Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (916)Книжкові видання та компакт-диски (572)Журнали та продовжувані видання (42)
Пошуковий запит: (<.>A=АНТОНЮК$<.>+<.>A=ЗИНОВІЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Антонюк Т.А. 
Вирощування бугайців на м'ясо за обмеженого використання незбираного молока: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Т.А. Антонюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Установлено, що використання замінників незбираного молока (ЗНМ) і гранульованих концентрованих кормів у порівнянні з молоком незбираним і розсипаними корбікормами сприяє кращому на 4,3 - 17,4 % розвитку стінки рубця і на 5,9 - 41,7 % - розмірів його папіл, а також формуванню тварин відносно високорослого вузькотілого (лептосомного) типу будови тіла, що характеризуються кращим співвідношенням м'язової тканини до кісткової. Рекомендовано під час вирощування бугайців на м'ясо з 21-денного віку використовувати замість 70 % молока незбираного ЗНМ з гранульованими комбікормами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.473 +
Шифр НБУВ: РА350620

Рубрики:

      
2.

Антонюк С.В. 
Властивості розв'язків стохастичних диференціально-функціональних рівнянь з нескінченною післядією: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / С.В. Антонюк ; НАН України, Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено поведінку розв'язків стохастичних диференціально-функціональних рівнянь Іто - Скорохода зі всією передісторією. Доведено теореми існування та єдності сильного розв'язку, залежності розв'язку від початкових умов для цього класу рівнянь. Розроблено другий метод Ляпунова для дослідження стійкості розв'язків таких рівнянь, описано клас функціоналів Ляпунова - Красовського, розглянуто методи обчислення слабкого інфінітезимального оператора для них на розв'язках стохастичних диференціально-функціональних рівнянь Іто - Скороходова. Одержано умови асимптотичної стійкості в середньому квадратичному для лінійних стохастичних динамічних систем Іто - Скорохода зі всією передісторією. Результати наукового дослідження використано для аналізу стійкості стохастичної задачі "Зависаючий павук".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.505.1 +
Шифр НБУВ: РА362667

      
3.

Антонюк Т.Д. 
Денаціоналізація системи відносин сім'ї і школи в умовах радянізації освіти в УСРР (20-ті - початок 30-х років XX століття): Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / Т.Д. Антонюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Проаналізовано вплив радянізації шкільництва на взаємини сім'ї та школи 1920 - 1930-х рр., а також на уніфікацію та денаціоналізацію освітньо-виховного процесу. До наукового обігу введено значну кількість неопублікованих малодосліджених матеріалів, які на тлі загальних тенденцій розвитку висвітлюють стосунки сім'ї та школи даного періоду. З використанням сучасних наукових методик висвітлено концепції основних ідеологів становлення радянської системи освіти. Здійснено порівняльно-історичний аналіз концепцій українського шкільництва часів Української революції та більшовицько-радянських, що були втілені в практику. Висвітлено характер протистояння, спричиненого трьома основними підходами до розвитку шкільництва у даний період, що передбачали: розвиток українського шкільництва на засадах національно-демократичних, закладених у проектах нової української школи періоду Української революції; формування української радянської школи за проектами українських радянських діячів, керівників Наркомосу УСРР, які певною мірою намагалися поєднати національні та інтернаціональні чинники; будівництво українського шкільництва за російськими радянськими зразками, з подальшою трансформацією в суто радянські. Висвітлено роль тотальної радянізації українського суспільства щодо розвитку шкільництва, що призвело до повної уніфікації системи освіти в межах СРСР та денаціоналізації шкільництва. Доведено, що теорія та практика стосунків сім'ї та школи мала негативні наслідки для подальшого розвитку шкільництва в Україні й формуванні світогляду дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Ч33(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА335604

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Антонюк С.А. 
Державне регулювання розвитку приватного сектора в охороні здоров'я України на регіональному рівні: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / С.А. Антонюк ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено науково-теоретичне обгрунтування реалізації державного регулювання приватного сектору в охороні здоров'я України на регіональному рівні. На підставі системного підходу досліджено стан приватного сектору даної галузі, його функціонування та розвиток за ринкових умов, державне регулювання цієї сфери у період запровадження Україною європейських стандартів щодо надання медичної допомоги. Проаналізовано організаційно-правові форми та процесуальні аспекти державного регулювання розвитку приватного сектору у зазначеній галузі на регіональному рівні. Запропоновано шляхи вдосконалення державного управління системою й організаційно-правовими формами підготовки молодших медичних спеціалістів як важливої складової регулювання розвитку приватного сектору в охороні здоров'я України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 + Х839(4УКР)901.41 + Р11(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА344840

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Антонюк Я. М. 
Діяльність служби безпеки ОУН(Б) на території Волині та Полісся 1946 - 1951 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Я. М. Антонюк ; Нац. ун-т "Остроз. акад.". — Острог, 2011. — 16 с. — укp.

Розглянуто діяльність Служби безпеки ОУН(б) на території Волині та Полісся в 1946 - 1951 рр., досліджено напрями її роботи та зміни в структурі. Детально проаналізовано розвідувальну діяльність, визначено методи боротьби СБ з радянською агентурою, охарактеризовано диверсійно-терористичну, слідчо-оперативну роботу та підготовку кадрів. Висвітлено протидію СБ радянізації регіону, зокрема, спроби зриву держпоставок, колективізації, перешкоджання проведенню виборів до місцевих і центральних органів влади, поширенню більшовицької пропаганди. Встановлено, що діяльність СБ загалом сприяла боєздатності оунівського підпілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)6-45 + Ф513(4УКР-9)
Шифр НБУВ: РА380979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Антонюк С.М. 
Економічний механізм формування і функціонування ринку селекційно-племінної продукції великої рогатої худоби в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / С.М. Антонюк ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Наведено основні результати дослідження теоретичних аспектів економічного механізму та ринкових відносин, досвід передових країн світу щодо формування ринкової економіки, інфраструктури, державного регулювання економічних відносин на ринку селекційно-племінної продукції великої рогатої худоби. Обгрунтовано основні заходи щодо формування повноцінного ринкового середовища на ринку селекційно-племінної продукції. Запропоновано шляхи вдосконалення методики визначення собівартості на спермопродукцію та механізму нарахування амортизаційних відрахувань на племінну худобу. Зроблено короткочасовий прогноз розвитку ринку селекційно-племінної продукції великої рогатої худоби в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250-07
Шифр НБУВ: РА308731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Антонюк Л.Л. 
Конкурентоспроможність національної економіки в умовах глобалізації: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / Л.Л. Антонюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 32 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади феномену міжнародної конкурентоспроможності за умов глобалізації, досліджено механізм його формування у високорозвинених країнах світу. Виявлено генезис, характер і масштаби конкуренції національних держав у глобальному середовищі. Висвітлено методологічні засади оцінки динамічних моделей їх міжнародної конкурентоспроможності, на базі яких проведено основні економетричні дослідження. Проаналізовано вплив інноваційних процесів на підвищення державної конкурентоспроможності. Встановлено рівень вітчизняної конкурентоспроможності на світовому ринку, здійснено її порівняльний аналіз з національним економічним потенціалом. Наведено рекомендації щодо розвитку інноваційних процесів у регіонах. Визначено засоби державного впливу на зростання конкурентоспроможності економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-13 + У9(4УКР)0-13 +
Шифр НБУВ: РА332030

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Антонюк В.О. 
Лектини у медико-біологічних та фітохімічних дослідженнях: сировинна база, отримання, властивості та аспекти практичного використання: Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.02 / В.О. Антонюк ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 37 с. — укp.

Вивчено вітчизняну сированну базу для одержання лектинів, визначено їх вуглеводну специфічність. Вперше виявлено та досліджено основні фізико-хімічні властивості лектинів з кореневищ купини багатоквіткової та кільчастої, воронячого ока чотирилистого, трьох видів трави нечуй-вітер, з плодових тіл грибів дубовика оливково-бурого, пецици пухирчастої та пецици коричнево-каштанової, саркосцифи яскраво-червоної, а також з ікри окуня та судака, кори саротамнуса віникового та карагани деревоподібної, каштану кінського, насіння щириці хвостатої та щириці загнутої. Для деяких лектинів запропоновано нові методи очистки або комплексної переробки. Визначено токсичність одержаних лектинів до клітин різних ліній пухлинних клітин, резистентних до протипухлинного засобу цисплатини. Досліджено дію ряду лектинів на ріст і розвиток колорадських жуків і нематод. Показано можливість використання лектинів для поділу й аналізу глікокон'югатів та глікозидів, виявлення ранніх стадій апоптозу, а також в гістохімії та судово-медичній експертизі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 лектини +
Шифр НБУВ: РА350536

Рубрики:

      
9.

Антонюк К.І. 
Маркетингове позиціонування на ринку морозива України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / К.І. Антонюк ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано теоретико-методичні та прикладні засади формування маркетингового позиціонування на підприємствах-виробниках морозива України. Опрацьовано понятійний і методичний апарат маркетингового позиціонування, формалізовано його процес, у межах якого обгрунтовано доцільність дослідження чинників внутрішнього середовища підприємства з застосуванням методик SWOT-аналізу та розгортання функції якості. Визначено сучасний стан вітчизняного ринку морозива, його основні характеристики, тенденції, проблеми та перспективи розвитку. Ідентифіковано позиції підприємств на ринку та споживчі вподобання щодо продукту та виробників. Розроблено модель формування стратегії позиціонування, її математичну інтерпетацію і алгоритм аналізу. Досліджено специфіку її реалізації на ринку морозива України та наведено відповідні рекомендації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-211.1 +
Шифр НБУВ: РА361297

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Антонюк О. В. 
Математичні моделі оцінювання стратегічного потенціалу підприємства та прийняття рішень щодо його підвищення: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / О. В. Антонюк ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розкрито категоріальний апарат і сутність стратегічного потенціалу підприємств (СПП), основні підходи до його оцінювання. Проаналізовано переваги та недоліки моделей і підходів ідентифікації СПП, розроблено структурну та математичну моделі його визначення, які дозволяють стратифікувати та декомпозувати цей процес. Запропоновано методологічні підходи до оцінювання СПП на базі математичного апарату нечіткої логіки та нейронних мереж, які дозволяють не розглядати усі комбінації параметрів у разі прийняття остаточного рішення, що суттєво підвищує швидкість обробки інформації, та врахувати різноякісні їх типи, динамічно змінювати множину показників, що оцінюються згідно швидкоплинних умов внутрішнього та зовнішнього середовищ. Дані методологічні підходи автоматизовано відповідними програмними засобами. Побудовано комплексну цільову програму підвищення рівня використання СПП на базі ієрархічного цільового оцінювання альтернатив, що доздоляє ідентифікувати основні напрями фінансування та здійснити розподіл обмежених ресурсів підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)29 в611
Шифр НБУВ: РА383836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Антонюк В. П. 
Методи підвищення ефективності пасивних радіотехнічних систем контролю джерел електромагнітного випромінювання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.17 / В. П. Антонюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вдосконалено та розроблено нові методи оцінки місцеположення джерел електромагнітного випромінювання в системі з довільним розташуванням приймальних пунктів. Досліджено методи й алгоритми первинної обробки сигналів, вимірювання геометрії розташування енергетичних центрів антенних граток приймальних пунктів за реальних умов експлуатації з міліметровими похибками та принципи побудови просторово-когерентної малобазової пасивної різницево-далекомірно-кутомірної системи. Розроблено високоефективні методики випробувань системи за реальних умов експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-01-7 с
Шифр НБУВ: РА372890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Антонюк А.А. 
Методи управління маркетинговою діяльністю промислового підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / А.А. Антонюк ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність функціонування служби маркетингу на підприємствах і методів управління витратами на маркетинг на основі аналізу функцій маркетингової діяльності. Проведено порівняльну характеристику базових концепцій управління витратами, обгрунтовано використання концепції ланцюжка цінностей як принципової схеми внутрішньофірмового управління витратами на маркетинг. Викладено концептуальний підхід до управління маркетинговою діяльністю підприємств з послідовними етапами формування товарного портфеля фірми, обгрунтовано стратегію просування товарів на ринку, визначено бюджет маркетингових витрат і відповідний механізм зворотних зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-211.1
Шифр НБУВ: РА372675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Антонюк О. І. 
Механізм банківського мікрокредитування малого підприємництва в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. І. Антонюк ; Ун-т банк. справи Нац. банку України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Уточнено теоретичні аспекти розвитку механізму мікрокредитування, визначено недоліки, які перешкоджають запровадженню механізму мікрокредитування. Обгрунтовано теоретичні та методичні підходи, розроблено пропозиції щодо удосконалення організації мікрокредитування малого бізнесу, визначено перспективи банківської діяльності на ринку мікрокредитування. Обгрунтовано структуру організаційно-економічного механізму мікрокредитування на основі впровадження моделі прогнозування потреби в мікрокредитах і оптимізації портфеля банківського мікрокредитування, що дає можливість ефективно впливати на процеси розвитку малого бізнесу та зменшити ризики, пов'язані з мікрокредитуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2
Шифр НБУВ: РА379244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Антонюк Г.Я. 
Механізм забезпечення конкурентоспроможності підприємств молокопереробної галузі в умовах евроінтеграції: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Г.Я. Антонюк ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито суть конкурентоспроможності молокопереробного підприємства. Узагальнено та доповнено існуючі методи оцінювання його конкурентоспроможності. Типологізовано її чинники стосовно зазначених підприємств. Аргументовано необхідність інтегрування суб'єктів ринку молочної продукції. Систематизовано критерії оцінювання ефективності інтеграційних об'єктів. Запропоновано індекс оцінювання ефективності участі підприємства в інтеграційному об'єднанні. Проаналізовано стан, тенденції та умови розвитку молокопереробної галузі, основні загрози, виникнення яких можливе на даних підприємствах за умов зовнішньоекономічної інтеграції. Розглянуто чинники, які перешкоджають стабільному розвитку та зростанню конкурентоспроможності суб'єктів ринку молочної продукції. Оцінено рівень конкурентоспроможності підприємств молокопереробної галузі, а також механізм їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-13 +
Шифр НБУВ: РА365512

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Антонюк С.А. 
Морфофункціональні зміни міокарда при тяжкій термічній травмі та після сорбційної детоксикації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / С.А. Антонюк ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2000. — 20 с. — укp.

Встановлено, що тяжкі опіки викликають значні структурні зміни у міокарді, послідовність та ступінь вираження яких залежить від стадії опікової хвороби. У стадії шоку та ранньої токсемії, на тлі високої ендогенної інтоксикації, у кардіоміоцитах і структурних компонентах мікроциркулярного русла розвиваються деструктивні зміни, які супроводжуються внутрішньоклітинною регенерацією, гіперплазією та гіпертрофією внутрішньоклітинних органел. У стадії пізньої токсемії та септикосемії, які характеризуються збереженням високого рівня токсичних продуктів у плазмі крові, наступає зрив пристосувально-компенсаторних реакцій і розвиток глибоких деструктивних змін у міокарді. З'ясовано, що ентеросорбент ентеросгель знижує рівень ендогенної інтоксикації, завдяки чому стимулює процеси внутрішньоклітинної регенерації, покращує морфофункціональний стан кардіоміоцитів та мікроциркуляторного русла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-3
Шифр НБУВ: РА310439 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Антонюк І.М. 
Нотні колекції бібліотеки Львівської національної музичної академії ім. М.В.Лисенка у світлі історико-культурного процесу краю: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / І.М. Антонюк ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено нотні колекції та фрагменти бібліотек, музичних інституцій та окремих збирачів, що діяли у Львові в кінці XVI - на початку XX ст.. Розглянуто нотодруки давніх львівських книгарень, висвітлено особливості відображення в нотних колекціях музичного життя міста та галицького регіону в даний історичний період. Проаналізовано діяльність окремих колекціонерів, зокрема, В.Вшелячинського, А.Хибінського, М.Щупачкевич, К.Тарнавської, Г.Оттавої, А.Нєментовської. Визначено індивідуальні особливості основних колекцій і розкрито їх роль в історії розвитку галицької музичної культури. До наукового обігу введено невідомі раніше матеріали, зокрема, архівні документи бібліотеки Львівської національної музичної академії (ЛНМА) ім. М.В.Лисенка, спростовано окремі помилкові твердження учених (наприклад, про відсутність нот з бібліотеки Товариства Св. Цецилії 1826 - 1829 рр. і повну загибель бібліотеки ГМТ 1838 - 1848 рр.), викладено нові факти з музичного життя Галичини, вперше висвітлено діяльність М.Щупачкевич як педагога консерваторії Польського Музичного Товариства та колекціонерки. Визначено особливості комплектування бібліотек львівських музичних інституцій та окремих колекціонерів. Вперше на базі фонду бібліотеки ЛНМА ім. М.В.Лисенка досліджено атрибуції нотних видань: штампи, зафіксовані писемні історичні пам'ятки, сліди перебування нот у різних колекціях. Проаналізовано діяльність перших бібліотекарів ЛДК - З.Попеля, А.Струтинської, Я.Колодій. Знайдено невідомі раніше частки львівських колекцій XVIII ст. - Вавельської королівської капели, колекції Сапєгів з Красічина. Зібрано й описано невідомі автографи, зокрема, Я.Рукгабера, Ф.Ліста, Й.Бароні-Кавалькабо, Ж.Мазаса, Б.Кудрика. Систематизовано 78 нотних колекцій бібліотеки ЛНМА ім. М.В.Лисенка. Перекладено з польської та опубліковано матеріали невідомих листів Н.Бернацького, О.Полінського, С.Невядомського, А.Хибінського до ГМТ. Наведено відомості про першу гастрольну подорож львівського "Бояна" до Праги у 1898 р. Описано понад 5 700 прижиттєвих видань композиторів XVIII - XIX ст., які зберігаються у бібліотеці ЛНМА ім. М.В.Лисенка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 я 179(4УКР-2ЛВО) л61-4 +
Шифр НБУВ: РА357018

Рубрики:

      
17.

Антонюк О.С. 
Обгрунтування і оцінка хірургічних методів лікування післяопераційних гнійно-деструктивних уражень кишечнику: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / О.С. Антонюк ; Держ. установа "Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України". — Донецьк, 2009. — 40 с. — укp.

Визначено принципово новий напрямок у тактиці лікування хворих на гнійно-деструктивні ураження кишок (ГДУК), який передбачає раннє відновлення нормального кишкового пасажу за всіх видів цієї патології, без виключення з процесу травлення більш або менш значних за довжиною фрагментів тонкої кишки (ТК). Розроблено патогномонічно обгрунтовану класифікацію ГДУК. Визначено принипово нову тактику лікування обструктивних варіантів гнійно-деструктивних уражень (ГДУ) проксимальних відділів, яка грунтується на ранньому відновленні кишкового пасажу. Виявлено особливості імунних реакцій і проявів автосенсибілізації організму хворих у різні періоди розвитку ГДУК, їх значущість для розробки лікувальних програм. Визначено особливості порушень моторики тонкої кишки за умов проксимальної локалізації ГДУК обструктивного характеру за методом електрофізіологічного дослідження, розроблено способи їх корекції. Розроблено й обгрунтовано терміни операцій на тонкій і товстій кишках залежно від типу та рівня ураження. Визначено нові підходи до обгрунтування тактичних варіантів за обструктивних ГДУ тонкої кишки (ТК), а також планових операційних втручань у разі уражень інших відділів кишечнику. Вдосконалено принципи ентерального харчування за умов обструктивних ГДУК. Наведено принципи хірургічної профілактики та лікування синдрому короткої кишки після розширених резекцій ТК. Розроблено та вдосконалено принципи профілактики спайкового процесу у черевній порожнині після проведення внутрішньочеревних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.3-7 + Р457.445.23-387 +
Шифр НБУВ: РА364803

Рубрики:

      
18.

Антонюк С.І. 
Обгрунтування технології компаундування твердих вуглецевих відходів для екологічно чистої термічної переробки у камерних печах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / С.І. Антонюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано технологію процесу утворення з твердих вуглецевих промислових і побутових відходів сумішей з заданими властивостями для наступної термолізної переробки у камерних печах. Експериментально визначено вплив вологості, в'яжучого компоненту (кислої смолки), нагрівання, стадійності пресування, а також пружних складових суміші відходів на процес ущільнення. Вперше одержано у промисловій камерній печі тверде паливо з суміші шламів вуглезбагачення та твердих побутових відходів і визначено його фізико-механічні та фізико-хімічні властивості. Встановлено вплив вологості та тиску ущільнення вдходів на щільність і міцність палива. Розроблено математичну модель "склад - властивість" і визначено вплив компонентів суміші відходів на її щільність і фізико-механічні характеристики одержаного палива. Показано можливості забезпечення техногенної безпеки термолізу відходів відносно утворення діоксинів. Розроблено технологічну схему компаундування з тристадійним ущільненням відходів і наведено рекомендації щодо вибору обладнання для її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж692 + Н931.103.4 +
Шифр НБУВ: РА332964

Рубрики:

      
19.

Антонюк В.С. 
Основи підвищення працездатності різального інструменту шляхом формування зносостійких покриттів дискретного типу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.01 / В.С. Антонюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 35 с. — укp.

Вперше розроблено та науково обгрунтовано концепцію підвищення працездатності різального інструменту, яка полягає в розробці методології проектування зносоcтійких покритів дискретного типу шляхом мінімізації напружено-деформованого стану робочих поверхонь інструменту в залежності від фізико-механічних характеристик, геометричних параметрів покриттів та умов зовнішнього навантаження. Встановлено закономірності забезпечення когезійної міцності покриттів, адгезійної міцності в системі "покриття - інструмент" та контактної міцності поверхні різального інструменту з покриттями дискретного типу на підставі вибору їх параметрів та топографії шляхом розрахунку критичного кроку тріщини у разі когезійного розтріскування, визначення напружень на поверхні адгезійного контакту. Розвинуто уявлення стосовно впливу виду покриттів на стійкість різального інструменту, у відповідності з якими зміна конструкції покриття на його робочих поверхнях та режимів їх нанесення забезпечують необхідні фізико-механічні характеристики поверхневого шару та експлуатаційні показники інструменту. На базі одержаних математичних моделей виконано оптимізацію параметрів процесу формування зносостійкості покриттів за критерієм мінімальних загальних витрат та багатокритеріальну оптимізацію режимів експлуатації інструменту з покриттями дискретного типу за критеріями максимальної продуктивності процесу різання та його мінімальної собівартості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-14 + К722.536.017 +
Шифр НБУВ: РА343649

Рубрики:

      
20.

Антонюк-Щеглова І.А. 
Особливості реакції серцево-судинної системи при дозованому психоемоційному стресорному навантаженні у здорових і хворих на ІХС похилого віку і шляхи її корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.А. Антонюк-Щеглова ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню особливостей реакції серцево-судинної системи при психоемоційному стресорному впливі у людей похилого віку. Виявлено, що при старінні знижується стійкість організму до психоемоційного стресорного впливу. Показано, що особливістю реакції серцево-судинної системи на психоемоційний стрес у людей похилого віку є надмірне підвищення артеріального тиску в результаті зростання периферійного судинного опору. Факторами, що визначають неадекватну реакцію серцево-судинної системи при психоемоційному стресі у людей похилого віку є певні персональні особливості обстежуваних, порушення барорефлекторної регуляції, зменшення впливу парасимпатичної ланки і відносне домінування симпатичного відділу вегетативної нервової системи. Розроблена методика прогнозування реакції серцево-судинної системи на психоемоційний стрес у людей похилого віку. Запропонована схема показань для призначення медикаментозних антистресорних препаратів з профілактичною метою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського