Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (169)Книжкові видання та компакт-диски (447)Журнали та продовжувані видання (64)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш.г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Ляхоцька Л.Л. 
Виховний потенціал рідної мови в творчій спадщині Івана Огієнка: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.Л. Ляхоцька ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Висвітлено проблеми національно-мовного виховання особистості в процесі вивчення творчої спадщини українського вченого та педагога Івана Огієнка. На підставі дослідження маловідомих архівних джерел, історико-педагогічної літератури першої третини XX ст. та сьогодення, раритетних мовно-освітніх видань розглянуто суспільно-політичні та соціально-педагогічні умови становлення І.Огієнка як педагога-мовознавця, визначено провідні напрями культурно-освітньої діяльності науковця, здійснено ретроспективний аналіз його поглядів на розвиток національної освіти, одним із шляхів реформування якої є рідномовне виховання українського шкільництва. На прикладі підручників і методик ученого проаналізовано виховний вплив лінгвістичних знань на формування високоосвіченої культурної особистості та розкрито пріоритетні напрями рідномовного виховання учнівської молоді. Висвітлено педагогічну спадщину І.Огієнка в аспекті рідномовного виховання: з погляду вивчення української мови як навчального предмета, у контексті аналізу його підручників і посібників з метою визначення ефективності виховного впливу на вияв національно-мовних почуттів і свідомості, визначення інноваційної технології навчання рідної мови за підручником; виявлення конкретних рекомендацій вченого щодо використання та посилення виховного потенціалу рідної мови як навчального предмета. Зважаючи на фундаментальну працю І. Огієнка "Наука про рідномовні обов'язки" проаналізовано погляди вченого на сутність людини та вплив на її формування рідномовного виховання, визначено принципи, методи та форми впливу на особистість у процесі засвоєння знань з рідної мови та обов'язків щодо її збереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.г(4УКР)6д Огієнко І. + Ч33(7КАН=УК)-8 Огієнко І.
Шифр НБУВ: РА312091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Кліш А.Б. 
Громадсько-політична та наукова діяльність Кирила Студинського (1868 - 1941 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.Б. Кліш ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження життя та діяльності К.Студинського у контексті українського національного відродження кінця XIX - початку XX ст. Значну увагу приділено змісту, формам і напрямкам цієї діяльності. Розглянуто процес становлення й еволюції світогляду та наукових поглядів діяча. Проаналізовано роль його діяльності у процесі підвищення національної свідомості українського народу. Досліджено внесок у становлення та розвиток Наукового товариства ім. Т.Шевченка. Охарактеризовано наукову діяльність вченого та показано його роль у національно-культурному відродженні. Визначено місце К.Студинського в історії вітчизняної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-8 Студинський + Ш.г(4УКР)6 д Студинський, К. 4 +
Шифр НБУВ: РА356605

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Тищенко К.А. 
Історія української мови в науковій концепції А.Ю.Кримського: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / К.А. Тищенко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження наукової концепції А.Ю.Кримського щодо історії розвитку української мови. Основну увагу приділено вивченню особливостей дослідницької методології ученого. Висвітлено погляди мовознавця на проблему східнослов'янського глотогенезу, розглянуто історію розвитку явищ українського вокалізму та консонантизму в інтерпретації А.Ю.Кримського. Проаналізовано морфологічні явища та деякі питання з історії українського синтаксису. За допомогою методу історико-лінгвістичної реконструкції наукову діяльність ученого розглянуто в широкому контексті поглядів компаративістів 1870 - 1930-х рр. Розкрито вплив учених Харківської та Московської лінгвістичних шкіл, О.І.Соболевського, С.К.Тимченка, П.О.Бузука, К.Т.Німчинова, О.Б.Курило на формування мовознавчих поглядів А.Ю.Кримського. Показано суттєвий внесок ученого у розвиток української компаративістики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72 Кримський А. + Ш.г(4УКР)6 д Кримський А. +
Шифр НБУВ: РА348002

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Лимар А.О. 
Матвій Терентійович Симонов (Номис): життя, культурно-наукова, громадська та педагогічна діяльність: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.О. Лимар ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз джерел і літератури, присвячених постаті М.Т.Симонова, у постановці та розробці актуальної українознавчої теми, яка ще не була предметом спеціального дослідження та визначається тим, що вперше в історіографії здійснено реконструкцію життя та багатогранної діяльності М.Номиса, висвітлено процес формування його світогляду та становлення як культурного та громадського діяча, розкрито роль і місце у вітчизняній історії другої половини XIX ст. Проаналізовано його творчий доробок, запропоновано періодизацію життєвого шляху. Встановлено раніше невідомі факти життя та внесено уточнення щодо родоводу. Вперше охарактеризовано громадську діяльність М.Т.Симонова, його роботу з організації освітянської справи в Полтавській губернії та краєзнавчу працю. Детально розглянуто приватне життя та господарську діяльність у власному маєтку с. Заріг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5г(45УКР)дСимонов(Номис) + Ш.г(4УКР)5дСимонов,М.Т. +
Шифр НБУВ: РА344236

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Токар Н.М. 
Наукова і громадська діяльність В.Доманицького в контексті суспільно-політичного життя України останньої чверті XIX - початку XX ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Токар ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Впреше на підставі вивчення широкого кола джерел, зокрема, архівних матеріалів, комплексно досліджено наукову, культурно-освітню та громадсько-політичну діяльність відомого українського громадського діяча В.Доманицького. Висвітлено життєвий і творчий шлях ученого, виявлено нові факти його діяльності. Визначено фактори, що впливали на формування й еволюцію наукових позицій та національно-патріотичних поглядів В.Доманицького. Проаналізовано творчий доробок ученого, складено найповнішу бібліографію (понад 100) праць. Розкрито вплив видавничої діяльності В.Доманицького на розвиток української журналістики, визначено й охарактеризовано основні етапи його роботи над виданням першого повного "Кобзаря" Т.Шевченка. Доведено значний вплив діяльності В.Доманицького на становлення та розвиток кооперативної справи в Україні. Досліджено епістолярну спадщину науковця, що дозволило внести окремі уточнюючі аспекти щодо діяльності М.Грушевскього, С.Єфремова, Є.Чикаленка, Б.Грінченка та інших видатних діячів української науки та культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 Доманицький,В. + Ш.г(4УКР)5 д Доманицький,В.М. 4 +
Шифр НБУВ: РА357956

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Павленко Л.А. 
Науково-педагогічна та громадська діяльність Євгена Рихліка: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.А. Павленко ; Чернігів. держ. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження життя, науково-педагогічної та громадської діяльності Є.А.Рихліка. Визначено основні етапи життєвого та творчого шляху вченого, чинники формування його світогляду, причини арешту. Проаналізовано роль Є.Рихліка у національно-культурному русі відродження українських чехів, участь у наукових, культурно-просвітницьких і громадських організаціях, педагогічну діяльність у середніх і вищих навчальних закладах України у першій третині XX ст. На підставі аналізу наукової спадщини розкрито внесок вченого до розвитку вітчизняної славістики, етнографії, музейництва, бібліотечної справи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Рихлік Є. + Ш.г(4УКР)6 д Рихлік, Є.А. 4 +
Шифр НБУВ: РА354655

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського