Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Ткаченко І.А.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Ткаченко І.А. 
Методичні основи застосування системи засобів навчання з астрономії у підготовці майбутніх учителів фізики і астрономії: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / І.А. Ткаченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проведено теоретико-методичне обгрунтування та практичну реалізацію методичної підготовки майбутніх учителів фізики й астрономії до застосування системи традиційних засобів навчання й створення сучасного навчального обладнання з астрономії на базі використання комплексу програмно-педагогічного забезпечення навчального процесу відповідно вимогам реформування фізичної та астрономічної освіти. Створено навчально-виховний центр "Планетарій", який є центром розробок і впровадження інформаційно-комп'ютерних засобів навчання, праобразом особистісно орієнтованого навчально-виховного середовища. На підставі комплексного аналізу методики викладання фізики й астрономії зроблено висновок про доцільність використання планетарію шкільного типу, організації та проведення в ньому занять зі студентами й учнями різних вікових груп. Обгрунтовано й впроваджено нову методичну систему підготовки майбутніх учителів фізики й астрономії, адекватну сучасним вимогам Державного стандарту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)2 р3-36,022 + В6 р(4УКР)2 р3-36,022 +
Шифр НБУВ: РА339539

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ткаченко І.А. 
Топос степу в новій українській літературі (проза): автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.А. Ткаченко ; Кіровог. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано просторові образи-конструктиви, окреслено їх роль в творах Т. Шевченка, П. Мирного, І. Нечуя-Левицького, М. Коцюбинського. Ю. Яновського, О. Гончара й О. Сизоненка. Розглянуто генезу літературного освоєння топосу степу у всій його тематичній поліфонічності. Встановлено, що географія Степу в художніх концепціях даних письменників завжди відкривається в контексті історичної долі української нації, у широкому геософському дискурсі та національно-екзистенційному вимірі. Зазначено, що еволюція художнього образу степу відбувається по висхідній лінії, з виразною тенденцією до семантичної поліфонічності (степ переходить зі статусу чужого/ворожого простору в геосвіт завойований і освоєний), ускладнення художньо-образної символіки та метафорики (до традиційних "степ широкий", "чисте поле" додаються індивідуально-авторські новоосмислення степу), ущільнення інформативності топіки, поглиблення історіософського та культурно-екзистенційного дискурсу. Обгрунтовано, що рецепція степу в українській прозі відбувається за естетичними й історіософськими принципами. Визначено, що степ - один з конструктивних топосів, що утворюють цілісність національного образу світу в художньо-літературній площині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-34 +
Шифр НБУВ: РА369481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського