості (домінування жіночих архетипів, моделювання простору за принципом "свій/чужий", взаємодія лінійної та циклічної хронологічних моделей, наявність міфологем космічної ієрогамії, ритуального жертвоприношення, ініцального випробування).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335 +
Шифр НБУВ: РА348749

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Борисюк І.О. 
Управління об'єктами інтелектуальної власності авіабудівних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І.О. Борисюк ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано науково-теоретичні аспекти управління інтелектуальної власності (ОІВ) на підприємстві, вдосконалено класифікацію їх об'єктів, визначено підходи до управління портфелем ОІВ. Досліджено стан і тенденції розвитку процесів формування та використання ОІВ в Україні та на підприємствах авіаційного комплексу. Побудовано економіко-математичну модель формування портфелю ОІВ. Удосконалено підходи до визначення ефективності системи управління ОІВ на підприємстві за рахунок виділення узагальнювального й індивідуального показників ефективності виконання функцій управління та їх розподілу на групи за показниками ефективності формування, використання, моніторингу та контролю ОІВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527.5-141.1-21
Шифр НБУВ: РА372642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Борисюк І.Ю. 
Фармакокінетика аміксину в умовах інтермітуючого введення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / І.Ю. Борисюк ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено кінетику процесів всмоктування та біодоступності аміксину та його метаболітів в організмі мишей. Обгрунтовано кінетичну схему та проведено кількісну оцінку процесів розподілу препарату. Здійснено порівняння процесів органної та тканинної елімінації аміксину за умов одноразового та багаторазових введень. Модифіковано математичний апарат щодо оцінки окремих параметрів фармакокінетики препарату за різних схем його введення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-6,8аміксин +
Шифр НБУВ: РА344058

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Борисюк М.В. 
Фітоперифітон прибережних ділянок Таганрозької затоки Азовського моря та його біоіндикаційні особливості: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / М.В. Борисюк ; Ін-т гідробіології НАН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено видовий склад, кількісні показники та простежено особливості розвитку фітоперифітону прибережних ділянок Азовського моря у сезонному аспекті на рослинних (Phragmites australis (Cav.) Trin. ex Steud., Potamogeton pectinatus L.), тваринних (Balanus improvisus Darwin) та штучних субстратах (скельцях обростання). Вперше одержано пігментні характеристики фітоперифітону Азовського моря (динаміку вмісту хлорофілів, каротиноїдів, фікобілінових пігментів). Істотно доповнено дані щодо біорізноманіття угруповань фітоперифітону Таганрозької затоки Азовського моря на експериментальних субстратах (скельцях обростання). Для оцінки якості води виділено індикаторні види фітоперифітону (індикатори сапробності). Здійснено оцінку якості морської води за "Комплексною екологічною класифікацією вод суші" з урахуванням загальної мінералізації, іонного складу води та індексу сапробності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.637:Е5(922.9)
Шифр НБУВ: РА330653

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Борисюк В. І. 
Вплив адсорбованих атомів, молекул і їх кластерів на елект-ронну структуру, провідність та оптичні властивості вуглецевих нанотрубок / В. І. Борисюк. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота стосується дослідження взаємодії атомів, молекул і їх кла-стерів з поверхнею вуглецевих нанотрубок, що містять різні дефекти внаслідок їх легування бором чи азотом або функціоналізації їх поверхні кисневмісними або амі-новмісними групами. Електронну структуру вуглецевих нанотрубок при адсорбції ними галогеноводнів HX (X=F, Cl, Br), молекулярних аніонів (МА) MVIO42- (MVI =19Cr, Mo, W) та молекулярних комплексів MI2CrO4 (MI = Li, Na, K) та MIICrO4 (MII = Ca, Zn, Cd, Hg, Pb) досліджено в наближенні молекулярного кластера із застосуван-ням теорії функціоналу електронної густини. Встановлено залежності характеристик адсорбції від положення молекулярних аніонів CrO42- на поверхні вуглецевих нано-трубок. Досліджено вплив катіонів M+ (M+ = Li, Na, K) та M2+ (M2+ = Ca, Zn, Cd, Hg, Pb) на адсорбцію молекулярних аніонів поверхнею вуглецевих матеріалів. За допомо-гою розрахунків змодельовано вплив найбільш розповсюджених молекул атмосфер-ного середовища (H2O, N2 та O2) на адсорбцію аніонів CrO42- на поверхні вуглецевих нанотрубок. З'ясовано, що прості органічні функціональні групи підвищують адсор-бційну здатність вуглецевих нанотрубок у водному розчині стосовно хроматних мо-лекулярних аніонів. Проведено експериментальні дослідження і проаналізовано дані щодо особливостей спектроскопії комбінаційного розсіяння, поглинання, дифузного відбивання світла та люмінесценції поверхонь, які містять молекулярні комплекси K2CrO4, адсорбовані на поверхні вуглецевих нанотрубок.^UThe thesis deals with the study of the interaction of atoms, molecules and their clus-ters with the surface of carbon nanotubes with various defects: boron or nitrogen doping, or functionalization of the surface with oxygen- or ammonia-containing surface groups. The electronic structure of carbon nanotubes for adsorption hydrogen halide molecules HX (X = F, Cl, Br), molecular anions (MA) MVIO42- (MVI = Cr, Mo, W) and molecular complexes MI2CrO4 (MI = Li, Na, K) and MIICrO4 (MII = Ca, Zn, Cd, Hg, Pb) had been studied at the Density Functional Theory (DFT) level within molecular cluster approach using software package Gaussian 09. Calculations were performed for the cluster within B3LYP approximation for exchange-correlation functional. Calculated binding energies and values of electronic charges transferred to adsorbents were analysed, and the types of bonding between the investigated molecular compounds and the surface of carbon nano-tubes were identified. Adsorption characteristics dependence on the position of molecular anions CrO42- on the surface of carbon nanotubes was established. Effect of M+ (M+ =Li, Na, K) and M2+ (M2+ = Ca, Zn, Cd, Hg, Pb) cations on adsorption of molecular anions by the surface of carbon materials was studied. The influence of the most widely distributed atmospheric molecules (H2O, N2, O2) on CrO42- anions adsorption on the surface of carbon nanotubes was modelled in the calculations. It was found that simple organic functional groups increase the adsorption capacity of carbon nanotubes in an aqueous solution with respect to chromatic molecular anions. Experimental studies were carried out and analysis of the data those concern features of the Raman, absorption, diffuse reflection and lumi-nescent spectroscopy of the surfaces containing K2CrO4 molecular complexes adsorbed on the surface of carbon nanotubes was made.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Карпова О. В. 
Експериментальна оцінка дезінтоксикаційної та гепатопротекторної дії метадоксина при його профілактичному введенні / О. В. Карпова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена теоретичному та експериментальному обґрунтуванню доцільності застосування метадоксину як дезінтоксикаційного та гепатопротекторного засобу для попередження розвитку гострої алкогольної інтоксикації та уражень печінки алкогольної й неалкогольної етіології. Метадоксин, введений попередньо тваринам на тлі дії чинника гострої алкогольної інтоксикації, прискорює відновлення зниженої спонтанної рухової активності, знижує частоту розвитку міорелаксації, потягу до блювання, попереджує порушення розумової працездатності, а також прискорює ренальне виведення етанолу. Метадоксин при профілактичному введенні на тлі дії чинника ураження печінки алкогольного або неалкогольного ґенезу повністю не запобігає метаболічному ураженню печінки, але значно зменшує вираженість біохімічних порушень у печінці. За даними оцінки можливих іонізованих/неіонізованих форм компонентів метадоксину та визначення кінетики розчинення in vitro твердих дозованих пероральних лікарських форм метадоксину негайного вивільнення системної дії у фізіологічному діапазоні рН, доцільним є введення таблеток метадоксину за 30–60 хв до введення чинників гострої алкогольної інтоксикації та токсичних уражень печінки.^UThe thesis is devoted to the theoretical and experimental substantiation of the feasibility of the use of metadoxine as a detoxicative and hepatoprotective agent to prevent the development of acute alcohol intoxication and liver injury of alcoholic and non-alcoholic etiology. Metadoxine prophylactic administration to animals on the background of the action of the acute alcohol intoxication factor accelerates the recovery of reduced spontaneous locomotor activity, reduces the frequency of muscle relaxation, the urge for vomiting, prevents the impairing of cognitive performance and accelerates the renal elimination of ethanol. Metadoxine prophylactic administration on the background of the action of alcoholic or non-alcoholic liver damage factor doesn't completely prevent the metabolic liver damage, but significantly reduces the severity of the liver biochemical abnormalities. According to the assessment of the possible ionized/non-ionized forms of metadoxine components and in vitro dissolution kinetics of immediate release solid oral dosage forms of metadoxine with systemic action in the physiological pH range, it is appropriate to administer metadoxine tablets 30–60 min prior to administration of acute alcohol intoxication and toxic liver damage factors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Зятюк Ю. Ю. 
Напружено-деформований стан та розрахунок залізобетонних згинальних елементів, підсилених в стиснутій і розтягнутій зонах / Ю. Ю. Зятюк. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вивченню напружено-деформованого стану залізобетонних балок, підсилених композитними матеріалами на основі вуглепластиків в розтягнутій, дрібнозернистим бетоном та сталефібробетоном в стиснутій зонах, за дії одноразового та малоциклового повторного навантаження. Отримано нові експериментальні дані щодо несучої здатності, деформативності та тріщиностійкості залізобетонних балок, підсилених композитними матеріалами на основі вуглепластиків в розтягнутій зоні, дрібнозернистим бетоном та сталефібробетоном в стиснутій зоні. Встановлено, що система підсилення збільшує несучу здатність балок, підвищує тріщиностійкість, віддаляє момент утворення перших тріщин, суттєво зменшує ширину розкриття нормальних тріщин порівняно з балками без підсилення. Наведено методику розрахунку залізобетонних балок, підсилених композитними матеріалами на основі вуглепластиків в розтягнутій зоні, сталефібробетоном в стиснутій зоні. Для практичного використання результатів досліджень складено рекомендації.^UThesis is applied to the study of the stress-strained state of concrete beams reinforced carbon fiber-based composite materials in stretched, fine-grained concrete and steel-fiber concrete in compressed zonesfor the actions of a single and low-cycle loading. New experimental data concerning the carrying capacity, deformation and fracture of the reinforced concrete beams reinforced carbon fiber-based composite materials in stretched, fine-grained concrete and steel-fiber concrete in compressed zones. The system of carbon-reinforced plastics for reinforcement of the stretched zone of reinforced concrete beams is represented by two types of reinforcement products: carbon fiber plastic tape Sika® CarboDur® S-512 for reinforcement of beam structures in the area of the bending moment and carbon fiber SikaWrap®-230 C/45 and creating a clip. To enhance the compressed zone of reinforced concrete beams, fine-grained concrete of class C16/20 and 3% wire fiber 50 mm long were used; the layer thickness was 50 mm. The concrete matrix for all samples was made from a single concrete composition. For research was made twelve research beams. Reinforced concrete beams with dimensions of 100 200 2000 mm, concrete of class C16 / 20. Longitudinal working core reinforcement 2 10 A 500С and transverse reinforcement 6 А240С with a step of 50 mm, except for the zone of pure bending. Upper mounting fittings from wire 4 В500 (Вр-I). Carbon fibers - a material consisting of thin filaments with a diameter of 5 to 15 microns, formed mainly by carbon atoms. Composite tapes consist of 99% carbon fibers placed in 1% synthetic fibers. Steel fiber concrete is a composite material with a concrete matrix, reinforced with short steel fibers - fibers with a diameter of df = 0.25 ... 1.2 mm, with a ratio of length to diameter lf / df = 50 ... 120, volume content fv = 0.5 ... 3% Experimental studies of the strength of normal cross sections, stiffness and crack resistance of bending reinforced concrete beams before and after reinforcement with composite materials based on carbon plastics in the stretched zone, concrete and steel fiber concrete in the compressed zone, for the actions of single and low-cycle loads of various levels on them were performed. Reinforcement of flexible concrete elements increases the carrying capacity. With a single load, there was an increase in bearing capacity: in beams reinforced with concrete by 57%, in beams reinforced with steel fiber concrete by 46%. With a low-cycle load for the first by 32%, for the second by 60.9%. For beams reinforced under concrete load by 66%, in beams reinforced with steel fiber reinforced concrete by 65%. It has been established that reinforcement reduces deflections of reinforced concrete beams, in beams reinforced with concrete by 50%, in beams reinforced with steel fiber concrete by 40%. With a low-cycle load for the first at 16%, for the second at 10%. For beams reinforced under load by concrete by 10%, in beams reinforced with steel fiber reinforced concrete by 9%. The moment of cracking in reinforced beams doubled, and this indicates an increase in their stiffness. The width of the opening of normal cracks in concrete and the deformation of internal steel reinforcement also decreased. It has been established that the amplification system increases the carrying capacity of the beams and crack resistance, postpones the time of formation of the first crack, significantly reduces the width of the disclosure of a normal cracks compared to beams without reinforcement. A method for calculation of reinforced concrete beams reinforced with composite materials on the basis of carbon plastics in the stretched zone, steel fiber concrete in the compressed zone. Recommendations were composed for practical use of the research findings.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Борисюк В. М. 
Механічні властивості та фазові переходи в Tin+1Cn максенах і металевих наноматеріалах під дією зовнішнього впливу деформації та температури / В. М. Борисюк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена встановленню закономірностей структурних змін та фазових перетворень у двовимірних системах та металевих наноматеріалах під різним типом зовнішньої дії, а також зв'язку цих перетворень з фізичними властивостями досліджуваних систем. Основним результатом роботи є запропонована концепція дослідження наноматеріалів, що базується на методах класичної молекулярної динаміки та теоретичної фізики, яка була застосована для розрахунку ефективних механічних параметрів та описанні поведінки двовимірних карбідів титану та інших низькорозмірних систем під дієюзовнішнього впливу.Для дослідження механічних властивостей двовимірних карбідів титану Tin+1Cn була реалізована теоретична модель, в якій для описання взаємодії між атомами в досліджуваних зразках був використаний комбінований міжатомний потенціал. У рамках розробленої методики досліджено поведінку Tin+1Cn максенів під дією деформації розтягнення та згинання, описано динаміку руйнування зразків та розраховано ефективні механічні параметри. Досліджено можливість механічного розшарування наноламінату Ti2AlC з утворенням фрагменту двовимірного Ti2C. Проаналізовано температурну стабільність Tin+1Cn максенів тавизначені діапазони температур, в яких досліджувані зразки зберігають свою двовимірну будову. Досліджено механічні та термодинамічні властивості металевих наночастинок зі структурою «ядро-оболонка», а також описано взаємодію металевих наночастинок з поверхнею Ti2C максена.^UThe thesis is devoted to the determination and description of structural changes and phase transitions in two-dimensional systems and metallic nanomaterials under different types of external influence, and connections of such transformations with the physical properties of the studied systems. The main result of the work is the proposed concept for nanomaterials research, which is based on the methods of classical molecular dynamics simulations and theoretical physics, that was used to calculate effective mechanical parameters and describe the behavior of two-dimensional titanium carbides and other low-dimensional systems under external influence. To study the mechanical properties of two-dimensional titanium carbides Tin+1Cn, a theoretical model based on a combination of interatomic potentials for classical molecular dynamics simulations was proposed. Within the developed technique, the behavior of Tin+1Cn mxenes under external tensile and bending strain was investigated, the failure dynamics of the studied samples was described, and effective mechanical parameters were calculated. The possibility of mechanical exfoliation of Ti2AlC nanolaminate with the formation of a two-dimensional Ti2C fragment was investigated. The temperature stability of Tin+1Cn mxenes was studied and the temperature ranges in which the studied samples retain their two-dimensional structure are determined. The mechanical and thermodynamic properties of metal nanoparticles with core@shell structure have been studied. The interaction of metal nanoparticles with the surface of two-dimensional Ti2C surface is also described.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Борисюк І. Е. 
Правовий механізм взаємодії громадянського суспільства та Української держави у сфері захисту прав дитини / І. Е. Борисюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 081 «Право». – Національний університет «Одеська юридична академія», Одеса, 2021. Дисертаційна робота містить результати комплексної характеристики правового механізму взаємодії громадянського суспільства і держави у сфері захисту прав дітей в Україні. Матеріал дисертації узагальнює аналіз наукових праць, що стосуються вказаної проблеми, міжнародно-правових договорів, національних нормативно-правових актів, аналітичної та статистичної інформації. У роботі наголошено, що практично всі держави сучасного світу узгоджують власну політику у сфері прав дітей з універсальними стандартами, які містить міжнародний механізм захисту прав дитини, у зв'язку з чим здійснено ретроспективний аналіз формування цього механізму й виокремлено чотири етапи цього процесу – від початку ХХ ст. і донині. Висвітлено зміст основних загальних і спеціальних міжнародно-правових актів, які регламентують права дитини та їх захист. Охарактеризовано діяльність міжнародних міжурядових і неурядових організацій у сфері захисту прав дітей. Підкреслено, що в третьому тисячолітті зусилля міжнародного співтовариства спрямовуються на реалізацію принципу найкращого забезпечення інтересів дитини. Висвітлено європейську політику у сфері захисту прав дітей, що реалізується під егідою Ради Європи та у рамках Європейського Союзу. Виявлено відповідність законодавства України європейським конвенціям щодо захисту прав дітей та прагнення Української держави досягнути такого ж рівня захисту прав дитини, який забезпечують країни-члени ЄС. Захист прав дітей розглянуто як один із напрямів ювенальної політики держави. Охарактеризовано модель молодіжної/ювенальної політики Української держави, що має змішаний характер, оскільки поєднує риси поширених у світі шведської та американської моделей. Крім того, національну модель молодіжної/ювенальної політики визнано відкритою, оскільки вона орієнтується на норми міжнародного права прав дитини. Підтверджено, що на сучасному етапі ювенальна політика України зберігає багато патерналістських ознак. Перспективним напрямом розвитку ювенальної політики визнано поєднання патерналізму та лібералізму, що передбачає як особливий захист дитини з боку суспільства і держави, так і безпосередню участь дитини у прийнятті рішень з тих питань, які безпосередньо її стосуються. Запропоновано визначення ювенальної політики як діяльності державних і недержавних інституцій щодо створення умов з метою всебічного розвитку дітей та їх соціального становлення як повноправних членів громадянського суспільства. Зміст ювенальної політики охарактеризовано як єдність трьох основних напрямів діяльності щодо забезпечення, охорони і захисту прав дітей. Захист прав дітей розглянуто у широкому та вузькому аспектах. У широкому аспекті захист прав дітей є частиною соціальної функції держави та являє собою систему юридичних, економічних, організаційних заходів щодо забезпечення, охорони і відновлення у разі порушення прав, свобод і законних інтересів дітей. У вузькому аспекті захист прав дітей розуміється як діяльність державних органів і суспільних інституцій, спрямована на убезпечення дитини від порушення її прав і свобод, поновлення порушених прав і притягнення порушників до відповідальності. Доведено, що цілеспрямована й ефективна реалізація державної політики у сфері захисту прав дітей забезпечується цілісним механізмом – системою компетентних державних органів, що створюють належні умови для реалізації, охорони та захисту прав, свобод і законних інтересів дитини у передбачених законодавством формах за допомогою відповідних засобів і способів попередження та/або усунення їх порушень. У сфері захисту прав дитини діють органи як загальної, так і спеціальної компетенції. Органи загальної компетенції формують правову основу для захисту прав дітей в Україні, а органи спеціальної компетенції здійснюють практичне забезпечення і захист прав дитини. Відзначено, що система спеціалізованих органів не має стабільного характеру.^UA thesis submitted for the degree of Doctor of Philosophy in specialty 081 – Law. – National University «Odessa Law Academy», Odessa, 2021.This dissertation contains the results of a comprehensive general theoretical characterization of the legal mechanism of interaction between the state and civil society in the sphere of protection of the rights of the child in Ukraine. The material of the dissertation generalizes the analysis of scientific works concerning the mentioned problem, international legal treaties, national normative legal acts, analytical and statistical information.The work points out that practically all states of the modern world align their policies in the area of the rights of the child with the universal standards contained in the international mechanism for the protection of the rights of the child. A retrospective analysis of the formation of this mechanism was carried out, and four stages in this process – from the beginning of the twentieth century to the present day – were highlighted. The contents of the main universal and specific international legal instruments governing the rights of the child and their protection have been reviewed. The activities of international intergovernmental and nongovernmental organizations in the area of the protection of the rights of the child are described. It is emphasized that in the third millennium the efforts of the international community are aimed at implementing the principle of the best interests of the child.Consideration is given to European policy on the protection of children's rights, which is implemented under the aegis of the Council of Europe and within the framework of the European Union. The conformity of Ukrainian legislation with the European conventions on the protection of the rights of the child and the aspiration of the Ukrainian state to achieve the same level of protection of the rights of children, which is ensured by the EU member countries has been revealed.The protection of children's rights has been examined as one of the directions of the state juvenile policy. The model of youth/juvenile policy of the Ukrainian state, which has a mixed character, as it combines features of the widespread in the world Swedish and American models, is characterized. In addition, the national model of youth/juvenile policy is recognized as open, as it is oriented to the norms of international law of the rights of the child.It is confirmed that at the present stage the juvenile policy in Ukraine retains many paternalistic features. A combination of paternalism and liberalism is recognized as a promising direction for the development of juvenile policy. This combination provides both special protection of the child by society and the state, and the direct participation of the child in decision-making on those issues that directly affect him or her.A definition of the juvenile policy as the activity of state and non-state institutions on creation of necessary conditions for all-round development of children and their social formation as full members of civil society is offered. The content of the juvenile policy is described as the unity of three main directions of activity on provision, protection and defense of children's rights. The protection of children's rights is considered in the broad and narrow aspects. In the wide aspect protection of children's rights is a part of social function of the state and represents a system of legal, economic, organizational measures for provision, protection and restoration in case of violation of their rights, freedoms and legitimate interests. In the narrow aspect, the protection of children's rights is understood as the activity of state bodies and public institutions aimed at ensuring the safety of children from violations of their rights and freedoms, restoring violated rights and bringing violators to justice.It has been argued that the targeted and effective implementation of government policy on the protection of children's rights is ensured by an integrated mechanism, i.e., a system of competent State bodies providing appropriate conditions for the realization, protection and defence of the rights, freedoms and legitimate interests of children in the forms prescribed by law through appropriate ways and means of preventing and/or eliminating violations of those rights. Both general and special agencies are involved in the protection of children's rights. The general bodies form the legal basis for the protection of the rights of the child in Ukraine, while the special bodies ensure the practical implementation and protection of the rights of the child. It is noted that the system of specialized bodies is unstable.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Борисюк О. В. 
Графоаналітичні моделі локалізації супроводу будівельних проектів. / О. В. Борисюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню науково-прикладного завдання оновлення науково-методичних засад графоаналітичного моделювання у застосуванні до завдань девелоперського супроводу будівельних проектів, їх моделювання та коригування характеристик циклу і середовища впровадження проекту.Cформовано графоаналітичну модель нової типології та конструктиву – графоаналітичну модель локалізованого супроводу циклу ДБП (абревіатура ГРАМ-ЛС-ДЦБП). Модель реалізує 9-рівневу систему локалізації рішень щодо циклу та середовища ДБП, який впроваджується як інноваційне підприємство: від «нульового рівня» – формування вихідних даних щодо ДБП до 9-го, «топ»-рівня моделі, який візуалізує картину цілісного адміністрування середовищем ІП та проектним циклом ДБП. Для забезпечення відповідності моделі вимогам адекватного відображення зміст циклу ДБП та середовища організацій-учасників адекватності, здійснено модернізацію графічної та розрахунково-аналітичної основи моделі в напрямі – від одноцільової до багатоцільової, мультиструктурованої (9-рівневої) моделі синергетичного типу, яка сполучає можливості графоаналітичного моделювання з перевагами мережевих моделей «worc-arc», «worc&matrix», «work&top», з приклданими пакетами сучасних цифрових та управлінських технологій (BIM-, SADT-, MathСab-моделювання). Функціональне призначення моделі забезпечено через інтеграцію окремих візуально-графічних та аналітичних кейс-«локацій» – спеціальних модулів, що у вигляді розгалуження «графу» та відповідної аналітичної матриці відображатимуть окремий етап та аспект щодо характеристик циклу та конкурентоспроможності його провідних учасників та організацій-виконавців.Успішно забезпечено коригувально-адаптогенні можливості формалізаційного апарату створеної графоаналітичної моделі в частині адаптації до особливостей девелоперського середовища впровадження проектів будівництва. Для остаточного відбору альтернатив упровадження циклу ДБП у складі розрахункового апарату моделі типу «ГРАМ-ЛС-ЦДБП», визначено 5 аналітичних критеріїв. На основі теоретичних та методико-аналітичних результатів створено комплекс прикладних програм. Комплекс програм забезпечує успішне адміністрування змістом циклу ДБП та середовищем інноваційного підприємства, через інноваційний підхід до структурування та візуалізації змісту процесів всередині операційної системи зазначеного підприємства.Ключові слова: графоаналітичні моделі, девелоперський будівельний проект (ДБП), локалізація супроводу ДБП, геометрична економетрика, інноваційне підприємство, графоаналітична модель локалізації супроводу впровадження ДБП (ГРАМ-ЛС-ДБП).^UThe dissertation is devoted to solving the scientific and applied problem of updating the scientific and methodological principles of grapho-analytical modeling in application to the tasks of development support of construction projects, their modeling and adjusting the characteristics of the cycle and environment of project implementation.The dissertation is devoted to solving the scientific and applied problem of updating the scientific and methodological principles of grapho-analytical modeling in application to the tasks of development support of construction projects, their modeling and adjusting the characteristics of the cycle and environment of project implementation.The combination of the principles of grapho-analytical modeling with the branch theory of «geometric econometrics» (used as a leading general methodological component of the study), which is combined with administrative methodologies, is determined by a rational way to improve the conceptual-theoretical and methodological basis of graph-analytical and geometric modeling. and reengineering of operating systems of projects and enterprises, with the principles of «smart» management.A graph-analytical model of a new typology and construct – a graph-analytical model of localized support of the DCP cycle (abbreviation GRAM-LS-DCP) has been formed. The model implements a 9-level system of localization of decisions on the cycle and environment of DCP, which will be implemented as an innovative enterprise: from «zero level» – the formation of input data according to DBP to the 9th, «top» level of the model and the DCP design cycle. To ensure compliance of the model with the requirements of adequate reflection of the content of the DBP cycle and the environment of organizations-participants of adequacy, the graphic and calculation-analytical basis of the model was moderated in the direction from single-target to with the advantages of network models «worc-arc», «worc & matrix», «work & top», with attached packages of modern digital and control technologies (BIM-, SADT-, MathCab-modeling). The functional purpose of the model is provided through the integration of separate visual-graphical and analytical case – «locations» – special modules that in the form of branching «graph» and the corresponding analytical matrix will reflect a separate stage and aspect of the cycle characteristics and competitiveness of its leading participants and performers.Key words: graph-analytical models, developer construction project (DCP), localization of DBP support, geometric econometrics, innovative enterprise, graph-analytical model of localization of development construction project support (GrAM-LS-DCP).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського