Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (148)Реферативна база даних (985)Книжкові видання та компакт-диски (1643)Журнали та продовжувані видання (201)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю948$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 137
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ісаєва Є. С. 
Антиципаційна спроможність як чинник формування життєвих перспектив осіб юнацького віку з особливими потребами: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / Є. С. Ісаєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Вперше встановлено наявність зв'язку між типом реагування на захворювання та здатністю до антиципації в осіб з особливими потребами в юнацькому віці. Уточнено чинники, які пов'язані з порушенням антиципаційної спроможності та впливають на адаптаційні можливості особистості з особливими потребами: обмеження в кар'єрі, матеріальні збитки, обмеження у вільному часі, почуття неповноцінності. Вдосконалено питання про вплив антиципаційної спроможності на формування життєвих перспектив осіб з особливими потребами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.1 + Ю937.234 + Ю937.42
Шифр НБУВ: РА372714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мєшковська О.А. 
Варіанти, форми і психокорекція дезадаптації подружньої пари при позашлюбних зв'язках і венеричних захворюваннях жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / О.А. Мєшковська ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі використання системного підходу з урахуванням соціальних, психологічних, поведінкових, інформаційно-оцінних та фізіологічних чинників регуляції подружніх стосунків проведено дослідження феномену дезадаптації сімейної пари, причиною виникнення якої є позашлюбні зв'язки у жінок. Вперше проведено клінічне, психодіагностичне, клініко-психопатологічне обстеження подружніх пар, у яких дружини мали позашлюбні зв'язки й заразилися венеричними захворюваннями. Визначено роль данних чинників у формуванні подружньої дезадаптації та виникненні позашлюбних зв'язків у жінок. Вперше встановлено мотивацію та наведено характеристику подружніх зрад і розглянуто їх психологічні наслідки для подружжя. Охарактеризовано різні варіанти та клінічні форми подружньої дезадаптації, виявлено роль відмінностей особистості та комунікації подружжя, зокрема деструктивних конфліктів, у їх виникненні. Розроблено систему психодіагностики та запропоновано методи психокорекції порушення подружньої адаптації, що є водночас ефективним способом психопрофілактики позашлюбного зв'язку. Акцентовано увагу на теоретичному значенні системного підходу щодо діагностики та психокорекції дезадаптації подружньої пари, обумовленої позашлюбними зв'язками у дружини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р59-57 + Ю948.43 + Р715.301.7-57 + Ю956-99 +
Шифр НБУВ: РА339724

Рубрики:

      
3.

Шмаргун В. М. 
Вікові та індивідуальні психосоматичні особливості дітей як предиктори розумового розвитку (молодший шкільний і підлітковий вік): автореф. дис. ... д-ра психол. наук : 19.00.07 / В. М. Шмаргун ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 39 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню вікових та індивідуальних психосоматичних особливостей розумового розвитку дітей. Обгрунтовано новий напрям психологічної науки "психосоматика норми" та поняття "психосоматичні особливості норми". Наведені результати лонгітюдного порівняльного дослідження вікових та індивідуальних психосоматичних особливостей у формуванні розумових здібностей дітей, що нормально розвиваються, та із затримкою психічного розвитку. У процесі вивчення структури і динаміки інтелекту та когнітивно-стильових ознак, нейродинамічннх якостей ВНД, нейропсихологічних характеристик довільної рухової дії встановлено, що діти порівнюваних груп суттєво відрізняються за сенсорно-перцептивними, сенсомоторними показниками цього комплексу психосоматичних особливостей. З'ясовано інтегральну дію психосоматичних показників на формування і прояв розумових здібностей як багаторівневих сенсорно-перцептивних і сенсомоторних феноменів в ієрархічній структурі ментального розвитку індивіда. Результати дослідження мають практичну значущість для оптимізації навчального процесу, формування у школярів розумових здібностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.513.102 + Ю948.25 + Р733.64-32
Шифр НБУВ: РА377142 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Петрус М. І. 
Вплив професійних стереотипів на діяльність лікарів-терапевтів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / М. І. Петрус ; НАПН України, Ін-т психології ім. Г.С. Костюка. — К., 2011. — 19 с.: табл. — укp.

Виявлено, що чинником продуктивної професійної соціалізації лікарів-терапевтів є підтримання позитивних (конструюючих) та попередження впливу негативних (деструктивних) стереотипів лікарсько-пацієнтської взаємодії. Вперше виокремлено рівні рефлексії стереотипів професійної діяльності лікарів-терапевтів: індивідуальний - суб'єктивне сприйняття стереотипу як наслідку індивідуальної професійної діяльності (стаж 1 - 2 роки); професійний - асоціювання стереотипу з узагальненими характеристиками усіх лікарів за умови ігнорування взаємозв'язку між власною терапевтичною діяльністю та професійними стереотипами (стаж більше 5-ти років). Доведено, що формування інтерактивного рівня рефлексії сприяє успішності соціалізації лікарів-терапевтів у галузі медичної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.19 + Р11(4УКР) п3
Шифр НБУВ: РА385418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Мартиненко Н.В. 
Дезадаптація безробітних з особистісними, соматоформними і сексуальними розладами та її психокорекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Н.В. Мартиненко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

На підставі системного міждисциплінарного підходу вивчено специфічні розлади особистості, зокрема, соматоформні відхилення та соціологічні характеристики безробітних чоловіків і жінок. Досліджено особистісні відмінності та міжособистісні взаємини безробітних, охарактеризовано клінічну структуру наявних у них порушень психічного стану та сексуального здоров'я. Встановлено причини, механізми розвитку та прояви дезаадаптації безробітних на різних рівнях взаємодії. Розглянуто різні варіанти та форми дезадаптації, досліджено порушення функціонування сім'ї у разі неможливості одного з її членів влаштуватися на роботу. Розроблено високоефективну систему психотерапевтичної корекції психічних розладів і дезадаптації безробітних на соціальному та мікросоціальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-32 + Ю948.4-82 + Ю949.241 +
Шифр НБУВ: РА356368

Рубрики:

      
6.

Сябренко Г. П. 
Дезадаптація подружжя літнього віку та її психокорекція: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 19.00.04 / Г. П. Сябренко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 24 с. — укp.

Вперше запропоновнао психологічну модель пристосування до вікових змін, що відображає механізми формування продуктивної стратегії адаптації й ефективного процесу їх психологічного прийняття, яка складається з трьох компонентів (біологічного, психологічного, соціально-психологічного). Вперше на засадах доказової медицини доведено важливість сексуальної адаптації для осіб похилого віку. Вперше вивчено психологічні особливості подружжя літнього віку з дезадаптацією і виділено патогенетичні чинники її розвитку та патопластичні чинники, що формуються в результаті дезадаптації та погіршують її перебіг. Вперше на підставі вивчення закономірностей сімейного функціонування та подружньої комунікації виділено і систематизовано варіанти та форми дезадаптації подружжя літнього віку. Вперше обгрунтовано систему психокорекції дезадаптації подружжя літнього віку, визначено її структуру, вибір складових і психотерапевтичних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-92 + Ю948.1
Шифр НБУВ: РА380517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Сагайдак О. М. 
Диференціація типологічних особливостей вторинних его-станів захисного характеру: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / О. М. Сагайдак ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто специфіку формування та функціонування вторинних его-станів особистості, які виконують захисні функції, їх взаємозв'язок з індивідуально-типологічними особливостями особистості та здійснено практичне дослідження даних феноменів методами аналітичної психології. Розроблено й апробовано методичну схему покрокової ідентифікації індивідуально-типологічних особливостей досліджуваних з двома базовими архетипічними моделями формування вторинних его-станів захисного характеру. Здійснено й апробовано методичну схему поетапного дослідження генезису вторинних его-станів захисного характеру досліджуваних даної вікової категорії. Модифіковано методики активної уяви для діагностики моделей інтеграції психотравматичного досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43-953.6 + Р645.093.3
Шифр НБУВ: РА369956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Шебанова В.І. 
Діагностика та корекція агресивної поведінки молодших школярів з порушеннями психічного розвитку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / В.І. Шебанова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано психологічні підходи до феномену дитячої агресивності. Розглянуто особливості дітей з порушеннями психічного розвитку на підставі саногенного підходу з урахуванням клінічних, психологічних та педагогічних позицій. Теоретично обгрунтовано діагностичний інструментарій для виявлення особливостей агресивної поведінки в молодших школярів з порушеннями психічного розвитку. Запропоновано та апробовано методики: "Тест ситуацій" і "Опитувальник форм агресивного реагування". Проаналізовано дані констатуючого та формуючого експериментів. Встановлено, що перебільшення деструктивної агресії за реактивним типом у паттерні поведінки учнів класів інтенсивної педагогічної корекції пов'язано з потенціально агресивним відчуттям та потенціально агресивною інтерпретацією, що формуються під впливом комплексу негативних факторів мікросоціального середовища. Теоретично обгрунтовано концептуальну модель психокорекції агресивної поведінки молодших школярів з порушеннями психічного розвитку, експериментально підтверджено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.3 + Р733.64-5 + Ю948.25 + Ю983.620.2-81
Шифр НБУВ: ДС320700 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Павлюк Т.М. 
Емпатійні чинники професійної адаптації медичних сестер: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Т.М. Павлюк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 22 с. — укp.

Запропоновано теоретичне й емпіричне обгрунтування емпатійних чинників професійної адаптації медичних сестер на всіх етапах їх становлення, з'ясовано психологічний зміст емпатійної зумовленості ефективності такої адаптації. Розкрито емпатійні позиції медичної сестри як основного регуляційного чинника даної адаптації. Виокремлено на кожному з етапів професійного становлення у структурі особистісних і поведінкових рис медсестер комплексу взаємопов'язаних психологічних утворень, які є провідними структурними компонентами професійної готовності до праці та критеріями ефективної професійної адаптації. Розвинуто трактування трансформацій емпатійної позиції під час професійного становлення. Відповідно до цього наведено методичні рекомендації щодо проведення медичним психологом психопрофілактичних і розвивально-корекційних заходів з метою підвищення психологічної компетентності медсестер на всіх етапах їх професійної адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.19 + Р11(4УКР)р2 +
Шифр НБУВ: РА349322

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Демчук С.П. 
Зміст фізичного виховання в соціальній інтеграції та реабілітації школярів 15 - 16 років із церебральним паралічем: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту / С.П. Демчук ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2003. — 22 с. — укp.

Розроблено комплексну (психолого-педагогічної, фізичної та фізіотерапевтичної дії) програму соціальної інтеграції та реабілітації школярів 15 - 16 років з церебральним паралічем засобами фізичного виховання. Обгрунтовано можливість ефективного використання засобів фізичного виховання в системі комплексного застосування реабілітаційних заходів для оздоровлення даних школярів і здійснення соціально-педагогічного впливу на них. Виявлено ефективні методи та тести, які дають змогу визначити ступінь впливу розробленої програми на фізичний та психічний стан даних школярів, а також з'ясувати її оздоровчий, реабілітаційний та інтеграційний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч439.6 + Ю948.28
Шифр НБУВ: РА325787

Рубрики:

      
11.

Носкова Г.П. 
Клініко-епідеміологічна характеристика синдрому жорстокого поводження з дітьми на моделі Одеського регіону: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.П. Носкова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 18 с. — укp.

Вивчено епідеміологію, клінічні особливості, фактори ризику синдрому жорстокого поводження з дітьми, а також психологічні проблеми та питання психологічної підтримки дітей, постраждалих від насильства. Показано зв'язок синдрому жорстокого поводження з дітьми з соціально-економічним станом родини, особистістю батьків і особистістю дитини. Проаналізовано психологічні проблеми та аспект психологічної реабілітації дітей - жертв жорстокого поводження. Запропоновано засіб прогнозування ризику синдрому жорстокого поводження з дітьми з використанням рівняння логістичної регресії. Обгрунтовано профілактичні заходи щодо зменшення кількості випадків синдрому жорстокого поводження з дітьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.861 + Ю956-994-06-734 + Ю956-998 + Ю948.4-82 +
Шифр НБУВ: РА364708

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
12.

Ісаков Р.І. 
Клініко-психопатологічні та патопсихологічні особливості підлітків-правопорушників і їх психотерапевтична корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Р.І. Ісаков ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено клініко-психологічні та патопсихологічні особливості делінквентних підлітків. За результатами проведеного дослідження виявлено достовірні відмінності залежно від характеру скоєних ними правопорушень. Установлено збільшення кількості невротичних розладів у підлітків, які скоїли правопорушення змішаного корисливо-агресивного характеру. На підставі комплексного дослідження клініко-психопатологічних і патопсихологічних особливостей делінквентних підлітків визначено принципи та розроблено систему психокорекційної роботи з ними. Психокорекційна робота повинна мати етіопатогенетичну спрямованість і бути комплексною й індивідуально-диференційованою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64-57 + Х883.9(4УКР)52 + Ю948.43-953.6-734 + Ю984.4-8 +
Шифр НБУВ: РА345109

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
13.

Дячук А.М. 
Клініко-психопатологічні та психологічні особливості мотивації агресивної поведінки при розладах особистості: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / А.М. Дячук ; Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено умови, фактори, механізми формування й особливості проявів агресивної поведінки у осіб з розладами особистості. Проведено комплексне обстеження 139-ти чоловіків з даною патологією, з яких 97 притягувались до кримінальної відповідальності у зв'язку з протиправними агресивними формами поведінки, проявом якої були злочини проти життя та смерті особистості. З урахуванням одержаних результатів визначено клініко-психопатологічні, клініко-анамнестичні та патопсихологічні особливості мотивації агресивної поведінки у осіб з розладами особистості. Встановлено фактори, що підвищують ризик виникнення та рецидиву протиправної агресивної поведінки за даної патології. Зроблено систематизацію одержаних даних за клініко-психопатлогічними, клініко-анамнестичними та патопсихологічними характеристиками, встановлено питому вагу кожного параметра в генезі агресивної поведінки обстежених осіб. Виявлено закономірності формування агресивної поведінки у разі розладів особистості. Розроблено комплексну систему прогнозування ризику виникнення та рецидиву протиправної агресивної поведінки у разі розладів особистості. Створено й апробовано комплексну реабілітаційну програму з профілактики протиправних агресивних форм поведінки з включенням методики корекції станів мотиваційної й емоційної сфер з урахуванням впливу факторів ризику виникнення та рецидиву досліджуваної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-3 + Ю937-953.6 + Ю948.4-5 +
Шифр НБУВ: РА358697

Рубрики:

      
14.

Хворова Г.М. 
Комплексна психолого-педагогічна технологія корекції розвитку активності дитини з аутизмом: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.03 / Г.М. Хворова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено складові комплексної технології, зокрема, корекція активності дітей з аутизмом з опорою на рівні побудови рухів М.О. Бернштейна, корекція ігрової активності, корекція активності засобами мистецтва та творчий розвиток, корекція активності засобами музики й інтегративний літній табір. Представлено психолого-педагогічну діагностику, що слугує створенню індивідуальної корекційної програми. Висвітлено шляхи оптимізації взаємодії батьків і дітей з аутизмом. Доведено, що комплексна психолого-педагогічна технологія корекції розвитку комунікативної активності дитини з аутизмом сприяє підвищенню рівня комунікативної активності за мотиваційним, емоційним і діяльнісним критеріями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч439.5 + Ю948.29
Шифр НБУВ: РА371699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Куненко 
Корекційна спрямованість музично- естетичної діяльності сліпих молодших школярів у позаурочний час: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / Людмила Олександрівна Куненко ; Інститут дефектології АПН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч433.355 + Ч433.385.3 + Ю984.544 + Ю948.23-734-82
Шифр НБУВ: РА311610

Рубрики:

      
16.

Тиха Е.В. 
Корекція психічного розвитку в процесі навчання молодших школярів з аномаліями зору: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Е.В. Тиха ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено процеси формування психіки дітей з аномаліями зору та виявлено чинники, що обумовлюють її становлення. Розглянуто особливості структури дефекту, способи формування його компенсації, а також запропоновано шляхи становлення особистості дитини з обмеженими візуальними можливостями як інтеріорізоване ставлення до нього найближчого оточення. Вперше запропоновано використання експериментально-генетичного методу у системі шкіл тифлологічної спрямованості, на підставі основних положень якого обгрунтовано необхідність об'єднанння прийомів психокорекції та навчання. Наведено технологічну схему корекції психічної діяльності учнів молодших класів спеціалізованих шкіл-інтернатів для сліпих та слабозорих дітей на прикладі планування навчального процесу з іноземної мов, а також серію завдань, що складають технологічну схему психокорекційного навчання. Надано оцінку його успішності на підставі порівняння об'єктивних кількісних та якісних характеристик когнітивних і особистісно-характерологічних особливостей діяльності учнів з глибокими аномаліями функціонування зорової системи. На підставі проведених досліджень розроблено методичні рекомендації (для психологів, педагогів та батьків) щодо забезпечення гармонійного розвитку молодших школярів з вадами зору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч433.221.0 + Р128.94-385 + Р733.645.093.3-57 + Ю948.23
Шифр НБУВ: РА316479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Крет Я.В. 
Корекція психофізичного розвитку глухих дітей старшого дошкільного віку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.08 / Я.В. Крет ; Ін-т дефектології АПН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Узагальнено теоретичні положення з проблем діагностики та корекції психофізичного розвитку глухих дітей старшого шкільного віку. Встановлено особливості та потенційні можливості фізичного розвитку, психомоторних функцій та пізнавальної діяльності глухих дітей та дітей із нормальним слухом старшого шкільного віку. Розроблено методику корекції психофізичного розвитку глухих дошкільників засобами артикуляційної та пальцевої гімнастики у поєднанні з мовленнєвими та рухливими іграми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч432.91 + Р733.683.024.2-57 + Ю948.22-734-82
Шифр НБУВ: РА310425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Дмитрієва І.В. 
Корекція художнього сприймання розумово відсталих підлітків засобами образотворчого мистецтва: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / І.В. Дмитрієва ; Ін-т дефектології АПН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Подано цілісну психологічну характеристику особливостей художнього сприймання учнями старших та середніх класів допоміжної школи творів живопису різних жанрів (зокрема, виявлено своєрідність емоційно-особистісного ставлення розумово відсталих підлітків до образотворчого мистецтва, визначено показники, критерії та рівні розвитку в них художнього сприймання). Зазначено найбільш вагомі у корекційному відношенні педагогічні умови активізації інтелектуальної діяльності та емоційної сфери розумово відсталих підлітків у процесі художньо-естетичного виховання на уроках образотворчого мистецтва та у позакласній роботі (поетапне формування художнього сприймання; використання спеціальних корекційних прийомів педагогічного управління пізнавальною діяльністю учнів). Удосконалено критерії відбору творів живопису для роботи з учнями 5 - 6-х класів допоміжної школи, а також теорію корекційної спрямованості навчально-виховного процесу допоміжної школи на основі особистісного підходу до розумово відсталих учнів, формування в них вищих психічних функцій, забезпечення єдності їх інтелектуального та емоційного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.355.22 + Ю948.25 + Ю983.402.2
Шифр НБУВ: РА319105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Каліна Н.Ф. 
Лінгвістична психотерапія: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.01 / Н.Ф. Каліна ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Наведено теоретичні та методологічні основи нового психотерапевтичного підходу - лінгвістичної психотерапії, яка визначається як пансеміотичний вплив на дискурс клієнта, що грунтується на системному аналізі несвідомих засад психотерапевтичного спілкування. Проаналізовано процес мовного самоконституювання особистості в екзистенційно значущій ситуації присутності уособленого психотерапевтом Символічного Іншого. Описано систему дискурсивних практик психотерапії, експліковано епістему даної області гуманітарного знання. Розглянуто практичні приклади терапевтичної роботи в рамках запропонованого підходу, визначено його специфіку у порівнянні з іншими психотерапевтичними школами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р357 + Ю948.1-82 + Ю949.28
Шифр НБУВ: РА308529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Свиридова В. В. 
Медико-психологічна реабілітація жінок, які перенесли оперативні втручання на внутрішніх статевих органах: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 19.00.04 / В. В. Свиридова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 36 с.: рис. — укp.

Вперше з позицій системного підходу досліджено проблеми медико-психологічної реабілітації жінок, які перенесли оперативні втручання на внутрішніх статевих органах. Встановлено, що актуальний психологічний стан жінок у перед- і ранньому післяопераційному періоді характеризується наявністю синдрому психоемоційної напруги з різним клінічним наповненням і соціально-психологічним аранжуванням залежно від стану подружніх стосунків. Описано клінічні прояви порушень сексуального здоров'я жінок та їх чоловіків до і після оперативного втручання. Встановлено, що сексуальні порушення спостерігаються практично у всіх жінок як до-, так і післяопераційному періоді, проте їх клінічний зміст, ступінь вираженості та соціально-психологічне аранжування залежить від стану подружніх стосунків. Виділено клінічні варіанти та форми сексуальної дезадаптації подружньої пари, в якій дружина перенесла операцію на внутрішніх геніталіях. Доведено, що психічний стан жінок після перенесенного оперативного втручання на внутрішніх статевих органах пов'язаний з об'ємом операції, а також зі станом їх подружніх стосунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.1-82 + Ю949.241 + Р715.76
Шифр НБУВ: РА383396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського