Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1389)Реферативна база даних (259)Книжкові видання та компакт-диски (77258)Журнали та продовжувані видання (12592)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Мерзлікіна О.В. 
Комунікативно-прагматичний аспект функціонування прислів'їв у художніх текстах (на матеріалі творів М.Сервантеса): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / О.В. Мерзлікіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено комунікативно-прагматичний аспект функціонування прислів'їв у творах М.Сервантеса. Досліджено прийоми використання прислів'їв в узуальній формі, висвітлено типологію їх трансформацій. Прислів'я розглянуто як прагматично марковані одиниці, які мають широкий діапазон виражальних можливостей, що дозволяє ефективно використовувати їх з прагматичною метою. Релевантною ознакою прислів'я є наявність конотативного компонента, що містить оцінну інформацію, спроможну надати йому експресивності. У ряді випадків додаткової виразності досягнуто завдяки використанню різних прийомів оказіональної трансформації, що призводить до виникнення прагматичного ефекту. Аналіз виникнення цього ефекту передбачає дослідження умов актуалізації лінгвістичних властивостей прислів'їв у комунікативному акті. Вісвітлено необхідність визначення відповідної комунікативної ситуації. Обгрунтовано, що невідповідність трансформованого прислів'я його узуальній формі, вживаній у художніх текстах, створює прагматичний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.17 + Ш200.046 + Ш6(4ИСП)-4 Сервантес М. 357
Шифр НБУВ: РА314162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мармазова Л.Л. 
Поетика постмодерністської інтелектуальної драми Т.Стоппарда: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Л.Л. Мармазова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 22 с. — укp.

Розглянуто поетику постмодерністської інтелектуальної драми Т.Стоппарда. Наведено огляд розвитку інтелектуалізму в європейській художній літературі, початковим етапом якого вважається доба Просвітництва. Встановлено, що постмодерністська драма Т.Стоппарда акумулює ознаки інтелектуалізму новітнього типу. Поетику інтелектуальних драм митця проаналізовано у трьох головних аспектах: специфіку картини світу та концепцію героя; інтертекстуальність; принцип гри. Виявлено їх постмодерністську та постструктуралістську забарвленість: світ, людська доля, художній твір у контексті драм є текстом у постструктуралістському розумінні, в якому відсутні звичні опозиції "життя - смерть", "гра - реальність". Досліджено оригінальну концептуальну тріаду Т.Стоппарда - "кохання - забуття - творчість". Висвітлено еволюцію героя від блазня-псевдоінтелектуала до мислителя, а його статус визначено як парадоксальний та двоїстий. Виявлено присутність інтертекстуальності не лише у діалогах, але й у ремарках. Розглянуто розгалужену систему лейтмотивів, а також наявні/приховані пародокси, мовну гру, елементи метатеатральності, які свідчать про установку на тотальну гру, де всі рівні - від художньо-естетичних до філософських - висвітлюють прихований трагізм буття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш6(4ВЕЛ)-4 Стоппард, Т. 536 +
Шифр НБУВ: РА343942

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ткаченко І.В. 
Проблематика і художня специфіка романної прози Еліс Уокер: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / І.В. Ткаченко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено ідейно-художню своєрідність творчості сучасної американської письменниці Еліс Уокер. Проаналізовано особливості поетики та проблематики її романів. Прозу Уокер розглянуто в контексті мультикультуралістських тенденцій, що характеризують художню та науково-критичну думку на сучасному етапі. Визначено місце доробку письменниці у літературному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш6(7СОЕ)-4 Уокер Е.534
Шифр НБУВ: РА316946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мірошниченко Л.Я. 
Філософські домінанти художнього світу Вільяма Голдінга у романах морської трилогії "До краю землі": Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Л.Я. Мірошниченко ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 1999. — 22 с. — укp.

Детально розглянуто філософські домінанти романів "Ритуали плавання", "Близьке сусідство" та "Вогонь там, унизу". Встановлено, що романи 80-х продовжують розвивати традиційні для творчості автора теми добра і зла, прогресу та регресу, хибності та правдивості людського знання тощо. Основною у трилогії є ідея про злочин, спокуту та спасіння героя. Запропоновано витлумачувати суто християнські поняття, якими оперує автор у моделюванні філософських проблем буття людини, у їхньому взаємозв'язку із давньогрецькою філософією. Виходячи з того, що після трилогії автор створив ще один роман, було проаналізовано останній твір Голдінга - "Подвійний язик" і отримано аргументи на користь витлумачення його як такого, що продовжує проблематику попередніх творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш6(4ВЕЛ)-4 Голдінг В. 534

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бистрова О.О. 
Формотворчі функції домінантних образів. На матеріалі української та російської поезії: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / О.О. Бистрова ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено естетичний феномен - поліфункціональність і полісемантичність наскрізних поетичних образів-домінант у творчості митців різного часу та різних творчих спрямувань української та російської поезії (переважно ХІХ та ХХ ст.), образів надепохальних, корені яких сягнули сивої давнини: душа, серце, розум, доля, дім, кінь, туман, вітер, сон, дощ, окремі колоративи тощо. У центрі дослідницької уваги - творчість Т.Шевченка, О.Пушкіна, Ф.Тютчева, О.Блока, Лесі Українки, М.Рильського, В.Сосюри, П.Тичини, Є.Маланюка, Дм.Загули, Ліни Костенко та ін., зокрема, митці Канону, творчість яких сфокусувала все найтиповіше, найхарактерніше в поетичному аспекті, що й зумовило широкий спектр поетичних функцій кожної домінанти, кожного ключового образу та мотиву, визначило їх роль у формуванні вічних цінностей світової культури у цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-335 + Ш5(4УКР)5-335 + Ш6(4РОС)6-335 + Ш5(4УКР)6-335 + Ш401.171.1
Шифр НБУВ: РА312200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського