Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (7)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю25 в2:Ч213$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Мартиненко О.П. 
Методологічні можливості релятивістської реконструкції динаміки розвитку науки: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.09 / О.П. Мартиненко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано можливі способи розв'язання проблеми реконструкції реальної історії розвитку науки, актуальні для постмодерністської філософії, з опорою на ідеї сучасної філософської топології та концепцію "складки". Розкрито суть феномена релятивізму, етапи становлення релятивістської методології й її реконструктивного потенціалу в контексті філософії науки. Проведено реконструкцію топологічних основ динаміки розвитку науки, її метафізичного підгрунтя, виявлено прогностичні можливості релятивістської науки та її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю25 в2:Ч213 + Ю25 в2:Ч213 + Ю25 в2:Ч213 + Ю25 в2:Ч213
Шифр НБУВ: РА368871

Рубрики:

      
2.

Рубанець О.М. 
Системні прояви когнітивності в еволюції науки: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.02 / О.М. Рубанець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 28 с. — укp.

Досліджено еволюцію поняття когнітивного у філософії та сучасній науці. Розроблено методологічні засади нового когнітивного підходу у філософії науки, в якому когнітивна активність людини розкривається на підставі об'єктивних проявів трансформації способів представлення явищ, досліджуваних наукою. Здійснено введення репрезентації в систему гносеологічних відносин. Розроблено методологічну реконструкцію як метод дослідження механізму еволюції науки. З'ясовано зв'язок трансгресій сфери знання як основи внтурішньосистемних трансформацій науки у знаннєвому, мовному, комунікативному аспектах зі зміною видів репрезентації. Виявлено ступеневий характер еволюції, зумовлений зміною видів репрезентації та систем когнітивних практик. Проаналізовано нові механізми трансгресії сучасної сфери знання, взаємопов'язані з переходом теоретичного в практичне та когнітивного в онтологічне. Розкрито когнітивну складову еволюції науки у притаманних розвитку науки об'єктивних проявах. Досліджено сучасні прояви теоретизації та методологізації проектування програмних систем рівня організації. Показано введення проектування програмних систем у традицію дослідження складних систем у науці. Виявлено наукову складову та її значущість у розвитку сучасного проектування. Розкрито значення теоретизації та методологізації проектування як основи формування нового типу когнітивних практик інформаційного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю25 в2:Ч213 + Ю251.1 +
Шифр НБУВ: РА358922

Рубрики:

      
3.

Потіщук О.О. 
Соціальна історія науки: методологічні засади: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.02 / О.О. Потіщук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Акцентовано увагу на теоретико-методологічних і культурно-історичних особливостях дослідження становлення соціальної історії науки як міждисциплінарної галузі. Поглиблено розуміння соціальної історії науки, соціальної епістемології та антропології. Узагальнено існуючі концептуальні підходи до соціальної історії науки, виявлено основні напрями: конструктивістський, діалектико-рефлексивний, етнографії науки. Розглянуто взаємовідношення науки як соціального інституту з іншими в межах макроаналітичної стратегії соціальної історії науки, а також особливості вивчення окремих випадків, аналіз неповторних, унікальних подій історії науки. Обгрунтовано тезу, що міждисциплінарність соціальної історії науки забезпечила прогрес в пізнанні об'єкту дослідження, поставила центральним завданням співвідношення та ієархію методів і результатів дослідження та можливості його вирішення на основі єдиної методологічної схеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю25 в2:Ч213 + Ю6*672*1 + Ч213 в2 +
Шифр НБУВ: РА368567

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського