Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Шевчук О.А.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Шевчук О.А. 
Дія ретардантів на морфогенез, газообмін і продуктивність цукрових буряків: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.А. Шевчук ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив різних за механізмом дії ретардантів на ростові процеси, морфогенез, функціонування донорно-акцепторної системи та продуктивність цукрових буряків (Beta vulgaris L.). Установлено, що застосування ретардантів дозволяє обмежити ріст листків цукрового буряка третього та більш високих порядків, що призводить до перерозподілу потоків асимілятів у бік коренеплоду. Доведено, що рістгальмувальна дія препаратів реалізується шляхом змін донорно-акцепторних відносин, які базуються на перебудові гормонального комплексу, перерозподілі основних елементів мінерального живлення між органами. Установлено, що обробка рослин на ранніх етапах розвитку суттєвою мірою впливає на процеси газообміну цукрового буряка, за цього відбувається зменшення інтенсивності видимого фотосинтезу, збільшення частки дихання у вуглекислотному балансі. З'ясовано, що ретарданти підвищують насіннєву продуктивність насінників за висадкового способу вирощування на наступний після обробки рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-273 +
Шифр НБУВ: РА340018

Рубрики:

      
2.

Шевчук О.А. 
Облік, аналіз і контроль безготівкових розрахунків суб'єктів господарювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.А. Шевчук ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну сутність і зміст, місце та роль у сучасній економіці безготівкових розрахунків, удосконалено їх класифікацію. Проаналізовано ступінь використання різних форм безготівкових розрахунків. Встановлено їх переваги та недоліки. Висвітлено місце та роль обліку й аналізу в системі управління безготівковими розрахунками. Досліджено організацію обліку безготівкових розрахунків. Наведено рекомендації щодо внесення змін до методики обліку й оподаткування операцій, пов'язаних з безготівковими розрахунками, організації та методики їх контролю. Систематизовано організаційно-інформаційну модель аналізу безготівкових розрахунків. Розроблено методику ретроспективного, оперативного, прогнозного аналізу безготівкових розрахунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3
Шифр НБУВ: РА312914 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Шевчук О.А. 
Фітостратиграфія нижньокрейдових відкладів та палеоландшафти ранньокрейдового часу Причорноморської западини: Автореф. дис... канд. геолог. наук: 04.00.09 / О.А. Шевчук ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2003. — 23 с.: рис. — укp.

За результатами аналізу спорово-пилкових комплексів проведено фітостратиграфічне розчленування нижньокрейдових відкладів Причорноморської западини, в яких виділено сім палінозон: дві у баремських відкладах - Cicatricosisporites - Classopollis - Protopinus, Pilosisporites - Ginkgoaceae - Clavatipollenites; дві у аптських - Clavifera triplex - Pinaceae - Liliacidites, Murosporoides floridus - Cedripites - Eucommiidites; три у альбських - Pinuspollenites - Murosporoides chlonova - Palmidites, Gleichenidites rara - Murosporoides rovninae - Retitricolpites, gleicheniidites senonicus - Pinaceae - Tricolporopollenites. За замінами у систематичному складі та співвідношенні спор і пилку різних екологічних угруповань рослин баремський спорово-пилковий комплекс Причорноморської западини вперше поділено на два підкомплекси, аптський - на два, альбський - на три підкомплекси. Склад виділених підкомплексів відображає етапи розвитку ранньокрейдової флори: ранньо- та пізньобаремський, ранньо- та пізньоаптський, ранньо-, середньо- та пізньальбський. Вперше для Причорноморської западини за палінологічними даними реконструйовано рослинність та палеогеографічні умови зростання рослинних угруповань впродовж ранньої крейди. Виявлено, що в складі флори поступово зменшується кількість ксерофітів, збільшується кількість представників гігромезофітів. Зазначено, що клімат змінювався від тропічно-субтропічного в баремі, вологого субтропічного в апті до помірно-вологого субтропічного в альбі. Описано ландшафтні реконструкції для території Причорноморської западини в баремський, аптський та альбський часи. Описано 10 нових для науки видів спор і пилку. Створено палеонтологічний атлас спор, пилку, а також решток динофітових водоростей та форамініфер, виявлених у відкладах барему, апту та альбу Причорноморської западини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.63(45УКР7)-9 + Е152"063"(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА323102

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського