Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (542)Книжкові видання та компакт-диски (304)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)290-99$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Маловичко А.С. 
Вплив ризик-менеджменту на інвестиційну привабливість підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.С. Маловичко ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність економічного ризику, досліджено його природу. Запропоновано визначення термінів "економічний ризик" і "ризик-менеджмент". Виявлено діалектичний зв'язок рівня ризик-менеджменту на підприємстві зі ступенем його інвестиційної привабливості. Визначено зміст поняття "інвестиційна привабливість", розглянуто актуальні проблеми її оцінки. Виявлено додаткові фактори, які впливають на рішення про надання позикових коштів (параметри самого підприємства та фінансового проекту, зокрема, загальні зведення, зведення про персонал, керівництво та власників підприємства/проекту та зведення, що безпосередньо стосуються управління ризиком). Запропоновано спосіб коригування оцінки інвестиційної привабливості підприємства з урахуванням виявлених факторів. Розроблено структуру відділу з управління ризиками, що залежить від розміру фірми. Визначено й охарактеризовано два види інтеграції системи ризик-менеджменту до організаційної структури управління підприємством - локалізовану та розсіяну. Запропоновано способи реалізації основних прийомів ризик-менеджменту - одержання більшої кількості інформації про майбутній вибір і результати, розподіл ризику між учасниками проекту, диверсифікація та передача ризику, резервування коштів, врахування ризиків під час фінансування проекту, лімітування, відхилення, прийняття й об'єднання ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4уКР)290-99-212.1 + У9(4УКР)290-56 +
Шифр НБУВ: РА353866

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шемаєва Л.Г. 
Економічна безпека підприємств у стратегічній взаємодії з суб'єктами зовнішнього середовища: автореф. дис. ... д-ра. екон. наук: 21.04.02 / Л.Г. Шемаєва ; Ун-т економіки та права "КРОК". — К., 2010. — 39 с. — укp.

Доведено, що забезпечення економічної безпеки підприємства потрібно спрямовувати на забезпечення реалізації його стратегічних економічних інтересів завдяки встановленню рефлексивно керованої продуктивної взаємодії з суб'єктами зовнішнього середовища. Розкрито зміст понять "економічна безпека суб'єкта господарювання", "суб'єкт господарювання як рефлексивна система", "стратегічна взаємодія суб'єкта господарювання з зовнішнім середовищем" і "управління стратегічною взаємодією суб'єкта господарювання з суб'єктами зовнішнього середовища". Запропоновано концептуальні засади формування системи економічної безпеки суб'єкта господарювання й обгрунтовано можливості проведення управлінського впливу на розвиток взаємодії підприємства з суб'єктами зовнішнього середовища на системних засадах, розроблено концепцію економічної безпеки суб'єкта господарювання. Наведено науково-методичні підходи до формування маркетингових стратегій партнерської взаємодії на підставі рефлексивного маркетингу та стратегій забезпечення економічної безпеки підприємства з державою на засадах GR менеджменту з метою забезпечення стабільності та передбачуваності регулювального середовища, в якому працює підприємство, формування сприятливих умов ведення бізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-995 +
Шифр НБУВ: РА369591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Федоров Є.Г. 
Інформаційна технологія прогнозування ризику в інформаційно-управляючих системах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Є.Г. Федоров ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено інформаційну технологію прогнозування ризику в інформаційно-управляючих системах (ІУС). Запропоновано метод аналізу та синтезу функціональної моделі даного прогнозування за етапами: вибору найбільш ефективної моделі прогнозування ризику залежно від статистичних характеристик вхідних даних, прогнозування значних змін ризику, корегування прогнозу ризику залежно від помилки прогнозу. Удосконалено метод прогнозування ризику Value-at-Risk, який передбачає корегування множника стандартного відхилення залежно від рівня помилки прогнозу. Удосконалено метод оцінювання ефективності методів і моделей прогнозування ризику в ІУС з використанням запропонованого критерію відносного рівня втрат. Розвинуто концептуальну модель прогнозування ризику в ІУС шляхом урахування факторів, які призводять до значних змін ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-99 ф121 +
Шифр НБУВ: РА357992

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Коваленко Ю.О. 
Механізм адаптації підприємств до ризику: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.О. Коваленко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано необхідність розробки методичного забезпечення процесу адаптації підприємств до ризику та його ефективної реалізації. Доведено, що формування даного механізму обумовлено важливістю управління ситуацією та невизначеності у процесі прийняття управлінського рішення. Визначено поняття "комерційний ризик" як імовірність зміни умов макро- та мікросередовища у процесі здійснення комерційної діяльності, у результаті чого змінюється прогнозований дохід підприємства у негативний або позитивний бік. Систематизовано критерії, що впливають на появу ризику, запропоновано їх класифікацію у комерційній сфері. Розглянуто можливості адаптації: проведено угрупування керівників підприємств щодо їх схильності до ризику, проаналізовано чинники, що впливають на їх виникнення у фінансово-господарській діяльності. Розроблено методику оцінки зовнішніх та внутрішніх ризиків підприємства. Запропоновано алгоритм його моделювання. Створено процедуру організації супроводу прийняття управлінських рішень у ситуації ризику та невизначеності. Наведено програмні продукти у середовищі MS EXEL у комплексному взаємозв'язку зазначених методик: оцінка комерційного та зовнішніх ризиків, модифіковані моделі надійності систем. Зазначено, що дана програма дозволить контролювати та прогнозувати дану ситуацію на всіх етапах діяльності підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-99 +
Шифр НБУВ: РА324911

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кірієнко А.В. 
Механізм досягнення і підтримки економічної безпеки підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.В. Кірієнко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено умови ефективного функціонування підприємства у нестабільному зовнішньому середовищі. Встановлено, що основою за таких умов є створення організаційно-економічного механізму, здатного ефективно протидіяти загрозам і підтримувати стан економічної безпеки. Розглянуто концептуальні засади щодо складових та змісту такого механізму, особливостей його побудови та функціонування. Розроблено методичні підходи до визначення зони функціонування підприємства, удосконалено методику та способи оцінки економічного потенціалу підприємства, а також його елементів. Обгрунтовано стратегічний аспект механізму та доповнено сукупність стратегій підприємства стратегіями підтримки та відновлення економічної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-995
Шифр НБУВ: РА310448 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Тюленєва Ю.В. 
Механізм управління ризиками підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04] / Ю.В. Тюленєва ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості застосування механізму управління ризиками підприємств різних за формою власності та розміром. Виявлено наявні недоліки основних складових механізму. Запропоновано підхід до виявлення ризиків підприємства, який базується на характеристиці підприємства, методиці вибору методів управління ризиками підприємства, класифікації ризиків залежно від джерела їх виникнення та можливості прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-99-21
Шифр НБУВ: РА372929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Нестеров Ю. О. 
Механізми управління економічною безпекою підприємства в умовах нестабільного економічного середовища: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Ю. О. Нестеров ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасні проблеми функціонування підприємств за умов нестабільного середовища. Ідентифіковано пріоритетні завдання та компоненти системи управління економічною безпекою. Розроблено концепцію управління економічною безпекою підприємства, яку засновано на структурно-функціональному підході до управління. Визначено механізм діагностики рівня економічної безпеки підприємства, заснованого на системі ключових показників. Встановлено механізм вибору точок зростання підприємства, заснованого на ідеях теорії обмежень. Розроблено механізм виведення підприємства з кризи, заснованого на концепції управління вартістю. Вдосконалено теорію "полюсів зростання" в частині її адаптації до застосування на рівні підприємства в межах категорії "точок зростання" підприємства, а також система ключових показників в частині їх виділення для компонентів системи економічної безпеки в механізмі діагностики рівня економічної безпеки підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-995
Шифр НБУВ: РА379553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Руденський Р.А. 
Моделювання процесів антисипативного управління економічною безпекою: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Р.А. Руденський ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Встановлено, що концепція антисипативного управління економічною безпекою виробничо-економічних систем, яка базується на застосуванні головних принципів системного підходу та теорії життєздатних систем дозволяє ефективно організувати управління безпекою завдяки ранньому розпізнанню загроз і виробленню випереджувальних управлінських дій з їх локалізації. Розроблено моделі управління економічною безпекою даних систем, які завдяки застосуванню нечітких оцінок загроз економічній безпеці забезпечують підвищення рівня безпеки підприємства за рахунок ефективного розподілу ресурсів. На регіональному та державному рівнях запропоновано моделі управління макроекономічною безпекою. З'ясовано, що моделі міжрівневих взаємодій у системі управління безпекою дозволяють оцінити міжрівневий вплив управлінь та загроз економічній безпеці та забезпечують життєздатність і розвиток складних багаторівневих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-99 в611 +
Шифр НБУВ: РА322489

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Новоселецький О.М. 
Моделювання стійкості функціонування підприємства з урахуванням ризику: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / О.М. Новоселецький ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 18 с. — укp.

Створено математичні методи та моделі оцінювання стійкості функціонування підприємства з урахуванням ризику. Розглянуто концептуальні підходи, методи аналізу та моделювання економічної стійкості. Розроблено концепцію й інструментарій аналізу стійкості функціонування підприємства. Визначено економічний зміст поняття "стійкість". Обгрунтовано можливість використання інтегрованого показника для оцінювання рівня стійкості. Проаналізовано концептуальні підходи щодо кількісного оцінювання даної системної характеристики. Запропоновано економіко-математичну модель визначення рівня стійкості та ризику її втрати. Створено алгоритм оцінювання "глибини довгострокової пам'яті" часового ряду досліджуваної економічної категорії. Доведено доцільність застосування системи, що функціонує в інтерактивному режимі, щодо керування економічною стійкістю, яка дозволяє автоматизувати проведення розрахунків, а також здійснити їх моделювання, що істотно підвищує достовірність одержаних результатів і полегшує процес прийняття управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-99 в611 +
Шифр НБУВ: РА355816

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Белоусова І. А. 
Модернізація системи економічної безпеки суб'єктів господарської діяльності в процесі управління витратами: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 21.04.02 / І. А. Белоусова ; Ун-т економіки та права "КРОК". — К., 2010. — 38 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні основи системи економічної безпеки суб'єктів господарської діяльності. Визначено сутність системи економічної безпеки суб'єктів господарювання як збалансовано організовану сукупність взаємопов'язаних елементів внутрішніх і зовнішніх органів і служб безпеки, їх функцій, організаційної структури, економічної політики стратегії та тактики, принципів, конкуренції та методів. Визначено чинники впливу суб'єктів господарської діяльності на національну безпеку України. Розглянуто комплексну модель модернізації системи економічної безпеки суб'єктів господарювання в процесі управління витратами як сукупність істотних факторів впливу, вимог щодо структури й основних підсистем даної системи, а також їх взаємозв'язків. Побудовано на принципах адаптивності, оптимальності параметрів, цілісності, модульності, функціональної та структурної повноти, економічності й економічної безпеки системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-148.6-21 + У9(4УКР)290-995 + У9(4УКР)290-862-21
Шифр НБУВ: РА376743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Третяк В.В. 
Обмеження економічного ризику в діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / В.В. Третяк ; Східноукр. держ. ун-т. — Луганськ, 2000. — 19 с. — укp.

Розкрито поняття "ризикова ситуація" з урахуванням умов виникнення та притаманних їй особливостей. Розроблено класифікацію ризикових ситуацій, яка враховує імовірність виникнення ризикової ситуації, вплив чинників зовнішнього та внутрішнього середовища на діяльність підприємства, сприйняття ризикової ситуації особою, яка приймає управлінське рішення. Значну увагу приділено принциповим підходам стосовно формування послідовності управління ризиковою ситуацією, які враховують появу чинників економічного ризику, що впливають на функціонування підприємства. Запропоновано використання системи комплексного управління ресурсами підприємства як способу обмеження економічного ризику, на підставі якого розроблено послідовність етапів ризик-менеджменту ресурсів підприємства. Вдосконалено систему прийняття управлінських рішень у залежності від часу реагування підприємства на ризикову ситуацію. Проаналізовано послідовність прийняття управлінських рішень з метою обмеження економічного ризику та схему управління ризиковою ситуацією у процесі адаптації підприємства до умов економічного ризику. Обгрунтовано вибір способів обмеження економічного ризику з урахуванням притаманних підприємству напрямків забезпечення фінансової стійкості та особливостей прояву економічного ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-99
Шифр НБУВ: РА309259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Зима Л.М. 
Організаційно-економічні механізми управління економічною безпекою підприємств стратегічного значення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.М. Зима ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 16 с. — укp.

Розроблено концепцію формування системи управління економічною безпекою підприємств стратегічного значення, засновану на ідеї їх поетапного виведення у зону стійкого розвитку, що сприяє підвищенню ефективності використання обмежених фінансових ресурсів. Запропоновано модель класифікації підприємств стратегічного значення, використання якої дозволяє встановити пріоритетність їх розвитку. Створено комплекс механізмів управління економічною безпекою стратегічних об'єктів для виявлення додаткових джерел фінансових ресурсів і визначення найбільш ефективних напрямків їх використання на кожному етапі реалізації концепції. Запропоновано механізм оцінки рівня економічної безпеки підприємств стратегічного значення, застосування якого сприяє розширенню аналітичної та прогностичної бази в процесі управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-99-21 +
Шифр НБУВ: РА332252

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Співак С.І. 
Управління економічним ризиком при розробці і реалізації проектів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / С.І. Співак ; Східноукр. держ. ун-т. — Луганськ, 1998. — 19 с. — укp.

У дисертації розглянуто питання управління економічним ризиком при розробці і реалізації проектів. Розроблено методичні рекомендації щодо врахування чинника ризику при оцінці варіантів проектів, а також методи обмеження ризику при наступі ризикових подій. Запропонована комплексна система аналізу підприємства та перспектив його розвитку в умовах невизначеності ринкового середовища, яка ставить метою пошук засобів найбільш ефективної реалізації проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-99-21

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Мішин О.Ю. 
Управління економічними ризиками підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Ю. Мішин. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто сутність і види невизначеності, уточнено основні поняття щодо управління економічними ризиками підприємств. Удосконалено класифікацію ризиків підприємств вугільної промисловості та систематизовано принципи управління ними. Досліджено структуру та методичне забезпечення управління економічними ризиками, зокрема, шляхи їх виявлення та методи оцінки, моделі мінімізації та нейтралізації таких ризиків. Запропоновано методичний підхід до розробки комбінованої оцінки ризиків, обгрунтовано доцільність застосування диверсифікації. Розглянуто шляхи удосконалення управління економічними ризиками на підприємствах вугільної промисловості. Запропоновано методику експертної оцінки внутрішніх і зовнішніх факторів економічного ризику, а також методичинй підхід до визначення факторів, що характеризують їх рівень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-99-21 +
Шифр НБУВ: РА343677

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Реверчук Н.Й. 
Управління економічною безпекою підприємництва в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.Й. Реверчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено суть, структуру та риси економічної безпеки. Виявлено та класифіковано загрози формуванню системи економічної безпеки підприємств. Проаналізовано основні методи управління економічною безпекою підприємництва в перехідний період. З'ясовано стан та особливості цього управління в Україні. Визначено чинники та умови розвитку управління економічною безпекою підприємницьких структур. Запропоновано універсальну методику й індикатори оцінки її рівня за умов формування ринкової економіки. Обгрунтовано доцільність і можливості створення внутрішньої служби даної безпеки для різних підприємств. Запропоновано модель запобігання їх банкрутству. На підставі результатів узагальнення зарубіжного досвіду визначено перспективні шляхи та методи вдосконалення управління економічною безпекою підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-99-21 +
Шифр НБУВ: РА331300

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Черданцева І.Г. 
Управління підприємницькими ризиками в умовах економічної діяльності (на прикладі підприємницьких структур Чернівецької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / І.Г. Черданцева ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та методичні підходи до управління підприємницькими ризиками на рівні області. Основну увагу приділено концептуальному підходу до питання визначення категорії "підприємницький ризик", дослідженню вітчизняного досвіду щодо виявлення основних проблем оцінки рівня підприємницьких ризиків з урахуванням впливу соціальних та інвестиційних факторів і створення на рівні області підприємницького режиму, адаптованого до ризиків. У процесі дослідження встановлено необхідність впровадження підсистеми інформації - створення організації, що спеціалізується на оцінці підприємницьких ризиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-99 + У9(4УКР-4ЧЕР)290-99
Шифр НБУВ: РА310950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Шестопалов Б.Б. 
Управління ризиками виробничих підприємств в процесі інтеграції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Б.Б. Шестопалов ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 20 с. — укp.

З урахуванням основних інформаційних потоків (фінансового-господарського стану, контролю за виконанням бюджетів, прийняття оперативних рішень на галузевому рівні) розроблено структуру управління виробничих підприємств, адаптовану до галузі борошномельної та хлібопекарської промисловості. Удосконалено класифікацію ризиків діяльності виробничих підприємств (невиконання господарських договорів, посилення конкуренції, виникнення непередбачених витрат і зниження доходів, втрати майна підприємств). Розроблено систему оцінки якості зерна у процесі його переробки як один з елементів мінімізації ризиків виробничих підприємств. Визначено сутність інтеграції як процесу, що відбувається в напрямку реалізації інтеграційних зв'язків як основи підтримки стабільності розвитку та зниження ризиків виробничих підприємств. Сформовано структуру управління ризиками виробничих підприємств у процесі інтеграції, що включає такі складові: підвищення якості продукції, асортиментну політику, стратегію планування, маркетинг, конкуренцію, збут, облік витрат виробництва, інвестиційну стратегію. Створено систему прогнозування ризиків виробничих підприємств з використанням коефіцієнтів мінімального прийнятного обсягу виробництва (реалізації) продукції, структури ціни та вартості продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-99 +
Шифр НБУВ: РА343894

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кривцун І.М. 
Управління ризиками підприємства на засадах реалізації превентивних та компенсаційних заходів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.М. Кривцун ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 22 с. — укp.

Наведено теоретичні обгрунтування та практичні рекомендації стосовно формування й оцінки економічної ефективності програми управління ризиками підприємства. Досліджено суть підприємницького ризику як об'єкта впливу досліджених заходів. Запропоновано ознаки їх класифікації. Вивчено різнотипні превентивні та компенсаційні заходи, а також можливості їх реалізації на національному ринку. Запропоновано якісні та кількісні критерії вибору заходів управління ризиками. На прикладі заходів забезпечення інформацією розроблено методику оцінки ефекту й економічної ефективності превентивних заходів, яка містить практичні рекомендації щодо оцінки вартості інформації, а також дає змогу здійснити вибір найефективнішого превентивного заходу. Досліджено суть явища асиметрії інформації та запропоновано ознаки його класифікації. Проаналізовано особливості впливу асиметрії інформації на укладання угод на ринках інформаційних і страхових послуг. На прикладі заходів страхування підприємницьких ризиків розроблено диференційований методичний підхід до оцінки ефекту й економічної ефективності зовнішнього та внутрішнього страхування підприємницьких ризиків та вибору найефективнішого компенсаційного заходу програми управління ризиками підприємства. Запропоновано методику оцінки економічної ефективності програми управління ризиками підприємства та послідовність її розробки та реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-99-21 +
Шифр НБУВ: РА339784

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Грабчук О.М. 
Фінансово-економічний механізм ризик-менеджменту підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.М. Грабчук ; Н.-д. фінанс. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено методичні підходи та практичні рекомендації щодо фінансового управління підприємства на засадах підвищення ефективності його фінансової економічної діяльності з урахуванням фінансового ризику. Визначено механізм виникнення ризику підприємств як наслідку реалізації загальної невизначеності економічних процесів. Проаналізовано наявні системи класифікації ризику підприємств. Розроблено систему типологізації фінансових ризиків для уніфікації апарату аналізу й управління ризиком. Досліджено адекватність існуючих методів кількісної оцінки фінансового ризику, визначено їх найтиповіші недоліки. Розроблено новий кількісний критерій рівня фінансового ризику та перевірено доцільність його застосування. Сформульовано основні методичні підходи до використання кількісного критерію фінансового ризику. Запропоновано способи виявлення прихованих ризиків підприємства. Представлено методику визначення пріоритетних напрямів застосування ризик-менеджменту підприємства, точного кількісного визначення ступеня необхідного захисту. Розроблено алгоритм добору фінансового інструментарію реалізації фінансово-економічного механізму ризик-менеджменту підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93-212.1 + У9(4УКР)290-99 +
Шифр НБУВ: РА345782

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Хайлова Т.В. 
Формування державного механізму управління економічною безпекою підприємництва: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.В. Хайлова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2004. — 17 с. — укp.

Розроблено принципи, методи та організаційні форми підходу до формування механізмів державного управління економічною безпекою підприємництва, способів їх реалізації з використанням принципів і методів теорії та практики державного й публічного управління, а також інституціональної теорії. Розкрито суть поняття "економічна безпека підприємництва" на базі механізмів державного управління, запропоновано поняття "ядро економічної безпеки підприємництва". Установлено закономірності інституціональних і структурних змін, що відбуваються в економіці України. На підставі емпіричних досліджень визначено основні моделі, що відбивають узгодження інтересів держави та підриємництва. Розроблено ефективну експертну систему аналізу й оцінки економічної безпеки підприємництва. Впроваджено до практики на державному та регіональному рівнях механізми державного управління даною безпекою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-99-21 +
Шифр НБУВ: РА333700

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського