Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (388)Книжкові видання та компакт-диски (336)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=АНТИП$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=ВЛАДИСЛАВОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Антипчук Н.В. 
Журнал "Молода Україна": місце і роль у розвитку української дитячої літератури: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.В. Антипчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено історію виникнення та діяльності журналу "Молода Україна" упродовж усього періоду його існування. У контексті українського національного відродження здійснено спробу показати вплив часопису на розвиток дитячої літератури та літературного життя. Висвітлено значущість журналу для української культури в цілому. Розглянуто питання специфічного дитячого наративу в українській літературі на прикладі проаналізованих творів. У журналі реалізовано концепцію дитинства, що зумовлювала довірливе спілкування дорослих і дітей, у межах культурного проекту, що грунтувався на універсальних уявленнях про природу істини, добра, користі, порядності, краси, а також утверджував національні цінності за умов дискримінації української мови та культури. Співробітниками часопису були О.Пчілка, Л.Українка, Г.Григоренко, С.Черкасенко, Н.Кибальчич, С. Васильченко, М.Рильський.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4УКР)5-319 + Ч612.4(4УКР)722 г +
Шифр НБУВ: РА354786

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Антипчук К.Ю. 
Клініко-нейропсихологічна характеристика органічних психічних розладів у віддалений період в осіб, опромінених внаслідок Чорнобильської катастрофи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / К.Ю. Антипчук ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2005. — 22 с.: рис. — укp.

Установлено, що характерною особливістю органічних психічних розладів у віддалений період опромінення у дозах, більших за 0,3 Зв внаслідок Чорнобильської катастрофи, є наявність трьох основних синдромів порушення вищих психічних функцій: ураження кори лівої скроневої ділянки, серединних структур головного мозку, лівої лобної ділянки, які свідчать про структурно-функціональне ураження відповідних ділянок головного мозку: лівої скроневої та лівої лобної і серединних структур з їх кірково-підкорковими зв'язками. На підставі нейропсихологічного дослідження підтверджено дані щодо латералізації ушкодження головного мозку до домінантної гемісфери в осіб, які зазнали дії іонізуючого випромінювання (ІВ). Підтверджено дані щодо локального ураження головного мозку в даних осіб, визначено нейрофункціональні системи та структури, найбільш вразливі до дії ІВ. Доведено, що психічні розлади в опромінних осіб спричинені ураженням кортико-лімбічної системи з порушенням роботи лобних формацій, лівої скроневої ділянки та серединних структур з їх кірково-підкорковими зв'язками. Одержано залежність "доза - ефект" для нейропсихологічних параметрів за доз, більших 0,3 Зв. Розвинуто концепцію високої радіочутливості головного мозку. Відповідно до радіобіологічного закону щодо максимальної радіочутливості філогенетично "молодих" структур підтверджено, що у головному мозку найбільш вразливими до дії ІВ є найбільш філогенетично "молоді" структури (асоціативна лобна кора та ліва скронева частка, відповідальна за формування мови), на відміну від поширених уявлень щодо переважного ураження філогенетично "старих" утворень (діенцефально-стовбурових).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА335191

Рубрики:

      
3.

Антипова Л.К. 
Наукові основи та агротехнічні заходи вирощування люцерни на насіння в південному Степу України: автореф. дис... д-ра с.-г. наук : 06.01.09 / Л.К. Антипова ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 40 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично доведено можливість одержання сталих урожаїв насіння люцерни на незрошуваних землях. Розроблено ефективні заходи, спрямовані на підвищення насіннєвої продуктивності, зменшення енерговитрат на вирощування люцерни, збагачення грунту кореневими рештками культури та біологічним азотом. Встановлено кореляційні зв'язки між урожаєм насіння й основними факторами, які впливають на його формування. Розроблено екологічно безпечну ресурсозберігальну технологію удобрення люцерни на незрошуваних землях, розраховано баланс елементів живлення. Визначено ефективність позакореневого підживлення рослин азотом у фазу плодоутворення культури. Досліджено реакцію люцерни, зокрема, у формуванні кореневої системи, на способи основного обробітку грунту. Розраховано баланс гумусу та грошовий еквівалент підвищення грунтової родючості. Обгрунтовано доцільність застосування на насінниках люцерни регуляторів росту рослин з метою раціонального використання фотосинтетичної активної радіації та гідроресурсів, послаблення негативної дії несприятливих погодних умов. Визначено оптимальний строк сівби та запропоновано надійні заходи захисту люцерни від бур'янів. Проведено комплексне оцінювання сортового складу люцерни, якості урожаю надземної біомаси сортів культури, тривалості використання посівів на насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-4 + П223.2-38
Шифр НБУВ: РА370529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Антипенко Є. Ю. 
Науково-акомодативні засади ресурсно-календарного моделювання будівельного виробництва: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.23.08 / Є. Ю. Антипенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Запроваджено класифікаційну схему проблем і завдань ресурсно-календарного планування моделювання (РКПМ) із сучасною параметричною основою для виділення та вирішення нагальних питань РКПМ проектів впровадження та зведення об'єктів будівництва. Запропоновано нову графоаналітичну основу класичної теорії управління мережевого планування, та моделювання будівельного виробництва, яка створює науково-теоретичні підстави покращання достовірності моделювання й урахування, узгодження суперечливих вимог і факторів реалізації будівельних процесів з, відповідно, створеним інструментарієм використання оновленої бази мережевого моделювання та планування у практичній діяльності підприємств. Для потреб РКПМ на інноваційних засадах розроблено науково-методологічний апарат цілісного моделювання, планування, аналізу ресурсно-календарних параметрів будівельних проектів, з урахуванням обмежень різної природи походження, пріоритетів та існуючих альтернатив реалізації, інтересів провідних учасників будівельних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н6-6 + У9(4УКР)310
Шифр НБУВ: РА378985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Антипов В.В. 
Обставини, що виключають можливість застосування певних видів покарань: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.В. Антипов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше поставлено, всебічно проаналізовано та теоретично узагальнено проблему існування в кримінальному законодавстві обставин, що виключають застосування певних видів покарання. Виявлено недоліки законодавчої конструкції та труднощі практичної реалізації чинних кримінально-правових норм щодо зазначних обставин й обгрунтовано пропозиції щодо їх удосконалення. Сформульовано зміст поняття обставин, що виключають застосування певних видів покарань як визначених Кримінальним законом обставин, які з урахуванням соціальних, юридичних або інших чинників унеможливлюють або знецінюють ефективність застосування даного покарання до певної категорії осіб. З'ясовано історичні джерела формування правових норм про обставини, що виключають застосування певних видів покарань, досліджено особливості їх розвитку у вітчизняному та зарубіжному законодавстві, визначено спільні риси та відмінності. Доведено, що деякі обставини, які виключають застосування певних видів покарання за чинним КК України, не обумовлені достатньою мірою соціальними факторами, не мають юридичних підстав, передбачених міжнародними нормами з прав людини або внутрішнім законодавством щодо особливостей трудового статусу або соціальної охорони відповідних осіб, а також створюють небажані юридичні колізії. Доведено доцільність викладення обставин, які виключають застосування певних видів покарання в одній статті розділу XI КК "Призначення покарання". Запропоновано нову редакцію окремої норми Загальної частини КК, що не лише передбачає перелік обставин, що виключають застосування певних видів покарання, а й втстановлює правила зміни покарань, які неможливо призначити, зважаючи на існування вказаних обставин, на інші покарання. Розроблено пропозиції щодо удосконалення основних положень і принципів призначення покарання за кримінальним законодавством України. Обгрунтовано необхідність урахування у процесі призначення покарання вікових, гендерних, професійних та інших соціальних чинників, що характеризують винних осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)035 +
Шифр НБУВ: РА339893

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Антипін Р.А. 
Оптимізація технологічних прийомів вирощування гороху в умовах правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Р.А. Антипін ; УААН. Вінниц. держ. аграр. ун-т УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

За умов правобережного Лісостепу України уперше встановлено залежності впливу доз мінеральних добрив і способів передпосівної обробки насіння з метою росту, розвитку та формування зернової продуктивності сортів гороху. Виявлено сортову специфіку у формуванні фотосинтетичного та симбіотичного апаратів в онтогенезі рослин. Обгрунтовано вплив доз мінеральних добрив і способів передпосівної обробки насіння на величину врожайності та якість зерна гороху. Проведено економічне й енергетичне оцінювання моделей технологій вирощування даної рослини та опис їх щодо конкурентоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353168

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Антипова Л. О. 
Подолання дезорганізації діяльності промислового підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Л. О. Антипова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Доведено, що дезорганізація діяльності підприємства та процесів, які відбуваються в ньому, мають бути об'єктом впливу. Розкрито поняття "дезорганізація діяльності підрозділів підприємства". Систематизовано причини, що викликають дезорганізацію в діяльності підрозділів підприємства. Упорядковано інструменти впливу на рівень дезорганізації в діяльності підрозділів підприємства. Досліджено зв'язок між характеристиками підрозділів промислових підприємств і рівнем дезорганізації в їх діяльності. Встановлено послідовність управлінського впливу на рівень дезорганізації в діяльності підрозділів підприємства. Розроблено методику оцінювання рівня дезорганізації в діяльності підрозділів підприємства. Використано ситуаційний підхід у подоланні надмірної дезорганізації в діяльності підрозділів підприємства. Проведено апробацію розроблених рекомендацій щодо оцінювання рівня дезорганізації в діяльності підрозділів підприємства та подолання її надмірного рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-21
Шифр НБУВ: РА383247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Антипенко Р.В. 
Поперечно-планарні інтегральні транзисторні генератори НВЧ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / Р.В. Антипенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Здійснено числове моделювання, експериментальне дослідження та розробку схем заміщення щілинної антени складної форми на діелектричній основі у хвилеводі. Уперше таку структуру використано для створення інтегральних напівпропровідників пристроїв надвисоких частот (НВЧ). Розроблено конструкцію поперечно-планарного інтегрального транзисторного генератора НВЧ з щілинною антеною, що ввімкнута у коло зворотного зв'язку генератора. Запропоновано конструкції таких генераторів з електричним перестроюванням частоти варакторним діодом. Створено та досліджено оригінальні конструкції малогабаритних хвилевідних генераторів НВЧ, стабілізованих об'ємним резонатором, базуючись на транзисторному генераторі з механічним, електричним перестроюванням частоти. Розроблено нову конструкцію транзисторного генератора НВЧ, стабілізованого відкритим резонатором, на базі поперечно-планарного інтегрального транзисторного генератора. Завдяки застосуванню відкритого резонатора генератор має оптимальні спектральні характеристики випромінювання. Показано, що розроблений квазіоптичний генератор може бути ефективно використаний для вимірювання фізичних характеристик діелектричних матеріалів. Розроблено схеми заміщення коливальних систем поперечно-планарних генераторів з щілинними антенами, хвилевідних та квазіоптичних конструкцій генераторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З848-041.7 +
Шифр НБУВ: РА335139

Рубрики:

      
9.

Антипенко В.Ф. 
Сучасний тероризм: стан і шляхи його запобігання в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.Ф. Антипенко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджуються кримінологічні характеристики та детермінованість тероризму, його історичні витоки, соціально-політичне психофізичне коріння. Базуючись на результатах аналізу, висвітлюються шляхи протидії тероризму, а також обставини, які цьому перешкоджають. Результати дослідження можуть бути використані у процесі підготовки курсантів і слухачів закладів освіти СБУ, МВС, Міноборони та інших; при розробці й реалізації концепції загальнодержавної антитерористичної системи заходів; у практичній роботі органів правоохоронної системи; зовнішньополітичними структурами, представництвами України за кордоном для обгрунтування позиції нашої держави щодо тероризму й організації боротьби з ним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)111.3

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Антипенко Є.Ю. 
Удосконалення методів і моделей аналізу ефективності та ризику реалізації інвестиційних проектів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Є.Ю. Антипенко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Вивчено та удосконалено існуючі, а також розроблено нові методи та моделі визначення ефективності та ризику інвестиційних проектів. Виділено основні принципи, застосування яких обов'язкове у процесі виконання аналізу проекту, реалізованого за ринкових умов. Запропоновано удосконалені методики вищезазначених методів, що враховують наявність інвестиційних витрат та результатів. На базі удосконалених методів одержано універсальну методику знаходження внутрішньої норми прибутковості (ВНП) максимально-допустимої премії за ризик, що враховує усі недоліки, властиві класичній методиці визначення величини ВНП. Розроблено пакет прикладних програм, об'єднаних у програмний комплекс, що дозволяє використовувати запропоновані методи та моделі спільно з імітаційним моделюванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 в611
Шифр НБУВ: РА331031

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Майдан І. С. 
Стресасоційовані розлади у дітей молодшого шкільного віку на тлі полінутритивного дефіциту (діагностика та корекція) / І. С. Майдан. — Б.м., 2021 — укp.

Робота присвячена удосконаленню діагностики, профілактики і комплексної корекції проявів шкільної дезадаптації як стресасоційованого розладу у дітей молодшого шкільного віку 6-8 років життя (учнів 1-2 класів) на початку та протягом всього періоду систематичного навчання на тлі дефіциту есенціальних нутрієнтів. На основі отриманих даних визначені особливості перебігу шкільної дезадаптації. Клінічні прояви шкільної дезадаптації проявляються у 2 формах: тривалих поведінкових порушеннях, зниженні когнітивних параметрів і мотивації до навчання (28%), та зростання частоти повторних захворювань (як респіраторних, так і цілого ряду соматично вегетативних проявів з боку різних систем організму) у 62% дітей. Встановлено, що характер шкільної дезадаптації в значній мірі пов'язаний зі станом ліпідного обміну та станом забезпеченості організму вітаміном D та полі ненасиченими жирними кислотами (ПНЖК), недостатність та дефіцит яких може змінювати рівень стресостійкості дітей.Доведена необхідність і ефективність збагачення раціону харчування дітей раннього шкільного віку шляхом суплементації омега-3 ПНЖК та вітаміном D.Виявлена достовірна кореляція між показниками ліпідного обміну і ПНЖК: показники ліпідного обміну можуть бути маркерами недостатньої забезпеченості організму вітаміном D та ПНЖК.Впроваджені в практику заходи по підвищенню адаптаційних можливостей та стресостійкості організму; удосконалено методику оцінки проявів шкільної дезадаптації та диференційовано комплекс її корекції.Доведена ефективність розробленого комплексу діагностики та корекції проявів шкільної дезадаптації, що складається з діагностичних методик та комплексної диференційованої корекції, яка спрямована на нормалізацію рівнів вітаміну D та ПНЖК, а також на стабілізацію показників ліпідного обміну. Саме такий комплексний підхід продемонстрував нівелювання дисбалансу процесів збудження та гальмування та підвищував адаптаційні можливості та стресостійкість організму у 78,3% дітей раннього шкільного віку.^UThe dissertation reveals questions of increasing of efficacy, diagnostic and prophylaxis approaches, and ways of treatment of the stress-associated disorder (SAD) manifestations in primary school children (1-2 school grades) at the beginning and during whole schooling period.It was detected the peculiarities of manifestation of stress-associated disorder based on the data received from study. It was determined 2 types of clinical manifestation disorders: the long term behavior disorders, decreased cognitive function and motivation for studying (28%) and increasing of rate of recurrent respiratory infections and some of somatic-vegetative manifestations (68%).It was demonstrated correlations between manifestations of stress-associated disorder and lipid metabolism condition and sufficient quantity of vitamin D and PUFA as well. It was proved that low levels of vitamin D and PUFA increase the frequency of stress-associated disorders.It was demonstrated the necessity and efficacy of the supplementation of the diet of schoolchildren with PUFA and vitamin D.It was proved the correlation between levels of PUFA and disorders of lipid metabolism demonstrated the need additional supplementation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Антипенко І. В. 
Управління політичними ризиками в умовах глобалізації / І. В. Антипенко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано нове вирішення наукової проблеми, що полягає в теоретико-методологічному обґрунтуванні й розробці концептуальних засад державного управління політичними ризиками в умовах глобалізації. Автором проаналізовано та узагальнено основні теоретичні підходи до вивчення феномену ризику як соціального і соціокультурного явища. Окреслено проблемне поле дослідження політичних ризиків, форм та специфіки його проявів. Аргументована двовимірна інтерпретація політичного ризику як державно-управлінської категорії. Охарактеризовано суб'єкт, об'єкт, середовище і фактори (джерела) політичних ризиків. Доведено, що система державного управління є інституціональним середовищем політичного ризикогенезу. Визначено зміст процесу глобалізації, його ключові риси та їх вплив на політичний ризикогенез у національних державах. Обґрунтовано феномен глобалізації як чинника виникнення політичних ризиків. Вивчено зарубіжний досвід управління політичними ризиками в контексті трансформації ролі національної держави в умовах глобалізації. З'ясовано, що механізм мінімізації та попередження політичних ризиків в розвинутих державах світу спирається на засади державного стратегічного управління. Розкрито зміст ризикогенних чинників розвитку сучасного українського суспільства в умовах глобалізаційних процесів. Аргументований прямий причинно-наслідковий зв'язок між ризикоутворюючими чинниками розвитку української держави в епоху глобалізації і неефективністю державного управління політичними та іншими ризиками національного значення.^UIn the dissertation was carried out theoretical generalization and proposed a new solution to the scientific problem, which consists in theoretical and methodological justification and development of conceptual foundations of public management of political risks in the conditions of globalization. The author analyzed and summarized the main theoretical approaches to the study of the phenomenon of risk as a social and socio-cultural phenomenon. The problem field of research of political risks, forms and specifics of its manifestations was determined. A two-dimensional interpretation of political risk as a state-management category has been argued. The subject, object, environment and factors (sources) of political risks are characterized. It has been proved that the public administration system is an institutional environment for political risk. The content of the globalization process, its key features and their impact on the emergence of risks in national states have been determined. The phenomenon of globalization as a factor in the emergence of political risks has been substantiated. Foreign experience in managing political risks in the context of transformation of the role of the nation state in globalization has been studied. It was established that the mechanism of minimization and prevention of political risks in developed countries of the world is based on the principles of state strategic management. The content of risk factors of modern Ukrainian society development in the conditions of globalization is disclosed. The direct cause-and-effect relationship between the risk forming factors of the Ukrainian state development in the era of globalization and inefficient state management of political and other risks of national importance has been argued.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського