Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (330)Книжкові видання та компакт-диски (189)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш102$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Пузік 
Відприкметникові дієслова у німецькій, англійській та українській мовах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / Андрій Анатолійович Пузік ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.75 + Ш102.12
Шифр НБУВ: РА311573

Рубрики:

      
2.

Харандюк Н. Т. 
Діалог як принцип жанроутворення та форма буття камерно-вокального твору (теоретичний та виконавський аспекти): автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / Н. Т. Харандюк ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В. Лисенка. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Комплексно розглянуто камерно-вокальну музику в світлі проблем діалогістики, виявлено елементи діалогу на різних рівнях музичного цілого від макро- до мікроструктур. Запропоновано типологію діалогів у вокальній партії. Розроблено новий підхід до розгляду камерно-вокальних творів, що базується на принципах діалогістики. Оприлюднено модель аналізу образно-інтонаційних та композиційно-драматургійних параметрів діалогічності у творах для голосу та фортепіано. Визначено роль елементів діалогізування в організаційнії форми, їх конструктивне та смислове значення у системі виразових засобів та ансамблевого музикування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.043-4 + Ш102.274
Шифр НБУВ: РА380055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Паславська А.Й. 
Заперечення та сфери його дії: семантика, синтактика, прагматика, просодика: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.15 / А.Й. Паславська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 35 с. — укp.

Здійснено різновекторний аналіз вербального та невербального заперечення у германських, романських і слов'янських мовах. Досліджено особливості синтаксичної реалізації заперечення, його семантичної інтерпретації, пресупозиціонування й інформаційного структурування заперечних речень. Обгрунтовано універсальний статус мовного заперечення. Доведено, що ядром даного заперечення є його формально-логічний корелят. Установлено комплекс факторів, що зумовлюють моно- чи полінегативний характер мови. Розроблено теоретичну модель циклічного розвитку заперечення у германських, романських і слов'янських мовах. Обгрунтовано концепцію набуття мовно-мовленнєвих навичок заперечення. Виявлено та верифіковано сфери дії заперечення й окреслено їх кореляцію. Висвітлено динаміку поширення семантичного впливу заперечення. Визначено структурну позицію заперечення в універсальній синтансичній моделі речення. З'ясовано взаємодію заперечення з пресупозиціями та чинники, які зумовлюють його сильний або слабкий характер. Запропоновано дворівневу модель інформаційного структурування заперечного речення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш102 + Ш103 +
Шифр НБУВ: РА346073

Рубрики:

      
4.

Сєнічева О.А. 
Засоби вираження внутрішнього мовлення в художньому тексті: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / О.А. Сєнічева ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Наведено визначення внутрішнього мовлення (ВМ) як лінгвістичної категорії, представленої у аспектах: психологічному - понятійною категорією, що має зовнішньоситуативний і прагматичний зміст; фізіологічному - мовленнєвою категорією, яка враховує сприйняття та породження мовленнєвого акту; лінгвістичному (психолінгвістичному) - конотативною категорією, яка враховує локутивні та перлокутивні ефекти мовця (автора). На підставі аналізу зображеного явища в російських, українських і англійських художніх текстах середини XIX - на початку XX ст., описано типи та підтипи ВМ, засоби його вираження у тексті, зокрема, включні, видільні та включно-видільні. На підставі результатів дослідження цих засобів в аналізованих мовах показано типовість і розбіжність вираження ВМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.70 + Ш102.275 + Ш401.171 +
Шифр НБУВ: РА339528

Рубрики:

      
5.

Меркулова Н.О. 
Засоби тема-рематичного поділу висловлення: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.О. Меркулова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

На матеріалі української мови здійснено аналіз засобів вираження тема-рематичного поділу висловлень. Обгрунтовано теоретичні засади вивчення актуального членування висловлення, здійснено розмежування понять мова та мовлення, речення та висловлення, запропоновано класифікацію темо- та ремоідентифікаторів за формальними та семантичними критеріями. Встановлено ієрархію впливу ремоідентифікаторів на комунікативну структуру висловлення, з'ясовано їх лексичне наповнення, синтаксичне навантаження, позиційність, залежність від комунікативних реєстрів та типів висловлень. Виявлено частотність уживання різних типів ремоідентифікаторів у структурі українського висловлення та описано особливості функціонування їх певних варіантів з урахуванням позиції, додаткового значення, впливу на тема-рематичний поділ, інтонації та комунікативної мети. Особливу увагу приділено вивченню актуального членування в аспектах прагматики, нейро- та комп'ютерної лінгвістики, а також у зв'язку з категоріями пресупозиції та інтенціональності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.0 + Ш102.2 +
Шифр НБУВ: РА342664

Рубрики:

      
6.

Телецька Т.В. 
Предметна модальність і модальність вірогідності у мові та мовленні (на матеріалі української, російської, французької та англійської мов): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / Т.В. Телецька ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 22 с. — укp.

З використанням значної кількості фактичного мовленнєвого матеріалу української, російської, французької та англійської мов здійснено конкретизацію семантичного обсягу мікрополів об'єктивної можливості та об'єктивної необхідності. Охарактеризовано механізм зняття багатозначності засобів їх вираження у складі предметної модальності. Виокремлено домінантні та периферійні засоби вираження предметної модальності та модальності вірогідності у досліджених мовах. Проаналізовано зони перетину між окремими мікрополями у межах функціонально-семантичного поля модальності, а також зони перетину між функціонально-семантичним полем модальності та функціонально-семантичними полями темпоральності, аспектуальності та директивності. З'ясовано наявність перетину модальності з емоційністю на рівні периферійних засобів вираження. Установлено типові різновиди мікрополів об'єктивної можливості й необхідності, імовірності й істинності у досліджених мовах. Наведено перелік істотних мовних характеристик, що дає змогу визначати предметну модальність і модальність вірогідності як мовні універсалії з градуйованим характером. Визначено межі універсальності вказаних типів модальності, за якими виявляються національні відмінності мов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш102 + Ш103.1 +
Шифр НБУВ: РА337979

Рубрики:

      
7.

Василевська О.П. 
Структурні зміни у пізньолатинському реченні: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.14 / О.П. Василевська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено структуру пізньолатинського речення, в якій відображено зміни, зумовлені поступовим переходом від синтетичної до аналітичної конструкції. Наведено погляди римських риторів та граматиків щодо послідовності елементів речення, які дозволяють зрозуміти той факт, що порядок слів у класичній латині був відносно вільним, не мав граматичного значення і належав до сфери стилістики. Вивчення структурних змін у пізньолатинському реченні здійснено на базі вербоцентричної концепції, тобто порядок послідовності елементів визначається їх положенням щодо дієслова-присудка. Досліджено позицію дієслова-присудка у головному та підрядному реченні, а також її зміни у порівнянні з положенням у реченні класичної латинської мови. Розглянуто положення щодо дієслова-присудка підмета, прямого та непрямого додатків, обставин й обставинних конструкцій різного типу у головному та підрядному реченні. Розглянуто розвиток конструкції - іменник і його означення: прикметник, займенник, числівник, дієприкметник, атрибутивний генетив. Визначено чинники, що зумовили зміни у структурі речення, зокрема, закономірний внутрішній розвиток мови, вплив класичної конструкції й екстралігвістичних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш102.21 + Ш140/159-022 +
Шифр НБУВ: РА338629

Рубрики:

      
8.

Гаценко І.О. 
Типологічні особливості звуконаслідувальних слів (на матеріалі української, російської та англійської мов): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / І.О. Гаценко ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Запропоновано трактування звуконаслідування як самостійну категорію слів, що має свою історію, однотипну будову, численні варіанти, особливу фонетичну структуру, словотвір. На матеріалі 993-х звуконаслідувальних слів (включаючи фонетико-морфологічні варіанти), зібраних за методом суцільної вибірки зі словників, художніх джерел, проаналізовано ономатопоетичні слова досліджуваних мов. Охарактеризовано їх фонологічну будову, а також описано історію, подано класифікацію ономатопів за їх семантичними ознаками. Проведено зіставлення фонетичної структури звуконаслідувальних слів української, російської та англійської мов, з'ясовано основні закономірності та особливості даної категорії, визначено основні ономатопоетичні моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш102.12
Шифр НБУВ: РА326591

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського