Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Герасименко О.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Герасименко О.В. 
Дискурсивні стратегії і тактики подолання комунікативних порушень (на матеріалі французьких літературних текстів постмодерну): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / О.В. Герасименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На матеріалі художніх творів експериментально-ігрового характеру французьких письменників-постмодерністів комплексно досліджено дискурсивні стратегії й тактики мовленнєвої взаємодії, спрямовані на створення та подолання комунікативних порушень. Вперше запропоновано інтеракційний підхід щодо аналізу стратегій і тактик спілкування, які розглядаються у контексті взаємодії комунікантів. Проаналізовано дискурсивні стратегії, тактичні прийоми, засоби мовного та мовленнєвого характеру, що використовуються для реалізації загальної стратегії створення комунікативних порушень. Вивчено конкретні стратегії й тактики подолання комунікативних порушень на внутрішньому та зовнішньому рівні комунікації. Розроблено типологію та класифікацію стратегій і тактик, що застосовуються для перешкоджання кооперативній взаємодії та усунення порушень, які виникають у процесі спілкування, розглянуто лінгвістичні засоби їх реалізації. Встановлено закономірні відповідності між стратегічними цілями комунікантів і художнім задумом автора у двосторонньому інтеракційному процесі у літературній комунікації: автор - читач і читач - авторський текст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-70 + Ш5(4ФРА)-357 +
Шифр НБУВ: РА357033

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Герасименко О.В. 
Інсулінорезистентність та маркери запалення при артеріальній гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Герасименко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 24 с. — укp.

Комплексно досліджено взаємозв'зок вуглеводно-ліпідного обміну, наявності ожиріння, ступеня атеріальної гіпертензії (АГ) та типу ремоделювання міокарда лівого шлуночка (ЛШ). Установлено позитивний кореляційний взаємозв'язок між систолічним артеріальним тиском (САТ) і базальним рівнем інсуліну та негативний кореляційний взаємозв'язок між САТ й індексом чутливості до інсуліну (ІЧІ) до навантаження глюкозою у хворих на АГ. Доведено, що існує асоціація між індексом маси тіла (ІМТ) та ступенем АГ, рівнем інсуліну та ІЧІ до та після перорального тесту толерантності до глюкози (ПТТГ) у хворих на АГ, проведення аналізу взаємозв'язку інсулінорезистентності (ІР) та компенсаторної гіперінсулінемії, дисліпідемії, ожиріння з підвищеним АТ. Вивчено роль чинників неспецифічного запалення C-реактивного білка (CРБ) та інтерлейкіну-6 (ІЛ-6) на формування певного типу ремоделювання міокарда ЛШ. Оцінено клінічні та метаболічні ефекти бета-адреноблокатора бісопрололу та його вплив на рівні СРБ та ІЛ-6 у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) у динаміці лікування. Досліджено стан ІР і супутніх метаболічних порушень на підставі визначення рівня глюкози й інсуліну крові до та після ПТТГ, рівня тригліцеридів, загального холестерину, холестерину ліпопротеїдів високої щільності, визначення супутнього ожиріння та його типу у хворих на АГ, рівня неспецифічних маркерів запалення - CРБ та ІЛ-6, моделі структурно-геометричного ремоделювання ЛШ, вплив лікування бета-адреноблокатором бісопрололом на вуглеводний обмін та рівень СРБ й ІЛ-6.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА346154

Рубрики:

      
3.

Герасименко О.В. 
Селянський рух на Лівобережній Україні (1900 - лютий 1917 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Герасименко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2008. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано основні етапи розвитку селянського руху на Лівобережній Україні у 1900 - лютому 1917 рр. Проаналізовано соціально-економічні та суспільно-політичні передумови активізації селянського руху на Лівобережжі у даний період, визначено його характерні риси, зміст, форми, напрямки й особливості розвитку. Розкрито вплив політичних партій на посилення суспільно-політичної активності лівобережного селянства у 1900 - 1907 рр. Виявлено вплив основних історичних подій даного періоду на розвиток селянського руху на Лівобережній Україні. Зокрема, визначено характерні риси суспільно-політичної активності селянства Лівобережжя під час проведення Столипінської аграрної реформи (червень 1907 - червень 1914 р.) та у роки Першої світової війни (1914 - лютий 1917 рр.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-43 +
Шифр НБУВ: РА355430

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Герасименко О.В. 
Удосконалення технологічних режимів роботи та конструктивних параметрів намотувально-натяжних пристроїв станів холодної прокатки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / О.В. Герасименко ; Донбас. держ. машинобуд. акад. — Краматорськ, 2004. — 19 с.: рис. — укp.

На основі рекурентних рішень кінцево-різницевої форми умов статичної рівноваги виділених елементарних об'ємів розширено та уточнено числові математичні моделі напружено-деформованого стану механізму формування основних показників якості холоднокатаних стрічок і штаб на дільниці намотувально-натяжних пристроїв безперервних і реверсивних прокатних станів. З використанням елементів теорії пружності та пластичності розроблено математичну модель торсіонно-важільно-кулачкового механізму затиску переднього кінця штаби на барабані моталки, що відрізняється своєю відносною простотою та забезпечує надійну фіксацію рулону без попереднього підмотування декількох витків. На основі результатів теоретичних та експериментальних досліджень виявлено характер впливу, сформульовано та вирішено задачі з автоматизованого проектування технологічних режимів роботи і конструктивних параметрів механічного обладнання намотувально-натяжних пристроїв, наведено практичні рекомендації, спрямовані на підвищення техніко-економічних показників роботи безперервних і реверсивних станів холодної прокатки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.530.04-52-049 +
Шифр НБУВ: РА328843

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського