Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (60)Книжкові видання та компакт-диски (47)
Пошуковий запит: (<.>A=Прилуцька$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Прилуцька 
Біохімічні ефекти фулеренів С60 та С60-композитів у клітинах різних типів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Світлана Володимирівна Прилуцька ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.242.*723-642.9:Г741.4 + Е60*697.5 + Р56-2
Шифр НБУВ: РА354631

Рубрики:

      
2.

Прилуцька Л.А. 
Боротьба з безробіттям у Харкові в 20-х - на початку 30-х рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.А. Прилуцька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії здійснено комплексне дослідження історії боротьби з безробіттям у Харкові у 1920 - на початку 1930-х рр. Наведено всебічну характеристику стану безробіття, зокрема виявлено джерела та причини його виникнення, простежено структурні зміни у складі безробітних. Підраховано чисельність та питому вагу безробітних протягом усього періоду в динаміці. Визначено функції Харківської біржі праці та показано значення трудових форм допомоги безробітним, розкрито роль соціального страхування. У науковий обіг введено значну кількість маловідомих документальних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР-2Х)61-2 +
Шифр НБУВ: РА351238

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Прилуцька Я.Ю. 
Діагностика та лікування остеопенічного синдрому у вагітних з анемією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Я.Ю. Прилуцька ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування остеопенічного синдрому у вагітних з анемією. На підставі результатів проведеного дослідження особливостей клініко-анамнестичних даних вагітних з остеопенічним синдромом, оцінювання наявності неспецифічних симптомів кальцієвої недостатності у різні періоди вагітності вивчено характер кісткового метаболізму та кальцій-фосфорного обміну в жінок з фізіологічною вагітністю, ускладненою анемією. Розроблено та впроваджено спосіб профілактики та корекції порушень кісткового метаболізму, кальцій-фосфорного обміну за зазначеної патології, що зумовило зменшення частоти та підвищення ефективності лікування остеопенічного синдрому у вагітних з анемією, зниження у них частоти акушерських ускладнень і покращання стану новонароджених дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.418 + Р716.216.411.033 +
Шифр НБУВ: РА359599

Рубрики:

      
4.

Прилуцька О.П. 
Іван Курас: життєвий шлях, суспільно-політична і наукова діяльність (1939 - 2005 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О.П. Прилуцька ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено постать І.Ф. Кураса - визнаного науковця-дослідника, організатора науки, відомого політика, особистості. Встановлено, що його діяльність сприяла зростанню загального престижу й авторитету вітчизняної науки не лише в Україні, але і за її межами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-8 Курас + Ф0 г(4УКР) д Курас
Шифр НБУВ: РА374119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Прилуцька Я.Д. 
Порівняльна оцінка ефективності відновлення бічних зубів методом inlay-onlay та прямої реставрації (клініко-лабораторне дослідження): Автореф. дис... канд. мед.наук: 14.01.22 / Я.Д. Прилуцька ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати клінічних та лабораторних досліджень, комплексну оцінку фотополімерних відновлень бічних зубів, виконаних за прямою і непрямою (вкладка-накладка) методиками. На основі клінічних досліджень поширено рекомендації щодо застосування методів прямого та непрямого відновлення бічних зубів фотополімерними матеріалами відповідно до показників руйнування оклюзійної поверхні та фізіологічного стану зубів. Обгрунтовано необхідність додаткової герметизації інтактних фісур після відновлення каріозного дефекту за "сендвіч"-методикою з метою профілактики вторинного карієсу у дорослих пацієнтів. На підставі лабораторних випробувань доведено можливість застосування альтернативних матеріалів для виготовлення непрямої (inlay-onlay) реставрації та необхідність її фіксації за системою подвійного бондингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА307993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Прилуцька А.Б. 
Порівняльна оцінка методів лікування гнійних ран в акушерській практиці: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.Б. Прилуцька ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Розроблено нові методи лікування гнійних ран у породілей. Установлено частоту та чинники ризику виникнення гнійних ран. Визначено особливості перебігу фаз ранового процесу, зміну складу мікробів у ранах, рівня імунної реактивності організму в породілей під впливом різних методів лікування. Уперше на підставі вивчення структури тканин рани (за методом поляризаційної мікроскопії), кількісного та якісного складу імунокомпетентних клітин у біоптаті з рани, фіксованих імуноглобулінів у мазках-відбитках та рівня їх світіння в динаміці процесу лікування розроблено оцінку тяжкості ранового процесу та визначено ефективну терапію гнійних ран. Запропоновано використання бальної оцінки ступеня тяжкості ранового процесу для прогнозування ефективності та своєчасної корекції лікування. Науково обгрунтовано та впроваджено до практики охорони здоров'я комплексний метод лікування гнійних ран з включенням препаратів із сорбційно-дезінтоксикаційними та імуномодулювальними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.256.016-52
Шифр НБУВ: РА327056

      
7.

Прилуцька Я.М. 
Складні речення з різноскріпною підрядністю в сучасній російській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Я.М. Прилуцька ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Вивчено структурно-семантичну організацію складних речень з різноскріпною підрядністю в сучасній російській мові. Складні речення з різноскріпністю вперше описано з точки зору їх необхідно- та варіантно-постійних ознак. Складено типологію ситуацій, що описуються за допомогою елементарних та поліпредикативних складних речень (ЕСР та ПСР). Запропоновано класифікацію моделей ПСР, що припускають наявність різноскріпного блока, а також розглянуто особливості сполучуваності компонентів різноскріпневого блока.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-221
Шифр НБУВ: РА308811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Прилуцька А.Є. 
Театральне дійство як соціокультурний феномен: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / А.Є. Прилуцька ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню театрального дійства як соціокультурного феномена. На основі морфологічного аналізу виявлена його сутність, зміст і атрибутивні ознаки. Показані структурно-функціональні трансформації театрального дійства як особливої форми соціальної активності в духовно-практичному освоєнні дійсності. Підкреслено культуротворче значення театрального дійства в естетизації та гармонізації соціальних відносин, у формуванні та закріпленні художньою свідомістю морально-естетичного ідеалу суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Прилуцька С. В. 
Розробка технології посилення протипухлинної активності цисплатину за використання С60 фулерену / С. В. Прилуцька. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено розробці технологій застосування С60 фулерену для підвищення ефективності протипухлинної дії цисплатину in vitro та in vivo і з'ясуванню механізмів цитотоксичної дії цисплатину у комбінації із фотозбудженим С60 фулереном та у складі нековалентного нанокомплексу із С60 фулереном. У роботі використано стабільний водний колоїдний розчин С60 фулерену (0,15 мг/мл, 2×10-4 М), нормальні клітини (тимоцити та еритроцити щура), клітини лейкемії ліній L1210 і CCRF-CEM, клітини карциноми легені LLC, модель трансплантованої карциноми легені Льюїс.Встановлено, що 10 мкМ С60 фулерен запобігав продукуванню АФК тимоцитами, спричиненому як 100 мкМ пероксидом водню, так і 3,3 мкМ цисплатином, а також Н2О2-індукованому зниженню життєздатності тимоцитів та Cis-Pt -індукованому гемолізу еритроцитів.З використанням флуоресцентно-міченого С60 фулерену (С60–RITC) доведено його поглинання та довготривале утримання клітинами лейкемії L1210. Імуноцитохімічне фарбування з використанням FITC-мічених антитіл до C60 фулерену продемонструвало накопичення С60 фулеренів у мітохондріях клітин лейкемії CCRF-CEM. Показано, що за умови фотозбудження (опромінення світлодіодною лампою інтенсивністю 100 мВт/см2, 410-700 нм) С60 фулерену, поглинутого чутливими та резистентними до цисплатину клітинами лейкемії L1210, спостерігається значна інтенсифікація продукування АФК, підвищення концентрації цитозольного Са2+, падіння мітохондрійного потенціалу та накопичення клітин у проапоптичній SubG1 фазі. Встановлено, що за комбінованої дії фотозбудженого С60 фулерену та Cis-Pt у низькій 3,3 мкМ концентрації токсичний ефект протипухлинного препарату у чутливих клітин лейкемії L1210 посилювався, а у резистентних до цисплатину клітинах L1210/Cis-Pt – відновлювався, про що свідчило зниження життєздатності клітин внаслідок індукції апоптозу. Вперше створено та охарактеризовано нековалентний, стабільний у водному середовищі (дзета-потенціал -21,2 мВ) нанокомплекс С60 фулерену з Cis-Pt (C60-Cis-Pt). Комплексоутворення між молекулами С60 та Cis-Pt підтверджено методами комп'ютерного моделювання, сканувальної тунельної мікроскопії та динамічного розсіювання світла. Встановлено, що токсична дія C60-Cis-Pt нанокомплексу на клітини LLC карциноми легені Льюїс була ефективнішою порівняно з окремою дією цисплатину за еквівалентної концентрації та призводила до пригнічення міграційної активності клітин, їх накопичення у проапоптичній SubG1 фазі клітинного циклу, активації каспази 3/7 та збільшення кількості клітин з ознаками раннього та пізнього апоптозу. Вперше досліджено гостру токсичність немодифікованого С60 фулерену та C60-Cis-Pt нанокомплексу за умови внутрішньочеревного введення мишам. Високе значення LD50 для C60 фулерену (721 мг/кг) підтверджує відсутність в організмі тварин токсичних ефектів за використання наноструктури у низьких дозах. Показано, що токсичність Cis-Pt (LD50=15,6 мг/кг) за комплексоутворення із С60 фулереном знижувалася вдвічі (LD50=36,1 мг/кг). C60-Cis-Pt нанокомплекс за дози 7,5 мг/кг (3,75 мг/кг С60 фулерену та 3,75 мг/кг Cis-Pt) ефективніше пригнічував ріст перещепленої карциноми легені Льюїс та утворення метастазів у легенях миші порівняно з дією Cis-Pt за еквівалентної дози. Виявлені протипухлинний та антиметастатичний ефекти C60-Cis-Pt нанокомплексу супроводжувалися подовженням тривалості життя мишей-пухлиноносіїв, нормалізацією їх маси тіла та показників крові.Запропоновані технології застосування С60 фулерену як за комбінованої дії з цисплатином після фотоактивації наноструктури, так і за комплексоутворення з цисплатином дозволили знизити діючу дозу цитостатика та посилити його протипухлинні ефекти. Отримані результати свідчать про перспективність використання С60 фулерену як фотосенсибілізатора у фотодинамічній протипухлинній терапії, а також як таргетного наноносія протипухлинних препаратів.^UThe dissertation is devoted to elaboration of the new biotechnological approaches to traditional antitumor drugs application in combination with C60 fullerene. Stable aqueous colloidal solution of C60 fullerene (0,15 mg/ml, 2×10-4 M), normal cells (Wistar rat thymocytes and erythrocytes), leukemia L1210 and CCRF-CEM cells, lung carcinoma LLC cells and transplanted model of Lewis lung carcinoma were used in the work. It was found that 10 μM C60 fullerene prevented both ROS production in thymocytes caused by 100 μM H2O2 or 3,3 μM Cis-Pt, H2O2-induced decrease of thymocytes viability and Cis-Pt-induced erythrocytes hemolysis.With the use of fluorescent-labeled C60 fullerene (C60-RITC) the accumulation of nanostructure in leukemic L1210 cells was shown. Immunocytochemical staining with the use of FITC-labeled antibodies to C60 fullerene demonstrated accumulation of C60 fullerenes in the mitochondria of CCRF-CEM leukemic cells. Photoexcitation (irradiation with light-emitting diode lamp, 410-700 nm) of C60 fullerene accumulated by sensitive and resistant to cisplatin leukemic L1210 cells was accompanied by significant increase of ROS production, [Ca2+]i increase, dissipation of mitochondrial membrane potential and cell accumulation in proapoptotic SubG1 phase. Combined action of photoexcited C60 fullerene and Cis-Pt in a low 3,3 μM concentration was followed by cisplatin toxic effect intensification in sensitive leukemic L1210 cells and by its restoration in cisplatin-resistant L1210/Cis-Pt cells. The observed effect was followed by the decrease of both sensitive and resistant leukemic cells viability due to the induction of apoptosis.The noncovalent and stable in aqueous medium nanocomplex of C60 fullerene with Cis-Pt (C60-Cis-Pt) was created and characterized for the first time. Complexation between the C60 and Cis-Pt molecules was confirmed by computer simulation, scanning tunneling microscopy and dynamic light scattering. The toxic effect of C60-Cis-Pt nanocomplex against Lewis lung carcinoma LLC cells was shown to be more effective compared to the effect of free cisplatin at equivalent concentration and was confirmed by cells accumulation in proapoptotic SubG1 phase, caspase 3/7 activation, increased content of cells at early and late stages of apoptosis, inhibition of cells migration activity.The acute toxicity of pristine C60 fullerene and C60-Cis-Pt nanocomplex was studied after intraperitoneal (i.p.) administration to mice. The high LD50 value for C60 fullerene (721 mg/kg) confirmed the absence of toxic effects at low dose of carbon nanostructure in the body of animals. The reduced toxicity of Cis-Pt (LD50=15,6 mg/kg) at complexation with C60 fullerene (LD50=36,1 mg/kg) at i.p. administration to mice was shown.C60-Cis-Pt nanocomplex at doses of 7,5 mg/kg (3,75 mg/kg of C60 and 3,75 mg/kg of Cis-Pt) more effectively inhibited the growth of transplanted Lewis lung carcinoma and metastases formation in mice lung tissue compared to free Cis-Pt in equivalent dose. The observed antitumor and antimetastatic effects of the C60-Cis-Pt nanocomplex were accompanied by prolongation of tumor-bearing mice's life, normalization of body weight and blood parameters.The proposed technologies of C60 fullerene application both in combination with cisplatin after nanostructure's photoexcitation and as a component of nanocomplex with cisplatin allowed to decrease the effective dose of cytostatic and to enhance its antitumor effect. The data obtained confirm the prospects of C60 fullerene as a photosencitizer in photodynamic therapy and as a targeted nanocarrier of antitumor drugs.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Прилуцька А. В. 
Система альтернативних способів вирішення господарських спорів: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / А. В. Прилуцька. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням питань щодо виокремлення й характеристики поняття та ознак альтернативних способів вирішення господарських спорів у сучасних економічних реаліях, їх різновидів, застосування в різних сферах господарювання тощо, в якому здійснено їх системний науково-практичний аналіз.Актуальність обраної теми дослідження зумовлена процесом динамічних реформ у сфері захисту прав суб'єктів господарювання, ускладненими воєнною агресією з боку РФ, змінами попиту і пропозицій на споживчому ринку, збільшенням тощо.Загальний аналіз наукової літератури засвідчує, що виокремлення інституту альтернативних способів вирішення конфліктів у сфері господарювання як складової правового регулювання господарського процесуального права, критеріїв їх виокремлення й застосування й донині породжує чимало дискусійних питань, окремі їх аспекти є недостатньо дослідженими та однозначно невирішеними для практики, а в руслі сучасних реформ економічної політики виникає необхідність їх дослідження задля належного нормативного забезпечення та однакового правозастосування. Також нез’ясованими є положення щодо їх переліку в контексті уніфікації національного законодавства із законодавством ЄС.У вступі дисертації обґрунтовано науковий інтерес автора щодо обраної тематики з точки зору її господарсько-процесуального правового регулювання, визначено її актуальність і теперішній стан наукового дослідження вказаної сфери; визначено мету, завдання, об’єкт і предмет, методологічний інструментарій дослідження; аргументовано наукову новизну та практичне значення одержаних результатів; представлені відомості щодо апробації та публікації результатів дослідження. У роботі передовсім сформульовано визначення виділено поняття «позасудових альтернативних способів вирішення господарських спорів» як процедур за участю незалежної третьої особи, залученої виключно на підставі угоди сторін господарського спору, оформленої відповідним договором про надання послуг та судові, які виникають на підставі угоди (застереження) з адмініструючою інституцією, якій за згодою сторін передано повноваження щодо визначення порядку процедури, призначення нейтральної третьої особи, контролю якості результату роботи та оплати послуг, при цьому нейтральна третя особа не має права наказувати (або "нав'язувати") сторонам рішення, а виступає виключно в ролі посередника. Вперше обґрунтовано, що в системі альтернативного вирішення спорів (АВС) лише третейська (арбітражна) юрисдикція та автоматизовані форми вирішення спорів (в т.ч. за допомогою смарт-контрактів та роботизованих систем) можуть вважатися АВС в буквальному значенні слова, тоді як позасудове примирення, медіація та інші способи взаємодії сторін юридичного конфлікту у буквальному значенні є способами врегулювання спорів, а не його вирішення, а тому включаються в систему АВС за традицією; це передбачає встановлення примусової сили різних способів АВС для цілей диверсифікації правового регулювання та державно-правового стимулювання (обмеження).^UThe dissertation is a comprehensive research of the issues related to the allocation and characterisation of the concept and features of alternative methods of resolving economic disputes in modern economic realities, their varieties, application in various areas of economic activity etc., in which their systematic scientific and practical analysis is carried out.The relevance of the chosen research topic is due to the process of dynamic reforms in the field of protection of business entities' rights through application of alternative methods of resolving disputes of various nature, including commercial disputes.A general analysis of the scientific literature shows that the allocation of the system of alternative methods of economic dispute resolution as a component of legal regulation of economic procedure law, and the criteria for their allocation and application, still raises many controversial issues, and some of their aspects are insufficiently researched and unambiguously unresolved for practice, and in the context of modern economic policy reforms, there is a need to study them for the sake of proper regulatory support and uniform law application. Also unclear are the provisions on their list in the context of the unification of national legislation with EU legislation.The introduction of the dissertation substantiates the author's scientific interest in the chosen topic in terms of its economic and procedural legal regulation, identifies its relevance and the current state of scientific research in this area; defines the purpose, tasks, object and subject, methodological tools of the study; argues the scientific novelty and practical significance of the results obtained; provides information on the testing and publication of the research results.The article first of all formulates a definition of the concept of "out-of-court alternative methods of resolving commercial disputes" as procedures involving an independent third party engaged solely on the basis of an agreement between the parties to a commercial dispute executed by a relevant service agreement and court procedures arising on the basis of an agreement (clause) with an administrative institution that, with the consent of the parties, has been delegated the authority to determine the procedure for the appointment of a neutral third party, control the quality of the work and payment for services, while the neutral third party has no right to order (or "impose") decisions on the parties, but acts solely as a mediator.For the first time, the author substantiates that in the system of alternative dispute resolution (ADR), only arbitral (arbitration) jurisdiction and automated forms of dispute resolution (including through smart contracts and robotic systems) may be considered ADR in the literal sense of the word, while out-of-court conciliation, mediation and other methods of interaction between the parties to a legal conflict are literally ways of settling disputes rather than resolving them, and therefore are traditionally included in the ADR system; this implies the establishment of enforcement of various ADR methods for the purposes of diversifying legal regulation and state legal stimulation (restriction).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського