Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (160)Книжкові видання та компакт-диски (230)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю937.42$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ісаєва Є. С. 
Антиципаційна спроможність як чинник формування життєвих перспектив осіб юнацького віку з особливими потребами: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / Є. С. Ісаєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Вперше встановлено наявність зв'язку між типом реагування на захворювання та здатністю до антиципації в осіб з особливими потребами в юнацькому віці. Уточнено чинники, які пов'язані з порушенням антиципаційної спроможності та впливають на адаптаційні можливості особистості з особливими потребами: обмеження в кар'єрі, матеріальні збитки, обмеження у вільному часі, почуття неповноцінності. Вдосконалено питання про вплив антиципаційної спроможності на формування життєвих перспектив осіб з особливими потребами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.1 + Ю937.234 + Ю937.42
Шифр НБУВ: РА372714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Камінська 
Гендерні особливості формування самоставлення в юнацькому віці: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Ольга Володимирівна Камінська ; Інститут соціальної та політичної психології АПН України. — К., 2008. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю937.3 + Ю937.42
Шифр НБУВ: РА359195

Рубрики:

      
3.

Камінська О.В. 
Гендерні особливості формування самоставлення в юнацькому віці: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.В. Камінська ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Проаналізовано результати теоретичних та емпіричних досліджень особливостей самоставлення в гендерному вимірі. Розкрито зміст, структуру та соціально-психологічні механізми формування самоставлення в юнацькому віці. Обгрунтовано стратегії подолання особистістю дезадаптивних переживань, викликаних неадекватним самоставленням, а також закономірні зміни даних механізмів формування самоставлення в юнаків. Розроблено дієву систему корекційно-розвивальних впливів, спрямованих на підвищення адекватності самоставлення, доведено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю937.3 + Ю937.42 +
Шифр НБУВ: РА359195

Рубрики:

      
4.

Гритчук Г.В. 
Гендерні уявлення як чинник формування індивідуального життєвого стилю в юності: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Г.В. Гритчук ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б. Хмельницького. — Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади вивчення проблеми стилю життя особистості. Надано психологічне визначення феномену стилю життя та його характеристик. Розкрито структурно-змістові характеристики стилю життя, виокремлено його типи. Проаналізовано психологічні механізми формування гендерних уявлень. Розкрито їх роль у формуванні життєвого стилю в юності. Визначено гендерну специфіку їх змістових характеристик. Проведено порівняльний аналіз структурно-змістових характеристик чоловіків і жінок у юнацькому віці. Запропоновано якісну та кількісну процедури діагностування гендерних уявлень та їх інтеріоризацію у структури "Я-особистості". На підставі запропонованої процедури досліджено гендерні уявлення молодих людей та доведено їх вплив на формування індивідуального стилю життя в юності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.42 + Ю937.3 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА359710

Рубрики:

      
5.

Фоменко К. І. 
Губристична мотивація в структурі спрямованості особистості студентів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / К. І. Фоменко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено психологічні особливості губристичної мотивації в структурі спрямованості особистості студентів. Наведено теоретичне обгрунтування, методичні засади та результати емпіричного дослідження, визначено, що губристична мотивація входить до спрямованості особистості, яка прагне успіху. Висвітлено дані апробації методики "Опитувальник губристичної мотивації". Визначено характер взаємозв'язку між формами губристичної мотивації та мотивами особистості студента, який прагне успіху. Встановлено особливості зв'язку між формами губристичної мотивації та компонентами спрямованості особистості - ціннісні орієнтації та перфекціонізм, а також особистісними якостями - самооцінка, рівень домагань і локус контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.23 + Ю952.2 + Ю937.42
Шифр НБУВ: РА383973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кравченко В.Ю. 
Довіра як прояв афіліативної потреби особистості в юнацькому віці: автореф. дис. канд. психол. наук: 19.00.05 / В.Ю. Кравченко ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено структуру, психологічні умови, сутнісні характеристики довіри, особливості її становлення та прояву в юнацький період, обгрунтовано й апробовано структурно-функціональну модель довіри в юнацькому віці. Виокремлено й охарактеризовано типи та прояви деформації довірчих стосунків у цьому віці. Розкрито суть поняття "презумпція взаємності" у довірчих відносинах. Визначено психологічні особливості рівноваги між довірою до інших і довірою до себе. Визначено психологічні особливості афіліативної потреби особистості в юнацькому віці, що безпосередньо пов'язані з довірою. Експериментально встановлено й інтерпретовано психологічні особливості прояву довіри в юнацькому віці, описано специфіку взаємозв'язків її з афіліативною потребою особистості та рівнем гармонійності у міжособистісних стосунках. Доведено, що впровадження розвивально-корекційної програми сприяло розвитку довірчих стосунків у юнацькому віці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.42 + Ю952.2 + +Ю953.1 +
Шифр НБУВ: РА366373

Рубрики:

      
7.

Кленчу А. М. 
Емоційно-комунікативні особливості атрактивності та їх корекція у дівчат старшого юнацького віку: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / А. М. Кленчу ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Описано симптомокомплекс характеристик атрактивності, в яких, наряду з іншими, провідними виступають емоційно-комунікативні (зовнішня привабливість, оптимістичність, експресивність, впевненість у собі, доброзичливість, відкритість, комунікабельність, щирість, культурність). Розкрито чинники, що сприяють і перешкоджають розвитку атрактивності та виявлені певні її види та рівні її самооцінки. В емпіричному дослідженні встановлено зовнішні та внутрішні фактори специфіки атрактивності (фемінність, андрогінність, екстравертованість, агресивність, емоційна лабільність, експресивність, емпатичність, товариськість, відкритість, самооцінка атрактивності). Розроблено й апробовано систему психокорекції, яка спрямована на розвиток емоційно-комунікативних особливостей атрактивності та позитивної "Я-концепції". Доведено, що впровадження запропонованої програми сприяє значному підвищенню самооцінок учасниць за більшістю виявлених характеристик симптомокомплексу атрактивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.213.2 + Ю937.31 + Ю937.42
Шифр НБУВ: РА382651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Поплавська Є. В. 
Залежність негативних особливостей Я-концепції від гендерних стандартів в юнацькому віці: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Є. В. Поплавська ; Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми впливу тендерних стандартів на формування негативних особливостей Я-концепції в юнацькому віці. Розкрито поняття "гендерний стандарт", описано негативні особливості Я-концепції, які проявляються в юнацькому віці як суперечливі, і навіть несумісні знання, переконання, поведінкові установки, здатні в певних обставинах призвести до порушення її цілісності та стійкості. Встановлено залежність негативних особливостей Я-концепції юнаків і дівчат від тендерних стандартів, яка проявляється за твердої орієнтації на тендерні стандарти в юнаків у конфлікті "прийняття - уникнення боротьби", в дівчат у суперечностях між ідеалами безпеки та доброти, принципами досягнення та самостійності, за засвоєння тендерних стандартів, які властиві протилежній статі, у юнаків - у конфлікті "відкритість змінам - консерватизм" і "самотрансцедентність - самопіднесення", у дівчат - у заниженій самооцінці та суперечностях у мотиваційній сфері, а за інтеріоризації різних тендерних стандартів у юнаків - у конфлікті "незалежність -підпорядкування", у дівчат - у конфлікті "залежність - незалежність".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-733 + Ю937.42 + Ю952.13
Шифр НБУВ: РА375814 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Назар М. М. 
Інтернет-спілкування як чинник особистісних змін у юнацькому віці: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / М. М. Назар ; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка НАПН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Виявлено, що інтернет-спілкування є чинником змін психологічних особливостей особистості в юнацькому віці. Розроблено психологічно обгрунтовані засоби прикладного використання інтернет-спілкування й інтернет-сайтів з метою організації психологічного впливу на особистісні утворення користувачів, зокрема, студентів ВНЗ. Розроблено інтернет-тренінги для нейтралізації певних психологічних особливостей постійних користувачів інтернет-сайтів, підвищення їх самоактуалізації, креативності, комунікативності. Використання інтернет-тренінгів як чинника змін психологічних особливостей особистості представників молоді - користувачів електронних мереж, які активно користуються інтернет-спілкуванням, є, загалом, виправданим, зручним і результативним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.49 + Ю937.42
Шифр НБУВ: РА376349 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Макарчук Н.О. 
Особистісні детермінанти розв'язання конфліктних ситуацій у пізньому юнацькому віці: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.О. Макарчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Вивчено особистісні детермінанти, психологічні механізми виникнення та розв'язання конфліктних ситуацій у пізньому юнацькому віці. Розкрито суть понять "конфліктна ситуація" та "особистісні детермінанти розв'язання конфліктних ситуацій". Вивчено психологічні особливості конфліктних ситуацій та особистісної детермінації конфліктної взаємодії. Модифіковано діагностичні методики дослідження особистісної детермінації розв'язання зазначених ситуацій у пізньому юнацькому віці. Розглянуто та систематизовано базові особистісні детермінанти їх виникнення та розв'язання. Виокремлено типові конфліктні ситуації у студентському середовищі (зовнішньо-детерміновані, детерміновані групою, внутрішньо-детерміновані). Розроблено й апробовано систему з формування особистісних детермінант розв'язання конфліктних ситуацій у студентському віці особистісно-орієнтованими засобами. Обгрунтовано психологічні умови ефективності та чинники формування психологічних механізмів і особистісних детермінант розв'язання досліджених ситуацій у студентському середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю937.42 + Ч421.331.3 +
Шифр НБУВ: РА341061

Рубрики:

      
11.

Гузенко В.А. 
Особливості переживання соціального страху з різними рівнями мотивації досягнень у юнацькому віці: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.А. Гузенко ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок мотивації досягнень і переживання соціальних страхів у осіб юнацького віку. Уточнено сутність поняття "соціальний страх", доповнено та розширено уявлення про вікові та гендерні особливості соціальних страхів. Визначено місце страху в структурі діяльності, розкрито його фунуції залежно від фази формування та реалізації мотивації. Встановлено характер впливу властивостей особистості (інтроверія, песимістичність, оптимістичність, активність, ригідність та індивідуалістичність) на формування мотивації досягнень в юнацькому віці. Визначено особливості соціальних страхів, характерних для даного періоду, серед яких провідного значення набувають страх перед пустотою, відсутністю переживань, незадоволеністю, відчуття слабкості, невпевненості, втрати та самостійності. Розкрито взаємозв'язки між мотивацією досягнення успіху, мотивацією уникнення невдач і соціальним страхом. Розкрито специфіку переживання соціального страху в осіб з різними рівнями мотивації досягення успіху та мотивації уникнення невдач. Доведено корекційний вплив посилення мотивації досягнення успіху на переживання соціальних страхів у осіб юнацького віку. Уточнено наукові уявлення про взаємодію мотиваційної й емоційної сфери особистості в онтогенезі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.23 + Ю935.212 + Ю937.42 +
Шифр НБУВ: РА362739

Рубрики:

      
12.

Данилевич Л. А. 
Перфекціонізм як особистісний чинник академічної обдарованості студентів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Л. А. Данилевич ; ДВНЗ "Ун-т менедж. освіти". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що перфекціонізм є багатовимірною й ієрархічно організованою особистісною якістю. Виокремлено типи перфекціонізму: тип з функціональним перфекціонізмом, тип без проявів перфекціонізму, тип з дисфункціональним перфекціонізмом. Показано, що з академічною обдарованістю організованість пов'язано прямо, а дисфункціональний перфекціонізм - зворотньо. Встановлено, що умовою сприятливого впливу високих стандартів на прояв академічної обдарованості є висока організованість та низький рівень дисфункціонального перфекціонізму. З'ясовано, що найвищий рівень академічної обдарованості властивий типу з функціональним перфекціонізмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.24 + Ю937.42 + Ю952.2
Шифр НБУВ: РА373247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Мацюк В.В. 
Психологічні механізми формування у молоді образу майбутнього шлюбного партнера: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.В. Мацюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Вперше вивчено образ майбутнього шлюбного партнера з позицій подружньої сумісності, визначено провідний критерій, показник і рівні сформованості образу майбутнього шлюбного партнера. Розширено та доповнено зміст понять "образ майбутнього шлюбного партнера" та "уявно сумісний образ майбутнього шлюбного партнера". Обгрунтовано процес статево-рольової ідентифікації, самооцінки та стереотипізації як провідних механізмів формування у молоді образу майбутнього шлюбного партнера. Встановлено кореляційну залежність рівня сформованості образу у молоді від статево-рольової ідентифікації з батьками, самооцінки та соціальних стереотипів. Розроблено та науково обгрунтовано програму активного соціально-психологічного навчання "Оптимізація шлюбного вибору", яка сприяє послабленню статево-рольової ідентифікації з батьками, формуванню адекватної самооцінки та зниженню рівня стереотипізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.121 + Ю937.3 + Ю937.42 +
Шифр НБУВ: РА363734

Рубрики:

      
14.

Хурчак А.Е. 
Психологічні особливості амбівалентності атитюдів у юнацькому віці: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / А.Е. Хурчак ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено суть, роль, вікові та психологічні особливості прояву амбівалентності атитюдів, її структури, критеріїв, показників вимірювання, активізації умов, шляхів та засобів впливу на зниження інтенсивності цієї властивості соціальних установок у юнаків. Проаналізовано науково-теоретичні концепції та підходи до вивчення проблеми амбівалентності атитюдів у зарубіжній та вітчизняній психології. Визначено структуру (афективний, когнітивний, поведінковий компоненти) амбівалентності соціальних установок в юнацькому віці, критерії її діагностування (співвідношення позитивної та негативної оцінок за амбіеквальністю, інтенсивністю в афективній, когнітивній та поведінковій сферах атитюдів, довіра до себе, потреба в пізнанні, самоефективність) та рівні прояву. Апробовано психокорекційну систему роботи зі зниження амбівалентності атитюдів у юнацькому віці шляхом створення психолого-педагогічних умов впливу на неї. Доведено ефективність включення даної програми до навчально-виховного процесу як чинника особистісного зростання в юнацькому віці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю937.42 +
Шифр НБУВ: РА329920

Рубрики:

      
15.

Кашпур Ю.М. 
Психологічні особливості генези сексуальних уявлень особистості в період дорослішання: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Ю.М. Кашпур ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено генезу сексуальних уявлень особистості у період дорослішання. Проаналізовано наукові підходи вивчення зазначеного феномену в зарубіжній і вітчизняній психології. Визначено зміст, сутність і структуру сексуальної свідомості особистості підліткового й юнацького віку. Досліджено складові сексуальної самосвідомості, вікову динаміку та гендерні відмінності цього особистісного утворення у підлітків та юнаків. Розроблено психологічну модель сексуальної свідомості як системи сексуальних уявлень особистості в період дорослішання, визначено критерії та рівні зазначеного феномену. Доведено доцільність та ефективність впровадження розвивальної програми та тренінгу оптимізації розвитку сексуальної свідомості. Розроблено практичні рекомендації щодо розвитку сексуальної свідомості особистості підліткового та юнацького віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.402.2 + Ю937.42 + Ю937.3
Шифр НБУВ: РА374989 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Лашук В.Г. 
Психологічні особливості переживання самотності в юнацькому віці: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / В.Г. Лашук ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему переживання самотності в юнацькому віці. Показано відмінність понять "стан" і "переживання". Охарактеризовано різні типи самотності, визначено чинники, що викликають її переживання, розкрито специфіку перебігу даного процесу в осіб юнацького віку, досліджено особливості їх соціальних потреб. Проаналізовано основні детермінанти виникнення та переживання почуття самотності у даний період, розглянуто мотивацію вибору способів його подолання. Розроблено й апробовано програму психологічної допомоги юнакам і дівчатам, які переживають негативне почуття самотності, спрямовану на послідовне подолання наслідків, що виникають у результаті частого й інтенсивного переживання почуття самотності, а також трансформацію негативного переживання у позитивне та корекцію тих особистісних обмежень, які стають причинами його виникнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.42 + Ю952.2
Шифр НБУВ: РА371751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Стуліка О. Б. 
Психологічні особливості розвитку мнемічних здібностей студентів мовних спеціальностей: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / О. Б. Стуліка ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Вперше виявлено, що у осіб, які надають перевагу образним прийомам для запам'ятовування тексту рідною мовою, не відзначається використання таких прийомів під час роботи з іншомовною текстовою інформацією. Запропоновано систему засобів розвитку мнемічних здібностей для майбутніх викладачів дошкільної ланки освіти. Доведено, що врахування засобів розвитку образного компоненту мнемічних здібностей є чинником якості підготовки майбутніх викладачів іноземної мови дошкільної ланки навчання. Вдосконалено засоби психодіагностики рівня мнемічних та іншомовних здібностей шляхом включення до констатуючого методичного комплексу методики "Дослідження структури мнемічних прийомів, яким надається перевага під час запам'ятовування матеріалу".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.12-724 + Ю937.42
Шифр НБУВ: РА377244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Єрмакова Н.О. 
Психологічні особливості становлення довіри до себе в юнацькому віці: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.О. Єрмакова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено суть, роль, структуру довіри до себе в юнаків. Вивчено психологічні особливості її становлення, критерії, показники вимірювання, активізації умов, шляхів і засобів впливу на підсилення інтенсивності в них цієї соціальної установки. Проаналізовано науково-теоретичні концепції та підходи до вивчення проблеми довіри у зарубіжній і вітчизняній психології. Визначено зміст і структуру (ефективну, когнітивну і поведінкову компоненти) довіри до себе, критерії її діагностування (самосприйняття, самоцінність, самоприхильність) та рівні прояву у юнацькову віці. Апробовано систему роботи з підсилення інтенсивності довіри до себе через створення психолого-педагогічних умов впливу на неї засобами психокорекції. На підставі кількісного та якісного аналізів результатів цієї апробації доведено ефективність використання даної програми у навчально-виховному процесі як чинника особистісного зростання студентів юнацького віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю937.42 +
Шифр НБУВ: РА355356

Рубрики:

      
19.

Левенець А.Є. 
Психологічні особливості становлення життєвої перспективи в юнацькому віці: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / А.Є. Левенець ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано детермінанти, структурні компоненти та критерії становлення життєвої перспективи у двох вимірах життєвого світу особистості, зокрема, часовому (визначеність, диференційованість, довготривалість життєвих планів) та смисловому (сформованість системи особистісних цінностей, смислових конструктів, диспозицій). Відзначено, що гармонійна взаємопов'язаність часового та смислового вимірів образу майбутнього особистості забезпечує становлення узгодженої життєвої перспективи. Досліджено особливості конструювання життєвих перспектив у сучасної молоді, визначено їх вікові та гендерні відмінності. Розроблено психологічний тренінг сприяння становленню узгодженої життєвої перспективи. Доведено ефективність тренінгової програми на основі позитивної динаміки під час контрольного експерименту за визначеними критеріями в порівнянні з результатами контрольних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.234 + Ю937.42 +
Шифр НБУВ: РА342350

Рубрики:

      
20.

Пенскі В.М. 
Психологічні особливості становлення моральної свідомості у підлітковому та юнацькому віці (на матеріалах крос-культурного дослідження): автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.07 / В.М. Пенскі ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості становлення моральної свідомості у підлітковому та юнацькому віці з врахуванням гендерних і культурних особливостей. Розглянуто теоретичні засади дослідження проблеми моральної свідомості особистості, з'ясовано основні теоретичні положення про особливості моральної свідомості у підлітковому та юнацькому віці. Обгрунтовано методичну базу та виявлено шкали для дослідження її рівнів і специфіки. Визначено рівні моральної свідомості (нерозвинений, слабкий, середній, високий і дуже високий) і надано їм психологічну характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.231 + Ю983.402.2 + Ю937.42 +
Шифр НБУВ: РА367095

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського