Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (79)Реферативна база даних (892)Книжкові видання та компакт-диски (1142)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>A=АЛЕКСЕ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Алексеєнко М.Д. 
Банківський капітал: стан та перспективи розвитку в Україні: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / М.Д. Алексеєнко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 29 с.: рис. — укp.

Досліджено основні теоретичні засади банківського капіталу за умов ринкової економіки. Розкрито та проаналізовано механізми формування основних складових банківського капіталу - власного, залученого та позиченого. Розглянуто теоретичні засади грошових заощаджень та їх вплив на формування банківського капіталу. Обгрунтовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення існуючої практики його формування в Україні. Запропоновано систему заходів щодо удосконалення організації захисту прав і законних інтересів банків, їх вкладників і учасників як необхідну умову стабільності ресурсної бази банків. Розроблено цілісну концепцію вдосконалення механізму формування банківського капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА324516

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Алексеєнко Н.М. 
Біблійна герменевтика в українській бароковій прозі: Автореф. дис... канд. техн. філол. наук: 10.01.01 / Н.М. Алексеєнко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано роль і місце біблійної герменевтики в українській бароковій прозі. Доведено, що українська література XVII - XVIII ст. мала релігійний характер, стиль художніх творів був обумовлений метафізичною та власне богословською проблематикою та християнською обрядовістю. Показано, що в літературі українського бароково та усієї Європи від часу Тридентського собору набула поширення чотирисенсова біблійна герменевтика, суть якої полягає у розрізненні буквального, відкритого, зрозумілого сенсу Святого Письма, й "темного", закритого, таємного. Прикладом застосування чотирисенсової біблейної герменевтики є творчість Іоаникія Галятовського. Трактати та діалоги Григорія Сковороди розглянуто в аспекті всезагальної алегорези. Схильність до буквального сенсу та заперечення сенсу алегоричного відображено в прозі Феофана Прокоповича.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-334 + Ш5(4УКР)4-334 + Ш400.04:Э + Э37-202.03
Шифр НБУВ: РА315594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Алексенко С.Ф. 
Варіативність інтонаційної моделі висловлення-вибачення у мовленнєвій комунікації (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі англійського діалогічного мовлення): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / С.Ф. Алексенко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено структурні та функціональні ознаки просодичних підсистем, що зумовлюють варіативність інтонаційної моделі англійських висловлень-вибачень (ВВ). Встановлено соціокультурні контексти, які впливають на формування інтонаційної варіативності ВВ у мовленнєвій комунікації. На підставі дослідження експліцитних та імпліцитних мовленнєвих стратегій вибачення систематизовано функціональні та семантичні види англійських ВВ та здійснено їх класифікацію за ситуацією спілкування, прагматичною спрямованістю та ступенем емоційної насиченості, а також з урахуванням співвідношень соціальних статусів мовця та слухача. З'ясовано кореляцію функціональних і семантичних ознак ВВ з певними комплексами просодичних підсистем мовлення. Обгрунтовано та експериментально зафіксовано інваріантні ознаки, що формують просодію ВВ як одиницю інтонаційного рівня. Визначено варіанти просодичної ознаки інтонаційної моделі ВВ, які сприяють розрізненню їх функціональних і семантичних видів у офіційних і неофіційних ситуаціях спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-227.1 +
Шифр НБУВ: РА333303

Рубрики:

      
4.

Алексеєва 
Державна інноваційна політика в умовах соціально орієнтованої ринкової економіки: автореф. дис... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Катерина Андріївна Алексеєва ; НАН України; Рада по вивченню продуктивних сил України. — К., 2009. — 20 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-55 + Х819(4Укр)120.0
Шифр НБУВ: РА364916

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Алексенко О.Г. 
Діагностичний алгоритм, лікувальна тактика при порушеннях репродуктивної системи, що супроводжуються виникненням дисгормональних захворювань молочних залоз: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Г. Алексенко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено нейроендокринні порушення стану молочних і щитовидної залоз, психоемоційний статус, біотоп статевих шляхів у хворих із дисгормональними захворюваннями молочних залоз і деяких форм гінекологічної патології: генітальним ендометріозом, лейоміомою матки, хронічним запаленням геніталій. На підставі одержаних результатів створено концептуальну модель прогнозу виникнення захворювань молочних залоз у віковому аспекті залежно від проблем реалізації у хворих репродуктивного потенціалу. Вперше на підставі запропонованого методичного підходу комплексно проаналізовано дані гормонального гомеостазу, інструментальних методів дослідження, психоемоційної характеристики у порівнянні зі станом молочних залоз у пацієнток, що мають в анамнезі безплідність та/або невиношування вагітності, що дозволило встановити єдиний патогентичний механізм з розповсюдженою гінекологічною патологією (лейоміомою матки, генітальним ендометріозом, запаленням геніталій). Створено алгоритм і концептуальну модель прогнозування дисгормональних захворювань молочних залоз у пацієнток з гінекологічною патологією. Визначено фактори ризику виникнення захворювань молочних залоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.1 + Р712.5 +
Шифр НБУВ: РА357524

Рубрики:

      
6.

Алексеєнко А.П. 
Духовність: сутність, еволюція, форми виявлення в етносі: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.04 / А.П. Алексеєнко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено природу духовності та способи її представлення в українському етносі. На базі синтезу методологічних підходів розроблено теоретичну модель духовності, яка предбачає поєднання наукового та релігійного аспектів. Встановлено, що духовність включає раціональну та ірраціональну складові, які знаходяться у діалектичному взаємозв'язку. На підставі застосування даного підходу розкрито новий вимір у вивченні сутності духовності. Запропоновано системний підхід до духовності, яка у своєму розвитку проходить послідовні етапи ускладнення та диференціації. Проаналізовано еволюцію трансцедентного характеру духовності і показано специфіку її прояву на різних етапах культурно-історичного розвитку. Виділено наступні етапи у розвитку духовності: цілісності, розірваного характеру, а в перспективі - нову цілісність духовності. Здійснено конкретизацію духовності на прикладі українського етносу. Розкрито суперечливий характер його духовності, який досліджено у двох напрямках - еволюції та інволюції. Показано, що формами виявлення духовності українського етносу є національна ідея, патріотизм та жіночність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ю3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351233

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Алексеєва 
Клініко-параклінічні особливості адаптації у дітей та підлітків з хронічною патологією гастродуоденальної зони: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Юля Іванівна Алексеєва ; Державна установа "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.2 + Р733.413.1
Шифр НБУВ: РА359760

Рубрики:

      
8.

Алексеєв К.М. 
Кутовий момент електромагнітного поля в збурених слабонапрямних оптичних волокнах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / К.М. Алексеєв ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено динаміку кутового моменту в збурених слабонапрямних оптичних волокнах. Отримано вирази для потоку кутового моменту довільної суперпозиції мод у слабонапрямних волокнах із довільним реальним профілем показника заломлення. Доведено теорему про кутовий момент суперпозиції мод. Запропоновано метод побудови та знайдено вигляд ефективного гамільтоніана спін-орбітальної взаємодії в слабонапрямних круглих, еліптичних і зігнутих волокнах. Визначено поляризаційні поправки до скалярної сталої поширення. Побудовано модель зігнутого волокна як ефективного прямого волокна зі збуреним профілем показника заломлення, яка одночасно враховує вплив геометричних факторів і фотопружності. Проаналізовано моди еліптичного та зігнутого волокна і радіуса кривизни. Досліджено конверсію спінового й орбітального кутового моменту в однорідному і неоднорідному оптичному вихорах, а також LP і CP-модах в еліптичних і зігнутих слабонапрямних волокнах із довільним профілем показника заломлення. Одержано рівняння безперервності із правою частиною для кутового моменту та класичного спінового (поляризаційного) лінійного моменту електромагнітного поля, а також рівняння зміни потоків кутового та спінового лінійного моментів крізь поперечний переріз волокна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861.1-01
Шифр НБУВ: РА318676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Алексейчук В.В. 
Механізми державного управління соціальним партнерством: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.В. Алексейчук ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено методичні засади формування та реалізації механізму державного управління соціальною сферою району на підставі її комплексного аналізу, обгрунтовано напрями удосконалення діяльності місцевих органів влади. Розкрито сутність поняття "соціальні відносини", обгрунтовано теоретичні засади створення ефективного державного механізму регулювання соціально-трудових відносин, а також розвитку соціального партнерства держави та її громадян на рівні району. Розглянуто фактори формування та розвитку соціального партнерства в Україні. Визначено роль, функції, принципи та методи діяльності районних органів влади, спрямованої на реалізацію соціальної політики держави. Проведено оцінювання розвитку соціального партнерства органів державної влади. Запропоновано найбільш ефективну форму державного управління соціальною сферою району. Охарактеризовано елементи системи державного управління соціальним партнерством, обгрунтовано напрями її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 + С5*667.1*333.641 +
Шифр НБУВ: РА368006

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Алексеєв І.А. 
Нечітка система комбінованого управління технологічним процесом накочування профілів різей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / І.А. Алексеєв ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Охарактеризовано процес формоутворення профілів різей на межі об'єднання режимів накопичування у незаповнених і заповнених контурах інструменту з метою підвищення та стабілізації величини зовнішнього діаметра та додаткового зміцнення профілю без порушення умов стійкості протікання даного процесу. Запропоновано методику визначення нечітких сумісних оцінок електричного опору зони деформації та координат положення рухомого інструменту, що дозволяє ідентифікувати параметри профілю, що накопичується. З урахуванням ітераційних алгоритмів, методу адаптивної матричної апроксимації добутком ортогональних поліномів функції відгуку бази правил нечіткого регулятора наведено аналітичний опис бази правил і проведено її уточнення відповідно до обраного критерію керування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.450.014.12-5-043 +
Шифр НБУВ: РА336562

Рубрики:

      
11.

Алексеєв К. М. 
Поширення оптичних вихрів в періодично збурених слабоспрямовуючих оптичних волокнах: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.05 / К. М. Алексеєв ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2010. — 39 с. — укp.

Досліджено поширення оптичних вихорів (ОВ) у періодично збурених слабоспрямовувальних оптичних волокнах. Визначено структуру вищих мод скручених сильно анізотропних і еліптичних волокон. Показано принципову можливість використання даного типу волокон для стійкої передачі з них лінійно та циркулярно поляризованих ОВ. Визначено вищі моди сильно анізотропного й ідеального волокна, яке обертається. Показано, що модами таких волокон можуть бути лінійно та циркулярно поляризовані ОВ. Досліджено поширення ОВ у навитих ідеальних, сильно анізотропних і еліптичних волокнах. Висвітлено можливість використання навитих волокон для стійкої передачі ОВ. Вивчено топологічні ефекти, які виникають за поширення полів із власним орбітальним кутовим моментом у неплоских траєкторіях. Досліджено поширення ОВ у скручених анізотропних і еліптичних волокнах із кроком скрутки порядку довжини хвилі. Теоретично продемонстровано можливість створення на базі таких волокон частотних і модових фільтрів ОВ, які пропускають і відбивають, а також модових конверторів і генераторів оптичних вихрів. Досліджено поширення та конверсію ОВ у довгоперіодичних і брегівських волокнах із гелікоїдальною серцевиною. Показано можливість реалізації у них моно-вихрового режиму, який забезпечує поширення тільки двох циркулярно поляризованих ОВ. Досліджено геометричне індукування динамічного спарювання мод із різним орбітальним кутовим моментом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.5,022 + З861
Шифр НБУВ: РА375532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Алексеєнко Л.М. 
Ринок фінансового капіталу в економічній системі України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / Л.М. Алексеєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади формування та функціонування ринку фінансового капіталу, розкрито та проаналізовано процеси його консолідації з урахуванням структурних змін в економічному секторі. Визначено взаємозв'язок та взаємовплив первинного і вторинного ринків фінансового капіталу на макроекономічні процеси в Україні. Наведено рекомендації щодо консолідації, нагромадження та залучення коштів фінансових посередників і населення на ринок фінансового капіталу. Розроблено стратегію виходу підприємств на фінансовий ринок з урахуванням промислово-фінансової інфраструктури. Розглянуто систему моніторингу за національним ринком фінансового капіталу і його суб'єктами для гарантування фінансової безпеки держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29 +
Шифр НБУВ: РА342458

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Алексенко О.В. 
Розробка методів розрахунку та дослідження робочого процесу лопатевих насосів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / О.В. Алексенко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2006. — 20 с. — укp.

Проведено узагальнення нових методик моделювання гідромашинних систем та запропоновано оригінальний підхід до макромоделювання робочого процесу гіравлічної підсистеми насоса на основі законів збереження витрати рідини та енергії та принципів системного підходу, що дозволяє виявити та конкретно використати ефект від взаємного впливу одного окремого елемента проточнго тракту насоса на інший. Створено методику моделювання гідравлічної складової робочого процесу відцентрового насоса на базі блочно-ієрархічного підходу, що дозволяє моделювати робочий процес гідравлічної підсистеми насоса на різних рівнях деталізації течії в його проточному тракті. Сформульовано принципи поділу відцентрового насоса на типові елементи та встановлено вимоги щодо їх моделей з метою подальшого використання у макромоделі робочого процесу насоса, що відкриває можливість створення бібліотеки відповідних теплових елементів. Розроблено методику побудови макромоделі гідравлічної підсистеми відцентрового насоса з урахуванням перетоків між елементами проточного тракту як одну зі складових науково-методичного забезпечення впровадження блочно-модульного проектування в насособудуванні. Обгрунтовано можливість використання розробленої методики для підготовки та проведення оптимізації конструктивної схеми проточного тракту відцентрових насосів та автоматизації подальших станів їх проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З565.2-01 +
Шифр НБУВ: РА342871

Рубрики:

      
14.

Алексеєнко Р.В. 
Роль прозапальних цитокінів у прогресуванні діабетичної нефропатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Р.В. Алексеєнко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 +
Шифр НБУВ: РА350640

Рубрики:

      
15.

Алексенцева-Тімченко К.С. 
Соціальні умови формування успішної кар'єри: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / К.С. Алексенцева-Тімченко ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 24 с. — укp.

Досліджено процес формування кар'єри в сучасному суспільстві, визначено соціальні детермінанти її розвитку. Концептуалізовано умови формування кар'єри: як вимоги суспільства до індивіда, що бажає досягти успіху в кар'єрі; як контекст, у якому відбувається реалізація індивідуальної кар'єри; як обставини, від яких залежить успіх в індивідуальній кар'єрі. Відзначено, що даний підхід дає можливість здійснити системний розгляд кар'єри як складного та багатомірного явища сучасної реальності. На підставі емпіричних даних проведено дослідження кар'єри у контексті образів, що презентуються у ЗМІ фахівцями з кадрового консалтингу, а також в аспекті сприйняття та інтерпретації діючими суб'єктами. На підставі порівняльного аналізу "публічних" і "непублічних" біографічних інтерв'ю, що презентують успішні кар'єрні стратегії, здійснено систематизацію соціальних умов і показано, що об'єктивні й суб'єктивні чинники взаємодіють між собою, детермінуючи вибір індивідами дій, спрямованих на успішне здійснення власної кар'єри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*342*151.411 +
Шифр НБУВ: РА350234

Рубрики:

      
16.

Алексейчук І. С. 
Філософсько-освітній вимір раціонального пізнання: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.10 / І. С. Алексейчук ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2011. — 31 с. — укp.

Запропонована модель раціонального пізнання розкриває зміст, структуру та закономірності формування системи його понять і може стати теоретичною основою та засобом об'єктивізації педагогічного контролю та розробки нових технологій освіти. У межах системи понять раціонального пізнання виділено вісім основних етапів формування сенсу нових понять, які описуються за допомогою восьми логічно й історично пов'язаних між собою моделей, позначених як "об'єкт і середовище", "частина і ціле", "вид і рід", "знак і смисл", "предмет і об'єкт", "всередині і ззовні", "наслідок і випадковість", "сутність і явище". Ці вісім моделей структурують смисловий простір мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.4 + Ч30 в2:Ю2
Шифр НБУВ: РА381612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Алексеєнко О. В. 
Фінансовий контроль у Збройних Силах України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. В. Алексеєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше виявлено особливості фінансового контролю у Збройних силах України, які сформувалися під дією внутрішніх і зовнішніх факторів впливу на його проведення, з об'єднанням їх у групи. Удосконалено науково-організаційні підходи щодо покращення діяльності та структури контрольно-ревізійних органів Збройних сил України внаслідок усунення дублювання функцій Контрольно-ревізійного управління Генерального штабу Збройних сил України. Розглянуто методику визначення розміру утримань щодо відшкодування заподіяних державі збитків шляхом заміни нормативної бази розрахунку, зокрема суми грошового утримання сумою грошового забезпечення військовослужбовця, що сприятиме прискоренню відшкодування заподіяних збитків державі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.56 + У9(4УКР)261.8
Шифр НБУВ: РА373617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Алексеєв Д.В. 
Чисельне моделювання нестаціонарних течій, транспорту домішки та завислої речовини на північно-західному шельфі Чорного моря: автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 04.00.22 / Д.В. Алексеєв ; Мор. гідрофіз. ін-т НАН України. — Севастополь, 2008. — 20 с. — укp.

Проведено числове моделювання динамічних процесів, які генеруються атмосферними циклонами на північно-західному шельфі Чорного моря. Вперше для даного регіону за штормових умов вивчено структуру нестаціонарних течій, оцінено їх вплив на розповсюдження забруднення та формувнаня полів концентрації завислих дрібнодисперсних донних відкладів. Наукове дослідження проведено з використанням дво- та тривимірних числових моделей, адаптованих до Чорноморського регіону. У межах двовимірної моделі встановлено залежності напрямків переносу областей забруднень і швидкостей розсіювання домішки від траєкторій рухів циклонів. На підставі тривимірної баротропної моделі розглянуто еволюцію полів швидкостей нестаціонарних течій і рівня моря з високим просторовим розділенням з використанням процедури вкладених сіток. Розглянуто залежності напрямку переносу, глибини проникнення та часу розсіювання забруднення від інтенсивності турбулентної дифузії та локальних особливостей поля течій у місцях розташування миттєвих або тривало діючих джерел. Виявлено райони ерозії дна під час проходження атмосферних збурень, а також районі седиментації завислих донних відкладів. Встановлено зв'язок структури полів концентарції завислої речовини з місцезнаходженням районів ерозії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221(922.8)34 +
Шифр НБУВ: РА362489

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Алексенко О. О. 
Диференційований підхід до органозберігаючого хірургічного лікування у жінок з інтрамуральною лейоміомою матки / О. О. Алексенко. — Б.м., 2019 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Алексенко Б. О. 
Удосконалення технології регенерації адсорбційних осушувачів стисненого повітря шляхом мікрохвильової обробки / Б. О. Алексенко. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження – технологічний процес регенерації адсорбенту в адсорбційних осушувачах стисненого повітря, що відбувається під впливом мікрохвильового випромінювання; мета дослідження – вдосконалення технологічного процесу регенерації адсорбенту в порожнині адсорбційної колони осушувача з використанням енергії надвисокочастотного (НВЧ) випромінювання; методи дослідження – чисельне комп'ютерне моделювання Computer-aided engineering (CAE), із використанням методу скінченних елементів з використанням програмних продуктів «FlowVisionТМ», «AnsysHFSSТМ», «COMSOL MultiphysicsТМ» і «Simulinc MathlabТМ», обробка результатів експериментів з використанням програмних пакетів «Microsoft Office Excel 2007», «Mathlab 7.1» і програмного забезпечення комп'ютерно-інтегрованого випробувального стенду; результати – досягнуто зниження температури процесу регенерації адсорбенту на 25 %, при цьому у 1,4 рази зменшуються витрати повітря, що споживається на стадії охолодження адсорбенту; показано, що технологія осушення адсорбенту НВЧ випромінюванням витрачає у 1,8 разів менше енергії при однаковій динаміці протікання процесу регенерації у порівнянні зі звичайною технологією гарячої регенерації; запропоновано технологію регенерації, яка потребує на 50 хвилин менше часу на стадії охолодження адсорбенту від температури регенерації 200°С до температури 35°С; розроблена конструкція адсорбційної колони з використанням зміщення фази одного з випромінюючих портів, що запобігає перегріву адсорбенту в локальних зонах, також конструкція забезпечує загальну рівномірність розподілу температури в об'ємі адсорбенту і зниження різниці між мінімальною та максимальною температурою у 2,25 разів, що позитивно впливає на поглинання електромагнітної енергії в об'ємі адсорбенту і сприяє збереженню його корисних властивостей; показано, що у разі використання Х-подібного хвилеводу з інтернальним дисектором штифтового типу спостерігається найбільш рівномірний циклічний перерозподіл енергії в плечах хвилеводу при порівняно невеликих втратах потужності, які становлять 15 % загальної потужності; новизна – встановлено нові технологічні закономірності процесу регенерації адсорбенту; набули подальшого розвитку математичні моделі технологічного процесу осушення з урахуванням НВЧ; враховано, що перенос вологи додатково пов'язаний з дією термодинамічних сил і отримано значення коефіцієнтів електродифузії та магнітодифузії вологи в адсорбенті; отримано закономірності просторового розподілу теплових та електромагнітних полів та умови для їхнього рівномірного розподілу; встановлено, що завдяки дії НВЧ відбувається зниження температури процесу регенерації на 30°С; отримано виключено виникнення в області адсорбенту непроточних зон, що протягом 2 годин нагріву підвищує рівномірність розподілу температурив об'ємі адсорбенту у 3,7 разів та виключає наявність зон його перегріву та зменшує масу повітря, потрібного для охолодження адсорбенту до температури адсорбції, у 1,4 рази; запропоновано використання технології зміщення фази НВЧ в часі в одному з опозитних портів хвилеводу та встановлено найоптимальнішу функцію її зміщення; доведено, що технологія використання Х-подібного хвилеводу з інтернальним дисектором штифтового типу забезпечує найбільш рівномірний циклічний перерозподіл енергії НВЧ в адсорбційній колоні за мінімальних втрат відбитої потужності; ступінь впровадження – результати впроваджено у виробничу діяльність ООО «Технополіс-Машинобудування» при виконанні договорів поставки обладнання на підприємства АТ «Мотор-Січ», АТ «Запоріжсталь», ДП НКВГ «Зоря-Машпроект»; галузь використання – побудова адсорбційних осушувачів перспективної конструкції.^UObject of research - technological process of regeneration of the adsorbent in adsorption dehumidifiers of compressed air, which occurs under the influence of microwave radiation; the goal of research - to improve the technological process of regeneration of the adsorbent in the chamber of the adsorption column of the dehumidifier using the energy of ultra-high frequency (microwave) radiation; methods of research - numerical computer modeling Computer-aided engineering (CAE), using the finite element method, using software products "FlowVisionTM", "AnsysHFSSTM", "COMSOL MultiphysicsTM" and "Simulinc MathlabTM", processing the results of experiments using software packages "Microsoft Office Excel 2007", "Mathlab 7.1" and software of the computer-integrated test bench; the result - the temperature of the adsorbent regeneration process is reduced by 25%, while the consumption of air consumed at the stage of cooling the adsorbent is reduced by 1.4 times; it is shown that the technology of drying the adsorbent by microwave radiation consumes 1.8 times less energy with the same dynamics of the regeneration process in comparison with the usual technology of hot regeneration; regeneration technology is proposed, which requires 50 minutes less time at the stage of cooling the adsorbent from the regeneration temperature of 200 ° C to a temperature of 35 ° C; developed the design of the adsorption column using the phase shift of one of the radiating ports, which prevents overheating of the adsorbent in local areas, and the design provides overall uniformity of temperature distribution in the adsorbent volume and reducing the difference between minimum and maximum temperature by 2.25 times, which has a positive effect on the action of electromagnetic energy in the volume of the adsorbent and contributes to the preservation of its useful properties; it is shown that in the case of using an X-shaped waveguide with an internal dissector of the pin type, the most uniform cyclic redistribution of energy in the arms of the waveguide is observed at relatively small power losses, which are 15% of the total power; novelty - new technological regularities of the adsorbent regeneration process are established; mathematical models of the technological process of drainage taking into account microwave drying were further developed; it is taken into account that moisture transfer is additionally connected with the action of thermodynamic forces and the values of moisture diffusion and magnetic diffusion coefficients in the adsorbent are obtained; regularities of spatial distribution of thermal and electromagnetic fields and conditions for their uniform distribution are received; it was found that due to the action of microwaves there is a decrease in the temperature of the regeneration process by 30 ° C; the occurrence of non-flowing zones in the adsorbent region is excluded, which during 2 hours of heating increases the uniformity of temperature distribution in the volume of the adsorbent by 3.7 times and eliminates the presence of zones of overheating and reduces the mass of air which is required to cool the adsorbent to adsorption temperature by 1.4 times; the use of microwave phase shift technology in time in one of the opposite ports of the waveguide is proposed and the most optimal function of its shifting is established; it is proved that the technology of using an X-shaped waveguide with an internal dissector of the pin type provides the most uniform cyclic redistribution of microwave energy in the adsorption column with minimal losses of reflected power; the degree of implementation - the results are implemented in the production activities of LLC "Technopolis-Mashinobuduvannya" in the implementation of contracts for the supply of equipment to enterprises JSC "Motor-Sich", JSC "Zaporizhstal", SE NKVG "Zorya-Mashproekt" field of application - construction of adsorption dehumidifiers of perspective design.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського