Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (188)Книжкові видання та компакт-диски (171)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Примак$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Примак А.І. 
Автономні екологічно чисті системи теплопостачання з сезонними підземними акумуляторами теплоти: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.08 / А.І. Примак ; Ін-т відновлюв. енергетики НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто метод побудови графіків теплового навантаження систем теплопостачання з підземними сезонними акумуляторами теплоти та визначено теплове навантаження об'єкту у разі використання декількох джерел енергії, наведено можливіть розрахувати потужність і кількість теплоти, яка генерується кожним джерелом енергії окремо. Удосконалено інженерний метод розрахунків основних технічних параметрів сезонного підземного акумулятора теплоти у водоносному горизонті, дозволено виконувати обчислення зміни у часі втрат тиску на циркуляцію проміжного теплоносія за різних дебітах діючих свердловин. Наведено результати й аналіз експериментальних досліджень впливу пористості та вологості на теплофізичні властивості (теплопровідність, температуропровідність, теплоємність) грунтів, розповсюджених на території м. Пирятин. Визначено умови, за яких створення й експлуатація автономних систем теплопостачання з сезонними підземними акумуляторами теплоти є економічно доцільним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З387 +
Шифр НБУВ: РА368956

Рубрики:

      
2.

Примак А.Ф. 
Архівна спадщина М.Ф. Біляшівського (1867 - 1926): склад, зміст та історико-культурна значущість: автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.02 / А.Ф. Примак ; Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано наукову та публіцистичну спадщину академіка Української академії наук (1919 р.) М.Ф. Біляшівського. Увагу приділено структурі, змісту, реконструкції архівної спадщини академіка. На підставі архівних матеріалів і документів визначено основні напрями наукової та творчої діяльності вченого. Розглянуто його внесок у розробку питань історико-культурної спадщини українського народу, становлення видавничої справи та видання цінних історичних джерел. Завдяки його організаційній діяльності створено Відділ охорони пам'яток старовини та мистецтва, а також на державний рівень було поставлено питання охорони культурної спадщини та розпочато реєстр пам'яток. Визначено основну мету життя М.Ф. Біляшівського - працювати для України у справі збереження історичного надбання, пам'яток історії та культури, розвитку пам'ятко- та музеєзнавства, здійснення видавничої діяльності, проведення широкої просвітницької роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР)79 +
Шифр НБУВ: РА363501

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Примак О.І. 
Історія становлення та розвитку наукових основ автоматизації технологічних процесів у птахівництві: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.І. Примак ; УААН. Держ. наук. с.-г. б-ка. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Висвітлено історико-науковий аспект розвитку автоматизації технологічних процесів у птахівництві та сформульовано аксіоми та наукові принципи стосовно даної проблеми. Розроблено періодизацію розвитку автоматизації технологічних процесів у птахівництві як галузі науки та техніки. Запропоновано визначення поняття наукового центру з автоматизації технологічних процесів у птахівництві. Проаналізовано науково-педагогічну спадщину засновника наукового центру з автоматизації технологічних процесів у птахівництві академіка І.І.Мартиненка. З'ясовано чинники його становлення та розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.68 г +
Шифр НБУВ: РА353072

Рубрики:

      
4.

Примак 
Маркетингові комунікації в системі управління ринковою діяльністю підприємства: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / Тетяна Олександрівна Примак ; Київський національний економічний ун-т. — К., 2004. — 34 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-211.1
Шифр НБУВ: РА328919

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Примаков О. А. 
Обгрунтування технологічного процесу та параметрів технічних засобів для збирання стебел конопель: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.01 / О. А. Примаков ; НААН України, "Ін-т механізації та електрифікації сіл. госп-ва", нац. наук. центр. — Глеваха, 2011. — 22 с. — укp.

Вперше обгрунтовано схему технологічного процесу збирання стебел насіннєвих конопель на основі застосування грунтообробних котків (ГОК) і сінних грабель. Вперше визначено основні умови перебігу операцій зламування та промивання стебел конопель ГОК. Удосконалено залежності впливу параметрів і режимів роботи збиральної техніки на ефективність технологічного процесу зламування, згрібання та промивання стебел конопель. Встановлено фактори, які впливають на кількісні та якісні показники конопляної сировини в процесі її збирання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.2-48
Шифр НБУВ: РА379346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Примак Т.Ю. 
Обмінні магнітні поляритони у багатопідграткових магнетиках: Автореф. дис...канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / Т.Ю. Примак ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314.3,022 + В377.3,022
Шифр НБУВ: РА309460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Примак М.В. 
Організація фінансової діяльності інформаційних комплексів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / М.В. Примак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено методичні основи та практичні заходи організації фінансової діяльності суб'єктів підприємства у сфері інформаційного бізнесу (інформаційних комплексів) на сучасному етапі розвитку економіки України. Визначено основні етапи управління фінансами інформаційного комплексу: початковий, усталений, розширення усталеної діяльності. Для кожного з етапів визначено основні складові фінансової стратегії та механізм їх реалізації. Систематизовано та класифіковано фінансові відносини, фінансові методи та критерії оцінки діяльності компанії у сфері інформаційного бізнесу. Обгрунтовано методичні засади оптимізації фінансово-господарської діяльності інформаційного комплексу, які мають включати: моніторинг зовнішнього середовища, оцінки фінансового стану компанії у зовнішньому конкурентному середовищі, оцінки та прогнозування показників фінансового стану, єдине інформаційне забезпечення фінансово-господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч23
Шифр НБУВ: РА313809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Примак А.В. 
Формозберігаюче наближення сплайнами з фіксованими вузлами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / А.В. Примак ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Побудовано 3-монотонні сплайни найкращого за порядком наближення 3-монотонних функцій з класичних функціональних класів. Одержано нові оцінки типу Джексона 3-монотонного наближення сплайнами з рівновіддаленими та чебишевськими вузлами. Зауважено, що раніше було відомо лише конструкцію квадратичного 3-монотонного сплайну з рівновіддаленими вузлами. Доведено, що довільний 3-монотонний сплайн з фіксованими вузлами степеня не менше 3-х, що наближує деяку 3-монотонну функцію, завжди можна модифікувати таким чином, щоб одержати 3-монотонний сплайн з тими ж вузлами і того ж степеня, що є двічі неперервно-диференційованою, і зберігає порядок наближення. Одержано 3-монотонний сплайн мінімального дефекту четвертого степеня з рівновіддаленими вузлами, що забезпечує відповідну оцінку наближення. Визначено, що конструкції функцій, що "погано" наближуються зі збереженням форми, є незалежними від кількості вузлів наближуючих сплайнів і степеня n багаточленів. Раніше відомі приклади будувались для кожного n окремо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.142,0 +
Шифр НБУВ: РА341154

Рубрики:

      
9.

Примак В. П. 
Формування громадянської відповідальності у курсантів вищих навчальних закладів МВС України: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / В. П. Примак ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено сутність поняття "громадянська відповідальність офіцера правоохоронних органів". Обгрунтовано педагогічні умови формування громадянської відповідальності у курсантів під час навчання у ВНЗ МВС (формування у курсантів мотивів громадянської поведінки, засвоєння курсантами знань про громадянські права й обов'язки, формування їх правового світогляду та систематизованих уявлень про громадянську відповідальність, залучення курсантів до діяльності, що дозволяє виявляти громадянську відповідальність, створення сприятливої морально-психологічної атмосфери у курсантських колективах). Уточнено зміст і структурні компоненти громадянської відповідальності майбутніх офіцерів МВС, а також критерії (пізнавальний, емоційний, діяльнісний), показники та рівні сформованості громадянської відповідальності у курсантів. Удосконалено форми та методи формування громадянської відповідальності у курсантів під час навчання у ВНЗ МВС. Подальшого розвитку набули педагогічні засади професійної підготовки майбутніх офіцерів МВС у навчально-виховному процесі ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.352.13 + Х819(4УКР)112.01 р3
Шифр НБУВ: РА379513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Примак В.Д. 
Цивільно-правова відповідальність юридичних осіб: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.Д. Примак ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено суть і функції цивільно-правової відповідальності юридичної особи. Розглянуто особливості вияву факультативної (забезпечувальної) й основної (компенсаційної) функцій цивільної відповідальності. Проведено аналіз взаємозв'язків і взаємозалежності конститутивних ознак даної особи, елементів її правосуб'єктності та цивільно-правової відповідальності. Аргументовано необхідність виключення вини зі складу умов відповідальності за цивільні правопорушення, вчинені під час провадження господарської діяльності. Наведено пропозиції щодо урахування змісту відносин економічного й організаційного контролю для запровадження субсидіарної та солідарної відповідальності контролюючих юридичних осіб. Зроблено висновки про необхідність установлення для всіх юридичних осіб, які є власниками закріпленого за ними майна, законоположень щодо формування спеціалізованих майнових фондів з метою гарантування вимог їх кредиторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012.07 +
Шифр НБУВ: РА340647

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Примак Л. В. 
Геоінформаційне забезпечення радіочастотного планування телекомунікаційних стільникових систем / Л. В. Примак. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню науково-прикладної задачі підвищення достовірності та точності радіочастотного планування телекомунікаційних стільникових систем на основі використання геоінформаційних моделей місцевості та методів геоінформаційного аналізу. Актуальність теми дисертаційного дослідження визначається нагальністю завдань удосконалення геоінформаційних моделей та методів для радіочастотного планування телекомунікаційних стільникових систем у зв'язку із стрімким розвитком телекомунікаційних стільникових систем п'ятого покоління в світі та впровадження телекомунікаційних систем четвертого покоління на території України. Планування стільникових систем нового покоління потребує удосконалення геопросторових моделей об'єктів місцевості, зокрема: підвищення їх точності, збільшення просторового розрізнення, детальності подання геометричних характеристик об'єктів та їх математичних моделей з урахуванням особливостей функціонування телекомунікаційних стільникових систем.У дослідженні проаналізовано й узагальнено методи радіочастотного планування телекомунікаційних стільникових систем (РПТСС) на основі емпіричних картографічних моделей, детерміновано складові тематичного набору геопросторових даних для РПТСС, охарактеризовано сучасний стан геоінформаційного забезпечення радіочастотного планування телекомунікаційних стільникових систем в Україні та світі, включаючи сучасні технології у сфері підготовки тематичного набору геопросторових даних, законодавство України та функціонал глобальних відкритих онлайн платформ для обробки даних дистанційного зондування Землі та відкритих геопорталів для цілей РПТСС. Незважаючи на те, що телекомунікації сьогодні є однією з найбільш зрілих комунальних послуг у світі, визначено, що існують прогалини в стандартизації протоколів потоку геопросторових даних, їх уніфікації та формуванні технології створення тематичного набору геопросторових даних на рівні концептуальної та логічної моделей для цілей радіочастотного планування телекомунікаційних стільникових систем.На основі проєкта стандарту СОУ 71.12-37-949:2014 «База топографічних даних. Каталог об'єктів і атрибутів» та стандарту ISO 19110:2005 Geographic information – Methodology for feature cataloguing на концептуальному рівні в нотаціях уніфікованої мови моделювання UML в дисертації розроблено модель бази даних для забезпечення радіочастотного планування телекомунікаційних стільникових систем, об'єктно-орієнтовану базу даних про об'єкти місцевості та електронний каталог векторних геопросторових об'єктів. Для кожного типу об'єктів запропоновано тип просторової локалізації, набір атрибутів та додаткові топологічні обмеження. Розроблена в дисертаційній роботі концептуальна модель бази даних забезпечує уніфікацію вихідних даних для радіочастотного планування телекомунікаційних стільникових систем третього, четвертого та п'ятого поколінь. В дослідженні також запропоновані математичні моделі та відповідні їм технологічні схеми побудови складових тематичного набору геопросторових даних для забезпечення РПТСС: клатера та висотного клатера засобами пакетного оброблення даних, що значно прискорює формування тематичного набору в порівнянні до існуючої інтерактивної обробки даних. Удосконалено технологію побудови висотного клатера, що базується на хмарі точок цифрової моделі поверхні, що значно підвищує висотну деталізацію будівель та рослинності. Розроблена модель оцінки точності обчислення значень втрат амплітуди й потужності радіосигналу з використанням GRID-моделі просторового розподілу характеристик радіосигналу на основі вибірки великої розмірності підвищує достовірність оцінки точності у порівнянні з традиційними «табличними» методами оцінки точності вибірки малої розмірності. За допомогою емпіричних досліджень в роботі обґрунтовано вплив роздільної здатності тематичного набору геопросторових даних для РПТСС четвертого покоління, точності представлення висот об'єктів-перешкод в ньому, та детальності їх геометричного контуру.Запропоновані в дослідженні моделі бази геопросторових даних для радіочастотного планування телекомунікаційних стільникових систем і технологічна модель її формування й оцінювання точності моделювання затухання радіосигналів стільникових систем можуть бути використанні профільними підприємствами в проєктах планування та реконструкції телекомунікаційних стільникових систем четвертого і п'ятого покоління. Розроблена методика оцінки точності на основі вибірки великої розмірності може бути застосована для неперервних географічних полів різного природного походження, зокрема, потужності сигналу, рельєфу, температури. Напрацювання у сфері створення тематичного набору геопросторових даних для РПТСС відповідають загальним засадам впровадження національної інфраструктури геопросторових даних в Україні та можуть бути використані при формуванні тематичних (профільних) наборів геопросторових даних суміжних галузей економіки.^UThe dissertation work is devoted to the solution of the scientific and applied problem of increasing the reliability and accuracy of radiofrequency planning of telecommunication cellular systems based on the use of geoinformation models and methods of geoinformation analysis. The relevance of the dissertation research is determined by the urgency of improving geographic information models and methods for radio frequency planning of telecommunication cellular systems in connection with the rapid 5G development in the world and the implementation of 4G systems in Ukraine. Planning of new generation cellular systems requires the improvement of geospatial models of terrain objects, in particular: increase their accuracy, increase the spatial resolution, detail of geometric characteristics of objects, and their mathematical models considering the peculiarities of telecommunication cellular systems.The study analyses and summarizes the methods of radio frequency planning of telecommunication cellular systems (RFPTCS) based on empirical cartographic models, determines the components of the thematic geospatial dataset for RFPTCS, describes the current state of geoinformation support in Ukraine including Ukrainian legislation, the functionality of global open online platforms for data processing of remote sensing materials and open geoportals for the purposes of RFPTCS. Despite the fact that telecommunications today is one of the most mature services in the world, there are gaps in the standardization of geospatial data flow protocols, data unification and technology to create a thematic geospatial dataset at the level of conceptual and logical models for radiofrequency planning of telecommunication cellular systems.Based on the standard SOU 71.12-37-949: 2014 “Topographic database. Catalogue of objects and attributes" and the standard ISO 19110: 2005 Geographic information - Methodology for feature cataloguing a database model to provide radio frequency planning of telecommunications cellular systems, an object-oriented database about terrain objects and catalogue of vector geospatial objects were developed at the conceptual level in the UML notations. Spatial localization type, set of attributes, and additional topological constraints were proposed for each object type. The conceptual database model developed in the dissertation research provides unification of initial data for radiofrequency planning of telecommunication cellular systems of the third, fourth and fifth generations. The study also offers mathematical models and corresponding technological schemes for constructing components of the thematic dataset to provide RFPTCS such as clutter and clutter height by the batch data processing, which accelerates the formation of thematic dataset compared to existing interactive data processing. The technology of construction of a clutter height based on a surface point cloud has been improved, which increases the heights detail of buildings and vegetation. The developed accuracy estimation model of pass losses and radio signal received power values calculation using GRID-models increases the reliability of accuracy estimation in comparison with traditional "tabular" methods. Empirical studies have substantiated the influence of the thematic dataset resolution for the 4G RFPTCS, the accuracy of representing the heights of obstacle objects in it, and the details of their geometric contours.The proposed geospatial database models for radiofrequency planning of telecommunication cellular systems as so as the technological models of its formation and accuracy estimation models offered in the research can be used by profile enterprises in planning and reconstruction projects of fourth and fifth generation telecommunication cellular systems. The method of estimating accuracy based on a large sample can be applied to continuous rasters which represent signal power values, terrain, temperature values etc. Developments in the field of creating a thematic dataset for RFPTCS meet the general principles of implementation of the national geospatial data infrastructure in Ukraine and can be used in the formation of thematic (profile) datasets of related economic sectors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського