Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (323)Книжкові видання та компакт-диски (290)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=Яковлева$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Яковлева О.О. 
Вплив низьких температур на деякі біофізичні та біохімічні характеристики фолікулярної рідини яєчника людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / О.О. Яковлева ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено новий спосіб кріоконсервування, який полягає у безпосередньому зануренні зразків з фолікулярною рідиною в рідкий азот. На підставі даних наукового дослідження зроблено висновок, що розмір фолікулів, з яких виділяється фолікулярна рідина, достовірно впливає на її склад. Виявлено, що густина, pH та осмотичний тиск фолікулярної рідини людини після заморожування-відігрівання статистично достовірно не змінюється, а динамічна в'язкість кріоконсервованої фолікулярної рідини збільшується приблизно на 40 %. З'ясовано, що деконсервована фолікулярна рідина в концентрації 10 %, введена до складу середовища для інкубації сперміїв за використання методу "спливання", достовірно підвищує кінетичні властивості сперміїв людини за астенозооспермії. Показано, що розморожену фолікулярну рідину можна використовувати для підвищення ефективності культивування ембріональних фібробластів, клітин кумулюсу та гранульози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*736.321-636-601.2 +
Шифр НБУВ: РА348839

Рубрики:

      
2.

Яковлева Г.М. 
Інструментальна дозиметрія і профілактика внутрішнього опромінення дітей, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Г.М. Яковлева ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 21 с. — укp.

Наведено результати теоретичної розробки та практичної реалізації апаратурно-метрологічного та методичного забезпечення масового моніторингу індивідуальних доз опромінення дітей за допомогою прямих інструментальних методів. Розроблено та впроваджено конструкції багатофункціональної пересувної радіаційно-дозиметричної лабораторії та ЛВЛ для дітей молодшого віку. Запропоновано удосконалену методичну, метрологічну та інформативну підтримку дозиметрії внутрішнього опромінення дітей, що базується на використанні оригінальних атестованих фантомів дітей 5 вікових груп. З застосуванням розроблених методів і засобів одержано та проаналізовано результати 117 тис. дозиметричних вимірів. Виявлено основні закономірності формування доз внутрішнього опромінення дітей та оцінено ефективність профілактичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-436.1
Шифр НБУВ: РА315896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Яковлева О.В. 
Комплексна коригуюча терапія хворих на псоріаз з урахуванням змін в стані про- та антиоксидантних систем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.В. Яковлева ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі результатів дослідження показано високу терапевтчну ефективність, патогенетичну обгрунтованість, безпеку та перевагу лікувальної технології, що передбачає застосування антиоксидантного комплексу (препарату "Ліпін") і циклу процедур озонотерапії як неспецифічних стимуляторів антиоксидантної системи організму у порівнянні з традиційними способами лікування хворих на псоріаз. Установлено, що патогенетичними чинниками виникнення псоріазу є системна мембранопатія та ендотоксикоз, обумовлені нагромадженням токсичних продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), у сполученні з антиоксидантною недостатністю. Показано, що протягом перших двох років це захворювання супроводжується визначеною адаптивною інтенсифікацією показників антиоксидантної системи, спрямованої ймовірно на компенсацію посилення процесів ПОЛ і підтримку гемостазу, а надалі відбувається її виснаження, за цього переважною мірою - факторів антирадикального захисту і меншою - показників ємності системи антиоксидантів. Виявлено, що у хворих на псоріаз має місце пропорційне посилення дисбалансу системи ПОЛ - АОЗ залежно від клінічної інтенсивності захворювання, що вимагає диференційованого лікувального підходу. Наголошено, що пріоритетним є застосування лікувальної комбінації антиоксидантного препарату "Ліпін" і циклу процедур озонотерапії, а також комплексу вітамінів-антиоксидантів "Три-ві-Плюс", що позитивно впливає на стан окиснювально-відновного балансу організму, що поліпшує перебіг захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5 +
Шифр НБУВ: РА338385

Рубрики:

      
4.

Яковлева 
Методи одновимірних нормалізацій афінних перетворень у задачах розпізнавання зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / О.В. Яковлева ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано вирішення проблеми розпізнавання зображень у системах штучного інтелекту. Розроблено методи одновимірних нормалізацій, які дозволяють проводити розпізнавання за умов афінних перетворень. Зазначено, що дані методи полягають у аналізі обмежень (перетинів) зображень на деякі прямі та грунтуються на дослідженні індукованих дій на прямих, викликаних різними перетвореннями площини, та визначених інваріантних властивостях сімей прямих для афінної групи та її підгруп. З'ясовано, що методи одновимірних нормалізацій дозволяють знаходити відповідні обмеження зображень та одержувати параметри двовимірної нормалізації, а рішення щодо розпізнавання приймається на основі порівняння нормалізованого та еталонного зображень. Розроблені алгоритми реалізації запропонованих методів використано для створення спеціалізованих програмних засобів розпізнавання та нормалізації зображень на базі порівнянь з еталонами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632.4
Шифр НБУВ: РА331037

Рубрики:

      
5.

Яковлева Н.Г. 
Організаційно-економічний механізм управління інноваційним потенціалом відкритих акціонерних товариств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.Г. Яковлева ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні проблеми формування та вдосконалення організаційно-економічного механізму управління інноваційним потенціалом відкритих акціонерних товариств. Розкрито суть поняття "інноваційний потенціал" підприємства. Розглянуто показники, які характеризують рівень управління ним. Обгрунтовано необхідність врахування підприємств сфери послуг як виробників інновацій. Визначено основні екзогенні чинники, які впливають на інноваційний потенціал підприємств. Визначено структуру, функції й особливості формування внутрішньокорпоративного організаційно-економічного механізму управління інноваційним потенціалом. Проведено аналіз стану даного потенціалу та сформованості організаційно-економічного механізму. Розроблено методичні рекомендації щодо оцінювання вартості інноваційного потенціалу, визначення економічної ефективності управління ним, виявлення інтегрального показника інноваційної спроможності та застосування його для складання рейтингу відкритих акціонерних товариств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-55-21 +
Шифр НБУВ: РА348255

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Яковлева І.М. 
Особливості гастродуоденальної патології у підлітків із системною дисплазією сполучної тканини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.М. Яковлева ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Визначено клінічні, морфологічні, імунологічні особливості хронічних гастродуоденальних захворювань у підлітків із системною дисплазією сполучної тканини. Розроблено пропозиції щодо профілактики та лікування даної патології з урахуванням одержаних даних. Показано провідну роль генетично обумовленої недостатності інтерстиціальних колагенів I, III, V типів у власній пластинці слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки з формуванням рефлюкс-гастритів за наявності дисплазії сполучної тканини. Встановлено, що рівень інфікованості Helicobacter pylori та частота деструктивних уражень слизової оболонки мають низькі показники. На підставі даних системного аналізу виявлено значні відмінності як в системогенезі, так і в режимах функціонування системи імунітету та обміну сполучної тканини у разі гастродуоденальної патології залежно від наявності ознак дисплазії сполучної тканини, за яких встановлено гіпокомпенсаторний з явищами виснаження варіант функціонування гомеостатичних механізмів компенсації. З'ясовано, що компенсаторне підвищення рівня секреторного IgA спрямовано на нормалізацію параметрів імунної системи. Доведено, що рефлюкси дуоденального вмісту сприяють зниженню місцевого імунітету ротоглоткового секрету. Обгрунтовано доцільність застосування у пацієнтів з ознаками системної дисплазії сполучної тканини різноспрямованих реабілітаційних заходів з профілактики прогресування рефлюкс-гастритів та корекції імунологічного гомеостазу з обов'язковим включенням до традиційного терапевтичного комплексу, крім препаратів прокінетичної дії, стимуляторів синтезу колагену та метаболітів-енергетиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА343085

Рубрики:

      
7.

Яковлева Н.В. 
Психолого-педагогічні умови подолання комунікативних бар'єрів у процесі вивчення іноземної мови: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.В. Яковлева ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Виявлено психолого-педагогічні умови подолання комунікативних бар'єрів у студентів першого курсу під час вивчення іноземної мови, та створено програми діяльності щодо реалізації виявлених умов. Проаналізовано теоретико-методологічні підходи до вивчення проблеми психологічних бар'єрів у спілкуванні. Розкрито специфіку вивчення іноземної мови. Емпірично досліджено особливості прояву комунікативних бар'єрів та чинники їх виникнення в процесі вивчення іноземної мови студентами першого курсу. Виявлено психолого-педагогічні умови подолання та попередження комунікативних бар'єрів: підвищення навчальної мотивації, оволодіння навичками спілкування, створення сприятливого соціально-психологічного клімату в групі. Теоретично обгрунтовано та апробовано програму колективно-розподіленої діяльності з елементами психотренінгу, спрямовану на реалізацію виявлених психолого-педагогічних умов подолання даних бар'єрів. Завдяки кількісному та якісному аналізу результатів дослідження під час розробки спеціальної програми, її експериментальної перевірки доведено ефективність та необхідність її включення до навчального процесу як засобу профілактики комунікативних бар'єрів і підвищення на цій основі якості оволодіння студентами іноземною мовою, а, водночас, їх особистісного зростання загалом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю940.322.17 + Ш12-913 +
Шифр НБУВ: РА323712

Рубрики:

      
8.

Яковлева Н.Г. 
Удосконалення механізмів управління державними корпоративними правами в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Н.Г. Яковлева ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-теоретичні та методичні пропозиції щодо удосконалення механізмів управління державними корпоративними правами в Україні. Як механізми управління державними корпоративними правами розглянуто програми корпоратизації, які використовуються з метою підвищення ефективності діяльності стратегічних підприємств, фінансові важелі управління корпоративними правами на базі розкриття інформації, програмно-цільові методи організації державного управління, які доцільно використовувати для вирішення соціальних правлінських, організаційних завдань під час реалізації трансформаційних процесів. Визначено особливості оцінювання ефективності управління державними корпоративними правами. Зроблено висновок, що головним критерієм ефективності є успішність вирішення соціально-економічних завдань, які відповідають системі орієнтирів державної регулюючої політики в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.01 + Х839(4УКР)901.40 +
Шифр НБУВ: РА362088

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Яковлева В. А. 
Формування пізнавальної самостійності учнів у процесі вивчення соціально-економічної географії світу: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / В. А. Яковлева ; Ін-т педагогіки НАПН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано розвиток пізнавальної самостійності школярів за допомогою спеціально розробленої моделі, в основі якої покладено трикомпонентну технологію вивчення соціально-економічної географії світу. Виокремлено наукові підходи до проблеми формування пізнавальної самостійності учнів. Уточнено категорійно-понятійний апарат дослідження. Подано класифікацію методів навчання за рівнем пізнавальної самостійності старших школярів. Вдосконалено науково-методичні засади викладання соціально-економічної географії світу в загальноосвітній школі. Експериментально доведено ефективність даної моделі формування пізнавальної самостійності учнів у процесі вивчення соціально-економічної географії світу. Проведено кількісний, якісний статистичний аналіз, який виявляє тенденцію до змін у мотиваційній сфері старшокласників, у рівнях сформованості пізнавальної самостійності учнів експериментальних груп у процесі вивчення соціально-економічної географії світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У040 р2 + С5*18:Д8
Шифр НБУВ: РА380320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Семенчук С. А. 
Ефективність L-аргініну L-глутамату в комплексній фармакотерапії стабільної ішемічної хвороби / С. А. Семенчук. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена актуальному питанню клінічної фармакології, а саме підвищення ефективності лікування стабільної ішемічної хвороби серця за рахунок вивчення ефективності та безпеки включення L-аргініну L-глутамату в комплексній фармакотерапії із урахуванням структурно-функціонального стану печінки. L-аргінін L-глутамат додавали до оптимальної фармакотерапії стабільної ішемічної хвороби серця впродовж 4 тижнів (7 днів 5 мл 40 % розчину шляхом внутрішньовенної інфузії з переходом на таблетовану форму по 0,75 г тричі на добу 3 тижні). З'ясовано, що у хворих із стабільною ішемічною хворобою серця з недостатньою ефективністю оптимальної медикаментозної терапії (недосягнення цільових рівнів ліпідограми, збереження ангінозних нападів, із супутніми порушення ритму, ожирінням) доцільно оцінювати структурно-функціональний стан печінки (ультразвукове дослідження печінки, загальний білірубін, аланіноамінотрансфераза, аспартатамінотрансфераза, гамма-глутамілтрансфераза). При наявності цитолітичного і холестатичного синдромів, високого щодо цільового рівня ліпопротеїдів низької щільності, низького рівня ліпопротеїдів високої щільності або/та тригліцеридемії в поєднанні з ультразвуковими ознаками стеатогепатозу рекомендовано додатково призначати L-аргінін L-глутамат.^UThe thesis is devoted to the actual question of clinical pharmacology, namely improvement of pharmacotherapy of stable ischemic heart disease by additional application in the conventional therapy of ischemic heart disease L-arginine L-glutamate considering the structural and functional state of the liver. L-arginine L-glutamate was additionally used to optimal pharmacotherapy of stable ischemic heart disease (5 ml of 40 % solution intravenously with the transition to a tablet form 0,75 g three times a day for 3 weeks). It has been established that in patients with stable ischemic heart disease with insufficient effectiveness of optimal drug therapy (unachieved target levels of lipidogram, preservation of ischemic attacks, with concomitant rhythm disorders, obesity) it is expedient to evaluate the structural and functional state of the liver (ultrasound examination. Total bilirubin, alanine aminotransferase, aspartate aminotransferase, gammaglutamyl transferase) In the presence of cytolytic and cholestatic syndromes, high target levels of low-density lipoproteins, low levels of high-density lipoproteins and / or hypertriglyceridemia in combination with ultrasound signs of steatohepatitis, L-arginine L-glutamate additional use is recommended.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Яковлева Л. І. 
Інституційні та комунікативні виміри легітимності публічної влади / Л. І. Яковлева. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є легітимність публічної влади. Метою дисертації є визначення інституційних та комунікативних вимірів легітимності публічної влади; методи: неоінституціоналізм (з урахуванням специфіки методології історичного інституціоналізму, соціологічного інституціоналізму, інституціоналізму раціонального вибору, дискурсивного інституціоналізму) та комунікативного підходу; наукова новизна одержаних результатів зумовлена сукупністю завдань і способами їх розв'язання. Вона полягає у вирішенні актуальних проблем політичної науки, пов'язаних із легітимністю публічної влади, які не знайшли достатньої розробки у наявних теоретичних розвідках та не набули статусу необхідних постулатів у вітчизняному політичному процесі. Дисертація є однією із перших політологічних праць, у якій досліджуються інституційні та комунікативні виміри легітимності публічної влади. В межах здійсненого дослідження інституційних та комунікативних вимірів легітимності публічної влади отримано результати, що мають наукове значення; результати - можуть бути використані суб'єктами політичної діяльності, представниками публічної влади, громадськими організаціями, журналістами, партійними лідерами та активістами, фахівцями з політичного менеджменту та маркетингу, які розробляють ефективну сучасну модель легітимності публічної влади. Окрім цього, результати наукового дослідження можуть використовуватися для розробки навчальних курсів та спецкурсів із проблем теорії влади, теорії легітимності публічної влади, політичної комунікативістики, а також окремих аспектів публічної політики та публічного адміністрування.^UThe object of research is the legitimacy of public authority. The purpose of the dissertation is to determine the institutional and communicative dimensions of the legitimacy of public authority; methods: neo-institutionalism (taking into account the specifics of the methodology of historical institutionalism, sociological institutionalism, institutionalism of rational choice, discursive institutionalism) and communicative approach; the scientific novelty of the obtained results is due to the set of tasks and ways to solve them. It consists in solving current problems of political science related to the legitimacy of public power, which have not been sufficiently developed in the existing theoretical intelligence and have not acquired the status of necessary postulates in the domestic political process. The dissertation is one of the first political science works, which examines the institutional and communicative dimensions of the legitimacy of public authority. Within the framework of the research of institutional and communicative dimensions of the legitimacy of public power, the results of scientific significance were obtained; The results can be used by political actors, public officials, NGOs, journalists, party leaders and activists, political management and marketers who develop an effective modern model of public legitimacy. In addition, the results of scientific research can be used to develop training courses and special courses on the theory of power, the theory of legitimacy of public power, political communication, as well as certain aspects of public policy and public administration.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Яковлева В. С. 
Кримінологічна характеристика та запобігання втручанню у діяльність судових органів: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / В. С. Яковлева. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація є кримінологічним дослідженням кримінальних правопорушень, передбачених ст. 376 КК України та пов’язаних із втручанням у діяльність судових органів. У роботі з’ясовано нормативно-правове забезпечення стандарту незалежності судових органів, виділено його рівні, досліджено кількісні та якісні показники указаних кримінальних правопорушень, надано кримінологічну характеристику особи правопорушника, який втрутився у діяльність судового органу, розроблено типологію останнього, виділено особливості детермінації представлених посягань у сфері правосуддя, запропоновано низку перспективних напрямів і заходів їх запобігання.Стан цих кримінальних правопорушень характеризується збільшенням їх рівня протягом 2013–2022 рр. Щороку обліковується до 200 таких фактів. Коефіцієнт інтенсивності втручання у діяльність судових органів за указаний період 3 збільшився майже у 10 разів. Його динаміка є негативною, про що свідчить збільшення як абсолютних, так й відносних показників. Рівень цих правопорушень і рівень судимості за них не відбиває справжніх тенденцій їх поширеності, відтворення й загалом криміналізації сфери правосуддя в Україні.Втручання у діяльність судових органів віднесено до особливо високолатентних злочинів. На один подібний облікований випадок приходиться щонайменше 51 необлікований. Латентність має переважно штучний характер. Основними причинами латентності вважаються: низька ефективність правоохоронних органів щодо виявлення та розслідування цих правопорушень; пасивність ВРП; небажання суддів-потерпілих афішувати фактами втручання у їх діяльність.Узагальнений кримінологічний образ правопорушника, який втрутився або може втрутитись у діяльність судового органу, – це чоловіки віком 29-39 років, рідше 40- 54 роки, мають повну вищу і базову вищу освіту, громадяни України, українці за національністю. Трендом останніх років є збільшення фактів посягання на незалежність суддів з боку громадських активістів й членів громадських організацій. Нерідко має місце злочинна співучасть сторони у справі з адвокатом, у групі за попередньою змовою. Вплив на суд здійснюється за різними провідними мотивами, які властиві різним категоріям злочинців: від уникнення підсудним відповідальності – до корисливих й кар’єристських мотивів.Детермінацію втручання у діяльність судових органів утворюють дві групи взаємопов’язаних між собою криміногенних чинників – зовнішніх і внутрішніх. Вони доповнюються різними видами професійної віктимності суддів та їх віктимною поведінкою. Зовнішні криміногенні чинники охоплюють: нестабільність соціальноекономічної ситуації в державі; політичний вплив на відправлення правосуддя; неефективність діяльності правоохоронних органів; корупцію в органах державної влади і органах місцевого самоврядування; обмеженість правової культури і правосвідомості громадян; скудність морально-етичних та професійних якостей деяких адвокатів і журналістів; недосконалість чинного законодавства України та ін. До внутрішніх криміногенних чинників, що зумовлюють учинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 376 КК України, віднесено: забезпечення не у повному обсязі соціальних гарантій незалежності суддів; прорахунки у кадровому, фінансовому, матеріально-технічному забезпеченні роботи судових органів; недоліки судового реформування; недостатній рівень суддівської етики; корупцію у сфері правосуддя; відсутність належної охорони судів і особистої 5 безпеки суддів; недоліки у діяльності суддівського врядування й самоврядування; слабку комунікацію судових органів із ЗМІ та громадянським суспільством тощо.Структура запобігання указаному явищу складається із заходів загальносоціального, спеціально-кримінологічного та віктимологічного запобігання. Загальносоціальне запобігання визнано основним. Воно включає такі напрями діяльності: посилення гарантій незалежності суддів; судове реформування; реформування суміжних із правосуддям сфер та органів. Спеціально-кримінологічне запобігання зазначеним посяганням на незалежність суддів утворюють заходи кримінологічної профілактики, відвернення і припинення. Перші класифіковано за їх характером на організаційно-управлінські, інформаційні, нормативно-правові та технічні. Віктимологічна профілактика втручання у діяльність судових органів виражається у посиленні віктимологічної поінформованості суддів, підвищенні їх професійного рівня, віктимологічних знань, умінь і навичок; широкому обговоренні проблеми посягань на судову незалежність у колективах судів; проходженні суддями спеціальних тренінгів щодо зменшення їх віктимної уразливості та недопущення повторної віктимізації тощо.^UThe dissertation is a criminological study of criminal offenses provided for by Art. 376 of the Criminal Code of Ukraine and related to interference in the activities of judicial bodies. The work clarified the normative and legal support of the standard of independence of judicial bodies, identified its levels, investigated the quantitative and qualitative indicators of the specified criminal offenses, provided the criminological characteristics of the offender who interfered in the activities of the judicial body, developed a typology of the latter, highlighted the peculiarities determination of the presented encroachments in the sphere of justice, a number of promising directions and measures for their prevention are proposed.The state of these criminal offenses is characterized by an increase in their level during 2013–2022. Every year up to 200 such facts are recorded. The coefficient of intensity of intervention in the activities of judicial bodies increased almost 10 times during the specified period. Its dynamics are negative, as evidenced by an increase in both 7 absolute and relative indicators. The level of these offenses and the level of convictions for them do not reflect the true trends of their prevalence, reproduction and, in general, criminalization of the sphere of justice in Ukraine.Interference in the activities of judicial bodies is classified as a particularly highlatency crime. There are at least 51 unaccounted for one such registered case. Latency is mostly artificial. The main reasons for latency are considered to be: low efficiency of law enforcement agencies in detecting and investigating these offenses; passivity of GRP; reluctance of aggrieved judges to publicize the facts of interference in their activities.A generalized criminological image of an offender who interfered or may interfere in the activities of a judicial body – these are men aged 29-39 years, rarely 40-54 years old, have complete higher and basic higher education, citizens of Ukraine, Ukrainians by nationality. The trend of recent years is an increase in cases of 8 encroachment on the independence of judges by public activists and members of public organizations. Often there is criminal complicity of a party in a case with a lawyer, in a group based on a prior conspiracy. Influence on the court is carried out according to various leading motives, which are characteristic of different categories of criminals: from the defendant's avoidance of responsibility - to selfish and careerist motives.The determination of intervention in the activities of judicial bodies is formed by two groups of interrelated criminogenic factors - external and internal. External criminogenic factors include: instability of the socio-economic situation in the state; vulnerability of the financial system; political influence on the administration of justice; inefficiency of law enforcement agencies; corruption in state authorities and local self-government bodies; limited legal culture and legal awareness of citizens; lack of moral and ethical and professional qualities of lawyers and journalists; imperfection of the current legislation of Ukraine, etc. To the internal criminogenic factors that lead to the commission of criminal offenses provided for in Art. 376 of the Criminal Code of Ukraine, attributed to: provision of social guarantees of independence of judges not in full; miscalculations in personnel, financial, material and technical support for the work of judicial bodies; shortcomings of judicial reform; insufficient level of judicial ethics; corruption in the sphere of justice; lack of proper security of courts and personal security of judges; shortcomings in the activity of judicial governance and self-governance; weak communication of judicial bodies with mass media and civil society, etc.The structure of prevention of this phenomenon consists of general social, special criminological and victimological prevention measures. General social prevention is recognized as basic. It includes the following areas of activity: strengthening guarantees of independence of judges; judicial reform; reforming spheres and bodies related to justice. Special criminological prevention of the specified encroachments on the independence of judges form measures of criminological prevention, diversion and termination. The first are classified according to their nature into organizational and managerial, informational, regulatory and technical. Victimological prevention of intervention in the activities of judicial bodies is expressed in strengthening the victimological awareness of judges, increasing their professional level, victimological knowledge, skills and abilities; broad discussion of the problem of encroachments on judicial independence in collectives of courts; passing of special trainings by judges on reducing their victim vulnerability and preventing revictimization, etc


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського