Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (396)Книжкові видання та компакт-диски (297)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Ходак$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ходакевич С.І. 
Безробіття в умовах трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.І. Ходакевич ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні питання безробіття в Україні за умов трансформації економіки. Проаналізовано підходи різних економічних шкіл щодо визначення причин даного явища, його видів і форм в економічній системі. Розглянуто основні фактори впливу та закономірності безробіття, встановлено та особливості його прояву за умов ринкових перетворень. Визначено вплив безробіття на загальний відтворювальний процес економіки України. Доведено необхідність комплексного підходу щодо вирішення проблеми безробіття. Запропоновано нові цільові орієнтири економічної політики на основі адекватного державного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240.58
Шифр НБУВ: РА316557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ходак 
Вплив мінеральної води Нафтуся на неспецифічну резистентність організму при неопластичних процесах (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Олександра Леонтіївна Ходак ; Український НДІ медичної реабілітації та курортології. — О., 2007. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.482 "Нафтуся" + Р562-29
Шифр НБУВ: РА351848

Рубрики:

      
3.

Ходаківська Ю.Б. 
Господарсько-біологічна оцінка сортів груші у старшій віковій групі дерев в умовах Лісостепу та Полісся України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Ю.Б. Ходаківська ; УААН. Ін-т садівництва. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Встановлено, що сорти груші селекції Львівської ДСС та ІС УААН здатні формувати у зонах з помірними сумами ефективних температур, до яких належать Лісостеп і Полісся України, плоди високих товарних і смакових якостей на рівні сортів, створених у південних регіонах. Підтверджено високу толерантність досліджених сортів до найбільш шкодочинних хвороб, що забезпечує можливість вирощування екологічно більш чистої продукції, практично без застосування фунгіцидів. Доведено, що підвищена асиміляційна здатність здорового листового апарата сприяє зростанню рівня зимостійкості цих сортів. Визначено біологічний потенціал урожайності нових, перспективних сортів та елітних форм, посухо- та морозостійкості, стійкості проти грибних хвороб, товарності та якості плодів, вмісту в них основних органічних і біологічно активних речовин. Вперше у досліджених сортів груші виявлено залежність між величиною та формою пилкових зерен і кількістю хлоропластів у замикальних клітинах продихів епідермісу листків, плідністю сортів і фертильністю пилку. Виявлено високий ступінь кореляційної залежності між розмірами та кількістю продихів на одиницю листкової поверхні, а також рівнем посухостійкості, фотосинтетичної активності листя й урожайністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-36(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358524

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ходаківська О.В. 
Ефективність екологізації радіоактивно забруднених земель у кормовиробництві: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.В. Ходаківська ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення та науково-практичні рекомендації щодо підвищення ефективності екологізації радіоактивно забруднених земель і виробництва екологобезпечної продукції в регіоні радіоактивного забруднення. Визначено основні напрями екологізації радіоактивно забруднених земель. Розкрито сутність понять "екологізація радіоактивно забруднених земель у кормовиробництві", "екологічна якість продукції" й "екологобезпечна продукція". Визначено пріоритетні напрями підвищення економічної ефективності заходів щодо покращання радіоактивно забруднених угідь. Встановлено рівень конкурентоспроможності молока, виробленого після проведення заходів і за умов, коли дані заходи не проводились. Обгрунтовано напрями удосконалення державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників щодо виробництва екологобезпечної продукції й охорони та відтворення родючості грунтів у поєднанні з екологічним механізмом стимулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51-28 +
Шифр НБУВ: РА361316

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ходак А.С. 
Ефективність систематичної медіастинальної лімфодисекції у хворих на рак легені: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / А.С. Ходак ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено ефективність медіастинальної лімфодисекції у лікуванні хворих на рак легені на базі комплексного оцінювання основних клінічних, патоморфологічних і молекулярно-біологічнічих даних. З метою підвищення радикалізму у хворих на рак легені була застосована систематична медіастинальна лімфодисекція, виконання якої не вплинуло на структуру післяопераційних ускладнень, однак вона супроводжується збільшенням порушень серцевого ритму та підвищує імовірність емпієми плеври. На підставі результатів дослідження видалених лімфатичних вузлів за допомогою моноклональних антитіл до цитокератинів додатково виявлено у 21 % хворих метастази раку, що підтверджує доцільність виконання обов'язкової медіастинальної лімфодисекції. У 28,6 % хворих на рак легені, яким були виконані радикальні операції, у кістковому мозку з використанням світлової мікроскопії та моноклональних антитіл до цитокератинів виявлено поодинокі ракові клітини. За результатами вивчення віддалених результатів лікування таких хворих показано значне зменшення частоти інтраторакальних рецидивів у хворих, яким була виконана систематична медіастинальна лімфодисекція, та встановлено вірогідне підвищення їх трирічної виживаності з 47,6 % до 62,9 %. З'ясовано, що наявність поодиноких ракових клітин у кістковому мозку є поганим прогностичним фактором, тому що всі хворі, у яких вони були виявлені, померли у перші 3 роки після операції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 +
Шифр НБУВ: РА361465

Рубрики:

      
6.

Ходаковський О.В. 
Значення імуногенетичних маркерів крові для відбору донорів антистафілококової плазми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / О.В. Ходаковський ; Держ. установа "Ін-т гематології та трансфузіології АМН України". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему одержання антистафілококової плазми для клінічного використання у хворих зі стафілококо-індукованими патологічними процесами. Внаслідок кількісного зменшення донорських кадрів актуальною є необхідність селекції донорів, генетично схильних до антитілоутворення високого рівня. Проведено відбір на підставі типування лейкоцитарних (HLA - A, B, C, DR) та еритроцитарних (ABO, Rh - Hr, MNSs, Lewis, Kell) трансфузійно значимих антигенів і зіставлення фенотипів і гаплотипів з рівнем антитіл після імунізації сорбованим стафілококовим анатоксином. Визначено антигенну характеристику 603-х імунізованих донорів та здійснено порівняння з неімунізованими особами (744), що було репрезентативною вибіркою Південно-Східної геногеографічної зони України. Гаплотипи HLA-A1B8, HLA-A2B14, які є маркерами слабкої імунної відповіді у імунізованих донорів, вірогідно частіше зустрічались у немовлят з генералізованою стафілококовою інфекцією (сепсисом), що доводить генетичну схильність носіїв цих гаплотипів до низької продукції антистафілококових антитіл, рівень яких недостатній для нейтралізації інфекційного агента. Імуногенна характеристика донорів сприяє створенню банка гемопрепаратів і підвищенню ступеня гістосумісності за їх підбору реципієнтам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.52 +
Шифр НБУВ: РА352640

Рубрики:

      
7.

Ходаков Д.В. 
Моделі, методи та засоби адаптивності користувальницького інтерфейсу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Д.В. Ходаков ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено та досліджено методи, моделі та засоби задач взаємодії користувач - комп'ютеризована система. Зазначено, що вирішення даних задач можливе тільки завдяки використанню користувальницьких інтерфейсів. Встановлено, що ефективний адаптивний інтерфейс користувач - комп'ютеризована система може бути побудований на основі моделі користувача, вбудованої в інтерфейс. Запропоновано формалізований опис процесів взаємодії кінцевого користувача з інтерфейсом. Наведено та обгрунтовано методи підвищення ефективності оперативного навчання кінцевого користувача. Розроблено методи формування моделі користувача. Систематизовано методи взаємодії адаптації: користувача до комп'ютеризованої системи та навпаки. Проаналізовано методи та засоби оцінки користувальницьких інтерфейсів і запропоновано узагальнений критерій оцінки адаптивних інтерфейсів, який враховує три компоненти: програмне та апаратне забезпечення, а також людський фактор.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.810 +
Шифр НБУВ: РА325135

Рубрики:

      
8.

Ходак І. О. 
Наукова діяльність Данила Щербаківського в контексті історії українського мистецтвознавства першої третини XX ст.: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.05 / І. О. Ходак ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено наукову діяльність Д. Щербаківського (1877 - 1927 рр.) у контексті становлення українського мистецтвознавства як самостійної галузі наукового знання, його інституалізації в першій третині XX ст. На широкому джерельному матеріалі реконструйовано наукову біографію вченого. Показано нерозривний зв'язок його практичної та дослідницької діяльності. Визначено основні напрями, теми та методи його досліджень. Проаналізовано за проблемно-тематичним принципом мистецтвознавчий доробок, який дозволяє встановити місце Д. Щербаківського в українській мистецтвознавчій традиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10 г(4УКР)61 д Щербаківський Д.
Шифр НБУВ: РА372279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ходаківський О.А. 
Нейропротекторна дія похідних 4-оксо(аміно-)хіназоліну при експериментальній ішемії головного мозку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.А. Ходаківський ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 21 с. — укp.

На моделях гострого порушення мозкового кровотоку (ГПМК) (двобічної перев'язки сонних артерій) у ненаркотизованих щурів, гіпоксії замкнутого простору та гострої асфіксії встановлено, що похідні 4-оксо-(аміно)-хіназоліну з носіями церебропротекторної та антигіпоксичної активностей, значною мірою притаманні 4-[оксо-3(4H)-хіназолін]бензойній кислоті (сполука ПК-66). З'ясовано, що чотириденне лікування щурів з ГПМК (двобічною оклюзією загальних сонних артерій) сполукою ПК-66 (10 мг/кг в/ш), так само як месидолом (100 мг/кг в/ш), сприяє зниженню неврологічного дефіциту, послаблює прояви енергодефіциту, нормалізує показники оксидантно-антиоксидантної рівноваги й окисної модифікації білків в ішемізованому головному мозку. Зазначені зміни метаболічних процесів корелювали з позитивною динамікою морфометричної картини сенсомоторної кори головного мозку на 21-у добу після ГПМК, що мало прояв у практично повному відновленні площі нейронів і вмісту в них нуклеїнових кислот, вірогідному зменшенні показників зростання щільності нейроглії та кількості деструктивно змінених нейронів. Нейропротекторна дія 4-[оксо-3(4H)-хіназолін]бензойної кислоти (сполуки ПК-66) зумовлена її спроможністю стимулювати церебральну гемодинаміку, нормалізувати метаболічні процеси в ішемізованому мозку та наявністю у неї протигіпоксичного та цитопротекторного ефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-52 +
Шифр НБУВ: РА364383

Рубрики:

      
10.

Ходаківська 
Порівняльна ефективність блокатора кальцієвих каналів дилтіазему та бета- адреноблокаторів з різними фармакологічними властивостями в лікуванні хворих, що перенесли гострий коронарний синдром без зубця Q: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Олена Вікторівна Ходаківська ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.14-5
Шифр НБУВ: РА350368

Рубрики:

      
11.

Ходаківська Л. О. 
Розвиток внутрішньогосподарських відносин в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Л. О. Ходаківська ; Полтав. держ. аграр. акад. — Полтава, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Висвітлено наукові основи формування системи заходів організації внутрішньогосподарських відносин (ВВ). Виявлено проблеми їх побудови за сучасних умов та визначено основні напрями їх розвитку. Увагу приділено господарствам з розвиненими ВВ, плануванню собівартості продукції та пошуку шляхів її зниження, вдосконаленню економічного механізму взаємовідносин всередині підприємства, підтримці ефективного функціонування підрозділів. Розглянуто умови побудови ВВ в окремих сільськогосподарських підприємствах (СП) та показано можливості підвищення ефективності виробництва, конкурентоспроможності та розвитку таких підприємств. Зазначено, що на сьогодні в СП УКраїни, враховуючи низький рівень матеріальної винагороди за виконану роботу, можливе збільшення оплати праці, за незначного зростання витрат, на одиницю параметрів виробничої програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321 +
Шифр НБУВ: РА380725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Ходаковська Н.Г. 
Семантичний та прагматичний аспекти стилістично маркованих похідних іменників сучасної німецької мови: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.Г. Ходаковська ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено словотвірну, семантичну та прагматичну специфіку стилістичної маркованості похідних іменників сучасної німецької мови. Виявлено інвентар стилістично забарвлених і стилістично нейтральних словотвірних засобів, які сприяють утворенню стилістичної маркованості похідних іменників. З'ясовано, що афіксальні та напівафіксальні похідні іменники характеризуються експресивним, емоційним, оцінним та емоційно-оцінним забарвленням. Визначено умови реалізації експресивного, емоційного, оцінного та емоційно-оцінного забарвлення похідних іменників. Розглянуто їх функціонально-стильову та функціональну маркованість. Установлено, що функціонування стилістично маркованих похідних іменників залежить від специфіки прагматичних параметрів і комунікативних ситуацій. Прагматичний компонент лексичного значення стилістично маркованих похідних іменників залежить від специфіки прагматичних параметрів і комунікативних ситуацій. Прагматичний компонент лексичного значення даних похідних іменників зумовлює їх прагматичну маркованість та варіативність, яка реалізується у двох формах, а саме: ситуативній і стратифікаційній, а також їх прагматичний потенціал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-212.1 +
Шифр НБУВ: РА356527

Рубрики:

      
13.

Ходаківський П. В. 
Синтез та реакції 2-трифлуорацетил-1,3-азолів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / П. В. Ходаківський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено механізм утворення 1,1-дигетарил-2,2,2-трифлуоретанолів за трифлуорацетилювання бензімідазолів, тіазолів, триазолів. Встановлено утворення гемінальних діолів та аміногідроксисполук за взаємодії кетонів з водою, гідроксиламіном та аліфатичними амінами. Показано, що 2-трифлуорацетил-1,3-азоли завдяки високій електрофільності здатні взаємодіяти з широким кругом С-нуклеофілів. Досліджено та встановлено межі застосування реакції некаталітичного гідроксиалкілювання високоелектрофільними 2-трифлуорацетил-1,3-азолами збагачених гегероароматичних та ароматичних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262-273.7
Шифр НБУВ: РА371337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Ходаковський В.М. 
Спектральні ефекти при взаємодії випромінювання неперервного лазера на барвниках з атомами і молекулами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.М. Ходаковський ; Ін-т фізики НАН України. — К., 2005. — 24 с.: рис. — Бібліогр.: с. 19. — укp.

Досліджено спектральні ефекти, що виникають під час настроювання неперервного лазера на барвнику в окіл сильної лінії внутрішньорезонаторного атомного поглинання. Розвинуто метод флуоресцентної лазерної спектроскопії, що передбачає використання лазера на барвнику з вузьким спектром випромінювання. Розроблено оригінальну методику для вимірювання величини селективного за частотою зменшення втрат чи вимірюванні частотної відстані між лініями випромінювання до та після захоплення частоти на вузьку лінію додаткового підсилення. Показано, що в лазеру на барвнику неперервної дії, резонатор якого має інтерференційно-замкнений вихід, частотно-залежні лінзоподібні властивості внутрішньо-резонаторного поглинаючого середовища спричинюють захоплення частоти випромінювання лазера, внаслідок цього його спектральні характеристики визначаються внутрішньорезонаторним інтерферометром.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-531.6 +
Шифр НБУВ: РА335173

Рубрики:

      
15.

Ходак В.Я. 
Суспільно-політична діяльність Організації українських націоналістів (1929 - 1934 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Я. Ходак ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено процес становлення і консолідації українських націоналістичних сил у 1920-х рр., виникнення Організації українських націоналістів (ОУН), вироблення її ідейно-політичної платформи, зовнішньополітичну стратегію, організаційний розвиток і суспільно-політичну діяльність на Західній Україні, Закарпатті, Буковині, в середовищі української еміграції. Охарактеризовано взаємовідносини ОУН з українськими політичними партіями та групами, реакції відповідних міжнародних, польських та українських чинників на форми й методи діяльності ОУН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-45 + Ф513(4УКР)61 + Ф69(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА340355

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ходаківський М.Д. 
Суспільство в контексті культури (етнополітологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / М.Д. Ходаківський ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація являє собою спробу всебічного комплексного теоретичного аналізу впливу культури на функціонування суспільства в його політичній (етнополітичній) та етнонаціональній сферах. Створена цілісна концепція розгляду етнополітичних процесів у контексті культури. Це, в свою чергу, дозволило виявити основні культурні детермінанти та механізми суспільно-політичного (етнополітичного) поступу суспільства. Культура як спеціальний предмет аналізу чи не вперше досліджується через співставлення з соціальним простором, який розглядається у широкому розумінні слова, як позаприродна, пов'язана з людською діяльністю реальність. Зроблені у процесі дослідження висновки дають можливість розширити теоретико-методологічні знання стосовно політико-культурних проблем існування суспільства, окреслити перспективи подальшого дослідження цієї вкрай важливої проблематики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054

Рубрики:

      
17.

Ходаківська Л.П. 
Сутність та особливості концепцій демократичного елітизму: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Л.П. Ходаківська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Вперше детально проаналізовано основні концепції демократичного елітизму, розкрито їх сутність, особливості, виокремлено умови ефективного поєднання демократії та елітизму. З'ясовано причини невідповідності ідеалу демократії політичній реальності. Розглянуто еволюцію, сутність основних концепцій демократичного елітизму, визначено їх особливості, спільні та відмінні риси. Доведено сумісність демократії та елітизму. Виявлено умови їх ефективного поєднання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5
Шифр НБУВ: РА316973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Ходаківська В.П. 
Територіальна організація фінансового ринку в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / В.П. Ходаківська ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми територіальної організації фінансового ринку. Доведено необхідність створення ефективної системи фінансово-економічного забезпечення регіонів на основі оптимального поєднання загальнодержавних, регіональних та місцевих інтересів. Розроблено та науково обгрунтовано основні напрями удосконалення механізму територіальної організації фінансового ринку з метою підвищення ефективності його функціонування за умов трансформації суспільно-економічних відносин. Запропоновано методичні розробки та практичні рекомендації, які є теоретико-методологічною та методичною основою оцінки ефективності територіальної організації фінансового ринку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)26
Шифр НБУВ: РА312032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ходаков О.Л. 
Удосконалення технології білих ігристих вин на основі розробки критеріїв придатності сорту винограду: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / О.Л. Ходаков ; УААН. Нац. ін-т винограду та вина "Магарач". — Ялта, 2006. — 17 с. — укp.

Розроблено критерії придатності сорту винограду для удосконалення технології виробництва білих ігристих вин. Наведено результати аналізів хімічного складу та фізико-хімічних властивостей сусла, виноматеріалів і білих вин, виготовлених з класичних і нетрадиційних для виробництва ігристих вин сортів винограду. Проведено порівняльну оцінку якості виноматеріалів і білих ігристих вин, виготовлених з різних сортів винограду. Вивчено вплив ступеня стиглості винограду на фізико-хімічні та органолептичні показники виноматеріалів та ігристих вин. На підставі одержаних даних показано, що якість білих ігристих вин обумовлена показниками хімічного складу сусла (масовою концентрацією цукрів, титрованими кислотами, загальними феноловими речовинами, величиною pH) і виноматеріалів ( об'ємною чачсткою етилового спирту, масовими концентраціями титрованих і летючих кислот, приведеним екстрактом, загальними феноловими речовинами, полімерними формами фенолових речовин, величиною pH, показником опіру вина виділення діоксиду вуглецю, максимальним об'ємом піни, швидкістю порушення піни, показником окиснювальності, показником жовтизни, схильністю до окиснення. Розроблено комплексну систему показників сусла та виноматеріалів для виробництва білих ігристих вин. Запропоновано комплексний показник якості виноматріалів для ігристих вин, що дозволяє на стадії виноматеріалів прогнозувати дегустаційну оцінку даних вин. Розроблено методичні рекомендації "Методика визначення критеріїв придатності сорту винограду для виробництва ігристих вин".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.5 +
Шифр НБУВ: РА341244

Рубрики:

      
20.

Ходаковська О.О. 
Фонетико-граматична варіантність в українській мові кінця XVIII - початку XIX ст. на Слобожанщині (за "Словником мови творів Г.Квітки-Основ'яненка"): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.О. Ходаковська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Розглянуто випадки фонетико-граматичної варіантності в українській мові кінця XVIII - початку XIX ст. на Слобожанщині на матеріалі мови творів Г.Квітки-Основ'яненка та його сучасників - представників харківської школи романтиків. На підставі аналізу фонетичних та граматичних варіантів висвітлено напрямки розвитку й унормування української літературної мови. За результатами дослідження доведено, що вивчені фонетичні та граматичні варіанти в мові творчості письменників-слобожан демонструють високий рівень відповідності нормам сучасної української літературної мови. Визначено риси, за якими простежується відповідність лінгвістичних пріоритетів Г.Квітки-Основ'яненка сучасним тенденціям розвитку української літературної мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-02 +
Шифр НБУВ: РА321360
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського